Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.18., 00:31:57
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 318 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 227 228 [229] 230 231 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134760 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107353 Dátum: 2017.10.30., 07:40:52 »

Szeretettel köszöntelek benneteket!
Néhány 32-es fent van a face-n, így van némi 32-es életben részem. Bibi egyenlőre kilépet, becsukta az oldalát, Ine az örök nyugdíjas, még mindig dolgozik, Pumukli és Aki is ott van.
Szóval, nem felejtetem el az oldalt.
Valamiért nem megy a rendszeresség.
Tegnap elém került egy kép a híres Hirdetési újságból. De érdekes volt!
 És most ki is lépek. Mennem kell, mert ennem kell. Vagy fordítva  H���t

Elég sokat találhatsz ha megfelelően keresed, Csuhés töretlen lendülettel szkenneli és teszi fel őket!
Ja, ide ->
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107352 Dátum: 2017.10.30., 07:37:52 »

Mitől ilyen tiszták az emberek  shock

A víz és a szappan.... állítólag csodákra képes!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107351 Dátum: 2017.10.30., 07:36:23 »

Köszönöm!

Elfelejtettem....  szégyenlem

De már helyreállt a rend!

Valamiért kimarad, hogy nem automatikus. Pedig ez elég régóta így van...  uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107350 Dátum: 2017.10.30., 07:35:01 »

     Itt is át kéne állítani az órát! Én nem tudom sajnos! köszi_2

Köszönöm!

Elfelejtettem....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107349 Dátum: 2017.10.30., 07:34:13 »

Szia 100/2!
Te biztosan tudod.
Elkezdtem az órákat visszaállítani.
Véletlenül a villanyórát előre találtam tekerni. Most mi legyen? Belekeveredtem.  shock

Jó reggelt!

Amennyit előre tekertél a villanyórán, annyit tekerj visszafelé a gázórán!
  zizi
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107348 Dátum: 2017.10.30., 06:37:08 »

      Itt is át kéne állítani az órát! Én nem tudom sajnos! köszi_2
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107347 Dátum: 2017.10.30., 06:14:00 »

Az éjszakai órákban mindenhol csökken a felhőzet, a nyugati, délnyugati országrészben, valamint az északkeleti határvidéken lehetnek még erősebben felhős területek. Csapadék sehol sem várható. Az északnyugati, nyugati irányú mérsékelt vagy élénk átlagszelet erős, néhol viharos lökések kísérhetik. A legalacsonyabb hőmérséklet 1 és 7 fok között alakul, de a magasban érkező hideg levegőnek köszönhetően az Északi-középhegység magasabb régióiban fagypont körüli hőmérsékleteket is mérhetünk.
Eleinte felhőátvonulások lesznek, nyugaton és északkeleten több, másutt kevesebb felhővel. A délután képződő gomolyfelhőkből futózáporok bárhol előfordulhatnak. A nap második felében csökken a felhőzet, megszűnik a csapadék. Eleinte többfelé erős lesz az északnyugati szél, gyakori viharos lökésekkel, majd estétől mérséklődik a légmozgás. A csúcshőmérséklet értékei 7 és 12 fok között alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107346 Dátum: 2017.10.30., 06:13:27 »

Szeretettel köszöntelek benneteket!
Néhány 32-es fent van a face-n, így van némi 32-es életben részem. Bibi egyenlőre kilépet, becsukta az oldalát, Ine az örök nyugdíjas, még mindig dolgozik, Pumukli és Aki is ott van.
Szóval, nem felejtetem el az oldalt.
Valamiért nem megy a rendszeresség.
Tegnap elém került egy kép a híres Hirdetési újságból. De érdekes volt!
 És most ki is lépek. Mennem kell, mert ennem kell. Vagy fordítva  H���t

Köszönet a sajtótájékoztatóért.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #107345 Dátum: 2017.10.29., 22:51:51 »

Mindig tanul az ember!
Ez nekem nem jutott eszembe, de felhasználom!

 köszi_2  Nagytaps2

Gratulálok Szürke testvér!
Öröm volt olvasni a beszámolód!  Nagytaps2
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #107344 Dátum: 2017.10.29., 22:43:39 »

Szeretettel köszöntelek benneteket!
Néhány 32-es fent van a face-n, így van némi 32-es életben részem. Bibi egyenlőre kilépet, becsukta az oldalát, Ine az örök nyugdíjas, még mindig dolgozik, Pumukli és Aki is ott van.
Szóval, nem felejtetem el az oldalt.
Valamiért nem megy a rendszeresség.
Tegnap elém került egy kép a híres Hirdetési újságból. De érdekes volt!
 És most ki is lépek. Mennem kell, mert ennem kell. Vagy fordítva  H���t
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #107343 Dátum: 2017.10.29., 22:32:26 »

     Ez nálunk csak idealisztikus volt, külföldön viszont működött!



Mitől ilyen tiszták az emberek  shock
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #107342 Dátum: 2017.10.29., 22:26:22 »

         Kellett nekem 3-kor felkelni az órákat visszaállítani!!! siros_2

        Azóta virrasztok! robban fejbever

Szia 100/2!
Te biztosan tudod.
Elkezdtem az órákat visszaállítani.
Véletlenül a villanyórát előre találtam tekerni. Most mi legyen? Belekeveredtem.  shock
Naplózva

AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107341 Dátum: 2017.10.29., 11:47:39 »

Az éjszaka első felében még változóan felhős égre számíthatunk, majd észak felől egyre inkább megnövekszik a felhőzet. Reggel túlnyomóan felhős, borult idő várható, csak a déli tájakon lehet kicsit szakadozottabb a felhőzet, ugyanakkor csapadék - gyenge eső, záporeső formájában - inkább még csak északnyugaton és északkeleten lehet jellemző. A kevésbé felhős déli, délnyugati megyékben párássá válhat a levegő. A nyugati, délnyugati szél eleinte még gyenge, északi tájainkon mérsékelt marad. A felhős éjszaka következtében viszonylag enyhe lesz a hajnal, a hőmérséklet legalacsonyabb értéke jellemzően 6 és 11 fok között alakul. Délelőtt tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, és észak felől egyre többfelé várható eső, záporeső kialakulása. Emellett az északira forduló szél eleinte a Kisalföldön, később északon másutt is jelentősen megélénkül.
Napközben egy gyors mozgású csapadékrendszer vonul át országunkon északról dél felé haladva, így az ország legnagyobb részén számítanunk kell eső, záporeső, kialakulására, sőt a Dunántúlon, illetve kisebb eséllyel a középső tájakon akár egy-egy dörgés is kísérheti a csapadéktevékenységet. Ugyanakkor a front gyors mozgásából adódóan nem várható tartós csapadékhullás, rövid, de intenzív eső, záporeső lesz a jellemző. Az északi, északnyugatira forduló szél megerősödik, élénk, a Dunántúlon és a középső tájakon olykor erős lesz és viharos széllökésekre is számítanunk kell, illetve egy adott helyen közvetlenül a front vonalában rövid időre kifejezetten jelentékeny szélerősödésre számíthatunk. A hőmérséklet északi tájainkon csupán 10, 11 fok körül alakul, míg a középső és déli tájakon még 12, 17 fokig melegedhet a levegő, de a front érkeztével itt is visszaesik a hőmérséklet. A dinamikus front mögött a délutáni, esti órákban gyorsan csökken, felszakadozik a felhőzet, így este és az éjszaka első felében már jellemzően gyengén, illetve változóan felhős égre tekinthetünk fel. Ugyanakkor a szél az éjszaka első felében - az északkeleti tájak kivételével - még mérsékelt, élénk marad, csak a hajnali órákra csendesedik valamelyest a légmozgás.

Egy szó mint száz, vacak idő volt tegnap.
Ennek ellenére fordultam kettőt a hulladékudvarba. Elvittem 4 zsák falevelet, némi elektronikai hulladékot és egy kis lomot is. Ezzel is elősegítve az udvar megújhodását.
Utána útba ejtettük a virágboltot ahol krizantémot és szegfűt vettem anyukám sírjára, majd nyakunkba vettük  a világot.
Mondanom sem kell, hogy Farkasréten parkolót találni -mert be csak rokkant igazolványosokat engedtek- tovább tartott, mint Irsáról Pestre érni....  shock  robban
Azért sikerült rendet tenni és virágba öltöztetni anyuka sírját. Amennyire lehet ilyet mondani egy sírra, szép lett. Bár a föld szörnyű: agyagos-ragadós borzalom, a mit alig lehet levakarni a cipő talpáról!  shock Persze hacsak nem az autó szőnyegébe törlöd, mert ott nagyon szépen lejön....  uuuhhh

Aztán felmentünk pakolni a lakásba. Mondtam sarjaimnak, hogy jöjjenek és szemezgessenek; kellenek az emlékek és azon tárgyak, amikről meg lehet emlegetni a nagyszülénket....
Ezzel elvoltunk sokáig. Onnan még elvittem fiamat a XV. kerületbe ahol lakik, majd hazafelé tankolás és némi kajálás a maglódi bevásárló központban (naná, hogy Vityusom nem bírta ki hazáig, annyira éhes volt... egy kis pizzára  hahota). Ezen felül elhoztam az öltöny zakómat, amit még lényom esküvőjén gyertyafoltoztunk össze.... (Ebből is látszik, milyen gyakran használok öltönyt újabban! Régebben sok zakóm volt, szerettem őket. Manapság inkább egy jó pulcsi és a farmer, amit szívesebben hordok. Nálam megfordult a korra jellemző öltözködési trend...)
Ezért értünk későn haza.

Most meg itt ülök a gép előtt, közösségi életet próbálok élni no és egy kicsit dolgozni is kell....  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107340 Dátum: 2017.10.29., 08:35:49 »


Jó estlétet!

Sajnos nem vagyok szakember, igazából kontár vagyok, persze a jó értelemben.  Azaz kontárkodok, de csak a magam részére. Ha olyan szakmunkám  van  máshol, amihez nem értek, illetve képzettségem nincs abba az irányban, akkor szakekmeber felügyeli a munkám és mindig megtekinti ha végzek....és persze ő is számláz..... vigyor

Igazság az hogy sok mindenre - főképp itthon - rákényszerültem. Ha valami gond volt akkor épp nem találtam szakit, illetve most meg már nem is olcsó mulatság és igen nagy türelemmel kell alkalmazkodni. Így sok mindent magam oldok meg. Igaz az ember el les sok "okosságot" az élete során. Aztán  a mai modern világban a net is sok segítséget nyújt. Persze a munkafogásokat, a gyakorlatot azt nem adja meg. Így előfordul, hogy nekem egy probléma, vagy feladat megoldása jóval több időbe kerül mint egy képzett szakinak. Főképp ha megfelelő szerszámom, eszközöm sincsen. Mert a jó szerszám, vagy megfelelő minőségű eszköz, az kell. Sok kínlódástól menti meg az embert, Épp most, feküdt egy lyukfúró készlet a műhelyben, még soha nem használtam. Igaz egy nem drága olcsó kis cucc, de most nagyon jól jött, ki kellett fúrnom a mosogató szekrény oldalfalát,  (speciális a víz kiállások helyzete) hogy kiférjen a lefolyócső, no meg az egyik meleg-vizes bekötés...épp nagyon jól jött. Szép kerek egyenletes likat fúrtam, secperc alatt. Van egy erdészfúrókészletem is, igaz talán egyszer-kétszer ha használhattam, azonban már jó párszor kölcsönadtam.
A konyha tervezése meg az egyik bútoráruház online tervezőjével oldottam meg - bútorügyileg és szerelvényügyeileg -  És bizony fontos szempont volt az ár, és a célszerűség. De legfőképpen az ár... és azt követően a célszerűség és szépség. A vásárlás is egyszerűbb volt így az elmentett terv alapján összeszedték az "alkatrészeket" csak ki kellett fizetni és elhozni.... és persze abban bízom, hogy egy év múlva megen nem tartozok senkinek....addigra ledörgölöm....  vigyor De ez így működik.
És....nagy örömmel tölt az el, hogy a nejemet boldognak látom. Félreértés ne essék, nem tábortűz mellett éltünk a konyhában....de igaz ami igaz...a konyha olyan "barkácsolt" volt...Meg volt minden benne, de minden körülményesen elérhető, kevés hely, nehezen tisztítható volt ésatöbbi.
És most belegondoltam abba, hogy jó párszor az évek során jártunk áruházakba, bútorboltokban, ahol valóban csudaszép konyhák, étkezők vannak kiállítva.. szóval belegondoltam abba, hogy a nejemnek biztos "fájt" a szíve ha látott egy jó felszerelt, összerakott konyhát, legyen az kicsi, vagy nagy. Mert mi férfiak elvagyunk....igen a tábortűz mellet is...vagy egy sparhelt előtt ülve, egy durván gyalult faasztalnál. De az is igaz, hogy mi is örülünk a szépnek, meg a jónak.  Főképp hogy én elvből sem főzök....(igaz mindent előkészítek, húst, zöldséget ésatöbbi ez az én részem)  Szóval ezért "is" örülök, hogy boldognak látom. Nem számított rá, igaz terveztük, de csak olyan érintőlegesen.

Mindig tanul az ember!
Ez nekem nem jutott eszembe, de felhasználom!

 köszi_2  Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107339 Dátum: 2017.10.29., 08:34:56 »

Jó reggelt!

Kicsit eltűntem...  remélem nem unatkoztatok nélkülem.  vigyor

Hol is kezdjem?
Szóval itthon rengeteg meló van, el kell pakolnom mindet a faház jövendőbeli helyéről, össze kell hasogatnom a fát, ami szintén útban lenne, ki kell vágnom az öreg körte fát, amiért nagyon fáj a szívem, de egyre rosszabb állapotban lesz, ráadásul ha most ne veszem ki, később útban is lesz és helyem sem lesz hova eldönteni!
Mindemellett csütörtök éjjel megérkeztek sógoromék, pénteken sógornővel okmányirodáztunk és bevásároltunk. Aztán pakolás, rakodás, hasogatás, Vizyusért menetel....  este nem láttam a fáradtságtól.

Tegnap Pest, temető - lakásban összerakodás.... hazaértünk fél kilenckor. Ilyenkor gép már nincs bekapcsolva. Amúgy is... PC a gyerekszobában (még nincs más helye, majd ha a készen lesz a dolgozó), laptop a konyhában. szóval... fürdés, fekvés...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107338 Dátum: 2017.10.29., 06:43:36 »

Vasárnapra virradó éjszaka változóan felhős lesz az ég, és továbbra is csak kisebb eső alakulhat ki néhány helyen. A reggeli órákra észak felől azonban erősen megnövekszik a felhőzet, beborul az ég, és az északi országrészben már egyre többfelé ered el az eső. Az eső mellett pedig - egy közeledő hidegfront előtt - megélénkül, északkeleten meg is erősödik a délnyugatira forduló szél. Viszonylag egységesen alakul a hőmérsékleti eloszlás országunkon belül, általában 7-8 fok köré hűl a levegő hajnalra.
Vasárnap napközben eléri hazánkat a honi meteorológiai szolgálat által Nárcisznak keresztelt, gyors mozgású, markáns hidegfront. A front útját élénk, többfelé erős alapszél mellett gyakran viharos, hegyeinken akár orkán erejű széllökések kísérhetik! Az igen erős légmozgás egészen az esti órákig fennmarad a front áthaladását követően. A délelőtti órákban még jobbára erősen felhős, borult lesz az ég, de napközben észak, északnyugat felől gyors ütemben szakadozni kezd a felhőzet, így délután a felhőátvonulások mellett már kevés napsütésre is számíthatnak az északi és középső megyékben élők. Sokfelé várható csapadék a délutáni órákig: az eső mellett záporok is kialakulhatnak, egy-egy intenzívebb záport pedig mennydörgés is kísérhet. A hőmérséklet csúcsértéke tág határok között alakul: az ország északkeleti felén 9 és 14 fok közé melegszik a levegő, de délnyugaton egy kis főnhatás segítségével akár 16-18 fokig is melegedhet a levegő az érkező front előtt, majd délután gyorsan hűlni kezd a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107337 Dátum: 2017.10.29., 05:33:00 »


         Kellett nekem 3-kor felkelni az órákat visszaállítani!!! siros_2

        Azóta virrasztok! robban fejbever
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #107336 Dátum: 2017.10.28., 21:04:57 »

           S N O O K E R !

     International Championship.  Kína.  Daging.

    Meghívásos!  2017 október 28   -  november 5.

    Az Eurosport közvetíti!  Figyeljetek az időeltolódásra!    buli



No majd mindjárt megvizslatjuk a tippelésügyeket az "ügyben"  vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #107335 Dátum: 2017.10.28., 21:04:10 »

Jó estlétet!


E heti tippelések:

Buffalo Bills – Oakland Raiders : D (döntetlen a meccs vége hosszabbítás) odds:11,0
Washington Redskins – Dallas Cowboys: –2,5 hendikeppel vendég győzelem odds: 1,85
Brighton –Southampton : D (döntetlen) odds:2,85
Burnley –Newcastle : D (döntetlen) odds:2,9


Az első esemény amerikai foci. A jelenleg 5. helyen álló Buffalo Bills fogadja a hullámvölgyből lassan kilábaló Oakland  Raiders gárdáját. Az előző fordulóban a "Báffáló" szintén otthonában játszott és a Tampa Bay kalózokat fogadta és 30-27 arányban le is győzte azokat. A fosztogatók,  (raiders) jelenleg a 12. helyen állnak. Az előző héten, az akkor még első helyezett Kansas City Chiefs csapatát fogadta és egy igen izgalmas mérkőzésen 31-30 arányban jobbnak bizonyult. Azt megelőzően egy elég mély völgybe zuhant a csapat, mivel 4 meccsen keresztül képtelenek voltak nyerni. Talán ez a múlt heti siker – főképp a jó formában levő Kansas ellen – talán megindítja a csapatot kifelé a gödörből. Derek Carr a csapat 191 cm magas, 98 kg-os irányítója egész jól összefogta a csapatot jó labdákat adott. Négy touchdawn passzot dobott. Ezen kívül, alán az NFL egyik legkisebb  runningja, futóembere (Deandré Washington /173 cm –93 kg) hozott még egy  toochdawn-t . Minden bizonnyal a mérkőzésre kilátogató közel 56.000 ember jól szórakozott. A  haziak, a Buffaló gárdája jó formában van a hat forduló során, amelyen túl van a csapat, 4 győzelmet aratott és két ízben szenvedett vereséget. Nagy csata lesz ez és szerintem a mérkőzés végén egált mutat az eredményjelző tábla és következhet a hosszabbítás. De az már egy másik történet, ami épp most nem érint engem.

A második esemény szintén amerikai foci, mégpedig a rézbőrűek (Washington Redskins) fogadják a kicsit gyengélkedő Dallasi „kovbojokat”. A Redskinsnek sem megy olyan túl jól a szekér. A két csapat nyertes és vesztes meccs aránya 3-3. A dallasi gárda több pontot szerzett és kevesebbet engedett ellenfeleinek (165-142, mint a Redskins csapata, ahol ez az arány 141-147-es. A Dallasiak irányítója Dak Prescott, (188 cm és 103 kg) nem csak passzolni tud jól, hanem maga is megfutja a szükséges yardokat ha kell. Bár a csapatnak van egy nagyszerű futója Ezekiel Eliott személyében. Én azt mondom, hogy győzni fog a Dallas és még úgy is, hogy 2,5 pont előnyt adnak a hazaiaknak.

A harmadik eseményre kanyarodjunk kicsit vissza Európába, mégpedig angol foci premier liga mérkőzése, az újonc Brighton fogadja a Southampton csapatát. A sirályok (Brighton) jelenleg 9 fordulót követően a bajnokság 12. helyén állnak, a szerzett 11 pontjukkal. Ennek során 3 esetben győztek, 2 ízben döntetlent játszottak és 4 vereséget szenvedtek. Rúgtak 9 gólt és kaptak 10-et. A Southampton sem büszkélkedhet sokkal szebb aránnyal. A csapat 3 esetben nyert, 3 ízben döntetlenezett és vesztett. Rúgtak 8 gólt, és kaptak 9-et. Az előző fordulóban a hazai csapat Londonban, a West Ham-nél vendégeskedett és 56 977 néző előtt, 3-0  arányban állva hagyta a West Ham csapatát. A Southampton gárdája az előző héten West Bronwich-ot fogadta és 1:0 arányban jobbnak bizonyult. A két csapat utoljára 2014-ben találkozott egy felkészülési mérkőzés alkalmával, akkor a Southampton tudott győzni 3:1 arányban. De most ez nem felkészülési meccs és a sirályok jól megfeküdték a múlt héten a londoni levegőáramlatokat, nem lesz könnyű dolga a vendégcsapatnak. Ennek ellenére tippem döntetlen.
A negyedik esemény szintén angol foci, a Burnley fogadja a Newcastle csapatát. A haziak a 9. helyen tanyáznak, de elég gólszegények. (8 gólt lőttek eddig és kaptak 9-et) A Newcastle kezd magára találni, jelenleg a 8. helyen állnak a tabellán, 10 gólt lőttek és 8-at kaptak. Az előző héten a Burnley Manchester City otthonába látogatott el és sima 3:0-s vereséggel távozott. A ’castle az utolsó helyezett Crystal Palace-t fogadta és soványnak tűnő 1:0-s sikert ért el.
Az igaz, hogy a Burnley gólszegénységben szenved, de szerintem ez így is elég lesz egy döntetlenre.

Holnap beugrom a faluba és feladom Lucky15-ös variációba, vszeg alaptétnek 70 Ft-ot teszek meg, így a játék 1050 Ft-ba fog kerülni…. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #107334 Dátum: 2017.10.28., 18:43:23 »

   OKJ-s képzés eredménye!
     

Jól nézel ki !  hahota
Naplózva
Oldalak: 1 ... 227 228 [229] 230 231 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!