Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 03:18:04
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 165 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 298 299 [300] 301 302 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128102 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105929 Dátum: 2017.01.26., 20:58:36 »

A zöld kártya megszünt, ha egyre gondolunk.  Nekem már a rendszámok közé nem ragasztották a két matricát sem. Októberben vizsgázott.


 _morcos yes_yes

Jó estét!

Biztosítási zöldkártyáról beszélek.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105928 Dátum: 2017.01.26., 20:53:02 »

Jó estlétet!


Ma jó idő volt, így sikerült levágnom a nádat három stég körül. Még a területeken is rendet tettem. Ahogy korábban írtam a víz első megfagyását követően megengedték lenn délen a zsilipet és a vízszint kb. 20 cm-t csökkent. Ám az utána érkező nagy és hosszan tartó fagyok miatt a víz teljesen beállt, kb. 20-25 cm a jég vastagság. A part közelében, a nádtorzsák, a vízi-létesítmények lábazatai megfogták a korábbi jégréteget, amely alatt levegő maradt és/majd a vízszint. Ügyesen manőverezve és a torzsákon állva a motoros kaszával, - felszerelve a vágótárcsát - viszonylag gyorsan végeztem. Igazából a levágott nád összegereblézése és a partra húzkodása tartott sokáig.

 Igaz tegnap elővettem a kaszálógépet, beindítottam (nagy nehezen) ne kelljen vele kínlódni ma. Aztán valamiért gázadáskor nem vette fel a fordulatot, le-lefulladt. Mint hozzáértő  shock  gépeket már látott ember elkezdtem tekergetni a porlasztó csavarjait...    n_e_m_m_e_g_y  . A végén már ott tartottam,  uuuhhh  hogy előkaparom inkább a lapátot és élezek rajta egyet, meg előveszem a kis sarlót is, azzal megyek neki a holnapnak, de aztán sikerült valahogy beállítani a karburátort.   táncika  Aztán később gondolkodva, lehet hogy nem melegedett be teljesen a motor. Igaz ami igaz, a műhelyben tárolódika gép, ott meg nincs fűtés. Amennyire emlékszem talán 2-3 hónap is eltellett, hogy használtam a kaszát.
  Jövő héten marad a négy akác kidöntése. A tulajjal megegyeztem, hogy plusszba a faanyagot  megfelezzük. Aztán lesz még egy fűzfa gallyazás...egyelőre ennyi plussz meló télre....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105927 Dátum: 2017.01.26., 15:52:18 »

Postáról jut eszembe.
Komám autója a Postánál van biztosítva. Kértem, hogy a zöldkártyát automatikusan küldjék, amikor beérkezik a díj. Hadd ne mondjam, hogy 25. napja van befizetve a díj, de a zöldkártya.... nos, az még nem jött meg! Ma mehetek utána!  robban

A zöld kártya megszünt, ha egyre gondolunk.  Nekem már a rendszámok közé nem ragasztották a két matricát sem. Októberben vizsgázott.


 _morcos yes_yes
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105926 Dátum: 2017.01.26., 15:48:14 »

Szegény Haág Jánosné... bár ingatlanosként én is jártam úgy, hogy hirdettem, hirdettem, de nem volt kapás. Ez azt jelentette, hogy az ár-érték arány nem volt a helyén. Ezt sajnos meg kell tanulni! Ha valamit drágábbra tartunk, mint amit a piac szerint ér, akkor nem jelentkezik senki. Ha már majdnem jó, akkor elkezd csörögni a telefon, de jelentős engedményt akarnak. Na ekkor kell észnél lenni és megköthető az üzlet! yes_yes uuuhhh yes_yes _morcos uuuhhh

Így van, Barátom !
Én a Gyömrői telkemet ár alatt hirdettem október elején, Karácsonykor már ki is volt fizetve, minden aláírva.  Csak sajnos, egy olyan szivarnak adtam el, aki (nem Te) mindent kivág és gyógynövény termesztéssel fog foglalkozni. A szívem megszakad. 350 liter mustom lett, Gazembervérből, csemege szőlő is rengeteg, 28 gyümölcsfa, az egyik kiwiről 253 darabot
szedtem le, a másikat ott hagytam neki. Egy zsák mogyoró, fél zsák mandula, 150 tő eper,
Nem beszélve a 25 tő tearózsáról, mind más színü.
Ilyen az élet, ha én is többért hirdetem, évekig várhattam volna vevőre.


Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105925 Dátum: 2017.01.26., 08:14:59 »

A délnyugati megyékben reggel is még borult időre számíthatunk, másutt viszont már szakadozott lesz a felhőzet, sőt az északi, északkeletei megyékben derültebb területek is előfordulhatnak. Itt azonban a szélvédett helyeken zúzmarás köd képződhet. Csapadék nem valószínű. Az északi, északkeleti szél nagyrészt gyenge lesz, csak a Tiszántúl északi részén élénkülhet meg kissé a légmozgás. A minimum-hőmérséklet a felhőzeti viszonyoknak megfelelően tág határozok között szóródik majd: a kevésbé felhős északkeleti, északi tájakon sokfelé -10 fok alá, a fagyzugos helyeken -15 fok köré hűl le a levegő, ezalatt a borult délnyugati területeken csak -4, -7 fok közé csökken a hőmérséklet.
A déli megyékben már többé-kevésbé zárt maradhat a felhőtakaró, az ország más részein azonban a napsütés lesz túlsúlyban. A keleties irányú szél a Tiszántúlon és Kisalföldön élénkülhet meg, másutt gyenge illetve mérsékelt marad. A hőmérséklet csúcsértéke általában -4 és +1 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105924 Dátum: 2017.01.25., 11:57:19 »

Szerdára virradóan a Dunántúlon folytatódik a borult időjárás, helyenként hószállingózással, gyenge ónos szitálással. Keleten ugyanakkor északkelet felől egyre több helyen felszakadozik a felhőzet, bár ennek nyomán elsősorban az Északi-középhegység térségében zúzmarás ködfoltok képződhetnek. Az északi szél nagyrészt gyenge marad, csak északnyugaton lehet kisebb szélélénkülés. A hőmérséklet a felhős tájakon -7 és -4 fok között alakul, másutt viszont -15 és -8 fok közé csökken, sőt északkeleten a derültebb, havas tájakon egy-két fokkal hidegebb is lehet.
Szerda délután északkelet felől tovább szakadozik, csökken a makacs felhőtakaró, a Dunántúl délnyugati kétharmadán azonban még kitart a borongós időjárás. Ez utóbbi területeken továbbra sem kizárt hószállingózás, ónos szitálás. A gyenge vagy mérsékelt északi szelet északkeleten, keleten és a Kisalföld nyugati részén időnként élénk lökések kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet változóan alakul: a ködös, borult tájakon alacsonyan, -4 és -1 fok között marad, ahol kis időre kisüt a nap, ott viszont kevéssel 0 fok fölé emelkedik.

Ez volt a tegnap reggel. A mai sem volt jobb. Ma a nap nem is látszott...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105923 Dátum: 2017.01.25., 11:39:18 »


Szegény Haág Jánosné... bár ingatlanosként én is jártam úgy, hogy hirdettem, hirdettem, de nem volt kapás. Ez azt jelentette, hogy az ár-érték arány nem volt a helyén. Ezt sajnos meg kell tanulni! Ha valamit drágábbra tartunk, mint amit a piac szerint ér, akkor nem jelentkezik senki. Ha már majdnem jó, akkor elkezd csörögni a telefon, de jelentős engedményt akarnak. Na ekkor kell észnél lenni és megköthető az üzlet!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105922 Dátum: 2017.01.25., 11:33:53 »

Szép napot!

Na, meghozták. Ebéd után nekiláttam a szortírozásnak és az elpakolásnak. Már a Híradó ment, mire végeztem... nem kellett ringatni!  vigyor

Na, felment a fa ára is. Már 3 000,- Ft/q a bükk-tölgy. Tavaly még 2 800,- volt...az emelkedés mértéke 7,1%. Örülhetnek nyugdíjasaink, nekik csak 5,5 % a drágulás mértéke....  fejbever
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105921 Dátum: 2017.01.25., 11:31:03 »

Süt a nap, szép idő van!
Megjöttem a postáról és a boltból. Várom, hogy hozzák a tűzifát.

Postáról jut eszembe.
Komám autója a Postánál van biztosítva. Kértem, hogy a zöldkártyát automatikusan küldjék, amikor beérkezik a díj. Hadd ne mondjam, hogy 25. napja van befizetve a díj, de a zöldkártya.... nos, az még nem jött meg! Ma mehetek utána!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105920 Dátum: 2017.01.25., 11:28:28 »

Süt a nap, szép idő van!
Megjöttem a postáról és a boltból. Várom, hogy hozzák a tűzifát.

Szép napot!

Na, meghozták. Ebéd után nekiláttam a szortírozásnak és az elpakolásnak. Már a Híradó ment, mire végeztem... nem kellett ringatni!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105919 Dátum: 2017.01.25., 08:29:25 »

Szerdára virradóan a Dunántúlon folytatódik a borult időjárás, helyenként hószállingózással, gyenge ónos szitálással. Keleten ugyanakkor északkelet felől egyre több helyen felszakadozik a felhőzet, bár ennek nyomán elsősorban az Északi-középhegység térségében zúzmarás ködfoltok képződhetnek. Az északi szél nagyrészt gyenge marad, csak északnyugaton lehet kisebb szélélénkülés. A hőmérséklet a felhős tájakon -7 és -4 fok között alakul, másutt viszont -15 és -8 fok közé csökken, sőt északkeleten a derültebb, havas tájakon egy-két fokkal hidegebb is lehet.
Szerda délután északkelet felől tovább szakadozik, csökken a makacs felhőtakaró, a Dunántúl délnyugati kétharmadán azonban még kitart a borongós időjárás. Ez utóbbi területeken továbbra sem kizárt hószállingózás, ónos szitálás. A gyenge vagy mérsékelt északi szelet északkeleten, keleten és a Kisalföld nyugati részén időnként élénk lökések kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet változóan alakul: a ködös, borult tájakon alacsonyan, -4 és -1 fok között marad, ahol kis időre kisüt a nap, ott viszont kevéssel 0 fok fölé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105918 Dátum: 2017.01.25., 07:12:34 »


A 2. évfolyam 101. számában 1991. VIII. 7-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105917 Dátum: 2017.01.24., 13:47:10 »

Az éjszaka képződött köd és rétegfelhőzet az ország túlnyomó részén tartósan megmarad. Napsütésre a legtöbb esély a Dunántúl délkeleti területein és a Kisalföldön van. A felhős, ködös helyeken hószállingózás, ónos szitálás előfordulhat. Számottevő légmozgás Bács-Kiskun megye déli részén, a Fertőzugban, a Dunántúli-középhegység magasabb csúcsain valamint az előbb említett középhegységünk északi előterében számíthatunk délkeleti irányból, időnként élénk lökésekkel. A legmagasabb hőmérséklet jellemzően fagypont körül, illetve néhány fokkal az alatt alakul. A hóval borított, tartósan ködös tájakon azonban helyenként csak -5 fok körüli hőmérsékletet mérünk majd.
Keddre virradó éjjelen és reggel országszerte borult égre tekinthetünk fel. Az Alföldön és a Dél-Dunántúlon párássá válik a levegő, helyenként zúzmarás ködfoltok is kialakulnak, legnagyobb eséllyel a Dél-Alföldön. A legalacsonyabb hőmérséklet -6 és -10 fok között alakul. Helyenként előfordulhat ónos ködszitálás vagy hószállingózás. Gyenge északias irányú szél lesz jellemző.
A keleti országrészben felszakadozhat, csökkenhet a felhőzet, máshol jellemzően borult marad az ég. A borult területeken továbbra is előfordulhat ónos ködszitálás, hószállingózás. Gyenge marad a légmozgás, csupán a Kisalföldön és a Tiszántúlon érheti el a mérséklet fokozatot az északias szél. A hőmérséklet csúcsértéke a napos területeken kevéssel fagypont felett, máshol 0 és -6 fok között alakul.

Süt a nap, szép idő van!
Megjöttem a postáról és a boltból. Várom, hogy hozzák a tűzifát.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105916 Dátum: 2017.01.24., 13:46:23 »

Nagyobbik lányom, Cellux ugyaebben az iskolában tanult, csak évtizedekkel korábban.
S akkor nem szerveztek sítúrákat
Természesesen soraimmal nem a síutak ellen vagyok.


Szép napot!

Az egy jó iskola, tudomásom szerint!

Te nem, de én már olvastam olyan kormányzati megnyilvánulást, hogy a szervezést kell megvizsgálni. Tapasztalatom szerint, amikor onnan valamit megvizsgálnak, annak az a vége, hogy annak vége!
Ha nem is direktben tiltják be, de olyan feltételeket szabnak, aminek gyakorlatilag nem lehet megfelelni. Kis szerencsével később érkezik egy módosítás, ami már lehetőséget enged egy-két (naná, hogy később kiderül, hogy baráti) cégnek a szervezésre...  shock  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105915 Dátum: 2017.01.24., 08:52:36 »

Az éjszaka képződött köd és rétegfelhőzet az ország túlnyomó részén tartósan megmarad. Napsütésre a legtöbb esély a Dunántúl délkeleti területein és a Kisalföldön van. A felhős, ködös helyeken hószállingózás, ónos szitálás előfordulhat. Számottevő légmozgás Bács-Kiskun megye déli részén, a Fertőzugban, a Dunántúli-középhegység magasabb csúcsain valamint az előbb említett középhegységünk északi előterében számíthatunk délkeleti irányból, időnként élénk lökésekkel. A legmagasabb hőmérséklet jellemzően fagypont körül, illetve néhány fokkal az alatt alakul. A hóval borított, tartósan ködös tájakon azonban helyenként csak -5 fok körüli hőmérsékletet mérünk majd.
Keddre virradó éjjelen és reggel országszerte borult égre tekinthetünk fel. Az Alföldön és a Dél-Dunántúlon párássá válik a levegő, helyenként zúzmarás ködfoltok is kialakulnak, legnagyobb eséllyel a Dél-Alföldön. A legalacsonyabb hőmérséklet -6 és -10 fok között alakul. Helyenként előfordulhat ónos ködszitálás vagy hószállingózás. Gyenge északias irányú szél lesz jellemző.
A keleti országrészben felszakadozhat, csökkenhet a felhőzet, máshol jellemzően borult marad az ég. A borult területeken továbbra is előfordulhat ónos ködszitálás, hószállingózás. Gyenge marad a légmozgás, csupán a Kisalföldön és a Tiszántúlon érheti el a mérséklet fokozatot az északias szél. A hőmérséklet csúcsértéke a napos területeken kevéssel fagypont felett, máshol 0 és -6 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105914 Dátum: 2017.01.24., 08:51:34 »

Ma nemzeti gyásznap van.

Igen, gyászoljuk a baleset áldozatait. Sosem tudjuk, merre kell fordulnunk, hova kell mennünk, ahol találkozásunk van a végtelennel....

Isten adjon békét a holtaknak és megbékélést a maradottaknak!

Nagyobbik lányom, Cellux ugyaebben az iskolában tanult, csak évtizedekkel korábban.
S akkor nem szerveztek sítúrákat
Természesesen soraimmal nem a síutak ellen vagyok.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105913 Dátum: 2017.01.23., 19:01:24 »

Ma nemzeti gyásznap van.

Igen, gyászoljuk a baleset áldozatait. Sosem tudjuk, merre kell fordulnunk, hova kell mennünk, ahol találkozásunk van a végtelennel....

Isten adjon békét a holtaknak és megbékélést a maradottaknak!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105912 Dátum: 2017.01.23., 18:42:47 »


Remélem jobban vagy már! Mihamarabbi teljes gyógyulást kívánunk!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105911 Dátum: 2017.01.23., 18:42:05 »

Mikulás vajon mivel tölti anapjait?
Onnan jutott eszembe, hogy látom nézelődni...

Szia Mikulás!
 bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105910 Dátum: 2017.01.23., 18:41:28 »

Az éjszaka képződött köd és rétegfelhőzet az ország túlnyomó részén tartósan megmarad. Napsütésre a legtöbb esély a Dunántúl délkeleti területein és a Kisalföldön van. A felhős, ködös helyeken hószállingózás, ónos szitálás előfordulhat. Számottevő légmozgás Bács-Kiskun megye déli részén, a Fertőzugban, a Dunántúli-középhegység magasabb csúcsain valamint az előbb említett középhegységünk északi előterében számíthatunk délkeleti irányból, időnként élénk lökésekkel. A legmagasabb hőmérséklet jellemzően fagypont körül, illetve néhány fokkal az alatt alakul. A hóval borított, tartósan ködös tájakon azonban helyenként csak -5 fok körüli hőmérsékletet mérünk majd.
Keddre virradó éjjelen és reggel országszerte borult égre tekinthetünk fel. Az Alföldön és a Dél-Dunántúlon párássá válik a levegő, helyenként zúzmarás ködfoltok is kialakulnak, legnagyobb eséllyel a Dél-Alföldön. A legalacsonyabb hőmérséklet -6 és -10 fok között alakul. Helyenként előfordulhat ónos ködszitálás vagy hószállingózás. Gyenge északias irányú szél lesz jellemző.

Egész délelőtt zúzmarás ködös idő volt. Dél felé kivinnyant a nap, de én bevettem magam a gép elé melózni...  szégyenlem Viszont legalább jól haladtam!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 298 299 [300] 301 302 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!