Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 04:17:34
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 186 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 345 346 [347] 348 349 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128136 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104989 Dátum: 2016.09.24., 07:25:21 »

Az éjszakai órákban északnyugat felől csökken a felhőzet. Szombat reggel inkább csak a déli országrészben lehet több felhő. Csapadék nem valószínű. A változó irányú légmozgás mindenütt gyenge marad. Többfelé párássá válhat a levegő. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire 4 és 9 fok között várható, de a fagyzugos helyeken ennél hűvösebb is lehet.
Szombat délután országszerte megnövekszik a felhőzet, kevés napsütésre számíthatunk. Csapadék ugyanakkor csak északkeleten fordulhat elő, ahol erőteljesebb lehet a gomolyfelhő-képződés. Az északnyugati szél gyenge marad. Délutánra 18 és 23 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104988 Dátum: 2016.09.24., 07:18:21 »

Úgyhogy most jó éjszakát!

Jó reggelt!
Hideg van kint. A telefonom szerint 8 fok.... nekem rövid pizsamában nagyon hidegnek tűnt...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104987 Dátum: 2016.09.23., 21:02:08 »

A mai gyõnyörű időben egész nap pakoltam. Garázs, műhely, kamra.
Nagyon elfáradtam!
Még maradt holnapra is, de van egy rakat cucc, amit el kell vinnem a hulladékudvarba!

Úgyhogy most jó éjszakát!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104986 Dátum: 2016.09.23., 21:01:16 »

Az éjszaka első felében északkeleten még lehet átvonuló, alacsony szintű felhőzet. Éjféltől itt is kiderül az ég, ugyanakkor nyugat felől vastagodó fátyolfelhő-mezők sodródnak először az északnyugati, majd a középső országrész fölé. Hajnalra néhol erősen párássá válik a levegő. Nagy területen szélcsendes lesz az idő, csupán a középhegységek magasabban fekvő területein fúj majd gyenge északnyugati szél. A szeptember eddigi leghűvösebb éjszakája elé nézünk: a legalacsonyabb hőmérséklet általában 4 és 9 fok között valószínű, de az erős éjszakai lehűlésre hajlamos területeken, völgyekben, mélyebben fekvő területeken ennél néhány fokkal hidegebb is lesz. Talajmenti fagy a fagyzugos völgyekben elő fog fordulni!
Nyugat felől folytatódik a fátyolfelhőzet átvonulása, a késő délutáni, esti órákban pedig a Dunántúl fölé már vastagabb felhők is érkezhetnek. A felhők mellett több órás napsütés mindenhol lesz, ennek hatására gyengébb-erősebb gomolyfelhő-képződésre is számíthatunk. Ezekből a felhőkből azonban csapadék sehol sem várható. Gyenge lesz a nyugatias légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet 17 és 22 fok között várható.

A mai gyõnyörű időben egész nap pakoltam. Garázs, műhely, kamra.
Nagyon elfáradtam!
Még maradt holnapra is, de van egy rakat cucc, amit el kell vinnem a hulladékudvarba!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104985 Dátum: 2016.09.23., 20:58:27 »


    O'Sullivan kiesett!

Ez meglepetés a javából!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104984 Dátum: 2016.09.23., 20:57:48 »


      "Kertek alatt a ludaim megfagynak!"


Nálunk + 7 oC volt reggel.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104983 Dátum: 2016.09.23., 20:56:28 »

A Shanghai masters verseny jelenlegi esélylatolgatása a "mix" szerint meccsekre vetítve:

 Esemény,         időpont              Hazai     Döntetlen             Vendég  
R. Day - M. Selby         09.23. 08:30        2,80                                1,30
 
S. Bingham - A. Carter 09.23. 08:30    1,75                               1,85
 
M. White - S. Maguire  09.23. 13:30    2,25                                1,50
 
M. Holt - D. Junhui       09.23. 13:30    2,70                           1,35y
 
Értelemszerűen dőlt betűs oszlopok alatt az nevek időpontok és odds-ok. Mert döntetlen nincs, így az az oszlop "likas" maradt. No jó kicsit csúsztatva.

Holnap meg csinálom Neked táblázatba rendezve, mert ez most telefonról macerás lenne....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104982 Dátum: 2016.09.23., 20:52:47 »

Jó  estlétet!


Ma délután végre befejeztem a kamerarendszer kiépítését. Be is üzemeltem. Három kamerám van, annyit kaptam (korábban írtam ajándékba kaptam egy haveromtól a rendszert,DVR, 3 kamera, tápok stb), bár a rögzítő az négyet bír el. A három kamera közül az egyik egész jó minőségű, most a sötétségben is jó képet ad. A másik kettő az gyengébb, főleg az egyik az még nappal is szemcsés képet továbbít
Az "egész jó minőségű" kamerát a pók felfedezte és kezdi körbefonni. Látható a képen, hogy az izelt lábaival kitapogatja és körbejárja az egyik oldalát.  


Jó estét!
Érdemes lenne felvenni! Nem egy utolsó felvétel lenne!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104981 Dátum: 2016.09.23., 07:00:27 »

Az éjszaka első felében északkeleten még lehet átvonuló, alacsony szintű felhőzet. Éjféltől itt is kiderül az ég, ugyanakkor nyugat felől vastagodó fátyolfelhő-mezők sodródnak először az északnyugati, majd a középső országrész fölé. Hajnalra néhol erősen párássá válik a levegő. Nagy területen szélcsendes lesz az idő, csupán a középhegységek magasabban fekvő területein fúj majd gyenge északnyugati szél. A szeptember eddigi leghűvösebb éjszakája elé nézünk: a legalacsonyabb hőmérséklet általában 4 és 9 fok között valószínű, de az erős éjszakai lehűlésre hajlamos területeken, völgyekben, mélyebben fekvő területeken ennél néhány fokkal hidegebb is lesz. Talajmenti fagy a fagyzugos völgyekben elő fog fordulni!
Nyugat felől folytatódik a fátyolfelhőzet átvonulása, a késő délutáni, esti órákban pedig a Dunántúl fölé már vastagabb felhők is érkezhetnek. A felhők mellett több órás napsütés mindenhol lesz, ennek hatására gyengébb-erősebb gomolyfelhő-képződésre is számíthatunk. Ezekből a felhőkből azonban csapadék sehol sem várható. Gyenge lesz a nyugatias légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet 17 és 22 fok között várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104980 Dátum: 2016.09.23., 06:04:44 »

Az 1378. számban 1999. V. 4-én megjelent írások
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104979 Dátum: 2016.09.23., 06:01:05 »



    O'Sullivan kiesett!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104978 Dátum: 2016.09.23., 05:59:48 »



      "Kertek alatt a ludaim megfagynak!"
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104977 Dátum: 2016.09.22., 20:14:33 »

A Shanghai masters verseny jelenlegi esélylatolgatása a "mix" szerint meccsekre vetítve:

 
Esemény
időpont
Hazai
Döntetlen
Vendég
R. Day - M. Selby 09.23. 08:30     2,80     1,30
S. Bingham - A. Carter    09.23. 08:301,75 1,85
M. White  - S. Maguire09.23. 13:302,251,50
M. Holt - D. Junhui09.23. 13:302,701,35

Értelemszerűen dőlt betűs oszlopok alatt az nevek időpontok és odds-ok. Mert döntetlen nincs, így az az oszlop "likas" maradt. No jó kicsit csúsztatva.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104976 Dátum: 2016.09.22., 19:48:29 »

Jó  estlétet!


Ma délután végre befejeztem a kamerarendszer kiépítését. Be is üzemeltem. Három kamerám van, annyit kaptam (korábban írtam ajándékba kaptam egy haveromtól a rendszert,DVR, 3 kamera, tápok stb), bár a rögzítő az négyet bír el. A három kamera közül az egyik egész jó minőségű, most a sötétségben is jó képet ad. A másik kettő az gyengébb, főleg az egyik az még nappal is szemcsés képet továbbít
Az "egész jó minőségű" kamerát a pók felfedezte és kezdi körbefonni. Látható a képen, hogy az izelt lábaival kitapogatja és körbejárja az egyik oldalát.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104975 Dátum: 2016.09.22., 19:40:14 »

Kellemetlen, csípős volt a reggel.
Ennek ellenére folytattam a megkezdett pakolást a garázsban és a melléképület körül. Lassan alakul a rend.
Arra gondoltam, hogy a baromfi udvar innenső kerítésének vonalában húzok egy folytatást, és teszek egy kaput a mostani gyalogjárdához. Így nyugodtan kiengedhetem a baromfit, nem fogják összejárni a fát, nem tojnak a farakás alá, ahonnan majd csak akkor kerül elő, ha elfogyott a fa... ráadásul nem ugrálják össze az autókat sem.
Nem tudom, említettem-e, hogy pillanatnyilag úgy nézek ki, mint egy autókereskedés. A saját kocsink mellett itt áll a hátsó udvarban a Komám kocsija és az Ő testvérének a kocsija is.
Igaz, Sanyi 5-én elviszi, mert megy haza, utána pedig azzal megy ki Angliába, hogy a következő hazajövetelnél tudjon cuccolni.
Jani majd csak október 20-án jön, és november 5-ig marad Ukrajnában. Közben pedig itthon elkészítteti az útlevelét, mert decemberben neki is lejár majd. 21-re van  már időpontja foglalva az okmányirodában.
Kicsit kiürül majd az udvar....  vigyor

Egyelőre nem tudom hogyan lesz; ki szoktunk menni Halottak napjára Ukrajnába, de most lehet, hogy csak Okszikám megy és jön majd vissza Janival. Ha meg tudom oldani Marika néni felügyeletét, akkor tudunk menni mindketten néhány napra. Ha nem, akkor valahogy így fogjuk rendezni.
Tudom, az még messze van, de ahogy múlik az idő, mindjárt itt van!  shock

Na a garázs negyede már rendben van!
Holnap még a kályhát kell becipelnem a műhelybe, de előbb ott helyet kell készítenem neki...
Aztán még ezt-azt átrámolni, részben a kamrába, részben a műhelybe, és már készen is vagyok.
Persze én tudom, hogy ez lesz vagy két nap....  robban
Holnap még szeretném, az idén talán utoljára, lenyírni a füvet az udvarban.
Meg kell néznem a szomszéd néni ajánlatát, akinek van néhány vastag fatörzse, amit szívesen eladna nekem.... Ha jó, valahogy átcipelem. Felkuglizni majd itthon fogom.
Aztán lassan nekiláthatok a hasogatásnak is...

Szóval, van tennivaló bőven!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104974 Dátum: 2016.09.22., 15:46:32 »

Az éjszaka első felében még változóan felhős időre számíthatunk, reggelre már valamelyest kevesebb lesz felettünk a felhő, csapadék csak a felhősebb alföldi tájakon hullhat kisebb záporeső formájában, de jelentős csapadékra nem kell számítani. Az északi, északnyugati szél elsősorban a Dunántúl nyugati tájain, illetve északkeleten élénkül meg kissé, másutt gyenge lesz a légmozgás. A legalacsonyabb hajnali, kora reggeli hőmérsékleti értékek általában 3 és 10 fok között alakulnak, de a fagyzugos helyeken az Északi-középhegység völgyeiben, valamint Zalában, Somogyban helyenként talajmenti fagy is előfordulhat.
Délelőtt eleinte még csökken, majd a délelőtt második felétől kezdődően a középső és keleti tájakon megnövekszik kissé a gomolyfelhőzet, így itt többnyire változóan felhős idő valószínű. Ezzel szemben a Dunántúl nyugati felén kevés felhőre, sok napsütésre készülhetünk. Az északkeleti tájakon néhol kisebb záporeső előfordulhat, másutt nem valószínű csapadék. A Dunántúl nyugati felén és a Nyírségben megélénkül majd az északi szél, másutt gyenge marad az északias légmozgás. A hőmérséklet csúcsértékét 16 és 21 fok közé várhatjuk.

Kellemetlen, csípős volt a reggel.
Ennek ellenére folytattam a megkezdett pakolást a garázsban és a melléképület körül. Lassan alakul a rend.
Arra gondoltam, hogy a baromfi udvar innenső kerítésének vonalában húzok egy folytatást, és teszek egy kaput a mostani gyalogjárdához. Így nyugodtan kiengedhetem a baromfit, nem fogják összejárni a fát, nem tojnak a farakás alá, ahonnan majd csak akkor kerül elő, ha elfogyott a fa... ráadásul nem ugrálják össze az autókat sem.
Nem tudom, említettem-e, hogy pillanatnyilag úgy nézek ki, mint egy autókereskedés. A saját kocsink mellett itt áll a hátsó udvarban a Komám kocsija és az Ő testvérének a kocsija is.
Igaz, Sanyi 5-én elviszi, mert megy haza, utána pedig azzal megy ki Angliába, hogy a következő hazajövetelnél tudjon cuccolni.
Jani majd csak október 20-án jön, és november 5-ig marad Ukrajnában. Közben pedig itthon elkészítteti az útlevelét, mert decemberben neki is lejár majd. 21-re van  már időpontja foglalva az okmányirodában.
Kicsit kiürül majd az udvar....  vigyor

Egyelőre nem tudom hogyan lesz; ki szoktunk menni Halottak napjára Ukrajnába, de most lehet, hogy csak Okszikám megy és jön majd vissza Janival. Ha meg tudom oldani Marika néni felügyeletét, akkor tudunk menni mindketten néhány napra. Ha nem, akkor valahogy így fogjuk rendezni.
Tudom, az még messze van, de ahogy múlik az idő, mindjárt itt van!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104973 Dátum: 2016.09.22., 07:52:15 »

Az éjszaka első felében még változóan felhős időre számíthatunk, reggelre már valamelyest kevesebb lesz felettünk a felhő, csapadék csak a felhősebb alföldi tájakon hullhat kisebb záporeső formájában, de jelentős csapadékra nem kell számítani. Az északi, északnyugati szél elsősorban a Dunántúl nyugati tájain, illetve északkeleten élénkül meg kissé, másutt gyenge lesz a légmozgás. A legalacsonyabb hajnali, kora reggeli hőmérsékleti értékek általában 3 és 10 fok között alakulnak, de a fagyzugos helyeken az Északi-középhegység völgyeiben, valamint Zalában, Somogyban helyenként talajmenti fagy is előfordulhat.
Délelőtt eleinte még csökken, majd a délelőtt második felétől kezdődően a középső és keleti tájakon megnövekszik kissé a gomolyfelhőzet, így itt többnyire változóan felhős idő valószínű. Ezzel szemben a Dunántúl nyugati felén kevés felhőre, sok napsütésre készülhetünk. Az északkeleti tájakon néhol kisebb záporeső előfordulhat, másutt nem valószínű csapadék. A Dunántúl nyugati felén és a Nyírségben megélénkül majd az északi szél, másutt gyenge marad az északias légmozgás. A hőmérséklet csúcsértékét 16 és 21 fok közé várhatjuk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104972 Dátum: 2016.09.22., 05:43:04 »


         Snooker!

       Kiesett az egyik kedvencem, az ausztrál N. Robertson! S�r
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104971 Dátum: 2016.09.21., 16:32:33 »

Szeretgetős unokás kutyuskás...


Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104970 Dátum: 2016.09.21., 15:42:18 »

Reggel igencsak hűvösnek éreztem az időt! 12 oC volt!  shock
A kiscsirkék annyira nem fázhattak, mert mindegy szálig kint voltak az udvaron. A tojásgyári felszabadított rabszolgák viszont behúzódtak az ólba. A saját nevelésű korosabbak vegyesen voltak megtalálhatók. Még a kacsák is behúzódtak a helyükre. Igaz, kicsit már kinőtték...  szégyenlem  Lassan kellene közülük is válogatni...

Napközben sem ment feljebb a hőmérséklet, mint 19 fok. Szerencsére a nap sütött, a szél nem fújt.... így aztán jó időben lehetett összepakolászni a kertben.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 345 346 [347] 348 349 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!