Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 10:33:36
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 165 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 4608 4609 [4610] 4611 4612 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128806 alkalommal)
Törpmama
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



Profil megtekintése
« Válasz #19729 Dátum: 2009.11.07., 15:06:29 »

Mármint a narancs héjját?   shock
Nem...nem ami a héján belül és amiből a lé kifolyt. Ércccsük!!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19728 Dátum: 2009.11.07., 15:03:47 »

   Az örök kérdés,
hogy hány éves kortól is kezdje a szülő a szexuális felvilágosítást ...
És mi van, amikor egy nudista először viszi a gyereket a nudi strandra?
Milyen helyzetbe hozza a gyermeket?
Egyáltalán, a nudisták jobban állnak a szexuális felvilágosítás terén?

Tényleg, tisztában vagyunk e egyáltalán, hogy a szexualitásunk normáit, egy olyan világ értékrendje vezérli, határozza meg, melyhez csak kevesen tartoznak aktívan.
De, lehet e , a keresztény és a vallásos értékrend közt különbség?
Vagy, a kettő egy és ugyanaz?

 Az ember szexuális, de egyáltalán erkölcsi normáit feltétlenül vallásos alapoknak kell vezérelnie, meghatároznia?
És most az egész földkeregségre  gondolok.
Miért, hogy a vallásból indulnak ki ezeknek a dolgoknak a meghatározása?
Ma már sok mindent egy materiális vezérel, határoz meg. A feszültséget az okozza, hogy
ez a materialista alap beékelődik az egyre jobban idejét múlta transzcendentális, illetve vallásos alapba.
Átmeneti állapotban vagyunk, láthatjuk, ahogyan az anyag, a materia alapú megközelítés egyre jobban kiszorítja a szellemi, a transzcendentális megközelítést.
És láthatjuk ennek a károsító hatását is.
Az ember amennyire anyagi, hiszen materiaból van, még is, mintha a szellem, a transzcendens tenné emberré:
Érzi, hogy megszólította az Isten, és először a kezét védekezőn maga elé tartva néz fel a magasba, majd dobot ragad, kezét festékbe mártja, barlangfalára rajzokat róva...
Csak a mai ember tesz másképp.
Pedig érzi, és mindig is érezni fogja, hogy valami szólítja, mely több mint az anyag.

Azt tudtad, hogy amerikai tudósok bebizonyították, hogy az emberi DNS egy emberpárra vezethető vissza?

A szekszualitást bűnként megéretni emberekkel az az igazi bűn!
Ennek gyökerei valószínűleg a paradicsomból való kiűzetésben gyökereznek, hiszen ott ugyebár a meztelenségét szégyellte az első emberpár miután bezabáltak az almából; és vélelmezem, hogy a tudás megszerzésének első lépése a szekszulális tudás megszerzésére irányult; hiszen mi más lehetett kéznél, ha periódusos rendszert addig még Mengyelejev nem alkotta meg?
Ám úgy gondolom, hogy a szekszualitás elítélése csak valami elfajzás lehet, mert hiszen Krisztus Új szövetséget kötött az emberrel, meghalva érte feloldozta az eredendő bűn (a születés - ergo ismét a szekszuális cselekmény bűne) alól.
Ennek a hibás, dogmatikus nézetnek fenntartása csupán annak a papságnak az érdeke, akik tisztában vannak szekszuális devianciájukkal, azt -teljes joggal!- bűnként élik meg, innen pedig elvonatkoztatnak, és kiterjesztik a bűn fogalmát, hogy őket -akik valóban bűnös szekszualitást élnek meg- ne ítélje el annyira az emberiség; tetteiket magyarázzák az elfolytott szekszualitás rossz irányú kitörésének.

Szerintem.

Nem tudom, a nudizmus előnyös-e, avagy nem, de hogy a szekszualitás nem tabu, hogy nincs semmi mellébeszélés és ostoba titkolózás, azt biztosra veszem.
Nem hiszem, hogy a férfi nemiszervet úgy magyarázzák a gyereknek, hogy ez olyan, mint a gumumatrac levegőcsonkja, és annak a bácsinak azért olyan nagy a hasa, mert az a néni naponta felfújja neki!  vigyor
Mert akkor adódhat a kérdés, "a néninek miért olyan nagy a hasa; miért van az, hogy az egyik néninek a cicije az eget kémleli, a másiké meg a térdét veri; és miért van az, hogy ha az egetnéző cicijű nénit nézem, akkor nagy lesz a fütyim, a másikra meg, mint a csiga, visszabújik a házába?"

No, ezek az élet nagy kérdései!
Semmi transzcendentális hamuka!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Törpmama
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



Profil megtekintése
« Válasz #19727 Dátum: 2009.11.07., 15:01:29 »

A kávét cukorral, a bort szódával, a szerelemet házassággal nem szabad elrontani!
 yes_yes
Mégis mennyien csak így csinálják!!!
Nem lehet annyira rossz!!!!!!!!! bleee bleee bleee
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #19726 Dátum: 2009.11.07., 14:59:50 »



Mikrohullámu ügyben (szakmámból adódóan értek hozzá Kandó 1950-0954)
Akinak igaza van. Ha megfigyeltétek, a felmelegítendő kaja, kávé, bármi középtől kifelé kezd melegedni. Ez a molekulák váltóáramu rezgések miatti hőtermeléséből adódik. Molekulák ugyanis, ha nehéz is elhinni, surlódnak, a surlódás pedig hőt hoz létre. Én az első mikrosürőmet 1997-ben vettem Bécsben, azóta mindent azon melegítek, mert hamarabb, mint a villanytűzhelyen és még mindig élek, rákszűrőm 2007-ben summa negativ volt. Aki nem hiszi, talál nálam sokkal okosabbakat, kérdezze azokat. Uff.


 bee
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #19725 Dátum: 2009.11.07., 14:44:37 »

Akimesterem ! Nem Hubertusz volt, hanem Bourbon ampullás.
Csuhásom ! Homályosítsál fel, hogy a küldött kép mióta van tiltott listán ? Ha mondjik Adolf Siklgruber képét küldtem volna, azt megértem. Akkor az avatarunk fölötti csillag miért lehet öt águ ? Szerintem, -javíts ki, ha megint hülyeséget mondok,- egy jelenlegi kormánytagot az utcán is lehet kiplakátolni, még az ellenzékikét is. Van a 32 -esek között, aki (nem AKI) magyar gárda egyenruhában virított a parlament előtt, még sem lett kirúgva. Az avatarom nekem megfelel, de ha kicseréled egy klozetülőkére, én akkor sem sértődöm meg. Gyárilag nem vagyok olyan sértődős, mint egyesek közöttünk. Sajnálom, őszintén, hogy így alakult.
 köszi_2
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19724 Dátum: 2009.11.07., 14:41:07 »

              Ugye ez rám is vonatkozik?He??

                  köszi_2

Rád csak igazán!  Kacsint
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19723 Dátum: 2009.11.07., 14:39:45 »

Gyors és kényelmes. Ez az előnye.

Amiért én, ha tehetem kerülöm:

2. Gyanús nekem, hogy az étel felmelegítését milyen eljárással éri el, nem-e változtat meg ezzel valamit az étel szerkezetében? És hogy a gyakori használat során ebből az ételből nem-e halmozódik fel valami az emberi szervezetben. És mi van ha a meleg étellel együtt egy kis mikrohullámú sugárzást is viszel a szervezetedbe? A magas feszültségű vezetékek közelében tartózkodók között sokkal nagyobb a rák kialakulásának veszélye, szerintem sok hasonlóság van a két dolog között. A katódcsöves monitor káros hatását most, hogy már megjelent helyette az új technológia, beismerték.  Erre is nagyon hasonlít szerintem a mikrosütő.





A hulllámmozgással rezgésbe hozza az ételben található -alapvetően víz- molekulákat, amik a gyors súrlódás hatására hőt termelnek.
Ez a működési elve.
A sugárzás káros voltáról nem vagyok meggyőződve, de azt sem emrném állítani, hogy teljesen veszééytelen!
A mikró egy véletlen találmány.
USA katonáknál forult elő, hogy egy mikrohullámot kibocsátó berendezés mellett levő popcorn zacskóban levő, még pattogatatlan kukorica elkezdett kippattogni.
Így fedezték fel.
Legalábbis az álmoskönyvek szerint.  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19722 Dátum: 2009.11.07., 14:35:17 »


                                             A    K     I.            K Ö S Z I .

Ne nekem köszönje!
Én még csak most értem ide! Oda meg még nem értem!
Ellenben alá vagyon írva: "Csuhás"
 szégyenlem   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #19721 Dátum: 2009.11.07., 14:34:47 »

Elnézést, hogy rosszul kérdeztem.

Inkább arra voltam -eléggé elítélhető módon- kiváncsi, hogy miért nincs mikró.
((Ennek több oka is lehet.))

Gyors és kényelmes. Ez az előnye.

Amiért én, ha tehetem kerülöm:
1. Tízennegynéhány éve nálunk valami időszakosan zavarta a tévéadás vételét. Egy idő után rájöttem, hogy a szomszéd mikrója okozza az egy-két perces zavarokat. Nincs ezeken a gépeken egy külső sugárzás mérő, ami ha érzékelné, hogy már nem megfelelő a szigetelés, és ilyen esetben kioldana egy biztosítékot, ezzel jelezve, irány a szerviz.

2. Gyanús nekem, hogy az étel felmelegítését milyen eljárással éri el, nem-e változtat meg ezzel valamit az étel szerkezetében? És hogy a gyakori használat során ebből az ételből nem-e halmozódik fel valami az emberi szervezetben. És mi van ha a meleg étellel együtt egy kis mikrohullámú sugárzást is viszel a szervezetedbe? A magas feszültségű vezetékek közelében tartózkodók között sokkal nagyobb a rák kialakulásának veszélye, szerintem sok hasonlóság van a két dolog között. A katódcsöves monitor káros hatását most, hogy már megjelent helyette az új technológia, beismerték.  Erre is nagyon hasonlít szerintem a mikrosütő.



Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19720 Dátum: 2009.11.07., 14:34:01 »

           A rasszizmus mindenütt jelen van!........-a zongora fekete billentyűi rövidebbek!!!!!

                   Afro   yes_yes


hahota hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #19719 Dátum: 2009.11.07., 14:19:07 »

Figyelj, te nyári Mikulás !  Mire reagálsz halványan ? Nyugodtan nyomd rá a ceruzád, nem én vagyok a sértődős. Lásd, barátságom jeléül elküldöm kedvenc ...

***  A további részt töröltem * Csuhás






                                             A    K     I.            K Ö S Z I .
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #19718 Dátum: 2009.11.07., 14:07:16 »

Ne aggódj, rajtam kívül is van más AKI!
És ráadásul véresszájú jobbos!   uuuhhh uuuhhh uuuhhh

Azért vélem, hogy Atom Manó csak egy van. (Hiú vagyok??? Ez az apai örökségem.)
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #19717 Dátum: 2009.11.07., 14:05:38 »

Lelkedben ifjú vagy, ez nem vitás, nem kell, és nem is lehet cáfolni!
 
 siros_2
Nem mondd semmit!
Most nagyon hülye vagyok?  _juhhh


Az említett úr  -VT-re soha nem járt- az újságban fennen hirdette, hogy magyarok már régen jártak a Marson.

Egyszer meglátogathattam.


Nálam is idősebb volt az úr, lakása tele volt vasdarabokkal, melyek szerinte a Marsról származnak, további olyan -állítólag általa készitett- festményekkel, melyeken emberek álló helyzetben vizeltek.

A lapban történő beszélgetések egyébként általában kellemesek voltak vele.

Fiam egyszer írt egy kitalált sztorit, mely szerint eredeti színes videofelvételekkel rendelkezik arról, hogy az ősmagyarok valóban jártak a Marson, az őrhajóból kilépve ott is magyarokkal találkoztak, akik ízes tájszólásban szidták Ágoston C. Pál Dávidot. Egyébként ő is azon ritka Harminckettesek közé tartozott, aki a "Hirdetés"ben saját nevét használta.((Mármint Ágoston C.))

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19716 Dátum: 2009.11.07., 14:02:05 »

"Felmerült a héten, hogy felhívnak téged egy rádióból egyik éjszaka?
Ha nem, akkor valaki más is "fut" Akela néven."

Ketrinke!

Ez nagy disznóság, más is van Akela néven?  shock
Én lottót húztam, de nem hívtak fel.  vigyor
 A TV-d működik ha szépen kérem.   köszi_2

Ne aggódj, rajtam kívül is van más AKI!
És ráadásul véresszájú jobbos!   uuuhhh uuuhhh uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19715 Dátum: 2009.11.07., 14:01:12 »


*
AKIkám!
A Start alapmodul a négy legegyszerűbb: szövegszerkesztés, táblázatkezelés, internet és kommunikáció, valamint az operációs rendszer.
Mindaddig azt hittem, hogy Word-ben otthon vagyok, amíg meg nem láttam az első gyakorlófeladatot.  Vigyorog

**
Akela, kedves!
Felmerült a héten, hogy felhívnak téged egy rádióból egyik éjszaka?
Ha nem, akkor valaki más is "fut" Akela néven.

***
VN egyik versét beolvasták az egyik rádióban. (Aki ugye Akela, - tehát megpróbálta őket is megtéveszteni.  Mosolyog )
Nem elemezgették, de a műsorvezetők szerint "nem is  rossz", illetve "ez egész jó" volt.

****
Manó, kedves!
Ha felmérést készítesz, húzz egy vonalat a F... margarin mellé, mert én arra tettem le a voksom már néhány éve.
De egyébként ettől függetlenül vajat is szoktam enni, mert kiflivel és retekkel isteni!
Meg is éheztem, megyek venni valami reggelit.  Mosolyog

No igen!
Köszönöm a felvilágosítást, tényleg nem tudtam!  szégyenlem
A Wolrd nem is olyan 1xű, mint ahogy azt gondoluk!

VN tehetségében én sohasem kételkedtem!   kicsi taps  Nagytaps2

Az F... margarin az melyik?
Nálam bármelyik lehet, mert amikor a késemmel közelítek a kenyérszelet felé, a késen rajta a margarinnal, és az leesik az asztalra, vagy a padlóra, netán a fehér abroszra, nálam az amargarin azonnal "F" margarinná alakul (Fuck!)
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19714 Dátum: 2009.11.07., 13:55:57 »

Elnézést, hogy rosszul kérdeztem.

Inkább arra voltam -eléggé elítélhető módon- kiváncsi, hogy miért nincs mikró.
((Ennek több oka is lehet.))

Ezek közül az egyik!   hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19713 Dátum: 2009.11.07., 13:55:22 »

Jó reggelt!

Szia Gazember!
Bekapcsoltam a gépet és az ábrázatod nézett rám vissza! Feltétlen szólj, ha ki szeretnéd cserélni az avatarod valami természeti jelenségre, felhőre, fára, vagy esetleg napraforgóra.

 vigyor hahota  vigyor


 hahota hahota hahota hahota
 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #19712 Dátum: 2009.11.07., 13:53:11 »

Ha teavaj, akkor nem teából kellene lennie?  shock  zizi
Mikrónk nekünk sincs....
Így aztán van pár percem ételt melegíteni.  uuuhhh
Nem szeretem a gázon melegítni a tésztaféléket, mert ahhoz, hogy ne égjenek le, vjzet kell adagolni hozzájuk.
No, ez az, ami nekem sosem sikerül rendesen!
Így aztán vagy félig hidegen, vagy eláztatva, vagy mégiscsak leégetve eszem a tésztát, amit melegíteni kell!  uuuhhh uuuhhh zizi

Elnézést, hogy rosszul kérdeztem.

Inkább arra voltam -eléggé elítélhető módon- kiváncsi, hogy miért nincs mikró.
((Ennek több oka is lehet.))
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #19711 Dátum: 2009.11.07., 13:52:44 »

Kedves Rovattársak !


Csicsóka recepteket kérek.

Tudom található a neten is, de ha már valaki kitapasztalta, s azt megosztaná velem, azt megköszönném.

Hajlott és élemedett korom (cáfolható) ellenére ma vettem először csicsókát, természetesen nyersen.


No, ha szóltál volna kicsit korábban, nem kellett volna venned, mert a szomszéd néni adott nekünk ingyen, nem is keveset!
Kiküldtük Ukrajnába, mert ha lereszeled, és a levét megiszod (napi 1-2 dl elég(!), sokféle nyavalyára nyújt gyógyírt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #19710 Dátum: 2009.11.07., 13:50:57 »

Ha teavaj, akkor nem teából kellene lennie?  shock  zizi
Mikrónk nekünk sincs....
Így aztán van pár percem ételt melegíteni.  uuuhhh
Nem szeretem a gázon melegítni a tésztaféléket, mert ahhoz, hogy ne égjenek le, vjzet kell adagolni hozzájuk.
No, ez az, ami nekem sosem sikerül rendesen!
Így aztán vagy félig hidegen, vagy eláztatva, vagy mégiscsak leégetve eszem a tésztát, amit melegíteni kell!  uuuhhh uuuhhh zizi

Mikró ?  (Ez csupán egy kérdés volt.)
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 4608 4609 [4610] 4611 4612 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!