Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.15., 22:32:28
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 480 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2427 2428 [2429] 2430 2431 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7131651 alkalommal)
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #63353 Dátum: 2012.02.15., 14:18:09 »

Ezt tapasztalatból nem tudhatom, hiszen még a 60-at sem értem el, viszont látom Édesanyámat, így, 72. betöltve: jár-kel, fut, intézkedik, teszi a dolgát, időnként még a régi munkahelyére is bejár dolgozni... És amikor vasárnap itt volt, alig tudtam kivenni a fejszét a kezéből, mert minden áron gyújtóst akart hasogatni!  shock
Alig két éve vesztette el a férjét, így egyedül maradt Ő is, és viseli egy 80 m2-es lakás minden nyűgjét és gondját, gyülekezetbeli hit-testvéréhez jár hetente két alkalommal segíteni takarítani, egy másik szomszédasszonynak mos, egy harmadiknak főz, mert azok betegek, nem képesek önmaguk ellátására...
Szóval, van előttem jó példa, aminek igyekeznem kell megfelelni!

Nem merhetem anyukádhoz hasonlítani magam, de az a 3 év nem nagy különbség, és vannak akiknek jobb az állóképességük, bár én is egyedül kűzdök a gondjaimmal, minden nap dolgozni járok, és az ügyeimet intézem gyalogszerrel, csak éppen annak a bizonyos gyülekezetnek nem ugrálok, hogy jól kihasználjanak, és örülj ha a lakását nem fogja elveszíteni miattuk .  shock  
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63352 Dátum: 2012.02.15., 14:17:28 »

Bezzeg ha én lettem volna ott még egy fejszét adtál volna amásik kezembe is, hogy  dolgozz csak többet!!!!  shock

Dehhogy is!
Vannak nekem félre tett "csemegéim", amolyan jó göcsös gyertyánok...  vigyor

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63351 Dátum: 2012.02.15., 14:16:12 »

Jó reggelt!
                        puszi_2

(Ez egy nagyon színvonalas gondolatmenet.  Kacsint )

Kedves Tanár Úr!
Tudtam, hogy Benned nem fogok csalódni!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #63350 Dátum: 2012.02.15., 14:13:07 »

Ezt tapasztalatból nem tudhatom, hiszen még a 60-at sem értem el, viszont látom Édesanyámat, így, 72. betöltve: jár-kel, fut, intézkedik, teszi a dolgát, időnként még a régi munkahelyére is bejár dolgozni... És amikor vasárnap itt volt, alig tudtam kivenni a fejszét a kezéből, mert minden áron gyújtóst akart hasogatni!  shock
Alig két éve vesztette el a férjét, így egyedül maradt Ő is, és viseli egy 80 m2-es lakás minden nyűgjét és gondját, gyülekezetbeli hit-testvéréhez jár hetente két alkalommal segíteni takarítani, egy másik szomszédasszonynak mos, egy harmadiknak főz, mert azok betegek, nem képesek önmaguk ellátására...
Szóval, van előttem jó példa, aminek igyekeznem kell megfelelni!

Bezzeg ha én lettem volna ott még egy fejszét adtál volna amásik kezembe is, hogy  dolgozz csak többet!!!!  shock
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63349 Dátum: 2012.02.15., 14:10:22 »

Azt mondta a volt menyasszonyom, hogy lázasan ne fórumozzak, sipirc az ágyba!

Azért nem semmi, hogy ennyi év után még az ágyba invitál Valentin napon.  vigyor

Nem is merek ellenállni.

Jó éjt!

 bye bye


És laptopot nem vitted magaddal?  fejbever
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63348 Dátum: 2012.02.15., 14:08:53 »

Aha: Meg még ott is kezdődik, mikor elfogy a testi erőd és elmúlsz 68 éves.  shock

Ezt tapasztalatból nem tudhatom, hiszen még a 60-at sem értem el, viszont látom Édesanyámat, így, 72. betöltve: jár-kel, fut, intézkedik, teszi a dolgát, időnként még a régi munkahelyére is bejár dolgozni... És amikor vasárnap itt volt, alig tudtam kivenni a fejszét a kezéből, mert minden áron gyújtóst akart hasogatni!  shock
Alig két éve vesztette el a férjét, így egyedül maradt Ő is, és viseli egy 80 m2-es lakás minden nyűgjét és gondját, gyülekezetbeli hit-testvéréhez jár hetente két alkalommal segíteni takarítani, egy másik szomszédasszonynak mos, egy harmadiknak főz, mert azok betegek, nem képesek önmaguk ellátására...
Szóval, van előttem jó példa, aminek igyekeznem kell megfelelni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63347 Dátum: 2012.02.15., 14:03:18 »


Hm... Véleményezhetem?
Ez úgy hülyeség, ahogy van.
Partnerfüggő genyaságról nem hallottál még?

Én igen!
Exem csak velem volt genya, a barátommal, aki neki is barátja volt, nem...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #63346 Dátum: 2012.02.15., 14:02:35 »

A fiatalság igencsak relatív fogalom. Mostoha öcsém talpa alól 30 éves korában csúszott ki a talaj. Ő nem tudta újrakezdeni. Nem volt hozzá ereje...(?) vagy a könnyebb utat választotta; ő az alkoholba menekült.
Apám háromszor kezdte újra az életét, utoljára 35 éves korában.
A vállalkozásokban pedig benne van a kudarc, amitől nem félni kell, hanem számolni vele; tehát volt időm és módom újra- és újra elölről kezdeni az életemet! Legutoljára 40 éves koromban. Nem a nulláról, a mínuszról!
Nem mondom, hogy most nincsen adósságom, de valahogy forgatjuk, koptatjuk... egyszer csak el fog fogyni!
Ja, és igen, még most is fiatalnak érzem magam: vannak vágyaim, céljaim! Az öregség szerintem ott kezdődik, amikor elveszted a céljaidat, és már csak a túlélés a cél.

Aha: Meg még ott is kezdődik, mikor elfogy a testi erőd és elmúlsz 68 éves.  shock
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #63345 Dátum: 2012.02.15., 14:00:35 »

Az is megoldás, de csak átmeneti!
Amikor összekerültünk, akkor sem volt mosógépünk, de én sajnáltam Páromat, amikor a kád fölött görnyedt, és annak sem örültem, amikor a "patyolatba" vittem a ruhákat. Irsán viszont nincs ilyen -lehet, hogy azt kellene nyitni?-, és bizonyos fehérneműk mosása akkor is elengedhetetlen lenne. Namármost. Ő Pestre jár hétfőn, szerdán, pénteken dolgozni, nekem az itthoni feladatokkal is kell foglalkoznom a munkáim mellett. Ha ehhez még a mosás is hozzájönne, valamelyikünk nem érne rá pénzt keresni. Ezért arra a következtetésre jutottam, hogy több pénzt kell találnom a jelenleginél, hogy a mosógép cseréje is meglegyen, és ne kelljen várni vele nyárig, amikor nincs ekkora gázszámlánk! Ahogyan magamat ismerem, meg is fogom oldani, mert meg akarom oldani.

Majd áruld el nekem is ha rájöttél, hogy hol lehet több pénzt találni.!  zizi
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63344 Dátum: 2012.02.15., 14:00:25 »

Dicsekvés? Hát nem büszkén mesélted hogy 20-30-40 éves korodban újra tudtad kezdeni?  Hiába, a fiatalság!  vigyor

A fiatalság igencsak relatív fogalom. Mostoha öcsém talpa alól 30 éves korában csúszott ki a talaj. Ő nem tudta újrakezdeni. Nem volt hozzá ereje...(?) vagy a könnyebb utat választotta; ő az alkoholba menekült.
Apám háromszor kezdte újra az életét, utoljára 35 éves korában.
A vállalkozásokban pedig benne van a kudarc, amitől nem félni kell, hanem számolni vele; tehát volt időm és módom újra- és újra elölről kezdeni az életemet! Legutoljára 40 éves koromban. Nem a nulláról, a mínuszról!
Nem mondom, hogy most nincsen adósságom, de valahogy forgatjuk, koptatjuk... egyszer csak el fog fogyni!
Ja, és igen, még most is fiatalnak érzem magam: vannak vágyaim, céljaim! Az öregség szerintem ott kezdődik, amikor elveszted a céljaidat, és már csak a túlélés a cél.
Ja, majd elfelejtettem: ezt nem dicsekvésnek szántam, csak próbáltam jelezni, hogy nekem is voltak, vannak problémáim, tehát nem vagy egyedül!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63343 Dátum: 2012.02.15., 13:53:53 »

Egyszerű. Előveszed te is a lavórt meg a vödröt és mehetsz a tengerpartra. Nekem sincs 2-3 éve mosógépem, de 2 hónapig volt kaja helyette.  vigyor

Az is megoldás, de csak átmeneti!
Amikor összekerültünk, akkor sem volt mosógépünk, de én sajnáltam Páromat, amikor a kád fölött görnyedt, és annak sem örültem, amikor a "patyolatba" vittem a ruhákat. Irsán viszont nincs ilyen -lehet, hogy azt kellene nyitni?-, és bizonyos fehérneműk mosása akkor is elengedhetetlen lenne. Namármost. Ő Pestre jár hétfőn, szerdán, pénteken dolgozni, nekem az itthoni feladatokkal is kell foglalkoznom a munkáim mellett. Ha ehhez még a mosás is hozzájönne, valamelyikünk nem érne rá pénzt keresni. Ezért arra a következtetésre jutottam, hogy több pénzt kell találnom a jelenleginél, hogy a mosógép cseréje is meglegyen, és ne kelljen várni vele nyárig, amikor nincs ekkora gázszámlánk! Ahogyan magamat ismerem, meg is fogom oldani, mert meg akarom oldani.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #63342 Dátum: 2012.02.15., 13:49:54 »

Dicsekvés... hmmm... érdekes konklúzió...
Nem is igazán akarok ehhez hozzátenni mást, mint annyit: szövegértésből vannak hiányosságaid. De nem baj, én ilyennek szeretlek!  _cupp

Dicsekvés? Hát nem büszkén mesélted hogy 20-30-40 éves korodban újra tudtad kezdeni?  Hiába, a fiatalság!  vigyor
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63341 Dátum: 2012.02.15., 13:47:55 »


   EMAIL MEGTEKINTÉSE
   
Feladó:    HPisti
Dátum:    2012/02/14 20:49:50
Tárgy:    Év fája szavazás

Felhívom a figyelmeteket az Európai Év Fája Versenyre.
Különös tekintettel a versenyben résztvevő hét fa közül, a magyarországi Felsőmocsoládi Öreg Hársra.
Szavazz, az Öreg Hársra!


http://www.treeoftheyear.org/index/vote/?act=form&tree_id=4&lang=hu&iframe=1

http://www.treeoftheyear.org/?lang=hu   _lov_

Bár nem nagyon szeretem az ilyen szavazgatásokat, most a kedvedért mégis megtettem!
Ezek mögött általában mindenféle adatgyűjtést, e-mail cím gyűjtést sejtek.
A gazdinfósok tudják, hogy miféle adathalász módszerek léteznek, és milyen jellegű kérdésekre "bukik" a delikvens.
Onnantól már nem nehéz egy bizonyos célcsoportba sorolni válsz adót, és ennek megfelelő termék- és szolgáltatás ajánlatokkal elárasztani, hiszen az e-mail címét önszántából adta meg. (Tudom, hogy ez most vélhetően nem ilyen, mert az oldal szerkesztői "lették a nagyesküt", hogy nem használják fel, de hallottam én már néhány választási beszédet....)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #63340 Dátum: 2012.02.15., 13:46:25 »

Már egy hete csak a nyárra gondolok...  H���t
És arra, hogyan fogom Okszit levinni a Horvát tengerpartra, ha most a mosógépünk dobja fel a talpát?  shock

És ilyenkor azon gondolkodok, hogy a jó büdös francba lehet eleget keresni?  uuuhhh

Egyszerű. Előveszed te is a lavórt meg a vödröt és mehetsz a tengerpartra. Nekem sincs 2-3 éve mosógépem, de 2 hónapig volt kaja helyette.  vigyor
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63339 Dátum: 2012.02.15., 13:41:11 »

Miért jó a fának, ha rá voksolok?

Majd ha Te is 400 éves leszel, megtudod!  bee
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63338 Dátum: 2012.02.15., 13:40:21 »

Ért aztán ma még más sikerélmény is.
Ezt írta valaki a GIMP oktatófilmecském alá:
Köszönöm ezeket a videókat, külön köszönöm a feliratozásukat. Informatikaóráimon fogom használni őket, ezer hála Neked!


 yes_yes


 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63337 Dátum: 2012.02.15., 13:38:04 »

Icu tud valamit, amitől 100/2 mindig eszét veszti.  vigyor

Megmondom őszintén, egy számomra kedves nő (d.n. az Édesanyám!) engem is tud olyan helyzetbe hozni, hogy még a nevemet is csak nehezen tudom megmondani....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63336 Dátum: 2012.02.15., 13:36:42 »

Esetleg nincs.
Egyébként átmentem a múlt héten "csak olvasó" üzemmódba minden nap, és igyekeztem megállni, hogy bármihez hozzászóljak. Néha viszketett pedig a billentyűzetem, de sikerült.  táncika

Hova ez a nagy önmegtartóztatás?  shock
Akarsz róla hallgatni?  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63335 Dátum: 2012.02.15., 13:32:06 »


Utálom a facebookot, mert nem tud magyarul.



 fejbever fejbever fejbever yes_yes

Neked nem lehet gond, hiszen tanultál angolul!
Egyébként pedig tud az, csak meg kell neki magyarázni, hogy Te milyen nyelven akarsz vele kommunikálni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #63334 Dátum: 2012.02.15., 13:31:05 »

Gaz-ember látod nem is olyan nehéz beismerni ha hibázunk legalább is nekem nem.

Azt én is könnyen beismerem, ha Te hibázol....  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 2427 2428 [2429] 2430 2431 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!