Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 11:32:16
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 186 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3542 3543 [3544] 3545 3546 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132238 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41053 Dátum: 2011.02.15., 17:23:35 »

Mostmár  tudom , hogyan  kell  konkrétan  valakinek  a beírására  válaszolni  :  itt  IDÉZÉS  szó  adott ,  nem  VÁLASZ . Ez  jobb  is . Tehát : ma  írtam  néked  egy  privát  @mailt , s  ha  nem  kaptad  volna meg  ,  írj  a  talan@c3.hu..mra .  A  Wolfram  elakadt  a  beregisztrálással , kéri  ,  hívd  föl  (  levelemben  a  vonalas  száma  megvan ) .
Meglepett , hogy Veszprémből  hogy  lett  pont  az  a  település  , ahol Ő  lakik .
far  severö  sapirico  (= a  Talán )

Bizony, bizony 2009 szeptembere óta lakom Albertirsán!   vigyor
Te sem sűrűn látogattál be ide!  hahota
Nem baj, most máshogy lesz!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Talán
Újonc
*

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Profil megtekintése
« Válasz #41052 Dátum: 2011.02.15., 17:17:22 »

Aha. Csuhás a magyar - magyar tolmács....  vigyor
Mostmár  tudom , hogyan  kell  konkrétan  valakinek  a beírására  válaszolni  :  itt  IDÉZÉS  szó  adott ,  nem  VÁLASZ . Ez  jobb  is . Tehát : ma  írtam  néked  egy  privát  @mailt , s  ha  nem  kaptad  volna meg  ,  írj  a  talan@c3.hu--mra .  A  Wolfram  elakadt  a  beregisztrálással , kéri  ,  hívd  föl  (  levelemben  a  vonalas  száma  megvan ) .
Meglepett , hogy Veszprémből  hogy  lett  pont  az  a  település  , ahol Ő  lakik .
far  severö  sapirico  (= a  Talán )
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #41051 Dátum: 2011.02.15., 17:16:13 »

Ez most "maradjon", vagy "Menjen"?  shock

Jól érzékeled, nekem ugyan nem hiányozna, de ha marad az sem zavar.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #41050 Dátum: 2011.02.15., 17:02:41 »

Pedig bizony magam sokszor elgondolkodtam azon, hogy miért is nem használjuk a "winchester" kifejezés helyett a merevlemez megfelelőt. Aztán rájöttem, lustaságból. A winchestert lehet vincsinek is hívni, de a merevlemez kifejezésnek nincs rövidített megfelelője; így marad a HDD. Azt meg még annyira sem értik meg, mint az előző két-három nevet...

Én nem ezért nem használom, hanem azért mert az emberek sokszor azonosként kezelik a winchester és a memória fogalmát, holott ez két különböző eszköz egészen eltérő funkcióval. Amíg ezt nem tudom helyére tenni, csak még tovább növelném a zűrzavart a merevlemez kifejezés használatával.

Merevlemez – angolul winchester vagy hard disk drive, ezért az újságokban HDD rövidítéssel találkozhatsz vele. Méretét gigabájtban (GB), vagy újabban terrabájtban (TB) szokás megadni. (1 TB=1000 GB).
Funkciója: adattárolás (ezen kap helyet az operációs rendszer, a programok, és minden más maradandó adat (fénykép, zene, film, dokumentumok... stb.)




Memória – ez valójában már egy rövidített kifejezés, igazából véletlen elérésű memória, angolul random access memory, ezért az újságokban a RAM rövidítésnél keresd. Méretét megabájtban (MB), vagy gigabájtban (GB) szokás megadni.
Funkciója: A processzor számára szükséges adatokat és utasításokat, vagyis az éppen futó program(ok) utasításait és adatait tárolja (Az operációs rendszer is program, tehát annak az éppen végrehajtás alatt álló részét is). Ideiglenesen tárolja az adatokat, kikapcsoláskor, vagy áramkimaradáskor a tartalma kiürül, elveszik.

Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41049 Dátum: 2011.02.15., 16:27:53 »

Ezt írta, csak Amadeus magyar nyelven, én meg igyekeztem lefordítani AKI... magyarra.

Aha. Csuhás a magyar - magyar tolmács....  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41048 Dátum: 2011.02.15., 16:25:33 »

Szakmai :
Az Opera böngészőben, van e olyan funkció, vagy lehetőség, mint az Exp-n, hogy "kedvencek".
Vagy az lehet a jobb egérgomb  és a fül rögzítése kattintás ? Nekem úgy tűnik.

Én a "Könyvjelzők"-et használom.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41047 Dátum: 2011.02.15., 16:23:51 »

Én sem ismertem, de hamar megfejtettük. Most már hogy tudjuk hogyan működik és milyen (néha téves) érzeteket képes kiváltani, remélhetőleg tudjuk kezelni is.


Ez most "maradjon", vagy "Menjen"?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #41046 Dátum: 2011.02.15., 16:14:45 »

Akkó mé' nem eztet írta?  uuuhhh
Amúgy+ ottan van az, csak keresni kő!  robban

Ezt írta, csak Amadeus magyar nyelven, én meg igyekeztem lefordítani AKI... magyarra.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41045 Dátum: 2011.02.15., 16:09:43 »

Szakmai :
Az Opera böngészőben, van e olyan funkció, vagy lehetőség, mint az Exp-n, hogy "kedvencek".
Vagy az lehet a jobb egérgomb  és a fül rögzítése kattintás ? Nekem úgy tűnik.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
csuhas
Vendég
« Válasz #41044 Dátum: 2011.02.15., 16:06:23 »

Hasonló, csak ott egy-egy interakciót értékelsz, és ez ott is jelenik meg mellette, itt viszont hiába értékelsz egy produkciót, összességében mutat egy értéket.

Én azt hiszem, alapvetően nem sok értelme van a dolognak.
Az, hogy bekapcsoltam, inkább kíváncsiságomnak köszönhető. Egyrészt nem tudtam, hogyan működik, másrészt nem tudtam, mit fogtok hozzá szólni.

Ha úgy gondoljátok, ki is lehet kapcsolni.


Én sem ismertem, de hamar megfejtettük. Most már hogy tudjuk hogyan működik és milyen (néha téves) érzeteket képes kiváltani, remélhetőleg tudjuk kezelni is.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41043 Dátum: 2011.02.15., 16:06:11 »

Még az előző témához egy érdekesség:
: : I T T : : meg tudod nézni, hogy melyik héten mik voltak a legtöbbször előforduló szavak, amik alapján ránk találtak.


 köszi_2 Nagytaps2
hát esztse ösmertem, úgy hogy köszi, érdekes, de nagyon
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41042 Dátum: 2011.02.15., 16:03:55 »

No legalább már tudom, hogy a winchestert hívják magyarul merevlemeznek. Nézegettem én már korábban is, mi lehet olyan merev és még lemez is. A gép héjazata, külső burka elég merevnek és lemezesnek tünt...de hát....ezekszerint vigyor

 hahota hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41041 Dátum: 2011.02.15., 16:03:13 »

vigyor táncika Vigyorog yes_yes

...szerinted miért vagyok én még itt? igaz néha eltünök, meg a magam módján irogatok...


Utóbbi időben viszont szerencsére sokszor szerzel nekem örömet írásaiddal!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41040 Dátum: 2011.02.15., 16:02:56 »

Pedig bizony magam sokszor elgondolkodtam azon, hogy miért is nem használjuk a "winchester" kifejezés helyett a merevlemez megfelelőt. Aztán rájöttem, lustaságból. A winchestert lehet vincsinek is hívni, de a merevlemez kifejezésnek nincs rövidített megfelelője; így marad a HD. Azt meg még annyira sem értik meg, mint az előző két-három nevet.

......

No legalább már tudom, hogy a winchestert hívják magyarul merevlemeznek. Nézegettem én már korábban is, mi lehet olyan merev és még lemez is. A gép héjazata, külső burka elég merevnek és lemezesnek tünt...de hát....ezekszerint vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41039 Dátum: 2011.02.15., 15:58:11 »

.....
És bizony én egy kicsit úgy érzem, hogy a mi házunk táján igyekszünk valamilyen szinten megőrizni a normális stílust (hála ezért Csuhásnak is, hiszen a nyelvőrködést alapvetően ő kezdte el, és csak hosszan elmélázva magamban rájöttem írása igazság tartalmára!). Mi nem csupán magunknak írogatunk! Bármilyen hihetetlen is, de így van!
.......
 akkor is marad 4 - 9 fő napi átlagban, aki valamiért megtalált minket! Ha már megnéz, olvasgat (hiszen nem biztos, hogy elsőre megtalálja azt, amit keres!) minket, akkor legalább örömmel tegye! Érezze azt, hogy itt értelmesen kommunikáló emberek "laknak", és örömét lelje az olvasásban! Lehet, hogy sosem lesz belőle tag, de ha már vissza-vissza tér, az azt jelenti, hogy valamit át tudtunk adni a szellemiségünkből, és már nem volt hiába az erőfeszítésünk!

 vigyor táncika Vigyorog yes_yes

...szerinted miért vagyok én még itt? igaz néha eltünök, meg a magam módján irogatok...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41038 Dátum: 2011.02.15., 15:24:25 »

Még az előző témához egy érdekesség:
: : I T T : : meg tudod nézni, hogy melyik héten mik voltak a legtöbbször előforduló szavak, amik alapján ránk találtak.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41037 Dátum: 2011.02.15., 15:21:49 »


 _morcos _morcos Én nem rád és nem a 32-esekre gondoltam,hanem a fórumokra és nem is rossz szándékkal.
De azonban  - bár most kitérek majd a "vita" elől egyéb munkaiügyileg (újmagyarul)de  
  "...Bár nem gondolnám, hogy a számítógép speciálisan angolos nyelvezetére ezért különféle magyaros megfelelőket fogunk alkalmazni a következő időszakban..." Idézve téged, a nyelvben, a fejlődése során egyik ok, talán hogy vannak illetve alakulnak ki olyan élethelyzetek, vagy történések, amelyet már nem lehet az ismert, avagy használt szavakkal kifejezni, vagy csak nagyon körülményesen. Így hát ezek az új kifejezések, vagy szavak, és akár új jelentések is...beépülnek a nyelvbe. Aztán npersze a nyelvnek van egy olyan tulajdonsága is - igaz lehet csak szerintem - hogy valamennyire önszabályzó és asszem addig nyelv, mármint az adott nyelv,addig marad nyelv, amíg ezen önszabályzó képességét a mívelői által megőrzi.

 "...Én nem gondolom, hogy a szabályok közé be ellene emelni a nyelvi kifejezéseket is, mert akkor már túlzásokba esnénk...."
Na erre azért én végképp nem gondoltam...és emígy szerintem nem is értelmezhető amit írtam korábban.
De amúgy én AKI-re nem úgy gondolok, mint moderátorra, se nem Csuhásra, hanem mint harminckettesre, amellett hogy természetesen igyekszem a szabályokat betartani, akár kerékbe nem törődötten, avagy helysen sem írva nagyon...de gyosabban annál inkább, még két ujjal is verem volt titkárnőmet Szilvikét, de hát őt lehet nem is azért tartották a cégnél vigyor _morcos.


Pedig bizony magam sokszor elgondolkodtam azon, hogy miért is nem használjuk a "winchester" kifejezés helyett a merevlemez megfelelőt. Aztán rájöttem, lustaságból. A winchestert lehet vincsinek is hívni, de a merevlemez kifejezésnek nincs rövidített megfelelője; így marad a HDD. Azt meg még annyira sem értik meg, mint az előző két-három nevet.

Tudom, hogy alapvetően a mi fórumunkra gondoltál, de sajnálatos módon sok egyéb fórumban találkoztam annyira silány megfogalmazásokkal, hogy "visítva menekültem" onnan. Még az olvasásától is!
És bizony én egy kicsit úgy érzem, hogy a mi házunk táján igyekszünk valamilyen szinten megőrizni a normális stílust (hála ezért Csuhásnak is, hiszen a nyelvőrködést alapvetően ő kezdte el, és csak hosszan elmélázva magamban rájöttem írása igazság tartalmára!). Mi nem csupán magunknak írogatunk! Bármilyen hihetetlen is, de így van!
Ha megnézed az oldal statisztikáját, naponta 30-40 ember van fen egyszerre az oldalon! Márpedig, ha összeszámolod, mi, aktív tagok, nem vagyunk többen, mint 10-15-en! (60 napon belül 22-en írtunk összesen -leszámolva a duplázókat  vigyor -). Ez azt jelenti, ha mindenki egyszerre fent van, akkor is kell lennie legalább 18 - 37 embernek, aki sosem írt a rovatba, és ha levesszük a robotokat és egyéb "trollokat" (rosszindulattal számolva 75%!),  akkor is marad 4 - 9 fő napi átlagban, aki valamiért megtalált minket! Ha már megnéz, olvasgat (hiszen nem biztos, hogy elsőre megtalálja azt, amit keres!) minket, akkor legalább örömmel tegye! Érezze azt, hogy itt értelmesen kommunikáló emberek "laknak", és örömét lelje az olvasásban! Lehet, hogy sosem lesz belőle tag, de ha már vissza-vissza tér, az azt jelenti, hogy valamit át tudtunk adni a szellemiségünkből, és már nem volt hiába az erőfeszítésünk!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41036 Dátum: 2011.02.15., 12:28:59 »

A felelősség alól való menekülés sajnos nem új keletű dolog!
Viszont a moderátorokra áthárítani, nem etikus. Nem dobhatunk ki senkit, aki kerékbe töri szép anyanyelvünket, ha nem vét az alapszabályok ellen. Én nem gondolom, hogy a szabályok közé be ellene emelni a nyelvi kifejezéseket is, mert akkor már túlzásokba esnénk.
Hiszem, hogy a közösségnek van személyiségformáló ereje, és ez adott esetben megmutatkozik a nyelvhasználatban is. (Bár nem gondolnám, hogy a számítógép speciálisan angolos nyelvezetére ezért különféle magyaros megfelelőket fogunk alkalmazni a következő időszakban, de abban bízom, hogy pl. a helyesírásra jobban odafigyelünk!)


 _morcos _morcos Én nem rád és nem a 32-esekre gondoltam,hanem a fórumokra és nem is rossz szándékkal.
De azonban  - bár most kitérek majd a "vita" elől egyéb munkaiügyileg (újmagyarul)de  
  "...Bár nem gondolnám, hogy a számítógép speciálisan angolos nyelvezetére ezért különféle magyaros megfelelőket fogunk alkalmazni a következő időszakban..." Idézve téged, a nyelvben, a fejlődése során egyik ok, talán hogy vannak illetve alakulnak ki olyan élethelyzetek, vagy történések, amelyet már nem lehet az ismert, avagy használt szavakkal kifejezni, vagy csak nagyon körülményesen. Így hát ezek az új kifejezések, vagy szavak, és akár új jelentések is...beépülnek a nyelvbe. Aztán npersze a nyelvnek van egy olyan tulajdonsága is - igaz lehet csak szerintem - hogy valamennyire önszabályzó és asszem addig nyelv, mármint az adott nyelv,addig marad nyelv, amíg ezen önszabályzó képességét a mívelői által megőrzi.

 "...Én nem gondolom, hogy a szabályok közé be ellene emelni a nyelvi kifejezéseket is, mert akkor már túlzásokba esnénk...."
Na erre azért én végképp nem gondoltam...és emígy szerintem nem is értelmezhető amit írtam korábban.
De amúgy én AKI-re nem úgy gondolok, mint moderátorra, se nem Csuhásra, hanem mint harminckettesre, amellett hogy természetesen igyekszem a szabályokat betartani, akár kerékbe nem törődötten, avagy helysen sem írva nagyon...de gyosabban annál inkább, még két ujjal is verem volt titkárnőmet Szilvikét, de hát őt lehet nem is azért tartották a cégnél vigyor _morcos.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41035 Dátum: 2011.02.15., 12:00:37 »

Nagytaps2

A nyelvnek fejlődnie kell, vagy így, vagy úgy, ahogy az emberek is fejlődnek, / ahogy a világ is gyorsul / de és azonban, hovatovább, ahogy írtam a fórumok, amelyek vszeg (pfúúújjj, mármint a vszeg)  jóval többek az sms-nél, ésatöbbi pl.a csett-nél is. Épp erre is vannak hivatva, az alaptémák mellett...hogy akár elővegyék az új szlenget vagy új használatot, de megőrizzék mellette a "hagyományt" is.
Ejszen az ősibb és régibb nyelvünk is mennyi változáson ment keresztül, mármint az amit ősinek tartunk, mennyi jövevény szó csatlakozott hozzá, amíg megőrződött, ígyen a mostani simertté vált formájában. Csak a jelen világunkban észrevehető változások szemlélése. a részünkről oly kis léptékű hogy nem érezzük formáló, vagy jegelő hatását.
És ez független a moderátoroktól  vigyor vigyor  legalábbis globálisan, hisz a nyelvet a fórumozók mívelik...és persze ráhárítják a felelősséget a moderátorokra (mert mi emberek illlenek vagyunk)




A felelősség alól való menekülés sajnos nem új keletű dolog!
Viszont a moderátorokra áthárítani, nem etikus. Nem dobhatunk ki senkit, aki kerékbe töri szép anyanyelvünket, ha nem vét az alapszabályok ellen. Én nem gondolom, hogy a szabályok közé be ellene emelni a nyelvi kifejezéseket is, mert akkor már túlzásokba esnénk.
Hiszem, hogy a közösségnek van személyiségformáló ereje, és ez adott esetben megmutatkozik a nyelvhasználatban is. (Bár nem gondolnám, hogy a számítógép speciálisan angolos nyelvezetére ezért különféle magyaros megfelelőket fogunk alkalmazni a következő időszakban, de abban bízom, hogy pl. a helyesírásra jobban odafigyelünk!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #41034 Dátum: 2011.02.15., 11:34:38 »

Nem hiszem, hogy a nyelvi hagyományok megőrzéséhez az az út vezet, hogy befogadjuk a nyelvünkbe a szlenget, az idegen származású szavakat!
Talán pont azért a leginkább érthető az ősi nyelv, mert meg tudtuk őrizni a gyökereit. A szleng viszont sokszor köznapi szavakat ruház fel teljesen más értelemmel. Pl. a "zsír" szó jelentése is egészen elváltozott a szlengben. Tény, hogy ez legalább valamiféle módon megtartotta a logikai kötődését az eredeti szóhoz, de akkor is mást jelent!
A mai ember számára igencsak jól érthető a halotti beszéd, hiszen minden szava, kevéske változtatással a mai nyelvben is előfordul.
Ám ha utódaink úgy ezer év múlva (ha még létezni fog a világ és a különféle nyelvek!) rálelnek egy olyan írásra, hogy "lezsíroztam a Góréval a holnapi szabit", bizony nem fogják tudni, miről is van itt szó! Ha megnézed, köznapi értelemben véve teljességgel értelmetlen a mondta!
Én nem ezt akarnám örökül hagyni dédunokáimnak, szépunokáimnak!

 Nagytaps2

A nyelvnek fejlődnie kell, vagy így, vagy úgy, ahogy az emberek is fejlődnek, / ahogy a világ is gyorsul / de és azonban, hovatovább, ahogy írtam a fórumok, amelyek vszeg (pfúúújjj, mármint a vszeg)  jóval többek az sms-nél, ésatöbbi pl.a csett-nél is. Épp erre is vannak hivatva, az alaptémák mellett...hogy akár elővegyék az új szlenget vagy új használatot, de megőrizzék mellette a "hagyományt" is.
Ejszen az ősibb és régibb nyelvünk is mennyi változáson ment keresztül, mármint az amit ősinek tartunk, mennyi jövevény szó csatlakozott hozzá, amíg megőrződött, ígyen a mostani simertté vált formájában. Csak a jelen világunkban észrevehető változások szemlélése. a részünkről oly kis léptékű hogy nem érezzük formáló, vagy jegelő hatását.
És ez független a moderátoroktól  vigyor vigyor  legalábbis globálisan, hisz a nyelvet a fórumozók mívelik...és persze ráhárítják a felelősséget a moderátorokra (mert mi emberek illlenek vagyunk)


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 3542 3543 [3544] 3545 3546 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!