Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 15:50:00
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 166 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3539 3540 [3541] 3542 3543 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132382 alkalommal)
Ket
Száj-
Hős tag
*****

Karma: +31/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 619


Brumm a fejbe :)


Profil megtekintése
« Válasz #41113 Dátum: 2011.02.16., 12:49:35 »

        Ketrince!

       Sikerült amit kértem?He?

            _cupp

Még nem.
Letöltöttem, most majd keresek egy konvertáló programot hozzá, utána kiderül. Szerintem nem fog menni, de azért megpróbálkozom vele.
Csak türelem. Sok-sok türelem.  Mosolyog

Most megyek dolgozni.
 puszi_2
Naplózva

Bonbonier
csuhas
Vendég
« Válasz #41112 Dátum: 2011.02.16., 12:48:14 »

Valóban, igazad van. Az én memóriámban az utóbbi idők ebéli polemizálása jelent meg.
Az Ő hozzászólásukról akkor már tudtam, hogy teljes mértékben jogos volt, nem véletlenül fogadtam el azonnal. Hiszen mindjárt a nyitó oldalon hemzsegő helyesírási hibák nagymértékben tudják rontani egy honlap, egy közösség hitelét!
Az egyén által vétett hibák esetében sokáig gondoltam azt, hogy ez a hibázót kell(ene), hogy zavarja, aztán rájöttem, hogy annak van igaza, aki ezt a közösség felelősségének IS tartja. Pontosan az általad leírtak miatt!
Én is igyekszem javítani, ahol csak tudom.
Ne felejtsük el megemlíteni Akelát sem, aki szintén sokat "nyüstölt" minket ezért!

Az egyént már csak azért sem zavarja a hibája, mert nem veszi észre, hiszen ha észrevenné, nem követné el. Mást feltételezni már erős rosszindulatúság volna.

Azért arra is nagyon vigyáznunk kell, hogy ne tűnjünk ebben az ügyben erőszakosnak, nehogy valakit elriasszunk azzal, hogy a rossz helyesírása miatt nemkívánatosnak érezze magát. Legyen ez inkább csak tájékoztatás jellegű valami, és amennyire tehetjük javítgassuk mi magunk a hibákat.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #41111 Dátum: 2011.02.16., 11:56:57 »


        Ketrince!

       Sikerült amit kértem?He?

            _cupp
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #41110 Dátum: 2011.02.16., 11:55:34 »

           Újabb csemege a Parlamentből:  " Nem nyilvános rendezvény az Országgyűlés ülése."           (Vona G.)

           Akkor zártkörű szeánsz?He?He?

                       fejbever robban fejbever
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #41109 Dátum: 2011.02.16., 10:37:44 »

      Rendkivűl tiszteletlenségnek tartom a sapkában való műsorvezetést,meg az abban való bizonyos helyeken való megjelenést.

     Pusztán kiváncsiságból meglesném  hogyan mos hajat és fejet!!!!


                     fejbever robban

Józsikám !
Az is bunkó, aki megengedi neki, hogy úgy képernyőre kerüljön. Láttam, hogy Miniszterrel tartott riporton is rajta volt a sapka. Ha én vagyok a Miniszter, sarkon fordulok és otthagyom. A Főnökei a bunkók főképp, hogy engedik.

 fejbever fejbever fejbever
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41108 Dátum: 2011.02.16., 10:00:33 »

Drága Barátom!

A nyelvőrködést nem én kezdtem el. Bensonmadamme jóval az én ilyen tárgyú írásaimat megelőzve kifogásolta a zöld nyitólapján hemzsegő helyesírási hibákat, amiket rá sok hónapra, de talán onnan években is mérhető távolságnyira, egy szép napon közösen korrigáltunk. Aztán például rövid itt tartózkodása alatt Maci Laci – mondjuk úgy – észrevételezte az üzenetekben fellelhető rengeteg ilyen irányú javítani valót.
Hogy miért is zavarhatta ez őket annyira, azt csak később értettem meg.
......

Valóban, igazad van. Az én memóriámban az utóbbi idők ebéli polemizálása jelent meg.
Az Ő hozzászólásukról akkor már tudtam, hogy teljes mértékben jogos volt, nem véletlenül fogadtam el azonnal. Hiszen mindjárt a nyitó oldalon hemzsegő helyesírási hibák nagymértékben tudják rontani egy honlap, egy közösség hitelét!
Az egyén által vétett hibák esetében sokáig gondoltam azt, hogy ez a hibázót kell(ene), hogy zavarja, aztán rájöttem, hogy annak van igaza, aki ezt a közösség felelősségének IS tartja. Pontosan az általad leírtak miatt!
Én is igyekszem javítani, ahol csak tudom.
Ne felejtsük el megemlíteni Akelát sem, aki szintén sokat "nyüstölt" minket ezért!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41107 Dátum: 2011.02.16., 09:55:07 »

Ha szép akkor meg kell hagyni majd elolvad

Igaz, ám közben kutyuskáim összejárkálják, letapossák, ott pedig nehezebben olvad fel.
No, és természetesen behozzák a lakásba is!

Ugyanez a helyzet a sárral, amikor olvad, vagy esik az eső.
Azt nagyon nem szeretem, mert valahányszor visszaérkeznek az ugatérozásból, mindjárt takaríthatunk utánuk!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41106 Dátum: 2011.02.16., 09:52:52 »

      Rendkivűl tiszteletlenségnek tartom a sapkában való műsorvezetést,meg az abban való bizonyos helyeken való megjelenést.

     Pusztán kiváncsiságból meglesném  hogyan mos hajat és fejet!!!!


                     fejbever robban

Sapkában.
Lábat pedig zokniban (de lehet, hogy a sportcipő is rajta van!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41105 Dátum: 2011.02.16., 09:51:39 »

LASSAN EGYES KERESKEDELMI TÉVÉK MŰSORVEZETŐI SEM BOROTVÁLKOZNAK.
(S ez önmagában nem a bajusz meg a szakáll viselését jelenti.)

Persze a divatszabályok változhatnak.
S mindenkinek a magánvéleménye az is, hogy kockás zakóhoz csíkos inget, s pötttyös nyakkendőt vesz fel.

Ám nyáron stúdióban téli kötött sapkában ülni, szerintem legalábbis elgondoltató.

Szerintem nem volt rossz elvárás az, hogy ha valaki belépett valahova, akkor levette a fejéről ami rajta volt a haján (parókáján) kivül.

Azért egy ellentétes dolog is.
Láttam egy tizenévest, sapkája tele volt jelvénnyel.
 Már-már arra gondoltam, megkérdezem, mennyit adott a portásnak, hogy átmenetileg kiengedte az elmegyógyintéetből. S akkor elszégyeltem magam.

Annyi idősen igaz én nem sapkát, hanem kalapot hordtam, ami hátul telistele volt jelvénnyel.

 Nagytaps2
Jól példázza, hogy mielőtt valakit, vagy valamit meg-, vagy elítélünk, vessük össze korábbi énünk tetteivel, és mérlegeljük, abban a korban az milyen eretnek dolognak számított, vagy nem számított!
Amíg valaki képes erre, addig nem öreg, csak elhaladt felette a kor!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #41104 Dátum: 2011.02.16., 09:50:05 »

Ha nem is örülök neki, de szép.
Hamarosan megyek is havat lapátolni.
(Ez, kérem szépen, nem jelenti azt, hogy hóhányó vagyok!)
Ha szép akkor meg kell hagyni majd elolvad
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41103 Dátum: 2011.02.16., 09:49:17 »

           
      Eurosporton a Snooker ébren tartott.

                    táncika

No, én jobban kedvelem a síugrást, vagy az Alpesi lesiklást.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41102 Dátum: 2011.02.16., 09:48:17 »

Nálam meg szakad a hó. Az utakon 4-5 cm van. Most kezdődik a tél.
És azért esik mert olyan szép a gyerekek meg örülnek neki.

Ha nem is örülök neki, de szép.
Hamarosan megyek is havat lapátolni.
(Ez, kérem szépen, nem jelenti azt, hogy hóhányó vagyok!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41101 Dátum: 2011.02.16., 09:46:15 »

Mert csak "tanult" vagyok!
És, már volt, hogy kitörölted!
Pedig, sok mindenről nem is tudhatok!
Most pedig egyeztethettünk volna sok mindenről a Fanyűvőben!  n_e_m_m_e_g_y

Nem jött össze. Sajnálom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41100 Dátum: 2011.02.16., 09:45:36 »

A gondolat sajátossága, hogy tud fénysebességgel is haladni, meg csigalassussággal is!
A szellem viszont nem helyhez kötött. Olyan a szellem szó, mintha magát a végtelen szót használnám.
Viszont meg lehet kötni, mint a szárnyaszegett madárt!
Sőt, meg lehet ölni. De fel is lehet éleszteni egy szempillantás alatt, miközben mindvégig igaz rá, hogy nem ismeri a teret, az nem határolja!
Azaz, nem jellemzi.
Nos, hogy miből lett és egyáltalán lett e, vagy midig volt? Ez itt a lényeg.
Javasolt irodalmi anyag, János evangeliuma első verseinek olvasása Csia Lajos fordításában.

"1 Kezdetben már volt az Ige, az Ige, Isten felé fordult és Isten volt az Ige.
2 Ő kezdetben Isten felé fordulva volt. 3 Minden raja keresztül támadt s egyetlen létező sem lett őnélküle. 4 Benne élet volt és az élet volt az emberek világossága.
5 A világosság fénylik a sötétségben és a sötétség azt fel nem tartoztathatta."

Olvasd mellé a Károli fordítást is...

Érdemes lenne tanulmányozni egyéb, nem keresztény írásokat is, ha valaki hozzá tud jutni. Hiszen tudjuk jól, hogy az Újszövetség (amire itt hivatkozol) jóval Krisztus születése után íródott. Értékét és hitelességét befolyásolja, hogy a jelenlegi formáját már a katolicizmus kezdeti korszakában is cenzúrázták (vélhetően nem véletlen maradt ki belőle Júdás evangéliuma).
Én kíváncsi lennék pl. a Tóra leírására is, ami nagyjából egyidős az Ószövetség alapját képező Holt tengeri tekercsekkel.
Ez persze nem jelenti azt, hogy írásod elejében említettek ne lennének igazak!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41099 Dátum: 2011.02.16., 09:36:48 »

........
A harminckettes valahol a másik hibáival együtt történő elfogadásáról is szól!

Igen mindkét félnek igaza van.
Az újságban nem volt sok helyesírási hiba, mert nem a megírt kupont jelentették meg, hanem annak a szerilányok által begépelt, és szükség szerint javított változatát.

Itt nem áll rendelkezésünkre olyan személy, aki kijavítaná a hibáinkat, viszont vannak internetes böngészők, melyek elég jól dolgoznak ilyen téren, pirossal aláhúzzák a problémás részt, így mindenkinek lehetősége van elküldés előtt a saját írását szerilányként átnézni.

Persze lehetne -megtehetném-, hogy a moderált szavakhoz hasonlóan a leggyakoribb hibákat is beépítem a moderációba, ám úgy gondolom, hogy ezzel megfosztanám a lehetőségtől azokat, akik szándékosan ferdítenek el egy-egy szót, csak a vicc, a móka, vagy a játék kedvéért.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41098 Dátum: 2011.02.16., 09:30:21 »

Nem ,Te lehetetlen!  fejbever
A mienket, a 32-t, azt nyárra tervezném, július közepére!
Most csak lepróbálom a lehetőséget! Már voltam náluk, szálltam meg ott egy alkalommal, így már van sejtésem, milyen a lehetőség.
Bízhatok bennük.

 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #41097 Dátum: 2011.02.16., 09:27:00 »

És pont én beszélek a helyesírásról, aki ezzel igencsak hadilábon áll. De talán pont ez a jó benne, hogy éppen én agitálok itt mindenkit, hogy használjon a fórumozáshoz automatikus helyesírás-ellenőrzéssel rendelkező operát, vagy firefoxot, hiszen magam is ezt teszem, igyekszem példát mutatni.

Én ugyanis megértem azokat, akik jók helyesírásból, ezért szemet szúrnak nekik, vagy zavarják is őket az ilyen hibák, de megértem azokat is, akik gyengébbek ilyen téren és úgy érzik cseszegetik őket ezzel, az újságban sem volt jobb a helyesírásuk, mégis megírták a kupont, ami aztán meg is jelent, jó is volt. Hát akkor most mit piszkálják őket?! A harminckettes valahol a másik hibáival együtt történő elfogadásáról is szól!

Igen mindkét félnek igaza van.
Az újságban nem volt sok helyesírási hiba, mert nem a megírt kupont jelentették meg, hanem annak a szerilányok által begépelt, és szükség szerint javított változatát.

Itt nem áll rendelkezésünkre olyan személy, aki kijavítaná a hibáinkat, viszont vannak internetes böngészők, melyek elég jól dolgoznak ilyen téren, pirossal aláhúzzák a problémás részt, így mindenkinek lehetősége van elküldés előtt a saját írását szerilányként átnézni és kijavítani, és ez nem vesz igénybe többet néhány másodpercnél.

És ez a szokás hivatalos helyekre internetes felületen keresztül küldött írások esetén is jó szolgálatot tehet, komolyabban veszik a panaszotokat, mondanivalótokat, amennyiben nem tartalmaz sok helyesírási hibát. Ha én állást hirdetek meg, akkor az emailben történő jelentkezések alkalmával ez is figyelt tényező.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41096 Dátum: 2011.02.16., 09:20:40 »

Ket

Hol van a kis nap? Majdnem sötét van.

És hó....  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41095 Dátum: 2011.02.16., 09:20:02 »

....

Mielőtt valAKI felháborogna, hogy miért van inglisül is, csak azért mert nem csak 32-es közösségnek szánom, hanem a FB-on fel lelhető emberkéknek is majdan.
Húúú, Higany 32. szülinapja sem mostanában volt! Nah jó, ne legyek undok, olyan 10 éve lehetett, nem?
Úgy rémlik, mintha kicsivel idősebb lenne tőlem, talán mint Amadeus. (Nem kell összeseküvés meg a többi, láttam a FB adatlapodon mennyi idős vagy! Mellesleg én 20-án születtem, pár évvel később Mosolyog )

Annál jóval régebben kellett lennie, ugyanis idén májusban lesz 10 éve, hogy együtt vagyok 2-al, és azon a bulin még az 1-vel voltam, ami után következett még Kápolnásnyék Szilveszter, valamint Siófok II. találkozó!
Tehát ez (sajnos) minimum 15 évet jelez. Ugyanis ez volt az első találkozó, amin részt vettem, és még az 1994-es szolnoki is ez után következett!
Konklúzió: az közelebb lehet a 20 évhez, mint a 10-hez (nem elhanyagolható, hogy 2011-et írunk!).

......

Tökéletes a RAM leírása, de nem teljes, ha nincs meg a ROM-é (Read only memory) mellette.

Azért nincs ott a rom képe, mert nem küldtem fotót Csuhásnak az autómról!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #41094 Dátum: 2011.02.16., 09:19:10 »

Küldök reggelre egy kis -ot, hátha elolvad.
Ket

Hol van a kis nap? Majdnem sötét van.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Oldalak: 1 ... 3539 3540 [3541] 3542 3543 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!