Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.05., 12:19:57
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 131 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129638 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111013 Dátum: 2020.09.29., 21:49:35 »

Jó estlétet!

Úgy néz ki idei évre befejetem a ház felújítást.  Most utolsó tevékenység az volt, hogy a nappalit -  amelynek két ki/bejárata van , egy a ház bejáárata felől, illetve egy amely a hátsó verandára nyílik -  kibővítettem a veranda irányába egy jkó 2,5-3 négyzetméterrel. A verandát L alakban körbeölelik, az iroda helyisége, ez képezi a függeleges szárat és a nappali egy kis része, ez az L betű talpát adja. Ezt a talpat toltam ki 1,5 méterrel és ebbe a ficakba került ki az egybe nyitott  konyha és nappaliból hűtógép. Ezzel jelentős helyet nyertünk. A nappaliból a verandára egy régi fa keretű, osztott üvegajtó nyílott. Kicsit már meg is volt vetemedve, nem záert passzentosan. Igaz a veranda az zárt lényegében, de az üvegfelületek és az oldalfalak nem szigeteltek. Az udvarra kivezető ajtó is csak 10 mm-es bordás polikarbonát lemez betétes ajtó. A nappaliból a verandára nyíló a  fentiekben említett régi  ajtót megszűntettem, és egy új erkélyajtót vásároltam amelynek egy keretet és egy kis falat építettem a verandából el einsatndolt területre. Műanyag bukó-nyiló erkélyajtót vettem. 210 cm x 100-as teleüvegest, A neten néztem ki, és úgy is rendeltem meg, a futár kihozta. A keretet fából készítettem el, amelybe beillesztettem az ajtót, illetve először annak keretét és utána tettem rá az ajtószárnyat. A mellette levő falat is könnyűszerkezettel oldottam meg, faváz, belül gipszkarton borítás, kívül, a veranda oldalon falambéria. Közte nikecell szigetelés 5 cm-es Elegendő ez, hiszen előbb írtam a veranda lényegében zárt. Az ajtóval meg szenvedtem, főképp az ajtószárny visszahelyezésével, roihadt nehéz volt és csak két kezem van. De úgy néz ki minden OK...nem kellett sehol sem állítanom a zsanérokon, illetve a beállító csavarokon. Jövőre tervezzük kicserélni a nappaliban a laminált padlót, és akkor ezt a bővített részt is belevesszük. Itt majd kell ügyeskednem, mivel van egy kis szint különbség a veranda és anappali között. A veranda mélyebben van, kb. 4 cm-rel.
 Most már a télre kell készülni... A héten kitisztítom a kályhát (kandallókályha) ez azt jelenti hogy ki kell kormozni a füstcsöveket, illetve a kályhán belül is. Van egy kis samott hiány egy helyen. azt is kijavítom. Jó kis kályha ez Servant 8-as, vagy kamino 8-as, öntött vas az eleje a teteje és benne a rácsok.   Gyárilag üvegajtós volt, azaz üvegbetétes volt a a tűztér ajtó, de kétszer is az üveg megrepedt benne, és rendszeresen kormozódott. Így kicseréltem televasra. Szerintem  ez egy rossz kontrukció volt, több ember járt így. Utána pár évvel néztem ezt a típusú kályhát és láttam, hogy volt változtatás a tűztér ajtónál.
Még kellene venni 10 q fát is, most van úgy 25 q-nyi tölgy, ez a 10 ez max jövőre lenne felhaszálva, tél végén.... Általában 30-35 q elegendő egy téli fűtési idényre, amely lényegében október közepétől, áprilisig, ápriis közepéig tart.
Most itt az irodában, ahol írok és tartózkodok 19,8 C fok van, ez még tűrhető, így fűtés nélkül.
A szokások gerincgtornán túl vagyok, ez már népmesei hiszen úgy nézem a mai torna a 77, volt az évben, illetve amióta ráfanyalodtam. De használ. Épp ma teszteltem és álló helyzetból előre-lehajolva, merev, egyenes lábak mellett meg tudom érinteni a földtet. Ha belegondolok,  hogy pár hete a mosdókagyló fölé nem tudtam le/ráhajolni, hogya fogamat megmossam, csak úgy hogy a jobb lábamat hátranyújtva dőltem előre. Igaz a nap végére elfárad a gerincem, már húzom a lábam, de mindig jobb lesz.

Sokat köszönhetek  ennek az ausztrál vietkong fickónak, illetve a tanácsainak:
https://www.youtube.com/watch?v=rM0BYahGUD8
  
https://www.youtube.com/watch?v=ovhjbpXKdz0

szóval egyelőre röviden ennyi.

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111012 Dátum: 2020.09.29., 20:46:42 »

Csatlakozom az ünneplők seregéhez!

Boldog névnapot Szürketestvér!


Köszönöm!!!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111011 Dátum: 2020.09.29., 20:46:04 »


       Szürketestvérnek névnapján:Jó szerencsét!



Köszönöm!!!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111010 Dátum: 2020.09.29., 17:10:59 »


       Szürketestvérnek névnapján:Jó szerencsét!

Csatlakozom az ünneplők seregéhez!

Boldog névnapot Szürketestvér!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111009 Dátum: 2020.09.29., 17:09:59 »

Kedves Rovattársak!

Tegnap tartottam a 60 éves általános iskolai találkozót.

Negatív létszámrekorddal> mindössze 3-an voltunk ott, noha előtte 10-en ígérték.

Persze azért jól elbeszélgettünk egymással.

Hát igen... elég szomorú, hogy az ígéreteket már nem veszik olyan komolyan, mint régen.
De a Ti korotokban sok tényező befolyásolhat egy ilyen ígéret szegést. Az időjárás komoly nyomást fejthet ki még egy fiatal, egészséges szervezetre is. Aztán itt van itt van ez vírus... amivel a csuda tudja, mi is valós helyzet. Hogy tényleg be kell-e zárkóznunk a házainkba, ahogy a biblia megjövendölte, vagy a Svéd modell az üdvözítőbb, ahol most szinte alig van fertőzött, holott náluk csak az visel maszkot, aki akar.  Nálunk meg a rettegés az úr...

Lényegét tekintve viszont örülök, hogy akik ott voltatok, Ti legalább jót beszélgettetek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #111008 Dátum: 2020.09.29., 10:39:37 »



       Szürketestvérnek névnapján:Jó szerencsét!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111007 Dátum: 2020.09.29., 07:05:26 »

Éjjel eleinte általában erősen felhős idő valószínű, majd változóan felhős időre tekinthetünk fel az éjszaka további részében, de összességében a legtöbb helyen ekkor is sok marad a felhő. Az esti órákban még elszórtan, később már egyre kevesebb helyen számíthatunk záporok kialakulására. Eleinte egy-egy zivatar is lehet még néhol. Főként az északi völgyekben, valamint a Dunakanyar tágabb környezetében több helyen erősen párássá válhat a levegő, néhol sűrű ködfoltok is kialakulhatnak arrafelé. A változó irányú légmozgás eleinte a legtöbb helyen gyengül, majd hajnaltól már egyre inkább északnyugatira fordul az áramlás és az Észak-Dunántúlon már a reggeli órákban is megélénkülhet a szél. 8 és 13 fok közé hűl a levegő.
Kedden napközben is változóan, időnként erősen felhős idő valószínű több-kevesebb napsütéssel. A legtöbb napsütés a középső tájakon lehet. Az ország északkeleti harmadán, valamint a Dunántúl nyugati és középső megyéiben azonban az időnként megnövekvő gomolyfelhőkből elszórt záporokra is számítani lehet. Elsősorban északkeleten egy-egy zivatar sem kizárt. A nyugati, északnyugati szél sokfelé lesz élénk, néhol egy-egy erős lökés is lehet. A csúcshőmérsékletek általában 16 és 20 fok között alakulnak, de a keleti, északkeleti határ közelében ennél kissé melegebb is lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111006 Dátum: 2020.09.29., 07:04:51 »

Kedves Rovattársak!

Tegnap tartottam a 60 éves általános iskolai találkozót.

Negatív létszámrekorddal> mindössze 3-an voltunk ott, noha előtte 10-en ígérték.

Persze azért jól elbeszélgettünk egymásssal.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111005 Dátum: 2020.09.28., 19:37:34 »

Jó estét!

Újra eltelt egy nap, sőt, egy egész hónap is hamarosan.
A vasárnapi szolgálatok meglehetősen barátságos, mert a szerelők nem dolgoznak, így nagyságrendekkel kevesebb az intézni való. Viszont ilyen időben sokan vannak otthon és elfelejtik, hogy éles a riasztójuk. ki-kilépnek az ajtón, erre felsivít a sziréna náluk, nálunk meg jelez a rendszer... szóval unalom azért nincs.  vigyor

A mai délelőttöt átaludtam, s a délután sem volt igazán az enyém... ez egy alapos ok, amiért nagyon utálom a 24 órás szolgálatokat, főleg egymás után!
Még holnap itthon vagyok, de szerdán már megyek. Aznap -remélem- már négyen leszünk, így kicsit eloszlik a sok munka és egy kicsivel több a pihenési idő is.

A holnapot azért munkával fogom tölteni, hiszen akad tennivaló bőven!
Ha nem lesz nagyon esős az idő, akkor tovább bontom a baromfiudvar kerítését, mert felszámoltuk egy kicsit ezt az ágazatot. a hátsó tarktust akarjuk átalakítani, ezért ki kell egyelőre pucolni az egész területet.
Ha esni fog, akkor a padláson fogok szöszmötölni a szigetelésekkel és pakolással, takarítással.

Egyelőre ennyi a cél, holnap majd beszámolok róla, mire is jutottam...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111004 Dátum: 2020.09.28., 06:51:58 »

Az éjszakai órákban délnyugat felől fokozatosan beborul az ég és a Dunántúlon egyre nagyobb területen elered az eső, itt, főként a nagytáj nyugati megyéiben jelentős mennyiségű csapadék valószínű. Keleten csak helyenként várható kisebb eső. Feltámad a keleties szél, az ország nyugati kétharmadán számíthatunk erős széllökésekre, a Dunántúli-középhegység és a Börzsöny magasabban fekvő területein és nyugati lejtőin azonban viharos lökések is lesznek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 7 és 12 fok között alakul.
Hétfőn délután több-kevesebb napsütés mellett felhőátvonulásokra számíthatunk és főként a Nyugat-Dunántúlon és a Tiszántúlon számíthatunk elszórtan záporok, a délután második felében helyenként zivatarok kialakulására. Az intenzívebb zivatargócokból jégdara is hullhat. A gyenge vagy mérséklet szelet főként délkeleten élénk lökések is kísérhetik. A hőmérséklet az Alföld déli részén 20 és 25 fok közé, másutt 13 és 20 fok közé melegszik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111003 Dátum: 2020.09.27., 07:16:48 »

Az éjszakai órákban északkeleten is csökken a felhőzet, változóan felhős lesz felettünk az ég. Délen és északkeleten lehet több a felhő. Délelőtt is délnyugaton lesz a több napsütés. A Nyugat-Magyarországi-peremvidéken és délnyugaton párássá válik a levegő, helyenként ködfoltok is kialakulnak, ám ezek hamar feloszlanak a reggeli órákban. Hideg lesz az éjszaka, 3 és 10 fok közé hűl a levegő a hajnali órákra. A szélcsendes nyugati tájainkon lesz a leghidegebb.
Napközben a napos idő mellett gomolyfelhőképződésre számíthatunk, majd a késő délutáni óráktól a délynugati tájak fölé egyre több fátyolfelhő érkezik a közeledő újabb légörvény hatására, de az esti órákig csapadék nem valószínű csapadék. A legmelegebb időszakban 14 és 17 fok közötti hőmérséklet valószínű.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111002 Dátum: 2020.09.26., 19:10:24 »

Nah, holnap megint meló...

Ma unokás napom volt délelőtt, délben kicsit beájultam az ágyba, most pedig (szégyen ide vagy oda) begyújtottam a kandallóba és a gyereknél meg a mamikánál is elindítottam a konvektort.  Beköszöntött az ősz Albertirsára is, nem csak Párizsba...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111001 Dátum: 2020.09.26., 07:31:59 »

Szombatra virradó éjszaka országszerte erősen felhős vagy borult lesz az ég és sokfelé várható csapadékhullás. A záporos jellegű csapadék fokozatosan északkelet felé tolódik gyengülő zivatartevékenység kíséretében, nyomában a Dunántúlon egyre inkább tartós eső formájában érkezik az égi áldás. Regionálisan akár 30-50 mm eső eshet területi átlagban, erre a jelenlegi számítások szerint az Észak-Dunántúlon van legnagyobb esély. Reggelre valamelyest csökken a csapadékhajlam, de nyugaton még ekkor is többfelé gyenge intenzitású esőre van kilátás, keleten pedig elszórt záporokra, helyenkénti zivatarokra. A Dél-Dunántúlon már kissé felszakadozhat a felhőtakaró. A délies irányú légmozgás fokozatosan a Tiszántúlra szorul ahogy halad nyugatról keletre a hullámzó frontrendszer, mögötte nyugati, északnyugati irányúra fordul a szél. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás időnkénti élénk, olykor erős lökésekkel. A Dunántúlon reggelre 7-10 fok közé hűl a levegő, keleten még 13-19 fokot mérhetünk.
A délelőtt folyamán Dunántúlon megszűnik a csapadékhullás, a Dunától keletre eső területeken pedig keletebbre húzódik a csapadékzóna, főként a Dunántúlon több helyen vékonyodik, szakadozik a felhőzet. Délutánra az ország keleti részein várható még gyenge eső, illetve a Dunántúl déli részein fordulhat elő zápor, esetleg gyenge zivatar jégdarával kísérve. A légmozgás a keleti országrészben is fokozatosan nyugati, északnyugati irányba fordul, és többfelé mérsékelt, néhol élénk, másutt gyenge légmozgás várható. A hőmérséklet általában 13 és 20 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Talán
Újonc
*

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Profil megtekintése
« Válasz #111000 Dátum: 2020.09.25., 21:09:27 »

Kedves  Harminckettesek , Barátaim .
Ismét  lecsapott a  halál angyala  egyikőnkre , eltávozott  MZ / X .
A rákospalotai  temetőbe Rokonlélek , Maja , a méhecske és  egy  ismeretlen harminckettes  férfi  kisérte  az  utolsó útjára , aki az elparentálás után azonnal  elsietett , így nem tudjuk ki is  volt . Magamnak  megdöbbenéssel kellett  konstatálni , hogy  mennyire rossz az  információáradat  közöttünk : hallottam , Esperonk  temetésére is csak 2-en mentek el , ahogy  én is az elhalálozásáról csak évekkel később értesültem . Sajnos . Ez  vala  a Gazember  eltemetésénél  is  ( a Wolframénál nem ). Most tudtam meg a temetőben  Majától , hogy  Blazsej Docky  felesége  is 3 éve elhagyta az  árnyékvilágot , a Kriszti .
Ebből  az  a  legrosszabb , hogy  azok  száma  lehet -- szerintem -- a legnagyobb , akik úgy  haláloztak  el , hogy  egyikőnk  sem  tudja , hogy  az a  Harminckettes  már  nincs  közöttünk ! Arra  szeretnélek  megkérni  benneTEket , hogy  írja  meg  mindenki , hogy  kiről mit  tud , mikor  hallott  X.Y.-ról .
Sajnos csak 1  fotóra jutott  az "eszemből" , utólag jutott eszembe , hogy  nem csak a sírról kellett volna fotót készítsek .
    Talánotok


Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110999 Dátum: 2020.09.25., 07:20:29 »

Éjszaka eleinte fátyolfelhős idő várható, aztán nyugat felől alacsonyabb szintű és vastagabb felhők is érkeznek. A hajnali, reggeli órákban a nyugati tájakon elszórtan, az Északi-középhegységben helyenként már záporok is kialakulnak. A gyenge-mérsékelt, többnyire déli, délkeleti szelet elsősorban a Nyugat-Dunántúlon és a Dél-Alföldön kísérhetik élénk lökések. Kora reggelre jellemzően 11 és 17 fok közé hűl a levegő, a felhősebb, szelesebb tájakon lehetnek a magasabb értékek.
Pénteken napközben egyre inkább egy mediterrán ciklon hatása alá kerül hazánk időjárása. Keleten, délkeleten még többórás napsütésre van kilátás, igaz jellemzően szűrt formában. Ugyanakkor nyugat, délnyugat felől több hullámban záporok, zivatarok érik el az országot, illetve természetesen helyi keletkezés is várható szép számban. Elsősorban a Dunántúl délnyugati és középső tájain heves zivatarok is kialakulhatnak, melyeket károkozó szél és akár nagyobb méretű szemekből álló jégeső kísérhet. Felhőszakadás szintén nagy eséllyel velejárója lehet a konvektív celláknak, de ez a Dunántúl többi részén is előfordulhat. A délután nagy részében még országszerte délies irányú légmozgásra számíthatunk, mely időnként megélénkül, a Tiszántúlon pedig olykor erős lökések kísérik. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 22 és 28 fok között tetőzik, nyugaton, északnyugaton azonban már hűvösebb lesz pár fokkal.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110998 Dátum: 2020.09.24., 10:12:50 »

Éjjel többnyire erősen felhős idő valószínű, inkább csak nyugaton, délnyugaton lehet kevesebb felhő. Az esti órákban a középső, majd egyre inkább a keleti, északkeleti megyékben számíthatunk elszórt záporok kialakulására. Néhol egy-egy zivatar is kipattanhat. Foltokban pára- illetve ködfoltok előfordulhatnak a hajnali, kora reggeli órákban. A déli, délnyugati szél általában gyenge vagy mérsékelt marad. A legtöbb helyen 11 és 16 fok közé hűl a levegő, néhány kevésbé felhős délnyugati völgyben lehet ennél kissé hűvösebb.
Csütörtökön napközben változóan, időnként erősen felhős idő valószínű több-kevesebb napsütéssel. Ezen belül a Dunántúlon inkább a fátyolfelhőzet lesz a jellemző, keleten azonban gomolyfelhők is képződhetnek és elszórt záporok, főként északkeleten zivatarok is kialakulhatnak. Késő délután a nyugati, északnyugati határvidékre is besodródhat egy-egy zápor, esetleg zivatar. A jellemzően délnyugati irányú szél főként a keleti tájakon élénkülhet meg. A jellemző maximumértékek többnyire 23 és 27 fok körül alakulnak.

Vityusom tegnap iskolába menet elesett a biciklijével. Nem jött haza, elment suliba. Onnan meg a 3. óra után hazaküldték.
Elmentem érte kocsival, hogy elhozom a bringát is. Amint itthon kitettem a drótszamarat a csomagtartóból, ez a „beteg” gyermek felpattant rá és már indult is. Alig tudtam leszállítani!  hahota
Tudtam én, hogy az iskolában túldimenzionálták a bajt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110997 Dátum: 2020.09.24., 07:12:26 »

Éjjel többnyire erősen felhős idő valószínű, inkább csak nyugaton, délnyugaton lehet kevesebb felhő. Az esti órákban a középső, majd egyre inkább a keleti, északkeleti megyékben számíthatunk elszórt záporok kialakulására. Néhol egy-egy zivatar is kipattanhat. Foltokban pára- illetve ködfoltok előfordulhatnak a hajnali, kora reggeli órákban. A déli, délnyugati szél általában gyenge vagy mérsékelt marad. A legtöbb helyen 11 és 16 fok közé hűl a levegő, néhány kevésbé felhős délnyugati völgyben lehet ennél kissé hűvösebb.
Csütörtökön napközben változóan, időnként erősen felhős idő valószínű több-kevesebb napsütéssel. Ezen belül a Dunántúlon inkább a fátyolfelhőzet lesz a jellemző, keleten azonban gomolyfelhők is képződhetnek és elszórt záporok, főként északkeleten zivatarok is kialakulhatnak. Késő délután a nyugati, északnyugati határvidékre is besodródhat egy-egy zápor, esetleg zivatar. A jellemzően délnyugati irányú szél főként a keleti tájakon élénkülhet meg. A jellemző maximumértékek többnyire 23 és 27 fok körül alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110996 Dátum: 2020.09.23., 07:09:40 »

Az éjszakai órákban délnyugat felől nagyobb nedvességtartalmú levegő érkezik hozzánk, így megnövekszik a felhőzet. Éjjel eleinte főként délnyugaton, majd a hajnali, reggeli órákban már inkább az ország középső részén helyenként zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. A délkeleties szél gyenge vagy mérsékelt marad. Enyhébb lesz az éjszaka az előzőeknél, jellemzően 10 és 16 fok közé hűl a levegő, de a vékonyabb felhőzettel borított északkeleti fagyzugokban még 10 fok alá csökken a hőmérséklet.
Napközben a változó felhőzet mellett a Dunántúlon néhány, keleten viszont több órás napsütésre készülhetünk. Délután főként a Dunántúlon, majd estefelé már a középső megyékben is számítani kell szórványos záporok, zivatarok kialakulására, melyeket helyenként jelentősebb csapadék, apró szemű jég és viharos széllökés kísérhet. Zivataroktól függetlenül csak a Nyugat-Dunántúlon és a délkeletei, keleti megyékben élénkülhet meg időnként a délies irányú légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 29 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110995 Dátum: 2020.09.22., 18:54:15 »

Kedden főként nyugaton fátyolfelhős, másutt derült lesz az ég. Csapadék nem várható. A gyenge délkeleti, keleti szelet a középső területeken és a Kisalföldön mérsékelt lökések kísérhetik. A hőmérséklet általában 6 és 13 fok közé csökken, de a mélyebben fekvő völgyekben pár fokkal hidegebb is lehet.
Kedd délután többnyire derült, illetve a nyugati, délnyugati, valamint keleti tájakon kissé felhős idő várható. Csapadék nem várható. A délkeleti irányú légmozgás általában gyenge, a középső országrészben többnyire mérsékelt lesz. A hőmérséklet általában 24 és 30 fok közé emelkedik.

A határozottan hűvös reggel és éjszaka után rohamtempóban melegedett a levegő. A mai napot a lakás belső rendezgetésével töltöttük.

Kanapét kivittük az eredetileg irodának szánt hálóból, mert mégiscsak iroda lesz belőle, hálószobának egyáltalán nem vált be. Aztán a dolgozóban átrendeztük a könyves szekrényt: áttettük egyik oldalról a másikra, most legalább jól néz ki. Ez után visszapakoltam a könyveket, legalábbis egy részüket. A többit holnap elhozom a másik házból.
A nappaliban a teraszajtó feletti függönyt kissé feljebb tettem, így nem ér le a függöny a földre; 1-2 centivel felette van.

Holnap a könyvezés után kerítésbontást tervezek, csütörtökre pedig fűrészelős napot gondoltam.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110994 Dátum: 2020.09.22., 18:48:45 »

          S N O O K E R !

          European Masters.
 
         Milton Keynes.  Anglia.  

         2020.szeptember 21-27.

         Az Eurosport közvetíti!

Akkor most nem unatkozol!?   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!