Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 09:35:57
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 192 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132128 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109113 Dátum: 2018.08.25., 13:32:38 »

Szombatra virradóan már mindenütt megnövekszik a felhőzet, és éjjel átmenetileg elszórtan számíthatunk záporokra, zivatarokra (legkisebb eséllyel a délkeleti, keleti határvidéken). Reggel főként északkeleten, illetve a Dunántúl északnyugati felén lehetnek további záporok, itt-ott zivatar is kialakulhat. A Dunántúl nyugati kétharmadán északnyugatira, északira fordul és megélénkül a szél, míg másutt gyenge vagy mérsékelt marad a délnyugati, déli irányú légmozgás. Még enyhe lesz az éjszaka, a legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 17 és 22 fok között alakulnak.
Szombat délelőtt a Nyugat-Dunántúlt leszámítva átmenetileg csökken a felhőzet, így az ország nagyobb részén néhány órára még kisüt a nap. Délután azonban gomolyfelhők képződnek majd, melyekből előbb keleten, északkeleten, majd a délután második felétől már a délnyugati, déli megyékben is kialakulnak záporok, zivatarok. Néhol ezúttal sem kizárt heves zivatar. Az esti órákban pedig nyugat felől egy kiterjedtebb esőzóna éri majd el az országot. Az északi, északnyugati szél eleinte a Kisalföldön, majd a délután második felétől a Dunántúlon egyre több helyen megélénkül, helyenként megerősödik. A Tiszántúlon pedig a délnyugati szél lesz időnként élénk. Keleten még folytatódik a hőség 30 fok körüli vagy afeletti maximumokkal, másutt azonban mér visszaesik a hőmérséklet, a nyugati határvidéken helyenként alig melegszik majd 20 fok fölé a levegő.

Az éjjel volt villámlás, meg dörgés és szél. Felénk némi eső is csepergett. Viszont a városközpontban, tőlünk alig 1,5 km-re olyan eső volt, hogy még reggel is állt a víz!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109112 Dátum: 2018.08.25., 13:30:32 »

Megérkezett az SATA-USB adapter.
Minden úgy lett, ahogy számítottam.
Remekül használható a lemezcsere folyamán, látja a gép, sőt akár bootol is a belehelyezett lemezről.
A laptopban feleslegessé vált HDD-t NTFS-re formáztam, a számítógép sokkal gyorsabban másolt rá, mint korábban bármelyik pendrive-ra.
A tévé vígan együttműködik vele.

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #109111 Dátum: 2018.08.25., 12:56:15 »

         Volt bizony. A "márkatáblán" látható volt a földalatti munkahelyek számmal jelöltsége.Oda azok tették a márkalapot kik ott dolgoztak.De azon belül is volt megkülönböztetés.Más volt a vájár,a szállító csillés(urasági),iparos márkaformája.
       Természetesen a felügyeleté(műszaki vezető) szintén eltérő volt!


Akkor pl a belinkelt képen a 271-es sorszámú csúcsára állított négyzet alakú (alul festett) lapocska tulajdonosa vszeg "vezetőbb" beosztásban volt, mint pl. 218-as, 220 kerek alakú lapok tulajdonosai.
Tehát ha jól értettem, az adott műszakban dolgozók, amikor lementek a föld alá a munkaterületre, akkor a tábláról magukhoz vették a saját (sorszámmal ellátott) márkájukat.  Ha végeztek akkor visszatették a táblára. Így gondolom az mellett, hogy egy pillantásra lehetett látni ki van lenn a vágaton, abban a tragikus esetben ha szerencsétlenség történt lenn, akkor - ha másképp nem -  a lap fémalapocska alapján - is lehetett azonosítani a személyt .
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109110 Dátum: 2018.08.25., 12:09:12 »


jelenléti bárcák...
van/volt jelentősége a formának, illetve pl..a szinezettel jelölésnek? Úgy értem ez megkülömböztetett-e beosztásokat, vagy feladatokat?

         Volt bizony. A "márkatáblán" látható volt a földalatti munkahelyek számmal jelöltsége. Oda azok tették a márkalapot kik ott dolgoztak. De azon belül is volt megkülönböztetés.  Más volt a vájár, a szállító csillés(urasági), iparos márkaformája.
       Természetesen a felügyeleté(műszaki vezető) szintén eltérő volt!
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #109109 Dátum: 2018.08.25., 11:58:22 »

        Azt, hogy hányan tartózkodnak éppen a bányában mechanikus módon, egy táblán tartják számon. Aki lemegy, annak kötelező egy kis fémbilétát magához vennie, amelyet aztán felakasztanak a táblára. Így a fentiek baleset esetén is tudják, hány embert kell keresniük a mélyben és hova volt beosztva.





jelenléti bárcák...
van/volt jelentősége a formának, illetve pl..a szinezettel jelölésnek? Úgy értem ez megkülömböztetett-e beosztásokat, vagy feladatokat?
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #109108 Dátum: 2018.08.25., 11:50:07 »

 Jó napokat!

Újabb hétvége elénézünk, és itt vannak a hétvégi nyilvános tippelések:

El Entag Harb – El Gounah : D (döntetlen) odds: 2,8
Spal Ferrara – Parma : D (döntetlen) odds: 3,05
Fiorentina – Chievo : D (döntetlen) odds: 4,00

Az első mérkőzés az egyiptomi labdarúgó premier bajnokság egyik küzdelme. A csúcsliga 18 csapatból áll, az utolsó három csapat kiesik az alsóbb osztályba, az első kettő indulhat az Afrikai Bajnokok ligája selejtezőin, illetve a bronzérmes pedig az afrikai konföderációs kupában. A bajnokság jelenleg túl jutott a 3. fordulón, a csapatok kezdenek „bemelegedni”. Az El Entag Kairói együttes, kicsit olyan mint nálunk régen volt a Honvéd, azaz katonai jellegű minisztérium dotálja. A klub 14 éve alakult, és a gárda jelenleg a 4. helyen áll, van két győzelme és egy egálja. Rúgott 4 gólt, kapott 2-t. A csapatban nincsenek európai, vagy dél-amerikai légiósok, csak kevés etióp, ghánai. Ellenfelük, a Vörös tenger partjáról érkezik hozzájuk, El Gouna városából. Ez is fiatal club, 2003-ban alakult. A csapat a bajnokságban jelenleg a 9. helyen áll, egy-egy győzelemmel, vereséggel és döntetlennel. A két csapat eddig 6 meccset vívott egymással, a statisztika a vendégeknek kedvez, 3 győzelemmel 1 egállal és két vereséggel. Az előző fordulóban az El Entag idegenben győzött, míg a Gounah otthonában ikszelt. Szerintem most is azt fog, így a végeredmény egál lesz.

A második történet olasz seria A-hoz kapcsolódik a Spal Ferrera látja vendégül a Parma csapatát. A Ferraraiak a tavalyi bajnokságot, éppen csak megúszták, a 17. helyükkel éppen elkerülték a kiesést. A vendégegyüttes, a Parma csapata a B ligában elért 2. helyével vívta ki a feljutást a seriaA –ba. A bajnokság jelenleg 1 fordulón van túl, a Spal idegenben győzni tudott 1:0 arányban a Bologna ellen, a Parma otthon döntetlenezett 2:2 arányban az Udinesével szemben. A két csapat eddigi összecsapásairól nincsen adat. Úgy hogy ez igazi beavató mérkőzés lesz. Szerintem óvatos kezdés után óvatos végeredmény fog születni, amelynek során a csapatok 1-1 ponttal távoznak a küzdőtérről.

A harmadik megfogadott esemény szintén SeriaA küzdelem, Firenzében, a Fiorentina fogadja a Chievo csapatát. A Hazaiak kihagyták az első fordulót, aminek az oka az volt, hogy a genovai tragédia miatt elhalasztották a Sampdoria otthonában tervezett 1. fordulót.  A Fiorentina bemelegítő meccsei felemás sikert hoztak, nyertek az Arezzo és a Heracles ellen, egáloztak Düsseldorfban, kikaptak a Schalke-tól és a Veneziától. A Chievo csapata az első fordulóban vendégül látta az „öreg hölgyet” a Juventus gárdáját. Ennek során nagy csatában 2:3 arányban alulmaradtak. Szerintem a Chievo most sem adja olcsón a bőrét, a Firenzeiknek meg kell majd szenvedniük a még a döntetlenért is.

Feladtam patent variésönba, alaptétnek 100 Ft-t tettem meg, így a játék 700-ba került. Ha minden OK, akkor a várható nyeremény 7 595 Ft-ocska lehetne.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109107 Dátum: 2018.08.25., 08:13:19 »

         Azt, hogy hányan tartózkodnak éppen a bányában mechanikus módon, egy táblán tartják számon. Aki lemegy, annak kötelező egy kis fémbilétát magához vennie, amelyet aztán felakasztanak a táblára. Így a fentiek baleset esetén is tudják, hány embert kell keresniük a mélyben és hova volt beosztva.


Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109106 Dátum: 2018.08.25., 06:06:25 »

Szombatra virradóan már mindenütt megnövekszik a felhőzet, és éjjel átmenetileg elszórtan számíthatunk záporokra, zivatarokra (legkisebb eséllyel a délkeleti, keleti határvidéken). Reggel főként északkeleten, illetve a Dunántúl északnyugati felén lehetnek további záporok, itt-ott zivatar is kialakulhat. A Dunántúl nyugati kétharmadán északnyugatira, északira fordul és megélénkül a szél, míg másutt gyenge vagy mérsékelt marad a délnyugati, déli irányú légmozgás. Még enyhe lesz az éjszaka, a legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 17 és 22 fok között alakulnak.
Szombat délelőtt a Nyugat-Dunántúlt leszámítva átmenetileg csökken a felhőzet, így az ország nagyobb részén néhány órára még kisüt a nap. Délután azonban gomolyfelhők képződnek majd, melyekből előbb keleten, északkeleten, majd a délután második felétől már a délnyugati, déli megyékben is kialakulnak záporok, zivatarok. Néhol ezúttal sem kizárt heves zivatar. Az esti órákban pedig nyugat felől egy kiterjedtebb esőzóna éri majd el az országot. Az északi, északnyugati szél eleinte a Kisalföldön, majd a délután második felétől a Dunántúlon egyre több helyen megélénkül, helyenként megerősödik. A Tiszántúlon pedig a délnyugati szél lesz időnként élénk. Keleten még folytatódik a hőség 30 fok körüli vagy afeletti maximumokkal, másutt azonban mér visszaesik a hőmérséklet, a nyugati határvidéken helyenként alig melegszik majd 20 fok fölé a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #109105 Dátum: 2018.08.24., 13:36:10 »

Megérkezett az SATA-USB adapter.
Minden úgy lett, ahogy számítottam.
Remekül használható a lemezcsere folyamán, látja a gép, sőt akár bootol is a belehelyezett lemezről.
A laptopban feleslegessé vált HDD-t NTFS-re formáztam, a számítógép sokkal gyorsabban másolt rá, mint korábban bármelyik pendrive-ra.
A tévé vígan együttműködik vele.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109104 Dátum: 2018.08.24., 09:23:53 »

           Világos,csak azt nem értem,hogy az "a" fölött az a kis 2-es miért van?



A megoldást fentebb már elolvastam... Én gondoltam, hogy egy rejtvény, és örültem, hogy megfejettem: a2 + b2 =c2 .... de sajnos nem volt szerencsém.
A rezsi(m)csökkentsére gondolni sem mertem....  shock főleg a kis vasúton szállítottra!

 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109103 Dátum: 2018.08.24., 09:19:50 »

A rendszer tudtommal nem akar sehonnan bootolni, ezt a rész a BIOS végzi.
Nekem volt olyan laptopom, ami még az USB-s egérről is akart bootolni. Azt hiszem, még az is kevésnek bizonyult, hogy az USB-ről történő bootolást a BIOS-ban a merevlemez mögé tettem, végül teljesen ki is kapcsoltam az USB-bootot és akkor már nem kellett állandóan kihúzni az egeret.

...

Nyilván igazad van, de tudtommal a BIOS is egy rendszer...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109102 Dátum: 2018.08.24., 06:52:03 »

Mert ez amúgy is egy migrációs téma. Az a 2-es eredetileg nagy 2-es volt, de szóltak fentről, hogy rezsicsökkentés van, úgyhogy így lett kicsi. Utólag már tudom, a gondviselés áldásos beavatkozása volt ez, mert így abban a megtiszteltetésben lehetett részünk, hogy a felcsúti kisvasút hozta el nekünk, ugyanis így már felfért rá.

             Ércccccccssssük!

            hahota Nagytaps2 bleee
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #109101 Dátum: 2018.08.24., 06:26:56 »

           Világos,csak azt nem értem,hogy az "a" fölött az a kis 2-es miért van?
Mert ez amúgy is egy migrációs téma. Az a 2-es eredetileg nagy 2-es volt, de szóltak fentről, hogy rezsicsökkentés van, úgyhogy így lett kicsi. Utólag már tudom, a gondviselés áldásos beavatkozása volt ez, mert így abban a megtiszteltetésben lehetett részünk, hogy a felcsúti kisvasút hozta el nekünk, ugyanis így már felfért rá.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109100 Dátum: 2018.08.24., 06:14:01 »

A rendszer tudtommal nem akar sehonnan bootolni, ezt a rész a BIOS végzi.
Nekem volt olyan laptopom, ami még az USB-s egérről is akart bootolni. Azt hiszem, még az is kevésnek bizonyult, hogy az USB-ről történő bootolást a BIOS-ban a merevlemez mögé tettem, végül teljesen ki is kapcsoltam az USB-bootot és akkor már nem kellett állandóan kihúzni az egeret.

A főgépemben nekem is már vagy négy éve SSD ketyeg, most kerülnek sorra a kevesebbet használt laptopok.
Én még 20 körül vettem a 120-as Samut, most abból a 240-es ennyi, ezeket a 120-asokat meg már megkaptam 10-ért.
Ez már nem fáj annyira.
Bár lehet, még jobban jár az aki (d.n. feltétlen AKI...) még egy kicsit kivár:
https://pcworld.hu/pcwpro/jonnek-a-szuperolcso-ssd-k-252071.html

Nekem ez azonban már most is jó vásár a korábbi lehetőségekhez képest, mert mindig is szerettem volna egy külső merevlemezt is, de az árát sokalltam, így most
a felszabaduló tökéletes állapotú 2,5"-os merevlemez kapóra jön, veszek hozzá 3 ezerért egy USB-s átalakítót, egy pendrive áráért lesz nagy kapacitású külső merevlemezem.  táncika

Ez az SATA-USB átalakító ilyen lemezcserénél is nagyon jól jön, két lépést is meg tudok vele spórolni, nem kell külön kimentenem a rendszert és az adatokat, aztán ezt még vissza is másolni.
Az adatok és a rendszer kimentése amúgy is folyamat leglassabb része volt, hiszen a gépről a pendrive-ra írni az összes közül a legkisebb sebességgel zajló tevékenység, és így a rendszer előzetes pendrive-ra írhatóvá konvertálása is kimarad, ami természetesen szintén nem volt meg egy szemvillanás alatt, úgyhogy örülök neki, hogy ezt az időt egy ilyen egyszerű eszköznek köszönhetően más tevékenységgel tölthetem majd el.  yes_yes

Most tehát az SATA-USB átalakítóval így néz ki a merevlemez cseréje SSD-re a telepített rendszer és az adatok másolása mellett még laptop esetében is:
1. Kiszerelem a lemezt a gépből, beteszem az átalakítóba.
2. A gépbe bekerül az új lemez.
3. Bekapcsolom a gépet, bebootolok az átalakítóban lévő rendszerről.
4. A rendszert átmásolom az új lemezre, aztán a gépet újraindítom immár az új lemezről bootolva.
5. Az átalakítóban lévő lemezről átmásolom az adatokat az új lemezre.

(Windowson én most csak olyan megoldást láttam, ami egyben az egész lemezt klónozza, az annyival kényelmetlenebb, hogy figyelni kell arra, hogy kiindulólemezen lévő foglalt hely, kisebb legyen, mint a fogadólemez mérete, ha ez nem így van, mert vásárláskor a fogadólemez kapacitása ehhez képest alul lett méretezve, akkor először a feles rész adatmennyiségét le kell menteni.
Nekem Linuxon annyival könnyebb, hogy a rendszert külön másolom, az biztosan rámegy még akár egy 64 GB-os SSD-re is, nemhogy egy nagyobbra, az adatokból egy ilyen alulméretezett kapacitású fogadólemez esetén meg annyit másolok át, amennyit akarok, a többi megmarad ((kvázi kimentve)) a kiindulólemezen.)

Az átlagfelhasználó tapasztalatom szerint amúgy igen kis tárhelyet használ, már windowsos gépen is többször tapasztaltam, hogy ugyan volt létrehozva külön adatpartíció, de azt a felhasználó nem is használta, ott volt üresen, mindene elfért a C-n.
Anyukám gépén sem volt több mint 6–8 GB a mentendő adat, teljesen mindegy neki, hogy 300 vagy 120 GB-os a lemez.

Anyukám hibásodni kezdő 300 GB-os lemezét majd leformázom NTFS-re arra még jó lesz egy ideig, hogy az USB-s átalakítóval a TV-re azon vigyem át a filmeket, sorozatokat.  Vigyorog

            Világos,csak azt nem értem,hogy az "a" fölött az a kis 2-es miért van?

Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109099 Dátum: 2018.08.24., 06:08:10 »

Abban aligha tudnék neked újat mutatni (bármi is légyen az  szégyenlem ), egy ilyen közös migrációban viszont látnék rációt. Te kezelnéd a számítógépet, én meg tekergetném a csavarokat. Micsoda munkamegosztás lenne!
Túlteljesítenénk minden tervet!

        Felélesztenénk a Sztahanov mozgalmat!
                         hahota
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109098 Dátum: 2018.08.24., 06:01:01 »

Az éjszakai és hajnali órákban az ország déli felén lesz kevesebb a felhő, másutt erősen felhős lesz az ég. Szórványosan, főként az északi, északkeleti megyékben alakulhatnak ki záporok, zivatarok, melyeket felhőszakadás és erős szél kísérhet. A zömmel déli, délkeleti irányú szél általában gyenge marad, a csak déli megyékben élénkülhet meg időnként, A minimum hőmérséklet 17 és 22 fok között alakul.
A déli és keleti megyékben kevés felhő melletti sok napsütés várható, az ország északi felén azonban erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet és egyre többfelé záporok és zivatarok törnek ki. A déli szél egyre többfelé megélénkül, zivatarok környezetében meg is erősödhet, nyugati és északkeleti megyékben azonban gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke 29 és 34 fok között alakul, ám a késő délutáni órákban a nyugati, északnyugati megyékben már gyorsan csökkenni kezdenek az értékek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #109097 Dátum: 2018.08.24., 01:56:50 »

Az SSD döntést én már korábban meghoztam, s valóban ugyanazok az előnyök megérkeztek, mint anyukádnál. Azt érdemes tudni az SSD-ről, hogy a pendrive-hoz hasonló módon használódik el, tehát a sok törölgetés nem tesz jót nekik.
Amit még észrevettem, az elején -amíg a rendszer meg nem tanulta- a nagy teljesítményű pendrive-ról akart bootolni...  shock
Már megszokta, s egy ideje nem okoz gondot, ha benne marad a gépben kikapcsoláskor.

A rendszer tudtommal nem akar sehonnan bootolni, ezt a rész a BIOS végzi.
Nekem volt olyan laptopom, ami még az USB-s egérről is akart bootolni. Azt hiszem, még az is kevésnek bizonyult, hogy az USB-ről történő bootolást a BIOS-ban a merevlemez mögé tettem, végül teljesen ki is kapcsoltam az USB-bootot és akkor már nem kellett állandóan kihúzni az egeret.

A főgépemben nekem is már vagy négy éve SSD ketyeg, most kerülnek sorra a kevesebbet használt laptopok.
Én még 20 körül vettem a 120-as Samut, most abból a 240-es ennyi, ezeket a 120-asokat meg már megkaptam 10-ért.
Ez már nem fáj annyira.
Bár lehet, még jobban jár az aki (d.n. feltétlen AKI...) még egy kicsit kivár:
https://pcworld.hu/pcwpro/jonnek-a-szuperolcso-ssd-k-252071.html

Nekem ez azonban már most is jó vásár a korábbi lehetőségekhez képest, mert mindig is szerettem volna egy külső merevlemezt is, de az árát sokalltam, így most
a felszabaduló tökéletes állapotú 2,5"-os merevlemez kapóra jön, veszek hozzá 3 ezerért egy USB-s átalakítót, egy pendrive áráért lesz nagy kapacitású külső merevlemezem.  táncika

Ez az SATA-USB átalakító ilyen lemezcserénél is nagyon jól jön, két lépést is meg tudok vele spórolni, nem kell külön kimentenem a rendszert és az adatokat, aztán ezt még vissza is másolni.
Az adatok és a rendszer kimentése amúgy is folyamat leglassabb része volt, hiszen a gépről a pendrive-ra írni az összes közül a legkisebb sebességgel zajló tevékenység, és így a rendszer előzetes pendrive-ra írhatóvá konvertálása is kimarad, ami természetesen szintén nem volt meg egy szemvillanás alatt, úgyhogy örülök neki, hogy ezt az időt egy ilyen egyszerű eszköznek köszönhetően más tevékenységgel tölthetem majd el.  yes_yes

Most tehát az SATA-USB átalakítóval így néz ki a merevlemez cseréje SSD-re a telepített rendszer és az adatok másolása mellett még laptop esetében is:
1. Kiszerelem a lemezt a gépből, beteszem az átalakítóba.
2. A gépbe bekerül az új lemez.
3. Bekapcsolom a gépet, bebootolok az átalakítóban lévő rendszerről.
4. A rendszert átmásolom az új lemezre, aztán a gépet újraindítom immár az új lemezről bootolva.
5. Az átalakítóban lévő lemezről átmásolom az adatokat az új lemezre.

(Windowson én most csak olyan megoldást láttam, ami egyben az egész lemezt klónozza, az annyival kényelmetlenebb, hogy figyelni kell arra, hogy kiindulólemezen lévő foglalt hely, kisebb legyen, mint a fogadólemez mérete, ha ez nem így van, mert vásárláskor a fogadólemez kapacitása ehhez képest alul lett méretezve, akkor először a feles rész adatmennyiségét le kell menteni.
Nekem Linuxon annyival könnyebb, hogy a rendszert külön másolom, az biztosan rámegy még akár egy 64 GB-os SSD-re is, nemhogy egy nagyobbra, az adatokból egy ilyen alulméretezett kapacitású fogadólemez esetén meg annyit másolok át, amennyit akarok, a többi megmarad ((kvázi kimentve)) a kiindulólemezen.)

Az átlagfelhasználó tapasztalatom szerint amúgy igen kis tárhelyet használ, már windowsos gépen is többször tapasztaltam, hogy ugyan volt létrehozva külön adatpartíció, de azt a felhasználó nem is használta, ott volt üresen, mindene elfért a C-n.
Anyukám gépén sem volt több mint 6–8 GB a mentendő adat, teljesen mindegy neki, hogy 300 vagy 120 GB-os a lemez.

Anyukám hibásodni kezdő 300 GB-os lemezét majd leformázom NTFS-re arra még jó lesz egy ideig, hogy az USB-s átalakítóval a TV-re azon vigyem át a filmeket, sorozatokat.  Vigyorog
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109096 Dátum: 2018.08.23., 20:43:16 »

             Nekem a csille rejbolás jobban menne most is laufolás közben a firungnál!!!!!!

                     yes_yes bleee puszi_2

Na várjál! Addig megvagyok, hogy Csilla... vagy csille...  shock H���t
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109095 Dátum: 2018.08.23., 20:40:33 »

Anyukám gépében elkezdtek hibás szektorok megjelenni a merevlemezen. Én még elhasználgatnám így egy ideig, de az övé legyen csak olyan, amivel semmi gondja, bekapcsolja és működik. Így belefogtam, hogy a hibásodó merevlemezt kicserélem SSD-re.
Neki nem kell nagy kapacitású, úgyhogy szerintem nem is volt drága, egy tízesből megúsztam.
Ilyet vettem: https://www.wdc.com/products/internal-ssd/wd-green-ssd.html
Meglepetésemre ebben a gépben nagyon könnyű lemezt cserélni, csak néhány csavart kell kitekerni, a lemezt pedig csak kivenni és betenni a helyére ugyanoda az újat. Ez még egyszerűbb, mint az asztali gép esetében, még kábelt sem kell sehonnan lehúzni, visszadugni.
Van egy remek alkalmazás Linuxra, azzal a feltelepített rendszert előzetesen lementettem, aztán az új lemezre visszamásoltam.
Így anyukám számára nem lesz semmilyen változás, minden ugyan olyan lesz, mint ahogy megszokta, bekapcsolja a gépet és ugyanaz a rendszer fogadja, amit eddig is használt, még a beállításai is megmaradtak. Minden.
Csak a sebesség változott.
Az SSD tízszer gyorsabb a merevlemeznél, és ez bizony érződik. Sokkal gyorsabban bebootol a rendszer, a bejelentkezés után hamarabb használható a gép, az ablakok pedig szemvillanás alatt nyílnak és záródnak be. Élmény használni.

Annyira megtetszett a dolog, hogy megnéztem a munkahelyi gépet is. Abban is ugyanilyen könnyű cserélni, nem kell hozzá lebontani az egész masinát.
Ezen a gépen sincs nagy mennyiségű adat tárolva, úgyhogy abba majd egy ilyet szánok:
https://www.kingston.com/us/ssd/consumer/sa400s37

Azt persze nem tudom, hogy a te laptopodba mennyire bonyolult beszerelni egy ilyet, és hát a rendszer migrálása az persze egy fogas kérdés volna.

Az SSD döntést én már korábban meghoztam, s valóban ugyanazok az előnyök megérkeztek, mint anyukádnál. Azt érdemes tudni az SSD-ről, hogy a pendrive-hoz hasonló módon használódik el, tehát a sok törölgetés nem tesz jót nekik.
Amit még észrevettem, az elején -amíg a rendszer meg nem tanulta- a nagy teljesítményű pendrive-ról akart bootolni...  shock
Már megszokta, s egy ideje nem okoz gondot, ha benne marad a gépben kikapcsoláskor.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109094 Dátum: 2018.08.23., 20:34:40 »

Ma csak nappalos műszakban voltam. A délelőtt nem akart telni, aztán a délután megindult. No, ekkor kellett átadnom a stafétát... mivel egyéb dolgaim is voltak, egyáltalán nem bántam!


Sikerült olyan cserepet találnom a tetőmhöz, amilyen jelenleg fenn van, ezért a toldás egy részét tudom azzal fedni. A másik, beletolódó részt pedig új, de az eredetihez hasonló cseréppel képzelem el.
Túl nagy felület ahhoz, hogy az egészet bontott cseréppel oldjam meg, tartok attól, hogy azok a cserepek nagyon törnek majd. Ilyesmi történt az előző lakóhelyünkön, a Temesvári utcában, ahol a felújítást a tulaj bontott cseréppel oldotta meg az olcsóság okán. No, éves szinten 15 - 25 db-ot kellett cserélni. Hosszában törtek a cserepek!  shock Nem szeretnék én is így járni. Remélem a különbség nem lesz feltűnő...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!