Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 09:46:39
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 188 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 141 142 [143] 144 145 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132138 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109073 Dátum: 2018.08.20., 18:00:51 »


           Divat!

 hahota hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109072 Dátum: 2018.08.20., 14:47:03 »



           Divat!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109071 Dátum: 2018.08.20., 08:11:22 »

Szombaton volt egy pesti túrám. Anyukámhoz látogattunk el a temetőbe.
Legközelebb -mint ahogy volt már erre példa- ismét tisztelegni fogok Wolfram sírjánál is, hisz ugyanott van, csak helyileg másfelé.
Menet közben beléptem cserepet nézni, hiszen hamarosan érkezik az ács és elkezdni felrakni a tetőt, az meg cserép nélkül sokat nem ér...  Találtam is olyan cserepet, ami erősen hasonlít a meglévő épületen levőre, de nem tudom, mennyibe kerül, mert a tüzép zárva volt. Vissza kell menjek holnap. Remélem nem lesz túl drága...  Még az ácstól meg kellene szereznem a kiírást is, hogy tudjam, miből mennyit kell rendeljek.
Szóval ha lassan is, de haladunk!

Este lejöttek Iván sógoromék (hozta a barátnőjét, akinek szintén sikerült itt, Vácon munkát találni).
Azóta nálunk vendégeskedtek. Ma mennek vissza, hiszen holnap mindenkinek kezdődik a munka.
Örülök, hogy itt vannak! Okszikámnak is jót tesz, hogy a testvére mellette lehet, fokozza az otthon érzetét. Látom rajta, hogy most nagyon boldog!  _lov_

Nézegettem a bővítési rajzokat a minap, mert az ablakok és a terasz ajtó megrendelése is soron van. Látom én, hogy a teraszajtóhoz 180 cm szélesség van tervezve. Én úgy emlékeztem, hogy a kőműves 150-es helyet hagyott. Gyorsan lemértem és ijedten hívtam a kőművest, hogy miért csak másfél méteresre hagyta a helyet. Mondta, hogy mindjárt jön. Hozta a rajzot, amit a tervezőtől kaptunk. Láss csodát, 150 cm szélesre volt rajzolva. Amit nekem összesített anyagban küldött, abban már 1,8 m szerepelt!  shock
Szóval vágunk majd...  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109070 Dátum: 2018.08.20., 08:07:50 »

Nemzeti ünnepünkön gyengén felhős vagy felhőtlen égboltra ébredhetünk. Csapadék nem lesz. Az északi, északkeleti szél gyenge marad. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 20 fok között alakul.
A sok napsütés mellett az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből a Dunántúlon lehet egy-egy zápor, zivatar. A légmozgás többnyire gyenge marad, csak zivatarok környezetében lehet átmeneti szélerősödés. A legmagasabb hőmérséklet 30 és 35 fok között alakul.

Mára egy kevés webes munka és nagy pihenés van betervezve!
Az ajtót időközben sikerült szépen megcsinálnom és a helyére is tettük Ivánnal, így már senki nem zavar senkit, ha éppen két emberre jön rá a szükség egyszerre!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109069 Dátum: 2018.08.20., 08:06:16 »

Tegnap dolgoztam egyet. Szerencsére kicsit tehermentesítenek, mert az éjszakai rohanásból kimaradok! Délután váltottunk. Egy ifjú titán vette át a helyemet. Nem irigyeltem, a nappal sem telt unalmasan!
Enni nem volt időm, folyamatosan mentem, még a tankolást is utassal a „fedélzeten” tudtam csak megoldani!  shock

A délután és az este viszont remekül telt!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109068 Dátum: 2018.08.20., 08:03:27 »


       
                   
                           A Kósa örökség.

        Kósa Lajos és dr.Lázár János síelni indulnak a németországi szállodájukból. Bepakolnak Lajos kocsijába és hamarosan észak-nyugat felé haladtak egy kis úton. Pár óra elteltével hatalmas hóviharba kerülnek, ezért megállnak egy magán-háznál, hogy szállást kérjenek éjszakára. Egy vonzó hölgy így fogadja őket:

            - Nem engedhetem be Magukat. Nemrég halt meg a férjem, és a szomszédok biztos kifecsegnék, hogy két fiatal férfi aludt a házamban.

            - Ne aggódjon Kedves, - boldogan alszunk az istállóban is - válaszolt Lajos.

               
            Pár évvel később Lajos levelet kap az özvegy ügyvédjétől, és azonnal felhívja Jánost:

            - János, emlékszel arra a vonzó özvegyre, akinél egy éjjel megszálltunk?

            - Persze...

            - És nem mentél át véletlenül az éjjel a házba?

            - De, - be kell vallanom, hogy átmentem...

            - És véletlenül nem az én nevemen mutatkoztál be?

            - De igen, sajnálom - mondta János zavartan ...

            - Kösz, most halt meg, és rám hagyott 4,3 milliárd eurót.                                       

           
               
            Hát így történt az eset, Tisztelt Bíróság

                                  bleee



 hahota hahota hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109067 Dátum: 2018.08.20., 08:02:23 »

A szombaton képződött gomolyfelhők feloszlanak és vasárnapra virradó reggel jobbára derült vagy gyengén felhős lesz az ég hazánk felett,. Csapadék nem lesz. Az északi, északkeleti szél gyenge marad, a hőmérséklet pedig általában 13 és 19 fok közé csökken.
Vasárnap délután országszerte folytatódik a gomolyfelhős, napos idő. Az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből a délnyugati határhoz közeleső területeken egy-két helyen fordulhat elő kisebb zápor vagy zivatar. Az északi, északkeleti szél az Alföldön megélénkülhet. A legmagasabb hőmérséklet 30 és 33 fok között alakul.


Szombaton volt egy pesti túrám. Anyukámhoz látogattunk el a temetőbe.
Legközelebb -mint ahogy volt már erre példa- ismét tisztelegni fogok Wolfram sírjánál is, hisz ugyanott van, csak helyileg másfelé.
Menet közben beléptem cserepet nézni, hiszen hamarosan érkezik az ács és elkezdni felrakni a tetőt, az meg cserép nélkül sokat nem ér...  Találtam is olyan cserepet, ami erősen hasonlít a meglévő épületen levőre, de nem tudom, mennyibe kerül, mert a tüzép zárva volt. Vissza kell menjek holnap. Remélem nem lesz túl drága...  Még az ácstól meg kellene szereznem a kiírást is, hogy tudjam, miből mennyit kell rendeljek.
Szóval ha lassan is, de haladunk!

Este lejöttek Iván sógoromék (hozta a barátnőjét, akinek szintén sikerült itt, Vácon munkát találni).
Azóta nálunk vendégeskedtek. Ma mennek vissza, hiszen holnap mindenkinek kezdődik a munka.
Örülök, hogy itt vannak! Okszikámnak is jót tesz, hogy a testvére mellette lehet, fokozza az otthon érzetét. Látom rajta, hogy most nagyon boldog!  _lov_
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109066 Dátum: 2018.08.20., 07:55:28 »

           A szobor Komlón van.
        
            Vanyúr István szobrászművész alkotása siklósi fehér márványból!

 


          A tatabányai VIII-as aknán még láttam a lovak etető és pihenő helyét. Bányászosan "lóstreka" volt a hely neve. 3 műszakban dolgoztak. Kiszolgálójuk fiatal, általában 16 éves fiúk voltak lóvezető és légajtó nyitogató beosztásban. Csak erre a munkára mehettek le a bányába.

       Csak megjegyzem halkan, nem igaz, hogy a bányalovak vakok voltak!


Gyönyörű szobor! Méltó emléket állít ezeknek a szép és értelmes jószágoknak!
Azt külön köszönöm, hogy egy tévhitet eloszlattál bennem!
 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109065 Dátum: 2018.08.20., 07:53:27 »

Kedves Rovattársak!

Ma ünnepeljük nővérem, Éva néni 85. születésnapját, melyet tegnapelőtt töltött be.

Isten éltesse még sokáig erőben egészségben, szeretetben!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109064 Dátum: 2018.08.20., 07:51:27 »

        Ünnepre!

 hahota

Vidám reggelt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109063 Dátum: 2018.08.20., 06:15:58 »

Nemzeti ünnepünkön gyengén felhős vagy felhőtlen égboltra ébredhetünk. Csapadék nem lesz. Az északi, északkeleti szél gyenge marad. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 20 fok között alakul.
A sok napsütés mellett az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből a Dunántúlon lehet egy-egy zápor, zivatar. A légmozgás többnyire gyenge marad, csak zivatarok környezetében lehet átmeneti szélerősödés. A legmagasabb hőmérséklet 30 és 35 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109062 Dátum: 2018.08.19., 12:09:15 »



       
                   
                           A Kósa örökség.

        Kósa Lajos és dr.Lázár János síelni indulnak a németországi szállodájukból. Bepakolnak Lajos kocsijába és hamarosan észak-nyugat felé haladtak egy kis úton. Pár óra elteltével hatalmas hóviharba kerülnek, ezért megállnak egy magán-háznál, hogy szállást kérjenek éjszakára. Egy vonzó hölgy így fogadja őket:

            - Nem engedhetem be Magukat. Nemrég halt meg a férjem, és a szomszédok biztos kifecsegnék, hogy két fiatal férfi aludt a házamban.

            - Ne aggódjon Kedves, - boldogan alszunk az istállóban is - válaszolt Lajos.

               
            Pár évvel később Lajos levelet kap az özvegy ügyvédjétől, és azonnal felhívja Jánost:

            - János, emlékszel arra a vonzó özvegyre, akinél egy éjjel megszálltunk?

            - Persze...

            - És nem mentél át véletlenül az éjjel a házba?

            - De, - be kell vallanom, hogy átmentem...

            - És véletlenül nem az én nevemen mutatkoztál be?

            - De igen, sajnálom - mondta János zavartan ...

            - Kösz, most halt meg, és rám hagyott 4,3 milliárd eurót.                                       

            -
               
            Hát így történt az eset, Tisztelt Bíróság

                                  bleee
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109061 Dátum: 2018.08.19., 06:32:27 »

A szombaton képződött gomolyfelhők feloszlanak és vasárnapra virradó reggel jobbára derült vagy gyengén felhős lesz az ég hazánk felett,. Csapadék nem lesz. Az északi, északkeleti szél gyenge marad, a hőmérséklet pedig általában 13 és 19 fok közé csökken.
Vasárnap délután országszerte folytatódik a gomolyfelhős, napos idő. Az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből a délnyugati határhoz közeleső területeken egy-két helyen fordulhat elő kisebb zápor vagy zivatar. Az északi, északkeleti szél az Alföldön megélénkülhet. A legmagasabb hőmérséklet 30 és 33 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #109060 Dátum: 2018.08.18., 19:54:22 »

        Ünnepre!


Evvel teljesen egyetértek!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #109059 Dátum: 2018.08.18., 19:52:42 »

 Jó estlétet!

E heti nyilvános tippeléseim az alábbiak:

Strasbourg – St-Etienne : D (döntetlen) odds: 3,05
Burnley – Watford : D (döntetlen) odds: 2,85
Valencia – Atletico Madrid : D (döntetlen) odds: 2,95


A fogadási események mindegyike foci (európai) , az első a francia 1. liga egyik mérkőzése. A bajnokság túl van már a nyitófordulón, jelenleg a 2. forduló küzdelmeibe kapcsolódunk be. A haza csapat jól indított a nyitásnál, vendégként szerepelt a Bordeaux-ban a helyi nagy csapatnál és el is hozta 2:0-s győzelmével a 3 pontot. Azért ez kicsit meglepetés, bár tavaly is okoztak fejtörést egy-két nagy csapatnak. A St Etienne az első fordulóban a Guingamp-ot fogatda és 2:1 arányban „hozta” is a meccset. A két csapat utoljára ez év áprilisában találkozott, akkor is a Strasbourg volt a vendéglátó és akkor az Etienne 1:0 arányban jobbnak bizonyult a hazaiaknál. Szerintem most még a csapatok tapogatóznak, „szárnyaikat” próbálgatják és a lefújást követően az eredményjelző döntetlent fog mutatni.

A második történet angol foci, a premier liga egyik találkozója. A „Burnley” gárdája fogadja a Watford csapatát, a bordók küzdenek meg a sárga hadsereggel. Az angol csúcsligában is túl vannak már a csapatok az első fordulón. A hazaiak Southamptonban vendégeskedtek, és jó vendégként gólt se rúgtak, igaz nem is kaptak. A „sárga sereg” otthonában fogadta a sirályok csapatát (Brighton) és egy 2:0-s győzelemmel örvendeztették meg szurkolóikat. Amúgy a mérkőzésre A Vicarage Road-i arénában, 20 051 néző volt kíváncsi élőben. A Burnley jelenleg érdekelt még az Európa Liga küzdelmeiben is. A hét közben visszavágón fogadta a Basaksehír Istanbul csapatáét, ahol is a rendes játékidőben 0:0-ás eredményt követően a hosszabbításban 1:0-al győzni tudott és tovább lépett a kupában. A következő ellenfele az Olimpiakosz lesz. Egy biztos a Burnley nem egy gólgyár, de az is igaz, hogy a védelmük se rossz. Szerintem most is biztosra mennek, és a Watford nem fogja a védelmüket az őrületbe kergetni, így tippem egál.

A harmadik esemény spanyol LaLiga első fordulójának egyik találkozója. A Valencia fogadja a tavalyi bajnokság 2. helyezettjét és az Európai Superkupa győztesét. Ez az utóbbi címet a csapat e héten, szerdán vívta ki Tallinban, a Real Madriddal szemben hosszabbításban 4:2 arányban. Kérdés mennyit vett ki a fiúkból a meccs, bár az „butaság” főként mg az idény elején vagyunk, nem lehetnek fizikailag fáradtak. Inkább még az lehet, hogy nincs meg a ráhangolódás a bajnokságra, nincs meg az összhang a fizikai és pszichikai teljesítmények között, valamint még a csapattagok esetleg nem csiszolódtak teljesen össze. Egy biztos a Valencia kezdő forduló ide, vagy oda, harapni fog. Olyan csapat. A legutolsó összecsapásukon az Atletico volt a vendéglátó és küzdelmes mérkőzésen 1-0 arányban tudott nyerni. Amúgy nézve az adatokat, a két csapat eddigi találkozóinak statisztika eredménye kedvezőbb – igaz  csak egy hajszállal – a Valenciának. Eddig 54 összecsapás során 20 Valencia, 19 Atletico győzelem született és 15 döntetlen volt csak. Szerintem ez az utóbbi szám eggyel nőni fog.

Feladtam patent variációba, 100 Ft-os alaptéttel. Így a játék ára 700 Ft volt, és ha minden OK lenne, akkor a várható nyeremény, 6060 Ftocska lehetne.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #109058 Dátum: 2018.08.18., 15:26:12 »

           A szobor Komlón van.
        
            Vanyúr István szobrászművész alkotása siklósi fehér márványból!

 


          A tatabányai VIII-as aknán még láttam a lovak etető és pihenő helyét. Bányászosan "lóstreka" volt a hely neve. 3 műszakban dolgoztak. Kiszolgálójuk fiatal ,általában 16 éves fiúk voltak lóvezető és légajtó nyitogató beosztásban.Csak erre a munkára mehettek le a bányába.

       Csak megjegyzem halkan,nem igaz,hogy a bányalovak vakok voltak!


Nebaz!  shock
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109057 Dátum: 2018.08.18., 13:07:45 »

            A szobor Komlón van.
        
            Vanyúr István szobrászművész alkotása siklósi fehér márványból!

 


          A tatabányai VIII-as aknán még láttam a lovak etető és pihenő helyét. Bányászosan "lóstreka" volt a hely neve. 3 műszakban dolgoztak. Kiszolgálójuk fiatal, általában 16 éves fiúk voltak lóvezető és légajtó nyitogató beosztásban. Csak erre a munkára mehettek le a bányába.

       Csak megjegyzem halkan, nem igaz, hogy a bányalovak vakok voltak!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109056 Dátum: 2018.08.18., 06:03:54 »

Kedves Rovattársak!

Ma ünnepeljük nővérem, Éva néni 85. születésnapját, melyet tegnapelőtt töltött be.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109055 Dátum: 2018.08.18., 05:39:31 »

A délután képződött szelíd gomolyfelhők feloszlása után jobbára derült lesz felettünk az ég, hulló csapadék nem várható, legfeljebb kevés harmat képződhet a hajnali órákra. A már hosszabbodó augusztusi éjszaka végén, hajnalra helyenként párássá is válhat a levegő, mivel a légmozgás szinte országszerte elhanyagolhatónak ígérkezik. A minimum 13 és 18 fok között alakul, nagyvárosok belterületein és a dombokon lehet enyhébb az éjjel. Délelőtt a zavartalan napsütés hatására gyorsan melegszik a levegő.
Délután a napsütés mellett gomolyfelhők jelennek meg az égen, ám ismét csupán egy-egy helyen számíthatunk záporeső vagy gyenge zivatar kialakulására, erre nagyobb esély az északkeleti országrészben és a Dél-Dunántúlon mutatkozik. A szél alig-alig libben meg, legfeljebb időnkénti mérsékelt erősségű lökések mozgathatják meg kissé a felmelegedő levegőt. Kissé tovább erősödik a nappali felmelegedés, immáron 29 és 34 fok közé emelkedik a hőmérő higanyszála.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109054 Dátum: 2018.08.17., 11:58:38 »


        Ünnepre!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 141 142 [143] 144 145 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!