Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 14:57:04
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 148 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132351 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109033 Dátum: 2018.08.14., 04:32:52 »

Ez hol van?
       
       Tatabányán a Turul Emlékműtől kb 250 m-re. Tanösvény vezet oda.
       
       Jó reggelt!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109032 Dátum: 2018.08.13., 18:22:33 »

       A   Szelim barlangban!  (triász mészkőben)

Ez hol van?
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109031 Dátum: 2018.08.13., 15:17:22 »


        A   Szelim barlangban!  (triász mészkőben)
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109030 Dátum: 2018.08.13., 06:26:09 »

Hétfőre virradó éjszaka legfeljebb egy kevés fátyolfelhő lehet az égen. Csapadék sehol sem várható. A délkeleti, déli irányú légmozgás gyenge lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 20 fok között valószínű. A jellemző a valamivel 20 fok alatti hőmérséklet lesz, a 15 fok körüli értékeket az északi hegyvidék völgyeiben mérhetjük.
Országszerte mérsékelt nappali gomolyfelhő-képződés várható, napközben csapadék nem valószínű, de az esti óráktól viszont délnyugaton már megjelenhet egy-egy zápor, zivatar. A délnyugati, déli szél a Kisalföldön és az Alföld egy részén gyakran lesz élénk, másutt többnyire gyenge marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 30 és 34 fok között valószínű.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109029 Dátum: 2018.08.12., 15:09:56 »



       A képekkel azt mutatom,hogy a mélységtől függetlenül akár elmaradhat vagy  minimális lehet a vágatbiztosítás a kőzet keménysége (kohézio) miatt.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109028 Dátum: 2018.08.12., 06:28:14 »

Vasárnap reggel továbbra is felettünk lesz a front szakadozott felhőzete, ezen belül a vastagabb felhőzet a déli megyék felett lesz, ezeken a tájakon még lehetnek kisebb záporok is. Az északias szél gyenge lesz. A hőmérséklet többnyire 17 és 22 fok közé csökkenhet
Vasárnap délután is folytatódik a napos idő, csupán csak az ország délkeleti felében lehet kicsivel több felhő az égen. Az időnként erősebben megnövekvő gomolyfelhőzetből a délkeleti megyékben alakulhat ki elszórt jelleggel egy-egy gyengébb intenzitású zápor. A keleti, északkeleti szél gyenge marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 29 és 33 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109027 Dátum: 2018.08.11., 19:14:27 »

Jézusom! Csütörtökön dolgoztam, tegnap megpróbáltam utolérni magam, ma meg unokáztam.

Lányom kicsit leadta Mátékámat. Vert a víz rendesen, hiszen nekik -gyermekeimnek- nem volt törve a kezük kicsi korukban, gy nagyon féltem, hogyan fogok tudni vigyázni a kicsire, akire amúgy nehezebb vigyázni, mint egy zsák bolhára!  shock
Most viszont rendkívül visszafogott volt és Vityusom is, a kezdeti nehézségek ellenére, szépen eljátszott vele. Olyannyira, hogy Innácskához hasonlóan, mikor eljött a távozás ideje, keserves sírásban tört ki, hogy nem szeretne még menni, itt szeretne maradni!  _lov_ puszi_2

Nyilván, hogy a mosókonyha ajtaja nem lett lecsiszolva, nem lett lealapozva... holnap reggel pedig fél kilenc helyett 7-re hozzák a kocsit!  shock

A főnikéim nagyon rám szoktak! Az éjjel a főnököt kellett mennem menteni, mert lemerítette a taxi aksiját és be kellett rántani a lucerna földön (engem azért molesztál, hogy biztosan túl gyorsan megyek a rossz utakon, azért kopog a futómű  uuuhhh ), holnap meg a felesége adja oda 7-kor a gépet, mert el akarnak menni a vásárba.  robban  És merjem azt mondani neki, hogy nem? H���t


Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109026 Dátum: 2018.08.11., 19:08:24 »

Csütörtök reggel az ország legnagyobb részén gyengén fátyolfelhős vagy derült, száraz időre ébredhetünk. Elenyésző eséllyel kipattanhat egy-egy zivatar északnyugaton vagy északkeleten, de nem ez lesz a jellemző. A délkeleties szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb hajnali, kora reggeli hőmérséklet általában 17 és 22 fok között alakul, az Északi-középhegység völgyeiben az alacsonyabb értékekkel, de a Kisalföld szelesebb területein, a vízpartokon és nagyvárosokban akár 23-24 fokos minimumokat is mérhetnek.
Csütörtökön az ország túlnyomó részén ismét sok napsütésre, csapadékmentes időre készülhetünk, kevés gomoly- és fátyolfelhővel. Északkeleten azonban kissé erősebb lehet a gomolyfelhő-képződés, és ott a délutáni, kora esti órákban nem zárható ki egy-egy helyi zápor, zivatar kialakulása sem. A délkeleti, déli szél az ország középső sávjában mérsékelt vagy élénk lesz, északkeleten és a délnyugati határvidéken azonban gyenge marad a légmozgás. Délutánra 34-35 fok köré melegszik fel a levegő.

Jézusom! Csütörtökön dolgoztam, tegnap megpróbáltam utolérni magam, ma meg unokáztam.

Lányom kicsit leadta Mátékámat. Vert a víz rendesen, hiszen nekik -gyermekeimnek- nem volt törve a kezük kicsi korukban, gy nagyon féltem, hogyan fogok tudni vigyázni a kicsire, akire amúgy nehezebb vigyázni, mint egy zsák bolhára!  shock
Most viszont rendkívül visszafogott volt és Vityusom is, a kezdeti nehézségek ellenére, szépen eljátszott vele. Olyannyira, hogy Innácskához hasonlóan, mikor eljött a távozás ideje, keserves sírásban tört ki, hogy nem szeretne még menni, itt szeretne maradni!  _lov_ puszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109025 Dátum: 2018.08.11., 19:03:30 »

Elektródák voltak a fejen azzal kellett aludni.
Vérnyomást, légzést,  szívverést és egyes alvás-szakaszokat mértek rajta.
A következő alkalommal maszkban kell aludni, s akkor úgy fognak közben mérni bizonyos funkciókat.

Jó estét!

Hmmmm... ez a maszkos izé ez érdekes dolognak tűnik4 (Bár nekem a maszkról valami egészen más jut az eszembe és nem Jim Carrry...  szégyenlem )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #109024 Dátum: 2018.08.11., 15:05:13 »

 Jó napokat!

E heti tippelések:

Liverpool – West Ham United 0:2 hendikeppel : D (döntetlen) odds:3,8
Southampton – Burnley : D (döntetlen) odds: 3,3
Arsenal – Manchester City : D (döntetlen) odds: 3,75

E héttel  már beindulnak Európában a nemzeti bajnokságok a Foci sportágban. Így van ez Angliában is, ahol rajtol a Premier Liga is, az ország csúcsligája. Az e heti tippek is innen vannak. Igazából még nem látszanak tisztán az erőviszonyok, inkább hagyatkozni lehet a múltbeli történetekre, illetve kisebb mértékben a felkészülési találkozók eredményeire.

Az első fogadási esemény, a Liverpool gárdája fogadja a West Ham csapatát. A hazaiaknak jól sikerültek a felkészülési mérkőzései és ha hozzáveszzük a Nemzetközi klubcsapatok tornáján elért eredményeit, akkor joggal bízhat a csapat egy sikeres őszi idényben. A vendégek is hasonlóan jól vették a bajnoki rajthoz vezető formába hozó küzdemeket. De ettől függetlenül a hazaiak esélyesebbek és úgy gondolom, hogy két fával nyerni is tudnak, így tippem 0:2-es hendikeppel döntetlen.

Második esemény a Southamton fogadja a nemzetközi kupákban szereplő Burnley gárdáját. A Burnley az előző bajnoki évben igen szépen szerepelt 7. helyével kivívta a nemzetközi kupaszereplés jogát is. A hazaiak az előző bajnoki idényben a 17. helyen zárták a  bajnokságát, evvel éppen elkerülték a kiesést. A hazaiak felkészülési meccsei felemás eredménnyel zárultak. A Burnley felkészülés gyanánt lezavart már egy fordulót az Európa Liga selejtezőjében, ahol is elbúcsúztatta a skót Aberdeen gárdáját és jó eséllyel vág neki a 2. forduló visszavágójának is, hiszen e héten Törökországban az Istanbul  Basaksehirrel szemben egy 0-0 – ás egált harcolt ki.  Szóval lehet a vendéggárda kicsit tartalékol, de így is jó lesz egy döntetlenre.

A harmadik történet nagy rangadó, azaz a londoni Ágyusok vendégül látják a tavalyi bajnok  Manchester City csapatát. Az Arsenal az előző bajnoki évben 6. helyet ért el a bajnokságban, lehet jobbra számítottak. De a lehetőség itt van, az új bajnoki idényben. Van is miért összekapnia magát a csapatnak. A tavaszi idényben szintén pályaválasztóként 3:0-s vereséget szenvedtek a „City” csapatától. Illenék ezt a „bakit” kijavítani. Amúgy a két csapat küzdelmeinek statisztikája a hazaiaknak kedvezőbb, hiszen 26 Arsenal győzelem 10 döntetlen és 13 City siker tölti ki ezt a stat adatbázist. Tippem ennek ellenére döntetlen.

Feladtam ma patent variésönbe, és 100 Ft-os alaptétet tettem. Így a játék 700 Ft-ba került, ha minden „ülne” akkor a végtermék 9705 forintocska lehetne.

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109023 Dátum: 2018.08.11., 05:53:27 »

A reggeli órákban a nyugati és északi megyékben általában sok lesz a gomolyfelhő az égen, és azokon a tájakon záporok, zivatarok is előfordulhatnak. A déli és keleti megyékben még kevesebb lesz a felhő. Arrafelé a délelőtti órákban kezd növekedni a felhőzet. A Dunántúl nyugati részén az északi, északnyugati szél zivataroktól függetlenül is élénk lesz, zivatarokban viharos széllökések is várhatók. A Dunától keletre a délies irányú gyenge illetve mérséklet szél lesz a jellemző. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek 16 és 22 fok között alakulnak.
A gyenge hidegfront szakadozott felhőzete napközben vonul át az országon. A nyugati megyékben már csökkenhet is a felhőzet, az ország nagy részén még sok lesz a felhő. A csapadéktevékenység jellemzően a Nagyatád-Budapest-Ózd vonalban lesz jellemző, záporok, zivatarok kialakulására lehet számítani. A Dunántúlon már északi, északnyugati szél a Kisalföld térségében megerősödik, a Dunától keletre még délies szél lesz jellemző, időnként megélénkülő erősséggel. A hőmérséklet csúcsértéke 27 és 32 fok között alakul, északnyugatról délkelet felé haladva mérhetjük a magasabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109022 Dátum: 2018.08.10., 12:34:18 »

        Ebben az üzemben lett vége bányász aktivitásomnak. Nem sokkal élt túl!!!!! robban fejbever
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109021 Dátum: 2018.08.10., 05:43:33 »

Éjszaka kevés lesz felettünk a felhő, északkeleten maradhatnak felhősebb tájak a délután helyenként előforduló konvekció utóhatásaként. Csapadékra sehol nem kell számítani. Lengedező, meleg délkeleti szél csupán a magasabban fekvő térszíneken és a délkeleti szélre érzékeny területeken, tehát a Dél-Alföldön és a Dunántúli-középhegység északnyugati előterében lesz. Ezeken a tájakon lesz a legmelegebb az éjjel, 20 fok feletti minimum értékkel. Másutt kevéssel 18-19 fok köré hűl a levegő. A délelőtti órák is naposan telnek, azonban a Bécsi-medencéből belöttyenő hűvösebb levegő hatására a Rábától nyugatra északiasra fordul a szél.
Az északnyugat felől lopakodó hidegfront a Nyugat-Dunántúlt kebelezi be, itt már északias szél lesz jellemző. Ettől keletre azonban még a forró délkeleti szél fúj majd. A két légtömeg találkozásánál a magasba törő gomolyfelhők helyenként zivatarokká fejlődnek, ám nagyobb számban az esti óráktól kell számítani záporok, zivatarok előfordulásukra főként a Nyugat-magyarországi peremvidéken. Egy-egy heves zivatar is előfordulhat felhőszakadással és károkozó széllel. A legmagasabb nappali hőmérséklet 31 és 36 fok között alakul, a Kiskunság homokvidéke ígérkezik hazánk legforróbb területének.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109020 Dátum: 2018.08.09., 06:08:34 »

Csütörtök reggel az ország legnagyobb részén gyengén fátyolfelhős vagy derült, száraz időre ébredhetünk. Elenyésző eséllyel kipattanhat egy-egy zivatar északnyugaton vagy északkeleten, de nem ez lesz a jellemző. A délkeleties szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb hajnali, kora reggeli hőmérséklet általában 17 és 22 fok között alakul, az Északi-középhegység völgyeiben az alacsonyabb értékekkel, de a Kisalföld szelesebb területein, a vízpartokon és nagyvárosokban akár 23-24 fokos minimumokat is mérhetnek.
Csütörtökön az ország túlnyomó részén ismét sok napsütésre, csapadékmentes időre készülhetünk, kevés gomoly- és fátyolfelhővel. Északkeleten azonban kissé erősebb lehet a gomolyfelhő-képződés, és ott a délutáni, kora esti órákban nem zárható ki egy-egy helyi zápor, zivatar kialakulása sem. A délkeleti, déli szél az ország középső sávjában mérsékelt vagy élénk lesz, északkeleten és a délnyugati határvidéken azonban gyenge marad a légmozgás. Délutánra 34-35 fok köré melegszik fel a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109019 Dátum: 2018.08.09., 06:07:58 »

Atomjaira szedik a pácienst!  vigyor

(Amúgy nem lennék meglepve, ha valami olyasmi lenne, hogy mérik az egyes alvási szakaszokat. Szerintem abból elég sok következtetést le lehet vonni, hogy mennyi ideig alszik valaki mondjuk mélyen, milyen gyorsan kerül egyik fázisból a másikba, illetve onnan milyen hamar ébred fel.
Gondolom, nézik a pulzust, a légzést, már ebből is elég jól lehet talán saccolni, bár az sincs kizárva, hogy elektródákkal mérnek agyi aktivitást.
A technikai hátterét biztosítottnak látom.
Persze ez csak az én elgondolásom és lehet, hogy a valóság egész másképp van, majd Manócska megírja a tutit.)
Elektródák voltak a fejen azzal kellett aludni.
Vérnyomást, légzést,  szívverést és egyes alvás-szakaszokat mértek rajta.
A következő alkalommal maszkban kell aludni, s akkor úgy fognak közben mérni bizonyos funkciókat.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #109018 Dátum: 2018.08.08., 20:57:22 »

Ilyenkor mit és hogyan vizsgálnak?  shock
Atomjaira szedik a pácienst!  vigyor

(Amúgy nem lennék meglepve, ha valami olyasmi lenne, hogy mérik az egyes alvási szakaszokat. Szerintem abból elég sok következtetést le lehet vonni, hogy mennyi ideig alszik valaki mondjuk mélyen, milyen gyorsan kerül egyik fázisból a másikba, illetve onnan milyen hamar ébred fel.
Gondolom, nézik a pulzust, a légzést, már ebből is elég jól lehet talán saccolni, bár az sincs kizárva, hogy elektródákkal mérnek agyi aktivitást.
A technikai hátterét biztosítottnak látom.
Persze ez csak az én elgondolásom és lehet, hogy a valóság egész másképp van, majd Manócska megírja a tutit.)
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109017 Dátum: 2018.08.08., 17:59:07 »

Ma igencsak hamar indultunk: magyar idő szerint négykor volt az ébresztő, fél ötkor már úton voltunk. A határra Nevetlenfalu felé mentünk ma, így 20 perc alatt odaértünk. Mivel ilyenkor semmi nincs még nyitva, ráadásul ki is esik a menetirányból a nagyobb boltok sora, teljesen üres kézzel tértünk haza.
A határon a szokásos tökölődés volt magyar oldalon, az ukránok igyekeztek mindenkitől mihamarabb szabadulni, s mivel nem volt befelé forgalom, megnyitották azt a sávot is a kifelé menőknek  vigyor Ezért aztán ott tíz perc alatt átértünk. A mieink viszont két oldali munkaundorban szenvedhettek, mert bő negyedórás várakozás után jelent meg a vámos és kezdett el dolgozni. Összesen  nagyjából 50 percet töltöttünk a határon, ami az átlagosnál rövidebbnek mondható.
Viszont a pályán kiálltam egy benzinkútnál és aludtam 20 percet, mert igencsak erőt vett rajtam az álmosság!
Aztán hazafelé beléptünk lányomhoz és unokámhoz, aki azzal a fogadott: Tata nézd, Máté eltörte a kezét!
Még mindig érdekes számomra, hogy saját magáról egyes szám harmadik személyben beszél.
Vittünk egy kis piskótát, meg édességet, bár utóbbiból csak módjával ehet.
Lányomnak egy csomag kávé kapszulát szántam, ám nem az a fajta főzője van... így aztán majd ez megint megy tovább...  vigyor
Aztán indultunk haza. Egy órára meg is érkeztünk. Nyilván ebéd után ledőltem és aludtam egyet, mert holnap újból nyomom a taxiban...  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109016 Dátum: 2018.08.08., 17:48:24 »

Kedves Rovattársak.

Az éjszakát a Honvéd kórházban töltöttem bent fekvéses alvásvizsgálaton.
Szeptemberben ismétlés.

Ezért nem tudtam reggel írni.

Ilyenkor mit és hogyan vizsgálnak?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109015 Dátum: 2018.08.08., 17:47:53 »

         Emlékeztek?

          Tizenévesen megengedte a "banda", hogy néhány kévének a kötelét elvágva átadjam az etetőnek.  Ezért (is) lettem bányász!


Ezt az időt nem éltem. Vagy legalábbis nem tudok róla...  H���t
Viszont emlékszem a pesti jegesre, aki zsákokkal letakart lovaskocsiról kiabálva árulta portékáját.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109014 Dátum: 2018.08.08., 17:46:41 »

Napközben túlnyomóan napos, változóan fátyolfelhős idő várható kevés gomolyfelhő mellett. Késő délután azonban nyugat felől az Alpokalja térségére besodródhat Ausztria, Szlovénia irányából egy-egy zápor vagy zivatar is, ezek szétterülő üllőfelhőzete pedig később a Dunántúl nyugatabbi tájait is beboríthatja. A Kisalföld nyugati felén, illetve a Fertő-tó térségében időnként megélénkül a déli, délkeleti szél, másutt általában gyenge változó irányú légmozgás valószínű. Többnyire 30 és 34 fok közötti legmagasabb értékeket mérhetünk, de néhol akár 35 fok is elképzelhető.

Bizony kemény menet volt. Reggel letettem a szolgálatot, aztán kis kaja és indulás a saját kocsival. Irány Kárpátalja.
Rettenetesen fárasztónak éreztem az autópályát és nagyon kellett vigyáznom, nehogy akár csak a másodperc tört részére is elaludjak, mert elég nagy volt a forgalom!
Egy kiállással oldottam meg a feladatot.
A határ nem volt vészes, legalábbis magyar oldalról. A nagy melegben mindenki igyekezett mihamarabb túl lenni a melón, hogy visszabújhasson a klimatizált kuckójába. Ukrán oldalon ilyen nincs, ott hát a szokásos mindent dokumentálunk kétszer-háromszor módszer virágkorát éli, így a sor nélküli magyar oldal után a fél órás várakozás (hozzáteszem tök feleslegesen!) már baromira hiányzott!
Nagyszőllős felé mentem, mert azt az infót kaptam, hogy megcsinálták az utat. És láss csodát, valóban, még 6. fokozatot is tudtam rakni. Szőllősig! Ott aztán ismét a pusztulat fogadott. Persze megálltunk, mert WC és némi élelem is kellett -nem mintha nem kajával vártak volna minket, de Vityus pelmenyit akart enni étteremben...  vigyor
Ez persze csak kicsit tolt az érkezési időnkön, de nem volt vészes. Hozzáteszem: Újlaktól Szőllősig hamarabb jutottunk el, mint onnan Feketeardóig! Az utóbbi, mintegy 18 km-es utat fél óránál hosszabb idő alatt sikerült abszolvánom!  shock
Lényeg, hogy megérkeztünk, mindenki örült mindenkinek. Innácskám, aki pedig alig várta, hogy hazaérjünk, olyan keserves sírásban tört ki, hogy alig kapott levegőt! Mert hiányzott neki Okszana és kutyák... legszívesebben jött volna velünk vissza ma, de leginkább holnapután!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!