Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 01:57:59
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 134 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 144 145 [146] 147 148 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132670 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109013 Dátum: 2018.08.08., 17:35:18 »

Ez annyira nem magasztos, de ez is szinte turul, csak amerikásan írják.
A nemzet gázszerelője ehhez is ért!

https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/2063/20632/206326/20632668_f8153783863fd7d3594b48f512d2f08d_wm.jpg

Az mindenhez ért, de legjobban háturul...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109012 Dátum: 2018.08.08., 15:43:24 »

Kedves Rovattársak.

Az éjszakát a Honvéd kórházban töltöttem bent fekvéses alvásvizsgálaton.
Szeptemberben ismétlés.

Ezért nem tudtam reggel írni.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109011 Dátum: 2018.08.07., 12:58:40 »

          Emlékeztek?

          Tizenévesen megengedte a "banda", hogy néhány kévének a kötelét elvágva átadjam az etetőnek.  Ezért (is) lettem bányász!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109010 Dátum: 2018.08.07., 06:49:11 »

Napközben túlnyomóan napos, változóan fátyolfelhős idő várható kevés gomolyfelhő mellett. Késő délután azonban nyugat felől az Alpokalja térségére besodródhat Ausztria, Szlovénia irányából egy-egy zápor vagy zivatar is, ezek szétterülő üllőfelhőzete pedig később a Dunántúl nyugatabbi tájait is beboríthatja. A Kisalföld nyugati felén, illetve a Fertő-tó térségében időnként megélénkül a déli, délkeleti szél, másutt általában gyenge változó irányú légmozgás valószínű. Többnyire 30 és 34 fok közötti legmagasabb értékeket mérhetünk, de néhol akár 35 fok is elképzelhető.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #109009 Dátum: 2018.08.06., 18:12:15 »


         Tatabánya,Turul emlékmű.

Ez annyira nem magasztos, de ez is szinte turul, csak amerikásan írják.
A nemzet gázszerelője ehhez is ért!

https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/2063/20632/206326/20632668_f8153783863fd7d3594b48f512d2f08d_wm.jpg
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109008 Dátum: 2018.08.06., 13:51:39 »



         Tatabánya,Turul emlékmű.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109007 Dátum: 2018.08.06., 08:02:08 »

Szóval legyen szép hetetek!

 bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109006 Dátum: 2018.08.06., 08:01:40 »

Tegnap későn szóltam a főnökömnek. Ezért kicsit feszített tempó lesz a héten.

A szombati éjszakát még jóformán ki sem pihentem -nem tudok én napközben ilyen időben aludni két gyerek mellett-, máris mehetek ma is. Annak ellenére, hogy szóltam, kedden-szerdán Ukrajnában leszek. Igaz, csak megyek és jövök, de nem egyszerű. Látszik, hogy a főnök azt hiszi, az ia csak vezetés!  uuuhhh  Kívánom neki, hogy legyen egy útja oda, majd rájön!  shock

Na mindegy, megoldom..
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #109005 Dátum: 2018.08.06., 07:56:58 »

          Ez is retro vagy még használatos?

Jó reggelt!

Valahol mintha láttam volna valami hasonlót Pesten, de ilyesmi eszközökkel van szerelve Lvovban is a villamos!
Legközelebb ha arra járok és villamosozok -mert szeretnék, hiszen már néhány útvonalat tudok és miért költsek 80 Hrivenyt taxira, ha megússzuk 6-ból?-lövök képet az eszközről. Már csak az emlékezés kedvéért is!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #109004 Dátum: 2018.08.06., 06:12:30 »

Hétfőre virradó éjszaka a hidegfronthoz tartozó, főleg magas szintű felhőkből álló felhőzóna északnyugatról délkelet felé átvonul az ország felett. Reggel már csak a középső és keleti országrészben lesz közepesen, illetve erősen felhős az ég. A Dunántúl északi és nyugati részei felett ugyanakkor már kevés lesz a felhő. Zápor, esetleg zivatar a hajnali órákban, a keleti határvidéken elszórtan fordulhat elő. Mindenhol északira, északnyugatira fordul, és gyenge lesz a szél. A hőmérséklet legalacsonyabb értékei 18 és 23 fok között alakulnak, az északkeleti völgyekben lesz a leghűvösebb a reggel.
Északnyugaton kevés lesz a felhő, ugyanakkor az ország többi részében a napsütés mellett nappali gomolyfelhő-képződés várható. Északkeleten, keleten, valamint délen elszórtan alakul ki zápor, zivatar. Az északi szél Észak-Dunántúlon és északkeleten időnként megélénkül, máshol gyenge marad. A legmagasabb hőmérsékletek 29 és 32 fok között alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #109003 Dátum: 2018.08.05., 17:12:07 »

          Ez is retro vagy még használatos?

Már ilyen időbélyegzős elektronikus masina van szerintem.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109002 Dátum: 2018.08.05., 15:39:59 »


          Idézek: "Hol a boldogság mostanában?" (Petőfi S.)

      
           Válaszolok: Barátságos hideg szobában!

              yes_yes bleee felnez
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109001 Dátum: 2018.08.05., 13:08:56 »


          Ez is retro vagy még használatos?
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #109000 Dátum: 2018.08.05., 06:13:01 »


Nehezen tudtam elolvasni a bányászfiú feje felett látható írást. De nekem ez jött ki: "...ALOY (lehet V) mozgalom legjobb eredményei üzemeikben..."

A kérdés : Mi volt ez a "Aloy, vagy ALOV mozgalom"

          Termelj ma többet, mint tegnap!

(Részletek)

1952. január 29.

Új kezdeményezés indult el az alberttelepi bányákból: Loy Árpád sztahánovista frontmester kezdeményezése a széntermelés állandó, egyenletes emeléséért. Az új mozgalom jelszava: „Termelj ma többet, mint tegnap!” Olyan jelszó ez, amely gyorsan a dolgozók vérévé válik: mindenki előtt világos, hogy nekünk nap nap után több szénre van szükségünk. Harminchétszer olyan gyors ütemben fejlődik iparunk, mint a Horthy-kapitalizmus idején – csupán egy év alatt, 1950–51 között 35,5 százalékkal emelkedett a kohászat, 51,1 százalékkal a gépgyártás, 43 százalékkal az építőipar termelése. De ahhoz, hogy kohóink működjenek, hogy gépgyáraink termelhessenek, hogy tégla készülhessen az építőipar számára – szén kell. Bányászatunk termelése azonban 1950-hez viszonyítva 1951-ben 19,3 százalékkal, s ezen belül a szén termelése csak 14,8 százalékkal növekedett. A kapitalizmus idején ez a fejlődés is elképzelhetetlen lett volna, nálunk azonban nem elégséges. Ötéves tervünk idején ötnaponként elkészült, egy új gyár. Olyan városok, olyan vidékek gazdagodnak nagyüzemmel, ahol azelőtt korszerű ipar nem volt. [...]
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #108999 Dátum: 2018.08.04., 14:59:08 »

......Mérgem: a fűkaszám nem veszi fel az üzemi fordulatot, inkább lehal „padlógáznál”.  shock  Elmúlt egy éves, lejárt a garancia -éppen csak!-. Azon vergődök, hogy ha drága lenne megcsináltatni, inkább veszek egy normális minőséget!



Az én gépem is egy nevesincs, vszeg kinai. 8-9 éve vehettem az egyik multiban. Jó ára volt és volt hozzá késes tárcsa is. Nekem is volt/van vele egy olyan problémám, hogy nehezen veszi fel a fordulatot, illetve gázadáskor lehörög. Vszeg a levegő-nafta keverék arány nem megfelelő. Én elég sokat kínlódtam vele, egyszer-kétszer, de sikerült beállítani. A karburátornál kell lenni egy csavarnak amellyel lehet szabályozni (nem a gázkar szabályzó csavarra gondolok). Próbálgatni kell. Ne kérdezd hogyan és merre. Persze előtte azért érdemes kitisztítani a légszűrő szivacsát is és gyertya érintkezőit is megsmirglizni..
Kétségkívül egy márkásabb minőségibb termék jobb, de azért elég borsos áruk van és a javításuk is húzós.  Mindegy nekem ez a kios gép igencsak behozta már az árát. Jó pár guriga damilt is elhasználtam.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #108998 Dátum: 2018.08.04., 14:47:15 »

Egy jó kéthete kínlódtam a szemeimmel. Vszeg kötőhártyagyulladás lehetett. A lényeg az, hogy éjjelente rendszeresen arra ébredtem fel, hogy valamelyik szemem szemhéjai összeragadtak. Nem volt jó érzés. Utána már alig-alig tudtam visszaaludni. Nem észleltem váladékozást, nappal sem vettem észre ezt a tünetet, de éjjel mindig előjött. Kiicsitt borogattam kamillával, aztán kaptam szemvidítófüvet, így annak forrázatával. Aztán egy jó hete egy homeopátiás szemcseppet kezdtem el használni. Már az első éjszakla után jobb lett, de aztán a gyógyulási folyamat lelassult, de Úgy néz ki most már jó. Amúgy előtte megpróbáltam a másik reklámozott szemcseppeket, nem igazán használtak. Minden évben előjön, csak korábban inkább erős viszketés és könnyezés volt a jellemző. Arra gondolok, hogy kb. jó két hete lehetett, egy telket kaszáltam, (damilos géppel)aminek egyik területe ritkás, gyérfüves volt, viszont iszonyatosan poros. Hiába volt rajtam védőszemüveg, óhatatlanul bement alá a por, no meg biztos bele is dörzsöltem az izzadsággal a szemembe.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #108997 Dátum: 2018.08.04., 14:38:28 »

          Retro! (-zok.)





         / Halkan mondom, gyanítom, olyan készítette a plakátot, kinek fogalma sem volt a bányászatról!/


Nehezen tudtam elolvasni a bányászfiú feje felett látható írást. De nekem ez jött ki: "...ALOY (lehet V) mozgalom legjobb eredményei üzemeikben..."

A kérdés : Mi volt ez a "Aloy, vagy ALOV mozgalom"
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #108996 Dátum: 2018.08.04., 14:29:19 »

Jó napokat!


Régen írtam már tippekről, így épp itt az ideje. Igazából most indulnak be a komolyabb (szvsz) bajnokságok és az első fordulók eredményei alapján lehet majd következtetni, akár jól akár tévesen.
No de lássuk:

Gremio – Flamengo : D (döntetlen) odds: 2,55
Elfsborg – Ostersund : D (döntetlen) odds: 3,15
Ilves – Honka : D (döntetlen) odds: 2,9

Mindegyik esemény foci (európai, mármint szabályait tekintve) és egy-egy ország csúcsbajnokságának mérkőzései. Az első fogadási történet a brazil bajnokság összecsapása. Az 5. helyen álló Gremio csapata fogadja az első helyen álló Flamengo gárdáját. A 20 csapatos bajnokság már 16. fordulón is túl van. A Rió-i vendégcsapat lényegében a 2. forduló óta vezeti a bajnokságot. Nyert 10 meccset, van 4 egálja és két alkalommal szenvedett eddig vereséget. Lőtt 28 gólt és kapott 10-et. Nem rossz. A Hazai gárda. a Porto Allegre-i „hallhatatlan trikolór” becenevű Gremio csapatának eredményességi diagramja olyan. mint összecsúszott EKG görbe. Ingadozó a csapat teljesítménye, igaz ez a kilengés mindentől függetlenül a gárdát a 3. és 7. helyek között tartja. Igazi meglepetés csapat lehet. A két együttes legutóbbi találkozója 2 napja volt a brazil kupa egyeddöntőjében. Akkor is a Gremio volt a vendéglátó és a végeredmény 1:1 lett. Szerintem ez a meccs is egállal zárul.

A második fogadási esemény svéd bajnoki forduló egyik csatája, amikor is a 12. helyen álló Elfsborg csapata fogadja az 5. helyen kapaszkodó Östersund gárdáját. A svéd bajnokság a 15. fordulón van már túl. A vendég együttes szépen fordulóról fordulóra javulva kapaszkodott fölfelé a bajnoki tabellán. A hazaiak teljesítménye ennél gyengébb. A jelenlegi helyezésük 2 pozícióra van csupán a már kieső helyektől. Pontban is csak 4 a különbség a 14. helyen álló Trelleborgs csapatától. Szóval a hazaiaknak igen csak fel kell kötni a gatyájukat, bár a bajnokságból még jócskán van  vissza, de az otthoni pontok fontosak. A gárda amúgy 4 győzelemmel, 4 egállal és 7 vereséggel rendelkezik, gólarányuk negatív 15-19. A vendégcsapat 8 győzelme 3 döntetlenje és 4 verssége van. Lőttek 26 gólt és kaptak 18-at. A két csapat utoljára az előző fordulóban találkozott, akkor Östersund volt a pályaválasztó és 1:0 arányban győztek is. Szerintem az Elfsborg szeretne visszavágni, és ez egy döntetlenig elég is lesz.

A harmadik történet a 12 csapatos finn csúcsbajnoksághoz kapcsolódik. A 6. helyen álló Ilves gárdája fogadja a 4. helyen álló Honka csapatát. A finnek csúcsbajnoksága, a  Veikkausliga, már túl van a 20. fordulón, azaz lassan a vége felé közeledik. Kialakultak az erőviszonyok. A két csapat között nincs nagy különbség a pontok tekintetében, a Honkának 33 pontja van, evvel szemben az Ilves 30-at gyűjtött. De az is igaz, hogy az Ilves egy fordulóval kevesebbet játszott még. Gólarányt tekintve a vendégek jobbak, a 32-25 azért „üti” a 22-23-as arányt. A két csapat legutóbbi összecsapása, a Honka otthonában, annak 4:1-es sikerével zárult. Szóval itt is minden bizonnyal a hazai csapat szeretne visszavágni, de ez csak egy egálra lesz elég.

Feladtam ma patent variésönbe és 100 Ft-os alaptéttel a játék 700-ba fájt. Ha bejönnek a tippek akkor a  max nyeremény 5645 Forintocska lenne.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108995 Dátum: 2018.08.04., 08:06:05 »

     Lisztharmat, peronoszpóra!!!!!!!



Jó reggelt!

Az  bizony!
 shock robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108994 Dátum: 2018.08.03., 16:06:26 »


       Okosítás!!!!!!!
           
Naplózva
Oldalak: 1 ... 144 145 [146] 147 148 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!