Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 23:20:00
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 145 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132600 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #108893 Dátum: 2018.07.07., 19:30:22 »

Jó estlétet!


E heti tippelések, csak röviden:

Ponte Preta – Forteleza : D (döntetlen) odds: 2,75
Guarani – Cortiba 1. félidő: D (döntetlen) odds: 1,85
La Galaxy – Columbus : D (döntetlen) odds: 3,3


Mind a három fogadási esemény az újvilág kontinenséhez kötődik. Az első kettő brazil 2. osztáűlyú focibajnokság összecsapása, a harmadik az USA MLS liga egyik találkozója.
Nem nagyon foglalkoztam a dolgokkal, csak érzésre tippelgettem és feladtam patent variésönbe, alapnak 100 Ft-os téttel. Ez azt jentette, hogy a játék 700 Ft-ba került és ha minden OK, akkor a nyerési lehetőség maximuma 4 495 Ft-ocska.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108892 Dátum: 2018.07.07., 12:52:45 »

A reggeli eső ellenére megjöttek a kőművesek. Ma a kutat fogják befejezni és szétszedik a koszorú zsaluját.

A családot beraktam taxiba és elmentek Pestre, hogy megnézzék a mai cirkuszi előadást. Kis menyem -vagyis még csak majdnem az-  is velük tartott. Szemében gyermeki öröm csillogott, s mondta, hogy utoljára talán ha öt évesen volt cirkuszban.  _lov_
A vasútállomáson asszonykám a következőt fotózta:

Erről valahogy egyik híradóban sem esett szó!

           Vezírünk és mamelukjai szerint "szabadságharc" van  hazánkban.!! 
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108891 Dátum: 2018.07.07., 09:07:21 »

A reggeli eső ellenére megjöttek a kőművesek. Ma a kutat fogják befejezni és szétszedik a koszorú zsaluját.

A családot beraktam taxiba és elmentek Pestre, hogy megnézzék a mai cirkuszi előadást. Kis menyem -vagyis még csak majdnem az-  is velük tartott. Szemében gyermeki öröm csillogott, s mondta, hogy utoljára talán ha öt évesen volt cirkuszban.  _lov_
A vasútállomáson asszonykám a következőt fotózta:

Erről valahogy egyik híradóban sem esett szó!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108890 Dátum: 2018.07.07., 09:02:28 »

Szombatra virradó éjszaka túlnyomóan erősen felhős vagy borult lesz az ég, és többfelé - az idő előrehaladtával mindinkább a Dunától keletre eső területeken - várható eső, záporeső, zivatar. Lokálisan kiadós mennyiségű csapadék is földet érhet. A Dunántúlon megerősödik az északnyugati, az északkeleti megyékben megélénkül az északi szél megélénkül, főként zivatarok környezetében kifuthatnak másutt is erős lökések. A hőmérséklet hajnalra 15 és 20 fok közé csökken.
Északnyugat felől felszakadozik a felhőzet, így egyre többfelé kisüthet a Nap. A z ismétlődő csapadékhullás visszaszorul a déli, délkeleti megyékre, záporok és zivatarok formájában. A Dunántúlon és Szabolcsban a megélénkülő északi, északnyugati szél időnként meg is erősödhet. másutt csak időnként élénkül meg. A hőmérséklet csúcsértéke 24 és 29 fok között alakul, kivételesen északról dél felé haladva mérhetjük az alacsonyabb értékeket.

Remek napot kívánok mindenkinek!

Tegnap aztán varázsütésre megoldódott minden. Némi késéssel ugyan, de jött a konténeres, rá öt percre a sódert és a cementet is meghozták. A srácok szépen beöntötték a betont, én mindent meg tudtam venni a boltban amit szerettem volna... csak Vityusommal volt némi vitánk.
Ez viszont újabban napi szinten van, mert semmit nem akar elismerni, bármit tesz is. Még akkor sem, ha éppen látom. Simán belemegy abba, hogy bármit mondok neki, arra azonnali reakció a „nem”. Elég nehezen viselem, de próbálom neki elmagyarázni a viselkedése helytelenségét. Szépen végighallgat, elismeri, megfogadja, aztán a következő pillanatban ismét csak ott tartunk... Ilyen ez a dackorszak...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108889 Dátum: 2018.07.07., 05:15:32 »

Szombatra virradó éjszaka túlnyomóan erősen felhős vagy borult lesz az ég, és többfelé - az idő előrehaladtával mindinkább a Dunától keletre eső területeken - várható eső, záporeső, zivatar. Lokálisan kiadós mennyiségű csapadék is földet érhet. A Dunántúlon megerősödik az északnyugati, az északkeleti megyékben megélénkül az északi szél megélénkül, főként zivatarok környezetében kifuthatnak másutt is erős lökések. A hőmérséklet hajnalra 15 és 20 fok közé csökken.
Északnyugat felől felszakadozik a felhőzet, így egyre többfelé kisüthet a Nap. A z ismétlődő csapadékhullás visszaszorul a déli, délkeleti megyékre, záporok és zivatarok formájában. A Dunántúlon és Szabolcsban a megélénkülő északi, északnyugati szél időnként meg is erősödhet. másutt csak időnként élénkül meg. A hőmérséklet csúcsértéke 24 és 29 fok között alakul, kivételesen északról dél felé haladva mérhetjük az alacsonyabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108888 Dátum: 2018.07.06., 10:46:17 »

Péntekre virradó éjszaka nyugat felől megnövekszik a felhőzet, a hajnali óráktól a Dunántúlon és északon már jobbára erősen felhős lesz az ég. Kevésbé felhős körzetek már inkább csak az Alföldön fordulhatnak elő. A Dunántúlon és az északi területeken elszórtan alakulnak ki záporok, zivatarok, másutt legfeljebb elvétve alakulhat ki konvektív csapadék. A Dunántúlon mindinkább északira, északnyugatira fordul és megélénkül a szél, másutt még gyenge vagy mérsékelt, változó irányú légmozgásra számíthatunk. A hőmérséklet a hajnali órákra általában 16 és 20 fok közé csökken.
Az ország nagy részén már erősen felhős vagy borult lesz az ég, valamivel több (szűrt) napsütés az Alföldön valószínű. A Dunántúlon és az északi területeken többfelé alakul ki ismétlődő jelleggel záporeső, zivatar, a keleti tájakon inkább csak elvétve lehet csapadék az esti órákig. A Dunántúlon már többször megélénkül az északnyugati szél, másutt csak zivatar környezetében számíthatunk élénk széllökésekre. A hőmérséklet csúcsértéke a Dunántúlon már csak 24 és 28 fok között alakul, a Dunától keletre még 28 és 32 fok közé melegszik a levegő.

Egyelőre még dúl a bolondok háza nálunk...
A kőművesek rakják a koszorút, én várom a konténerest, hogy elvigye a sittet, majd a tüzépest, hogy hozzon még sódert  és cementet - nem kalkuláltunk a kúttal, amit a srácok tegnap megcsináltak -, miközben elhoztuk Innácskát is, így szervezem nekik a holnapi cirkusz látogatást, közben próbálom lezárni a múlt hónapot, hogy leadhassam a könyvelőmnek és még az online számlázási rendszerben sehol sem vagyok!  shock

A konténeresnek már itt kellene lennie, a srácoknak már elfogyott a sóder és az sincs még sehol...  zizi


De tegnap még elvittem a reptérre sógornőméket és Pestre a nagyobbik ( korosabb és termetre is vastagabb  vigyor ) sógoromat Pestre, ahol megvettem az  új mosókonyhába a kézmosó csapot a szükséges egyéb szerelvénnyel...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108887 Dátum: 2018.07.06., 10:42:36 »

Szép napot!

Ez az, amire tegnap nem volt időm: megvariálni kicsit a képet, hogy Ti is láthassátok!

De most itt van - csak a beavatottaknak!

A bátrabbak még fürödtek is!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108886 Dátum: 2018.07.06., 10:38:15 »

Kedden egy felejthetetlen napot töltöttünk a Fekete hegy nevű pihenő parkban. Bár kicsit hideg volt a víz, a csapatot ez nem rázta meg, ha már ott voltak fürödtek egyet!
Én valahogy nem éreztem ingerenciát erre... nem voltam valami fényesen.
A csodás környezet viszont kárpótolt mindenért!



Szép napot!

Ez az, amire tegnap nem volt időm: megvariálni kicsit a képet, hogy Ti is láthassátok!

De most itt van - csak a beavatottaknak!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108885 Dátum: 2018.07.06., 05:12:54 »

Péntekre virradó éjszaka nyugat felől megnövekszik a felhőzet, a hajnali óráktól a Dunántúlon és északon már jobbára erősen felhős lesz az ég. Kevésbé felhős körzetek már inkább csak az Alföldön fordulhatnak elő. A Dunántúlon és az északi területeken elszórtan alakulnak ki záporok, zivatarok, másutt legfeljebb elvétve alakulhat ki konvektív csapadék. A Dunántúlon mindinkább északira, északnyugatira fordul és megélénkül a szél, másutt még gyenge vagy mérsékelt, változó irányú légmozgásra számíthatunk. A hőmérséklet a hajnali órákra általában 16 és 20 fok közé csökken.
Az ország nagy részén már erősen felhős vagy borult lesz az ég, valamivel több (szűrt) napsütés az Alföldön valószínű. A Dunántúlon és az északi területeken többfelé alakul ki ismétlődő jelleggel záporeső, zivatar, a keleti tájakon inkább csak elvétve lehet csapadék az esti órákig. A Dunántúlon már többször megélénkül az északnyugati szél, másutt csak zivatar környezetében számíthatunk élénk széllökésekre. A hőmérséklet csúcsértéke a Dunántúlon már csak 24 és 28 fok között alakul, a Dunától keletre még 28 és 32 fok közé melegszik a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108884 Dátum: 2018.07.05., 10:20:58 »

Az ország nyugati és déli megyéiben változóan felhős lesz az ég, másutt azonban többnyire gyengén felhős vagy derült, csillag- és holdfényes égre tekinthetünk fel. Csapadékra legfeljebb nem hulló formában (harmatképződés) számíthatunk. A változó irányú légmozgás gyenge marad. A hőmérséklet többnyire 8 és 14 fok közé csökken, ám a szélcsendes, derült, mélyebben fekvő tájakon még 5 fok közelébe hűlhet a levegő.
Sok napsütésre, kevés fátyol- és gomolyfelhőre számíthatunk. Csapadékra nincs számottevő esély, legfeljebb a késő délutáni, esti órákban sodródhat be országunk nyugati megyéibe egy-egy gyengülő félben lévő zivatar. Az északnyugati szél legfeljebb a középső területeken élénkülhet meg időnként, másutt többnyire gyenge marad a változó irányú légmozgás. Tovább melegszik az idő, a hőmérséklet csúcsértéke eléri a 24 és 29 fok közötti tartományt.

Kedden egy felejthetetlen napot töltöttünk a Fekete hegy nevű pihenő parkban. Bár kicsit hideg volt a víz, a csapatot ez nem rázta meg, ha már ott voltak fürödtek egyet!
Én valahogy nem éreztem ingerenciát erre... nem voltam valami fényesen.
A csodás környezet viszont kárpótolt mindenért!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108883 Dátum: 2018.07.05., 10:10:35 »

Hétfőre virradó éjszaka a keleti területeken is csökken a felhőzet, reggel már inkább csak az északkeleti csücsökben lehet felhősebb az ég. Ugyanakkor a nyugati, délnyugati tájak fölé pedig alacsony szintű rétegfelhőzet sodródhat/képződhet. Az ország középső részein derült égboltra ébredhetnek az ott élők. Csapadék a felhős tájakon sem valószínű. Az északi, északnyugati szél országszerte gyenge marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 7 és 12 fok között alakul, de a tartósan derült, szélcsendes, mélyebben fekvő tájakon ennél 1-2 fokkal hűvösebb is lehet.
Változóan, az északkeleti tájakon többször erősen felhős lesz az ég, emellett több-kevesebb napsütésre mindenütt számíthatunk. Csapadék az ország döntő részén nem hullik, gyenge zápor legfeljebb északkeleten érhet földet. A jellemzően nyugatias irányú szél általában gyenge vagy mérsékelt marad. Néhány fokkal erősödik a nappali felmelegedés, 20 és 25 fok közötti maximumértékekre számíthatunk.

Hétfőn egészen jó időben mentünk és szerencsénk is volt, alig voltak a határon, így hamar átszaladtunk.
Aztán átengedhettem magam a pihenésnek.  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108882 Dátum: 2018.07.05., 10:09:33 »

Tetszik:


Nekem ez a verzió tetszik a legjobban:
https://www.youtube.com/watch?v=nAwDPmalScE
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108881 Dátum: 2018.07.05., 09:59:57 »

Ingatag léptekkel jön ki az öreg az állomás pissoárjából, a nadrágja elöl bokáig vizes. Rám néz. Csak annyit mond, nehezen formálva a szavakat:
- Majdnem sikerült.



Jó napot!

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy előtte a kocsmában ücsörgött fél napot.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108880 Dátum: 2018.07.05., 06:47:33 »

Éjjel mindenütt csökken a felhőzet és megszűnik a csapadék. A napközben csapadékos délnyugati - elsősorban a határhoz közeli - területeken azonban több helyen erősen párássá válhat a levegő, néhol akár ködfoltok is kialakulhatnak. A változó irányú szél gyenge marad. Általában 14 és 19 fok közé hűl a levegő.
Csütörtökön napközben túlnyomóan napos idő várható eleinte kevés fátyol- és gomolyfelhővel, majd délután nyugaton, északnyugaton, illetve az északi határ mentén már több felhő jelenhet meg az égen, és késő délután egy-egy zápor vagy zivatar is előfordulhat ezeken a helyeken. Kisebb valószínűséggel az Alföldön is kialakulhat zápor, zivatar. A déli, délnyugati szél délnyugaton időnként megélénkülhet, ezen kívül zivatarok környezetében lehetnek még élénk, olykor erős széllökések, máshol általában gyenge marad a légmozgás. 28 és 32 fok közötti csúcsértékeket mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108879 Dátum: 2018.07.04., 19:08:38 »

Hazaértünk!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108878 Dátum: 2018.07.04., 11:51:32 »



              Szabadrúgás!!!!!



       https://www.youtube.com/watch?v=CXIbe3VbVC8

                      hahota hahota hahota
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108877 Dátum: 2018.07.04., 05:22:28 »

Nyugat felől változó vastagságú felhőzet sodródik hazánk fölé, így derült vagy gyengén felhős égboltra inkább már csak a keleti országrészben élők ébredhetnek. A Dunántúl déli felén zápor, zivatar is kialakulhat. A változó irányú légmozgás továbbra is gyenge marad, legfeljebb zivatar környezetében élénkülhet meg átmenetileg. Az ország nagy részén már jelentősen megenyhül az éjszaka, általában 13 és 18 fok közé csökken a hőmérséklet, a kevésbé felhős északkeleti tájakon azonban még 10 fok köré süllyed a hőmérő higanyszála.
A délelőtti sok napsütést követően erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, ám csapadékhullásra számottevő esély a Dunántúl középső részében és a délnyugati megyékben kínálkozik, elszórt záporok és zivatarok formájában. A változó irányú légmozgás jellemzően gyenge marad, csupán a Tiszántúl középső részén illetve zivatarok környezetében lehet időnként élénk a szél. A délutáni maximum-értékek elérik a 26 és 30 fok közötti értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #108876 Dátum: 2018.07.03., 19:10:53 »

     


                 “45 éve, 1973. július 1-én nyert először Közép-európai Kupát a Tatabánya. Mindenki számára meglepő volt a diadal hiszen a csapat a bajnokságban a 11. helyen végzett, a kupa-sorozatban azonban egy egészen más Tatabánya játszott. Mintha kicserélték volna a társaságot! Csoportjában a Dinamo Zagreb (1:0, 0:1) és a Bologna (3:0, 2:1) előtt végeztek és bejutottak a fináléba ahol a jugoszláv (pontosabban bosnyák) Cselik Zenicával találkoztak. Az első mérkőzésen, idegenben Szabó és Kőműves góljaival 2:1-re nyert a csapat. Következett a tatabányai visszavágó, a döntő második felvonása. Göröcs Zenicán megsérült, az ifjú Dákai került a csapatba és ha már bekerült, azonnal főszereplő lett. Két gólt lőtt a Cseliknek így a Bányász kettős győzelemmel először nyerte meg a Közép-európai Kupát.


               "Az öröm első perceiben nehéz felfogni, mit jelent egy vidéki csapatnak a KK elnyerése! Örömömet növeli, hogy éppen abban az évben sikerült a nemzetközi porondon jól szerepelnünk, amikor gyengébben ment a bajnokságban"- mondta tárgyilagosan Dr. Lakat Károly edző. A Tatabánya az egyetlen vidéki magyar klub, amely európai kupagyőztes lett.”- írja  Regős László: Tatabányai futballtörténelem- Facebook-oldalán.



             Mint ismeretes Tatabányán 1910-ben alakult labdarúgócsapat, majd 1947-ben jutott fel az élvonalba, ahol kisebb megszakításokkal meghatározó szerepet töltött be. Kétszer ezüstérmes volt, négyszer a dobogó harmadik fokán végzett. A tatabányaiak kétszer nyerték el a Közép-európai Kupát, és az UEFA Kupában 1981 szeptemberében 2-1-re nyertek a Real Madrid ellen. Olyan játékosok léptek pályára tatabányai színekben, mint Grosics Gyula, Gelei József, Szepesi Gusztáv, Csapó Károly, P. Nagy László, és még nagyon sokan emlékeznek a legendás Kiprich–Plotár–Vincze csatárhármasra. Edzőként olyan elismert szakemberek irányították a csapatot, mint dr. Lakat Károly, Hidegkuti Nándor, Dalnoki Jenő és Temesvári Miklós.



         A mai állapotról nem tudok semmit,mert olyan!
 robban fejbever robban

 

Hú de öreg vagyok, még én is emlékszem Kipura!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108875 Dátum: 2018.07.03., 15:01:21 »

     


                 “45 éve, 1973. július 1-én nyert először Közép-európai Kupát a Tatabánya. Mindenki számára meglepő volt a diadal hiszen a csapat a bajnokságban a 11. helyen végzett, a kupa-sorozatban azonban egy egészen más Tatabánya játszott. Mintha kicserélték volna a társaságot! Csoportjában a Dinamo Zagreb (1:0, 0:1) és a Bologna (3:0, 2:1) előtt végeztek és bejutottak a fináléba ahol a jugoszláv (pontosabban bosnyák) Cselik Zenicával találkoztak. Az első mérkőzésen, idegenben Szabó és Kőműves góljaival 2:1-re nyert a csapat. Következett a tatabányai visszavágó, a döntő második felvonása. Göröcs Zenicán megsérült, az ifjú Dákai került a csapatba és ha már bekerült, azonnal főszereplő lett. Két gólt lőtt a Cseliknek így a Bányász kettős győzelemmel először nyerte meg a Közép-európai Kupát.


               "Az öröm első perceiben nehéz felfogni, mit jelent egy vidéki csapatnak a KK elnyerése! Örömömet növeli, hogy éppen abban az évben sikerült a nemzetközi porondon jól szerepelnünk, amikor gyengébben ment a bajnokságban"- mondta tárgyilagosan Dr. Lakat Károly edző. A Tatabánya az egyetlen vidéki magyar klub, amely európai kupagyőztes lett.”- írja  Regős László: Tatabányai futballtörténelem- Facebook-oldalán.



             Mint ismeretes Tatabányán 1910-ben alakult labdarúgócsapat, majd 1947-ben jutott fel az élvonalba, ahol kisebb megszakításokkal meghatározó szerepet töltött be. Kétszer ezüstérmes volt, négyszer a dobogó harmadik fokán végzett. A tatabányaiak kétszer nyerték el a Közép-európai Kupát, és az UEFA Kupában 1981 szeptemberében 2-1-re nyertek a Real Madrid ellen. Olyan játékosok léptek pályára tatabányai színekben, mint Grosics Gyula, Gelei József, Szepesi Gusztáv, Csapó Károly, P. Nagy László, és még nagyon sokan emlékeznek a legendás Kiprich–Plotár–Vincze csatárhármasra. Edzőként olyan elismert szakemberek irányították a csapatot, mint dr. Lakat Károly, Hidegkuti Nándor, Dalnoki Jenő és Temesvári Miklós.



         A mai állapotról nem tudok semmit,mert olyan!
 robban fejbever robban

 
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #108874 Dátum: 2018.07.03., 12:14:25 »

Sokáig kínlódtam a laptop billentyűzetével. Ahogy korábban írtam nem "vette" az m betűt, aztán néha jó volt, néha nem. Később már soha nem működött, aztán a fel-le nyilak is jobbkéznél, a numerikus billenytyű "kosár" előtt (mellett) is beadták a kulcsot. Ez ami igazán szíven ütött, ugyanis néha szoktam kicsit játszani az egyik Fifa számítógépes játékverzión, és ott azért ezt szoktam a fel-le nyilakat sűrűn használni. Akkoriban írtam is erről és kaptam több javaslatot is, de végül is megfogadtam Csuhás polgár-és rovattársunk tanácsát, beszereztem egy USB csatlakozású klaviatúrát. Tényleg szépen működik. Ideje volt már. Elég sokat kellett utóbbi időben leveleznem, írogatnom és úgy oldottam meg az "m" betű működésképtelenségét, hogy volt elmentve egy doc-ban "m" betűsor, amit mindig bemásoltam és inserttel toltam magam előtt, illetve felhasználtam. Ha elfogyott akkor újat másoltam a szöveg kurzor elé. De most itten van az új billenytősdobozka és jó. Kicsit furcsa a gombok elrendezése, mélysége, de hamar megszokom. Kicsit talán kényelmetlen az iróasztalon a helyzet és zsúfoltabb, de ez van. Bár terveim közt szerepel egy új laptop, ez a mostani 6 éves. De ilyenkor mindig felteszem magamnak a kérdést "létszükséglet"? ...és nem. Ez a régi még elég szépen működik, amire kell arra megfelel. Jelenleg vannak fontosabb dolgok, amelyek sajnos igénylik a befektetést.  

Ha veszel új (*vagy újabb használt) laptopot, akkor az szerintem csakis olyan legyen, amiben SSD van már a merevlemez helyén.
A merevlemeznél az SSD tízszer gyorsabb, ezért a másikat már hamar lassúnak éreznéd, megbánnád a kiadott pénzt.
Esetleg a régi laposon cseréld ki a billentyűzetet és tetess a merevlemez helyére SSD-t, aztán csodálkozz.
Talán ez kerülne a legkevesebbe.

* Van egy hely, én ott szoktam mostanában ilyeneket vásárolni vadi új helyett.
Nagyjából egy új gyenge gép áráért kapni egy izmos használtat és így is jár az egy év garancia.
Az igaz, hogy a billentyűzet általában nem magyar, így fel kell matricázni, de engem ez a kis szépséghiba nem zavar.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!