Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 11:28:40
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 192 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 159 160 [161] 162 163 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132235 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108713 Dátum: 2018.05.28., 06:54:42 »

Nektek is!

És a legszebb napjuk a gyerekeknek legyen! Végtére is ma Gyereknap van!
Nálunk mér igaz, tegnap megkezdődött, mert Vityussal délelőtt és délután is kint voltunk a város programokon, este pedig tárogató koncertre mentünk.
Bár nehezen indultam neki, hiszen napközben már letudtam a mozgásigényemet, ám ígéretem kötelezett, s így a fiúk elmentek zenét hallgatni.
Nagyon jól tettük, mert nem minden nap akad olyan élménye a halandónak, hogy világpremiernek lesz fültanúja! A világon először mutatták be Albinoni Adaggio-ját tárogatón!  táncika  Igazán fantasztikus élmény volt! Amúgy is egy csodás darab!
Az erről készült videót hamarosan megnézhetitek az alterirsa.hu oldalon!

Viktor állítása szerint nagyon jó napja volt tegnap, sikerült örömteli gyermeknapot szervezni neki.  _lov_

Délelőtt itthon játszott, ebédhez torta volt a desszert, délután strandra mentek Okszival, ahol találkozott a legjobb barátjával, evett hekket és lángost, kólát is kapott (ez általában tiltott ital, a natúr gyümölcslé az általunk favorizált és a tiszta víz), addig maradtak, amíg szeretett volna és az Önkormányzatunk jóvoltából tegnap a gyerekeknek nem kellett belépőjegyet váltani a városi uszodába.
(Este olyan szintű szeretet-kitörést tapasztaltunk, amivel eddig nála még nem találkoztunk. hol egyikünkhöz, hol másikunkhoz bújt, állandóan puszit kért és adott, s nem bírta elégszer mondani, mennyire szeret minket. Istenemre, megható volt!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108712 Dátum: 2018.05.28., 06:42:39 »

Nektek is!

És a legszebb napjuk a gyerekeknek legyen! Végtére is ma Gyereknap van!
Nálunk mér igaz, tegnap megkezdődött, mert Vityussal délelőtt és délután is kint voltunk a város programokon, este pedig tárogató koncertre mentünk.
Bár nehezen indultam neki, hiszen napközben már letudtam a mozgásigényemet, ám ígéretem kötelezett, s így a fiúk elmentek zenét hallgatni.
Nagyon jól tettük, mert nem minden nap akad olyan élménye a halandónak, hogy világpremiernek lesz fültanúja! A világon először mutatták be Albinoni Adaggio-ját tárogatón!  táncika  Igazán fantasztikus élmény volt! Amúgy is egy csodás darab!
Az erről készült videót hamarosan megnézhetitek az alterirsa.hu oldalon!

A cikk ugyan csak ma kerül fel az oldalra, de ha szeretnéd meghallgatni, itt megteheted:
https://photos.app.goo.gl/NqUgbvS1kKRtcqyS2

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108711 Dátum: 2018.05.28., 06:39:33 »


          Nálunk a Kodály téren lett fotózva!

Jó reggelt!

Ez egy okos és jólelkű kezdeményezés! Gratulálok a kitalálójának!
 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108710 Dátum: 2018.05.27., 17:14:48 »



          Nálunk a Kodály téren lett fotózva!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108709 Dátum: 2018.05.27., 10:55:26 »

MUCI

Aki áll, vagy amin áll?  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108708 Dátum: 2018.05.27., 10:49:38 »

          MUKI !

Valami hasonló mozdonnyal húzott kisvasút volt annak idején Huszárokelőpuszta és Franciavágás között még az 1970-es évek elején. Arrafelé voltunk osztálykiránduláson és ott találkoztunk ilyennel, igaz, már leállított állapotában!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108707 Dátum: 2018.05.27., 10:47:14 »

           Vidámat!


Nektek is!

És a legszebb napjuk a gyerekeknek legyen! Végtére is ma Gyereknap van!
Nálunk mér igaz, tegnap megkezdődött, mert Vityussal délelőtt és délután is kint voltunk a város programokon, este pedig tárogató koncertre mentünk.
Bár nehezen indultam neki, hiszen napközben már letudtam a mozgásigényemet, ám ígéretem kötelezett, s így a fiúk elmentek zenét hallgatni.
Nagyon jól tettük, mert nem minden nap akad olyan élménye a halandónak, hogy világpremiernek lesz fültanúja! A világon először mutatták be Albinoni Adaggio-ját tárogatón!  táncika  Igazán fantasztikus élmény volt! Amúgy is egy csodás darab!
Az erről készült videót hamarosan megnézhetitek az alterirsa.hu oldalon!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108706 Dátum: 2018.05.27., 09:21:54 »

MUCI

          Ez ám a meglepetés!

      Nagytaps2 táncika bye bye
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #108705 Dátum: 2018.05.27., 09:12:33 »

          MUKI !

MUCI
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108704 Dátum: 2018.05.27., 06:35:03 »

Vasárnapra virradó éjszaka a nappal képződött záporok, zivatarok fokozatosan gyengülnek, feloszlanak, azonban a Tiszántúlon a változó felhőzet mellett még a reggeli órákban is előfordulhat elszórtan egy-egy gyengébb zivatar. Reggelre többfelé párássá válik a levegő, a mélyebben fekvő tájakon ködfoltok is képződhetnek. Számottevő légmozgásra csupán északkeleten számíthatunk, de ott is általában gyenge, mérsékelt marad a szél. A hőmérséklet 12 és 17 fok közé csökken.
Vasárnap napközben - a menetrendnek megfelelően - a többórás napsütést követően ismét megnövekszik a gomolyfelhőzet, és főleg keleten és a középső országrészben alakulnak ki elszórtan újabb záporok, zivatarok. A zivatarokat felhőszakadás és jégeső is kísérheti. A Dunántúlon inkább csak kisebb körzetekben fordulhat elő konvektív csapadék. A szél gyenge lesz, csak zivatarok környezetében élénkülhet meg átmenetileg. A hőmérséklet csúcsértéke 25 és 30 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108703 Dátum: 2018.05.27., 06:06:12 »


          MUKI !
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108702 Dátum: 2018.05.27., 05:43:14 »


           Vidámat!
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #108701 Dátum: 2018.05.26., 20:24:06 »

Jó estlétet!

E heti tippelések:

Rövid leszek:

A megjátszott tippelés:
A foci BL döntő, azaz
Real   Madrid – Liverpool esemény alakulása. Tehát a hazai vezetés után  vendég győzelem lesz. Azaz lefordítva a Real vezetést szerez, de a  meccs végén a Liverpool örül, megnyeri a mérkőzést. Odds: 12,5
Csak hogy ne legyen egyedül az esemény, mellé raktam az angol foci, premier ligába való feljutásért  küzdő Fulham és Aston Villa összecsapás első félidejére vonatkozólag egy döntetlent (odds: 1,85.)
és hogy legyen meg a trió a fogadásban úgy egy kézilabda mecset is.
Az Esbjerg – Viborg csapatok küzdelmét, amely érzésem szerint döntetlennel végződik Így a fenti két történet mellé a patent konbinációban társult egy 9,5-ös odds is.
A fundamentumnak bejelölt 100 Ft  alapján a játék 700-ba került, ám ha minden ülne, akkor 28 210 Ftocskát fialna a befektetés.



Néztem az eredményeket, az Aston Villa meccs az elment, ám a kézilabda az bejött, így a pénzem már visszajött és egy kicsi. Egyik kedvencemen a Liverpool-on van most, ha a világ szeme nem is annyira, de az enyém igen.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #108700 Dátum: 2018.05.26., 20:07:55 »

Jó estlétet!

E heti tippelések:

Rövid leszek:

A megjátszott tippelés:
A foci BL döntő, azaz
Real   Madrid – Liverpool esemény alakulása. Tehát a hazai vezetés után  vendég győzelem lesz. Azaz lefordítva a Real vezetést szerez, de a  meccs végén a Liverpool örül, megnyeri a mérkőzést. Odds: 12,5
Csak hogy ne legyen egyedül az esemény, mellé raktam az angol foci, premier ligába való feljutásért  küzdő Fulham és Aston Villa összecsapás első félidejére vonatkozólag egy döntetlent (odds: 1,85.)
és hogy legyen meg a trió a fogadásban úgy egy kézilabda mecset is.
Az Esbjerg – Viborg csapatok küzdelmét, amely érzésem szerint döntetlennel végződik Így a fenti két történet mellé a patent konbinációban társult egy 9,5-ös odds is.
A fundamentumnak bejelölt 100 Ft  alapján a játék 700-ba került, ám ha minden ülne, akkor 28 210 Ftocskát fialna a befektetés.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108699 Dátum: 2018.05.26., 07:27:45 »

Jó reggelt!
Vagy napot, kinek, hogy...
Lassan eljön az ideje búcsúzni Kárpátaljától. Indulunk haza.
Előttünk áll több száz km és egy határ, hogy holnap újra munkába lendüljünk.
Megint nagyszerűen éreztem magam és sikerült pihenni is!
Legyen csodaszép napotok és eredményes hetetek!

Ottlétünkkor tovább mélyült a barátság -bár azt gondolom ez már annál kicsit több- a januárban megismert kislány (Viktória) és Viktor között. Jó ízlése van a fiúnak!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108698 Dátum: 2018.05.26., 07:11:39 »

        Urbán Flórián
    2018 május 22., 23:58 · Budapest ·

Tisztelt sportbarátok!

          Ma a miniszterelnök úr azt mondta, hogy az akadémiákon a jövő labdarúgóit alázatra kell nevelni. Ha a labdarúgás iránti alázatra gondolt, akkor egyetértek vele! Mindössze azt szeretném tudni, hogy kitől tanulják ezt meg. Anélkül, hogy megbántani akarnám bármelyik edzőkollégámat, szeretném megkérdezni országunk elsőszámú vezetőjét, hogy ezt kivel/kikkel akarja megvalósítani? Merthogy az akadémiákon tíz év alatt egyetlen valamirevaló labdarúgót nem sikerült kinevelni. Persze most nem arra gondolok, hogy vagonszámra vigye el itthonról a Barcelona vagy bármelyik európai élcsapat a magyar fiatalokat, de az nonszensz, hogy magyar akadémián nevelkedett játékos után még a Perecesi Olajütők és az Abádszalóki Rézművesek sem mutattak érdeklődést... A Puskás akadémia utánpótlás vezetője az a Szalai úr, aki a Honvédnál ugyanúgy nem ért el eredményt, ahogy a mostani munkahelyén sem. Elég csak megnézni a Puskás Akadémia keretét hány saját nevelesű játékos alkotja...Pedig edzőként nem akármilyen teljesítményt nyújtott, hiszen a legutóbbi csapatával az U2-es korosztályú bölcsődés válogatottal az Ady Endre úti körzeti bajnokság kétcsapatos rendszerében ezüstérmet szerzett óriási bravúrral!
           Tisztelt Miniszterelnök úr! Voltál a játékosom. Pontosan tudom hogy benned meg volt a futball iránti alázat.
Sajnos ebből semmit nem tudtál átadni az ifjú labdarúgóknak. Persze, tudom, nem te vagy az edzőjük, de az biztos, hogy körül vagy véve hozzánemértő emberekkel, akikben nincs sem alázat, sem fejlődési lehetőség...


 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108697 Dátum: 2018.05.26., 07:10:57 »

       A Gyereknap alkalmából!

"Hadd fusson a gyermek álmok fuvallatán
Csapongva illanó arany lepkék után!
Legyen, mint a tavasz, vidám tekintetű,
Kis ajka zendüljön, mint égi csöngetyű!
Harmatos bokrétát hadd tépjen a mezőn!
Hajolj le, csókold meg, öleld szívedre hőn!
Becéző szeretet övezze fürtjeit -
Töröld le gyöngéden a gyermek könnyeit!"

(Pósa Lajos)

 Nagytaps2

A mi gyermekünk lelkében most kezd igazán égni az édesanyja hiánya... tegnap is kiment hozzá és azt kérte, hadd menjen egyedül. Jó döntés volt idehozni Natit.
 siros_2

Mi viszont próbáljuk vidámmá és széppé tenni a napjait. A mostani hétvégét különösen.
Ma kimegyünk a városi gyermek napi programokra. Meglovagoltatom a pónin, hogy érezze milyen is ez. Szeretne lovagolni, szeretne lovas táborba menni, de addig nem akarom ilyenre engedni, amíg csak a tavalyi szántáskor találkozott lóval. Biztos vagyok abban, hogy nem lesz baj, de szeretném, ha nem a tábor közepén derülne ki, hogy mégsem szeretné...  H���t  A karatéval jártunk úgy, hogy két hónap után már nem tetszett...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108696 Dátum: 2018.05.26., 07:00:02 »

Pénteken délután sokfelé az erősen gomolyfelhős ég lesz a jellemző, többfelé várható zápor, zivatar, nagyobb számban a Dunántúlon és az ország déli felén. Néhol felhőszakadás és jégeső is előfordulhat. Északnyugaton a zártabb felhőzetből eső is lehetséges. Az északi, északkeleti szelet több helyen élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérsékletek északnyugaton kevéssel 20 fok felett, másutt 24 és 29 fok között alakulnak.

Jó reggelt!

Tegnap bizony esős napunk volt.
Sokmindent nem lehetett kezdeni a kertben sem.
Ennek ellenére Mami kiszedett két sor borsót és kifejtette. Egy részéből azonnal főzelék lett, másik része már zacskókban pihen a fagyasztóban.  táncika
Délután aztán, nagy szerencsémre kisütött a nap, így minden akadály elhárult az elől, hogy a szélvédőt ki tudják cserélni.
Történt, hogy kedden az uszodából hazafelé úton egy kocsi túl hamar tért vissza elém az előzés után és felcsapott egy követ. A koppanást hallottam, de nem láttam az üvegen sérülést, így nem eredtem az autó nyomába. Itthon sem láttam semmit, ám csütörtökön délelőtt a napsütés hatására egyszerűen megrepedt a szélvédő.  shock Ekkor látható lett a sérülés helye is!
Repedt szélvédővel nem lehet közlekedni, még akkor sem, ha a sérülés a kilátást nem zavarja (A tükör magasságában és vonalában volt. A sérülés helyétől felszaladt a tetőig, lefelé pedig egy elfordult az utasülés felé és arra ment mintegy 10 - 12 cm-t.), ezért azonnal elkezdtem intézni a cserét. Szerencsémre egy irsai srácot ajánlott a szerelő, aki kijött, megnézte és intézkedett. Megfelelő üveget rendelt - nem egészen, mert lemondtam az ablaktörlő fűtős üvegről, az 18 ezerrel lett volna drágább  shock -, aztán tegnap délután ki is cserélte a szélvédőt. A srác az egyik legnagyobb autóüveg javítással és cserével foglalkozó, a rádióban is hirdető szervizben volt vezető szerelő, csak önállósította magát. Én meg örültem, hogy egy ötvenessel megúsztam...  Zavarodott
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108695 Dátum: 2018.05.26., 06:32:22 »

Szombat reggelre általában csökken a felhőzet, de az ország középső sávjában és az Északi-középhegységben maradhatnak felhősebb területek, arrafelé záporok, zivatarok is előfordulhatnak. A Dunántúlon a mélyebben fekvő helyeken pára, illetve ködfoltok is képződhetnek. A gyenge vagy mérsékelt északkeleti, keleti szél csak zivatarok környezetében élénkül meg. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 12 és 17 fok között alakul.
Szombaton délután is újra beindul a gomolyfelhő-képződés, így általában gyengén és közepesen gomolyfelhős területek váltakoznak. Az előző napokhoz képest kevesebb helyen és főként a hegyvidéki terülteken és a középső országrészben lehet záporeső, zivatar. Egy-egy helyen felhőszakadás, jégeső és zivatarok környezetében átmenetileg megerősödhet a szél, de alapvetően gyenge marad a légmozgás. Délutánra a hőmérséklet 24, 29 fok közé emelkedik fel, de északkeleten akár 30 fok is lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108694 Dátum: 2018.05.26., 05:30:54 »

        A Gyereknap alkalmából!

"Hadd fusson a gyermek álmok fuvallatán
Csapongva illanó arany lepkék után!
Legyen, mint a tavasz, vidám tekintetű,
Kis ajka zendüljön, mint égi csöngetyű!
Harmatos bokrétát hadd tépjen a mezőn!
Hajolj le, csókold meg, öleld szívedre hőn!
Becéző szeretet övezze fürtjeit -
Töröld le gyöngéden a gyermek könnyeit!"

(Pósa Lajos)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 159 160 [161] 162 163 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!