Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 22:01:57
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó AKI... és 204 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 236 237 [238] 239 240 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129029 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107173 Dátum: 2017.10.06., 20:44:45 »

Nevelőpapám lánya addig erőszakoskodott, amíg ráálltam, hogy eladjuk anyukám lakását, aminek ő felerészben  a tulajdonosa.
Sosem bírtam a csajt, de most határozottan irritál!

Mennyit lehet kérni egy ilyen panorámáért?

Ma beszéltem az önkormányzat hagyatéki értékbecslőjével, ő 710 000,- Ft/ m2 árat jelölt meg eljárási körben...

Már vannak érdeklődők is, pedig még meg sem hirdettük!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107172 Dátum: 2017.10.06., 20:35:58 »

A tegnapi ebédhez felbontottam egy üveg saját eltevésű ecetes almapaprikát. Ma ebédhez el is fogyasztottam a maradékot!   shock

Okszikám nagyon örült neki, hiszen számára ez azt jelentette, hogy jól sikerült!
És igeeeeen, nagyon finom volt!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107171 Dátum: 2017.10.06., 20:33:52 »

A helyzetet csak fokozta, hogy fiam is átjött a lányomékhoz, s így este 5-en mentünk vacsorázni, mivel a fiam barátnője, továbbá a vejem dolgozott.

Jó dolog az ilyen, sokat erősít a családi kapcsolatokon!  Nagytaps2  _lov_
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107170 Dátum: 2017.10.06., 20:32:44 »

Jó estlétet!


A hétvégén a tippelés elmaradt, vidékre utaztam. Na persze én is "vidéken" lakok, de most átruccantam a Dunántúlra, a Koppány (patak) völgyének vidékére. No meg hétközben feldobtam egy fix játékot, azaz semmi variésön, hanem direktbe összekötöttem 3 meccset. Ebből kettő kézillabda volt, a harmadik meg japán foci esemény. Ez a harmadik teljesen véletlenül "ugrott be", ugyanis kézilabda meccset néztem erre a helyre is, ám az esemény kódját (5 jegyű számsor) azt valahogy benéztem, vagy eltévesztettem, így egy nem tervbe vett és az elírt kódon futó eseményre fogadtam. Az pedig az volt, hogy a vendégcsapat megússza gól nélkül a mérkőzést. Az hogy milyen csaat volt az mindegy, nem ismerem a távol-keleti focit. De a lénmyeg az hogy bejött a meccs, így 260 Ft-omra beérkezett 2500 fölött kicsivel.  Ez így erre a hétre (múlt hétre ) elég is volt.

 Nem volt konkrétan betervezve a "dunántúli portya", de így alakult. Aztán mivel a az egyik adok-veszek portálon eladtam a ház étkezőasztalát, meg hozzá négy széket, így a vevőnek aki épp útba esett le is szállítottam.  Személyesen nem tudtak volna el jönni, talán egyik ismerősüket kérték volna meg, vagy futárszolgálat lett volna a megoldás, Mivel nekem meg arra felé volt dolgom, és gyakorlatilag csak 7 km kitérő volt, így levittem nekik. Valahogy szimpatikusnak is tűntek. Meg ahogy kivettem jó helyre is került a cucc. Szép helyen laknak, egy kis tolnai faluban, az erdők között. (Majdnem sikerült összefutnom egy fiatal dámszarvas bikával).  A családfő mindent maga csinál a ház körül.... Így eltelt a hétvége a vidéki úttal és portyával együtt.

Aztán ma reggel ahogy bementem a faluba intézni a dolgaimat, haza már nem tudtam jönni az autóval. Nem indult be.... Az akksi OK....van világítás ablakemelés és atöbbi, ám az önindító az meg se nyikkant. Belöktük (ami nem igazán szerencsés ezeknél a katalizátoros verdáknál, de valahogy el kellett jutnom a szerelőig. Ott leadtam aztán gyalogoltam hazáig...Nagyon nem viselt meg, 7 km nem nagy távolság.  Megint elmarad egy-két munka, illetve átütemezem. és marad a drótszamár. Abban azért bízok, vagy remélem, hogy nem önindító csere lesz...azért az igen fájna anyagilag.
Azt mondja a szerelő, hogy Toyotáknál nem szokott önindító gond lenni, generátort azt javított már, de önindítót azt nem. ( mondtam neki aha, a generátor az enyém volt, igenbizony  3 éve az enyémet) de hát a nem szokott és a tények azok mások. Szerintem egy hétig nem lesz autó....

Az autókban bizony a használat során elkopnak, elöregszenek -a nem pont ideális körülmények közötti használat esetén még törés is előfordulhat-. Ennek estem áldozatul én is, bár szerencsére nekem nem állt meg a szer!  Bib��
Hazafelé az úton, nem sokkal Nyíregyháza után azt vettem észre, hogy a motor hibajelző lámpa (az a kis sárga fura piktogram a jobb szélen) hol kigyullad, hol meg elalszik. Minden felgyulladást és elalvást egy-egy enyhe, az utasok által szinte nem is érezhető rántás kísért.
Gyorsan megbeszéltem GöNC-el, hogy szépen hozzon haza és elviszem doktor bácsihoz utána (tudod, 15 éves kor felett az autóknak már van lelke!  vigyor )! Aztán még másnap sem voltam szerelőnél, hanem hazavittem Pestre fiamékat, akik nálunk laktak, míg mi távol voltunk és gondozták a gazdaságot, Marika nénit és foglalkoztak a kutyákkal is.
És akkor ismét előjött a hiba, oda-vissza, már 110-nél is.
Hazafelé azonnal bementem a szerelőhöz és kértem egy átvizsgálást. Mára kaptam időpontot, így reggel Vityus iskolai fuvarja után azonnal a szervizben folytattam a napot.
Én arra gondoltam, hogy a másik nagyfesz trafó is gyengélkedik, mert reggelente mintha kicsit nehézkesebben indult volna.
Aztán ez is lett a hiba. Szerencsémre sikerült elfogadható áron trafóhoz jutni, a szerelési díj sem volt tragikus, így 16ezerből megúsztam a dolgot!  táncika Ez különösen annak fényében volt jóleső érzés, hogy az előző trafócsere alkalmával gyertyákat is kellett cserélni, és raktáron csak Tesla cucc volt, így vastag 40-es volt a cehh...

Szóval látom, ez a hét a váratlan, de nem túl drága meghibásodások hete volt...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107169 Dátum: 2017.10.06., 20:19:20 »

Éjszaka átmenetileg sokfelé borultságig növekszik a felhőzet és többfelé várható kisebb eső, záporeső. Hajnaltól az északi országrészben már csökken a felhőzet mennyisége, a csapadék is megszűnik. Az északnyugati szél a Dunántúl északi részén megélénkül egy-egy erős széllökéssel, másutt gyenge vagy mérsékelt nyugati délnyugati légmozgás várható. Keleten helyenként párássá válik a levegő. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 7 és 12 fok között alakulnak.
Napközben észak felől tovább szakadozik, csökken a felhőzet, délután már csak délen, délkeleten várható néhol kisebb eső, zápor. Az északnyugati szél továbbra is az Észak-Dunántúlon lesz élénk, időnként erős., majd estére átmenetileg mérséklődik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérsékletek általában 12 és 17 fok között alakulnak, 5-6 fokkal alacsonyabban a csütörtökinél.

Szép estét!

Nálunk ma egész jó idő volt. Kicsit szeles, de pont jó a fizikai munkához.
Ma végre a sok rossz intézni való mellé volt némi felüdülést nyújtó fakivágás és darabolás, valamint hasogatás!  táncika
Kivágtam hátul egy akácot, azt daraboltam össze és a vastagabb részeit hasogattam fel.
Ne tessék hatalmas, vastag törzsre gondolni, a mellmagassági átmérőjük ezeknek alig éri el a 20 cm-t. Relatíve fiatal fák, csak nem szeretném, ha nagyon megnőnének, ezért minden évben pár darabbal ritkítom az állományt. Figyelek arra, hogy a növedéket meghagyjam, nevelgessem annak érdekében, hogy sokáig legyen gyújtósom, meg a konyhában pár napig tüzelőm.
A héten előkészítem a helyét, a jövő héten pedig hozatok egy nagyobb mennyiségű bükköt vagy tölgyet. Mire a jelenlegi készlet elrogy, pont tüzelhető szárazságú lesz a most hozatott anyag.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107168 Dátum: 2017.10.06., 06:03:03 »


Az 1292. számban 1998. XII. 29-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107167 Dátum: 2017.10.06., 05:59:31 »

Kedves Rovattársak!

Jó néhány délutánt úgy töltök, hogy a lányom idejön a közelembe kocsival.
A ház elé nem tud, mert az utcában most kezdik a parkolókat kialakítani, ezért nem lehet behajtani.
Egyébként szeptember 1-től élesítettek a parkolóórák, ám pár napja kezdődött a gépi ásás a parkolók betonozásához.
Tehát a közelembe jön a lányom, és irány a bölcsőde.Ott felvesszük Milánkát.
Utána megyünk a közeli óvodába, s amíg a lányom Lilit készíti, addig Milánt próbálom szórakoztatni a kocsiban.
Próbálok mondókákat mondani neki, és játékos dalokat nem énekelni hanem csak szavalni.
Utána négyesben megyünk hozzájuk, vagy valamilyen egyéb programra.
Végül lányom a lakásom közelébe hoz haza.




A helyzetet csak fokozta, hogy fiam is átjött a lányomékhez, s így este 5-en mentünk vacsorázni, mivel a fiam barátnője, továbbá a vejem dolgozott.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107166 Dátum: 2017.10.06., 05:59:02 »

Éjszaka átmenetileg sokfelé borultságig növekszik a felhőzet és többfelé várható kisebb eső, záporeső. Hajnaltól az északi országrészben már csökken a felhőzet mennyisége, a csapadék is megszűnik. Az északnyugati szél a Dunántúl északi részén megélénkül egy-egy erős széllökéssel, másutt gyenge vagy mérsékelt nyugati délnyugati légmozgás várható. Keleten helyenként párássá válik a levegő. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 7 és 12 fok között alakulnak.
Napközben észak felől tovább szakadozik, csökken a felhőzet, délután már csak délen, délkeleten várható néhol kisebb eső, zápor. Az északnyugati szél továbbra is az Észak-Dunántúlon lesz élénk, időnként erős., majd estére átmenetileg mérséklődik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérsékletek általában 12 és 17 fok között alakulnak, 5-6 fokkal alacsonyabban a csütörtökinél.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107165 Dátum: 2017.10.05., 19:55:06 »

Ma Pesten voltam. Pakolásztam, összerakosgattam néhány dolgot, el is hoztam néhány dolgot...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107164 Dátum: 2017.10.05., 19:52:52 »

Kedves Rovattársak!

Jó néhány délutánt úgy töltök, hogy a lányom idejön a közelembe kocsival.
A ház elé nem tud, mert az utcában most kezdik a parkolókat kialakítani, ezért nem lehet behajtani.
Egyébként szeptember 1-től élesítettek a parkolóórák, ám pár napja kezdődött a gépi ásás a parkolók betonozásához.
Tehát a közelembe jön a lányom, és irány a bölcsőde.Ott felvesszük Milánkát.
Utána megyünk a közeli óvodába, s amíg a lányom Lilit készíti, addig Milánt próbálom szórakoztatni a kocsiban.
Próbálok mondókákat mondani neki, és játékos dalokat nem énekelni hanem csak szavalni.
Utána négyesben megyünk hozzájuk, vagy valamilyen egyéb programra.
Végül lányom a lakásom közelébe hoz haza.


Jó estét!

Lányomék ma elrepültek New Yorkba. Nagyon aggódok, pedig biztosan nem lesz semmi baj!

Tegnap este beszaladtak, hogy elköszönjenek, ugyanis Lola kutyust nászomék vállalták, s mivel mi egy városban lakunk, hozzám is beugrottak.
Érdekessége a dolognak, hogy éppen a Településképi Arculati Kézikönyv összeállításának vitáján voltam az önkormányzatnál, így sajnos nem tudtam otthon fogadni őket, csak a Városházán...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107163 Dátum: 2017.10.05., 05:04:07 »

Kedves Rovattársak!

Jó néhány délutánt úgy töltök, hogy a lányom idejön a közelembe kocsival.
A ház elé nem tud, mert az utcában most kezdik a parkolókat kialakítani, ezért nem lehet behajtani.
Egyébként szeptember 1-től élesítettek a parkolóórák, ám pár napja kezdődött a gépi ásás a parkolók betonozásához.
Tehát a közelembe jön a lányom, és irány a bölcsőde.Ott felvesszük Milánkát.
Utána megyünk a közeli óvodába, s amíg a lányom Lilit készíti, addig Milánt próbálom szórakoztatni a kocsiban.
Próbálok mondókákat mondani neki, és játékos dalokat nem énekelni hanem csak szavalni.
Utána négyesben megyünk hozzájuk, vagy valamilyen egyéb programra.
Végül lányom a lakásom közelébe hoz haza.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107162 Dátum: 2017.10.05., 04:58:04 »

Az éjszaka folyamán tovább növekvő és vastagodó fátyolfelhőzet a reggeli órákra összefüggően takarja majd az égboltot az ország nagy részén, csupán a déli országrészben lehet szakadozott felhőzet. Csapadékra nem kell készülni. A déli, délnyugati irányú szél az ország nagy részén gyenge marad, a Tiszántúlon azonban megélénkülhet, erős széllökések kíséretében. A sok felhő következtében enyhe lesz a hajnal, a minimum-hőmérséklet 7 és 12 fok között alakul.
Az eleinte erősen felhős ég a délutáni órákban délnyugat felől gyors ütemben távozik északkeleti irányba. Így egyre többfelé süthet ki a Nap, csak az északkeleti megyékben maradhat több felhő az égen. Kisebb eső csupán az északkeleti határ mentén alakulhat ki. Késő délután északnyugat felől újabb felhősödés kezdődik, de estg még eső nem valószínű sehol sem. A délnyugati szél szinte az egész országban megélénkül, a déli megyékben illetve a borsodi régióban meg is erősödhet. A hőmérsékleti maximum eléri a 18 és 24 fok közötti értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107161 Dátum: 2017.10.04., 21:00:53 »

Jó estét!

Hazatértem. Bár annyira nem volt kalandos, mint Lassie-é, de megjárja...

Holnap mesélek!

 bye bye

Jó estét!

Hát nem.... akad tennivaló bőven! Sok elmaradás van, amit nem győzök pótolni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107160 Dátum: 2017.10.04., 05:53:50 »

Az éjszakai folyamán a csapadékzóna átvonul hazánk felett - hajnaltól nyugat felől megkezdődik a felhőzet felszakadozása. A reggeli órákra már csak a keleti, délkeleti vidékek felett maradhat erősen felhős az ég, de csapadék már az ország ezen részein sem várható. A talajközeli levegő megnövekedett nedvességtartalma következtében többfelé válhat párássá a levegő, északkeleten és délnyugaton sűrű köd képződhet, amely még a délelőtt folyamán feloszlik. A legalacsonyabb hőmérséklet értéke a gyengén felhős Dunántúli tájakon 5 és 8 fok között, a felhősebb Tiszántúli területeken 9 és 12 fok között alakul. Az északnyugatira fordult szelet a Duna-Tisza közén élénk lökések kísérhetik, másutt többnyire gyenge marad a légmozgás.
A kora délutáni óráktól kezdődően nyugat felől egyre inkább megnövekszik a fátyolfelhőzet - többfelé erősen felhős lesz az égbolt. A hőmérséklet csúcsértéke 15 és 21 fok között alakul. A nyugati, délnyugati szél többfelé megélénkül, az északi megyékben meg is erősödhet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107159 Dátum: 2017.10.03., 21:33:21 »

Jó estét!

Hazatértem. Bár annyira nem volt kalandos, mint Lassie-é, de megjárja...

Holnap mesélek!

 bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #107158 Dátum: 2017.10.03., 21:08:23 »


Jó estlétet!


Mai jó hírem, az autó elkészült. Az önindítómotor szénkefe tartója lett kicserélve. Nem volt betervezve anyagilag, de azért jobb, hogy nem teljes önindítócsere volt.

Kínlódok a klaviatúra billentyűzetével, az "m" betűt néha igen nehezen veszi be. Érdekes tegnap semmi gond nem volt vele, ahogy most sem ebben a mondatban.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107157 Dátum: 2017.10.03., 07:01:46 »

Napközben többnyire erősen felhős, illetve borult lesz az ég, némi napsütés a reggeli, délelőtti órákban lehet, illetve a délkeleti megyékben akár még a délutáni órákban is. Délelőtt csak néhol - főként az északi, északnyugati megyékben - majd a délutáni óráktól nyugat, északnyugat felől egyre többfelé ered el az eső. A keleti, délkeleti megyéket várhatóan csak az esti órákban éri el a csapadékzóna. A déli, délnyugati szél sokfelé megélénkül, a déli megyékben néhol meg is erősödhet. A hőmérséklet a nyugati és északi megyékben 14 és 19 fok között alakul, az ország más tájain 18 és 23 fok közé emelkedhet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107156 Dátum: 2017.10.03., 06:05:43 »


Az 1290. számban 1998. XII. 22-én megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #107155 Dátum: 2017.10.02., 21:55:48 »

Jó estlétet!


A hétvégén a tippelés elmaradt, vidékre utaztam. Na persze én is "vidéken" lakok, de most átruccantam a Dunántúlra, a Koppány (patak) völgyének vidékére. No meg hétközben feldobtam egy fix játékot, azaz semmi variésön, hanem direktbe összekötöttem 3 meccset. Ebből kettő kézillabda volt, a harmadik meg japán foci esemény. Ez a harmadik teljesen véletlenül "ugrott be", ugyanis kézilabda meccset néztem erre a helyre is, ám az esemény kódját (5 jegyű számsor) azt valahogy benéztem, vagy eltévesztettem, így egy nem tervbe vett és az elírt kódon futó eseményre fogadtam. Az pedig az volt, hogy a vendégcsapat megússza gól nélkül a mérkőzést. Az hogy milyen csaat volt az mindegy, nem ismerem a távol-keleti focit. De a lénmyeg az hogy bejött a meccs, így 260 Ft-omra beérkezett 2500 fölött kicsivel.  Ez így erre a hétre (múlt hétre ) elég is volt.

 Nem volt konkrétan betervezve a "dunántúli portya", de így alakult. Aztán mivel a az egyik adok-veszek portálon eladtam a ház étkezőasztalát, meg hozzá négy széket, így a vevőnek aki épp útba esett le is szállítottam.  Személyesen nem tudtak volna el jönni, talán egyik ismerősüket kérték volna meg, vagy futárszolgálat lett volna a megoldás, Mivel nekem meg arra felé volt dolgom, és gyakorlatilag csak 7 km kitérő volt, így levittem nekik. Valahogy szimpatikusnak is tűntek. Meg ahogy kivettem jó helyre is került a cucc. Szép helyen laknak, egy kis tolnai faluban, az erdők között. (Majdnem sikerült összefutnom egy fiatal dámszarvas bikával).  A családfő mindent maga csinál a ház körül.... Így eltelt a hétvége a vidéki úttal és portyával együtt.

Aztán ma reggel ahogy bementem a faluba intézni a dolgaimat, haza már nem tudtam jönni az autóval. Nem indult be.... Az akksi OK....van világítás ablakemelés és atöbbi, ám az önindító az meg se nyikkant. Belöktük (ami nem igazán szerencsés ezeknél a katalizátoros verdáknál, de valahogy el kellett jutnom a szerelőig. Ott leadtam aztán gyalogoltam hazáig...Nagyon nem viselt meg, 7 km nem nagy távolság.  Megint elmarad egy-két munka, illetve átütemezem. és marad a drótszamár. Abban azért bízok, vagy remélem, hogy nem önindító csere lesz...azért az igen fájna anyagilag.
Azt mondja a szerelő, hogy toyotáknál nem szokott önindító gond lenni, generátort azt javított már, de önindítót azt nem. ( mondtam neki aha, a generátor az enyém volt, igenbizony  3 éve az enyémet) de hát a nem szokott és a tények azok mások. Szerintem egy hétig nem lesz autó....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107154 Dátum: 2017.10.02., 18:48:35 »

Jő estét, immár Kárpátaljáról!

Holnap indulok haza, amit akartunk, majdnem mindent sikerült elintéznünk. Amit nem, arra pedig megbíztunk egy szomszéd bácsit, aki eddig is sokat segített! No persze nem ingyen...  H���t

Az út most is csodálatos volt, hamarosan kiteszem megosztott albumba és akkor számotokra is hozzáférhető lesz. Hátha érdekel valakit...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 236 237 [238] 239 240 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!