Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 09:45:41
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 180 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128787 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
Ma
« Válasz #111789 Dátum: 2023.05.11., 20:02:31 »

Még tart a hó elejei bevásárló túra, de azt hiszem ma befejeztük.
Itthon aztán a fagyosszentek első napján fűnyírás volt. De legalább kész.  H���t

Holnap meló.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
Ma
« Válasz #111788 Dátum: 2023.05.10., 20:00:00 »

Hulla fáradt voltam, nehéz volt a szolgálat. Reggel kis pihenés után Ceglédre mentünk, ahol kellemes akcióval bevásároltunk a Y..k-ben, majd az Al..-ban. Az ételek ára rettenetesen felment.
Ezért alaposan megfontoltuk, mit is veszünk.
Itthon ma nem sok hasznom volt... szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111787 Dátum: 2023.05.08., 12:42:50 »

Elkezdtem a megvalósítását.
Időközben hoztak 15q hasogatni való bükköt. Ez nem lenne akkora gond, ha nem 40-60 cm átnérőjűek lennének...  shock

nekiláttam a hasogatásának is...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111786 Dátum: 2023.05.08., 12:42:23 »

Mami kitalálta, hogy a terasz elé tegyünk egy virágost. Nem új keletű ötlet, korábban án is felvetettem, akkor elvetette. Most megvetette a lábát a fejében a gondolat....  vigyor

Elkezdtem a kialakítását. Nem olyan egyszerű feladat, mert fű (? inkább gaz) van a terasz mellett, ráadásul a terület nem vízszintes...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111785 Dátum: 2023.05.05., 08:50:51 »

Mami kitalálta, hogy a terasz elé tegyünk egy virágost. Nem új keletű ötlet, korábban án is felvetettem, akkor elvetette. Most megvetette a lábát a fejében a gondolat....  vigyor

Elkezdtem a megvalósítását.
Időközben hoztak 15q hasogatni való bükköt. Ez nem lenne akkora gond, ha nem 40-60 cm átnérőjűek lennének...  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111784 Dátum: 2023.04.26., 13:17:04 »

Tegnap megkaptuk az értesítést, hogy Gyurkával mehetünk  a menekültügyre. Fél 10-re mentünk, egy üóra alatt a kezünkban volt az ideiglenes menekült igazolvány. Hamarosan megkapja a plasztik kártyát is, de már legalább nyugodtan mozoghat az országban, s talán Európában is.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111783 Dátum: 2023.04.25., 11:36:34 »

Mami kitalálta, hogy a terasz elé tegyünk egy virágost. Nem új keletű ötlet, korábban án is felvetettem, akkor elvetette. Most megvetette a lábát a fejében a gondolat....  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111782 Dátum: 2023.04.20., 10:27:27 »


 ...ja és

mielőtt elfelejteném,

Mindenkinek békés húsvétot kívánok!

Dolgoztam Húsvét vasárnap, előtte szabin voltunk, Kárpátalján.
Apósom 75. születésnapját ünnepeltük. Sajnos a kórházban.
Sajnos nem sok különbséget látok az ottani és az itthoni kórházak között... (Jó, tudom, Ukrajna szomszédjában nincs háború...  robban )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111781 Dátum: 2023.04.20., 10:25:39 »

Annyi a rohannivalóm nekem is, hogy nincs több időm, mint rendben tartani az oldalt, hogy ne ömtsék el a spamek-

Kút: feladtam. Nekem mér nincs kutam, ciszternám van, ahova az esővizet bevezetem.  robban  evil

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111780 Dátum: 2023.04.08., 14:01:00 »



 ...ja és

mielőtt elfelejteném,

Mindenkinek békés húsvétot kívánok!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111779 Dátum: 2023.04.08., 13:52:18 »

Kedves Rovattársak!
Kivel mi újság?
Nálam örömök és bosszúságok felváltva.
Gondolom nagyjából Veletek is ez lehet.


Az utóbbi időben elég sok munkám volt, így el voltam. Közben tervezem a lakásfelújítás idei évre esedékes részleteit. Laminált járólap csere, az iroda egyik, illetve két falának gipszkartonozása. Ahogy korábban írtam az iroda aljzatának 4 cm-rel történő emelése. Aztán közben észrevettem, hogy a szaletli tetejét kikezdte az idő. Akkoriban kb.12-13 éve bitumenes hullámlemezzel fedtem le. Alatta vörösfenyő lambéria van. A hullámlemezt kikezdte az idő. Akkoriban olcsó volt, de nem egy tartós dolog. A hullámok közé minden évben befészkelnek a darazsak, kb 2-3 hullámot elfoglalnak. Nem szoktam zargatni őket, és ők se bántanak bennünket. Pedig a tető széle, a bitumenes hullám lemezek vége kb. 190 cm magasan lehet, úgy hogy óhatatlanul túl közel haladunk, mozgunk mellette. De valószínű a darazsak megszokták a jelenlétünket. Szoktam figyelni ahogy az őrszemeik a hullám végében figyelnek. Minden érkező darazsat lecsekkolnak. Volt már hogy eléggé közel kellett tevékenykednem, valamit szerelnem. Igyekeztem lassan mozogni, hogy megússzam marás nélkül. De ha nyáron lebontom a tetőt az veszélyes lesz. Bitumenes zsindelyt tervezek a jelenlegi hullámlemez helyett. Igaz hogy mindkettő a régi is bitumenes, de a zsindely jóval tartósabb, főleg ha szakszerűen teszik fel.
Ez mellett most beindult a kút engedélyeztetési hisztéria is. Nálunk csak fúrt kút van, az szolgáltatja a háztartási vizet. Vezetékes nincs kiéápítve a környékben. Érdekes módon viszont a szennyvízhálózat ki van építve. Ez állítólag uniós előírás volt, hogy a Duna mellől, közvetlen környezetéből kivezessék a szennyezést.  Mivel nincsen vezetékes víz, így vízóra sincs, ezért a szennyvízdíjat un átalányban fizetem. Van egy megállapított  fogyasztási mennyiség figyelembe véve a lakásba bejelentett, vagy tartózkodó személyek számát, illetve a felszereltséget, Azaz van-e fürdőszoba, WC stb,vagy csak kerti csap.. Így van megállapítva egy átalánydíj. Még mindig olcsóbb és kényelmesebb így, mint amikor a két szennyvíz ülepítő aknámat szippantattam a szolgáltatóval. A házból gravitációs úton megy ki a szennyvíz egy udvaron elhelyezett aknába. Onnan szivattyú nyomja ki az utcára egy zárt csőrendszerbe, amely elvezeti a portákról a szennyvíztisztítóba.  
Na de visszatérve a kútra. Szóval akinek nincs a kútra engedélye, vagy  engedély nélkül fúrták anno, annak ez év végéig díjmentesen, vagyis inkább illetékmentesen fennmaradási engedélyt kell beszereznie. Persze szabályozva van, hogy a kútnak milyen feltételeknek kell megfelelnie, vagy mire milyen célból használják.. Ehhez ki kell tölteni egy nyomtatványt, amelyet alá kell íratni a kútfúrást végző személlyel(ha annak van ilyen tevékenységre engedélye és képesítése) aztán mellékelni kell a vízlelőhelyről, illetve a létesítményről egy szakmai tervdokumentációt. Ezt szintén szakember készítheti el. Ez pénzbe kerül. Változó, hallottam 50 ezret és 150 ezret is. Érthető is, egy szakembernek ez munkájába, idejébe kerül.
Amikor hallom, hogy Nagy István miniszter szajkózza, hogy ingyenessé és egyszerűbbé tettük a kutak bejelentését és engedélyeztetését, fel megy bennem a pumpa. Aztán volt aki mondta hogy illegálisan fúratták a kutat sokan, megérdemlik hogy fizessenek stb... Azért ez nem teljesen igaz. Átnéztem, a korábbi jogszabályokat. Gyakorlatilag 1992-ig bizonyos paraméterek esetén nem kellett engedélyt kérni a házi, háztartási vízellátásra fúrt kutak miatt. Gyakorlatilag a vízjogról szóló 1885. évi XXIII. törvénycikk értelmében az élet rendes szükségletére vizet szolgáltató kutakat saját birtokán mindenki szabadon építhet. A törvénycikket a vízügyről szóló 1964. évi IV. törvény 1965. július 1. napjával hatályon kívül helyezte.  De lényegében a későbbi szabályozások, illetve módosítások is, pl a fúrt kutak esetében a 10 méters mélységig, illetve kézi kiemelésű vagy 1,5 LE alatti teljesítményű szivattyúval működtetett, kizárólag háztartási célokra használatos kutak esetében sem kérte az engedélyeztetést.
Viszont 1992. február 15. napján hatályba lépő módosítása alapján a Vtv.-vhR. 61. § (1) bekezdése értelmében a jegyző engedélye szükséges az olyan kút (akár ásott, akár fúrt kút) létesítéséhez, használatbavételéhez és megszüntetéséhez, amely a létesítő háztartásának (házi vízszükségletének) napi 1,5 m3 mennyiségig terjedő kielégítését szolgálja, továbbá, – a parti szűrésű, karszt és rétegvízkészlet igénybevétele vagy érintése nélkül – kizárólag a talajvíz felhasználását biztosítja.
Ebből fakadóan ezek a házi vízellátó kutak 1960. augusztus 8. napjától bizonyosan továbbra is engedély nélkül voltak létesíthetők 1992-ig. Persze előtte is, még v. Horthy Miklós kormányzósága idején is. Kétségkívül van pár jogi hiányosság, illetve szabályozatlanság, amit valóban rendbe kellett rakni. De pl. visszakanyarodva az engedélyeztetéshez szükséges műszaki dokumentációra.  A dokumentációnak tartalmaznia kell olyan kút-műszaki adatokat, amelyeket jó esetben a szakember pl. leeresztett kamerával csak tud megállapítani. Egy régebbi kút esetében. pl szűrözött szakasz hossza stb.  Főképp ott ahol régi a kút és a tulajok azt sem tudják, esetleg mikor és ki fúrta, milyen mély stb... Tehát nem avval van baj, hogy be kell jelenteni, meg hogy fényképfelvételeket kell készíteni a kútról és környezetéről, hanem ha valaki pontosan ki akarja tölteni és hitelesen a kért műszaki adatokat és ezek nem ismertek, akkor az bizony költség. Valamint az előíráson kívül is, hiszen csak arra jogosult szakember végezheti, készítheti el,  egyértelműen szakembert igényel.
Beszéltem kútfúróval, aki vszeg nekem megcsinálja majd, szóval ő mondta hogy pl az un. szegedi kút esetében esélye nincs hogy a kért műszaki paramétereket a kút bontása nélkül  megállapítsa.
Szóval el vagyok.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111778 Dátum: 2023.04.08., 11:59:15 »

Ez a hűvös tavasz nem kedvez a kerti munkáknak és a gyümölcsösnek.
A nektarinom az idén is elfagyott, a korai kajsziból talán lesz valami, mert levirágzott még a fagy előtt.
A többit majd meglátjuk.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111777 Dátum: 2023.04.07., 15:07:09 »

Boldog születésnapot kívánunk!
Nagyon szépen köszönöm.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111776 Dátum: 2023.04.07., 13:34:07 »

Kedves Rovattársak!
Kivel mi újság?
Nálam örömök és bosszúságok felváltva.
Gondolom nagyjából Veletek is ez lehet.

Januártól nálunk van legifjabb sógorom fia, aki februárban töltötte be a 18. életévét. Már beadtuk a menedékes kérelmet, várjuk a választ.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
77
« Válasz #111775 Dátum: 2023.04.07., 13:32:52 »

 Boldog születésnapot kívánunk!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111774 Dátum: 2023.04.06., 08:08:11 »


Jó napokat!



...és természetesen Boldog Születésnapot kívánok Atom Manó fórumtársunknak, jó egészséget és további szép éveket!

Nagyon szépen köszönöm.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111773 Dátum: 2023.04.06., 07:58:43 »



Jó napokat!



...és természetesen Boldog Születésnapot kívánok Atom Manó fórumtársunknak, jó egészséget és további szép éveket!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111772 Dátum: 2023.04.04., 20:12:26 »

Kedves Rovattársak!
Kivel mi újság?
Nálam örömök és bosszúságok felváltva.
Gondolom nagyjából Veletek is ez lehet.

Elég mozgalmas az élestem.
Ma jöttünk meg Kárpátaljáról, ahol apósomat látogattuk meg. Kórházban van.
Dolgozom, itt a tavasz, ott a kert...  vigyor
A héten itthon vagyok, igyekezni fogok időt szakítani egy hosszabb beszámolóra.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111771 Dátum: 2023.03.26., 08:25:34 »

Kedves Rovattársak!
Kivel mi újság?
Nálam örömök és bosszúságok felváltva.
Gondolom nagyjából Veletek is ez lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111770 Dátum: 2023.03.01., 16:59:54 »



Jó estlétet!


Egy kis "történelemkönyv"
2020. 02.19.  szerdára esett 84,8 kg colt a testsúlyom
05:30 kelés, - derült reggel, este eső, nappaliban 18, irodában 15,8, verandán 8  cfok, és 58% pára, illetve  
 kis teraszin 0 cfok.
határidős a telefonszámla, -ma temettélk egy barátomat Norvégiában,  - utaltam egyik széámláról a másikra, levonták a biztosítást, a penny-ben vásároltan be

vagy : 2018.02.19 hétfőre esett
- reggel -3 cfok volt teraszon reggel 80,7 kg voltam, -az autót vittem a szerelőhöz, gyalog mentem haza, az edőn és a mezőn átvágva, két szomszédunk átugrott kávézni, este hívott a szerelő kész a verda ennyi és ennyi....

tehát a töréntek csak így gondolatjelekkel szerepelnek a naplókban, de felidézhetően.  


Jó dolog, mert idővel összemosódnak a napok, hetek, de még az évek is.
Nem jó dolog, mert a kellemetlen élmények is együtt élnek velünk, amit pedig sokszor jobb elfeledni...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!