Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 13:45:33
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 82 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128822 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111769 Dátum: 2023.03.01., 16:57:37 »

Jó napokat!

Ahogy korábban említettem a havi/napi  kiadásokról vezetek egy excel táblázatot.   Ez mellett már hosszú évek óta használok minden évben határidőnaplót. Ebben a napoknak megfelelően bejegyzem az épp az napi tevékenységet. Nem különösebb részletezéssel, de leírom pár szóval. a lényeges történteket. Illetve leírom a napi időjárást, úgy egy-két szóval, bár ez főképp a reggeli időre vonatkozik. Mellette feljegyzem -  ha reggel otthon vagyok - a testsúlyomat, ha valami sérülésem volt, vagy betegségem akkor az ahhoz fűződő állapotot. Ezt 1-5 -ig terjedő skálán jelzem.
pl, a gerincsérves történettel kapcsolatosan jelenleg 1,3  s  skála, ami igen jó, tehát nincsen fájdalmam normál helyzetben, eröltetésnél sem az ésszerűség és szabályok betartása mellett. De volt már régen 3,5 is. Gyakorlatilag, így évekre visszamenőleg tisztában vagyok az épp akkori állapotommal stb. Feljegzyem a nagyobb bevásárlásokat, felújításokat, azok alakulását, gépcserét stb. Ez az én történelem könyvem. Persze tudom azt, hogy ha már nem leszek a kutyát sem fogja érdekelni, jó esetben elégetik egy nagy fémhordóban, rosszabb esetben csak belehajítják a kukába. Azért irom, hogy jó esetben elégetik, mármint hogy az jobb, mert amíg elhanvad, addig talán gondolnak erre a fickóra aki lejegyezte az életét, és naponta 10 percet szánt erre.

Nemrég elkezdtem kiírni a naplókból azt hogy a jelenlegi pl. háztartási gépeket mikor vettem, illetve mit mikor hogy és mivel újítottam  fel. Hol található a fúrt kút, merre futnak a vezetékek stb. Ezt egy dátumnélküli elegáns, bőr kötésű noteszbe jegyzem fel. Ez fontos, ha valaki megörökli a házat, illetve valaki megveszi. Nekem akkoriban ilyen nem volt.






 Nagytaps2

Ez remek ötlet!
Lehet, hogy alkalmazni fogom magam is...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111768 Dátum: 2023.02.19., 18:59:01 »

Jó napokat!

Ahogy korábban említettem a havi/napi  kiadásokról vezetek egy excel táblázatot.   Ez mellett már hosszú évek óta használok minden évben határidőnaplót. Ebben a napoknak megfelelően bejegyzem az épp az napi tevékenységet. Nem különösebb részletezéssel, de leírom pár szóval. a lényeges történteket. Illetve leírom a napi időjárást, úgy egy-két szóval, bár ez főképp a reggeli időre vonatkozik. Mellette feljegyzem -  ha reggel otthon vagyok - a testsúlyomat, ha valami sérülésem volt, vagy betegségem akkor az ahhoz fűződő állapotot. Ezt 1-5 -ig terjedő skálán jelzem.
pl, a gerincsérves történettel kapcsolatosan jelenleg 1,3  s  skála, ami igen jó, tehát nincsen fájdalmam normál helyzetben, eröltetésnél sem az ésszerűség és szabályok betartása mellett. De volt már régen 3,5 is. Gyakorlatilag, így évekre visszamenőleg tisztában vagyok az épp akkori állapotommal stb. Feljegzyem a nagyobb bevásárlásokat, felújításokat, azok alakulását, gépcserét stb. Ez az én történelem könyvem. Persze tudom azt, hogy ha már nem leszek a kutyát sem fogja érdekelni, jó esetben elégetik egy nagy fémhordóban, rosszabb esetben csak belehajítják a kukába. Azért irom, hogy jó esetben elégetik, mármint hogy az jobb, mert amíg elhanvad, addig talán gondolnak erre a fickóra aki lejegyezte az életét, és naponta 10 percet szánt erre.

Nemrég elkezdtem kiírni a naplókból azt hogy a jelenlegi pl. háztartási gépeket mikor vettem, illetve mit mikor hogy és mivel újítottam  fel. Hol található a fúrt kút, merre futnak a vezetékek stb. Ezt egy dátumnélküli elegáns, bőr kötésű noteszbe jegyzem fel. Ez fontos, ha valaki megörökli a házat, illetve valaki megveszi. Nekem akkoriban ilyen nem volt.







Jó estlétet!


Egy kis "történelemkönyv"
2020. 02.19.  szerdára esett 84,8 kg colt a testsúlyom
05:30 kelés, - derült reggel, este eső, nappaliban 18, irodában 15,8, verandán 8  cfok, és 58% pára, illetve  
 kis teraszin 0 cfok.
határidős a telefonszámla, -ma temettélk egy barátomat Norvégiában,  - utaltam egyik széámláról a másikra, levonták a biztosítást, a penny-ben vásároltan be

vagy : 2018.02.19 hétfőre esett
- reggel -3 cfok volt teraszon reggel 80,7 kg voltam, -az autót vittem a szerelőhöz, gyalog mentem haza, az edőn és a mezőn átvágva, két szomszédunk átugrott kávézni, este hívott a szerelő kész a verda ennyi és ennyi....

tehát a töréntek csak így gondolatjelekkel szerepelnek a naplókban, de felidézhetően.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111767 Dátum: 2023.02.18., 17:09:50 »

Jó napokat!

Ahogy korábban említettem a havi/napi  kiadásokról vezetek egy excel táblázatot.   Ez mellett már hosszú évek óta használok minden évben határidőnaplót. Ebben a napoknak megfelelően bejegyzem az épp az napi tevékenységet. Nem különösebb részletezéssel, de leírom pár szóval. a lényeges történteket. Illetve leírom a napi időjárást, úgy egy-két szóval, bár ez főképp a reggeli időre vonatkozik. Mellette feljegyzem -  ha reggel otthon vagyok - a testsúlyomat, ha valami sérülésem volt, vagy betegségem akkor az ahhoz fűződő állapotot. Ezt 1-5 -ig terjedő skálán jelzem.
pl, a gerincsérves történettel kapcsolatosan jelenleg 1,3  s  skála, ami igen jó, tehát nincsen fájdalmam normál helyzetben, eröltetésnél sem az ésszerűség és szabályok betartása mellett. De volt már régen 3,5 is. Gyakorlatilag, így évekre visszamenőleg tisztában vagyok az épp akkori állapotommal stb. Feljegzyem a nagyobb bevásárlásokat, felújításokat, azok alakulását, gépcserét stb. Ez az én történelem könyvem. Persze tudom azt, hogy ha már nem leszek a kutyát sem fogja érdekelni, jó esetben elégetik egy nagy fémhordóban, rosszabb esetben csak belehajítják a kukába. Azért irom, hogy jó esetben elégetik, mármint hogy az jobb, mert amíg elhanvad, addig talán gondolnak erre a fickóra aki lejegyezte az életét, és naponta 10 percet szánt erre.

Nemrég elkezdtem kiírni a naplókból azt hogy a jelenlegi pl. háztartási gépeket mikor vettem, illetve mit mikor hogy és mivel újítottam  fel. Hol található a fúrt kút, merre futnak a vezetékek stb. Ezt egy dátumnélküli elegáns, bőr kötésű noteszbe jegyzem fel. Ez fontos, ha valaki megörökli a házat, illetve valaki megveszi. Nekem akkoriban ilyen nem volt.



Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111766 Dátum: 2023.02.13., 10:00:46 »

Jó estlétet!
Így év elején mindig végzek egy számadást, mint régen SzentMihály napján a bevonuló juhászokkal a gazdák.
 .....
 Főképp hogy az anyagárak folyamatosan változnak, felfelé.

Vezetek egy exceltáblázatot az anyagi – pénzügyi helyzetről. Minden hónapban, ahol is a táblázatban a függőleges tengelyen a napok szerepelnek, a vízszintes tengelyen, illetve sorok sorba a különféle kiadásfajták.
.....
Egy biztos a bolt rovat, oszlop adatai az utóbbi időben jelentősen emelkedtek.

De tovább lépve e kis kitérő után, tehát visszakanyarodva a számadáshoz és az újra elszegődéshez, ahogy a juhászoknál, csikósoknál szokás volt, szóval elterveztem az idei évet is már.
...
 Ismét én csinálok mindent, ezzel sokat tudok spórolni.  Lassabban fog menni, de ez van.


Magam is csinálok egy hasonlót, ha nem is pont így, ennyire részletesen, de a lényege pont ugyanez. És bizony, a kis családunk kizárólag élelmiszer kiadása tavaly a tervezetthez képest is 23 %-al volt magasabb, pedig a 2020-ashoz képest 15%-os drágulással számoltam. Sajnos a 2020-as kiadás is a terv felett valósult meg. Az utolsó pontos szám a 2019-es volt, akkor pár tízezerrel voltunk a tervezett alatt.
Az idei évben egy szaletli megvalósításának kezdeti lépési lesznek meg. Ezen kívül ősszel tervezem az új rész színezését is. Ehhez először meg kell oldanom a padlásra vezető létra megtámasztását, hogy ne a szigetelésre kelljen rátámasztani. A terv megvan, a megvalósítás a tavaszra vár.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111765 Dátum: 2023.02.06., 21:29:02 »

Jó estlétet!
Így év elején mindig végzek egy számadást, mint régen SzentMihály napján a bevonuló juhászokkal a gazdák. Én is elvégeztem a számításokat, mennyire volt eredményes az év, azaz 2022. Összességében jónak nevezném, abban a tekintetben, hogy amit elszerettem volna végezni az megtörtént. Fürdőszoba felújítás, a ház első felénél a lábazat burkolása, a hátsó kis terasz lépcsőfeljárója fölé esővédő tető építése. A pénzügyi helyzet az viszont rosszabbodott, igaz ennek oka a felújítások esetében mindig túlléptem a keretet, illetve a tervezettnél többet csináltam meg. De ez mindig így van, ha az ember megbont valamit akkor látja igazán, hogy még mi mindenre van szükség és ilyenkor néha érdemesebb többet ráfordítani valamire, minthogy később újból, vagy esetleg javítani kell, Néha jobb egyszerre megcsinálni mindent, mint részekre bontani és halogatni. Főképp hogy az anyagárak folyamatosan változnak, felfelé.

Vezetek egy exceltáblázatot az anyagi – pénzügyi helyzetről. Minden hónapban, ahol is a táblázatban a függőleges tengelyen a napok szerepelnek, a vízszintes tengelyen, illetve sorok sorba a különféle kiadásfajták. Így pl. rezsi(villany, víz, internet stb..) autó (tankolások, parkolási díjak, javítások, biztosítási díjak) bolt (élelmiszer, háztartási szükséges dolgok, mosópor, fogkrém stb) ruha(öltözködés) törlesztés (ha hitelkártyára veszek valamit, akkor ide kerül a törlesztése, illetve az autóhitele is.) pia(ez egyértelmű) szerencse (lottó és tippelés) áruház (ha valamit vásárolok, gép, ajándék, felújításhoz valami stb) állat(állateledel, és klts-i, illetve madáreleség stb.) félretevés (takarékoskodás) pipere(„luxus cikkek, ami nem feltétlenszükségesek a tisztálkodáshoz stb.) újság( ez lecsökkent egy hetilapra az asszonynak) orvos-gyógyszer(egyértelmű, + gyógyteák stb.). Aztán van a bevétel rovat, egy állandó és egy plusz. A plussz-ba számolom az esetleges szerencsejáték nyereményt és a plusz befolyó pénzt a munkák után. A fenti rovatok függőleges oszlopaiban a napok alapján írom be az adatokat. Aztán hó végén a summával összesítem az oszlopok számait. Így látom, hogy adott hónapban pl. mennyit költöttem szerencsejátékra, vagy boltra. Ezt a summa sort vízszintesen is összeadom, így látható az összkiadás is. Arra vigyázok, hogy a bevétel oszlopok összegzése ne essen egybe, azaz egy sorba a kiadások összegzésével, mert akkor a vízszintes összegzés hibás lenne.
Aztán van egy másik excell táblázat, ahol a hónapok adatait összegzem. Tehát ott a vízszintes sorok nem napokat jelölnek, hanem hónapokat. A függőleges oszlopok egyeznek a rész excellel. Így lényegében több évre visszamenőleg látom a kiadásaim, a bevételeim alakulását. Tulajdonképpen egyszerű, lehet kombinálni hogy hol csúszik meg az ember anyagilag, hol lehetne lecsippenteni stb.
Egy biztos a bolt rovat, oszlop adatai az utóbbi időben jelentősen emelkedtek.

De tovább lépve e kis kitérő után, tehát visszakanyarodva a számadáshoz és az újra elszegődéshez, ahogy a juhászoknál, csikósoknál szokás volt, szóval elterveztem az idei évet is már. Egy ami fontos a tetőtérben, a tűzfaloldali ablakokat ki kell cserélni. Ez két ablakot jelent. További terv még a ház lábazati részének burkolásának befejezése- Az anyag meg van rá. A legnagyobb projekt, a nappaliban, az irodahelyiségben (egy kis szoba) a laminált padlók kicserélése. Ez 32 nm. A kisszoba, vagyis iroda esetében viszont meg kell emelnem a talajszintet, mivel az kb. 4-5 cm-rel lejjebb van mint a nappali szintje. Ez az helyiség régen egy nagy teraszból lett leválasztva és akkor nem hoztuk egy magasságba a padlót. Ezt meg kell oldani. Aztán a nappaliból tekeredik fel a csigalépcső a felső szintre. Ezt odébb kell tennem kb. 15 cm-rel a fal felé, így egy kis helyet nyerünk, illetve a lépcső túl közel van az egyik keresztgerendához, amelyek a felső-szintet tartják, és szélesebb ember nehezen fér el a lépcsőn így.  Szóval lesz munka. Ismét én csinálok mindent, ezzel sokat tudok spórolni.  Lassabban fog menni, de ez van.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111764 Dátum: 2023.01.24., 08:45:41 »

A megszűnés nem azonos időpontban volt az újság eladásával.
Ennyit tudok, de megkísérlek utánanézni


Előre is köszönöm.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111763 Dátum: 2023.01.22., 18:04:49 »

Akkor még pofátlanul ráteszek egy lapáttal.
Tavaly tartottam egy előadást a Hirdetés újságról és a Harminckettesekről.
Egy kérdés volt csak: Mikor szűnt meg az újság.

Na erre nem tudtam a választ.


A megszűnés nem azonos időpontban volt az újság eladásával.
Ennyit tudok, de megkísérlek utánanézni
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111762 Dátum: 2023.01.15., 08:46:39 »

Nyaggass egy kicsit, lehet, hogy utána tudok nézni!
Emlékezetem szerint Csuhás által beszkennelt összes anyag nekem megvan, vélhetően az 1. számtól.
Most elég zűrös időszakom van, de ha többször szólsz, előbb-utóbb odakerülök, hogy meg tudom keresni.
Tényleg jó lenne!
Akkor még pofátlanul ráteszek egy lapáttal.
Tavaly tartottam egy előadást a Hirdetés újságról és a Harminckettesekről.
Egy kérdés volt csak: Mikor szűnt meg az újság.

Na erre nem tudtam a választ.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111761 Dátum: 2023.01.14., 19:18:20 »

Kedves Rovattársak!
Nem az idén vagyunk/leszünk 32 évesek?
Avagy tavaly történt?
Akinek hitelt érdemlő k dokumentuma vagy emlékezete van erről, akkor kérem közölje.

Egyébként egészen jól sikerült találkozó volt a harminckettedik, örülnék ha harminckét éves lenne.


Nyaggass egy kicsit, lehet, hogy utána tudok nézni!
Emlékezetem szerint Csuhás által beszkennelt összes anyag nekem megvan, vélhetően az 1. számtól.
Most elég zűrös időszakom van, de ha többször szólsz, előbb-utóbb odakerülök, hogy meg tudom keresni.
Tényleg jó lenne!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111760 Dátum: 2023.01.12., 14:51:35 »

Kedves Rovattársak!
Nem az idén vagyunk/leszünk 32 évesek?
Avagy tavaly történt?
Akinek hitelt érdemlő k dokumentuma vagy emlékezete van erről, akkor kérem közölje.

Egyébként egészen jól sikerült találkozó volt a harminckettedik, örülnék ha harminckét éves lenne.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111759 Dátum: 2023.01.02., 11:15:50 »

Mindenkinek boldogságot, békességet, megbékélést, jó egészséget, elegendő pénzt kívánom az új esztendőben!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111758 Dátum: 2023.01.01., 06:10:16 »



        Mindenkinek boldog és legfőképpen békés újesztendőt kívánok!

Én ugyancsak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111757 Dátum: 2022.12.31., 10:56:22 »




        Mindenkinek boldog és legfőképpen békés újesztendőt kívánok!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111756 Dátum: 2022.12.28., 15:30:51 »

Csatlakozom,.


Megvártam....  hahota

Köszönöm Neked is!

 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111755 Dátum: 2022.12.28., 15:30:18 »

   Boldog nevenapját AKI fórumtársunknak!

Köszönöm szépen!   köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111754 Dátum: 2022.12.27., 11:38:38 »

   Boldog nevenapját AKI fórumtársunknak!
Csatlakozom,.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111753 Dátum: 2022.12.26., 09:16:26 »


    Boldog nevenapját AKI fórumtársunknak!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111752 Dátum: 2022.12.25., 17:41:03 »

Nagy rohanás volt nálunk, ezért csak most, kicsit megkésve kívánok mindenkinek békés Karácsonyi Ünnepeket!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111751 Dátum: 2022.12.24., 07:36:00 »

Weöres Sándor - Szép a fenyő

Szép a fenyő télen-nyáron,
sose lepi dermedt álom:
míg az ágán jég szikrázik,
üde zöldje csak pompázik.Nagykarácsony immár eljő,
érkezik az újesztendő.
Míg a mező dermed, fázik,
a zöld fenyves csak pompázik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111750 Dátum: 2022.12.24., 07:29:16 »


Mindenkinek boldog és békés karácsonyt kívánok!

Köszönöm és csatlakozom a jó kívánsághoz.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!