Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 17:17:36
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 140 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2284 2285 [2286] 2287 2288 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128490 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66209 Dátum: 2012.04.19., 12:49:58 »

Jól van, ügyes vagy, ezt most kimagyaráztad.
De tudd, minden rendes ember tudott kaszálni. Anno.  bye bye

A kaszát én sem a fűnyíró helyet használom, hanem azért, mert nincs benzines fűkaszám. Előbb, utóbb lesz és azzal megyek a háborúba. Nem mindenhova lehet kaszával belenyúlni.

Az enyém sem benzines!
Ám sajnos Ardóban elfelejtettem a kaszádat  szégyenlem
Azonban ha ez vigasztal, úgy sem volt ötletem, hogyan juttatom el hozzád!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #66208 Dátum: 2012.04.19., 12:20:54 »

Ilyen drágán adnak egy kis boldogságot? shock
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66207 Dátum: 2012.04.19., 10:13:01 »

A ciginél bármi is csak jobb lehet.  Mosolyog

Tudom, főleg a vodka jobb nála!  hahota

Ja, a 480 grammos majonéz is 320 Ft volt!
A csokiknak viszont rettentően felment az ára! A legolcsóbbnak is 980 Ft-nak megfelelő Hrivnya volt az ára!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66206 Dátum: 2012.04.19., 10:03:26 »

Én azért kinéztem volna

Sőt, Te pont azért néztél volna ki!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66205 Dátum: 2012.04.19., 09:58:42 »

Hali Mindenkinek!

A reggeli szemerkélés nem riasztott el minket a tervünktől. Érdeklődő telefonok, megyünk- nem megyünk? Válaszok rendre: nem Marcipánból vagyunk, _morcos tehát megyünk. A buszt a két túracsoport megtöltötte. 50 fővel érkeztünk a Budai hegyekben rendezett túrára.  kicsi taps Jól tettük, mire a fölértünk sütött a nap, itt-ott azért a felhő ott volt, de az eső elkerült minket.
10-20 km gyaloglás után hazaindulva, megbeszéltük, hogy ahogy az időnk engedi, havonta összehozunk hasonló kirándulást. Mosolyog
Ezen a rendezvényen is ott voltunk.  A mostani is jó hangulatban zajlott. Jövőre is megyünk.  Kacsint
 bye bye

Iktassatok be egy kárpátaljai túrát is! Azt hiszem arrafelé magasabb hegyek vannak....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66204 Dátum: 2012.04.19., 09:56:44 »

Nagytaps2 Nagytaps2  AKI  ennél már csak az lenne a jobb ha leszoknál a cigiről.

Mi hasznod lenne Neked belőle?  vigyor
Nem lenne jó, hiszen jelentős adó bevételtől fosztanám meg az államot!  zizi
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66203 Dátum: 2012.04.19., 09:55:39 »

AKI ha lovad lesz megtanulsz lovagolni ha tehened lesz tehénül.

Lovagolni már tudok, tehénkedésre nem vágyok igazából!
Az egyik szomszédnak Ardóban van tehene, ha már úgyis ott voltam locsolni, elbeszélgettünk a gazdálkodásról is. Ennek kapcsán megmutatta a 3 napos kisborjút. Igazi élmény volt!

Ja, és Amadeus kaszája úgy kiment a fejemből, hogy nagyon....  szégyenlem
Volt benne helyette vodka, meg bor!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #66202 Dátum: 2012.04.19., 09:22:15 »

Fogalmam sincs. Nincs róla fényképem, viszont 100/2-ről igen, az nem érdekel esetleg?
Asztali számítógépek esetében ritkán beszélhetünk típusról, hiszen a lényeg pont az alkatrészek variálhatósága, ezért ahhoz hogy tudjuk milyen a konfiguráció a főalkatrészeket egyenként szokás felsorolni.
A Skypehoz neked azonban felesleges tudni mindezt, elegendő, ha tudod milyen az alaplap, (mert valószínűleg alaplapi hangkártyát használ), és akkor már lehet is  képet keresni róla a neten.
Az alaplap típusát hogyan lehet megtudni?
Mondjuk diagnosztikai programmal.
Most tényleg ebbe akarsz belebonyolódni Inével?

Én egyszerűbb végénél próbálnám megfogni a dolgot. 100/2-nél működött a Skype.
Először is fogjunk tehát egy biztosan működő mikrofont (Vagy kapjuk nyakon a mienket és vigyük át a szomszédba, dugjuk be az ő jól működő rendszerébe, és kérjük meg hogy csináljon a skype-ján egy próbahívást, ha ott működik, akkor nem a mikrofon a hibás). Ine készítsen egy fényképet a gép hátuljáról, aztán próbáljátok meg...
De szerintem a fénykép sem kell annyira, a gép korából adódóan annak hátulján valószínűleg  összesen három analóg hang ki- és bemeneti lehetőség van.
Az egyikbe van dugva a hangszóró, akkor maradt kettő. Na azokból a rózsaszín a mikrofoné.

1. Amúgy a mikrofon működik és csak a Skype-ban nem szuperál?
– messenger megy?
Start-> Vezérlőpult-> Hangok és audioeszközök-> Hang fül-> A hardver kipróbálása milyen eredményt hoz?
Ha valamilyen hibát ír ki, akkor azt tessék pontosan lejegyzetelni, és beírni ide, nem ám annyit, hogy „Nem működött”.




Ma viszem a mikrofont kipróbálni. Nem adom fel, működnie kell. Addig is köszi a segítségeteket!  köszi_2

Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #66201 Dátum: 2012.04.19., 09:16:59 »

Meséltem már, hogy elveszett a cicám?
Nem, nem meséltem, mert mazochista nem vagyok, ergo kétszer nem szomorítom el saját magamat...
Szóval elveszett a 6 éves gyönyörű kandúrom. Nem tudom, mi lett vele. Egyszer csak nem jött haza a körútról, amit menetrendszerűen a környék szomszédainál ejtett. Mindenhova betért egy kis simogatásra, nassolásra, röpke szundira, de a szokásaitól tántoríthatatlan volt. Reggel a kutyát idegesítve az udvarra néző konyhaablakban ülve várta a hajnalt, hogy engedjük be és tálaljuk neki a reggelit. A délelőttöt hosszas lustálkodással eltöltötte a lakásban, majd amikor hazaértem a melóból, kinyavíkolta magát csavarogni. Délután aztán a nappali ablakán lesett befele az utcáról, szemrehányóan, hogy miért nem szalad már valaki az ajtóhoz beengedni őfőméltóságát? Estig leigázta a családot, váltogatva, hogy épp kinek szeretne aludni egyet az ölében. Este meg ismét kifele, banditázni. Néha kihagyta az utóbbit, és kopogó körmökkel besettenkedett a hálóba, álomba dorombolni minket.
Hiányzik. Néha még most is zizzenek, mert játszik velem a képzeletem, és úgy látom, mintha ott ülne az ablakban és várna. De sajnos ez nem igaz.

Kedves Blondy!

Az én Marci cicám is elment a tavasszal, azóta nem jött vissza. Az első udvarlás alkalmával lelépett. Arra gondoltam, hogy csavarog egy kicsit, máskor is eltünedezett napokra, mindig vissza jött megtépázva, viharverten egy egy ilyen kaland után. Nem győztem a sebeit gyógyítgatni. A mostaniból nem Ő került ki győztesen. Már megöregedett szegény, átvették a helyét a fiatalabb kandúrok. Ő pedig feladta. Hát ez lett a vége, sajnos.  Szomor�
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66200 Dátum: 2012.04.19., 08:27:10 »

Meg még egy családi kép, amin négy sógornőm (jobbról balra) és mellettük egyik sógorom (legfiatalabb) látható. Az asztalfőn legifjabb sógorom felesége.
A kép náluk készült.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66199 Dátum: 2012.04.19., 08:25:33 »

Szép napot, jó reggelt mindenkinek!

Ahogy ígértem, íme itt a kép.

Most meglehetősen sok a dolgom, de szépen lassan igyekezni fogok behozni az elmaradásomat olvasásilag.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66198 Dátum: 2012.04.19., 05:51:33 »

Megyek a fórum kijárata felé. kikapcs
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66197 Dátum: 2012.04.19., 05:50:48 »

Reggeli mandátumom lejárt   bye bye bye bye
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #66196 Dátum: 2012.04.19., 05:21:37 »

Úgy tapasztaltam, a legjobb mielőbb eljutni a skyp-ig. Azzal minden felgyorsul.

Ha már itt tartunk, tudod a tipusát annak a gépnek, amit Ine kapott meg 100/2-től?
Valami rémlik, hogy volt kép róla, hogy hogyan néz ki hátulról, milyen csatlakozási pontok vannak. Ha tényleg van ilyen, elküldenéd nekem?
Igyekszem segíteni Ine-nek. Most a mikrofon nevű akadályra gyúrunk.  táncika
Néha tudok neki olyant mutatni, hogy még én is elcsodálkozok magamon!  felnez

A másik, van e lehetőség arra, hogy ha elküldöm a hozzászólásom,akkor ugyan arra a lapra térjek vissza, ahol tartok, ahonnan elküldtem a hozzászólást?  H���t

Fogalmam sincs. Nincs róla fényképem, viszont 100/2-ről igen, az nem érdekel esetleg?
Asztali számítógépek esetében ritkán beszélhetünk típusról, hiszen a lényeg pont az alkatrészek variálhatósága, ezért ahhoz hogy tudjuk milyen a konfiguráció a főalkatrészeket egyenként szokás felsorolni.
A Skypehoz neked azonban felesleges tudni mindezt, elegendő, ha tudod milyen az alaplap, (mert valószínűleg alaplapi hangkártyát használ), és akkor már lehet is  képet keresni róla a neten.
Az alaplap típusát hogyan lehet megtudni?
Mondjuk diagnosztikai programmal.
Most tényleg ebbe akarsz belebonyolódni Inével?

Én egyszerűbb végénél próbálnám megfogni a dolgot. 100/2-nél működött a Skype.
Először is fogjunk tehát egy biztosan működő mikrofont (Vagy kapjuk nyakon a mienket és vigyük át a szomszédba, dugjuk be az ő jól működő rendszerébe, és kérjük meg hogy csináljon a skype-ján egy próbahívást, ha ott működik, akkor nem a mikrofon a hibás). Ine készítsen egy fényképet a gép hátuljáról, aztán próbáljátok meg...
De szerintem a fénykép sem kell annyira, a gép korából adódóan annak hátulján valószínűleg  összesen három analóg hang ki- és bemeneti lehetőség van.
Az egyikbe van dugva a hangszóró, akkor maradt kettő. Na azokból a rózsaszín a mikrofoné.

1. Amúgy a mikrofon működik és csak a Skype-ban nem szuperál?
– messenger megy?
Start-> Vezérlőpult-> Hangok és audioeszközök-> Hang fül-> A hardver kipróbálása milyen eredményt hoz?
Ha valamilyen hibát ír ki, akkor azt tessék pontosan lejegyzetelni, és beírni ide, nem ám annyit, hogy „Nem működött”.


Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #66195 Dátum: 2012.04.19., 05:04:15 »


        Nehogy lemaradjak!

         Jó reggelt!

        Megyek konyha tündérkedni!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #66194 Dátum: 2012.04.19., 05:01:13 »

Meséltem már, hogy elveszett a cicám?
Nem, nem meséltem, mert mazochista nem vagyok, ergo kétszer nem szomorítom el saját magamat...
Szóval elveszett a 6 éves gyönyörű kandúrom. Nem tudom, mi lett vele. Egyszer csak nem jött haza a körútról, amit menetrendszerűen a környék szomszédainál ejtett. Mindenhova betért egy kis simogatásra, nassolásra, röpke szundira, de a szokásaitól tántoríthatatlan volt. Reggel a kutyát idegesítve az udvarra néző konyhaablakban ülve várta a hajnalt, hogy engedjük be és tálaljuk neki a reggelit. A délelőttöt hosszas lustálkodással eltöltötte a lakásban, majd amikor hazaértem a melóból, kinyavíkolta magát csavarogni. Délután aztán a nappali ablakán lesett befele az utcáról, szemrehányóan, hogy miért nem szalad már valaki az ajtóhoz beengedni őfőméltóságát? Estig leigázta a családot, váltogatva, hogy épp kinek szeretne aludni egyet az ölében. Este meg ismét kifele, banditázni. Néha kihagyta az utóbbit, és kopogó körmökkel besettenkedett a hálóba, álomba dorombolni minket.
Hiányzik. Néha még most is zizzenek, mert játszik velem a képzeletem, és úgy látom, mintha ott ülne az ablakban és várna. De sajnos ez nem igaz.

Ismerős érzés. Cickától én sem tudtam elbúcsúzni, így aztán még évekig lestem titkon a háztetőt, kaptam oda a tekintetem a neszező fűre, hátha mégis...
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66193 Dátum: 2012.04.19., 04:54:11 »

 Majdnem olyan idő lesz mint tegnap volt A hajnal 5° kezdett és ha jól megy 18°-ig meg sem áll. A szél délről fújdogál. Duna Tisza között még zivatar is lehet


         Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66192 Dátum: 2012.04.19., 04:42:29 »

   
Re:Társalgó
« Válasz #67271 Dátum: Ma - 17:56:51 »    Válasz idézettel
Egy mentős ismerősöm megkért hogy segítsek neki mert a súlyos baleseteknél nem tudni hogy ki a sérült viszont esetleg van mobilja és abból tudnák értesíteni a családját mert van hazai telefon száma is.

* 2012-04-18_172952.jpg (99.06 KB, 813x383 - megtekintve 4 alkalommal.)
   


De hol van eredetileg ez az oldal?  shock
Amadeusz facebuookon kaptam 1 ismerőstöl
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66191 Dátum: 2012.04.19., 04:37:59 »

Na de mi lesz velem később, kedves Mikulás, ha már 40 után elkezdtem??  shock
KET a tünetek hasonlóak és a nőknél hamarabb bekövetkeznek.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66190 Dátum: 2012.04.19., 04:20:08 »

Jó reggelt a nap is mindjárt felkel
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Oldalak: 1 ... 2284 2285 [2286] 2287 2288 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!