Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 20:28:42
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 130 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2283 2284 [2285] 2286 2287 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128536 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66229 Dátum: 2012.04.19., 18:06:39 »

Az Fn olyan mint a SHIFT, ahhoz hogy valamilyen hatást elérj, vele egy időben valamilyen másik gombot is le kell nyomnod. (A bolti laptopon az Fn kék, tehát valamilyen olyan gombot, amire ugyanezzel a kékkel van valami írva.)
Nálunk a leggyakoribb Fn-es elütés a numlock bekapcsolása, ekkor azoknak a betűknek a leütésekor, melyekre a numerikus billentyűzet számait deportálták bizony számjegyeket eredményez. Ennek megoldása az ismételt Fn+Numlock.

Kíváncsi vagyok, Ti mit állítottatok el.


Meghajlok nagyságod előtt!  köszi_2
Megoldottad!
Eleddig a nem egyszerre való nyomkodást próbáltam....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66228 Dátum: 2012.04.19., 18:04:59 »

köszi_2

A szájbarágóst nem először kapom meg.   Mosolyog
Nem zavar, mert úgy gondolom, hogy az a jó leírás, ami a nulla tudásról induló olvasót is képes eljuttatni a címben megfogalmazott célig. Az aki nem a nulláról indul szerintem könnyű szerrel átugorja a számára már érdektelen részt.
Ami számomra a nehézség, hogy így azért növekszik a leírások hossza, első ránézésre ettől bonyolultnak tűnhet a kezdőnek, és valahogy meg kell próbálnom jelezni, kiemelni a lényegi részt, nehogy elvesszen a tű a szénakazalban.

Na ja. Tehát szájba rágós, és nem szájba rúgós....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #66227 Dátum: 2012.04.19., 18:01:47 »

Némi technikai segítségre nekem is szükségem lenne, lapostopostól...  szégyenlem
Csemetém megnyomta az Fn gombot, és egyőnknek sincs halovány fogalma sem róla, miként lehet a funkciót deaktiválni...  szégyenlem
Csak remélni tudom, hogy nem az ismételt lenyomás a megoldás, mert azt próbáltuk, nem működik. Jelenleg a bal kezem kisujja nyomva tartja, ezért lehetséges, hogy relatíve gyorsan Tudok gépelni.  S�r

Az Fn olyan mint a SHIFT, ahhoz hogy valamilyen hatást elérj, vele egy időben valamilyen másik gombot is le kell nyomnod. (A bolti laptopon az Fn kék, tehát valamilyen olyan gombot, amire ugyanezzel a kékkel van valami írva.)
Nálunk a leggyakoribb Fn-es elütés a numlock bekapcsolása, ekkor azoknak a betűknek a leütésekor, melyekre a numerikus billentyűzet számait deportálták bizony számjegyeket eredményez. Ennek megoldása az ismételt Fn+Numlock.

Kíváncsi vagyok, Ti mit állítottatok el.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66226 Dátum: 2012.04.19., 18:01:19 »

Eddig annyit tudunk, Vagy a hardver nem stimmel, vagy az eszköz nem stimmel, vagy egyik sem stimmel és ez okozza a problémát.
Megoldani bizonyosan meg lehet, de a diagnózishoz kell a segítséged.
Éppen ezért nagyon örülök ennek a hozzáállásnak!  Nagytaps2
Így biztos, hogy fog is működni, hisz nincs benne semmi ördöngösség, csak vannak dolgok, amiket innen távolról még a legnagyobb jó szándék ellenére is egyszerűen fizikai képtelenség megoldani, ezért elengedhetetlen, hogy Ti is hozzátegyétek a magatok részét.
Szép sorban el kell kezdeni kizárni a hibalehetőségeket, és amikor behatárolódik melyik résszel is van a bibi (d.n. Bibi), akkor lehet írni a receptet.

Szóval izgatottan várom a fejleményt, hogy a mikrofon jó, vagy sem, illetve ha nem jó, akkor a cseréje megoldotta-e a problémát?


Én azzal kezdeném, hogy eszközkezelőben megnézném, hogy a mikrofon megfelelően működik-e a számítógép szerint.
Utána a biztonság kedvéért újra telepíteném az illesztő programot.
Amennyiben ez nem jár sikerrel, akkor kezdeném el a további vadászatot.
Persze mindezt csak az után, hogy megszemléltem a csatlakozásnál, hogy azonos színű likba van-é dugva a dugó (mert azok a fiúk-lányok gondolnak ilyen apróságra is)... H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66225 Dátum: 2012.04.19., 17:57:31 »

AKI 17:50- kor reggel vagy ez már holnapra szól.

Ez bármelyik nap reggelére szól!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66224 Dátum: 2012.04.19., 17:56:52 »

Egy mentős ismerősöm megkért hogy segítsek neki mert a súlyos baleseteknél nem tudni hogy ki a sérült viszont esetleg van mobilja és abból tudnák értesíteni a családját mert van hazai telefon száma is.

Az igazán jó az lett volna, ha megtudjuk, hogy milyen névvel illessük az értesítendőt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #66223 Dátum: 2012.04.19., 17:55:09 »

Ma viszem a mikrofont kipróbálni. Nem adom fel, működnie kell. Addig is köszi a segítségeteket!  köszi_2


Eddig annyit tudunk, Vagy a hardver nem stimmel, vagy az eszköz nem stimmel, vagy egyik sem stimmel és ez okozza a problémát.
Megoldani bizonyosan meg lehet, de a diagnózishoz kell a segítséged.
Éppen ezért nagyon örülök ennek a hozzáállásnak!  Nagytaps2
Így biztos, hogy fog is működni, hisz nincs benne semmi ördöngösség, csak vannak dolgok, amiket innen távolról még a legnagyobb jó szándék ellenére is egyszerűen fizikai képtelenség megoldani, ezért elengedhetetlen, hogy Ti is hozzátegyétek a magatok részét.
Szép sorban el kell kezdeni kizárni a hibalehetőségeket, és amikor behatárolódik melyik résszel is van a bibi (d.n. Bibi), akkor lehet írni a receptet.

Szóval izgatottan várom a fejleményt, hogy a mikrofon jó, vagy sem, illetve ha nem jó, akkor a cseréje megoldotta-e a problémát?
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66222 Dátum: 2012.04.19., 17:55:05 »

Amúgy pedig jó a reggel korán kellő....  szégyenlem  vigyor
AKI 17:50- kor reggel vagy ez már holnapra szól.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66221 Dátum: 2012.04.19., 17:54:51 »

Halihó!

Gondoltam kivárom a végét, de ha már ilyen türelmetlen vagy...  Mosolyog

A szervezetem szervezőkészsége igazán kreatív:
- vasárnaptól hétfő estig felfázással szenvedtem;
- hétfő éjszakától menős, hányós kórságot eresztett rám;
- ma dél óta egy olykor visszatérő, soha ki nem derülő eredetű fájdalom vendégeskedik nálam.
Mindeközben szorgosan dolgozom.




Ezek mindegyike a következő tényezők közül valamelyikre vezethető vissza:
- allergia a főnöködre
- allergia a munkahelyedre
- allergia a szomszédodra
- esetleg az összes egyszerre.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66220 Dátum: 2012.04.19., 17:52:12 »

Még nem fogtam a kezemben, mert ingyenes, totál jótékony felajánlás volt a nyomda részéről a nyomtatás, és ilyenkor az ember fogcsikorgatva is, de szépen megköszöni ha készen lesz, és megállja, hogy a nyakukra járjon és csapkodja sürgetőleg a hátukat.  vigyor
Igyekszem türelmesen kivárni. A hétre ígérték, vasárnap estig nyugiban tartom magam.

Melyik hétre?  felnez
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66219 Dátum: 2012.04.19., 17:50:39 »

Jó reggelt korán kelők

Amúgy pedig jó a reggel korán kellő....  szégyenlem  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66218 Dátum: 2012.04.19., 17:44:30 »

Némi technikai segítségre nekem is szükségem lenne, lapostopostól...  szégyenlem
Csemetém megnyomta az Fn gombot, és egyőnknek sincs halovány fogalma sem róla, miként lehet a funkciót deaktiválni...  szégyenlem
Csak remélni tudom, hogy nem az ismételt lenyomás a megoldás, mert azt próbáltuk, nem működik. Jelenleg a bal kezem kisujja nyomva tartja, ezért lehetséges, hogy relatíve gyorsan Tudok gépelni.  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66217 Dátum: 2012.04.19., 17:41:32 »

Ennek igazán örülök.
Persze bizonyos szempontból a legjobb az lenne, ha néhány órára le tudnánk egymás mellé ülni, te szépen kattintgatnál és jegyzetelnél, de ismerve a táncrendem, ezt eléggé nehéz összehozni, meg aztán nem is nagyon szeretek zavarogni más hajlékában, és hát egyszerre túl nagy anyagot átvenni sem a legtanácsosabb, összekuszálhatja a tanulót.
A másik járható út, hogy hangban tartjuk a kapcsolatot, miközben mindketten a gép előtt ülünk. Ennek a módszernek legnagyobb nehézsége, hogy én nem látom a monitorodat, tehát Neked narrátor módjára tájékoztatni kell engem folyamatosan arról, hogy éppen mi zajlik a képernyődön. Előnye, hogy nem kell utaznia egyikünknek sem, és mivel kevesebb időráfordítást igényel, többszöri és rövidebb alkalmakat könnyebb így összehozni, tehát jobban lehet témakörönként haladni, konzultálni, ismételni, tanácsot kérni.
Viszont az eléggé fontos, hogy ez a hangbeli kapcsolat ingyenes legyen. Ezért kellene annyira a Skype vagy a Messenger.


Alternatív megoldás, ha nem beépített kamerával rendelkezel, hogy a kamerát a monitor felé irányítod, így a láthatóság kérdésköre jelentős javuláson megy keresztül....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66216 Dátum: 2012.04.19., 17:38:39 »

Napok óta egy kiadványon dolgozok. Hamarosan óvodaátadót tartunk, és volt egy jónak tűnő ötlete a népnek: kéne egy kis kiadványt csinálni. Két apropó is van: 35 éves az ovi, pluszban most volt a nagy felújítás.
Volt pár megírt szöveg, történet, aztán elém borítottak egy kazal régi képet, megbíztak azzal, hogy nyugodtan vadásszak még hozzá anyagot, és A5-ös legyen a mérete. Fényképezhetek is. Ja, és az ingyenes felajánlás fekete-fehérre szól, ügyes legyek...
Aha, hát ennyi információval elindultam, aztán amikor már négyszer is úgy volt, hogy már készen van, de várjak, mert még ez kell bele, meg arról kellene még kép, kezdett a hajam égnek állni.
Pénteken azt mondtam, hogy itt a vége, ahhoz, hogy ez hétfőn nyomdába menjen, senki ne szóljon hozzám mostantól. Hétvégén gatyába ráztam a szövegeket, csináltam két fedlap variációt, kiválogattam a fekete-fehéren is használható képeket. Ez volt a legizgibb, mert bár nekem tetszettek a fekete foltok ácsorognak a fehér pacák mellett című installáció is, jobbnak láttam nem ragaszkodni hozzá.
Most hát készen van. 32 oldal, füzetkötésre várva. Kíváncsi vagyok, min siklott át a szemem a negyvenedik olvasáskor is, és milyen hiba lesz benne.
Kezdem a sűrű imaszórást, hogy mércét üssön mindenhol.  vigyor

Szóval 32 oldal....
Csak tudnám, hogy ki a fene az Freud....  felnez
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66215 Dátum: 2012.04.19., 17:29:35 »

Tudjátok mit mondott fiam (Kék Hörcsög) 4 és fél éves korában, amikor kértem, hogy vigye ki a szemetet?

"Könnyű mondani."

Persze köszönöm a biztatást.

Én drukkolok Neked!
Azt is tudom, hogy fog az menni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #66214 Dátum: 2012.04.19., 16:36:23 »


       Kedves József Takaró közösségi tagunk!
Kérjük döntse el, melyik  profilja kell a kettő közül, aztán döntsön!
Annyira nem lehet NAGY képű, hogy kettő felhasználói profil keljen.
Ez az első és egyben az utolsó figyelmeztetés.
 Következő azonnali mozdulást kíván!

Face nevében: Amadeus to Bakonyi tekergők  bye bye

Már régóta szúrta a szemem valami. Elmentem a szemészhez és megnézte ő is a face-t és megerősített, valóban nem a szememnek van baja.  zizi
Naplózva

Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66213 Dátum: 2012.04.19., 13:12:08 »

Van nekünk kb. 3 méter átmérőjű füge fánk.  Már azon tűnődtem hogy ki kell kaszálni. De mivel lusta vagyok a háztájihoz mondtam hogy majd később.
 Legnagyobb meglepetésemre elkezd rügyezni.  Örömömbe nem csináltam semmit.
Azért van értelme a lustaságnak is. Már rég gyújtós lehetne belőle.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66212 Dátum: 2012.04.19., 13:05:35 »

Jó reggelt a nap is mindjárt felkel
És mint mondottam a nap is felkelt
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66211 Dátum: 2012.04.19., 13:00:31 »

Mi hasznod lenne Neked belőle?  vigyor
Nem lenne jó, hiszen jelentős adó bevételtől fosztanám meg az államot!  zizi
Engem az állam nem érdekel a szavazati jogomról is lemondok. Minden párt azért kínlódik hogy személy szerint nekik legyen jó, közel a kétmillához a többi meg le van sz@rva köztük én is.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66210 Dátum: 2012.04.19., 12:53:10 »

Ilyen drágán adnak egy kis boldogságot? shock

Az hagyján! A jóféle csokik ára 2 000 Ft felett volt!  shock

Viszont a hrecskának -hajdina- csak 300 Ft volt kilója!
Ám legnagyobb meglepetéssel a családi csomag tészta szolgált. 3 kg/zacskó!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 2283 2284 [2285] 2286 2287 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!