Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.04., 18:20:49
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 158 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 5377 5378 [5379] 5380 5381 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129297 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #4353 Dátum: 2008.12.18., 00:35:47 »

AKI:
A számítógép egy roppant ostoba szerkezet, mindent meg kell magyarázni nekije!
Ergó: megjegyzi, ha utasítod erre!
Van 1 kis négyzetecske, azt ki kell jelölni, és nem lesz bajod!

Bejelöltem, de akkor sem jegyzi meg

MINDENKI:

Tegnap a tv-ben láthattátok a lőrinci trafikos gyilkosságot.
Gyakran jártunk be hozzájuk, cigiért meg kenózni.
Januárban szerették volna bezárni a boltot, már árulták, és külföldre költözni családostul.
Kiakadtunk egy páran hogy mik vannak....

sajtos

Pedig muszály nekije megjegyezni téged!
Hacsak nem úgyvan állítva a fránya böngésződ, hogy kilépéskor, gép kikapcsoláskor minden "sütit" töröljön, mert bizony akkor megint csak a kapott utasítást hajtja végre!  vigyor

A másikra:
rettenetes világot élünk!
Tegnap egy jóbarátomhoz is betörtek, de szerencsére nem vittek el semmit, mert a barátom apósa megzavarta az akciót.
A qtyát lefújta valamivel, aztán felfeszítette az ajtót.
Még szerencse, hogy az öreget nem bántotta!
Én az ilyen, gyilkossági esetkben minősített tettként értékelném, aztán amerikai módra halmozatiban 150 évet neki, ha jül viselkedik harmadolhatjuk!
(ha már annyi minden kiderült róla, akkor azt is elmondom, különleges esetekben el tudom fogadni a halálbűntetést is)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #4352 Dátum: 2008.12.18., 00:29:41 »

Gaz-ember könnyű volt neked 4 vörös csillagos érdem rendet kapni abban az időben mindenki kapott akinek íróasztala volt vagy sztahanovista igazolványa volt. a melós ritkánkapott még fizetés emelést is. 100 ft a melós, 500 a vezetője, pedig a melós dolgozik a vezető meg jelentéseket írt, hogy ki hogyan viszonyul a rendszerhez. Ma is így van

Ha tudtam volna, egy könnyű poénból ilyen nehéz vita kerekedik, nem biztos, hogy bedobom!  szégyenlem

De ha már így van, akkor én részben kénytelen vagyok cáfolni állításodat, mint akkoriban középvezető.
Nálunk bizony a melósnak magasabb (az enyémnek 3x-a, az üzemvezetőének 2x-e) volt a fizetése!
Ennek megfelelően több prémiumot kapott, mint én, de legalább ugyanannyit, holott sok esetben rajtam múlott az egész üzem eredményessége, én anyagilag feleltem több ezer köbméter féárt, a munkások esetleges ittaságáért (nem egyszer voltam a rendészeten miattuk, és nem egyszer csökkentették az én prémiumomat is miattuk!), a baleseteikért (egy esetben teljesen megvonták a prémiumomat, és a fegyelmit is csak úgy kerülhettem el, hogy a Munkavédelmi Felügyelőségtől kaptam egy írásbeli figyelmeztetést, holott minden rendben volt úgy az oktatással, mint a tényleges felkészítéssel, a dolgozó elismerte kizárólagos hibáját, én "csak" a felelős művezetője voltam, és az üzem munkavédelmi felelőse!).
Én, mint középvezető egyetlen jelentést nem írtam, főleg nem politikai tartalmút egyetlen beosztottamról sem, de még a kollégám beosztottjáról sem!
Sőt, tovább megyek: erre soha nem is kért meg senki.
Ugye nem kell mondanom, hogy tagja voltam az MSZMP-nek?
De a hogyanja az már egy másik, katonakori történet.
Kilpphettem volna sereg után, de nem tettem, mert úgy tudtam, az játszik, aki a pályán van. Onnan lehet gólt lőni, és nekem jogom van "lebaltázni" a kollégát, aki elhibázta a dolgokat, mert én is játszom, és nem a nézőtéren okoskodok.
No, ez a múlt.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #4351 Dátum: 2008.12.17., 23:54:55 »

Aki

Gaz-ember az én hívásomat se fogadja a skypon.Tegnap vagy 5 x hívtam,de hiába

Na, csak 1x azt írta, hogy hívott Skypon!
Kérdezem kellő tisztelettel: hogyan? Telefonon?  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #4350 Dátum: 2008.12.17., 22:31:42 »

100/2! meg AKI  ebédelt!

Én nekem már megint nem volt ebédem, mert négy óra volt mire hazaértem,hót éhesen, de előbb megetettem az állatokat, aztán nem volt energiám krumplit főzni a maradék kacsasültemhez. Így aztán császár szalonát ettem lila hagymával.Most meg büdös vagyok a hagymától.  _morcos
Majd holnap jó lesz a kacsa maradék, remélem nem kell megint egész nap rohangálnom.  _morcos
Ma volt fogorvos, pólósok, Tesco, önkormányzat, posta.  uuuhhhüö

De szerettek,majd meg esztek. zizi táncika zizi
Naplózva

Kiskacsa
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #4349 Dátum: 2008.12.17., 21:49:26 »

Vadas szelet volt az ebédem.

 T_a_n_c :iyon

Az nagyon finom.
De régen ettem vadast,nem jutott az eszembe.Pedig nagyon szeretem.
Naplózva

Kiskacsa
Gazember
Vendég
« Válasz #4348 Dátum: 2008.12.17., 21:23:16 »


Na látod Csuhásom, rátapintottál a lényegre. Akiknek génjeik tiltják a munkát, rájöttek, -vagy kiokosították őket- hogy a mi segélyezési rendszerünk szerint elég, ha gyártunk egy rakás rajkót, (dupla élvezet) és a családi pótlék, + az egyéb segéjek, szoc. juttatások bőven elég a kocsmára, kajára, a rezsit meg fizesse az Önkormányzat. És ahogy szaporodnak, 50-60 év múlva mi leszünk a kisebbség és akkor is minekünk kell eltartani őket. Erre mikor jönnek rá a kormányok ?

 uuuhhh
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #4347 Dátum: 2008.12.17., 21:07:35 »

No, mi van angyalkáim!
Gondolkoztok?
Netán ajcsibubukázni készültök?
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #4346 Dátum: 2008.12.17., 20:54:54 »

100/2!

Nem vagy te egy kicsit könnyelmű???  bu_mm

Be kellene fektetned ezt a nagy összeget, mondjuk egy tejgyár alapításába.  zizi

Gazdaságtanból elégtelen.
Tej-gyár alapításhoz először is valóban kell "befektetés".
Másodszor pediglen minden pénzeszközt ki kell vonni, hogy ne jusson óvszerre.  ....................................................................................
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #4345 Dátum: 2008.12.17., 20:52:19 »

A macska is azért játszik az egérrel, hogy felmenjen a cukra és így édesebb legyen a koszt!  vigyor
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #4344 Dátum: 2008.12.17., 20:50:07 »

Gaz-ember nem akarok politikáról többet dumálni mert felmegy a kocka cukrom. Ha valakinek 40000 ft nyugdíja és kap 1.2 százalékot 410 ft ha 200000 ft  az kap 22000ft  ha ez igazság megeszem a te sapkádat hát nem elég a 200000 -esnek, de elégedjen meg a 40000+210 . és az nem mentség ő többet dolgozott, dolgozni termelni csak a melosok szoktak, de ha többet dolgozott is azért meg is kapta a fizetést prémiumot végkielégülést. Szerintem igazságosabb lenne  mindenki kapnak 5000 de a gazdagabbaknak szegényeknek az kevés.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #4343 Dátum: 2008.12.17., 20:48:50 »

Csuhás!

Te nem érted mit magyarázok. Mindegy mi van a költsévetésben, akinek 70000 volt a fizetése fele annyit fog kapni mint akinek 140000 volt.   zizi Na!   bee

De értem. Az egyik 70000-ből nem fog megkapni egy kanyit sem, a másik meg 140000-ből.  bee
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #4342 Dátum: 2008.12.17., 20:44:18 »

Csuhás!

Te nem érted mit magyarázok. Mindegy mi van a költsévetésben, akinek 70000 volt a fizetése fele annyit fog kapni mint akinek 140000 volt.   zizi Na!   bee
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #4341 Dátum: 2008.12.17., 20:39:07 »

Gazember!

Én nem azért etetek ennyi állatot, mert így terveztük, hanem mert minden éhező elhagyatott kis cicát felszedtünk az utcán, párat bedobáltak a kerítésen, mit tettünk volna velük? Dobtuk volna tovább egy másik kertbe? Aztán nagy ritkán itt is születtek kicsik, de mi nem tudtuk elpusztítani őket mint más gonoszok.  bu_mm
A kutyákból is egy volt szándékosan egyet bedobtak éjjel  a kerítésen, még pici volt, egy meg itt akart éhen halni az árokban előttünk az utcán télvíz idején. Gondolod hogy Morbiddal ezt végignéztük volna? Amíg ketten kerestünk + az én nyugdíjam, nem is volt olyan nagy gond. Csak most hogy egyedül maradtam és nincs munkám. De nem hagyom őket cserben, mert csak ők a családom, ők bújnak hozzám és szeretnek,
  ők várnak haza, és csak rám számíthatnak.  _cupp
Mi már csak ilyen különcök voltunk a Morbiddal.  _cupp
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #4340 Dátum: 2008.12.17., 20:35:35 »

AKI:
A számítógép egy roppant ostoba szerkezet, mindent meg kell magyarázni nekije!
Ergó: megjegyzi, ha utasítod erre!
Van 1 kis négyzetecske, azt ki kell jelölni, és nem lesz bajod!

Bejelöltem, de akkor sem jegyzi meg

MINDENKI:

Tegnap a tv-ben láthattátok a lőrinci trafikos gyilkosságot.
Gyakran jártunk be hozzájuk, cigiért meg kenózni.
Januárban szerették volna bezárni a boltot, már árulták, és külföldre költözni családostul.
Kiakadtunk egy páran hogy mik vannak....

sajtos

VIDEO
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #4339 Dátum: 2008.12.17., 20:35:12 »

Gaz-ember

De szidom, mert nem tudtam produkálni 300000 ft adózott jövedelmet hogy legyen 200000 ft nyugdíjam . Nem sírok inkább dolgozom, de nem azért hogy mások meg gazdagodjanak. Pedig szivessebben vakarnám a tö..fejemet mint hajnalba kelni és látástól mikulásig vagy karácsonyig dolgozzam. Csak nehogy azt mond ez nem is munka elég ha minden napom rámegy. Sokan mondják rossz időben rossz korban és rossz  országba születtem
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #4338 Dátum: 2008.12.17., 20:34:14 »

Csuháska!

Mindegy mennyi van a kasszában, a nyugdíjadat az után fizetik hogy te mennyit fizettél be amíg dolgoztál. Ha 40000 után fizettél akkor kb annyi lesz a nyögdíjad, ha 100000 után fizettél. akkor kb annyi lesz. A kolleganőimmel beszélgetve ugyan annyit kapunk nyugdíjnak, mint amennyi fizetést kaptunk a járulékok levonása után. Ez a tapasztalatunk.  vigyor

Üres kasszából nem lehet fizetni. Én már nem is fogok nyugdíjat kapni, addigra összeomlik a rendszer. Nem folyik ebben az országban termelés. A bankosdiból meg nem lehet eredményt felmutatni.
A nyugdíj megállapítás szabályai aszerint változnak, mi van a költségvetésben.
Ugyanúgy, mint ahogy az is, mi tartozik bele az egészségügyi ellátásba.
Naplózva
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #4337 Dátum: 2008.12.17., 20:33:32 »

KKacsa

Te aztán tudhatná ha az unokam azt mondja papa számítógépezhetek  akkor máris mondom neki persze gyere kis csillagom had okosodjon a drágám


Jaaaa,szóval erről van szó?
Meg van bocsájtva. _cupp
Naplózva

Kiskacsa
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #4336 Dátum: 2008.12.17., 20:29:45 »

Csuháska!

Mindegy mennyi van a kasszában, a nyugdíjadat az után fizetik hogy te mennyit fizettél be amíg dolgoztál. Ha 40000 után fizettél akkor kb annyi lesz a nyögdíjad, ha 100000 után fizettél. akkor kb annyi lesz. A kolleganőimmel beszélgetve ugyan annyit kapunk nyugdíjnak, mint amennyi fizetést kaptunk a járulékok levonása után. Ez a tapasztalatunk.  vigyor
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #4335 Dátum: 2008.12.17., 20:20:54 »

Felosztó-kirovó rendszer szerint történik a nyugdíjak kifizetése. Ez annyit tesz, hogy a mostani befizetésekből történnek a mostani kifizetések.
Ki ne hallott volna a piramis játékról. Na ez is olyan. Amíg szaporodik a népesség és a piramis alján több a befizető, mint a tetején a nyugdíjra jogosult addig látszatra jól működik. Aki szerencsétlenségére akkorra öregszik meg, amikor kevés lesz a befizető az megszívta.

Mindegy mennyit fizetettek be, ugyanis az a pénz már nincs meg, nem őrizték, fektették be, kifizették az akkori nyugdíjasoknak, eltették zsebre. A nyugdíj kasszából ráadásul kikerült az is ami a magánnyugdíjpénztáraknak kerül befizetésre. Nekik csak húsz év múlva lesz fizetési kötelezettségük (és nagyon meg lepnék lepve, ha addigra nem mennének csődbe  siros_2).

Kedves Gazember!
Nem csak azért kevés Mikulás pénze, mert nem dolgozott olyan beosztásban mint Te, hanem azért is, mert nem bírná el a rendszer!

Ezt elqták!

Kedves Fiatalok!
Pajzánkodásra fel! Mert nem a befizetéseitektől lesz jó nyugdíjatok, hanem a számos utódotoknak köszönhetően!  vigyor
Naplózva
Ejdámi Sajt
Vendég
« Válasz #4334 Dátum: 2008.12.17., 20:08:08 »

AKI:
A számítógép egy roppant ostoba szerkezet, mindent meg kell magyarázni nekije!
Ergó: megjegyzi, ha utasítod erre!
Van 1 kis négyzetecske, azt ki kell jelölni, és nem lesz bajod!

Bejelöltem, de akkor sem jegyzi meg

MINDENKI:

Tegnap a tv-ben láthattátok a lőrinci trafikos gyilkosságot.
Gyakran jártunk be hozzájuk, cigiért meg kenózni.
Januárban szerették volna bezárni a boltot, már árulták, és külföldre költözni családostul.
Kiakadtunk egy páran hogy mik vannak....

sajtos
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5377 5378 [5379] 5380 5381 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!