Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.18., 00:06:42
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 320 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 294 295 [296] 297 298 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134681 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106013 Dátum: 2017.02.14., 22:42:26 »

Nemrégiben írtam a portánkhoz csapódott vörös kandúrról. Azóta se jelentkezett a gazdája, vagy valaki, aki hiányolta volna.
Elég sokat nyávog, már messziről tudom, hogy közeledik, mert mauuuu, meauuue, csak ezt hallom. Kap enni, inni aztán kicsit elnyugszik. Érdekes volt a megjelenése, kb. 3 hete lehet hogy felbukkant egy éjjelen. A dolog, vagy a történet felettébb furcsa. Korábban írtam, hogy elég sok betörés történt az utóbbi időben. Szóval egyik éjjel kb. 01 óra után kicsivel, az asszony felrázott, hogy szerinte valaki mozog künn környékben. Igazság az, hogy akkoriban/is igen hidegek voltak éjjelente és a korábban lehullott kevés hó megfagyott. Ha valaki azon lépdelt azt bizony a csendben – és erre mifelénk igen nagy csend tud lenni – olyan  mint amikor a sötét moziban a legfeszültebb résznél valaki elejt egy francia drazsés zacskót. Több ház van környékben, de kb. 1 kilométer sugarú körben, kb. 8-an ha lakunk. Kicsit olyan ez ilyenkor téli, őszi idényben mint a szeres települések a nyugati gyepüknél. Általában éjjel 1-ig fenn vagyok, vagy tévézem, vagy épp a munkával kapcsolatos dolgokat végzem a kis irodában. De e nap már korábban lefeküdtem és be is aludtam hamar, így nem ébredtem fel a neszekre. Amikor az asszony felrázott azt sem tudtam hol vagyok, így ő megelőzött és kiosont a házból. Kinézett a kapun az utcára – no nem kell komoly utcára gondolni, inkább utca jellegre – szóval kinézett és tőlünk kb. 20 méterre észrevett egy emberi alakot. Nagy valószínűséggel az ellenoldal is észrevehette őt, mivel a nejem elmondása szerint a fickó – mert minden bizonnyal férfi volt – megfordult és óvatos léptekkel, görnyedten, előre görnyedve igyekezett elosonni. Olyan volt, mint a kisgyerek, aki azt hiszi  bújócska játék közben, ha a búvóhelyén eltakarja az arcát és nem lát senkit, akkor őt sem látják meg.     
Tehát a hiba az volt, hogy a nejem annyira meglepődött, hogy bekiabált nekem…”itt a betörő”…amit vszeg a fickó is meghallott.  Így nekem csak annyi időm volt, hogy egy kabátot magamra kapjak és úgy prémes kis kalucsniban, a kabát alatt egy kis gatyában kirontottam a házból. Éppen csak hogy magamhoz markoltam a fegyvert és futottam ki a kapun. Ami persze nehezen nyílott a hidegtől. Minden bizonnyal őseim csatakiáltása is elhagyhatta a számat a b-meg ezt a kaput kíséretében. De mire kiértem nem láttam az ipsét. Igazság az, hogy tőlünk kb. 3 villanyoszlopnyira kezdődik az erdő, és csak az előttünk levő cölöpön van közvilágítás. Elfutottam az erdőig és hiába lapultam meg guggolva, hogy esetleg meghallom valamerre a lépteit, vagy futásának zaját. A saját lihegésemen és a vérem lüktetésén kívül nem hallottam mást. Valószínű ő is valahol megbújhatott. Előnyben volt. Az asszony utánam hozta a telefont, így kihívtam a helyi kmb-t. De már késő volt. Nem találtuk. Hibáztunk, elcsíphettük volna. Főleg ha bement volna egy házba, egyszerűen csak rázárjuk az ajtót és kávézgatva meg várjuk a rend őreit.
Szóval ez a vörös kandúr ezen az éjjelen tűnt fel. Akkor és ott, ahol az ismeretlen befuthatott az erdőbe. Legalábbis a macska abból az irányból bukkant elő. Azóta többször elgondolkoztam azon, mi van, ha ez az állat nem is macska, hanem maga a lator. Esetleg menekülés közben valamiféle metamorfózison, átváltozáson ment keresztül annak érdekében, hogy elkerülje az elfogást. Igen, talán elfelejtette a varázsigét, a titkos szavakat, vagy más fizikai okok miatt képtelen visszatérni a lényegébe, a valós alakjába. Ezért nyávog olyan sokat. Mert amúgy megvizsgáltam nem látok rajta semmi sebet, vagy heget, nem érzékeny nyomásra, csak hízeleg és nyávog. És néha, vagy inkább rendszeresen eltűnik és felbukkan. Úgy néz ki senkié ez a macska. A lakásba nem jöhet be. A ház két bejárati ajtajára  lógattam ki fokhagymát, előtte megrajzoltam velük a keresztet a levegőbe. Ez távol tartja a gonoszt. Mindegy a macskának azért adok enni, inni a szaletli alatt megbújhat ha akar, de ennyi. Azóta nem volt sehol betörés sem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106012 Dátum: 2017.02.14., 21:11:28 »

Na, úgy tűnik, lassan belerázódunk a szerepünkbe!   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106011 Dátum: 2017.02.14., 21:10:08 »

Jó estlétet!


Felbuzdulván a Welsh Open meccsein, ma délelőtt dobtam fel egy tippelős szelvényt, csupa papírformával. Hat meccset kötöttem össze, 5 snookert és egy kézilabdát. Tettem rá 250 Ft-ocskát, és ha minden OK akkor majdnem 900 bejött volna.  Ám mennyire látszik, hogy a snookerben sincs és nem lehet papírforma, még az első fordulókban sem.
 M.J. Williams és E Slessor küzdelméből az esélytelen, a fiatal angol Slessor került ki győztesen,   shock  a hazai pályán küzdő Williams-vel szemben. Az odds amúgy 5,5 volt az angolnak. Szóval ez elment.  uuuhhh uuuhhh

A másik trauma   shock  A McManus és C. Keogan összecsapás hozta meg nekem. A 71-es születésű skót nem bírt fiatal angol ellenfelével, Keagennel. Ez is elment....úgy hogy nem nyertem semmit, forintügyileg, csak tapasztalatot.

Ne add fel, a tapasztalat a legnagyobb eredmény, a mit az ember csak megszerezhet!
Ráadásul már biztos lehetsz abban, hogy a snookerben a leginkább a pillanatnyi forma, az adott meccsen meglevő koncentráció képesség az, a mi számít. Ezt magam már megfigyeltem a közvevtítések során!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106010 Dátum: 2017.02.14., 21:07:47 »

Éjjel általában többnyire kevés lesz felettünk a felhő, viszont ismét többfelé képződhetnek sűrű ködfoltok néhol zúzmarával, illetve zárt rétegfelhőzet. Erre továbbra is az ország középső és keleti részén van nagyobb esély. Itt néhol gyenge ónos szitálás vagy hószállingózás is előfordulhat. A változó irányú légmozgás gyenge marad. Általában -3 és -8 fok közé hűl a levegő reggelre.
Kedden napközben az éjjel képződött pára- és ködfoltok az ország nagyobb részén zsugorodni, oszlani kezdenek és a legtöbb helyen többórás napsütésre is készülhetünk. Néhol - főként délkeleten - azonban tartósan megmaradhat a köd vagy a belőle képződött rétegfelhőzet. A nyugatias légmozgás többnyire gyenge marad. A napos helyeken általában 4 és 7, a tartósan borult, ködös vidékeken 0 és +3 fok között alakul a legmagasabb hőmérséklet.

Jó estét!

Bizony, vacak idő volt ma! Ráadásul a fám is fogytán, így kénytelen voltam hozatni. Mivel a városban momentán egy tüzépen van fa, sejted, milyen árakkal találkoztam...  shock
Mivel nem volt tragikusan magas az ár, csak megkötöttük a boltot 15q-ra... Arra viszont rájöttem, hogy legközelebb vélhetően Pilisről fogok hozatni, onnan olcsóbban ideér, mint három utcával mellőlünk!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106009 Dátum: 2017.02.14., 20:15:54 »

Jó estlétet!


Felbuzdulván a Welsh Open meccsein, ma délelőtt dobtam fel egy tippelős szelvényt, csupa papírformával. Hat meccset kötöttem össze, 5 snookert és egy kézilabdát. Tettem rá 250 Ft-ocskát, és ha minden OK akkor majdnem 900 bejött volna.  Ám mennyire látszik, hogy a snookerben sincs és nem lehet papírforma, még az első fordulókban sem.
 M.J. Williams és E Slessor küzdelméből az esélytelen, a fiatal angol Slessor került ki győztesen,   shock  a hazai pályán küzdő Williams-vel szemben. Az odds amúgy 5,5 volt az angolnak. Szóval ez elment.  uuuhhh uuuhhh

A másik trauma   shock  A McManus és C. Keogan összecsapás hozta meg nekem. A 71-es születésű skót nem bírt fiatal angol ellenfelével, Keagennel. Ez is elment....úgy hogy nem nyertem semmit, forintügyileg, csak tapasztalatot.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106008 Dátum: 2017.02.14., 09:01:18 »

Éjjel általában többnyire kevés lesz felettünk a felhő, viszont ismét többfelé képződhetnek sűrű ködfoltok néhol zúzmarával, illetve zárt rétegfelhőzet. Erre továbbra is az ország középső és keleti részén van nagyobb esély. Itt néhol gyenge ónos szitálás vagy hószállingózás is előfordulhat. A változó irányú légmozgás gyenge marad. Általában -3 és -8 fok közé hűl a levegő reggelre.
Kedden napközben az éjjel képződött pára- és ködfoltok az ország nagyobb részén zsugorodni, oszlani kezdenek és a legtöbb helyen többórás napsütésre is készülhetünk. Néhol - főként délkeleten - azonban tartósan megmaradhat a köd vagy a belőle képződött rétegfelhőzet. A nyugatias légmozgás többnyire gyenge marad. A napos helyeken általában 4 és 7, a tartósan borult, ködös vidékeken 0 és +3 fok között alakul a legmagasabb hőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106007 Dátum: 2017.02.13., 22:39:27 »

Ma -a hétfőn nem adunk ki pénzt jegyében- elmentünk megint az intézetbe, hogy a megkezdett kezelést folytassuk. Menet közben felmerült még egy gyanú a betegség lehetséges okára, így újabb vérvizsgálat és ultrahang vizsgálat is volt.
Legközelebb szerdán megyünk Pestre.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106006 Dátum: 2017.02.13., 22:36:25 »

Jó estét!

A vasárnap teljes gyermeki lefoglaltságban telt.  vigyor

Délelőtt fahasogatás és darabolás volt. Természetesen Viktor segített... addig nem volt békém, míg nem kapott egy kis baltát és néhány vékony ágat, amit darabolhatott. Azon túl, hogy a fél szemem állandóan a gyermeken volt, ő még képes volt tovább fokozni a segítséget: én segítsek és tartsam a botot, mert ő egy kézzel nem bírja el rendesen a baltát...  vigyor
Mindennek ellenére sikerült megfelelő mennyiségű fát feldolgozni!
Ebéd után a temetőbe kellett menni ismét és kicsit rendbe tenni anyukája sírját. Hát elmentünk...
Ott, a nagy dolgozásban egyszer ki is fakadt a felhőcske és hullott a csendes eső... Nem szóltam, hiszen „a beszéd csak félreértések forrása”. Leültem egy sírkőre, kitártam a karomat, hadd legyen meg a párna. Mikor felszáradtak a könnyek, azt kérdezte, tudom-e miért sírt. Gyanítottam, de egy ilyen kérdésre nem válaszolunk, hát visszakérdeztem „Miért?” Olyan választ kaptam, amire álmomban sem mertem volna gondolni; ezzel feltárult előttem a gyermek lélekmélysége, melybe ott van eltemetve az összes keserűség, ami ebben a pici fiúban benne van: „Mert nekem most már nincs senkim. Eddig legalább volt anyukám, de már Ő is meghalt!”
Hamar haza is jöttünk...
Itthon persze a sok játék, a társasozás kiverte a fejéből a keserűséget.... de bennem ott maradt, s ott visszhangzik minden üres percben. És elgondolkodok azokon a gyermekeken, akik rátámadnak szüleikre és azokra a szülőkre, akik rátámadnak gyermekeikre. nem tudják, mekkora kincsük van!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106005 Dátum: 2017.02.13., 12:39:24 »


           S N O O K E R !

          Welsh Open.   2017 február 13-19.

          Cardiff.   Wales.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106004 Dátum: 2017.02.13., 07:47:47 »

Az új hét első reggelére virradó éjszakán a keleti országrészben elhelyezkedő ködmező terebélyesedik, s közben nyugat felé tolódik, így az ország középső harmadán is nagy területen alakul ki sűrű, zúzmarás köd. Ezzel szemben a reggeli órákra a Dunántúl nyugati területein csökken a felhőzet, így a Dunántúl nagy részén naposnak ígérkezik a reggel és a délelőtt. Emellett Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében is kevesebb helyen számítunk köd jelenlétére, így a vasárnapinál ott is több napsütés igérkezik. A légmozgás az ország zömén elhanyagolható lesz, csupán a Dunántúl déli felén lesz gyenge keleties, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében pedig gyenge északias szél. Csapadék csupán a ködfelhőzetből előforduló hószállingózás, illetve ónos szitálás formájában jelentkezhet. A minimum-hőmérséklet -2 és -8 fok között alakul.
Túlnyomóan napos időre van kilátás, de az éjszaka képződött köd és rétegfelhőzet helyenként - nagyobb eséllyel az ország középső harmadán - tartósabban megmaradhat. Csapadék továbbra sem várható, az egész nap rétegfelhővel borított és ködös helyeken azonban előfordulhat ónos szitálás, hószállingózás. Az északkeleti, keleti szél gyenge marad, az ország északi felén szélcsendes területek is lesznek. A legmagasabb hőmérséklet a napos területeken 3-5 fok körül, az egész nap ködös, illetve rétegfelhővel borított területeken kevéssel fagypont alatt alakul
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106003 Dátum: 2017.02.13., 07:02:00 »


A 2. évfolyam 107. számában 1991. VIII. 16-án megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106002 Dátum: 2017.02.12., 08:09:32 »

Napközben a nyugati határvidéken továbbra is sok felhő lesz az égen. Az Alföld északi, északkeleti tájain is tartósan megmaradhat a rétegfelhőzet, helyenként pedig a köd. A többi országrészben viszont a változó felhőzet mellett legalább néhány órás napsütésre mindenhol számíthatunk. Csapadék nem várható. A délkeleti, keleti irányú légmozgás általában gyenge, Észak-Dunántúlon helyenként mérsékelt lesz. A hőmérséklet többnyire 1 és 4 fok közé melegszik a kora délutáni órákra, de a tartósan ködös tájakon kevéssel 0 fok alatt maradhat.
Hétfőre virradóra az ország nyugati határvidékén lesz a legtöbb felhő, ott borult körzetek is előfordulnak. A Dunántúlon máshol is lehetnek többé-kevésbé felhős területek. A Duna vonalától keletre azonban jobbára derült lesz az éjszaka, itt többfelé képződik köd. A ködös helyeken ködszitálás, ónos ködszitálás, zúzmaraképződés előfordul. Gyenge lesz a változó irányú szél. A legalacsonyabb hőmérséklet -2 és -7 fok között valószínű.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106001 Dátum: 2017.02.11., 21:10:52 »

Jó estlétet!

 
Egy gyors tippelés a hét végére:

Las Palmas – Sevilla : V (vendég győzelem) odds: 2,15
Swansea – Leicester :  1 félidő D (döntetlen) odds: 2,0
Rennes – Nice : D (döntetlen) odds: 3,0


Az első mérkőzés foci, méghozzá európai és a spanyol La liga mérkőzése. A Kanári szigeti sárgák jelenleg a bajnokság 11. helyén állnak. A kisesés réme nem fenyegeti őket. A Sevilla gárdája sokáig úgy tűnt, hogy harcba száll a bajnoki címért is, ám az utóbbi időben, kétszer is megbotlott a csapat. Az előző fordulóban otthon ikszelt a Villareallal, még előtte meg vereséget szenvedtek az Espanol otthonában. Egy ilyen erős bajnokságban, ahol a csúcson a Reál Madrid királyi gárdája., no meg az isteni Barcelona Fc és a másik madridi gárda az Atletico marcangolja egymást, csak úgy lehet a farvízen elsuhanni, ha nem hullajt el pontokat a csapat. Ám ez az előző két fordulóban sajnos nem sikerült. A csapat jelenleg a 3. helyen áll, öt ponttal lemeradva az épp most első Barcelonától. A második helyen tanyázó Real-tól 3 pont választja el, de a madridiak két meccsel kevesebbet játszottak. Szóval ha a Sevilla gárdája nem akar lemaradni akkor nyernie kell. Tippem a győzelmük.

A második esemény angol foci, a premier ligabeli összecsapás. A tavalyi bajnok Wales-be utazik, hogy egy igen nagy csatában a hősiesen küzdő velszi gárdával, az első 45 perc lefújása után reményeim szerint döntetlennel vonuljanak majd az öltözőbe. Szóval a tavalyi bajnok, a Leicester gárdája nem szerepel valami fényesen a jelen bajnoki idényben, sőt igen csak kell majd kapaszkodnia, hogy ki ne essen. A csapat jelenleg a 20 csapatos bajnokság 16. helyén markolja kétségbeesetten a létrafokot. Ám azt is meg kell jegyezni, hogy a csapat még talpon áll a Bajnokok ligájában. Az egyenes kieséses szakaszban, épp a fentiekben emlegetett Sevillával került szembe.
No kedvenc „velszijeim-re” is igen csak ráférne a szerencse és a siker is. A csapat jelenleg épp a Leicester mögött áll, a 17. helyen, pontjaik száma is azonos. Ám a hattyúknak mintha látszana valami fény az alagút mélyének végén. Igaz hogy az előző fordulóban kikaptak 2:1 arányban a Mancheseter City otthonában, ám előtte verték a Southamptont. Még előtte Liverpoolban is helytálltak, ahol hatalmas szikrázó csatában 3:2-re verték a bajnokságra ácsingózó, hazai Liverpool Fc gárdáját. Szóval minden esélyük meg van a győzelemre, a meccs végén. De én most jelenleg a hattyúk és a rókák küzdelmében egy félidei egálnak már örülnék.

Rennes és a Nice összecsapása a francia első ligában, szintén foci. A Rennes erős középcsapat a bajnokságban, a 9. helyen áll. A Nice gárdája sokáig vezette a bajnokságot, azonban mintha kifáradtak volna, sok pontot elvesztettek és jelenleg a 3. helyen tanyáznak. Ha szeretnének harcban maradni a bajnoki címért, akkor nem szabad pontot veszíteniük, ám szerintem a hazai csapat ezt nem fogja hagyni és a meccs végén döntetlent mutat az eredményjelző tábla.

Megjátszottam patent variésönbe, 80 Ft-os alaptéttel a játék 560 Ft-ba került.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106000 Dátum: 2017.02.11., 21:05:36 »

Jó éjszakát!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105999 Dátum: 2017.02.11., 21:05:02 »

Az éjszakai és reggeli órákban a Dunántúlon több, másutt kevesebb felhő lesz az égen. A nyugati megyékben hószállingózás, kisebb havazás néhol előfordulhat. A déli, délkeleti szél a Baja-Siófok-Mosonmagyaróvár vonal széles sávjában többször megélénkül, másutt gyenge, illetve mérsékelt marad. A kevésbé szeles keleti területeken erősen párássá válik a levegő, többfelé sűrű ködfoltok képződhetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -2 és -7 fok között alakul, a tartósabban derült, szélcsendes területeken mérhetjük az alacsonyabb értékeket.
A Dunántúlon erősen felhős vagy borult lesz az ég, és helyenként hószállingózás, esetleg (ónos) szitálás előfordulhat. A középső és keleti tájakon a hajnalban képződött ködfoltok fokozatosan zsugorodnak, ugyanakkor az alacsony szintű rétegfelhőzetnek köszönhetően ezeken a tájakon is sok felhőre számíthatunk, viszont főként a határmenti területeken hosszabb-rövidebb időre a Nap is kisüthet. A délkeleti szél továbbra is a délkeleti szélcsatornában élénkülhet meg többször, keleten ugyanakkor szélcsendes körzetekre is számítani lehet. A hőmérséklet csúcsértéke 1 és 5 fok között alakul, de a tartósan borult vagy ködös tájakon akár 0 fok alatt is maradhat a hőmérő higanyszála.

Jő estét!k

Ma a napsütéses, de hideg időben végső búcsút vettünk Viktor anyukájától. Nagyon szolid létszámú gyászló gyűlt össze... Ennek ellenére az evangélikus lelkész asszony igencsak szép szertartást celebrált! Amilyen vagyok, megkönnyeztem...
Miután elköszöntünk attól a pár embertől, aki el is jött, nem csak megígérte, Viktor azt kérte, menjek ki vele is, hogy el tudjon búcsúzni anyukájától. Szívszaggató volt!
 siros_2

Még most is hatása alatt vagyok, bár a gyerek éppen futkos és nevetgél.... Ő egészségesebb idegrendszerrel rendelkezik, hála Istennek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105998 Dátum: 2017.02.11., 07:21:59 »

Az éjszakai és reggeli órákban a Dunántúlon több, másutt kevesebb felhő lesz az égen. A nyugati megyékben hószállingózás, kisebb havazás néhol előfordulhat. A déli, délkeleti szél a Baja-Siófok-Mosonmagyaróvár vonal széles sávjában többször megélénkül, másutt gyenge, illetve mérsékelt marad. A kevésbé szeles keleti területeken erősen párássá válik a levegő, többfelé sűrű ködfoltok képződhetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -2 és -7 fok között alakul, a tartósabban derült, szélcsendes területeken mérhetjük az alacsonyabb értékeket.
A Dunántúlon erősen felhős vagy borult lesz az ég, és helyenként hószállingózás, esetleg (ónos) szitálás előfordulhat. A középső és keleti tájakon a hajnalban képződött ködfoltok fokozatosan zsugorodnak, ugyanakkor az alacsony szintű rétegfelhőzetnek köszönhetően ezeken a tájakon is sok felhőre számíthatunk, viszont főként a határmenti területeken hosszabb-rövidebb időre a Nap is kisüthet. A délkeleti szél továbbra is a délkeleti szélcsatornában élénkülhet meg többször, keleten ugyanakkor szélcsendes körzetekre is számítani lehet. A hőmérséklet csúcsértéke 1 és 5 fok között alakul, de a tartósan borult vagy ködös tájakon akár 0 fok alatt is maradhat a hőmérő higanyszála.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105997 Dátum: 2017.02.10., 10:31:48 »






Jó estlétet!


A nehéz és izgalmas versenyek mellett íme egy új sorozat, a History tv-csatornán a sportág egyik fenegyerekéről... amerikai kalandozásáról.
nem tudom mikor kerül nálunk műsorra...

http://www.history.co.uk/shows/ronnie-osullivans-american-hustle#episodes

Hogy Te miket nem találsz?!  shock
 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105996 Dátum: 2017.02.10., 10:30:09 »

Szép napot! Ma megint az Ormosban vagyunk. Megjöttek a leletek, ennek szellemében konzultálunk a további kezelésekről.
Innen majd irány az Újpalotai út, a Mitsu bontó. Egy apró, ám fontos alkatrészt kell beszerezni a fojtószelephez (naná, hogy elektronika!  robban), mert hirtelen gázadásnál rossz jelet ad vezérlő elektronikának, ezért az autó "ledadog". Nagyon kellemetlen, lehetetlenné teszi a normális közlekedést. Van a bontóban, de kell a minta, mert több féle létezik.
Ha ez is megvan, iparkodás haza, mert délután farsangja lesz a gyereknek!  shock
Szóval így élünk újabban.
Viktor teljesen átrajzolta a napjaink vonalvezetését... de nem bánom!  _lov_
Ebéd után tanulunk, aztán előkészülök a fával az éjszakára, majd játszunk lefekvésig. Akkor esti puszi, és onnantól enyém az időm. Ekkor vacsorázom, fürdök és megyek aludni, mert az éjjeli többszöri felébredés megteszi hatását... Mosolyog
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105995 Dátum: 2017.02.10., 08:20:08 »

Péntekre virradó éjszaka az ország nagy részén marad a túlnyomóan borult idő, de hajnaltól délkelet felől megkezdődik a felhőzet felszakadozása. Helyenként, elsősorban az ország északi, északkeleti részén előfordul hószállingózás. Párás lesz a levegő, néhol ködfoltok is kialakulhatnak, nagyobb eséllyel délen, délnyugaton. Általában gyenge lesz a keleties légmozgás. A Dunántúl déli felén, és a Bakony térségében kissé élénkebb lehet a délkeleti szél. Többnyire -5 és 0 fok közé hűl a levegő péntek reggelre.
Napközben tovább szakadozik a felhőzet, és már csak délnyugaton marad tartósan borult az ég. Máshol változóan felhős idő lesz több-kevesebb napsütéssel. Csapadék sehol sem várható. A délkeleti szél a Dunántúlon többfelé megélénkül, máshol többnyire gyenge marad. A legmagasabb hőmérséklet 1 és 5 fok közé várhat
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105994 Dátum: 2017.02.10., 07:04:28 »






Jó estlétet!


A nehéz és izgalmas versenyek mellett íme egy új sorozat, a History tv-csatornán a sportág egyik fenegyerekéről... amerikai kalandozásáról.
nem tudom mikor kerül nálunk műsorra...

http://www.history.co.uk/shows/ronnie-osullivans-american-hustle#episodes

           Ez remek! Köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 294 295 [296] 297 298 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!