Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 11:07:51
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 158 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 289 290 [291] 292 293 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128814 alkalommal)
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #106109 Dátum: 2017.03.03., 19:18:15 »



Egy régi dal, egy régi előadótól, aki közel 33 év után újból  elénekelte és átélte.

https://www.youtube.com/watch?v=0rEVwwB3Iw0


(Mikulás testvérünk lelke, minden bizonnyal ma erős öklivel megdöngette Szent Péter kapuját és visszanézve biztos ránk is vetett egy pillantást 32-esekre)
  







Így fáj.  Csak csendes könnyekre vagyok képes.
Nem tudtam, hogy bajban van, nem tudtam segíteni  S�r
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106108 Dátum: 2017.03.03., 18:08:08 »

 

Egy régi dal, egy régi előadótól, aki közel 33 év után újból  elénekelte és átélte.

https://www.youtube.com/watch?v=0rEVwwB3Iw0


(Mikulás testvérünk lelke, minden bizonnyal ma erős öklivel megdöngette Szent Péter kapuját és visszanézve biztos ránk is vetett egy pillantást 32-esekre)
  


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106107 Dátum: 2017.03.03., 08:32:16 »

Együttérzésem a hozzátartozóknak, akikről mindig szeretettel írt.
Az éjszaki órákban az ország északi, északkeleti részén már csökken felhőzet, délnyugaton, délen viszont több lesz a felhő. Az éjszaka első felében a déli országrészben még előfordulhat gyenge eső, zápor, de reggel csapadék már nem valószínű. A nyugati szél általában gyenge marad, de az északi területeken még kifuthatnak élénk széllökések. A leggyengébb légmozgású, helyenként szélcsendes délnyugati vidékeken párássá válhat reggelre a levegő, foltokban köd képződik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában -1 és +4 fok között várható, a tartósabban felhős déli megyékben lesz enyhébb a reggel.
Napközben a többórás napsütés mellett időnként erősebben megnövekszik a fátyolfelhőzet, így délután már szűrt napsütés lesz a jellemző - és mind többfelé jelenhetnek meg fényes légköroptikai jelenségek az égen. Csapadék még a meg-megvastagodó alacsonyabb szintű felhőzetből sem valószínű. A Nyugat-Dunántúlon és az északkeleti országrészben többször megélénkül a szél - előbbi területeken déli, utóbbi tájakon nyugati irányból -, Sopron környékén erős széllökések is kifuthatnak. Kellemesen magasra, 11 és 16 fok közé melegszik a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106106 Dátum: 2017.03.03., 08:31:31 »


     Megrendülve olvasom a szomorú hírt!

            R.I.P.

         
Együttérzésem a hozzátartozóknak, akikről mindig szeretettel írt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106105 Dátum: 2017.03.03., 07:03:07 »



Mikulástól a 2. évfolyam 115. számának újra megjelentetésével búcsúzunk!
Közzétéve 2017-03-03 | Szerző: Csuhás   

A 2. évfolyam 115. száma IDE KATTINTVA MÁR ELÉRHETŐ!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106104 Dátum: 2017.03.03., 06:30:35 »



     Megrendülve olvasom a szomorú hírt!

            R.I.P.

         
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #106103 Dátum: 2017.03.02., 22:51:44 »


Gyerekek!

Szörnyű hírt kaptam.

MIKULÁS 2 hete meghalt.  siros_2 siros_2 siros_2 siros_2 siros_2

A feleségével beszéltem, holnap / péntek / lesz a búcsúztatása reggel 9-kor a Szt Gellért  templomban  Kelenföldön.
Sajnos én nem tudok elmenni, mert csak ma tudtam meg és ilyen hirtelen nem tudok szabadságra menni,
A legrégibb barátom volt  _lov_ siros_2 _lov_ siros_2

Ó jaj, ez bizony engem is letaglózott.
Szerettem a humorát. Egy rendes ember távozott, nyugodjon békében!
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #106102 Dátum: 2017.03.02., 22:48:28 »

És hol szerezte Muksika ezt a csúnya sérülést?
Sok gyógy simit küldök neki  _lov_

Okos cica, okos cica, de beszélni még nem tud, úgyhogy ezt homály fedi. Valahol kint jártában. No majd megmondom neki, hogy a ma esti simi adagot Akela küldte.
Tegnap kiszedték a kapcsokat. Nem is fájt neki. A gallértól az alatt a négy perc alatt megszabadult, míg beengedtem a szépséges feleségemet a kapun. Nem piszkálja sem a sebet, sem a fixálást, úgyhogy nem tettem vissza rá ezt az eszközt. Mennyire örült, hogy meg tud mosakodni és jól elgyepálta a kilincsre kötött kis plüssjátékot is.  vigyor
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106101 Dátum: 2017.03.02., 22:19:11 »


Gyerekek!

Szörnyű hírt kaptam.

MIKULÁS 2 hete meghalt.  siros_2 siros_2 siros_2 siros_2 siros_2

A feleségével beszéltem, holnap / péntek / lesz a búcsúztatása reggel 9-kor a Szt Gellért  templomban  Kelenföldön.
Sajnos én nem tudok elmenni, mert csak ma tudtam meg és ilyen hirtelen nem tudok szabadságra menni,
A legrégibb barátom volt  _lov_ siros_2 _lov_ siros_2



Nem találkoztam vele személyesen, "csak" itt a fórumon, de valahogy nem jön szó az ajkamra, betű az ujjaimra. Hiszen ismerjük egymást évek, és évtizedek óta...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #106100 Dátum: 2017.03.02., 22:12:06 »


Nem tudok magamhoz térni, annyira fáj a lelkem. Mindíg segített rajtam, bármikor kértem. Eljött velem mások temetésére, eljött Tatabányára 100/2-höz, bevitt a kórházba mikor vesegörcsöm volt, többször hazavontatta a bedöglött autómat,  eljött mikor szerelni kellett a kocsin valamit, hazahozott a bulik után. Hazaköltöztettük a Cyndrit Szolnokról, ő volt az első 32-es akit megismertem, amikor Szolnokra mentünk két autóval. Ott találkoztunk a Steinmetz szobornál, egy szál virággal várt.
Csak sírdogálok  siros_2

Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #106099 Dátum: 2017.03.02., 21:47:21 »



Gyerekek!

Szörnyű hírt kaptam.

MIKULÁS 2 hete meghalt.  siros_2 siros_2 siros_2 siros_2 siros_2

A feleségével beszéltem, holnap / péntek / lesz a búcsúztatása reggel 9-kor a Szt Gellért  templomban  Kelenföldön.
Sajnos én nem tudok elmenni, mert csak ma tudtam meg és ilyen hirtelen nem tudok szabadságra menni,
A legrégibb barátom volt  _lov_ siros_2 _lov_ siros_2
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #106098 Dátum: 2017.03.02., 21:32:53 »

Köszi Neked is!

Képzeld, Muksika egyik éjszaka nagy robajjal jött haza. Láttuk, hogy valami gond van a hátsó lábával, kicsit megsebesült. Másnap elvittük a dokihoz, valami ideggyulladásra gyanakodott, de mondtuk neki, hogy picit vérzett is, és akkor megtalálta a sebet. Az volt a terv, hogy összevarrja. Aztán kisült, hogy teljesen átvágta valamivel az achillesét a cicus, összestoppolta, a jószág kapott gipszet, aminek hat hétig kellett volna rajta lennie, meg gallért . Az első éjszaka leszedte a gallért is, meg gipszet is, és ment volna amúgy három lábon a dolgára.
Vissza az orvoshoz, az összestoppolt achilles naná, hogy szétszakadt. Vagy marad így három lábon a macsek, vagy vállaljuk a műtétet egy erre szakosodottnál. A válasz számunkra nem volt kérdés, másnap tehát újabb műtét következett. No emez nem gipszelt, hanem négy helyen átfúrta a csontot, és egymással összekötött fémekkel fixálta a lábat.
Két napig kissé dagadt volt a műtött láb, de mostanra leapadt. Muksi macska elég jól viseli a szobafogságot, szépen gyógyul. A kapcsokat valamikor a héten kell kiszedetni, a fixálás eltávolításáig még van hátra öt hét.

Úgy néz ki, fogja tudni használni mind a négy lábát, bár valószínűleg egy picit sántítani fog.

Drága egy macska ez, de nem bántuk meg, hogy bevállaltuk a második műtétet is.

És hol szerezte Muksika ezt a csúnya sérülést?
Sok gyógy simit küldök neki  _lov_
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106097 Dátum: 2017.03.02., 07:14:11 »

Csütörtökön a reggeli órákra az északi, északnyugati országrész felett ismét növekszik vastagszik a felhőzet, másutt még többnyire gyengén felhős idő valószínű. Az Alpokalján és a Kisalföldön gyenge eső, zápor is előfordulhat. A szél ismét délnyugatira, délire fordul és elsősorban a Dunántúlon megélénkül. A legalacsonyabb kora reggeli hőmérsékletek általában -3 és +3 fok között alakulnak. Az enyhébb idő a felhősebb nyugaton, északnyugaton várható, míg a gyenge fagyok a középső és keleti országrészben lesznek jellemzőek.
Csütörtök napközben tovább növekszik a felhőzet, néhány órányi napsütésre legfeljebb északkeleten számíthatunk. A nap második felében, estefelé kisebb eső, zápor főként a Dunántúlon, illetve a déli országrészben fordulhat elő. A délnyugati szél élénk újra megélénkül, keleten helyenként megerősödhet. A legmagasabb hőmérséklet 10 és 15 fok között várható, északon lesz a hűvösebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106096 Dátum: 2017.03.02., 07:13:33 »

Az esős napindítás után egészen jó kis idő lett volna, ha nem fújt volna a szél...
Persze ennek ellenére a szokásos kezelési körút megvolt. Ennek Viktor igencsak örül, hiszen ilyenkor pizzaszelet az ebédje.  vigyor
Persze aztán hazaérve alaposan megebédel a házi kosztból is!  vigyor
Ma vettem pogácsát, mert szereti a gyerek (is). Azonban Viktor két pogi után nem kért többet, mert „akkor nem leszek éhes a pizzásnál”...  vigyor
Miként illeszkedett be az iskolába?
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106095 Dátum: 2017.03.01., 22:15:08 »

Az éjszakai órákban a hidegfront átvonul az ország nagy része felett, a reggeli órákig nagyjából a Tiszántúlig jut majd el. Hatására országszerte beborul és sokfelé várható eső, zápor, sőt, szerda hajnalban a magasabb hegyekben havas eső is eshet. A déli, délnyugati szél egyre többfelé északnyugatira fordul és helyenként megélénkül, a keleti, délkeleti megyékben még a déli, délnyugati irányú légmozgás lehet mérsékelt. A legalacsonyabb hőmérséklet 4 és 9 fok között alakul, a nyugatról kelet felé haladva mérhetjük a magasabb értékeket.
A déli órákig országszerte borult marad az ég, a délután folyamán szakadozhat fel a felhőzet, ám csak még a nyugati megyék felett. A csendes eső délutánra a Tiszántúlra korlátozódik és onnan is eltávozik az esti órákra. A front mögött azonban a nyugati megyékben a felszakadozó, gomolyossá váló felhőzetből elszórt jelleggel záporok is kialakulhatnak. Az Alpokalján a zivatartevékenység sem kizárt, jégdarazápor kíséretében. Az északnyugatira forduló szél többfelé megélénkül, az északi, északnyugati megyékben időnként meg is erősödik. A hőmérséklet a kora délutáni órákra 7 és 12 fok közé kúszik fel.

Az esős napindítás után egészen jó kis idő lett volna, ha nem fújt volna a szél...
Persze ennek ellenére a szokásos kezelési körút megvolt. Ennek Viktor igencsak örül, hiszen ilyenkor pizzaszelet az ebédje.  vigyor
Persze aztán hazaérve alaposan megebédel a házi kosztból is!  vigyor
Ma vettem pogácsát, mert szereti a gyerek (is). Azonban Viktor két pogi után nem kért többet, mert „akkor nem leszek éhes a pizzásnál”...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106094 Dátum: 2017.03.01., 08:59:10 »

Az éjszakai órákban a hidegfront átvonul az ország nagy része felett, a reggeli órákig nagyjából a Tiszántúlig jut majd el. Hatására országszerte beborul és sokfelé várható eső, zápor, sőt, szerda hajnalban a magasabb hegyekben havas eső is eshet. A déli, délnyugati szél egyre többfelé északnyugatira fordul és helyenként megélénkül, a keleti, délkeleti megyékben még a déli, délnyugati irányú légmozgás lehet mérsékelt. A legalacsonyabb hőmérséklet 4 és 9 fok között alakul, a nyugatról kelet felé haladva mérhetjük a magasabb értékeket.
A déli órákig országszerte borult marad az ég, a délután folyamán szakadozhat fel a felhőzet, ám csak még a nyugati megyék felett. A csendes eső délutánra a Tiszántúlra korlátozódik és onnan is eltávozik az esti órákra. A front mögött azonban a nyugati megyékben a felszakadozó, gomolyossá váló felhőzetből elszórt jelleggel záporok is kialakulhatnak. Az Alpokalján a zivatartevékenység sem kizárt, jégdarazápor kíséretében. Az északnyugatira forduló szél többfelé megélénkül, az északi, északnyugati megyékben időnként meg is erősödik. A hőmérséklet a kora délutáni órákra 7 és 12 fok közé kúszik fel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106093 Dátum: 2017.03.01., 07:02:23 »


A 2. évfolyam 114. számában 1991. VIII. 30-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106092 Dátum: 2017.02.28., 22:02:30 »

Ma sikerült elhozni Viktor elkészült biciklijét a szomszédban lakó, de nem itt „praktizáló” szerelőtől. Egy külsőt és egy belsőt kellett cserélni, meg a kormányt megigazítani. Ez utóbbi, érzésem szerint nem igazán sikerült, mert most mintha a másik felé lenne csálé, de legalább csak alig...
Vityuskám tanulás után azonnal fel is pattant rá. Mivel nekem még akadt dolgom, Okszana kísérte ki az utcára, mert a kerékpározási tudomány egyelőre a sima aszfalton megy... szóval kell gyakorolni.  vigyor
No, a gyermek olyan sikeresen vitte ki a biciklit, hogy gyors futó edzést tartottunk; Kormos és Bátor nekilódult az utcának és megcélozta a 600 m-re levő Pennyt... szerencsére útközben megálltak beszélgetni a nem csekély számú kerítéseken belüli házőrzőkkel, így alig 150 m után már sikerült is elkapni a két szökevényt!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106091 Dátum: 2017.02.28., 21:55:01 »

Nekem az egyik kedvenc színésznőm volt Berek Kati.
Legutóbb ráadásul harminckettesek társaságában láttam színpadon, ami nem mostanában volt.
Sokoldalúsága, rátermettsége sok fiatal kezdő színész szemében példakép lehetne.

Nagyon sajnálom én is, szerettem a játékát!
Verset is csodálatosan tudott mondani! Bár abban a műfajban volt pár nagyszerű színész!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106090 Dátum: 2017.02.28., 21:53:49 »

A nap első felében még kevés felhő zavarja majd a napsütést, majd északnyugat felől a délután folyamán megnövekszik a felhőzet. Csapadékhullás még nem valószínű. A délnyugati szél nagy területen megerősödik, főleg az ország északi felében helyenként viharossá fokozódik. Csapadék nem valószínű. A legmagasabb hőmérséklet általában 13 és 18 fok között alakul.

Jó estét!

Az erős szél megmutatta a ház előtt álló fa gyengeségeit.... szerencsére csak a száraz ágak törtek le, viszont sikerült meglátnom néhány neuralgikusnak tűnő pontot. Így megvannak azok az ágak, amiket el kell távolítanom!
Istenkém, már csak idő és alkalom kellene...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 289 290 [291] 292 293 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!