Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.18., 00:41:08
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 318 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 659 660 [661] 662 663 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134784 alkalommal)
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98713 Dátum: 2015.05.25., 07:55:10 »

Elég baj hogy igazatok van és esik az eső. Még egy fél órával ezelőtt sütött a nap.
Ennek AKI az oka mert nem kíván locsolni és ezért esőt kívánt.
Vagy megkérte orbánt hogy fakasszon esőt a bő termése érdekében.
orbán ezt is elintézte. Közben a Rábán meg a Dunán árvíz veszély fenyeget.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98712 Dátum: 2015.05.25., 07:53:39 »


       Kicsinosítom magamat!

      Vendéget várunk, kedveset! _cupp
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98711 Dátum: 2015.05.25., 07:52:11 »


         Mikulás! Fogadd el amit Akela mond. Nem ráhagyni, elfogadni! vigyor
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98710 Dátum: 2015.05.25., 07:45:22 »

Nem hiszek nektek. Kénytelen vagyok kimenni az erkélyre hogy lássam az eget.
Elég baj hogy igazatok van és esik az eső. Még egy fél órával ezelőtt sütött a nap.
Ennek AKI az oka mert nem kíván locsolni és ezért esőt kívánt.
Vagy megkérte orbánt hogy fakasszon esőt a bő termése érdekében.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98709 Dátum: 2015.05.25., 07:44:21 »


      Nálunk is esik!
Nem hiszek nektek. Kénytelen vagyok kimenni az erkélyre hogy lássam az eget.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98708 Dátum: 2015.05.25., 07:33:47 »



      Nálunk is esik!
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #98707 Dátum: 2015.05.25., 07:30:09 »

Nem akarok beleszólni a fejlesztésbe, de mikor hol esik az eső?
Csillagos illetve azóta már napos az idő. Esőnek meg nyoma sincs.

Itt is esik  siros_2
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #98706 Dátum: 2015.05.25., 06:07:14 »

Délkelet felől erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé várható zápor, zivatar. Felhőszakadás is kialakulhat. 20 fok körül alakul a csúcsérték.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98705 Dátum: 2015.05.25., 05:26:31 »

Nem akarok beleszólni a fejlesztésbe, de mikor hol esik az eső?
Csillagos illetve azóta már napos az idő. Esőnek meg nyoma sincs.
Ha orbán napján esik eső csepereg bő lesz a termés a zöldségeseknek.
De ezt majd orbán megoldja.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98704 Dátum: 2015.05.25., 05:20:49 »

Esik eső, csepereg, aludjatok gyerekek.
Nem akarok beleszólni a fejlesztésbe, de mikor hol esik az eső?
Csillagos illetve azóta már napos az idő. Esőnek meg nyoma sincs.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98703 Dátum: 2015.05.25., 04:47:38 »



Jó estlétet!

Végül is....hm...őőőő igen....na valahogy...na ja.... szóval
régebben amikor egyszer a gép virusos lett akkor eljutottam azt hiszem az F12-ig....

(Tegnap már este volt és nekem késő, ezt meg készpénznek vettem, hisz a te kezed alatt a gép...
Az én Fujitsu Siemensem is 2007-es:
Arra lehet pendrive-ról telepíteni, szóval több mint valószínű, hogy a tiédre is.
Nem az F12-vel jutsz a BIOS-ba, hanem az F2-vel.)

A kisgép támadása a pendrive-val:
1. Tehát amikor a nagygépen megírtad a pendrive-ot a Rufussal, átviszed a kisgéphez a pendrive-ot és beledugod.
2. Megnyomod a kisgép bekapcsoló gombját (vagy újraindítod).
3. Szorgalmasan nyomogatod az F12 gombot.
Most meg kell jelenjen egy boot-menü, amiben valamilyen néven ki kell tudnod választanod a pendrive-ot.
(Lehet USB-nek nevezi, vagy a nevét írja ki, például „Kingston DATA Trailer”..., innen ezt nem tudom megmondani, de lesz három vagy négy lehetőség és azok közül értelemszerűen valamelyik.)

Ha megtaláltad a boot-menüben a pendrive-ot, és kiválasztottad, akkor hamarosan ennek kell betöltődnie:


Amennyiben ezt látod magad előtt, akkor megvagyunk!
Egyelőre kikapcsolhatod a kisgépet.
Sikeresen letöltöttél egy lemezképfájlt, telepítőt írtál belőle a pendrive-ra és bebootoltál róla!
A pendrive-re meg kell írnunk a nagy (új) gépen a telepítőt a Lubuntu-14.04.2-i386.iso-ból, aztán kezdhetünk linuxozni...

(Ha nem találod a boot-menüben a pendrive-ot, akkor a gép bekapcsolásakor/újraindításakor az F2-vel lépsz be a BIOS-ba. Ott kell engedélyezni az USB-bootot... De erről ráérünk akkor tárgyalni, ha egyáltalán szükség lesz rá.)





Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98702 Dátum: 2015.05.25., 04:16:57 »

 Esik eső, csepereg, aludjatok gyerekek.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98701 Dátum: 2015.05.24., 22:12:52 »

Kedves Szürketesó!

Van ám úgy, hogy a BIOS-ban a bootsorrendet megváltoztatni nem is olyan egyszerű, mégpedig azért, mert mondjuk a BIOS írja, hogy a sorrendet a +/- gombokkal tudod változtatni, de akárhogy nyomogatod őket nem történik semmi. Ez pedig azért lehet, mert a BIOS-t az angol billentyűzetkiosztáshoz írják, nekünk meg ugye a 102 gombos magyar van.
Ilyenkor a Csuhás például azt szokta csinálni, hogy szépen türelmesen elkezdi egyesével nyomogatni a billentyűzeten a gombokat, és egyszer csak meglesznek azok, amik a + és - gombnak felelnek meg, hiába van rajtuk más matrica.
(Szerintem én már telepítettem egy pont ilyen gépet, mint a tied Vistaval és Xubuntuval és éppen azzal jártam így.)
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #98700 Dátum: 2015.05.24., 21:59:13 »

1. Igen a MinimalCD-t letöltöd a nagy (új) gépre. (Alapértelmezés szerint tényleg a Letöltések könyvtárba kerül.)
2. Letöltöd az Rufust-t (ez is a Letöltések mappába kerül).
3. Csatlakoztatod a pendrive-ot a nagy (új)géphez.
4. Megkeresed a rufus-2.1.exe fájlt (a Letöltések könyvtárban) és futtatod.
5. Követed a leírást.
(A leírás 3. pontjához érve a Letöltések mappában a mini nevű fájlt kell neked most betallóznod.)

(Szóval az írás azt jelenti, hogy Rufussal írod a leírás alapján.)
És igen, amikor elkészültél ezzel, akkor megtámadod a pendive-val a régi gépet.

(Azért az új (nagy) gépen írunk, mert az DVD-n elküldött .iso-t csak azon fogod tudni bemásolni és utána ugyanezt végigcsinálni vele, hiszen a másik gépnek nem jó az olvasója. Akkor gyakoroljuk úgy, ahogy akkor is el kell majd járnunk.)




ezeket a leírásokat átmentem magamnak, mert ahogy nézem itt vszlag elég jól eligazodok és tudok vissza-visszanyúlni...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98699 Dátum: 2015.05.24., 21:43:32 »


A gyengébbek kedviért (aki momentán én lennék) szóval letöltöm a nagygépre (a jelenleg használatos "újra" azt amit először jelöltél kékkel a hsz-ben....a gép elmenti a letöltések mappába és onnan írjam át egy pendrive-re ( írjam az azt jelenti, hogy másoljam át? vagy van valami más trükk?)  és azután a megírt pendrive-vel támadjam be a régi gépet.  
1. Igen a MinimalCD-t letöltöd a nagy (új) gépre. (Alapértelmezés szerint tényleg a Letöltések könyvtárba kerül.)
2. Letöltöd az Rufust-t (ez is a Letöltések mappába kerül).
3. Csatlakoztatod a pendrive-ot a nagy (új)géphez.
4. Megkeresed a rufus-2.1.exe fájlt (a Letöltések könyvtárban) és futtatod.
5. Követed a leírást.
(A leírás 3. pontjához érve a Letöltések mappában a mini nevű fájlt kell neked most betallóznod.)

(Szóval az írás azt jelenti, hogy Rufussal írod a leírás alapján.)
És igen, amikor elkészültél ezzel, akkor megtámadod a pendive-val a régi gépet.

(Azért az új (nagy) gépen írunk, mert az DVD-n elküldött .iso-t csak azon fogod tudni bemásolni és utána ugyanezt végigcsinálni vele, hiszen a másik gépnek nem jó az olvasója. Akkor gyakoroljuk úgy, ahogy akkor is el kell majd járnunk.)
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #98698 Dátum: 2015.05.24., 21:38:51 »

  Asszem a jövő héten kell keresnem egy fogorvost. Egy ideje már érzem hogy a bal felső régióban valami baj van. De már egy ideje nem tudok rajta rágni sem. Nem fáj úgy...azaz nyugalmi állapotban, csak rágáskor. A szegfűszeg sem használ már nagyon...régebben narancstapló (héj belseje) jó volt rá... (régi trükk idegenben tanultam)

Nyugaton mindenkinek van fogorvosa...pszichiátere, mosógépszerelője... Nekem a házirvosom is 55 km-re van.  Utoljára fogorvosnál 6 éve voltam....akkor kihúzta, legalábbis megpróbálta, ám beletörte. A vége az ÁEK lett, ahol a kisműtóben röpke egy óra alatt kiszedték a csonkot....  Miután ezek a kiemelő kütyük nem működtek, újra áttanulmányozta a doktornő a  körröntgent és  mondta "szétfúrja" az álkapcsomat de kiveszi...  Mondtam is neki, hogy a "Királynőért és hazáért bármit" csak legyen mit markolnom a "székkarfáján" mert már a vasból is verejtéket szorítottam. De szépen megcsinálta és gyorsan gyógyultam is. Az a baj a nevire nem emlékezem....pedig ő benne megbíztam.  Mert nem a fogorvostól félek és nem is attól, hogy fáj....hanem ahhoz hogy valaki a számba turkáljon ahhoz bizalom kell a részemről.... hogy megengedjem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #98697 Dátum: 2015.05.24., 21:14:47 »

Ha hibás az eszköz (CD/DVD-olvasó), azzal csak szívni fogunk. Hibás hardvert semmilyen rendszer nem tud megjavítani.

http://www.techsupportforum.com/forums/f108/solved-fujitsu-siemens-esprimo-mobile-v5535-525452-6.html
Itt eléggé társalognak a gépeddel és az USB-boottal kapcsolatban.

Van egy legalább 1 GB-os pendrive-od, amin legalább a telepítés idejére nem kellenek a rajta lévő dolgok?

Mert akkor irányt váltanék.
Töltsd le az Ubuntu 14.04 MinimalCD-t , és írj belőle telepítő pendrive-ot a Rufussal (>>Innen<< tudod letölteni.)
Próbálj róla bebootolni (csatlakoztasd a géphez a telepítő pendrive-ot, kapcsold be a gépet, F12 és a bootolásnál tedd első helyre az USB-t, pendrive-ot ((nem tudom hogyan jelöli)...).
(Nem erről fogunk telepíteni, de a MinimalCD csak kb. 30 MB, azt még neked sem gond letöltetned a mobilneteddel, viszont a telepítőt ugyanúgy írsz belőle mint más Ubuntu telepítőkből, és úgy is bootolsz róla. Szóval ha sikerül megírnod a telepítőt és bootolnod róla, akkor tudjuk, jó úton járunk.
Ha itt tartunk, akkor el fogom neked küldeni a Lubuntu 14.04 .iso-t, egy lemezen, és akkor nem kell letöltened, hanem a DVD-ről bemásolod a az .iso-t a „nagygépedre” és abból ugyanúgy telepítőt írsz a pendrive-ra, ahogy írtál a MinimalCD.iso-ból.)



A gyengébbek kedviért (aki momentán én lennék) szóval letöltöm a nagygépre (a jelenleg használatos "újra" azt amit először jelöltél kékkel a hsz-ben....a gép elmenti a letöltések mappába és onnan írjam át egy pendrive-re ( írjam az azt jelenti, hogy másoljam át? vagy van valami más trükk?)  és azután a megírt pendrive-vel támadjam be a régi gépet. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98696 Dátum: 2015.05.24., 21:03:42 »



Jó estlétet!

Végül is....hm...őőőő igen....na valahogy...na ja.... szóval
régebben amikor egyszer a gép virusos lett akkor eljutottam azt hiszem az F12-ig....ahol furcsa táblázatok voltak meg boot és egyebek...valószínű hogy igényt fogok tartani a  lemezre.. ám...elébb aztat kell tisztáznom, hogy a gép dvd cd olvasója, írója mennyire jól működik. Talán emlékszel régen pár éve írtam róla, hogy nehezen akarja olvasni a dolgokat. Akkoriban Ket...- aki amúgy nem tudom merre jár - szóval akkoriban még ő vele eszmét cserélgettünk a CD tisztító lemez hasznosságáról, vagy épp haszontalanságáról.  Ez most azért is merült fel hirtelenjében...mivel ahogy a gép visszakerült átakartam írni róla pár dolgot DVD lemezre aztán miután nem sikerült CD lemezre ám az se jött össze. Noha azt írta ki a "Néro" aki nem cézár, hogy befejezve mármint a kiírások....aztán semmi. Szóval megprób álok pár dvd és cd lemezt olvastatni... Jobb lett volna az USB....mert az viszont működik ez biztos....mivel a lemezírás sikertelensége után ahhoz folyamodtam.


Amúgy izgalmas dolog ez az egész...nagyon kezdi birizgálni a fantáziámat. főképp úgy hogy visszakaptam ezt a gépet - noha nem úgy adtam oda, hogy visszavárom - és így talán - persze akár távfelügyelettel is - de talán belemélyedhetnék kicsit jobban a virtuál világba.  Mert bizony bármennyire is szeretek fát vágni és rakodni is....azért a jövő útja már meg van szabva...*




* nem rég láttam egy ismeretterjesztő filmet egyik adón...a lényege az hogy ha az emberiség még él pár száz évet lehet el kell azon gondolkozni hogy mi módon tudunk a földön kívül is életet teremteni és megélni.... ...és annyi bizonyos hogy fatutajokon ez nem fog menni....

Ha hibás az eszköz (CD/DVD-olvasó), azzal csak szívni fogunk. Hibás hardvert semmilyen rendszer nem tud megjavítani.

http://www.techsupportforum.com/forums/f108/solved-fujitsu-siemens-esprimo-mobile-v5535-525452-6.html
Itt eléggé társalognak a gépeddel és az USB-boottal kapcsolatban.

Van egy legalább 1 GB-os pendrive-od, amin legalább a telepítés idejére nem kellenek a rajta lévő dolgok?

Mert akkor irányt váltanék.
Töltsd le az Ubuntu 14.04 MinimalCD-t , és írj belőle telepítő pendrive-ot a Rufussal (>>Innen<< tudod letölteni.)
Próbálj róla bebootolni (csatlakoztasd a géphez a telepítő pendrive-ot, kapcsold be a gépet, F12 és a bootolásnál tedd első helyre az USB-t, pendrive-ot ((nem tudom hogyan jelöli)...).
(Nem erről fogunk telepíteni, de a MinimalCD csak kb. 30 MB, azt még neked sem gond letöltetned a mobilneteddel, viszont a telepítőt ugyanúgy írsz belőle mint más Ubuntu telepítőkből, és úgy is bootolsz róla. Szóval ha sikerül megírnod a telepítőt és bootolnod róla, akkor tudjuk, jó úton járunk.
Ha itt tartunk, akkor el fogom neked küldeni a Lubuntu 14.04 .iso-t, egy lemezen, és akkor nem kell letöltened, hanem a DVD-ről bemásolod a az .iso-t a „nagygépedre” és abból ugyanúgy telepítőt írsz a pendrive-ra, ahogy írtál a MinimalCD.iso-ból.)
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #98695 Dátum: 2015.05.24., 20:50:37 »

Ma igen elfáradam. Kiástam vagy 20 bokornyi sövényt, egyneként a bokrok  ágai a tőnél olyan csukló  igazi embernyi csuklóvastagságúak voltak (Gazember csuklónyi) nem az én vékony kezem méretűek. A szomszéd telek és a mienk között volt. Nagyon elburjánzott már, én vágtam rendesen, de a szomszéd nem törődött vele. Régebben a régi tulajnál (szomszédügyileg) volt kulcsom a telkéhez és átmenve onnan is tudtam, igazítani a sövényt. Az új tulaj az nem adott kulcsot, és a kerítésével sem a sövénnyel sem törődik, csak sopánkodik. Végül is engem nem zavart, de az asszony már rágta a fülemet....így engedtem neki és kivéágtam a sövényt... Amúgy lesz gazdája mert egy távoli szomszéd elviszi mindet. Mindegy a két telek közé meg lerakok pár faoszlopot és kifeszítek rá egy zöld színű sűrű hálót... Ha meggondolom talán nem is baj....mert a sövény helyére teszek majd paradicsom palántákat.

Aztán kiültettem nagyobb cserepekbe (műanyag) a balkon paradicsomokat is....Lett vagy 15 cserépnyi (ezek amelyek biztosan életképesek és szépek)   Emlékszem az asszony két-három éve a virágzó balkonoparadicsomokat 3-400 Ft-ért vette itt a faluban az "aranykalászos" gazdától.  Tavaly kérdezte is hogy nem kell? Mondtam nem....van....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #98694 Dátum: 2015.05.24., 20:38:09 »

Jó estlétet!

E heti tippelések a következők :
Bourdeux – Montpelier :  H (hazai győzelem)
Jagiellonia Bialystok – Wisla Krakkó :  H  (hazai győzelem)              
Stoke – Liverpool :  V (vendég győzelem)
Aston Villa – Burnley :  H (hazai győzelem)

A „Bordó” és a Montpelier labdarúgó mérkőzés a francia első osztályban. Az utolsó fordulónál tartunk a bajnokságban. Különösebben nem kedvelem a francia bajnokságot...sőt a franciákat sem igazán, illetve közömbös vagyuk velük, ahogy ők voltak valamikor velem. De néha fogadok a meccseikre, jobban a kézilabdájukat szeretem, mármint fogadásügyileg.
 A Bordó a bajnokságban a 6. helyen áll és ennél feljebb már nem tud kerülni. Jól kezdte a bajnokságot, aztán „visszaküzdötte” magát egy jó erős középcsapattá. A Montpellier a 7. helyen zár a bajnokságban feljebb már a provánsziak sem tudnak kerülni. Alulról talán a Lill veszélyes lehetne rájuk, de csak a szerzett pontok azonosságában.  Az őszi idényben a bordó vendégként is nyerni tudott. Töröm a fejem a döntetlenen, de szerintem jó a bordói bor....és így behozzák a meccset, tippem hazai győzelem.

Jagiellonia Bialystok és a Wisla Krakkó csatája a lengyel labdarúgás első osztályának felsőházában.
A Krakkóiak az első felsőházi fordulóban leikszeltek szczecziniekkel, míg a Jagiellnia vereséget szenvedett a Varsóban a Legia-tól, ám sokáig tartották magukat. A bajnokságban is a vége felé jól szerepeltek, szerintem most jó formában vannak és tippem hazai győzelem.

Stoke és a Liverpool találkozója az angol premier liga utolsó fordulójában. (foci) A Stoke az egész bajnokságban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, erős középcsapatként. Senki, egyik sztárcsapat sem vehette őket félvállról. A Liverpool jelenleg az 5. helyen van és ez a helyezés feljogosítja őt, hogy indulhasson a nemzetközi kupában, legalábbis selejtezőt játszhasson. Ám ehhez az szükséges, hogy pontot, inkább pontokat hozzon el Stoke-on-Trent-ből a fazekasok otthonából. Állítólag a városban korábban és most is nagyon sok fazekas műhely működött és innen kapta a csapat is a becenevét. A Liverpool alatt ott menetel a Tottenham aki egy ponttal van lemaradva mögüle és ott liheg még igaz két ponttal elmaradva a 'pooltól a Southampton is amelyik az előző fordulóban 6 gólt rúgott az Aston Villának.  A tét nagy, amelyik csapat megszerzi az 5. helyet az indulhat a nemzetközi porondon. Ez Angliában nagy dolog és pénz is... A Stoke-nak elméletilag mindegy a 9. helyről se feljebb, de még lejebb  sem tud kerülni. Szerintem a Liverpool hozza ezt a meccset, nem könnyedén, hanem nagy csatában de nyerni fog. Így tippem vendég győzelem.

A fentiekben pillanatra epizódszereplőként megemlített Aston Villa és a Burnley csatája szintén a premier ligában (persze foci)  Az előző fordulóban az Villa hatot kapott a S'hampton otthonában, ami minden bizonnyal nem esett nekik jól. a  kieséstől éppen hogy megmenekült, tehát igazából ennek a meccsnek ebből a szempontból nincsen tétje, ahogy a Burnley számára sem, mivel ők már kiestek. Ám a Birmingeniknek vissza van még ezen utolsó fordulón kívül egy FA kupamérkőzésük is. Hiszen a FA kupában Arsenal Aston Villa döntő lesz mégpedig e hó 30-án. Ezen morfondírozva töröm a fejem. Mert mi van ha a Villa tartalékol arra a meccsre, nem akar sérülteket. Hiszen ha nyer a kupadöntőn, akkor ott a helye a nemzetközi porondon is. De vegyük azt is számításba, hogy a hazai szurkolókkal felejtettni kellene a fiaskót S'hamptonban.  Az előző fordulóban a Burnley a fazekasok (Stoke) otthonában ikszelt. hm...Szerintem a Villának egy siker kell, ahhoz hogy jó formában vegye fel a harcot a kupadöntőben, így nyerni fog. Egy 1:6-os eredmény után egy hazai döntetlen, vagy netán vereség nem hozza a csapatot formában, így tippem hazai győzelem.

Megteszem holnap a szokásos 4/3-as veriésőnbe, összesen 400 Ft-ért, amelyért ha minden bejön 3.748 Ft-t kaszálhatok. Ha egy meccs elmegy akkor még visszajön a befektetett pénz.





Az első két meccs ahogy kell bejött, a Bordó is hozta a meccset és a kis Jagiellonia is győzött a Krakkóiak ellen. Valamikor régen jártam Byalistok-ban egy sportversenyen, még a lenygel "forradalom" idején... 
Ám a két utolsó mérkőzés...azaz a Stoke 6:1-re   azaz hat egyre lelépte a Liverpoolt.... ez számomra hihetetlen... hjába hol van már a Beatles...?
Aztán a Villa (mármint az Aston) kikapott egy góllal a kieső Burnley-től.... Azért ezt sem gondoltam volna...nem igazán jó felhozó történet a FA kupadöntő előtt...Alighanem az utolsóelőtti fordulóban a S'Hamptontól elszenvedet súlyos vereség még benne van a fejekben és a lábakban.
Ám így a FA kupadöntőt vszeg Villa győzelemre fogadom...léehet hendikepben de biztos jó odds lesz rá.

Tehát nem nyertem semmit, csupán tapasztalatot.
Ám bevallom őszintén, hogy dobtam föl egy 5 meccses kötést, azaz fixre, tehát mindnek be kellett jönnie, hogy nyerhessek. Ezek papírfomra mérközések voltak, hazai győzelem tippekkel, mint Dortmund, St Etienne, Benfica, FC. Bruge, és Preston...meccsek. Tettem rá egy ezres...és be is jött - mivel alacsony oddsokat fogadtam meg - így a nyeremény ott  3.315 Ft...így a fenti 400- Ft-os bukással is a pénzemnél vagyok és még fogtam is majd kétezret.

DE jobban örültem volna a főtippeknek...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 659 660 [661] 662 663 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!