Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.20., 13:28:48
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 659 660 [661] 662 663 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7138460 alkalommal)
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98714 Dátum: 2015.05.25., 08:02:59 »

orbán ezt is elintézte. Közben a Rábán meg a Dunán árvíz veszély fenyeget.
Napot akarok látni.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98713 Dátum: 2015.05.25., 07:55:10 »

Elég baj hogy igazatok van és esik az eső. Még egy fél órával ezelőtt sütött a nap.
Ennek AKI az oka mert nem kíván locsolni és ezért esőt kívánt.
Vagy megkérte orbánt hogy fakasszon esőt a bő termése érdekében.
orbán ezt is elintézte. Közben a Rábán meg a Dunán árvíz veszély fenyeget.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98712 Dátum: 2015.05.25., 07:53:39 »


       Kicsinosítom magamat!

      Vendéget várunk, kedveset! _cupp
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98711 Dátum: 2015.05.25., 07:52:11 »


         Mikulás! Fogadd el amit Akela mond. Nem ráhagyni, elfogadni! vigyor
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98710 Dátum: 2015.05.25., 07:45:22 »

Nem hiszek nektek. Kénytelen vagyok kimenni az erkélyre hogy lássam az eget.
Elég baj hogy igazatok van és esik az eső. Még egy fél órával ezelőtt sütött a nap.
Ennek AKI az oka mert nem kíván locsolni és ezért esőt kívánt.
Vagy megkérte orbánt hogy fakasszon esőt a bő termése érdekében.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98709 Dátum: 2015.05.25., 07:44:21 »


      Nálunk is esik!
Nem hiszek nektek. Kénytelen vagyok kimenni az erkélyre hogy lássam az eget.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #98708 Dátum: 2015.05.25., 07:33:47 »



      Nálunk is esik!
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #98707 Dátum: 2015.05.25., 07:30:09 »

Nem akarok beleszólni a fejlesztésbe, de mikor hol esik az eső?
Csillagos illetve azóta már napos az idő. Esőnek meg nyoma sincs.

Itt is esik  siros_2
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #98706 Dátum: 2015.05.25., 06:07:14 »

Délkelet felől erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé várható zápor, zivatar. Felhőszakadás is kialakulhat. 20 fok körül alakul a csúcsérték.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98705 Dátum: 2015.05.25., 05:26:31 »

Nem akarok beleszólni a fejlesztésbe, de mikor hol esik az eső?
Csillagos illetve azóta már napos az idő. Esőnek meg nyoma sincs.
Ha orbán napján esik eső csepereg bő lesz a termés a zöldségeseknek.
De ezt majd orbán megoldja.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #98704 Dátum: 2015.05.25., 05:20:49 »

Esik eső, csepereg, aludjatok gyerekek.
Nem akarok beleszólni a fejlesztésbe, de mikor hol esik az eső?
Csillagos illetve azóta már napos az idő. Esőnek meg nyoma sincs.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98703 Dátum: 2015.05.25., 04:47:38 »



Jó estlétet!

Végül is....hm...őőőő igen....na valahogy...na ja.... szóval
régebben amikor egyszer a gép virusos lett akkor eljutottam azt hiszem az F12-ig....

(Tegnap már este volt és nekem késő, ezt meg készpénznek vettem, hisz a te kezed alatt a gép...
Az én Fujitsu Siemensem is 2007-es:
Arra lehet pendrive-ról telepíteni, szóval több mint valószínű, hogy a tiédre is.
Nem az F12-vel jutsz a BIOS-ba, hanem az F2-vel.)

A kisgép támadása a pendrive-val:
1. Tehát amikor a nagygépen megírtad a pendrive-ot a Rufussal, átviszed a kisgéphez a pendrive-ot és beledugod.
2. Megnyomod a kisgép bekapcsoló gombját (vagy újraindítod).
3. Szorgalmasan nyomogatod az F12 gombot.
Most meg kell jelenjen egy boot-menü, amiben valamilyen néven ki kell tudnod választanod a pendrive-ot.
(Lehet USB-nek nevezi, vagy a nevét írja ki, például „Kingston DATA Trailer”..., innen ezt nem tudom megmondani, de lesz három vagy négy lehetőség és azok közül értelemszerűen valamelyik.)

Ha megtaláltad a boot-menüben a pendrive-ot, és kiválasztottad, akkor hamarosan ennek kell betöltődnie:


Amennyiben ezt látod magad előtt, akkor megvagyunk!
Egyelőre kikapcsolhatod a kisgépet.
Sikeresen letöltöttél egy lemezképfájlt, telepítőt írtál belőle a pendrive-ra és bebootoltál róla!
A pendrive-re meg kell írnunk a nagy (új) gépen a telepítőt a Lubuntu-14.04.2-i386.iso-ból, aztán kezdhetünk linuxozni...

(Ha nem találod a boot-menüben a pendrive-ot, akkor a gép bekapcsolásakor/újraindításakor az F2-vel lépsz be a BIOS-ba. Ott kell engedélyezni az USB-bootot... De erről ráérünk akkor tárgyalni, ha egyáltalán szükség lesz rá.)





Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98702 Dátum: 2015.05.25., 04:16:57 »

 Esik eső, csepereg, aludjatok gyerekek.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98701 Dátum: 2015.05.24., 22:12:52 »

Kedves Szürketesó!

Van ám úgy, hogy a BIOS-ban a bootsorrendet megváltoztatni nem is olyan egyszerű, mégpedig azért, mert mondjuk a BIOS írja, hogy a sorrendet a +/- gombokkal tudod változtatni, de akárhogy nyomogatod őket nem történik semmi. Ez pedig azért lehet, mert a BIOS-t az angol billentyűzetkiosztáshoz írják, nekünk meg ugye a 102 gombos magyar van.
Ilyenkor a Csuhás például azt szokta csinálni, hogy szépen türelmesen elkezdi egyesével nyomogatni a billentyűzeten a gombokat, és egyszer csak meglesznek azok, amik a + és - gombnak felelnek meg, hiába van rajtuk más matrica.
(Szerintem én már telepítettem egy pont ilyen gépet, mint a tied Vistaval és Xubuntuval és éppen azzal jártam így.)
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #98700 Dátum: 2015.05.24., 21:59:13 »

1. Igen a MinimalCD-t letöltöd a nagy (új) gépre. (Alapértelmezés szerint tényleg a Letöltések könyvtárba kerül.)
2. Letöltöd az Rufust-t (ez is a Letöltések mappába kerül).
3. Csatlakoztatod a pendrive-ot a nagy (új)géphez.
4. Megkeresed a rufus-2.1.exe fájlt (a Letöltések könyvtárban) és futtatod.
5. Követed a leírást.
(A leírás 3. pontjához érve a Letöltések mappában a mini nevű fájlt kell neked most betallóznod.)

(Szóval az írás azt jelenti, hogy Rufussal írod a leírás alapján.)
És igen, amikor elkészültél ezzel, akkor megtámadod a pendive-val a régi gépet.

(Azért az új (nagy) gépen írunk, mert az DVD-n elküldött .iso-t csak azon fogod tudni bemásolni és utána ugyanezt végigcsinálni vele, hiszen a másik gépnek nem jó az olvasója. Akkor gyakoroljuk úgy, ahogy akkor is el kell majd járnunk.)




ezeket a leírásokat átmentem magamnak, mert ahogy nézem itt vszlag elég jól eligazodok és tudok vissza-visszanyúlni...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98699 Dátum: 2015.05.24., 21:43:32 »


A gyengébbek kedviért (aki momentán én lennék) szóval letöltöm a nagygépre (a jelenleg használatos "újra" azt amit először jelöltél kékkel a hsz-ben....a gép elmenti a letöltések mappába és onnan írjam át egy pendrive-re ( írjam az azt jelenti, hogy másoljam át? vagy van valami más trükk?)  és azután a megírt pendrive-vel támadjam be a régi gépet.  
1. Igen a MinimalCD-t letöltöd a nagy (új) gépre. (Alapértelmezés szerint tényleg a Letöltések könyvtárba kerül.)
2. Letöltöd az Rufust-t (ez is a Letöltések mappába kerül).
3. Csatlakoztatod a pendrive-ot a nagy (új)géphez.
4. Megkeresed a rufus-2.1.exe fájlt (a Letöltések könyvtárban) és futtatod.
5. Követed a leírást.
(A leírás 3. pontjához érve a Letöltések mappában a mini nevű fájlt kell neked most betallóznod.)

(Szóval az írás azt jelenti, hogy Rufussal írod a leírás alapján.)
És igen, amikor elkészültél ezzel, akkor megtámadod a pendive-val a régi gépet.

(Azért az új (nagy) gépen írunk, mert az DVD-n elküldött .iso-t csak azon fogod tudni bemásolni és utána ugyanezt végigcsinálni vele, hiszen a másik gépnek nem jó az olvasója. Akkor gyakoroljuk úgy, ahogy akkor is el kell majd járnunk.)
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #98698 Dátum: 2015.05.24., 21:38:51 »

  Asszem a jövő héten kell keresnem egy fogorvost. Egy ideje már érzem hogy a bal felső régióban valami baj van. De már egy ideje nem tudok rajta rágni sem. Nem fáj úgy...azaz nyugalmi állapotban, csak rágáskor. A szegfűszeg sem használ már nagyon...régebben narancstapló (héj belseje) jó volt rá... (régi trükk idegenben tanultam)

Nyugaton mindenkinek van fogorvosa...pszichiátere, mosógépszerelője... Nekem a házirvosom is 55 km-re van.  Utoljára fogorvosnál 6 éve voltam....akkor kihúzta, legalábbis megpróbálta, ám beletörte. A vége az ÁEK lett, ahol a kisműtóben röpke egy óra alatt kiszedték a csonkot....  Miután ezek a kiemelő kütyük nem működtek, újra áttanulmányozta a doktornő a  körröntgent és  mondta "szétfúrja" az álkapcsomat de kiveszi...  Mondtam is neki, hogy a "Királynőért és hazáért bármit" csak legyen mit markolnom a "székkarfáján" mert már a vasból is verejtéket szorítottam. De szépen megcsinálta és gyorsan gyógyultam is. Az a baj a nevire nem emlékezem....pedig ő benne megbíztam.  Mert nem a fogorvostól félek és nem is attól, hogy fáj....hanem ahhoz hogy valaki a számba turkáljon ahhoz bizalom kell a részemről.... hogy megengedjem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #98697 Dátum: 2015.05.24., 21:14:47 »

Ha hibás az eszköz (CD/DVD-olvasó), azzal csak szívni fogunk. Hibás hardvert semmilyen rendszer nem tud megjavítani.

http://www.techsupportforum.com/forums/f108/solved-fujitsu-siemens-esprimo-mobile-v5535-525452-6.html
Itt eléggé társalognak a gépeddel és az USB-boottal kapcsolatban.

Van egy legalább 1 GB-os pendrive-od, amin legalább a telepítés idejére nem kellenek a rajta lévő dolgok?

Mert akkor irányt váltanék.
Töltsd le az Ubuntu 14.04 MinimalCD-t , és írj belőle telepítő pendrive-ot a Rufussal (>>Innen<< tudod letölteni.)
Próbálj róla bebootolni (csatlakoztasd a géphez a telepítő pendrive-ot, kapcsold be a gépet, F12 és a bootolásnál tedd első helyre az USB-t, pendrive-ot ((nem tudom hogyan jelöli)...).
(Nem erről fogunk telepíteni, de a MinimalCD csak kb. 30 MB, azt még neked sem gond letöltetned a mobilneteddel, viszont a telepítőt ugyanúgy írsz belőle mint más Ubuntu telepítőkből, és úgy is bootolsz róla. Szóval ha sikerül megírnod a telepítőt és bootolnod róla, akkor tudjuk, jó úton járunk.
Ha itt tartunk, akkor el fogom neked küldeni a Lubuntu 14.04 .iso-t, egy lemezen, és akkor nem kell letöltened, hanem a DVD-ről bemásolod a az .iso-t a „nagygépedre” és abból ugyanúgy telepítőt írsz a pendrive-ra, ahogy írtál a MinimalCD.iso-ból.)



A gyengébbek kedviért (aki momentán én lennék) szóval letöltöm a nagygépre (a jelenleg használatos "újra" azt amit először jelöltél kékkel a hsz-ben....a gép elmenti a letöltések mappába és onnan írjam át egy pendrive-re ( írjam az azt jelenti, hogy másoljam át? vagy van valami más trükk?)  és azután a megírt pendrive-vel támadjam be a régi gépet. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #98696 Dátum: 2015.05.24., 21:03:42 »



Jó estlétet!

Végül is....hm...őőőő igen....na valahogy...na ja.... szóval
régebben amikor egyszer a gép virusos lett akkor eljutottam azt hiszem az F12-ig....ahol furcsa táblázatok voltak meg boot és egyebek...valószínű hogy igényt fogok tartani a  lemezre.. ám...elébb aztat kell tisztáznom, hogy a gép dvd cd olvasója, írója mennyire jól működik. Talán emlékszel régen pár éve írtam róla, hogy nehezen akarja olvasni a dolgokat. Akkoriban Ket...- aki amúgy nem tudom merre jár - szóval akkoriban még ő vele eszmét cserélgettünk a CD tisztító lemez hasznosságáról, vagy épp haszontalanságáról.  Ez most azért is merült fel hirtelenjében...mivel ahogy a gép visszakerült átakartam írni róla pár dolgot DVD lemezre aztán miután nem sikerült CD lemezre ám az se jött össze. Noha azt írta ki a "Néro" aki nem cézár, hogy befejezve mármint a kiírások....aztán semmi. Szóval megprób álok pár dvd és cd lemezt olvastatni... Jobb lett volna az USB....mert az viszont működik ez biztos....mivel a lemezírás sikertelensége után ahhoz folyamodtam.


Amúgy izgalmas dolog ez az egész...nagyon kezdi birizgálni a fantáziámat. főképp úgy hogy visszakaptam ezt a gépet - noha nem úgy adtam oda, hogy visszavárom - és így talán - persze akár távfelügyelettel is - de talán belemélyedhetnék kicsit jobban a virtuál világba.  Mert bizony bármennyire is szeretek fát vágni és rakodni is....azért a jövő útja már meg van szabva...*




* nem rég láttam egy ismeretterjesztő filmet egyik adón...a lényege az hogy ha az emberiség még él pár száz évet lehet el kell azon gondolkozni hogy mi módon tudunk a földön kívül is életet teremteni és megélni.... ...és annyi bizonyos hogy fatutajokon ez nem fog menni....

Ha hibás az eszköz (CD/DVD-olvasó), azzal csak szívni fogunk. Hibás hardvert semmilyen rendszer nem tud megjavítani.

http://www.techsupportforum.com/forums/f108/solved-fujitsu-siemens-esprimo-mobile-v5535-525452-6.html
Itt eléggé társalognak a gépeddel és az USB-boottal kapcsolatban.

Van egy legalább 1 GB-os pendrive-od, amin legalább a telepítés idejére nem kellenek a rajta lévő dolgok?

Mert akkor irányt váltanék.
Töltsd le az Ubuntu 14.04 MinimalCD-t , és írj belőle telepítő pendrive-ot a Rufussal (>>Innen<< tudod letölteni.)
Próbálj róla bebootolni (csatlakoztasd a géphez a telepítő pendrive-ot, kapcsold be a gépet, F12 és a bootolásnál tedd első helyre az USB-t, pendrive-ot ((nem tudom hogyan jelöli)...).
(Nem erről fogunk telepíteni, de a MinimalCD csak kb. 30 MB, azt még neked sem gond letöltetned a mobilneteddel, viszont a telepítőt ugyanúgy írsz belőle mint más Ubuntu telepítőkből, és úgy is bootolsz róla. Szóval ha sikerül megírnod a telepítőt és bootolnod róla, akkor tudjuk, jó úton járunk.
Ha itt tartunk, akkor el fogom neked küldeni a Lubuntu 14.04 .iso-t, egy lemezen, és akkor nem kell letöltened, hanem a DVD-ről bemásolod a az .iso-t a „nagygépedre” és abból ugyanúgy telepítőt írsz a pendrive-ra, ahogy írtál a MinimalCD.iso-ból.)
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #98695 Dátum: 2015.05.24., 20:50:37 »

Ma igen elfáradam. Kiástam vagy 20 bokornyi sövényt, egyneként a bokrok  ágai a tőnél olyan csukló  igazi embernyi csuklóvastagságúak voltak (Gazember csuklónyi) nem az én vékony kezem méretűek. A szomszéd telek és a mienk között volt. Nagyon elburjánzott már, én vágtam rendesen, de a szomszéd nem törődött vele. Régebben a régi tulajnál (szomszédügyileg) volt kulcsom a telkéhez és átmenve onnan is tudtam, igazítani a sövényt. Az új tulaj az nem adott kulcsot, és a kerítésével sem a sövénnyel sem törődik, csak sopánkodik. Végül is engem nem zavart, de az asszony már rágta a fülemet....így engedtem neki és kivéágtam a sövényt... Amúgy lesz gazdája mert egy távoli szomszéd elviszi mindet. Mindegy a két telek közé meg lerakok pár faoszlopot és kifeszítek rá egy zöld színű sűrű hálót... Ha meggondolom talán nem is baj....mert a sövény helyére teszek majd paradicsom palántákat.

Aztán kiültettem nagyobb cserepekbe (műanyag) a balkon paradicsomokat is....Lett vagy 15 cserépnyi (ezek amelyek biztosan életképesek és szépek)   Emlékszem az asszony két-három éve a virágzó balkonoparadicsomokat 3-400 Ft-ért vette itt a faluban az "aranykalászos" gazdától.  Tavaly kérdezte is hogy nem kell? Mondtam nem....van....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 659 660 [661] 662 663 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!