Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 21:37:25
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 448 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1730 1731 [1732] 1733 1734 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134211 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #77293 Dátum: 2013.02.04., 19:56:31 »

Bejelentkezés után a galéria idegen (azt hiszem finn) nyelvű lett!  shock

Állítsd vissza!
Nálam érthető, hiszen Joalapukki teljesen közérthető szó  zizi

Nem ám, nálam magyar.
Még admin állásban is!
Így hát, valamit összegubancoltál!

Nem kell mást tenned, mint a magyar zászlóra kattintanod, és máris érthető lesz, nem csak a Télapó számára!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #77292 Dátum: 2013.02.04., 17:01:13 »

Mindent töröltem a böngészőből és nálam is helyreállt! Huhh.  köszi_2
Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #77291 Dátum: 2013.02.04., 16:57:34 »

Bejelentkezés után a galéria idegen (azt hiszem finn) nyelvű lett!  shock

Nálam semmi változás!  kicsi taps
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #77290 Dátum: 2013.02.04., 16:51:38 »

Bejelentkezés után a galéria idegen (azt hiszem finn) nyelvű lett!  shock
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #77289 Dátum: 2013.02.04., 16:14:37 »

Láttam már az enyémhez hasonló állapotot nálam magasabb beosztásban levő személyeken is: érdekel a dolog, csak nem értem az egészet...  H���t  Meglep�d�tt
Azért harmadszori nekifutásra már rájöttem néhány dologra... elsősorban arra, hogy valahogy nagyon elszaladt mellettem az élet...  S�r szégyenlem

Ne beszélj már ilyen csacskaságot!
A folyamatot elég ha érted:
1. Van a Skype, ismered használod te is, ha megkérdezed Amadeust, vagy 100/2-t, esetleg Inét, akkor igazolják neked, hogy a képernyőmegosztás használatával igazán hatékony eszköz a távoli segítségnyújtásban.
2. Mint azt már magad is tapasztaltad, a Skype használható Ubuntun is, hát gondoltam ott is hasznosíthatnánk.
3. Azt szintén a gyakorlatból tudod, hogy az Ubuntu telepítőlemezét nem csak telepítésre lehet használni, hanem el lehet róla indítani egy LIVE rendszert, egy kissé lebutított, de nagyjából olyan Ubuntut, amilyet a telepítés végeztével majd magad is birtokba vehetsz.
4. Ha a telepítést erről a LIVE rendszerről indítod, akkor a telepítés során végig az összes a LIVE rendszerben benne lévő programot zavartalanul használhatod.

És innen jött a nagy ötlet! Ha a Live rendszerre feltelepítenénk a Skype-ot, akkor a telepítés során végig azt is lehetne használni, vagyis a képernyőmegosztást alkalmazva hatékonyan lehetne magát a telepítést is segíteni.
A Live rendszerben is lehet programokat telepíteni, csakhogy a Skype esetében ehhez nyitni kellene egy terminált és két sort belemásolni, és bizony könnyen meglehet, hogy ez egy kezdőnek nehéz feladat.
Ezért aztán kerestem egy megoldást arra, hogyan lehetne integrálni a Skype-ot az Ubuntu telepítőlemezébe. Na erről az utóbbiról szól az általam belinkelt leírás. (Magát a leírást nem kell szóról-szóra, vagy sorról-sorra értened, némileg konzolos a folyamat, de szükségtelen jobban megtámogatni, egy átlagfelhasználó úgy sem csinál ilyet, minek módosítana telepítőlemezt? Letölti, kiírja, azt jó napot.)

Most nézzük meg hogyan lehet egy adminisztrálásban teljesen járatlan embert, akinek Windows XP van a gépén, az Ubuntu feltelepítéséhez hozzásegíteni.
1. Kell hogy legyen Skype telepítve a gépén, valamint rendelkezzen Skype névvel és jelszóval, a segítővel egymás partnerei kell hogy legyenek.
Ha nincs Skype-ja, akkor ennek telepítéséhez más csevegőprogram, vagy írásos dokumentáció elküldésével tudjuk hozzásegíteni.
2. Amint megvan a segítő és a támogató fél között a Skype kapcsolat, már meg tudjuk tanítani a képernyő megosztására.
Le tudjuk kérni a gép adatait, és így közösen el tudjuk dönteni melyik Ubuntu variáns felel meg a legjobban a körülményeknek.
Segédkezni tudunk a telepítő képfájl letöltésében és lemezre (vagy pendrive-ra) írásában (ha ez valamiért nehézségbe ütközik, tudunk postán is telepítőlemezt küldeni.)
Levezényelhetjük az adatmentést.
Tájékozódhatunk arról milyen módon létesít a gép internetkapcsolatot.
Ha a célgép elbírja, akkor akár még egy virtuális gépet is feltehetünk és abban begyakoroltathatjuk a Skype konzolból való telepítésének folyamatát (ha valaki az általam most létrehozott képfájlból írt telepítőlemezt használja, akkor erre nem lesz szükség).
Közösen végre tudjuk hajtani a töredezettség-mentesítést.
Az alaplap típusából rá tudunk keresni arra, hogy ebben az esetben melyik gombot kell esetleg megnyomni majd a boot eszköz választásához. (Ha ilyen lehetőséget nem kínál az adott számítógép és nem úgy van beállítva a Bios, hogy az általun választott telepítő médiáról bootoljon a gép, akkor ezt át kell állítani, ennél [ha nincs egy másik gép, vagy okos telefon is amin fut a Skype] nem tudunk ott lenni, de ezt általában Szomszéd Pistike, a Windows karbantartója is meg tudja nekünk csinálni.)

Tehát akkor most már ott tartunk, hogy a számítógép adminisztrálásában teljesen járatlan személy kezében ott van a kiírt telepítőlemez, bekapcsolja a gépét és egy ehhez hasonló ablak fogadja, ahol az Ubuntu kipróbálására kattint.

Ha az általam átalakított lemezképről készített lemezképet használja, akkor néhány másodperc múlva következő kép fogadja:


Vagyis nincs más dolga (az esetlegesen szükséges internetkapcsolat kialakítást leszámítva), mint a Skype ikonra kattintani, megnyomni az I agree-t, beírni a Skype nevét, jelszavát, és már újra kapcsolatban is van a segítőjével.
Innentől kezdve a telepítés lépéseiből sem kell értenie semmit, elég ha azt csinálja, amit a támogató javasol, és néhány perc elteltével újra is indíthatja a számítógépét, a már feltelepített saját Ubuntuval.
Mivel a Live-nek része a Skype, a feltelepített rendszernek is, ugyanúgy megtalálható az Asztalon a parancsikon, mint ott, vagyis most sincs más dolga, mint (ha szükséges, akkor internetkapcsolatot létesíteni), a Skype ikonjára kattintani-> I agree-> Skype név, jelszó és a támogatótól bármikor további tanácsot kérhet a rendszer használatához.
Ha jól megnézed, a segített félnek szinte semmilyen tudásra és feltételre nincs szüksége, minden kialakítható.
És nem kerül egy fillérbe sem, nem kell senkinek utaznia, ami azért ma igen drága mulatság. Nem számít a távolság, gondold csak el, innen simán tudnék Tetemnek segíteni, ha ilyen tervei lennének (és persze ha nem lenne akkora ász, amekkora).

A legkritikusabbnak az internetkapcsolat kialakítását érzem, nálam szerencsére úgy van, hogy csak bedugom a routerbe a kábelt, vagy beírom a wifi jelszót és már kész is.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #77288 Dátum: 2013.02.04., 15:14:35 »

És senkinél nem volt fényképező!!!?  robban

Vizuális típus vagyok, így nekem ez a szófénykép tökéletesen megfelel!  hahota
Bekeretezve fel is akasztottam Lelkem képtárának Kacagtató galéria nevű termében.  táncika
Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #77287 Dátum: 2013.02.04., 13:50:37 »

Ollóztam. Normális?   I T T

Hát , biztos tudja mit csinál ! Egyébként , csak egyszer kell leesnie !  felnez felnez
Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #77286 Dátum: 2013.02.04., 13:43:10 »

Pedig azzal nem igazán kellene hencegni, ahogy elnézem...  szégyenlem

Úgy nézett ki, mint akire ráakasztottak egy pongyolát. Aztán ami kilátszik, az is "MŰ" . Borzasztó!!!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #77285 Dátum: 2013.02.04., 13:38:02 »


    Betöltött már ez a szerepkör mostani uralkodó házunkban?He?He???
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #77284 Dátum: 2013.02.04., 12:13:37 »

Ki mit ígért, tartsa is be:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #77283 Dátum: 2013.02.04., 12:09:03 »

Sonka felől nem is érdeklődsz?   _morcos

Minek, mire találkozunk, addigra úgyis el fog fogyni!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #77282 Dátum: 2013.02.04., 12:08:23 »

Hason voltam, a disznó hátulról támadt.
Így nem szokásom olajat cserélni.                vigyor

Akkor a disznó malackodott?  shock  hahota

Remélem azért jól esett Neked is!
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #77281 Dátum: 2013.02.04., 12:07:33 »

No, megyek vár 50 gyerek, akik szeretnének korcsolyázni.
További szép napot!

Csak óvatosan a Balatonon, és ha mindenki megvan, azt a lila színű urat nem kell újraéleszteni!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #77280 Dátum: 2013.02.04., 12:06:42 »

Nem tudom, van-e még valaki, akit a devizahitelekkel kapcsolatos mostani történések érdekesek lehetnek, inden esetre nem egy és nem két vitát folytattam én már ez ügyben...

Azonban most nem az én véleményem, hanem a történések a lényegesek...

Ezzel kapcsolatban került fel egy új hír a Viadukt híroldalára.
Pénteken, február 1-én megrendezésre került egy rendezvény, melyet Doubravszky György pénzügyi biztos szervezett. A rendezvényen részt vett Róna Péter közgazdász, Imre András, a Bankszövetség képviseletében, Bogár László közgazdász professzor, valamint Makkos Albert közgazdász, azonban a kormányzat képviselői a meghívás ellenére sem jelentek meg.  A rendezvény végeztével az MSZF szervezőjének értékelése szerint a „Hiteles párbeszéd” nem oldotta fel az érdekellentéteket Hitelkárosultak és hitelezők között. A kormány távolmaradása arra utal, hogy nem kíván részt venni ebben a párbeszédben, mert vélhetően nem akar ujjat húzni a bankokkal egy közérdekű kereset benyújtásával a megkárosított devizahitelesek érdekében. A politikai vezetés ugyanakkor arra törekszik a pénzügyi biztosi poszt létrehozásával, hogy mérsékelje a Hitelkárosultak rá nehezedő nyomását egy árfogó rendezés érdekében, és megőrizze szavazótáborát a választások közeledtével a devizahitelesek között.

A teljes cikk itt olvasható >>
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #77279 Dátum: 2013.02.04., 11:59:58 »

No, megyek vár 50 gyerek, akik szeretnének korcsolyázni.
További szép napot!
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #77278 Dátum: 2013.02.04., 11:58:45 »

Szóval akkor nincs....
(Itt is itt van, csak ez egészen mást jelöl  vigyor )

Sonka felől nem is érdeklődsz?   _morcos
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #77277 Dátum: 2013.02.04., 11:57:40 »

Jó srác!!!!
Van humora!  táncika
 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2

Bár szerintem inkább olajat akartál cserélni...  H���t

Hason voltam, a disznó hátulról támadt.
Így nem szokásom olajat cserélni.                vigyor
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #77276 Dátum: 2013.02.04., 11:55:01 »

A "pont,pont,pont" ott van a végén, tehát több minden is lehet.  bee

Szóval akkor nincs....
(Itt is itt van, csak ez egészen mást jelöl  vigyor )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #77275 Dátum: 2013.02.04., 11:53:07 »

Szalonna nem is?  shock

A "pont,pont,pont" ott van a végén, tehát több minden is lehet.  bee
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #77274 Dátum: 2013.02.04., 11:25:52 »

Csak nem azt akarod írni, hogy szervizen túl is van élet.

         Szervizen túl Heti Hetes van!!!!!!!!! táncika
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1730 1731 [1732] 1733 1734 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!