Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.21., 18:38:17
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 529 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2033 2034 [2035] 2036 2037 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7141645 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71234 Dátum: 2012.09.14., 18:29:57 »

Közben alaposan megváltoztattam (befejeztem) a szöveget, talán érdemes rá visszatérned.
Antenna van. Ha nem lenne 1500 Ft az ára. Nem mindenhol jó az ilyen, de itt megfelelő a jel.

Mi éppen abban a távolságban vagyunk, hogy szoba antennával minden annyira szellemképes, mint éjfélkor  a temető, sőt, szikrázó napsütésben összesen 1,5 csatorna befogható!
Úgyhogy a szobaantennát bebuktuk.
A mennyezeten szerencsére elég kevés lyuk van, így kellene gyártani még egyet ahhoz, hogy a tetőantennának a madzagját lehozzam.
Ja, és a legfontosabb: egyik tv sem alkalmas HD minőségű adás vételére....  H���t
A nappaliban egy olyan török gyártmányú készülék van, amit Okszinak vettem, még ismeretségünk legelején, immáron 11 esztendeje. A hálószobában egy kb 4-5 éves kis Orion LCD, annak még megnézem a papírját, de nem gondolnám, hogy mindenféle segédeszköz nélkül tudna bármi ilyen furfangot. A nappaliban egyelőre a gyerek 37 cm-es kis tv-je van, mert még nem vitte el. Ha elviszi, akkor még töröm a fejem, hogy a most monitornak használt LCD-t (kínai, és még a felbontása is igencsak gyalázatos) teszem be, vagy bepróbálkozok még egy használt ketyerével, bár azzal alaposan megfáztam!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71233 Dátum: 2012.09.14., 18:21:33 »


Fájó szívvel, de vigyorogva veszem tudomásul, hogy buktam ezennel a heti címet...  vigyor

Még van néhány hét az évből, ne keseredj el!  _cupp
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #71232 Dátum: 2012.09.14., 16:31:13 »


Fájó szívvel, de vigyorogva veszem tudomásul, hogy buktam ezennel a heti címet...  vigyor

Messze még a hét legvége!
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #71231 Dátum: 2012.09.14., 15:42:41 »

Nem hiányzik a rendszeres vezetés? (Persze módjával.)
Nem. Örülök hogy itthon lehetek. Holnap megyek és megveszem a sajttortához való dolgokat. Nincs benne krémsajt. Ilyenkor hol vannak a lányok kik tudnának tanácsot adni. Néztem az interneten és nem volt 1 értelmű.

Nem bírom ki már nálam a kanál és megyek maskarért
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #71230 Dátum: 2012.09.14., 15:36:43 »

Miből készül a maszkarpone? Maszkarponéból, vogy olyan titok mint a coca cola?
Szerintem tejszín, tejfel, vaj, cukor. Megfelelő mennyiségbe kikeverve. De marha jó.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #71229 Dátum: 2012.09.14., 15:29:10 »

Nekem már nem kell vezetni. egy hete rá sem néztem a kocsira. Nem megyek sehova csak néha vásárolni. Esőben autózásnál  meg nálam az a gond hogy sáros lesz az autó és akkor valakinek le kell mosni. És egyiket sem szeretem

Nem hiányzik a rendszeres vezetés? (Persze módjával.)
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #71228 Dátum: 2012.09.14., 15:26:46 »

Néztem a hal tortán műsort  és mindenki a sajtkrémtortát evett Na majd én is csinálok ilyent Miből lesz a sajtkrém?  Vettem egy doboz maszkarponét, na megnézem milyen belűről.  Rá jöttem ebből nem lesz sajtkrém torta mert a felét már megettem. INE tudna rá választ adni de mindig kirándulni van.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #71227 Dátum: 2012.09.14., 15:17:09 »

Aki tud vezetni, az minden időjárási körülményben tud. Aki nem tud vezetni, az mindig talál okot arra, hogy most éppen miért okozott balesetet...
Nekem már nem kell vezetni. egy hete rá sem néztem a kocsira. Nem megyek sehova csak néha vásárolni. Esőben autózásnál  meg nálam az a gond hogy sáros lesz az autó és akkor valakinek le kell mosni. És egyiket sem szeretem
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #71226 Dátum: 2012.09.14., 15:12:28 »

.. és a hozzávaló antenna...

Közben alaposan megváltoztattam (befejeztem) a szöveget, talán érdemes rá visszatérned.
Antenna van. Ha nem lenne 1500 Ft az ára. Nem mindenhol jó az ilyen, de itt megfelelő a jel.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71225 Dátum: 2012.09.14., 15:06:15 »

Úgy tudom kábelen még sokáig jöhet az analóg jel, csak a földfelszíni sugárzásnál kötelező az átállás a digitális szórásra 2014-ig. Minnél nagyobb a képernyő, annál jobban észrevehető az adás tökéletlensége.

Én most egy sima digitális előfizetésen gondolkodtam. Ennek dekódere scart  kábelen csatlakozik a tv-hez, a szabadon maradt...

.. és a hozzávaló antenna...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #71224 Dátum: 2012.09.14., 14:24:01 »

Szerettem volna írni de nem írta a betűket most sikerült
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #71223 Dátum: 2012.09.14., 14:17:14 »

Kevés olyan embert ismerek, aki ne tudna többet költeni, mint amennyit jelenleg költ!
Ezek közé tartozom én is.
Ám számomra nem a pénz, mint manifesztum, hanem az azért vásárolható javak jelentenek örömet!
Momentán egy jó tükörreflexes digitális fényképezőnek, és egy 66, vagy 72 cm-es LED tv-nek tudnék örülni.
A legnagyobb élmény persze az lenne, ha nem lennének tartozásaim....   H���t
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #71222 Dátum: 2012.09.14., 14:11:20 »

Úgy tudom kábelen még sokáig jöhet az analóg jel, csak a földfelszíni sugárzásnál kötelező az átállás a digitális szórásra 2014-ig. Minnél nagyobb a képernyő, annál jobban észrevehető az adás tökéletlensége.

Én most egy sima digitális előfizetésen gondolkodtam. Ennek dekódere scart  kábelen csatlakozik a tv-hez, a szabadon maradt antenna csatlakoztatott szobaantennával pedig vehető volna a hét földi sugárzású adó ingyen, így a HD adókért nem kellene havonta és tévénként leperkálni kb ezer forintot.
Kapaszkodj!
A szolgáltatóm közölte, hogy nem cserélhetem le a mostani analóg tv+25 Mb/s internet+telefon előfizetésemet egy ugyanilyen kombinációra csak digitális tv-vel, mert azok akik három szolgáltatásra fizetnek elő csakis minimum az 50 MB/s-os csomagot választhatják, ami persze drágább és szerintem teljesen felesleges is. Ha új előfizető lennék, vagy nem lenne csak egy vagy két szolgáltatásom, akkor megfelelnék nekik, de így ez vonatkozik rám.
A baj az hogy ilyen színvonalú internetszolgáltatást csak ők nyújtanak ezen a területen, monopolhelyzetben vannak, és hiába mérgeltek fel jelentősen, a ház többi lakójára is tekintettel kell lennem, csak úgy nem bonthatom fel a szerződést.
Most azon morfondírozom, hogy 3 nap múlva lejár a hűségidőm és akkor visszamondom a telefont és az analóg tv-t is, csak az maradjon aminek muszáj.
Aztán ki tudja, az is lehet, ha egy hónap múlva beslattyogok mint immár kizárólag internet-előfizetéssel rendelkező polgár. akkor majd kezüket-lábukat törve igyekeznek rábeszélni, hogy fizessek több szolgáltatásra elő, mondjuk egy digitális kábel tv-25 Mbit/s internet-telefon hármasra.
Normális az aki ezeket a szabályokat alkotja?
Meg aztán lehet, hogy addigra veszek egy feltöltős mobilkártyát valamelyik fiók mélyén heverő telefonba és évi 3200 Ft-ért jó lesz az is házi telefonnak, és a tv-t is megoldom máshogy, még lehet akkor is ha nekem ez többe kerül, mert nem érdemlik meg a pénzemet.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71221 Dátum: 2012.09.14., 10:34:26 »

Tudom nem ez a mondókád lényege, de 72 cm-est nem (igazán) gyártanak, 82 cm-esből viszont van bőven választék.
A felbontáson és az esetleges 3D funkció túl fontos, hogy milyen adásokat tud kódolni a tévében lévő tuner.

Maradi vénember vagyok. Ameddig nem kötelező áttérni, én maradok a kábelen érkező jelnek. Nincsenek speciális igényeim; legyen nézhető a műsor.
Nem vonz a 3D, nem vonz a HD minőség. Majd biztosan elérkezik egyszer az az idő, hogy ilyen finomságokra is érzékeny legyek, de jelenleg kisebb gondom is nagyobb ennél...
Innen érzem, hogy korosodok...
Kezdek belecsontosodni bizonyos dolgokba...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #71220 Dátum: 2012.09.14., 10:26:21 »

Kevés olyan embert ismerek, aki ne tudna többet költeni, mint amennyit jelenleg költ!
Ezek közé tartozom én is.
Ám számomra nem a pénz, mint manifesztum, hanem az azért vásárolható javak jelentenek örömet!
Momentán egy jó tükörreflexes digitális fényképezőnek, és egy 66, vagy 72 cm-es LED tv-nek tudnék örülni.
A legnagyobb élmény persze az lenne, ha nem lennének tartozásaim....   H���t
Tudom nem ez a mondókád lényege, de 72 cm-est nem (igazán) gyártanak, 82 cm-esből viszont van bőven választék.
A felbontáson és az esetleges 3D funkció túl fontos, hogy milyen adásokat tud kódolni a tévében lévő tuner.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #71219 Dátum: 2012.09.14., 09:50:23 »


       Nálunk végre elállt az eső!  Szél sincs. Hőmérséklet +11°C !

      Ebéd : szilvás gombóc.  Ki mennyit képes magába tömni?
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71218 Dátum: 2012.09.14., 09:36:40 »

Kezdetben túlnyomóan borult lesz az ég, majd felszakadozik, csökken a felhőzet. A keleti megyékben hosszabb, másutt rövidebb ideig tartó felszakadozásokra lehet számítani. A Dunántúlon és a Duna-Tisza köze nyugati felén eleinte szórványosan, a déli óráktól viszont már majd egyre kevesebb helyen várható eső, zápor. Délután, este már csak nyugaton lehet csapadék. Az északi, északnyugati szél nyugaton időnként megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon 16, 20, a Duna-Tisza közén 20, 25, a Tiszántúlon 26, 29 fok között alakul. Késő este 13, 24 fok valószínű.

Nálunk végre esik!!!!  táncika táncika táncika táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71217 Dátum: 2012.09.14., 09:36:08 »

Mindegy ha esik az eső vagy nem tele volt az ország balesetekkel. Sajnos.

Aki tud vezetni, az minden időjárási körülményben tud. Aki nem tud vezetni, az mindig talál okot arra, hogy most éppen miért okozott balesetet...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71216 Dátum: 2012.09.14., 09:33:59 »

Még is kellene a több pénz? Adnék én ha nekem is lenne.

Kevés olyan embert ismerek, aki ne tudna többet költeni, mint amennyit jelenleg költ!
Ezek közé tartozom én is.
Ám számomra nem a pénz, mint manifesztum, hanem az azért vásárolható javak jelentenek örömet!
Momentán egy jó tükörreflexes digitális fényképezőnek, és egy 66, vagy 72 cm-es LED tv-nek tudnék örülni.
A legnagyobb élmény persze az lenne, ha nem lennének tartozásaim....   H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71215 Dátum: 2012.09.14., 09:30:22 »

Képről látták, s legyek őszinte, túlzottan nem kommentálták.
Szerintem Tomi (mármint a fogadott unokám) fiúnak jobban örült volna, mert néha úgy szoktam szólítani, hogy Te vagy a legkisebb fiúunokám.

Minden fiú szeretne egy kisebb, verhető testvért...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 2033 2034 [2035] 2036 2037 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!