Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 19:15:11
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó Szürketestvér és 157 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 335 336 [337] 338 339 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128986 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105189 Dátum: 2016.10.21., 15:22:58 »


Szívesen megkérdezném Szivárványt, hogy 2002-ben beszélgetett-e a világ végéről 32-es Bakával...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105188 Dátum: 2016.10.21., 15:20:54 »

Mire Ceglédre értünk, persze alaposan rákezdett az eső is!

 shock  robban

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105187 Dátum: 2016.10.21., 15:18:58 »

Adj' Isten!

Na, a tegnapi este nem egészen az elképzeléseim szerint alakult, de újabban nem ez az első dolog...

Addig rendben volt, hogy Gyurit összeszedtem. Találkoztunk a megbeszélt időben és helyen. Azonban Komámék gépe majd' egy órát késett, aztán sokat kellett várniuk a csomagjaikra, így közel hajnali egy óra volt, mire egyáltalán a kocsiba be tudtak szállni!
Itthon persze kis traccs-parit is rendeztünk, így fél négykor már ágyba is kerültem.



Ma délelőtt fél tízre viszont Cegléden kellett lennünk Jani útlevele miatt, az Okmányirodában. Jól érkeztünk, alig múlt negyed tíz, mire a folyosóra értünk. Aztán bő fél órás várakozás után csak bementem, megkérdezni, hogy ha fél tízre hívtak, akkor hogyan lehet az, hogy a fél tíz után érkezett sorszámmal előbb kerül sorra, mint mi. Mondja a hölgy, hogy már hívták a számot, de nem jöttünk. Há' mondok, oszt mikor hítták, merthogy negyed óta itt ücsörgünk, de én biz' nem láttam! Erre nagy kegyesen megengedte, hogy bent maradjunk, és amikor a másik ablaknál(!) végez az ügyintéző, akkor intézze a mi dolgunkat is.  robban Igen, ez volt az a nő, aki kétszer már hülyeségeket beszélt Gyurival kapcsolatban, és másodszorra nem álltam meg, mondtam, hogy akkor valamelyikünk nem tudja rendesen a jogszabályt, mert... és idéztem neki. Ő volt az is, aki sógornőmnek 1-el kezdődő személyi számot adott ki, és nem tűnt fel neki az sem, hogy a személyi igazolványba a neméhez Nagyezsdának az van írva, hogy Férfi!  shock

De ezzel az átpasszolással igencsak jól jártunk!
Katika, mert így hívták a minket befogadó ügyintézőt, kedvesen végigvitte Jani útlevél cseréjét és Gyuri lakcím bejelentését is! Sőt, még Gyurinak a személyi igazolványt is megcsinálta, holott az átirányító Okoska korábban, tavasszal azt mondta, hogy azt csak a születési anyakönyvi kivonat alapján tudja elkészíteni, arra meg vagy két évet kell várni....  uuuhhh

Szóval ennyi különbség van hivatali dolgozó és hivatali dolgozó között!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105186 Dátum: 2016.10.21., 15:09:03 »

Kedves Rovattársak !
Kizárólag hétvégére otthon.
Hétfőtőúl folyt. köv. a kórházban.
Továbbá kivizsgálás, vizsgálatok.

 Nagytaps2

De legalább itthon!

Örülök Neked!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105185 Dátum: 2016.10.21., 15:08:37 »

Adj' Isten!

Na, a tegnapi este nem egészen az elképzeléseim szerint alakult, de újabban nem ez az első dolog...

Addig rendben volt, hogy Gyurit összeszedtem. Találkoztunk a megbeszélt időben és helyen. Azonban Komámék gépe majd' egy órát késett, aztán sokat kellett várniuk a csomagjaikra, így közel hajnali egy óra volt, mire egyáltalán a kocsiba be tudtak szállni!
Itthon persze kis traccs-parit is rendeztünk, így fél négykor már ágyba is kerültem.

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105184 Dátum: 2016.10.21., 15:08:21 »

Kedves Rovattársak !
Kizárólag hétvégére otthon.
Hétfőtőúl folyt. köv. a kórházban.
Továbbá kivizsgálás, vizsgálatok.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105183 Dátum: 2016.10.21., 06:15:01 »

Az 1388. számban 1999. V. 18-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105182 Dátum: 2016.10.20., 17:22:33 »




Jó estlétet!
Erre mifelénk is "eldugult a tyúkok hátsója". Ahonnan a tojást hozzuk ott is igen megcsappant a hozam. Általában hetente 20-30-t szoktunk venni, most jó ha jut 10 db. Régóta 30 Ft-ért adja nekünk a tojást, de tényleg kinti baromfiak, kapnak kukoricát, zöldet is bőven. Látszik a tojás minőségén.
Múlt héten Somogyban voltam pár napot kukoricatörésre voltam hivatalos. Be kellett segíteni rokonnak ebben-abban. Ott is "sztrájkolnak" a tyúkok.
Szóba került a spanyol meztelencsiga kérdése, ők már évek óta küzdenek evvel a problémával.  Hajnalban gyűjtés vödörbe és oda a tyúkoknak. Erről az jut eszembe, hogy a neten sokan írják, hogy az indiai futókacsa ami igazi ellensége ennek a sárgás förmedvénynek. Lehet, de az biztos, hogy a sima parlagi magyar tyúk is felzabálja szét csipkedi.




Ja, három tojást azért ma is sikerrel összeszedtünk!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105181 Dátum: 2016.10.20., 17:19:29 »

Úgy néz ki eldöntésre került, hogy jövőre kicsit megbővítjük a házat. Nem nagy volumenű dologra gondolunk, hanem csak a nappaliból nyíló  (jelenleg iroda/dolgozószoba) kis szoba déli végét kitoljuk 1,5 méterrel. Ott egy kis fedetlen terasz van most, a betonalapja majdnem egy szintben van a kis szoba padlószintjével. A mellékelt pdf rajzon* látható. Mivel a kis szoba fala könnyűszerkezetes, - ahogy lényegében az egész ház - faváz és közte szigetelés, kívül hajópadló burkolás. így a toldás is ilyen módon készülne. Ahogy a rajzon látható az irodával párhuzamosan egy fedett terasz található. E két helyiség egy nyeregtető alatt van, a gerinc az északról délre húzódik a tervezett bővítés felé. A bővítésnek is kis nyeregtetőt adnék, ám egy kicsivel lejjebb és a már meglevő tető alá betolva. A fedett terasz amúgy  L alakban üvegezett, ami azt jelenti, hogy kb. 180 cm magas és 40 cm-es dupla üvegtáblák sorakoznak egymás mellett. A rajzon amúgy a régi ablakokat sárgával jelöltem, a tervezett új ablakokat (bővítésben) naranccsal. Az ajtók kékkel vannak illusztrálva. Igazából a nappali és a fedett "gang" közti két ajtó az régebben egy volt, egy nagy három szárnyas terasz nyílászáró, amely fedett gang/terasz és az iroda helyén régebben levő hatalmas teraszra nyílott.  De az akkori kb. 14 évvel ezelőtti bővítés során a középső szárny megszűnt. A jelenlegi fedett teraszon az ajtó az udvarra nyílik, ám ez egy kis fakeretes un szúnyogháló ajtó, amelyen a háló helyett már légkamrás, átlátszó makrolon tábla van. Korábban műanyag, széles vastag szalagfüggöny volt télen itt, az egyik kutya miatt, amelyik a teraszon aludt. Nyáron meg egyszerű zsinór, vagy keskeny kis szalagok a rovarok ellen. Most az átalakított kis ajtóval lezártam a teraszt.
 Úgy gondoltuk a nejemmel, hogy a dolgozószoba/iroda déli falán vágok egy nagy ajtó nyílást, zölddel jelölve. Ide harmonika ajtót tervezek.  Amúgy meghagyom a déli falat a benne levő ablakkal együtt (sárgával), mert a mellette megnyitott a harmonika ajtóval együtt, hiába lesz előtte a bővítés, de annak új ablakaival elég fény jut be a jelenlegi dolgozószobába. Tulajdonképpen egy kis privát szféra alakulna itt ki az új bővítésben. ami kb. 3 m x 1,2 m lenne. Az sarkall erre bennünket, hogy bizony én arra számítok, hogy lányunk hozzánk költözik és akkor neki meg maradna a ház felső szintje (tetőtér) ott három helyiség van egy nagyobb háló, egy kisebb szoba gardróbnak és egy kis közlekedő, ahova a nappaliban feketével körrel jelölt  csigalépcső vezet fel. A rajzon nem ábrázoltam, de délii irányban van a konyha lényegében egyben a nappalival, valamint a fürdőszoba, továbbá még egy előtér a bejárati ajtóval a kapu felé. Így lenne egy közös nappalink, meg nekünk a nejemmel az iroda a háló, de ebből nekem nyílna egy kis privát szoba, új dolgozónak stb.... De ha mégsem alakulna így a dolog, akkor is előbb-utóbb ha megérjük nehezen fogunk a lépcsőn fel-le futkározni a házban, akkor is jól jön a kis bővítés. Amúgy az "iroda" a fütést a nappaliból kapja a lila nyolcszöggel jelölt kandallókályhából. Mivel a plafon is hajópadló, így a felső szintet is befűti.

Nagyjából elterveztem mindent, az előzetesen az  anyagszükséglet, bizony kb. 200.000  Ft-t tesz ki.  (igaz ebben benne van a belső burkolás, padló és falak stb.) Ám ha részletekben csinálom, tavasszal a betonalapot (szigetelés, aljzatkiegyenlítés) meg a vázszerkezetet, akkor apránként a nyár végére elkészülhetek és anyagilag sem lesz megterhelő nagyon.


* csak bejelentkezés után látható

Hát bővítés itt is tervezve van, de az sok dolognak a függvénye. Mi úgy tervezzük, hogy a verandát beüvegezzük, a mostani konyha - étkező mellé(a kép jobb oldala, a régi képen a vörös vakolatos rész) , a hátsó udvar felé még felhúznánk két szobát, amiből az egyik kinyúlik a ház mostani síkjából, nagyjából a virágágyás zsalukő szegélyének vonaláig (Bal oldalon jól látszik az újabb felvételen). Jobb oldalon, a virágágyás szegélyéig nagy, fedett teraszt tervezünk, egészen a bal oldali fa oszlopig. Erre a teraszra az első szobából is ki lehetne jönni egy nagy üveg erkélyajtón.
Aztán persze a csuda tudja, mi lesz, hogyan alakul a dolog.
Ha ezt megvalósítjuk, akkor a melléképület innenső részén levő fészert, amit én csak garázsnak hívok, le kell majd bontani, hogy a szobák ablakából ne a garázs falát lássa, aki ott kinéz...
A hátsó épület rajta van a térképen, tehát sokat nem tudok vele variálni, ezért amit elölről lebontok, azt hátra felé hozzá akarom toldani, még egy baromfi ól képében...  vigyor  Nem mertem kiszámolni, mekkora költség, de első nekifutásra kb 3 millióra tippelem...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105180 Dátum: 2016.10.20., 17:07:36 »




Jó estlétet!
Erre mifelénk is "eldugult a tyúkok hátsója". Ahonnan a tojást hozzuk ott is igen megcsappant a hozam. Általában hetente 20-30-t szoktunk venni, most jó ha jut 10 db. Régóta 30 Ft-ért adja nekünk a tojást, de tényleg kinti baromfiak, kapnak kukoricát, zöldet is bőven. Látszik a tojás minőségén.
Múlt héten Somogyban voltam pár napot kukoricatörésre voltam hivatalos. Be kellett segíteni rokonnak ebben-abban. Ott is "sztrájkolnak" a tyúkok.
Szóba került a spanyol meztelencsiga kérdése, ők már évek óta küzdenek evvel a problémával.  Hajnalban gyűjtés vödörbe és oda a tyúkoknak. Erről az jut eszembe, hogy a neten sokan írják, hogy az indiai futókacsa ami igazi ellensége ennek a sárgás förmedvénynek. Lehet, de az biztos, hogy a sima parlagi magyar tyúk is felzabálja szét csipkedi.




Most indulnak a tavaszi csirkék. Tegnap is volt egy aprócska tojás, és ma is. A tavaszi beszerzés nem volt valami szerencsés, mert összesen három tyúk volt a tíz kicsiben. Egy valamit a kutya gyilkolt le, de három tyúkocska lett. Hat kakas mellett!  shock Persze azok közül már csak kettő kakas él, de az egyik nem sokáig...
Az öreg kakast karácsonyra feláldozzuk (úgyis egy verekedős jószág, rám is többször rám támadt  shock ) és a fiatalok közül az erősebbet tartjuk meg.
A nyár végi húzásból, úgy látom, csak három kakas lesz, a többi tyúk lesz, ha nagy lesz... Nevet
Ezt a csapatot már nem tizedelte meg a kutya, mert kicseréltem a kaput, így Bátor nem tud bemenni, bárhogy igyekszik is! Pedig elvileg nem jöhet hátra, de a legény időnként kihasználja, hogy a kapu nincs beriglizve, és kinyitja magának a kifelé nyíló kaput (!) és bejön utánunk. Így volt az tavasszal, hogy az izgő-mozgó csirkék közé beszaladt játszani...  shock

A mai kacsatojást sajnos széttaposták, mert az ólban volt a fapadlón... későn néztük meg.  Hat�rozatlan
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105179 Dátum: 2016.10.20., 17:00:08 »

Jó estét!

Az első körökön túl, a második előtt...

Délelőtt favágás volt a program, aztán Marika nénivel szambáztunk gyógytornára, azt követően pedig kontrollra a kórházba.
A gyógytorna még a két hétig kell, aztán azzal végeztünk, a gyakorlatokat itthon kell folytatni még egy hónapig.
Újabb kontrollra nem kell menni!  táncika



Hogy valami izgalom is legyen a favágásban, eltört a fejsze nyele...  shock  Mire kiszedtem a csonkot, újra benyeleztem... vesztettem majd' egy órát!
Mindegy, sikerült így is felfűrészelnem és felhasogatnom két napra való fát a konyhába, illetve a nappaliban levő kandallóba.
A konyhában kis román kályha van, oda jobbára kisebb fűtőértékű „maradékkal” fűtök. Most például az oromfalról és a tűzfalról lekerült régi, használhatatlan deszkákat vágom össze. Szoktam még venni nyár széldeszkát is, de azt most azt hiszem nem fog kelleni... majd meglátom, ahogy haladok a fenyő deszkákkal. Amelyik még használható, akár kerítés alá is, azt féltre teszem, kiszögtelenítem. Jó lesz az még! Amelyik nagyon vacak, vagy össze-vissza van repedezve, azzal úgysem lehet semmit kezdeni, hát abból tüzelő lesz.
Tervezek még kivágni néhány fát is, de azokra kicsit később kerül majd sor. Amikor picit több időm lesz és az időjárás is kegyes lesz hozzám.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105178 Dátum: 2016.10.20., 16:43:56 »




Jó estlétet!
Erre mifelénk is "eldugult a tyúkok hátsója". Ahonnan a tojást hozzuk ott is igen megcsappant a hozam. Általában hetente 20-30-t szoktunk venni, most jó ha jut 10 db. Régóta 30 Ft-ért adja nekünk a tojást, de tényleg kinti baromfiak, kapnak kukoricát, zöldet is bőven. Látszik a tojás minőségén.
Múlt héten Somogyban voltam pár napot kukoricatörésre voltam hivatalos. Be kellett segíteni rokonnak ebben-abban. Ott is "sztrájkolnak" a tyúkok.
Szóba került a spanyol meztelencsiga kérdése, ők már évek óta küzdenek evvel a problémával.  Hajnalban gyűjtés vödörbe és oda a tyúkoknak. Erről az jut eszembe, hogy a neten sokan írják, hogy az indiai futókacsa ami igazi ellensége ennek a sárgás förmedvénynek. Lehet, de az biztos, hogy a sima parlagi magyar tyúk is felzabálja szét csipkedi.




Jó estét!

Az első körökön túl, a második előtt...

Délelőtt favágás volt a program, aztán Marika nénivel szambáztunk gyógytornára, azt követően pedig kontrollra a kórházba.
A gyógytorna még a két hétig kell, aztán azzal végeztünk, a gyakorlatokat itthon kell folytatni még egy hónapig.
Újabb kontrollra nem kell menni!  táncika

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105177 Dátum: 2016.10.19., 20:39:07 »

Úgy néz ki eldöntésre került, hogy jövőre kicsit megbővítjük a házat. Nem nagy volumenű dologra gondolunk, hanem csak a nappaliból nyíló  (jelenleg iroda/dolgozószoba) kis szoba déli végét kitoljuk 1,5 méterrel. Ott egy kis fedetlen terasz van most, a betonalapja majdnem egy szintben van a kis szoba padlószintjével. A mellékelt pdf rajzon* látható. Mivel a kis szoba fala könnyűszerkezetes, - ahogy lényegében az egész ház - faváz és közte szigetelés, kívül hajópadló burkolás. így a toldás is ilyen módon készülne. Ahogy a rajzon látható az irodával párhuzamosan egy fedett terasz található. E két helyiség egy nyeregtető alatt van, a gerinc az északról délre húzódik a tervezett bővítés felé. A bővítésnek is kis nyeregtetőt adnék, ám egy kicsivel lejjebb és a már meglevő tető alá betolva. A fedett terasz amúgy  L alakban üvegezett, ami azt jelenti, hogy kb. 180 cm magas és 40 cm-es dupla üvegtáblák sorakoznak egymás mellett. A rajzon amúgy a régi ablakokat sárgával jelöltem, a tervezett új ablakokat (bővítésben) naranccsal. Az ajtók kékkel vannak illusztrálva. Igazából a nappali és a fedett "gang" közti két ajtó az régebben egy volt, egy nagy három szárnyas terasz nyílászáró, amely fedett gang/terasz és az iroda helyén régebben levő hatalmas teraszra nyílott.  De az akkori kb. 14 évvel ezelőtti bővítés során a középső szárny megszűnt. A jelenlegi fedett teraszon az ajtó az udvarra nyílik, ám ez egy kis fakeretes un szúnyogháló ajtó, amelyen a háló helyett már légkamrás, átlátszó makrolon tábla van. Korábban műanyag, széles vastag szalagfüggöny volt télen itt, az egyik kutya miatt, amelyik a teraszon aludt. Nyáron meg egyszerű zsinór, vagy keskeny kis szalagok a rovarok ellen. Most az átalakított kis ajtóval lezártam a teraszt.
 Úgy gondoltuk a nejemmel, hogy a dolgozószoba/iroda déli falán vágok egy nagy ajtó nyílást, zölddel jelölve. Ide harmonika ajtót tervezek.  Amúgy meghagyom a déli falat a benne levő ablakkal együtt (sárgával), mert a mellette megnyitott a harmonika ajtóval együtt, hiába lesz előtte a bővítés, de annak új ablakaival elég fény jut be a jelenlegi dolgozószobába. Tulajdonképpen egy kis privát szféra alakulna itt ki az új bővítésben. ami kb. 3 m x 1,2 m lenne. Az sarkall erre bennünket, hogy bizony én arra számítok, hogy lányunk hozzánk költözik és akkor neki meg maradna a ház felső szintje (tetőtér) ott három helyiség van egy nagyobb háló, egy kisebb szoba gardróbnak és egy kis közlekedő, ahova a nappaliban feketével körrel jelölt  csigalépcső vezet fel. A rajzon nem ábrázoltam, de délii irányban van a konyha lényegében egyben a nappalival, valamint a fürdőszoba, továbbá még egy előtér a bejárati ajtóval a kapu felé. Így lenne egy közös nappalink, meg nekünk a nejemmel az iroda a háló, de ebből nekem nyílna egy kis privát szoba, új dolgozónak stb.... De ha mégsem alakulna így a dolog, akkor is előbb-utóbb ha megérjük nehezen fogunk a lépcsőn fel-le futkározni a házban, akkor is jól jön a kis bővítés. Amúgy az "iroda" a fütést a nappaliból kapja a lila nyolcszöggel jelölt kandallókályhából. Mivel a plafon is hajópadló, így a felső szintet is befűti.

Nagyjából elterveztem mindent, az előzetesen az  anyagszükséglet, bizony kb. 200.000  Ft-t tesz ki.  (igaz ebben benne van a belső burkolás, padló és falak stb.) Ám ha részletekben csinálom, tavasszal a betonalapot (szigetelés, aljzatkiegyenlítés) meg a vázszerkezetet, akkor apránként a nyár végére elkészülhetek és anyagilag sem lesz megterhelő nagyon.


* csak bejelentkezés után látható
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105176 Dátum: 2016.10.19., 19:40:12 »

Ma kellemes munkám volt délután. Kipucoltam a kacsák helyét....  shock

Közben megtaláltam azt a két tojást, amit hiányoltam. Ugyanis az egyik kacsánk elkezdett tojni bő egy hete. Néztem én két-három nap múltán, csak ezek szerint nem rendesen, hogy hol van az aktuális tojás. Már bele is törődtem, hogy bizonyára egy tyúk tévedt be és az rakott egy igencsak fura tojást, amikor is ma ismét leltünk egyet. No, ekkor gondoltam arra, hogy ki kellene takarítani náluk, mert akkor jobban körülnézek. Így is volt és meg is lettek a hiányzó darabok!  vigyor

Mégiscsak lesz bundás kenyér és rántotta, nem kell minden tojást odaadni annak, aki rendszeres vevőnk, és hónapok óta csak úgy tudjuk kiszolgálni, hogy mi magunk szinte alig eszünk tojást!  shock




Jó estlétet!
Erre mifelénk is "eldugult a tyúkok hátsója". Ahonnan a tojást hozzuk ott is igen megcsappant a hozam. Általában hetente 20-30-t szoktunk venni, most jó ha jut 10 db. Régóta 30 Ft-ért adja nekünk a tojást, de tényleg kinti baromfiak, kapnak kukoricát, zöldet is bőven. Látszik a tojás minőségén.
Múlt héten Somogyban voltam pár napot kukoricatörésre voltam hivatalos. Be kellett segíteni rokonnak ebben-abban. Ott is "sztrájkolnak" a tyúkok.
Szóba került a spanyol meztelencsiga kérdése, ők már évek óta küzdenek evvel a problémával.  Hajnalban gyűjtés vödörbe és oda a tyúkoknak. Erről az jut eszembe, hogy a neten sokan írják, hogy az indiai futókacsa ami igazi ellensége ennek a sárgás förmedvénynek. Lehet, de az biztos, hogy a sima parlagi magyar tyúk is felzabálja szét csipkedi.


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105175 Dátum: 2016.10.19., 18:00:27 »

Mikulás is csak itt lézeng, és még annyit bök ide, hogy „Kösz AKI...!“ cserébe azért, hogy a kedvéért felteszem külön a Balaton időjárását...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105174 Dátum: 2016.10.19., 17:59:01 »

Ma kellemes munkám volt délután. Kipucoltam a kacsák helyét....  shock

Közben megtaláltam azt a két tojást, amit hiányoltam. Ugyanis az egyik kacsánk elkezdett tojni bő egy hete. Néztem én két-három nap múltán, csak ezek szerint nem rendesen, hogy hol van az aktuális tojás. Már bele is törődtem, hogy bizonyára egy tyúk tévedt be és az rakott egy igencsak fura tojást, amikor is ma ismét leltünk egyet. No, ekkor gondoltam arra, hogy ki kellene takarítani náluk, mert akkor jobban körülnézek. Így is volt és meg is lettek a hiányzó darabok!  vigyor

Mégiscsak lesz bundás kenyér és rántotta, nem kell minden tojást odaadni annak, aki rendszeres vevőnk, és hónapok óta csak úgy tudjuk kiszolgálni, hogy mi magunk szinte alig eszünk tojást!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105173 Dátum: 2016.10.19., 09:24:44 »


Hej, ha én ezt korábban olvasom.... már régen kibéreltem volna a  gótbetűs stelázsit!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105172 Dátum: 2016.10.19., 09:21:38 »

Manó helyett:

Szerdán napközben folytatódik az erősen felhős, borongós idő, csak helyenként szakadozhat fel rövid időszakokra a felhőzet.
Eleinte csak helyenként, délutántól főként az északi, északnyugati tájakon fordulhat elő eső, szitálás. A délkeleti-déli szél a Duna-Tisza közén megélénkülhet. Délután 9-14 fok várható.
Szerdán még frontmentes időre készülhetünk!

Tasson ma borongós időben 12 oC-ra számíthat, és Tatabányán is hasonló idő várható.

A Balaton szerelmeseinek most is egy képet küldünk a keleti partról:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105171 Dátum: 2016.10.19., 09:09:14 »

Jó reggelt!

Készítettem egy két régi képből egyet.
A második kép is 20 éves, az első vagy 50....

Kattints a hivatkozásra!

(Ha a link nem működik, szólj, hogy javíthassam)

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105170 Dátum: 2016.10.19., 06:03:05 »


A 2. évfolyam 73. számában 1991. VI. 19-én megjelent írások
Naplózva
Oldalak: 1 ... 335 336 [337] 338 339 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!