Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.18., 04:48:11
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 306 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 337 338 [339] 340 341 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7135656 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105153 Dátum: 2016.10.15., 15:31:33 »

Szép délutánt!

A délelőtt rákészüléssel telt. Rákészültem a jövő heti trágya időre... Fát hasogattam és beraktam, hogy esőben ne kelljen.
Kora reggel elvégeztem a muszáj munkát is, egyikből ma már az ebéd is elkészült, de bőven maradt belőle holnapra is.
Mivel most nagyon jó áron van az alutálcás kutyakaja az utca végi piros multinál, gyorsan vettem három blokkal. Így már volt értelme a vásárlásnak, megspóroltam 1 200,- Ft-ot!  táncika

Aztán kicsit még összekapartam a faleveleket az udvarban. Az utcán majd a jövő héten....  szégyenlem

Most egy kicsit kihasználom majd az esős időjárást, mert nagyon elmaradtam a dolgaimmal.... Persze még kint is be kellene fejeznem a kerítést, de az is meglesz a jövő héten egy esőmentes napon! Már nincs sok hátra belőle!

Szóval, igencsak elhavazódtam...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105152 Dátum: 2016.10.15., 15:22:11 »

Az éjszakai és reggeli órákban jellemzően erősen felhős lesz az ég felettünk. Számottevő csapadék azonban még nem valószínű, legfeljebb néhol lehet egy-egy zápor vagy kisebb eső. A délkeleti szél nagyjából a Szeged-Győr vonal mentén fokozatosan megélénkül, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad. A minimum-hőmérséklet többnyire 5 és 10 fok között alakul.
Napközben is gyakran lesz erősen felhős az ég, így csak rövid, és többnyire szűrt napos időszakokra számíthatunk. A kora délutáni órákig nem valószínű számottevő csapadék, ezután azonban délnyugat felől várhatóan egy záporos csapadéktömb éri el a Dunántúlt, illetve ettől elkülönülve is kialakulhatnak záporok. Elsősorban délnyugaton zivatar is lehet. A délkeleti szél a Dél-Alföld időnként megélénkül, másutt gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet délután jellemzően 15 és 20 fok közé emelkedik.


Szép délutánt!

A délelőtt rákészüléssel telt. Rákészültem a jövő heti trágya időre... Fát hasogattam és beraktam, hogy esőben ne kelljen.
Kora reggel elvégeztem a muszáj munkát is, egyikből ma már az ebéd is elkészült, de bőven maradt belőle holnapra is.
Mivel most nagyon jó áron van az alutálcás kutyakaja az utca végi piros multinál, gyorsan vettem három blokkal. Így már volt értelme a vásárlásnak, megspóroltam 1 200,- Ft-ot!  táncika

Aztán kicsit még összekapartam a faleveleket az udvarban. Az utcán majd a jövő héten....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105151 Dátum: 2016.10.15., 07:05:49 »

Az éjszakai és reggeli órákban jellemzően erősen felhős lesz az ég felettünk. Számottevő csapadék azonban még nem valószínű, legfeljebb néhol lehet egy-egy zápor vagy kisebb eső. A délkeleti szél nagyjából a Szeged-Győr vonal mentén fokozatosan megélénkül, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad. A minimum-hőmérséklet többnyire 5 és 10 fok között alakul.
Napközben is gyakran lesz erősen felhős az ég, így csak rövid, és többnyire szűrt napos időszakokra számíthatunk. A kora délutáni órákig nem valószínű számottevő csapadék, ezután azonban délnyugat felől várhatóan egy záporos csapadéktömb éri el a Dunántúlt, illetve ettől elkülönülve is kialakulhatnak záporok. Elsősorban délnyugaton zivatar is lehet. A délkeleti szél a Dél-Alföld időnként megélénkül, másutt gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet délután jellemzően 15 és 20 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105150 Dátum: 2016.10.14., 21:14:15 »



Hááááát a tipp nem igazán jó. A Rozmaring mögött, az ezüstösen zöldelő sudár növényre gondoltam, nem az etető melletti élénkebb zöldre, bár az sem Som. Az azt hiszem egy kúpvirágfajta. A kérdésre a válasz, : homoktövis. Szerintem Oxika tudta volna....
Persze ha helyes választ adtál volna akkor is megkérdeztem volna, hogy jó-jó....de melyik ivarú, a fiú-e vagy a lány vigyor? Igen a rozmaringnak meg kell találni a jó helyet. Nekünk evvel szerencsénk volt. Amúgy mi adtunk már pár emberkének itt. Úgy szokta a nejem hajtatni egy szálról. Kiásni nem érdemes, mert ha jól érezte magát, akkor az nem fogja megszokni az új helyet.

Nekem inkább fel kellett volna ismernem, mint neki... Lehet, ha testközelből látom felismerem, de nem emlékszem már rá, hogy csak hallottam a nevét, vagy valóban találkoztam is vele...

A rozmaringot úgy vesszük cserépben kölyökként. Néhány év alatt szépen megnő... Az volt a második, amit a lakhelyünkön hagytunk.... Nem adjuk fel, itt is össze kell jönnie!
A kakukkfű szépen megmaradt, a citromfű meg már akkora, hogy lassan irtani kell!  shock Majd a tyúkok megoldják...  vigyor

Még két gyümölcsfát szeretnénk beszerezni a kertbe, aztán azt hiszem készen vagyunk vele...  H���t
Egy nemes őszibarackot és egy Vilmos körtét (én mondjuk még dédelgetek egy álmot, amit nektarinnak hívnak...  Kacsint ).
Lassan elérkezünk oda, hogy kicsi ez a 2074 m2....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105149 Dátum: 2016.10.14., 21:08:20 »

Jó estlétet!

Íme e heti tippeléseim:

Doxa Katopoiasz – Ethnikosz Athnasz : D (döntetlen) odds: 3,15
Al Wehda – Al Nassr : D (döntetlen) odds: 3,25
Ordabasy Shimkent – Irtis Pavlodar : D (döntetlen) odds: 2,9
Montpellier – Csehovszkije Medvegyi : D (döntetlen) odds: 10,0


Az első mérkőzés a ciprusi focibajnokság első ligájának mérkőzése. A Doxa jelenleg, a 14 csapatos bajnokság utolsó előtti helyén áll, az eddig lejátszott hat fordulót követően. Egy mérkőzést nyert, egy döntetlent játszott és 4 alkalommal vereséget szenvedett. Az Ethnikosz, eggyel feljebb helyezkedik el a ranglétrán. Ám a meccseket tekintve az arányok azonosak, csupán csak a gólarányával előzi meg a pályaválasztót. Mind a két csapat az egyetlen győzelmét az utolsó helyezettel szemben érte el. Tippem döntetlen.

A következő esemény Szaud-Arábia-i foci csúcsligájának mérkőzése, és szintén foci. A szaudi premier liga bajnokságában 14 csapat szerepel. Az Al Wehda jelenleg a lejátszott 4 fordulót követően, a 12. helyen áll, egy győzelemmel és három vereséggel. Ellenfele, vendége az Al Nassr Riyadh 2 győzelemmel és két vereséggel a 8. helyen áll. A Wehda (az excellenxiások…az urak) nem a legjobb formában vannak. Utoljára szeptember 29-én léptek pályára a Koronaherceg kupában ahol az Al Khaleej ellenében csak hosszabbítást követően 11-esekkel jutottak tovább. Az Al Nassr is sikerrel vette a kupaakadályt, a csapat idegenben is győzni tudott. Egyik team-nek sincs még döntetlenje, épp ideje egy jó kis egálnak. Tippem döntetlen.

A harmadik fogadási esemény a Kazah premier ligához kötődik, szintén foci. A Kazah első osztályban 6 csapat folytatja a küzdelmeket. A bajnokságuk jelenleg a 28. fordulónál tart, gőzöm sincs milyen formában, és rendszerrel működik. De a lényeg, a Shymkent-i csapat, az Ordabassy a 4. helyen áll 44 ponttal és előtte eggyel kapaszkodik az Irtis 47 ponttal. Symkent Kazahsztán déli részén található, majdnem egyenlő távolságra a Kirgiz és az Üzbég határtól. A város állítólag 800 ezres lélekszám fölötti. A vendégcsapat hazája, Pavlodar az ország észak-keleti orosz határszakasza mellett található, 350 ezres lélekszámmal. A két csapat  utolsó találkozóján, Pavlodarban az Ordabassy tudott győzni 2:1-re. Minden bizonnyal a most pályaválasztó csapat megpróbálja beérni az Irtist, amely meg minden bizonnyal a bronzéremre ácsingózik. A Küzdelem egállal fog végződni így tippem döntetlen.


Az utolsó megjátszani kívánt esemény kézilabda, a BL küzdelmekből, mégpedig a Montpellier és a Csehovszkija Medvegyi találkozója.  A csoportban az orosz Medvegyi áll jobban egy győzelemmel és két döntetlennel. A francia csapat viszont várakozás alatt szerepelt eddig, egy nyert és két vesztett meccsel. A két együttes eddigi találkozóján már nem egy esetben született döntetlen eredmény, és szerintem most is ez fog történni. Tippem merészen egál.

Holnap feldobom vszeg Lucky15-be egy 50 Ft-os alaptéttel, így a játék 750 Ft-ba fog kerülni.



shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105148 Dátum: 2016.10.14., 20:21:21 »

Nekünk nincs madáretetőnk.... de jó ötlet, össze kellene dobni egyet!

A tippem légből kapott, de somra gondolok. (Elég messze van, így kénytelen voltam a megérzésemre hagyatkozni....)
Az asszonynak nem mertem megmutatni a rozmaringodat... szeretjük mi is, de ezen a helyen valahogy nem akar megmaradni! Ahol voltál, a Temesvári utcában, ott az utókornak ott hagytunk egy szép, már komoly méretű bokrot. Pont azért nem vettük ki, mert nem voltunk biztosak abban, hogy túlélné az átültetést. Itt még nem találtuk meg neki az ideális helyet...



Hááááát a tipp nem igazán jó. A Rozmaring mögött, az ezüstösen zöldelő sudár növényre gondoltam, nem az etető melletti élénkebb zöldre, bár az sem Som. Az azt hiszem egy kúpvirágfajta. A kérdésre a válasz, : homoktövis. Szerintem Oxika tudta volna....
Persze ha helyes választ adtál volna akkor is megkérdeztem volna, hogy jó-jó....de melyik ivarú, a fiú-e vagy a lány vigyor? Igen a rozmaringnak meg kell találni a jó helyet. Nekünk evvel szerencsénk volt. Amúgy mi adtunk már pár emberkének itt. Úgy szokta a nejem hajtatni egy szálról. Kiásni nem érdemes, mert ha jól érezte magát, akkor az nem fogja megszokni az új helyet.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105147 Dátum: 2016.10.14., 20:08:25 »

Jó estlétet!

Íme e heti tippeléseim:

Doxa Katopoiasz – Ethnikosz Athnasz : D (döntetlen) odds: 3,15
Al Wehda – Al Nassr : D (döntetlen) odds: 3,25
Ordabasy Shimkent – Irtis Pavlodar : D (döntetlen) odds: 2,9
Montpellier – Csehovszkije Medvegyi : D (döntetlen) odds: 10,0


Az első mérkőzés a ciprusi focibajnokság első ligájának mérkőzése. A Doxa jelenleg, a 14 csapatos bajnokság utolsó előtti helyén áll, az eddig lejátszott hat fordulót követően. Egy mérkőzést nyert, egy döntetlent játszott és 4 alkalommal vereséget szenvedett. Az Ethnikosz, eggyel feljebb helyezkedik el a ranglétrán. Ám a meccseket tekintve az arányok azonosak, csupán csak a gólarányával előzi meg a pályaválasztót. Mind a két csapat az egyetlen győzelmét az utolsó helyezettel szemben érte el. Tippem döntetlen.

A következő esemény Szaud-Arábia-i foci csúcsligájának mérkőzése, és szintén foci. A szaudi premier liga bajnokságában 14 csapat szerepel. Az Al Wehda jelenleg a lejátszott 4 fordulót követően, a 12. helyen áll, egy győzelemmel és három vereséggel. Ellenfele, vendége az Al Nassr Riyadh 2 győzelemmel és két vereséggel a 8. helyen áll. A Wehda (az excellenxiások…az urak) nem a legjobb formában vannak. Utoljára szeptember 29-én léptek pályára a Koronaherceg kupában ahol az Al Khaleej ellenében csak hosszabbítást követően 11-esekkel jutottak tovább. Az Al Nassr is sikerrel vette a kupaakadályt, a csapat idegenben is győzni tudott. Egyik team-nek sincs még döntetlenje, épp ideje egy jó kis egálnak. Tippem döntetlen.

A harmadik fogadási esemény a Kazah premier ligához kötődik, szintén foci. A Kazah első osztályban 6 csapat folytatja a küzdelmeket. A bajnokságuk jelenleg a 28. fordulónál tart, gőzöm sincs milyen formában, és rendszerrel működik. De a lényeg, a Shymkent-i csapat, az Ordabassy a 4. helyen áll 44 ponttal és előtte eggyel kapaszkodik az Irtis 47 ponttal. Symkent Kazahsztán déli részén található, majdnem egyenlő távolságra a Kirgiz és az Üzbég határtól. A város állítólag 800 ezres lélekszám fölötti. A vendégcsapat hazája, Pavlodar az ország észak-keleti orosz határszakasza mellett található, 350 ezres lélekszámmal. A két csapat  utolsó találkozóján, Pavlodarban az Ordabassy tudott győzni 2:1-re. Minden bizonnyal a most pályaválasztó csapat megpróbálja beérni az Irtist, amely meg minden bizonnyal a bronzéremre ácsingózik. A Küzdelem egállal fog végződni így tippem döntetlen.


Az utolsó megjátszani kívánt esemény kézilabda, a BL küzdelmekből, mégpedig a Montpellier és a Csehovszkija Medvegyi találkozója.  A csoportban az orosz Medvegyi áll jobban egy győzelemmel és két döntetlennel. A francia csapat viszont várakozás alatt szerepelt eddig, egy nyert és két vesztett meccsel. A két együttes eddigi találkozóján már nem egy esetben született döntetlen eredmény, és szerintem most is ez fog történni. Tippem merészen egál.

Holnap feldobom vszeg Lucky15-be egy 50 Ft-os alaptéttel, így a játék 750 Ft-ba fog kerülni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105146 Dátum: 2016.10.14., 17:33:13 »

A mai reggel (már ha a 8 órát reggelnek tekinthetjük... ugyanis addig aludtam  shock ) nem volt hideg.
A reggeli rutint követően összekészültem, mert Marika nénivel gyógytornára voltunk ma hivatalosak délre, Ceglédre...  vigyor
Hazafelé beléptem a kínaihoz és vettem ebédet; valahogy tegnap rám jött, hogy csípős-savanyú levest szeretnék enni, sült tésztát, bambuszos csirkével... és megvettem. Okszikámmal megbeszéltük, hogy ma ne főzzön,  hozok mindenkinek valamit! Tehát ma ilyen jó kis ebédünk volt.
Igaz, most roppant éhes vagyok, tehát hamarosan nekilátok a vacsinak...

De előtte kimegyek, behozom a tojásokat és adok még enni a jószágnak.

Holnap reggel úgyis két csirkével kevesebb kenyér pusztítónak szeretnék enni adni...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105145 Dátum: 2016.10.14., 17:32:01 »

Fátyolfelhős lesz az ég, illetve délutántól DNy-on vastagabb felhőzet is megjelenhet. Csapadék azonban nem várható. A keleti szél többfelé megélénkül. Reggel 0 és 6 fok között alakul a hőmérséklet, délután 10-16 fok várható.

A mai reggel (már ha a 8 órát reggelnek tekinthetjük... ugyanis addig aludtam  shock ) nem volt hideg.
A reggeli rutint követően összekészültem, mert Marika nénivel gyógytornára voltunk ma hivatalosak délre, Ceglédre...  vigyor
Hazafelé beléptem a kínaihoz és vettem ebédet; valahogy tegnap rám jött, hogy csípős-savanyú levest szeretnék enni, sült tésztát, bambuszos csirkével... és megvettem. Okszikámmal megbeszéltük, hogy ma ne főzzön,  hozok mindenkinek valamit! Tehát ma ilyen jó kis ebédünk volt.
Igaz, most roppant éhes vagyok, tehát hamarosan nekilátok a vacsinak...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105144 Dátum: 2016.10.14., 17:27:50 »


Valahogy tényleg úgy van, a  "szívnek húrja van, jaj megszakad....." amint a sláger mondja.
Na de a munka már 82 évesen, sok volt. Meg aztán Gazemberné se fiatalodik, a munka meg egyre több. Tényleg rendes a pasi, akkor mehetek, amikor akarok, persze télen nem nagyon van mit csinálni, de tavasztól a metsszés, a csonkázás, a permetezés nagyon hiányozna.
Tudod, azt a 18 évet, ami nekem még hátra van így könnyebben átvészelem.

Ne bomolj, 100 fölött kezdődik az igazi élet! Ha túl vagy rajta, nagy az esélyed az örök életre, mert 100 éves kor felett csak nagyon kevesen halnak meg!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105143 Dátum: 2016.10.14., 17:26:10 »


A hétvégén elkészült az új madáretető. A régi már igen megkopott és rozoga lett, így kénytelen voltam egy újat összeeszkábálni. Ezt egy új helyre tettem, ahol jobban látom a verandáról amikor kiülünk kávézni az őszi, vagy téli időben. Ma már láttam rajta madarakat is, remélem megszokják majd.






Kérdés: a 2. képen, vajon milyen növény látható (magasodik) a rozmaring mögött? 
( az első helyes megfejtő tuggyátok.... egy majdnem tökéletes tippet kap....ami lehet nyerő)

Nekünk nincs madáretetőnk.... de jó ötlet, össze kellene dobni egyet!

A tippem légből kapott, de somra gondolok. (Elég messze van, így kénytelen voltam a megérzésemre hagyatkozni....)
Az asszonynak nem mertem megmutatni a rozmaringodat... szeretjük mi is, de ezen a helyen valahogy nem akar megmaradni! Ahol voltál, a Temesvári utcában, ott az utókornak ott hagytunk egy szép, már komoly méretű bokrot. Pont azért nem vettük ki, mert nem voltunk biztosak abban, hogy túlélné az átültetést. Itt még nem találtuk meg neki az ideális helyet...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105142 Dátum: 2016.10.14., 17:18:39 »



A kézi meccs is bejött, így besöpörtem a kis nyereményt. Ezek az un. hétközi fogadások, általában papírforma tippelések szoktak lenni, arra hivatva, hogy behozzák a hétvégi veszteségeket.  vigyor

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105141 Dátum: 2016.10.14., 17:13:38 »



Jó estlétet!


Az jó, hogy az új tulajdonos így áll a dolgokhoz hozzá....talán könnyebb az ember szíve így. Szerintem a vevő látja és érzi azt, hogy ez a telek a ház a föld a mindened volt...
Bár ettől függetlenül nekem még megszakadna a szívem.... 



Meg tudlak érteni!

Ez a ház, a komáméké nekem akkor már megdobbantotta a szívemet, amikor csak először láttam! Az első nagy gondolatom az volt, hogy „De jó kis ház, mennyire szeretném, ha az enyém lehetne!” És most tessék, itt lakunk benne, és bár még nem a miénk, de a megállapodás már megvan Janiékkal: ha el akarják adni, először nekünk ajánlják fel!  táncika
Én nagyon szeretem azt a kis házat! Nem mennék másikba, hacsak nagyon nem lenne muszáj!
Igen, biztosan benne van az is, hogy rengeteget dolgoztam benne, rajta!
De e nélkül is megdobogtatta a szívemet! Olyan „szerelem első látásra” dolog volt...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105140 Dátum: 2016.10.14., 16:44:17 »


Ahogy mondod, Akimesterem, 33 év munkája és szeretete volt benne. Nekem több volt, mint a BALATON, meg a RIVIÉRA .  És tudod, milyen rendes gazdára talált ? Egy egyedül élő idősebb (62) pasi, ragaszkodott hozzá, hogy egy garnitúra kulcsot megtartsak, bármikor, ha úgy kivánom, kimehetek, ezt - ezt matatok a szőlőben, csonkázok, metsszek, kóstolom a termést, szóval szabad bejárásom maradt. Persze nem leszek hálátlan, segítek olyan dolgokban, amikhez nem nagyon ért.


 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2

Ennek szívemből örülök!
Látod, vannak még jó emberek!
Mert megérdemled!

 Nagytaps2  Nagytaps2  Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105139 Dátum: 2016.10.14., 16:42:03 »

Ja, nem vagyok hülye, csak ez volt a gyorsabb, mintha a busszal még elmentem volna az Arany János utcai Metró megállóig, onnan meg elrohanok az Arany Tízig... uuuhhh

Szóval legközelebb, ha ilyen lesz (nem valószínű, de ha mégis), maradok délután a kötött pályán: 1-es villamos az Árpád-hídig, onnan meg metróval az Arany János utcáig. Onnan már csak 6 - 8 perc.

A telefonomra úgy kellett internetet vásárolnom, mert a telefon javítésa után, bekapcsoláskor hirtelen annyi mindent lefrissített, hogy néhány perc alatt elfogyott az 500 Mb-om 80%-a.... hamarosan a többi is, így kénytelen voltam vásárolni még 150-et, de annak is a vége felé járok... és még hol van 20-a!  shock (Akkor van számlazárásunk és onnan megint kezdődik az 500 Mb!  táncika )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105138 Dátum: 2016.10.14., 16:39:13 »

Szép napot!

Ilyen nem nagyon szokott előfordulni, hogy egy napot kihagyok, de tegnap így jött ki.  shock
Meglehetősen korán keltem és azonnal nekiláttam előkészülni a közgyűlésre. A sok vacak, a sok gondolat, amit megfelelő módon leírtam, az egészet összeraktam.... még a jószág etetését is csak gyorsan, kicsit kapkodva oldottam meg. Végül aztán bő fél órás csúszással indultam Pestre. Először Óbudára mentem, beszedni a lakbért és a számlákra valót, majd onnan egy jó gondolattal a 9-es busszal indultam anyukámhoz. Nos, a hibámra már az Árpád fejedelem útján rájöttem, amikor elkezdett araszolni a közlekedési eszköz!  shock Mire felkanyarodtunk a Margit-hídra, már biztos voltam abban, hogy elkések. Azt is sejtettem ugyanakkor, hogy a Közgyűlés első nekifutásra határozatképtelen lesz. Évek alatt hozzászoktunk ahhoz, hogy 18:00-kor kezdődött, de az új időszámítást vezénylő új Közös Képviselő reformálja a dolgot, és megpróbálja fél hatra, negyed hatra, sőt, öt órára összetülkölni a társaságot. Eredménytelenül! A harmadik közgyűlés, amit határozatképtelenség miatt meg kell ismételni. Igaz, addigra mindenki befut, aki érdeklődik a társasház dolgai iránt, így a szokott 18:00 órai időpontra a határozatképesség akkor is meglenne, ha ez lenne a kezdő időpont.  vigyor  (Mondtam is a Hölgynek, hogy adja fel, térjünk vissza az este hatos kezdésre és redukálja 3 - 4 napirendi pontra a Közgyűlés napirendjét, mert tegnap is 21:47-kor lett vége!  shock
Ez után még felmentem anyukámhoz, beszámoltam neki arról, mit végeztem, és már jócskán 22 óra után el is tudtam indulni haza.
Na igen, a kocsit a KöKi-n hagytam, tehát még addig kiélveztem a 3 metró csodáit... vigyor
A parkolójegyet 22:59-kor érvényesítettem. Mire hazaértem, már majdnem éjfél volt.
Kicsit fáradtnak éreztem magam, a hajnali fél ötös kelés után...
Az időjárást nem volt alkalmam figyelni, őszintén szólva fogalmam sincs milyen volt, pedig a Jászai Mari tértől az Arany Tízig sietős léptekkel gyalog tettem meg az utat...  szégyenlem

Ja, nem vagyok hülye, csak ez volt a gyorsabb, mintha a busszal még elmentem volna az Arany János utcai Metró megállóig, onnan meg elrohanok az Arany Tízig... uuuhhh

Szóval legközelebb, ha ilyen lesz (nem valószínű, de ha mégis), maradok délután a kötött pályán: 1-es villamos az Árpád-hídig, onnan meg metróval az Arany János utcáig. Onnan már csak 6 - 8 perc.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105137 Dátum: 2016.10.14., 16:36:42 »

Éjjel eleinte folytatódik a többnyire borult idő, de csapadékra már inkább csak északkeleten, illetve elszórtan az északi országrészben számíthatunk, de ekkor már nem várható jelentős mennyiség. Ugyanakkor a hajnali, reggeli órákban nyugat felől egyre többfelé felszakadozik a felhőzet. Mérséklődik a légmozgás, már csak kevés helyen lehetnek élénk, esetleg erős lökések. Általában 5 és 8 fok közé hűl a levegő, de a kevésbé felhős délnyugati határ mentén 0 és 4 fok közötti legalacsonyabb értékek is lehetnek.
Csütörtökön napközben északkeleten is felszakadozik felhőzet, megszűnik az eső. Változóan, időnként erősebben felhős időre készülhetünk több-kevesebb napsütéssel. Néhol egy-egy rövid zápor is kialakulhat. Északkeleten élénk északi légmozgásra készülhetünk, másutt gyenge nyugati, északnyugati szél várható. 10 és 14 fok közé melegszik a levegő délutánra.

Szép napot!

Ilyen nem nagyon szokott előfordulni, hogy egy napot kihagyok, de tegnap így jött ki.  shock
Meglehetősen korán keltem és azonnal nekiláttam előkészülni a közgyűlésre. A sok vacak, a sok gondolat, amit megfelelő módon leírtam, az egészet összeraktam.... még a jószág etetését is csak gyorsan, kicsit kapkodva oldottam meg. Végül aztán bő fél órás csúszással indultam Pestre. Először Óbudára mentem, beszedni a lakbért és a számlákra valót, majd onnan egy jó gondolattal a 9-es busszal indultam anyukámhoz. Nos, a hibámra már az Árpád fejedelem útján rájöttem, amikor elkezdett araszolni a közlekedési eszköz!  shock Mire felkanyarodtunk a Margit-hídra, már biztos voltam abban, hogy elkések. Azt is sejtettem ugyanakkor, hogy a Közgyűlés első nekifutásra határozatképtelen lesz. Évek alatt hozzászoktunk ahhoz, hogy 18:00-kor kezdődött, de az új időszámítást vezénylő új Közös Képviselő reformálja a dolgot, és megpróbálja fél hatra, negyed hatra, sőt, öt órára összetülkölni a társaságot. Eredménytelenül! A harmadik közgyűlés, amit határozatképtelenség miatt meg kell ismételni. Igaz, addigra mindenki befut, aki érdeklődik a társasház dolgai iránt, így a szokott 18:00 órai időpontra a határozatképesség akkor is meglenne, ha ez lenne a kezdő időpont.  vigyor  (Mondtam is a Hölgynek, hogy adja fel, térjünk vissza az este hatos kezdésre és redukálja 3 - 4 napirendi pontra a Közgyűlés napirendjét, mert tegnap is 21:47-kor lett vége!  shock
Ez után még felmentem anyukámhoz, beszámoltam neki arról, mit végeztem, és már jócskán 22 óra után el is tudtam indulni haza.
Na igen, a kocsit a KöKi-n hagytam, tehát még addig kiélveztem a 3 metró csodáit... vigyor
A parkolójegyet 22:59-kor érvényesítettem. Mire hazaértem, már majdnem éjfél volt.
Kicsit fáradtnak éreztem magam, a hajnali fél ötös kelés után...
Az időjárást nem volt alkalmam figyelni, őszintén szólva fogalmam sincs milyen volt, pedig a Jászai Mari tértől az Arany Tízig sietős léptekkel gyalog tettem meg az utat...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105136 Dátum: 2016.10.14., 06:07:36 »


Az 1386. számban 1999. V. 14-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105135 Dátum: 2016.10.14., 05:52:51 »

Fátyolfelhős lesz az ég, illetve délutántól DNy-on vastagabb felhőzet is megjelenhet. Csapadék azonban nem várható. A keleti szél többfelé megélénkül. Reggel 0 és 6 fok között alakul a hőmérséklet, délután 10-16 fok várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105134 Dátum: 2016.10.13., 20:56:44 »



Jó estlétet!


Az jó, hogy az új tulajdonos így áll a dolgokhoz hozzá....talán könnyebb az ember szíve így. Szerintem a vevő látja és érzi azt, hogy ez a telek a ház a föld a mindened volt...
Bár ettől függetlenül nekem még megszakadna a szívem.... 




Valahogy tényleg úgy van, a  "szívnek húrja van, jaj megszakad....." amint a sláger mondja.
Na de a munka már 82 évesen, sok volt. Meg aztán Gazemberné se fiatalodik, a munka meg egyre több. Tényleg rendes a pasi, akkor mehetek, amikor akarok, persze télen nem nagyon van mit csinálni, de tavasztól a metsszés, a csonkázás, a permetezés nagyon hiányozna.
Tudod, azt a 18 évet, ami nekem még hátra van így könnyebben átvészelem.
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Oldalak: 1 ... 337 338 [339] 340 341 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!