Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 12:28:54
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Rádiósirató 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szavazás
Kérdés: Milyen rádiót hallgatsz a megszűntek helyett?
Juventust
Petőfit
Class
Neo
mást
semmit

Szerző Téma: Rádiósirató  (Megtekintve 3291 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #18 Dátum: 2012.06.14., 06:24:33 »

újabb rádiónak pecsételte meg a sorsát a kormány, a Klub rádióét.
Az adó hiába nyert pert a médiahatóság ellen, az nem hajtja végre a bíróság ítéletét, a kormány pedig új törvény megalkotásával segít ebben.
Ismét el fog veszni egy kritikai hang az éterből, és újabb bizonyítékát kapjuk annak, hogy a kormányzat nem tűri a kritikát.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #17 Dátum: 2010.10.28., 10:03:01 »

A Sláger rádió a mai naptól már az interneten sem elérhető.
Kár!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #16 Dátum: 2010.07.18., 12:26:58 »

Nesze semmi, fogd meg jól?
A bíróság megállapította, hogy a két rádió (Sláger, Danubius) leváltásának körülményei nem voltak jogszerűek, sőt, a pályázatok nem feleltek meg a kiírásnak.
Ennek ellenére nem kell beszüntetniük a tevékenységüket, mert ilyen határozatot NEM HOZHAT a bíróság!

Bennem felvetődik a kérdés: Milyen jogállam az, ahol egy bíróságnak nincs hatalma, nincs jogköre, ahol média birodalmak a törvények felett állnak?

Ez itten kérem Magyarország!

Kezdek úgy lenni, mint a munakhelyemmel: nem tudom meddig maradok még....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #15 Dátum: 2010.04.20., 16:28:26 »

No, lassan napirendre térünk a döntések felett.
Kezdjük elfogadni az új adókat, egyre többen telefonálnak, sms-eznek; megindult az életük, a hallgatók pedig -mivel reggeli kedvenceiket visszakapták- elfogadták a megváltoztathatatlant.

Elmondhatjuk:
Ez a csoda is három napig tartott....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #14 Dátum: 2010.01.23., 21:19:12 »

No, meg is találták a helyüket a Neo-nál.
A Balázsék meg a Class FM-nél.

A bíróság meg elsőfokon kimondta mindkét esetben a jogellenességet.

Na, most akkor hogyan is lesz ez tovább?

Kíváncsian várom a fejleményeket!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #13 Dátum: 2009.11.21., 09:59:58 »

Megelőzött a szavazással a Borsonline!
Mindenesetre a döntéshozóknak nem ártana látniuk, hogy mit is is csináltak:

Melyik a kedvenc rádiója?

A Class a legklasszabb                         4.1%
A Neo az új csillag                              1.8%
Vissza a Pirítóst!                            16.4%
Bumerángot akarok!                   46.8%
Mindig is más csatornát hallgattam    18.6%
Nem rádiózom                                        12.2%


Különös tekintettel arra, hogy a Sláger rádió amerikai tulajdonosa kivonul a magyar piacról, mert nem tekinti biztos megtárülésnek azt, ha a Roxy helyén lesznek elérhetők.
Így aztán minden alkalmazottjuknak felmondanak. Felszabadul tehát a Bumeráng stábja is.
Előbb-utóbb biztosan megtalálják a helyüket, és ahol megjelennek, sokan fogják odatekerni a rádió keresőgombját.

Minden esetre mélyen elgondolkodtató, hogy ilyen álságos, átlátszó pályázattal ki lehetett iktatni két hatalmas, elfogulatlan médiát!

Hiába, elindult a választási küzdelem!
Csak nehogy a választók "belehaljanak"!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #12 Dátum: 2009.11.21., 08:56:34 »

A www.slager.hu oldalon az alábbi sajtóközlemény olvasható:

Sajtóközlemény

A Sláger Rádió amerikai tulajdonosa, az Emmis Corporation, a mai napon nehéz döntést hozott: jelenleg nem kívánja folytatni az analóg műsorszolgáltatást Magyarországon. "Nagyon fájdalmas döntés ez számomra is. Borzasztóan sajnálom, és nem csak az Emmis és a Sláger Rádió dolgozói miatt, hanem amiatt is, hogy Magyarország egy olyan állam, ahol ilyen helyzet kialakulhat" - mondta Jeff Smulyan, az Emmis tulajdonosa és CEO-ja.

A Sláger Rádió engedélye november 18-án lejárt. A rádió vezetői még az utolsó napon is reménykedtek abban, hogy tovább építhetik a legerősebb rádiós márkát.

"Annyira sok hallgató állt mellénk, mindenki minket szeretett volna hallgatni. Ezért is tartottuk kötelességünknek, hogy ha eleinte nem is országos frekvencián, de szóljunk valahol. Az elmúlt napokban napi 150.000 ember hallgatott minket csak az interneten. Megható leveleket kaptunk, és sokan ajánlották segítségüket ügyfeleink közül is. Ez úton köszönöm nekik is!"- mondta Heal Edina a rádió vezérigazgatója.


Most még hallgatom, de ha jól értettem, rövidesen már ezt sem fogom tudni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #11 Dátum: 2009.11.20., 22:05:56 »

Ezek szerint nem szólhatott.

Én pedig megpróbáltam, Isten látja lelkem!
Nem tekertem el a Slágerről a nappilban levő rádiót, és nem tekertem el a Danubiusról a fürdőszobait.
És azt mondtam magamban: "Adjunk nekik egy esélyt!"
Bekapcsoltam a Neo-t.
No, abban reggel műsor gyanánt egy jól hallhatóan rutintalan ifjonc próbálkozott megbirkózni több millió volt hallgató ellenállásával; sikertelenül.
Az, hogy Ganxta Döglégy Zoli ott volt -amikor éppen hallgattam (próbáltam)- nem javított a műsorvezető helyzetén.
Szegény Ganxta pedig mindent megpróbált! Már ami tőle tellett!
Hát igen. Vannak a vicces emberek, és vannak akik azt hiszik magukról, hogy viccesek.
Szerintem Zoli tudja magáról, hogy nem vicces, ezért vette fel ezt a műbunkó stílust, amiről persze ordít, hogy mű, de legalább bunkó, ha már egyszer ez a módi.
Mondjuk én privátin az igazi, ősbunkókat sem szeretem, a műbunkótól meg egyenesen hideglelést kapok, de a műsornak titulált valamiben ez volt a legkisebb hiba!
Már majdnem megesett a szívem szegény szenvedőn, amikor kétségbeesetten kapacitálta a vélhetően nem túl nagy hallgatóságot, hogy küldjenek már SMS-t, majdhogynem bármiről!
Alegnagyobb baj azonban a zene -ha ez annak nevezhető- volt!
Így aztán tíz perc izzadás után nem bírtam magammal, és a híreket meg sem várva, pánikszerűen kikapcsoltam!
Kellett negyed óra, hogy helyrezökkenjen a lelki egyensúlyom.
A Danubius helyén levő Class rádiót (Hadd mondjam már meg én, mint hallgató, hogy klasz, vagy trágya! Bocs!) már kicsit reszkető kézzel kapcsoltam be.
Ám itt azért üdítő volt, hogy érzékelhetően nem olyan ember ül a mikrofon előtt, aki jobban meg van ijedve, mint rosszgyerek a gyóntatószékben!
A műsor azonban itt is erőltetett volt, és valahogy hiányzott belőle az élet!
A zenék nem voltak olyan rosszak, ám azt meg kellett állapítanom, hogy nem az én korosztályomnak készítik ezt a műsort.
Szóval, keserűen kellett tudomásul vennem, hogy megint elvettek tőlem valamit!
Valamit, ami szerethető volt, valamit, amin lehetett röhögni, elfeledve a hétköznapok sírhatnékjait!
Elvettek egy Slágerangyalt, és nem tudom, hogy a Mikulásgyár lesz-e az idén!
Elvettek egy darab szolidaritást, egy olyan lehetőséget, ahol az egymásnak feszülő politikai indulatok lecsendesedtek, és egymás vállán röhögött jobbos-balos!
Egyet viszont nem tudtak elvenni: az együvétartozás érzését!
Megnehezítették ugyan a rádióhallgatást, de az internetre kényszerített milliók akkor is összetartoznak, összetartozunk, és ezzel csak mégjobban össze fogunk tartozni!
Lett egy internetes közösségünk. Csak idő kérdése, hogy mikor születik meg az első fórumtopik, és mikor indul el valami, amire senki sem gondolt! Ott vagyunk egy olyan helyen, ami sokkal kevésbé befolásolható, sokkal kevésbé kézbentartható, mint az éteri rádióhullámok; ezek a hullámok a lelkekben keletkeztek, és a zene a szívünkből szól!
Nekem még egy vers részlet jutott eszembe:

"De lelkét a tűz nem égeté meg,
mert az maga a tűz, úgy vigyázzatok,
ismét pusztíthat e láng rajtatok!"
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #10 Dátum: 2009.11.03., 08:36:31 »

Elképzelhető, hogy mégsem szűnik meg a Sláger Rádió. A tulajdonos ugyanis, ahogy ígérte, hétfőn megtámadta a bíróságon az ORTT döntését. Médiajogászok szerint elképzelhető, hogy ha gyors a bíróság, akár fordulat is lehet az ügyben.

...

Bár a végeredmény miatt távozó Majtényi László ORTT-elnök, közölte, hogy nem adja nevét a döntéshez, lesz ki szentesítse a hét évre szóló megállapodást. Úgy tudjuk, a Fidesz által delegált Szalai Annamária szignója szerepel majd a szerződésen. Ő egyébként a pályázatok elbírálásakor a testület levezető elnöke volt.

Adta hírül az fn.hu
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #9 Dátum: 2009.11.03., 07:29:54 »

1./    A pályázaton úgy hírlik a nyereségből felajánlott százalékok alapján döntöttek.
100-nak a 20%-a 20.
25-nek az 50%-a 12,5.


Miből gondolták volna, hogy pont ezt nem tehetik meg?

2./ És mi van, ha egy-egy párt megtámogatja az új rádiókat? Még akár extra nyereségesek is lehetnek!


 

1./
A legnagyobb hazugságok egyike, ha csinálsz egy statisztikát!
Mert ugyebár: ha ráülök egy forró platnira, utána meg egy hidegre, a kettő átlaga pont jó!

2./
Én nem attól félek, hogy a pártpénzek fognak az államkasszába áramlani, hanem sokkal inkább attól, hogy a rádiókhoz befolyó reklámbevételek fognak ilyen-olyan költségcsatornákon a pártokhoz folyni vagy "csak úgy", vagy kampány célokra!
Elég rég óta vagyok vállalkozó ahhoz, hogy még a mikéntjét is tudjam a dolognak!   uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2009.11.02., 18:18:06 »

A pályázaton úgy hírlik a nyereségből felajánlott százalékok alapján döntöttek.
100-nak a 20%-a 20.
25-nek az 50%-a 12,5.

Tehát nem biztos, hogy a nagyobb százalékot felajánló fizet be többet és kérdéses az is, hogy az induló adó terveiből mi fog valóra válni, egyáltalán lesz-e nyeresége.

Én váltakozva szoktam reggelente hallgatni az adókat.
A Slágerban profi csapat dolgozik, talán ők a leghallgatottabbak is.
A frekvenciát elvehetik, de a tudást nem.
A csapat fontosabb, mint a hely.
Egy új helyen folytatódni fog tovább.


Az utak kritikán aluliak, szedik a súlyadót.
Sok éve már, hogy a kész aszfaltra lefúrták a parkolóórákat és borsós díjat szednek, de a beígért parkolóházak nem épültek meg.
Süvítenek ki a milliárdok pl. a MÁV-on és a BKV-n keresztül...

Miből gondolták volna, hogy pont ezt nem tehetik meg?

És mi van, ha egy-egy párt megtámogatja az új rádiókat? Még akár extra nyereségesek is lehetnek!


 
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #7 Dátum: 2009.10.30., 08:12:20 »

Sziasztok!

Mikor bedolgozó voltam,a Sláger Rádiót hallgattam,de csak 10 óra után.Ez azért volt,mert a
műsorvezetők állandóan csak röhögtek,de olyannyira,hogy még azt sem lehetett érteni,hogy min.
Akkoriban 10-ig a Juventust hallgattam,mert ott meg szerettem a Szegő Tibi reggeli műsorát.
Aztán Bocskorék is sokat változtak.Hallgathatóvá váltak.A munkahelyemen Őket hallgatjuk 10-ig,
utána a Lánchíd Rádiót és a Slágert felváltva.Nekem hiányozni fognak,már megszoktam a műsor-
tartalmat.
Az biztos,hogy az aki a két leghallgatottabb kereskedelmi adót hallgatta az nem fogja a helyükbe lépőket hallgatni.
Én itthon a Kossuth Rádiót szoktam hallgatni,azt is szeretem.A régi slágereket ezen túl majd
máshonnan hallgatom. siros_2

Én hasonló okoból siratom a Slágert!
Hosszú éveken át volt útitársam, amikor este-éjjel kocsikáztam Ukrajna-, vagy Horvátországból - felé egyedül.
Társam volt az éjszakákban.
Szerettem a zenéket, hiszen fiatalkoromba vezettek vissza!
A reggeli Bochkor-féle Bumerángot alapvetően nem szerettem, mert nagyon bunkók tudtak lenni a srácok (Voga üde színfolt volt a félműveltek között!).
Azt hiszem kicsit többe fog kerülni ezentúl a rádiózás, mert a kábelen ("tányéron") fogható SztárFM-re váltok, amit eddig is szívesen hallgattam, még interneten is!
Ez a műsor kicsit még visszább nyúlik az időben, de nem baj!
Szóval, majd ezzel vígasztalódom.
Egyelőre azt még nem tudom, hogy ha újra utazgatós idők következnek (mert remélem, hogy következnek!), mit fogok hallgatni, de biztos kitalálok valamit! Legrosszabb esetben CD-t, vagy magnót!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2009.10.29., 22:12:10 »

Sziasztok!

Mikor bedolgozó voltam,a Sláger Rádiót hallgattam,de csak 10 óra után.Ez azért volt,mert a
műsorvezetők állandóan csak röhögtek,de olyannyira,hogy még azt sem lehetett érteni,hogy min.
Akkoriban 10-ig a Juventust hallgattam,mert ott meg szerettem a Szegő Tibi reggeli műsorát.
Aztán Bocskorék is sokat változtak.Hallgathatóvá váltak.A munkahelyemen Őket hallgatjuk 10-ig,
utána a Lánchíd Rádiót és a Slágert felváltva.Nekem hiányozni fognak,már megszoktam a műsor-
tartalmat.
Az biztos,hogy az aki a két leghallgatottabb kereskedelmi adót hallgatta az nem fogja a helyükbe lépőket hallgatni.
Én itthon a Kossuth Rádiót szoktam hallgatni,azt is szeretem.A régi slágereket ezen túl majd
máshonnan hallgatom. siros_2
Naplózva

Kiskacsa
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2009.10.29., 13:11:12 »


           Engem különösen érzékenyen érint a Sláger rádió megszüntetése,mert sok éven át a zenéjük  volt az aláfestés fent a lakunkban az évados zsugizások közben!!!!
         Igaz eddig mindig ki is kaptam,de mi lesz egy másik adó esetében?He??  Még nyerni fogok!!!!!!!!

                   zizi hahota vigyor
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2009.10.29., 13:07:25 »

          Nem a Bocskor-Boros párost kell szeretni,kedvelni,hanem a műsorukat és magát a zenei anyagot,vagyis "globál" Sláger-Rádiót!

                   Nagytaps2 kicsi taps bee
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #3 Dátum: 2009.10.29., 10:23:15 »

Szia AKI!
Egy újszülöttnek minden vicc új!:-)
Tudom, sokan szerették ezeket az adókat, én bevallom,h. a reggeli műsorvezetők stílusa miatt hagytam abba a hallgatását a Slágerrádiónak. Annyira ordenáré és idétlen volt, h. meghaladta a tűrőképességemet.
Lehet, h. egyedül maradok ezzel a véleményemmel, de nem baj, nem harcolni jöttem különben sem.
Köszönöm a jókívánságot, igérem, élni fogok vele a jövőben!
Üdv.Mindenkinek!


No, én is inkább hosszú utazásaim útitársát temetem benne, minstem a nemritkán félművlet (mondhatnám időnként roppant bunkó), de időnként kétségtelenül kacagtató Bumerángot!

Gyere, várunk, az ajtó nyitva!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szivárvány
Újonc
*

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2009.10.29., 10:03:43 »

Szia AKI!
Egy újszülöttnek minden vicc új!:-)
Tudom, sokan szerették ezeket az adókat, én bevallom,h. a reggeli műsorvezetők stílusa miatt hagytam abba a hallgatását a Slágerrádiónak. Annyira ordenáré és idétlen volt, h. meghaladta a tűrőképességemet.
Lehet, h. egyedül maradok ezzel a véleményemmel, de nem baj, nem harcolni jöttem különben sem.
Köszönöm a jókívánságot, igérem, élni fogok vele a jövőben!
Üdv.Mindenkinek!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #1 Dátum: 2009.10.29., 09:58:23 »

A megszűnő rádiók sok kellemes órát, percet okoztak számomra.
Főleg a Sláger volt, ami sokszor elkísért ukrajnai útjaimra, társam volt éjszakai autózásaim során Horvátrszág felé, vagy onnan hazafelé is!
Fiatalságom zenéit hallhattam náluk.
Ezért sajnálom.
A Bumeráng sokszor hallatlanul bunkó, és valóban színvonaltalan műsora azért nem egyszer okozott kellemes, vidám perceket számomra!
A Danubius jobbára a mai kor zenéit közvetítette, de a reggeli műsorai szintén jópofa dolgokkal volatk tele.
Sajnálnám, ha helyette valóban politikai szófosás és népbutítás folyna akár egyik, akár másik oldal számára!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Dátum: 2009.10.29., 08:07:42 »

Az ORTT -többel véleménye szerint- döntött a Sláger és Danubius rádiók által használt frekvenciákról.
A két, nagymúltú és nagy számú hallgatóságot maga mögött tudható csatorna november 18-al megszűnik.
Mi a véleményetek?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Rádiósirató
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!