Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.18., 18:37:28
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Keresem...nem lelem 0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Keresem...nem lelem  (Megtekintve 16024 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #82 Dátum: 2016.09.14., 18:22:54 »

Közben megérkezett az eredeti fotó is!  táncika

Úgy látom, hogy a jobb alsó sarokban a második fán, mintha egy kicsi macska feküdne. Egy kis cirmos gombolyag...




gerincesnek, gerinces...ez igaz....de nem cirmos. Én is nehezen vettem észre, csak amikor már alig voltam 50 centire tőle....de békésen megvárt.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81 Dátum: 2016.09.14., 17:31:47 »


Jó estlétet!
Pótlom:




Közben megérkezett az eredeti fotó is!  táncika

Úgy látom, hogy a jobb alsó sarokban a második fán, mintha egy kicsi macska feküdne. Egy kis cirmos gombolyag...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #80 Dátum: 2016.09.13., 19:52:58 »

Hát ez az. Hol?He?  shock


Jó estlétet!
Pótlom:


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #79 Dátum: 2016.09.13., 09:11:55 »

Régen kérdeztem, bár mintha "lógnék" egy jó kis tippsorral valaKinek, de majd ami késik az nem múlik.

De íme egy kérdés:

Mi van a képen a hasított fán kívül?

és hol:?




a leggyorsabb és helyes megfejtőnek jutalma, egy majdnem tutti tippsor

Hát ez az. Hol?He?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #78 Dátum: 2016.09.12., 19:34:18 »

Régen kérdeztem, bár mintha "lógnék" egy jó kis tippsorral valaKinek, de majd ami késik az nem múlik.

De íme egy kérdés:

Mi van a képen a hasított fán kívül?

és hol:?
 



a leggyorsabb és helyes megfejtőnek jutalma, egy majdnem tutti tippsor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #77 Dátum: 2016.08.10., 21:19:12 »



Jó napokat!


Sikeresen megfejtettem a feladványt. A regény címe: Kopasz Mahmut diákjai, Rifat Ilgaz török író tollából.
A megfejtés menete: egy antikváriumi oldal részletes kereső "lapján" beikszelt "ifjúsági regény kategória", "török" kulcsszó megadása és kiadás évének 1970-1976 szűkítés. Így is 2600 találat felelt meg a feltételeknek....de a lapozás eredményre vezetett.




 Nagytaps2

Türelmes és kitartó ember vagy!
Még egy olyan dolog, amiben példaképemmé lettél! Köszönöm!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #76 Dátum: 2016.07.16., 16:34:28 »

Jó estlétet!

Újabb kérdés, amivel megvallom őszintén nem tudok megbirkózni. Valamikor gyermekkoromban olvastam egy könyvet...a címére nem emlékezem, csak nagyjából a tartalmára. A tartalma alapján az ifjúsági regény egy török? iskola kollegiumában játszódott. Kifejezetten humoros és vidám történetek (fejezetek) voltak benne. Mintha a címében "tanár" is szerepelt volna, de nem biztos. A könyv előlapja is előttem van...fehér alapon...talán egy katedra és egy személy szerepelt  vagy valami hasonló.... Emlékszem ebben a könyben "hallottam" olvastam először a csicseri borsóról. (A főhősök kiderítették, hogy egyik társuk pörkölt csicseriborsót rejteget a szekrényében. A szekrény hátoldalát megfúrva, valami kis csővel szippantgatták ki a borsószemeket a szekrényből) rövidítve a sztori.... Természetesen próbálkoztam már google-n török s  más irókkal, de nem jön be. Online antikváriumot is böngészgetem hátha beugrik, de egyelőre negatív eredmény.
Tehát a kérdés valaki tudja-e a címet ?

Ha valakinek beugrik akkor a jutalma...szinte biztos, hogy egy olyan tippsor (a tippmixen) ami akár még jó is lehet.



Jó napokat!


Sikeresen megfejtettem a feladványt. A regény címe: Kopasz Mahmut diákjai, Rifat Ilgaz török író tollából.
A megfejtés menete: egy antikváriumi oldal részletes kereső "lapján" beikszelt "ifjúsági regény kategória", "török" kulcsszó megadása és kiadás évének 1970-1976 szűkítés. Így is 2600 találat felelt meg a feltételeknek....de a lapozás eredményre vezetett.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #75 Dátum: 2016.06.11., 21:56:16 »

Legszembetűnőbb talán a kerítésdeszkák formája, aztán az oromfal stílusa.
Van hasonlóság a színezésben is, bár a miénk kissé pasztellesebb.
Mindent összevetve nagyon jó a Tiéd is!  Nagytaps2


No igen, a kérdés feltevése nem volt egyértelmű....egy lényegi "elemet" kerestem ami nagyon hasonló.... A válaszban benne volt a helyes megfejtés....elemileg...kerítésbabailag...., így alkalmas időben megy a majdnem helyes tipp....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74 Dátum: 2016.06.07., 21:16:51 »

Noha van függőben egy kérdés korábbról. Sajnos magam sem találom a választ.
Ám itt az újabb, ez egy kis kérdés két kép alapján.

A két kép különböző helyszíneken készült...ám van bennük olyan elem,részlet ami majdnem közös,illetve ugyanaz, mi az?

Az első helyes válasz nyertese egy eredeti tippsort kap tőlem, ami korántsem biztos hogy nyerő.
Sajnos aki nincs bejelentkezve az nem láthatja a képeket.

Legszembetűnőbb talán a kerítésdeszkák formája, aztán az oromfal stílusa.
Van hasonlóság a színezésben is, bár a miénk kissé pasztellesebb.
Mindent összevetve nagyon jó a Tiéd is!  Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #73 Dátum: 2016.06.07., 17:35:26 »

Noha van függőben egy kérdés korábbról. Sajnos magam sem találom a választ.
Ám itt az újabb, ez egy kis kérdés két kép alapján.

A két kép különböző helyszíneken készült...ám van bennük olyan elem,részlet ami majdnem közös,illetve ugyanaz, mi az?

Az első helyes válasz nyertese egy eredeti tippsort kap tőlem, ami korántsem biztos hogy nyerő.
Sajnos aki nincs bejelentkezve az nem láthatja a képeket.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72 Dátum: 2016.05.23., 07:01:14 »


Nagy, egyéb irányú buzgalmamban..... el is felejtettem megkérdezni, hogy hol van  Selmeczi Gabriella?He? Nem látom, nem nyilatkozik, noha minden bizonnyal hősies küzdelmet folytatott ....mindegy mi ellen és után... de most hol van?
(persze van még mkérdésem 10 évvel ezelőttről is....fel is teszem majd....)


Ám, a korábbi és előző kérdésem nem kvíz feladvány volt....tényleg keresem a könyvet....ha valamely olvasó (vendég) tudja a választ ....tiszteljen meg avval, hogy legalább 5 percre regisztrálva magát....legalább tájékoztat és elküld a jó  shock nébe.... Aztán akár kis is léphet....


A szenátor asszonyt legutoljára egy látványpékség előtt látták, ahogy elbűvölten nézte a sülő kifliket. Mások a NYUFIG környékén vélték felfedezni rohamsisakban és géppisztollyal. Várta, hogy a háttérhatalmak, a "tuggyukkik" lerohanják a nyugdíjjakat, és ő majd jól megvédi!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #71 Dátum: 2016.05.23., 06:56:02 »

Kerestem, kerestem.... még egy helyen megnézem. Illetve egy embert megkérdezek...

Még csak választ sem kaptam.
Talán, hogy a múltkor olyat ajánlott, amit magam is megtaláltam, de sokalltam az árát a neten, neki viszont nem volt meg.
Előfordulhat, hogy most is úgy van; nála nincs, atán meg úgy gondolja, az internetet ismerem...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #70 Dátum: 2016.04.24., 21:30:12 »



Nagy, egyéb irányú buzgalmamban..... el is felejtettem megkérdezni, hogy hol van  Selmeczi Gabriella?He? Nem látom, nem nyilatkozik, noha minden bizonnyal hősies küzdelmet folytatott ....mindegy mi ellen és után... de most hol van?
(persze van még mkérdésem 10 évvel ezelőttről is....fel is teszem majd....)


Ám, a korábbi és előző kérdésem nem kvíz feladvány volt....tényleg keresem a könyvet....ha valamely olvasó (vendég) tudja a választ ....tiszteljen meg avval, hogy legalább 5 percre regisztrálva magát....legalább tájékoztat és elküld a jó  shock nébe.... Aztán akár kis is léphet....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #69 Dátum: 2016.04.06., 17:49:37 »



Na hát senki !!!
 Egyszerűen nekem sem ugrik be.... Az író neve sem. Néha úgy érzem, hogy megvan....aztán csak kavarog. Török ....az biztosnak tűnik....   

Kerestem, kerestem.... még egy helyen megnézem. Illetve egy embert megkérdezek...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #68 Dátum: 2016.04.05., 21:06:52 »

Jó estlétet!

Újabb kérdés, amivel megvallom őszintén nem tudok megbirkózni. Valamikor gyermekkoromban olvastam egy könyvet...a címére nem emlékezem, csak nagyjából a tartalmára. A tartalma alapján az ifjúsági regény egy török? iskola kollegiumában játszódott. Kifejezetten humoros és vidám történetek (fejezetek) voltak benne. Mintha a címében "tanár" is szerepelt volna, de nem biztos. A könyv előlapja is előttem van...fehér alapon...talán egy katedra és egy személy szerepelt  vagy valami hasonló.... Emlékszem ebben a könyben "hallottam" olvastam először a csicseri borsóról. (A főhősök kiderítették, hogy egyik társuk pörkölt csicseriborsót rejteget a szekrényében. A szekrény hátoldalát megfúrva, valami kis csővel szippantgatták ki a borsószemeket a szekrényből) rövidítve a sztori.... Természetesen próbálkoztam már google-n török s  más irókkal, de nem jön be. Online antikváriumot is böngészgetem hátha beugrik, de egyelőre negatív eredmény.
Tehát a kérdés valaki tudja-e a címet ?

Ha valakinek beugrik akkor a jutalma...szinte biztos, hogy egy olyan tippsor (a tippmixen) ami akár még jó is lehet.



Na hát senki !!!
 Egyszerűen nekem sem ugrik be.... Az író neve sem. Néha úgy érzem, hogy megvan....aztán csak kavarog. Török ....az biztosnak tűnik....   
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #67 Dátum: 2016.03.25., 20:17:42 »

Jó estlétet!

Újabb kérdés, amivel megvallom őszintén nem tudok megbirkózni. Valamikor gyermekkoromban olvastam egy könyvet...a címére nem emlékezem, csak nagyjából a tartalmára. A tartalma alapján az ifjúsági regény egy török? iskola kollegiumában játszódott. Kifejezetten humoros és vidám történetek (fejezetek) voltak benne. Mintha a címében "tanár" is szerepelt volna, de nem biztos. A könyv előlapja is előttem van...fehér alapon...talán egy katedra és egy személy szerepelt  vagy valami hasonló.... Emlékszem ebben a könyben "hallottam" olvastam először a csicseri borsóról. (A főhősök kiderítették, hogy egyik társuk pörkölt csicseriborsót rejteget a szekrényében. A szekrény hátoldalát megfúrva, valami kis csővel szippantgatták ki a borsószemeket a szekrényből) rövidítve a sztori.... Természetesen próbálkoztam már google-n török s  más irókkal, de nem jön be. Online antikváriumot is böngészgetem hátha beugrik, de egyelőre negatív eredmény.
Tehát a kérdés valaki tudja-e a címet ?

Ha valakinek beugrik akkor a jutalma...szinte biztos, hogy egy olyan tippsor (a tippmixen) ami akár még jó is lehet.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66 Dátum: 2016.02.17., 20:16:40 »


Így már ismerős a szám!
Rúzsa Magdi előadásait kedvelem, nekem tetszik a hangja!
Azt hiszem ebből letöltögetés is lesz....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #65 Dátum: 2016.02.17., 14:39:15 »

Régen lebegett már megválaszolatlan kérdés a rovatban. Igaz ez nem olyan "nem lelem" jellegű, de kérdés és a helyes megfejtőnek jár egy majdnem jó Tippmix- tippsor Szürketestvértől, ami korántsem biztos hogy nyerő, de legalább tipp.

A kérdés lényegi eleme, kiindulási eleme :

 https://www.youtube.com/watch?v=H_UuDMytkLo

Az együttes dala 1982-83-as siker volt a slágerlistákon. Többen feldolgozták, legutóbb egy magyar dalosajkú is.... a kérdés, tehát ki ő és a dal címe?
(Ha valaki nem ismeri a magyar dalosokat, akkor a lyricsből ki lehet indulni)



akkor a megfejtés két lépcsőben:

https://www.youtube.com/watch?v=ld2i_GofTFc  

és a magyar

https://www.youtube.com/watch?v=XslbOssNw1g
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #64 Dátum: 2016.02.11., 20:03:16 »

Régen lebegett már megválaszolatlan kérdés a rovatban. Igaz ez nem olyan "nem lelem" jellegű, de kérdés és a helyes megfejtőnek jár egy majdnem jó Tippmix- tippsor Szürketestvértől, ami korántsem biztos hogy nyerő, de legalább tipp.

A kérdés lényegi eleme, kiindulási eleme :

 https://www.youtube.com/watch?v=H_UuDMytkLo

Az együttes dala 1982-83-as siker volt a slágerlistákon. Többen feldolgozták, legutóbb egy magyar dalosajkú is.... a kérdés, tehát ki ő és a dal címe?
(Ha valaki nem ismeri a magyar dalosokat, akkor a lyricsből ki lehet indulni)

Ebben nem indulok, bármily csábító is felajánlott jutalom!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #63 Dátum: 2016.02.09., 21:28:21 »

Régen lebegett már megválaszolatlan kérdés a rovatban. Igaz ez nem olyan "nem lelem" jellegű, de kérdés és a helyes megfejtőnek jár egy majdnem jó Tippmix- tippsor Szürketestvértől, ami korántsem biztos hogy nyerő, de legalább tipp.

A kérdés lényegi eleme, kiindulási eleme :

 https://www.youtube.com/watch?v=H_UuDMytkLo

Az együttes dala 1982-83-as siker volt a slágerlistákon. Többen feldolgozták, legutóbb egy magyar dalosajkú is.... a kérdés, tehát ki ő és a dal címe?
(Ha valaki nem ismeri a magyar dalosokat, akkor a lyricsből ki lehet indulni)
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 6 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Keresem...nem lelem
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!