Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.18., 17:59:31
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Keresem...nem lelem 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Keresem...nem lelem  (Megtekintve 16023 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #22 Dátum: 2015.11.12., 18:29:49 »




Jó estlétet: 
QPR :  hát "ő" a queen parks rangers egy angol foci klub, Londonban. Jelenleg a champion ship-ben szerepel, amely majdnem olyan mint nálunk az NB2...majdnem.  Amúgy bejött a tipp, mármint a QPR győzelem, vagy döntetlen, mert egál lett. Sőt a tippsor-ból, csak a Toulouse Grenoble (rögby) eredményét nem tudom még, a többi az ül. Illetve már tudom....ahogy tippeltem bejött. Tehát mindegyik tipp bejött.

 köszi_2 az infót,
 a többihez meg  Nagytaps2 !
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2015.11.12., 18:19:22 »


Tehát (bár nem az alrovat témája) szóval, 330 Ft ellenében nyertünk 810 Ft-ot. A tiszta haszon 480 Ft. Most gondolj bele, ha valaki ezt megjátsza 20.000 F-ért, akkor tisztán szakít 29.000 Ft-ot. Ha azt a huszast kölcsönkérte, avagy elvette a közpénzből, akkor is van neki(jj)e 29.000 Ft nyeresége.  Szóval túllépve az én egyszerű földhözragadt és elavultan tisztességes gondolkodásmódomon, az élet így működik, ha valaki olyan pozicióba kerül. Persze a dolgokon és az odds-okon lehet simogatni sokat.   shock vigyor



...és tovább "víve" a gondolatot, ebből már futhatja zakóra....akár egy új házra, és annak fenntartására....aztán ha valaki megkérdezi....hát szépecsém.....baráti kölcsön vót....ami valahol igaz is....csak a "barát nem tuttttta..."  Így volt, így van és így is lesz...   én meg amúgy eltippelgetek....és minden nap, minden egyes nap reggelén - még ha nem is beretfálkozom meg - belenézek a tükörbe tisztességgel, mert ha valamikor tán hibáztam is - minden bizonnyal - ám büntetésem elviselve, kiszolgál/tam/om.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2015.11.08., 00:13:38 »




Jó estlétet:  
QPR :  hát "ő" a queen parks rangers egy angol foci klub, Londonban. Jelenleg a champion ship-ben szerepel, amely majdnem olyan mint nálunk az NB2...majdnem.  Amúgy bejött a tipp, mármint a QPR győzelem, vagy döntetlen, mert egál lett. Sőt a tippsor-ból, csak a Toulouse Grenoble (rögby) eredményét nem tudom még, a többi az ül. Illetve már tudom....ahogy tippeltem bejött. Tehát mindegyik tipp bejött.


Tehát (bár nem az alrovat témája) szóval, 330 Ft ellenében nyertünk 810 Ft-ot. A tiszta haszon 480 Ft. Most gondolj bele, ha valaki ezt megjátsza 20.000 F-ért, akkor tisztán szakít 29.000 Ft-ot. Ha azt a huszast kölcsönkérte, avagy elvette a közpénzből, akkor is van neki(jj)e 29.000 Ft nyeresége.  Szóval túllépve az én egyszerű földhözragadt és elavultan tisztességes gondolkodásmódomon, az élet így működik, ha valaki olyan pozicióba kerül. Persze a dolgokon és az odds-okon lehet simogatni sokat.   shock vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2015.11.08., 00:04:30 »

A QPR-t meg még mindig nem tudom!  H���t




Jó estlétet: 
QPR :  hát "ő" a queen parks rangers egy angol foci klub, Londonban. Jelenleg a champion ship-ben szerepel, amely majdnem olyan mint nálunk az NB2...majdnem.  Amúgy bejött a tipp, mármint a QPR győzelem, vagy döntetlen, mert egál lett. Sőt a tippsor-ból, csak a Toulouse Grenoble (rögby) eredményét nem tudom még, a többi az ül. Illetve már tudom....ahogy tippeltem bejött. Tehát mindegyik tipp bejött.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #18 Dátum: 2015.11.07., 21:36:27 »



Megvallom őszintén már én sem emlékezem. Akkoriban egy bak mászkált a környékünkön, viszonylag rendszeresen. Meg talán amennyire megfigyeltem mifelénk a suták mindig többedmagugukkal mozognak, a bakok azonban általában egyedül.  Amúgy a telefonnal fotóztam le a régi LG-vel, amely most már 5. évét tapossa. Mellékelek egy másik képet, azon talán jobban látható.

A QPR-t meg még mindig nem tudom!  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #17 Dátum: 2015.11.07., 21:35:48 »



Megvallom őszintén már én sem emlékezem. Akkoriban egy bak mászkált a környékünkön, viszonylag rendszeresen. Meg talán amennyire megfigyeltem mifelénk a suták mindig többedmagugukkal mozognak, a bakok azonban általában egyedül.  Amúgy a telefonnal fotóztam le a régi LG-vel, amely most már 5. évét tapossa. Mellékelek egy másik képet, azon talán jobban látható.

 kicsi taps

Ezen viszont látszik a kis agancsa, tehát igazad van, bakocska lesz ez!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2015.11.06., 22:25:56 »

Én innen sutának nézem, nagyjából középkorú lehet a színéből levezetve... de ebbe a fényképezőgép, a használt film és fotópapír, valamint az ezóta eltelt idő is beleszólhat! Mármint a korába. A sutasága tavasz lévén esetleg vitatható, de nem gondolnám, hogy fiatal bakkal lenne dolgunk.

Az a QPR viszont erősen megmozgatta a fantáziámat!



Megvallom őszintén már én sem emlékezem. Akkoriban egy bak mászkált a környékünkön, viszonylag rendszeresen. Meg talán amennyire megfigyeltem mifelénk a suták mindig többedmagugukkal mozognak, a bakok azonban általában egyedül.  Amúgy a telefonnal fotóztam le a régi LG-vel, amely most már 5. évét tapossa. Mellékelek egy másik képet, azon talán jobban látható.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #15 Dátum: 2015.11.06., 21:16:19 »



jó, jó....igen, na de bak-e vagy suta-e....és a lehgfontosabb hány telet élt meg?



De amúgy valóban ott van. Azt hiszem 3 éve fényképezhettem. A gallyak és ágak az írtás következményei. Ott korábban kb. 20 méter szélességben egy ligetes erdősáv húzódott. Előtte meg egy kb. 3 méter széles és kb. 1,5 méter mély árok. Anelybe miután kivágták a - főleg nyárfa - fákat vékonyabb ágakat eccerűen beledobálták az árokba. Az árokba amelyben amúgy víz szivárog rendszeres jelleggel kb. 1 km-re levő kis patakba.  Az írtáson túl egy kis mező  helyezkedik el, náddal és vadvirágokkal, ami ősszel - amikor a kép készülhetett - nem látszik. Talán valamikor mocsár lehetett.

Na de a helyes megfejtésért bizony jár a nyeremény, amely egy cseppet sem biztos tippmix tippsor. A tippsort mellékelem fényképben, amelyet persze csak a klubtagok és a bejelntkezők láthatnak.  

Én innen sutának nézem, nagyjából középkorú lehet a színéből levezetve... de ebbe a fényképezőgép, a használt film és fotópapír, valamint az ezóta eltelt idő is beleszólhat! Mármint a korába. A sutasága tavasz lévén esetleg vitatható, de nem gondolnám, hogy fiatal bakkal lenne dolgunk.

Az a QPR viszont erősen megmozgatta a fantáziámat!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2015.11.05., 21:01:12 »

A sarkokból húzott szakasz metszéspontjában, nagyjából a kép közepén!  yes_yes



jó, jó....igen, na de bak-e vagy suta-e....és a lehgfontosabb hány telet élt meg?



De amúgy valóban ott van. Azt hiszem 3 éve fényképezhettem. A gallyak és ágak az írtás következményei. Ott korábban kb. 20 méter szélességben egy ligetes erdősáv húzódott. Előtte meg egy kb. 3 méter széles és kb. 1,5 méter mély árok. Anelybe miután kivágták a - főleg nyárfa - fákat vékonyabb ágakat eccerűen beledobálták az árokba. Az árokba amelyben amúgy víz szivárog rendszeres jelleggel kb. 1 km-re levő kis patakba.  Az írtáson túl egy kis mező  helyezkedik el, náddal és vadvirágokkal, ami ősszel - amikor a kép készülhetett - nem látszik. Talán valamikor mocsár lehetett.

Na de a helyes megfejtésért bizony jár a nyeremény, amely egy cseppet sem biztos tippmix tippsor. A tippsort mellékelem fényképben, amelyet persze csak a klubtagok és a bejelntkezők láthatnak.   
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #13 Dátum: 2015.11.02., 18:51:27 »

Jó napokat!


Csak klubtagoknak, mivel ők láthatják, amennyiben bejelentkeznek!

A mellékelt képen hol van a rőtvad?
 shock

A helyes megfejtőket Szürketestvér egy ingyen és felettébb nem biztos tippmix tippsorral jutalmazza.  vigyor

A sarkokból húzott szakasz metszéspontjában, nagyjából a kép közepén!  yes_yes
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #12 Dátum: 2015.11.02., 18:49:51 »



Tehát az első kutatás letudva és levonva a  tanulság is. A konyhanyelven elsajátított francia tudás nem rossz, mert keverve némi angollal és egyéb helyi nyelvjárásokkal, az embert el nem adják rabszolgának, csak max kikölcsönzik. De lényeg az hogy a könyv már a birtokomban van hála a futároknak és mellette egy szintén a városkáról szoló másik könyv is a Clochmerle fürdő címmel.

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2015.11.02., 13:43:05 »

Jó napokat!


Csak klubtagoknak, mivel ők láthatják, amennyiben bejelentkeznek!

A mellékelt képen hol van a rőtvad?
 shock

A helyes megfejtőket Szürketestvér egy ingyen és felettébb nem biztos tippmix tippsorral jutalmazza.  vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2015.06.17., 19:49:48 »

Ezt az alrovatot azért próbálom létrehozni, életre lehelni mert néha akadnak kérdések amelyekre nem tudom a választ, vagy keresek valamit és nem találom sem az birtokomban levő agyi, vagy akár irott  ismeretek, vagy az internet széles világának bitokában.


Szóval...én még fiatal voltam és ment egy televizió sorozat a magyar akkori 1-en....A címe....talán az volt, hogy "Closmere szégyene"... francia film volt, amely egy kisváros életét mutatta be...egy a főtéren megalkotott nyilvános WC köré felépítve.... Aztán mintha könyvtárban is láttam volna ezt a könyvet (illetve könyv formátumban) ám a neten nem lelelm....Valaki emlékezik rá? Vagy csak a memóriám csal meg engöm?



Tehát az első kutatás letudva és levonva a  tanulság is. A konyhanyelven elsajátított francia tudás nem rossz, mert keverve némi angollal és egyéb helyi nyelvjárásokkal, az embert el nem adják rabszolgának, csak max kikölcsönzik. De lényeg az hogy a könyv már a birtokomban van hála a futároknak és mellette egy szintén a városkáról szoló másik könyv is a Clochmerle fürdő címmel.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2015.06.11., 15:04:10 »

 Te meg...

_cupp
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2015.06.10., 21:44:08 »



"....A fimmel nem szolgálhatok, de a könyvet ismerem. Gabriel Chevalier: Botrány Clochemerle-ben a címe, nem csak tévésorozat, de mozifilm is készület belőle. Csak azt tudom, hogy Fernandel volt a főszereplője. A könyv több kiadást is megért, de én a szépemlékű Rakéta regényújságban olvastam......"



Egy másik közösségi (szakmai) forumban kértem segítséget és vkik válaszoltak rá... táncika

ezexereint bármennyire is igaz hogy kirántották a második bölcsességfogamat is....de annyira csak nem hülyültem még meg táncika  vigyor



http://www.amazon.co.uk/Clochemerle-DVD-Cyril-Cusack/dp/B00CPL8C3O
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2015.06.10., 21:43:04 »



"....A fimmel nem szolgálhatok, de a könyvet ismerem. Gabriel Chevalier: Botrány Clochemerle-ben a címe, nem csak tévésorozat, de mozifilm is készület belőle. Csak azt tudom, hogy Fernandel volt a főszereplője. A könyv több kiadást is megért, de én a szépemlékű Rakéta regényújságban olvastam......"



Egy másik közösségi (szakmai) forumban kértem segítséget és vkik válaszoltak rá... táncika

ezexereint bármennyire is igaz hogy kirántották a második bölcsességfogamat is....de annyira csak nem hülyültem még meg táncika  vigyor



https://www.youtube.com/watch?v=HQF3tl7Th44
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2015.06.10., 21:41:55 »



"....A fimmel nem szolgálhatok, de a könyvet ismerem. Gabriel Chevalier: Botrány Clochemerle-ben a címe, nem csak tévésorozat, de mozifilm is készület belőle. Csak azt tudom, hogy Fernandel volt a főszereplője. A könyv több kiadást is megért, de én a szépemlékű Rakéta regényújságban olvastam......"



Egy másik közösségi (szakmai) forumban kértem segítséget és vkik válaszoltak rá... táncika

ezexereint bármennyire is igaz hogy kirántották a második bölcsességfogamat is....de annyira csak nem hülyültem még meg táncika  vigyor



http://en.wikipedia.org/wiki/Clochemerle
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2015.06.10., 21:41:18 »

És akkor most hol a csodában vagyok, hol a régi jó fórumunk?  shock

Főoldal/ 32-es közélet/ Társalgó
Vagy mit tetszik keresni és nem lelni?
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2015.06.10., 21:38:03 »


És akkor most hol a csodában vagyok, hol a régi jó fórumunk?  shock
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2015.06.10., 21:31:56 »



"....A fimmel nem szolgálhatok, de a könyvet ismerem. Gabriel Chevalier: Botrány Clochemerle-ben a címe, nem csak tévésorozat, de mozifilm is készület belőle. Csak azt tudom, hogy Fernandel volt a főszereplője. A könyv több kiadást is megért, de én a szépemlékű Rakéta regényújságban olvastam......"



Egy másik közösségi (szakmai) forumban kértem segítséget és vkik válaszoltak rá... táncika

ezexereint bármennyire is igaz hogy kirántották a második bölcsességfogamat is....de annyira csak nem hülyültem még meg táncika  vigyor



http://bookline.hu/product/home.action?_v=Gabriel_Chevallier_Botrany_Clochemerle_ben_I_II_&id=2101523178&type=10
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Keresem...nem lelem
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!