Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.25., 21:11:07
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Keresem...nem lelem 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Keresem...nem lelem  (Megtekintve 16071 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2015.11.29., 22:40:29 »

Valamiféle mészkő, esetleg homokkőnek gondolnám, Minden bizonnyal idősebb, mint nagyanyám, mert ezen a képen:
olyan rétegződést vélek felfedezni, mint Fertőrákoson a kőfejtőben előforduló vulkáni hamulerakódás.
Azok vékony sötét csíkokat gondolnám annak. Nagy valószínűséggel a Badacsony és környékének vulkánjaiból származhat.
Alakja után ítélve sokáig állhatott folyóvízben, folyásiránnyal szemben egy nagyobb darab részeként. Erre utálnak az eróziós nyomok.

Ez az én tippem, de nem vagyok geológus, csak hobbiból nézegettem kicsit az ilyen témájú filmeket, és annak idején, megboldogult deák koromban Fertőrákosra jártam idegenvezetősködni (ott ismertem meg egy csoportban első feleségemet is).




 köszi_2   táncika megvallom őszintén nem solat értek a kövekhez. Nemrégiben az utakat ( azé' ezt tegyük idézőjelbe) szórták le fehér murva jellegű zúzott kővel. Séta közben találtam ezt a követ, ami elütött a többi élesen tört zúzaléktól. A ráeső erősebb fényben (sajnos a képek nem adják vissza) több helyen apró kis csillogás is látszódik..
Ez a megoládás amit írtál nekem teljesen jónak és hihetőnek tűnik...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41 Dátum: 2015.11.29., 18:50:43 »

uccsó



Valamiféle mészkő, esetleg homokkőnek gondolnám, Minden bizonnyal idősebb, mint nagyanyám, mert ezen a képen:
ehhez már nincsenek szavak



olyan rétegződést vélek felfedezni, mint Fertőrákoson a kőfejtőben előforduló vulkáni hamulerakódás.
Azokat a vékony sötét csíkokat gondolnám annak. Nagy valószínűséggel a Badacsony és környékének vulkánjaiból származhat.
Alakja után ítélve sokáig állhatott folyóvízben, folyásiránnyal szemben egy nagyobb darab részeként. Erre utalnak az eróziós nyomok.

Ez az én tippem, de nem vagyok geológus, csak hobbiból nézegettem kicsit az ilyen témájú filmeket, és annak idején, megboldogult deák koromban Fertőrákosra jártam idegenvezetősködni (ott ismertem meg egy csoportban első feleségemet is).
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #40 Dátum: 2015.11.29., 18:41:00 »



talán inkább az idézet, ez az "áldás" pontosabb, legalábbis a második fele, úgy hangzik :"...és öklét soha ne zárja túl szorosra.." (igen ez így szebb is...néha nem igazán jó a szinkron)

Nem tudom, hogy láttam-e a filmet, a mondatra bizonyosan nem emlékszem.  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2015.11.29., 15:47:36 »

uccsó

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2015.11.29., 15:44:59 »

ehhez már nincsenek szavak

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2015.11.29., 15:42:52 »

még egy (persze aki nincs bejelentkezve az nem láthatja a képet és az nincs bejelentkezve aki nem forumtag, vagy aki forumtag, de épp csak idepillant)
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2015.11.29., 15:38:45 »

és még

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2015.11.29., 15:37:01 »

--és még kép
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2015.11.29., 15:31:16 »


Jó napokat!

…és bár korábbi két kérdésre még nem érkezett megfelelő válasz, illetve van már megfejtés közeli (ami nem azonos sem fidesz, sem mszp közeli közhelyekkel) tippelés….
Ám itt az 5. kérdés.

Ez talán igényel egy kis tájékozottságot a geológogiában, vagy a fene tudja. Én nem vagyok ebben otthon. A minap sétálgattam és egy – legalábbis nekem – érdekes kőre, kőzetre bukkantam.
Mellékelek pár fényépet. Külön hsz-ekben is, ejszen a méret az adott egy hsz-ben.
A kérdés, milyen kő, vagy kőzet lehet ez? Jó lenne, ha Gazember is olvasná, mert ő műszaki ember és még a földet is szereti. Mikulás pedig, mint csillagvadász, szóval neki biztos van tutti tippje. Én nekem van elképzelésem. Először arra gondoltam talán gipszdarab valahonnan, de nem hinném.  A kőben vannak csillogó pontocskák, mintázata kicsit olyan, mint a földtörténeti korok rétegződései… Durva szemcsés szerkezetűnek tűnik. Súlyos, nehezebb mint egy hasonló gipszdarab. Ha szürke lenne és nem minden oldalról rétegelt mintázatú, azt mondanám, hogy egy kis betondarab, egy zsaluzás mintázatával.  De nem.
Mivel az esetleges válaszokat nem tudom megítélni a helyesség szempontjából – mivel nekem gőzöm sincs mi a helyes válasz – ezért nem tudok felajánlani még egy tutti helytelen, nyereményre esélytelen
tippmix sort sem.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2015.11.28., 22:29:55 »


hm...a zsűrinek össze kelletik majd tartania a kobakját, hogy mennyire jó, vagy elfogadható-e a megfejtés. Mert hát megfejtésnek nem is rossz   vigyor   shock ... ámbár az idézet egy filmből származik. Meg kell várnom a fordulónapot adatmennyiségügyileg és akkor megkutatom a film részleteit és a pontosabb idegen nyelvű fordítással már én is rá tudok keresni valamelyik kutatóban. 



talán inkább az idézet, ez az "áldás" pontosabb, legalábbis a második fele, úgy hangzik :"...és öklét soha ne zárja túl szorosra.." (igen ez így szebb is...néha nem igazán jó a szinkron)
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2015.11.28., 21:26:23 »

Mindegyik kereső (a Wikipédia kivételével) a kérdés a választ a harminckettes.hu-n véli megtalálni....  hahota


hm...a zsűrinek össze kelletik majd tartania a kobakját, hogy mennyire jó, vagy elfogadható-e a megfejtés. Mert hát megfejtésnek nem is rossz   vigyor   shock ... ámbár az idézet egy filmből származik. Meg kell várnom a fordulónapot adatmennyiségügyileg és akkor megkutatom a film részleteit és a pontosabb idegen nyelvű fordítással már én is rá tudok keresni valamelyik kutatóban. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #31 Dátum: 2015.11.28., 15:00:09 »


...és a kövtekező kérdés, bár én megleltem....de más meg-e leli, megleli-e, rábukkan-e  vigyor  szóval a kérdés a következő:


Honnan, vagy kitől származik "Szürketestvér" profiljában az idézet, amit aáírásnak "orozott" el valahonnan?
A hozzászólások legalján származó sor, idézőjelben apróbb betűvel....

A legelső nyertes jutalma egy tippmix tippsor, amely csöppet sem biztos hogy nyereményt hoz a jutalmazottnak.

Mindegyik kereső (a Wikipédia kivételével) a kérdés a választ a harminckettes.hu-n véli megtalálni....  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #30 Dátum: 2015.11.26., 10:54:36 »


Tehát utalva a társalgó rovatban felvetődött kérdésre - semmiképpen nem minősítve, sem jó és se nem rossz irányba a szolgáltató tevékenységét - szóval keresem és nem lelem az
Az LRT-COM "cég" nevében az LRT jelentését. Vagy inkább minek a rövidítése ?



Egyelőre vergődés van a tré-hommal is... lassan vége a novembernek, és még sehol optikai kábel... ez itt kész Bábel!  Meglep�d�tt  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #29 Dátum: 2015.11.24., 15:03:25 »


...és a kövtekező kérdés, bár én megleltem....de más meg-e leli, megleli-e, rábukkan-e  vigyor  szóval a kérdés a következő:


Honnan, vagy kitől származik "Szürketestvér" profiljában az idézet, amit aláírásnak "orozott" el valahonnan?
A hozzászólások legalján származó sor, idézőjelben apróbb betűvel....

A legelső nyertes jutalma egy tippmix tippsor, amely csöppet sem biztos hogy nyereményt hoz a jutalmazottnak.

Egyelőre nem lelek megoldást, de nem adom még fel!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #28 Dátum: 2015.11.16., 22:11:49 »



...és a kövtekező kérdés, bár én megleltem....de más meg-e leli, megleli-e, rábukkan-e  vigyor  szóval a kérdés a következő:


Honnan, vagy kitől származik "Szürketestvér" profiljában az idézet, amit aáírásnak "orozott" el valahonnan?
A hozzászólások legalján származó sor, idézőjelben apróbb betűvel....

A legelső nyertes jutalma egy tippmix tippsor, amely csöppet sem biztos hogy nyereményt hoz a jutalmazottnak.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2015.11.15., 18:55:36 »



Tehát utalva a társalgó rovatban felvetődött kérdésre - semmiképpen nem minősítve, sem jó és se nem rossz irányba a szolgáltató tevékenységét - szóval keresem és nem lelem az
Az LRT-COM "cég" nevében az LRT jelentését. Vagy inkább minek a rövidítése ?

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #26 Dátum: 2015.11.13., 21:00:26 »



igen az általad idézett példa a kismeber példája....akinek minden törvényellenes tette eleve "bukásra" van itélve. Én meg megamúgy arra gondoltam, akik "cégek" vállalatok, emberek pénzét kezelik, avagy olyan pénzt, vagy inkább vagyont kezelnek ami reájuk van bízva - vagy csak épp hozzáférésük vagyon - és amennyiben bennfentes információk során tutti tippet kapnak akkor a rábizott pénzből kölcsön vesznek, hogy gyarapítsanak. Aztán már később a gyarapodás már eccerűbben megoldható.....már csak egy marad, a legalizálás.... bizonyos szinten családi és baráti kölcsön, más szinteken lottónyeremény....ésatöbbi   buli  minden a fantázia függvénye. 
Ahogy a fenti sorok is....   Épp ezért az alrovat címe "keresem...nem lelem.""

Azok az emberek bezzeg nem keresik, s nem is lelhetik, hiszen számukra a tisztesség más határok között található...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #25 Dátum: 2015.11.12., 19:15:29 »

Ellenben ha rossz „lóra” tesz, elbukja a kölcsön  pénzt, mint az egyszeri pénzszállító....   vigyor  (persze ez csak így kimondva vicces, mert ha belegondolok, hogy két fiókban tette fel a sok millió forintot, ami nem az övé volt, és neki nem jött be...  szóval veszélyes dolog az ilyen.



igen az általad idézett példa a kismeber példája....akinek minden törvényellenes tette eleve "bukásra" van itélve. Én meg megamúgy arra gondoltam, akik "cégek" vállalatok, emberek pénzét kezelik, avagy olyan pénzt, vagy inkább vagyont kezelnek ami reájuk van bízva - vagy csak épp hozzáférésük vagyon - és amennyiben bennfentes információk során tutti tippet kapnak akkor a rábizott pénzből kölcsön vesznek, hogy gyarapítsanak. Aztán már később a gyarapodás már eccerűbben megoldható.....már csak egy marad, a legalizálás.... bizonyos szinten családi és baráti kölcsön, más szinteken lottónyeremény....ésatöbbi   buli  minden a fantázia függvénye. 
Ahogy a fenti sorok is....   Épp ezért az alrovat címe "keresem...nem lelem.""
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #24 Dátum: 2015.11.12., 18:33:33 »



...és tovább "víve" a gondolatot, ebből már futhatja zakóra....akár egy új házra, és annak fenntartására....aztán ha valaki megkérdezi....hát szépecsém.....baráti kölcsön vót....ami valahol igaz is....csak a "barát nem tuttttta..."  Így volt, így van és így is lesz...   én meg amúgy eltippelgetek....és minden nap, minden egyes nap reggelén - még ha nem is beretfálkozom meg - belenézek a tükörbe tisztességgel, mert ha valamikor tán hibáztam is - minden bizonnyal - ám büntetésem elviselve, kiszolgál/tam/om.

S ez biz' a legfontosabb, hogy a tükörben olyan arcot láss, ami miatt nem kell röstelkedni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #23 Dátum: 2015.11.12., 18:32:07 »


Tehát (bár nem az alrovat témája) szóval, 330 Ft ellenében nyertünk 810 Ft-ot. A tiszta haszon 480 Ft. Most gondolj bele, ha valaki ezt megjátsza 20.000 F-ért, akkor tisztán szakít 29.000 Ft-ot. Ha azt a huszast kölcsönkérte, avagy elvette a közpénzből, akkor is van neki(jj)e 29.000 Ft nyeresége.  Szóval túllépve az én egyszerű földhözragadt és elavultan tisztességes gondolkodásmódomon, az élet így működik, ha valaki olyan pozicióba kerül. Persze a dolgokon és az odds-okon lehet simogatni sokat.   shock vigyor

Ellenben ha rossz „lóra” tesz, elbukja a kölcsön  pénzt, mint az egyszeri pénzszállító....   vigyor  (persze ez csak így kimondva vicces, mert ha belegondolok, hogy két fiókban tette fel a sok millió forintot, ami nem az övé volt, és neki nem jött be...  szóval veszélyes dolog az ilyen.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Keresem...nem lelem
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!