Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.16., 17:44:50
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40717 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #225 Dátum: 2018.04.29., 20:30:21 »

Időközben a múlt hétvégén elvetésre került egy zöldbab ágyás is. A héten ahogy idő engedte tüzdeltem a paradicsomokat is. Kb. 30-35 balkonparadicsomot ki is ültettem ma nagy edényekbe is, a végleges helyükre. A zöldborsót is kikordonoztam. Beüzemeltem a kerti szivattyút. Ez nálam azt jelenti, hogy a régi fúrt kútra (amin amúgy van egy norton nyomós is) szóval erre egy oldal lecsatlakozásra tettem egy kis hidrofort, azaz tartályos szívattyút. Ez egy olcsó kis  multiból származó kis gép -  már az első évben cserélnem kellett rajta a nyomáskapcsolót - de azért teszi a dolgát. Igazából evvel szoktam feltölteni a medencét is. Abba is bele megy 12 köb víz. Amikor megtelik akkor a homokszűrő segítségével, annak szivattyújával kiporszívózom. Na de eltérünk a témától, szóval azért jobb a szivattyúval locsolni, mint nyomni a nortont és hordani a vizet. De persze ez is előfordul , főleg palántázás idején. Viszont a retek nem lett valami haj de jó az idén. Valamit elrontottam. Pedig nem is lett sűrű. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #224 Dátum: 2018.04.16., 21:02:43 »


A zöldborsó is alakulgat. Korábban írtam talán, hogy vetettem, úgy nevezett telaphane zöldborsót. Ez a fajta igen nagyra nő, akár 2-2,5 méteresre és erős tá kell neki. 30 mag érkezett, elvetettem azokat eddig úgy nézem 8-10 kelt ki és erőteljesen növekedni kezdett. Azért ez nem olyan jó arány. No megamúgy a borsó kelési arányával sem vagyok nagyon megelégedve Amit először elvetettem ágyást az szép,jó színű, erőteljes. Aztán vetettem más fajtákat, de azok ner olyan szépek. Na és persze nem jegyeztem meg, hogy melyik, melyik milyen fajta. Pedig jó lett volna.
Viszont aminek igen örültem, az hogy a homoktövis cserjék virágoznak. Nagyon apró kis sárga virágjai vannak és levelek "mögött" alatta, vagy csak az ágakon., de virágoznak. Azt hiszem talán négy, vagy három éve hoztam a kis cserjéket (inkább három) Attalából. Talán az idén már lesz termés is. Két nőivarú van, és egy fiú. Illetve jó pár éve még vettem itt a közelben egy gazdaboltban egy példányt, nagy valószínűséggel az is lány. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #223 Dátum: 2018.04.16., 20:53:59 »

......
A melegágyban a saláták csodásak, már lehet a tépősaliról szedni a leveleket! A retket is kiegyeltem, így nagy lendülettel növekszik ő is. Két paprikát és négy paradicsomot is lepalántáltunk ide, majd nagyon kell rá figyelnem, hogy ne nőjenek túl magasra, inkább szélesedjenek. Erről a fajta nevelési módról találtam videót a youtubon, ennek megfelelően fogom nevelgetni őket, hogy idejekorán legyen friss saját termés!

A kert „felásásával” már készen vagyok, Okszikám a felét már birtokba is vette.
A palánta nevelésünk is jól sikerült, a paradicsomot (meg nem mondom, milyen fajták, de igyekeztem alacsony növésűeket vetni, hogy ne kelljen karóerdőben művelni) alaposan meg kell egyelni, de a paprika szépen jön. Ez utóbbiból lesz cecei erős, mert azt nagyon szeretem savanyúnak is!
Jól jön a karalábé, a káposzta, a zeller is. Van amiből tényleg csak pár szemet tettünk jobbára tejfölös pohárba -pl.: padlizsán-, azok is a melegágyban várják a kiültetést. Összességében elmondhatom, ha nem jönnek valami nagy bajok -a fagyos szentek valóban faggyal, vagy jégeső-, akkor szépen fog alakulni a kert, ráadásul nem is kell palántát venni!
Az epret kell még kiemelni és elrakni, de félek, azzal kicsit megkéstünk!






Én a palántázást úgy végzem, hogy kisebb-nagyobb műanyag edényekbe, (cserepekbe) vagy hosszúkás virágládába rejtem be a földbe a magokat. Az edényekre kívül ragasztok egy fehér színű szigetelőszalag darabot, arra rávésem filccel, hogy mit ültettem bele, milyen magocskákat. Az hogy mennyi kerül bele, az attól függ mekkora az edény. De pl egy 8-10 cm átmérőjű kis műanyag kerek edénykébe kb. 10-15 magot teszek. Paradicsomból kevesebbet, paprikából többet. Ez azért van mert később amikor kitűzdelem a kis palántákat külön kis edénykékbe, akkor a paprikából általában kettőt teszek egybe, paradicsomból egyet. Tehát így ahogy előbb írtam, amikor a kikelt palánták elérik a  kb- 6 leveles állapotot, akkor kezdem meg a pikírozást (tűzdelést) Ez kicsit pepecs munkának tűnik, de engem nem zavar. Előkészítek jó pár edénykét (ezeket is felcímkézem) föld bele, aztán óvatosan megbontom a palántákat tartalmazó cserepeket. Kiveszem a kis növénykéket, sorban egy földes ládára, aztán ültetem is be az előkészített edényekbe. Vigyázva, hogy kis gyökerek ne sérüljenek meg. Szoktam még előtte beleszórni egy kis fahamut, (főleg paprikánál) és egy csipetnyi rézgálicot. Aztán kis föld a palántácska mellé, kis tömörítés aztán víz. Vigyázni kell, hogy a gyökérkék mindig lefelé nézzenek, nehogy egy kint maradjon a föld felett, és persze ne sérüljenek meg. Visszatérve a paprikára, szoktam egyenként is kitűzdelni, ezek később balkonládába mennek, de ezek determinált növekedésű paprikák, pl. budai csipős. A vadász feleségének szoktam vinni, ő is ládákban tartja. Persze kap másfajtákat is, de azokat is egyesével.

Egy pillanatra megállok és emlékezek. Akárhányszor ránézek a kisedénykékre, a melyekre az van rá írva hogy „budai csipős, vagy csak budai” akkor mindig jó Gazember rovattársunk jut eszembe. Sokat tanultam tőle, pedig soha nem találkoztunk. Nyugodjon makrancos, csípős, őszinte lelke békében.
 

Zeller, vagy karalábét nem szoktam pikírozni, uborkát is előnevelem most már. Vetettem el egy kis edénybe pár magot mind kikelt és igen növekednek. Ki lehetne ültetni őket már, de ahhoz még szerintem nincs jó idő.
Tegnap amúgy a kikelt palántákat megfújtam egy kis laza Dithane keverékkel, hogy megelőzzem a gombás fertőzéseket. Visszatérve a pikírozáshoz előkészített edénykékre. Általában leszoktam mosni azokat "rézgálicos" vízben. Nem nagy dolog egy vödörben áznak egy kicsit. Isten tudja milyen fertőzés rakódhat rá a tél, vagy az ősz során.  

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #222 Dátum: 2018.04.16., 20:50:32 »

A múlt héten volt egy jó kis melóm, egy kertet kellett felkapálni egy benzinmotoros géppel. Kb 120-140 négyszögöl lehetett, a fene tudja. De nagy volt. Nekem is kicsit magasan volt a szarv és azért rendesen el is fáradtam a végén. Igen ennek a gépnél sincs lehetőség szarv állítására. A földet tavaly használták, tehát nem parlag, vagy ugar volt. De azért össze volt tömörödve. Én úgy csináltam, hogy kijelöltem nagyobb területeket, és azokat feldolgoztam a géppel. Ez azt jelentette, hogy hol sorban, hol körözve de törtem a talajt. Gyakorlatilag 8-10 szer végig mentem egy adott területen. Szép porhanyós lett a föld és jó süppedős. Utána kicsit gereblével elegyengettem, szintbe a talajt. De kétségkívül a gép azért szétrázta a tagjaimat.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #221 Dátum: 2018.04.16., 07:04:22 »

A baromfiudvart ismét el kell választanom, mert szerdán hozok 25 előnevelt csirkét is, nekik mindig külön helyük van. Gondot e téren csak az okoz, hogy beköltöztek a patkányok, valahogy ki kell őket takarítanom. Lehetőleg úgy, hogy sem a macskámat, sem a kutyáimat ne mérgezzem meg közben... azt hiszem csapdázni fogom őket.
Hármat már elkaptak, de ma még láttam egyet, csak nem tudtam villára szúrni, mert olyan helyen volt, ahova nem értem oda. Nem baj, majd Marci, vagy a kuytik bekerítik! A jó múltkor is Kormos büszkén hozta a kinyeffentett jószágot, Okszikám majd szívrohamot kapott! Alig tudtam elszedni a kutyától én is, pedig nem örülnék neki, ha meg is kóstolná!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #220 Dátum: 2018.04.16., 06:59:46 »

Egy-két (szó szerint!) fiatalabb fácska kivételével az összes virágba borult. Ennek nagyon örülök, mert ez azt jelenti, hogy annyira nem rontottam el a metszést!  vigyor Viszont most alaposan meg tudom figyelni, mit és hol nem csináltam teljesen jól. Jövőre már sikeresebb leszek, remélem!
Nagy örömöm, hogy a három Beszterceiből is virágzik már az egyik. A két gumibarackom is tele van virággal, a mi azért jó, mert nagyon szeretem akár frissen, akár kompótnak. Ő jól tűri a befőzést is. Van nemes őszi is, tavaly kaptuk. Tavaly elfagyott a teljes virágzat, most viszont szépen nyílik. Az idén először virágzik a korai vajalmám is és a meggyek is most bontottak először. Nagy öröm ez számomra!

A melegágyban a saláták csodásak, már lehet a tépősaliról szedni a leveleket! A retket is kiegyeltem, így nagy lendülettel növekszik ő is. Két paprikát és négy paradicsomot is lepalántáltunk ide, majd nagyon kell rá figyelnem, hogy ne nőjenek túl magasra, inkább szélesedjenek. Erről a fajta nevelési módról találtam videót a youtubon, ennek megfelelően fogom nevelgetni őket, hogy idejekorán legyen friss saját termés!

A kert „felásásával” már készen vagyok, Okszikám a felét már birtokba is vette.
A palánta nevelésünk is jól sikerült, a paradicsomot (meg nem mondom, milyen fajták, de igyekeztem alacsony növésűeket vetni, hogy ne kelljen karóerdőben művelni) alaposan meg kell egyelni, de a paprika szépen jön. Ez utóbbiból lesz cecei erős, mert azt nagyon szeretem savanyúnak is!
Jól jön a karalábé, a káposzta, a zeller is. Van amiből tényleg csak pár szemet tettünk jobbára tejfölös pohárba -pl.: padlizsán-, azok is a melegágyban várják a kiültetést. Összességében elmondhatom, ha nem jönnek valami nagy bajok -a fagyos szentek valóban faggyal, vagy jégeső-, akkor szépen fog alakulni a kert, ráadásul nem is kell palántát venni!
Az epret kell még kiemelni és elrakni, de félek, azzal kicsit megkéstünk!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #219 Dátum: 2018.03.26., 06:20:05 »

Szóval ma nekiálltam és jó pár ágyásnyit, úgy  jó 40 nm-t fel kultivátoroztam az új géppel.  Lehetne erősebb is. Lényegében arra, hogy az ásás után - főleg ha már a tél is kicsit összerogyasztotta a hantokat - szóval így ásás után kiváltja a gereblyézést, vagy "tárcsázást", arra jó. Dolgoztam már  benzinmotorossal is, azért az lényegesen erősebb és ha az ember ráérez az "ízére" gyorsabb, hatásosabb cucc.  Ez az elektromos amit én vettem az valóban csak hobbi célra alkalmas, de arra is csak alapfokon. Érdemesebb - ha valaki ilyen elektromos kultivátorban gondolkozik - jó minőségűt, mélyebb munkamélységgel dolgozó és erősebb gépet venni. Lehet megéri egy 15-20 ezerrel többet rászánni.

Elvetettem a zöldborsó jelentős részét, és paradicsom palántának valót is. San marzanót, Tigerellát, Lugast, és két fekete fajtát. (Black Krim és Black Brandy fajtákat.) Az üvegházban a retkek már kibújtak. A tavalyi évhez képest jelentős lemaradásban vagyok a palántázást és a borsót is illetően.
Aztán még kiirtottam kb. úgy 3  nm-i olasznádat.     http://citygreen.hu/az-orias-olasznad-arundo-donax-gondozasa/     Aki már irtott ilyet, az tudja nem egyszerű tevékenység a kemény töveket kiforgatni a talajból. A nádat leleveleztem - az jó lesz majd begyújtani - a 3-4 méteres szálakat majd karónak használom, aztán jövőre a tűzre megy fűtésként. A kivett tődarabokat ajánlgattam pár embernek de nem kellett senkinek. Úgy hogy a patak partján végzik, de lehet egyet-kettőt beültetek. A stégnél is van kinn, épp a héten vágtam le a a szálakat, a stég körüli sima náddal együtt. Az olasznádat letisztogattam és ott egy fának támasztottam - volt vagy 10 szál - ma láttam  valaki elvitte, gondolom karónak. Nem baj.  

Én hat tagos benzinest vettem. Jó erős gép. Birkóztam is vele tegnap, amikor kipróbáltam, Annak ellenére, hogy életemben először fogtam ilyet a kezembe, egész jól haladtam!
Annyi a gondom vele, hogy vélhetően nálam termetesebb emberre tervezték, mert, mint a képen is látszik, nekem kicsit magasan van a fogantyú és sajnos ezen nincs állítási lehetőség. Azon tépelődök, hogy a gyári likaknak megfelelően fúrok a fogantyúra másik lyukakat és lejjebb eresztem, hogy kényelmesebb, stabilabb és biztonságosabb fogást találjak rajta.
Viszont tegnap délután a próba során alig egy óra alatt készültem el ezzel a darabbal, pedig a jobb oldalt kétszer is átdolgoztam, mert ott eper volt sok évig és azt ki kellett „szántanom", ami viszont nem volt számomra egyszerű feladat. A kemény, gyökerekkel átszőtt talajra felugrott a gép állandóan, így voltak kimaradó szakaszok, amiket aztán a második körben csak sikerült kellőképpen megdolgozni. Már csak az elegyengetés van hátra és a tövek kiszedése. Tegnap annak is nekiláttam, de közben rám esteledett. Amúgy is sajgott minden tagom, hát nem erőltettem a dolgot virágvasárnap...
A lényeg, hogy a hagyma és a zöldborsó helye megvan. Ha lesz energiám, ma tovább folytatom. Ha nem, akkor megelégszem azzal, hogy felszedem az uborkahálót...  H���t vigyor

A Tőled kapott nádat annak idején áthoztam ide, aztán az építkezéskor áttelepítettem a baromfiudvar kerítése mellé, hogy ennyivel is több árnyék legyen nyáron. Tavaly szépen mutatta magát, remélem az idénre jól megerősödik! Egy csokorra való viszont maradt itt a terasz szélénél. Azt hiszem ezt még elviszem hátra, van hely a kerítés mellett...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #218 Dátum: 2018.03.25., 17:23:28 »

Szóval ma nekiálltam és jó pár ágyásnyit, úgy  jó 40 nm-t fel kultivátoroztam az új géppel.  Lehetne erősebb is. Lényegében arra, hogy az ásás után - főleg ha már a tél is kicsit összerogyasztotta a hantokat - szóval így ásás után kiváltja a gereblyézést, vagy "tárcsázást", arra jó. Dolgoztam már  benzinmotorossal is, azért az lényegesen erősebb és ha az ember ráérez az "ízére" gyorsabb, hatásosabb cucc.  Ez az elektromos amit én vettem az valóban csak hobbi célra alkalmas, de arra is csak alapfokon. Érdemesebb - ha valaki ilyen elektromos kultivátorban gondolkozik - jó minőségűt, mélyebb munkamélységgel dolgozó és erősebb gépet venni. Lehet megéri egy 15-20 ezerrel többet rászánni.

Elvetettem a zöldborsó jelentős részét, és paradicsom palántának valót is. San marzanót, Tigerellát, Lugast, és két fekete fajtát. (Black Krim és Black Brandy fajtákat.) Az üvegházban a retkek már kibújtak. A tavalyi évhez képest jelentős lemaradásban vagyok a palántázást és a borsót is illetően.
Aztán még kiirtottam kb. úgy 3  nm-i olasznádat.     http://citygreen.hu/az-orias-olasznad-arundo-donax-gondozasa/     Aki már irtott ilyet, az tudja nem egyszerű tevékenység a kemény töveket kiforgatni a talajból. A nádat leleveleztem - az jó lesz majd begyújtani - a 3-4 méteres szálakat majd karónak használom, aztán jövőre a tűzre megy fűtésként. A kivett tődarabokat ajánlgattam pár embernek de nem kellett senkinek. Úgy hogy a patak partján végzik, de lehet egyet-kettőt beültetek. A stégnél is van kinn, épp a héten vágtam le a a szálakat, a stég körüli sima náddal együtt. Az olasznádat letisztogattam és ott egy fának támasztottam - volt vagy 10 szál - ma láttam  valaki elvitte, gondolom karónak. Nem baj.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #217 Dátum: 2018.03.24., 07:42:04 »

Hétvégén elég sok dolgom lesz. Az ősszel felásott földet előkészítem vetésre, illetve elvetem a palántának valót. Vettem a még pár zacskó magot. San marzano paradicsomot, meg budai csípős paprikát is két zacskóval. Van pár megrendelésem palántákra, akiknek tavaly adtam, azok felvetették, hogy ha netán lenne idén is szívesen elfogadnának pár tövet. Remélem lesz. A borsónak is elő kell a földet készíteni. Az egyik áruházban hirdettek elektromos kultivátort. Beruháztam rá. Nem nagy teljesítményű, de nekem megfelel. Gereblézni nem igazán szeretek. Vetés és kiültetés előtt pedig azért igen csak hasznos dolog ha a föld jól el van dolgozva. Össze is raktam a gépet és kipróbáltam. Jó lesz. Remélem tartós is.

A benzines verziót interneten keresztül rendeltem. Az összerakás a mai nap feladata lesz. Ha Isten is segít, holnap el is kezdem - és remélem be is fejezem a kert megművelését vele!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #216 Dátum: 2018.03.23., 22:09:13 »

Hétvégén elég sok dolgom lesz. Az ősszel felásott földet előkészítem vetésre, illetve elvetem a palántának valót. Vettem a még pár zacskó magot. San marzano paradicsomot, meg budai csípős paprikát is két zacskóval. Van pár megrendelésem palántákra, akiknek tavaly adtam, azok felvetették, hogy ha netán lenne idén is szívesen elfogadnának pár tövet. Remélem lesz. A borsónak is elő kell a földet készíteni. Az egyik áruházban hirdettek elektromos kultivátort. Beruháztam rá. Nem nagy teljesítményű, de nekem megfelel. Gereblézni nem igazán szeretek. Vetés és kiültetés előtt pedig azért igen csak hasznos dolog ha a föld jól el van dolgozva. Össze is raktam a gépet és kipróbáltam. Jó lesz. Remélem tartós is.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #215 Dátum: 2018.03.12., 17:05:03 »

A hétvégén azt sem tudtam, hogy hirtelen  minek álljak neki. Feltettem a kerti kútra a Norton-t, Aztán én is megmetszettem gyümölcsfákat és a pár ribizli, meg piszke bokrot. Aztán dughagymát tettem le, meg retket vetettem, azt a francia fajtát (vagy legalábbis annak hívják) hengeres, hosszúkás alakú, a vége fehéres kicsit. Nekem az bejön. Aztán elvégeztem a lemosó permetezést is. 

A lemosó nekem még hátra van. És a ribizlit sem tudom, hogyan kell metszeni...  szégyenlem
Nekem olyan magas fajtám van egy egész tő, meg egy kis bokor fekete ribizli. Ez utóbbi rossz helyen. Hamarosan át fogom ültetni!
Még a komposzt ládát is össze kell raknom...
Juj, nagyon sok a teendő!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #214 Dátum: 2018.03.11., 17:44:46 »

A hétvégén azt sem tudtam, hogy hirtelen  minek álljak neki. Feltettem a kerti kútra a Norton-t, Aztán én is megmetszettem gyümölcsfákat és a pár ribizli, meg piszke bokrot. Aztán dughagymát tettem le, meg retket vetettem, azt a francia fajtát (vagy legalábbis annak hívják) hengeres, hosszúkás alakú, a vége fehéres kicsit. Nekem az bejön. Aztán elvégeztem a lemosó permetezést is. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #213 Dátum: 2018.03.09., 07:54:13 »

Beszereztem „pár” vetőmagot, jó pár chili fajtát, köztük habanerókat. Van még leszárítva tavalyról pár termés, lehet megpróbálok abból magot kinyerni és azt is elvetem majd palántának. Vettem telefonpózna zöldborsót vetni. Nálam mindig helyhiány van, kiváncsi vagyok beválik-e. Persze vannak hagyományos borsóim is. Ha hétvégén jó lesz az idő elkészítek egy-két ágyást. A retket indenképpen szeretném elvetni, bár még nemtudo pontosan hová. Variálni kell a hellyel, mivel az kevés. Úgy kell kombinálni, hogy figyelembe vegyem azt, hogy előző évben mi volt ott, illetve ha a növény leterem, akkor mit lehet utána odatenni. Ilyen pl. a zöldborsó és utána a helyére a paprika. Ezért igyekszem inkább korai borsót vetni.
Ha eső se lesz, akkor lehet megejtem a tavaszi lemosó permetezést is. Igaz előtte meg kellene metszeni a gyümölcsfákat. 


Én elégedett leszek a héttel akkor, ha felrotáltam a kertet....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #212 Dátum: 2018.03.08., 20:54:09 »

Beszereztem „pár” vetőmagot, jó pár chili fajtát, köztük habanerókat. Van még leszárítva tavalyról pár termés, lehet megpróbálok abból magot kinyerni és azt is elvetem majd palántának. Vettem telefonpózna zöldborsót vetni. Nálam mindig helyhiány van, kiváncsi vagyok beválik-e. Persze vannak hagyományos borsóim is. Ha hétvégén jó lesz az idő elkészítek egy-két ágyást. A retket indenképpen szeretném elvetni, bár még nemtudo pontosan hová. Variálni kell a hellyel, mivel az kevés. Úgy kell kombinálni, hogy figyelembe vegyem azt, hogy előző évben mi volt ott, illetve ha a növény leterem, akkor mit lehet utána odatenni. Ilyen pl. a zöldborsó és utána a helyére a paprika. Ezért igyekszem inkább korai borsót vetni.
Ha eső se lesz, akkor lehet megejtem a tavaszi lemosó permetezést is. Igaz előtte meg kellene metszeni a gyümölcsfákat. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #211 Dátum: 2018.02.23., 18:04:27 »

Huh, most örülök igazán, hogy még nem láttam neki a metszésnek! Gondolom, hogy nem lesz hosszú életű ez a nagy lehűlés, de azt hiszem nem tett volna jót a frissen metszett hajtásoknak e várható -10!
A rózsáimat így is féltem, mert azoknak szép nagy rügyei voltak már! Az álló rózsát, amit még Édesanyám vett utoljára Okszika névnapjára, visszavittük a pincébe, pedig már kihoztam a teraszra! (Cserépben van.)

De azért bizakodók vagyunk, balkonládákba már elvetettük a magokat palántának, mert a melegház az idén tavaszra sem készül még el... szégyenlem Viszont a neten találtam remek ötletet és képeket arról, hogyan lehet régi ablakokból üvegházat építeni! Mivel van jónéhány bontott ablakunk, meg is fogom valósítani a látottakat! Már csak a beton lábakat kell elkészítenem a sarok gerendáknak! Ahhoz persze fagymentes nappalok és éjszakák kellenek...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #210 Dátum: 2018.02.10., 21:18:12 »

Jó estlétet!


Lassan "indul a mandula". kertügyileg...

Tegnap meghozták a kapálógépet.
Egyelőre nem bontottam fel a dobozt és nem kezdtem el összerakni a gépet, majd ha jobb idő lesz!
Addig összeállítom a polcot a faházban, rápakolok amit tudok, ezzel helyet csinálok azoknak a műanyag ládáknak, amiknek tartalma még a III. kerületi lakásból származik és nem lett kipakolva. Ezek jelenleg a műhelyben vannak. Onnan még felviszek a nagy padlásra egy gurulós bőröndöt is. Ekkor lesz hely a műhelyben. Össze tudom rakna a gépet és ha olyan idő lesz, kiviszem és megpróbálom.
Úgyis kellene ásni a korai veteménynek! Reteknek, salátának, hagymának.
Van fóliám, ha jön a hideg, letakarom őket, aztán el lesznek ott alatta.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #209 Dátum: 2018.02.09., 21:35:10 »

Jó estlétet!


Lassan "indul a mandula". kertügyileg...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #208 Dátum: 2017.12.20., 18:27:33 »

Ma leszedtem a kertben (mármint az üvegházban) a megmaradt habanerókat. már nem  sok volt.  Kaptam az egyik szomszédtól egy vödör (20 l-es)csicsókát. Ma csinált belőle az asszony keveset, aztán pár darabot meg ültetett el a kerítés mellé. Amúgy régen ettem, de ízlett.

Ha megtelepszik, ki sem fogod tudni irtani!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #207 Dátum: 2017.12.16., 20:06:46 »

Ma leszedtem a kertben (mármint az üvegházban) a megmaradt habanerókat. már nem  sok volt.  Kaptam az egyik szomszédtól egy vödör (20 l-es)csicsókát. Ma csinált belőle az asszony keveset, aztán pár darabot meg ültetett el a kerítés mellé. Amúgy régen ettem, de ízlett.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #206 Dátum: 2017.11.21., 19:21:27 »



A hétvégén elvégeztem a lemosó permetezést, réz-kén szerrel, amihez tettem rovarölőt is. A kert jelentős részét sikerült felásnom is. Kellemes meglepetés is ért, mivel - noha korábban azt írtam, hogy a gumós zeller nem sikerült - találtam jó pár viszonylag tűrhető nagyságú gumós zellert. Ne gondoljunk, olyan bolti nagyságuakra, hanem inkább több jó diónyi, illetve pár darab snooker golyónyi, mármint nagyságilag. De egészségesek és nem igazán kaptak permetet ezek.

A tormával vagyok bajban, nem sok van. Mostanában sokat kivettem a cékla "savanyúság" mellé mellé szoktuk tenni. Én a tormát is felfalom a céklával együtt. Korábban nem szerettem a céklát de mostanában eléggé rákattantam. Én nem termesztek, de az egyik szomszéd ellát vele. most is kaptam tőle három irtózatosan nagy fejet. Legalább Akkorák mint egy literes dunctos üveg.

Még van egy kis ásás, aztán elkezdhetem a kert tervezését a jövő évre. Próbálom a növények helyét változtatni. Olyan vetésforgó jelleggel. Nagy valószínűséggel a kertbnől le lesz csípve pár négyzetméter, mivel építek egy új kapubeállót (terv) olyan eltolós kapuval...(off topic) viszont a régi kapu helyére, vagy mellé teszek majd kis konténerekbe növényeket, pl...paprikát..habanerót....

Nem szoktam lemosózni télelőn, de lehet, hogy szakítok a hagyománnyal; nem számítok kemény télre, ezért vélelmezem, hogy a kártevők alaposan szaporodni fognak, hiszen a hosszú fagyok, amiknek meg kellene ölni őket, szerintem az idén elmaradnak.

A mi földünket szereti a gumós zeller, szép nagyra megnő második évben (mert a zeller nem egynyári növény, így ismereteim szerint bent kell hagyni és a következő évben szép lesz). A petrezselyem az, ami nem akar sikerülni, ezért helyette pasztinákot szoktunk vetni.

Ősszel nem ások, egyszerűen ráengedem a baromfit a földre. Az kigyomlál tavaszra mindent!  vigyor
Jövőre tervezek venni egy rotakapát, ezzel próbálom a magam kezébe venni a talajművelést. A kert ahhoz nagy, hogy felássuk, a szántásnál pedig mindig egyoldalas lesz, de ha nem, akkor sem győzöm betakarni a középső mezsgyét, ami általában egy korrekt árok...  robban Reményeim szerint ha én forgatom a talajt, egyszerűbb lesz az életem...  Na, majd tavasszal meglátjuk!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!