Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.16., 23:40:31
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40718 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #205 Dátum: 2017.11.20., 22:53:30 »

 

A hétvégén elvégeztem a lemosó permetezést, réz-kén szerrel, amihez tettem rovarölőt is. A kert jelentős részét sikerült felásnom is. Kellemes meglepetés is ért, mivel - noha korábban azt írtam, hogy a gumós zeller nem sikerült - találtam jó pár viszonylag tűrhető nagyságú gumós zellert. Ne gondoljunk, olyan bolti nagyságuakra, hanem inkább több jó diónyi, illetve pár darab snooker golyónyi, mármint nagyságilag. De egészségesek és nem igazán kaptak permetet ezek.

A tormával vagyok bajban, nem sok van. Mostanában sokat kivettem a cékla "savanyúság" mellé mellé szoktuk tenni. Én a tormát is felfalom a céklával együtt. Korábban nem szerettem a céklát de mostanában eléggé rákattantam. Én nem termesztek, de az egyik szomszéd ellát vele. most is kaptam tőle három irtózatosan nagy fejet. Legalább Akkorák mint egy literes dunctos üveg.

Még van egy kis ásás, aztán elkezdhetem a kert tervezését a jövő évre. Próbálom a növények helyét változtatni. Olyan vetésforgó jelleggel. Nagy valószínűséggel a kertbnől le lesz csípve pár négyzetméter, mivel építek egy új kapubeállót (terv) olyan eltolós kapuval...(off topic) viszont a régi kapu helyére, vagy mellé teszek majd kis konténerekbe növényeket, pl...paprikát..habanerót....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #204 Dátum: 2017.11.07., 22:26:03 »

Ez az idény is véget ért. Még vissza van a kert felásása. A elszáradt növények jelentős részét már eltávolítottam. Vissza van még az öszi lemosópermetezés. Én megszoktam ilyenkor is csinálni, nem csak tavasszal. A melegház (üvegház) kitakarítva. Most benne pihen a medence az alkatrészeivel, de lesz hely eltenni dughagymát, zöldhagymának jövőre. Azt még meg kell csinálni.  A diófaleveleket összesöpörtem jó részét elégettem.

Úgy nézem, hogy egy meggyfát ki kell vágnom. A múltkori vihar igen megdöntötte. Gyengébb fa mint a másik kettő, igazából azt sem tudom mennyi idős lehet, talán 10-12 éves.  A fa amúgy telken kívül van és kerítés felé "dől". Arra gondoltam kivágom és van egy kis almafám azt teszem a helyére. De lehet kunyerálok az egyik rokonomtól egy oltott kis körtefát. Azt mondta jönnek fel Pestre, ott összefuthatnánk.

Amúgy az idény eredményeiről.

A zöldborsó hozta az elvárásokat. Úgy látom lehet magasabbra, bátrabban kordonozni, mint ahogy tettem. A gyökérzöldségek közül sárgarépát vetettem, de csak keveset, azért lett belőle, kb úgy mint tavaly. Vetettem zellert is, gumóst vettem, de gumó az nem lett. Több helyre is tettem a nevelt palántákból, de sehol nem fejlődött gumóvá. Még csak kezdeményezést sem láttam. Tavaly volt...így idén zellerlevél és szár lett csak. Pedig én igen szeretem a zellergumót még nyersen is, de krémlevesnek is.
A zöldbab, a másodvetéssel azt mondom, hogy "elment" kategória. Tavaly sokkal jobb volt. Viszont a paradicsom az igen jól, bőségesen hozott, és a paprika is. Még hétvégén is szedtem be kápiákat. A habanerók is szépek lettek. Minden bizonnyal a hazájukban sokkal szebben és nagyobb mennyiségben hoznak, meg  vszeg az itthoni profiknál is, de ami lett az nekem megfelelt. Van felfűzve is, és de jutott evésre is a reggelikhez. Az idén az uborka is tűrhetően alakult. Tavaly kaptam az egyik szomszédtól uborkákat...(nálunk ez ilyen csere-bere szinten megy , adok mindig paprika, paradicsom palántákat aztán egyszer csak később, ,egy szatyor uborkát, vagy almát akasztanak a kerítésemre a szomszéd/ok. ) szóval abból az uborkából fogtam magot. Nem sok helyem volt...és igazából csak négy palántát ültettem ki, de bevált.

A bab, fejteni való az viszont eléggé elmaradt a tavalyitól. A futóbab nem hozta a tőle elvárhatót. Viszont valóban igaz az, hogy a diófa alá,  vagy inkább a környezetébe érdemes bokorbabot ültetni...az bírja.

A gyümölcsök közül az eper/szamóca volt bőven, amikor idénye volt akkor ettük. A meggyből került aszalásra is, bár jobbára inkább csak aszalunk a napon belőle. A ribizli bokraim még fiatalok, de volt rajtuk termés. Annak utána kell nézni hogy kell kezelni, mert gőzöm sincs. A som bokron megint kevés termés volt. A szilvafa túlélte a tavalyi monília sokk-ot. Igen visszavágtam, meg drasztikusan permeteztem, de lett rajta pár szem, és nem láttam betegséget rajtuk. Remélem jövőre magához tér teljesen. Volt három egres bokrom is, de kivettem azokat és kitettem a telken kívül. Folyamosan megtámadta a lisztharmat bármit csináltam. Vagy lehet valamit rosszul csináltam. A fügebokor nagyon későn tért magához, sok ága lefagyott, úgy hogy idén nem érett be rajta semmi. Igazából lekvárt szokott az asszony főzni belőle. Végül is nem rossz. A málna (nem sok van) de hozta a tavalyi formáját, akadt bőven rajta. A homoktövis még nem hozott termést, de igen sokat nőtt. Sőt gyökérhajtásokon is születtek gyerekei.  Egy fiú és két lány bokor van...mármint hivatalosan. Tavaly előtt vettem őket, vagy tavaly nem is tudom már. Utána kell ennek is nézni, hogy kell ápolni, kezelni. Írtam korában tán, hogy a babérbokor is elfagyott. Ennek egyik oka az volt, hogy hideg volt huzamosabb időn keresztül. A másik meg az hogy meg lett vágva, mert igen nagyra nőtt. Azonban nem lett lekezelve a levágott  csonkrész. A hidegben megrepedt és a belefolyt nedvesség gondolom megfagyott és csúnyán lerendezte szegény növényt. A lényeg, tavasszal visszavágtam amennyire gondoltam hogy elfagyhatott és hál'istennek magához tért és sokat nőtt. Lesz bőven babérlevelünk. Ez rendes ehető babér.

A többi növény, a virágok az asszony dolga...de az bizonyos, hogy idén a rózsák tündököltek. Még most is van pár kitartó kinyílt bimbó
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #203 Dátum: 2017.10.04., 20:59:22 »

Úgy néz ki a "másodvetés" zöldbab-ból lesz valami. Ahogy írtam későn vetettem el, de szépen vannak rajta hüvelyek. Pár nap és beérnek és amíg lehet addig szedek róluk.
A fejteni való bab (bokor) azon is vannak szépen hüvelyek, de szerintem nem lesz ideje beérni.

A paradicsomok már csak nyűglődnek, még sok van, de nehezen pirosodik. Anyu szokta azt csinálni, hogy ami már érésnek indul, de még zöldes, azt leszedi és papirba csomagolva elteszi, be pirosodik. Végül is utóérő is.  Persze jó zölden is a paradicsom savanyúságnak, de én nem vagyok oda érte.

Paprika is van még, azt szedem folyamatába és a chilik/habanerok is talán beérnek.

A diófa is bőven adott termést, igaz kisebbek mint tavaly, lehet kevés volt a csapadék.

A diók között rengeteg a fekete, amire vagy ráég a száraz burok, vagy meszotykosodik és gusztustalan lesz.  Hat�rozatlan
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #202 Dátum: 2017.09.28., 20:42:46 »

Úgy néz ki a "másodvetés" zöldbab-ból lesz valami. Ahogy írtam későn vetettem el, de szépen vannak rajta hüvelyek. Pár nap és beérnek és amíg lehet addig szedek róluk.
A fejteni való bab (bokor) azon is vannak szépen hüvelyek, de szerintem nem lesz ideje beérni.

A paradicsomok már csak nyűglődnek, még sok van, de nehezen pirosodik. Anyu szokta azt csinálni, hogy ami már érésnek indul, de még zöldes, azt leszedi és papirba csomagolva elteszi, be pirosodik. Végül is utóérő is.  Persze jó zölden is a paradicsom savanyúságnak, de én nem vagyok oda érte.

Paprika is van még, azt szedem folyamatába és a chilik/habanerok is talán beérnek.

A diófa is bőven adott termést, igaz kisebbek mint tavaly, lehet kevés volt a csapadék.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #201 Dátum: 2017.09.22., 19:17:39 »

Jó estét!

Nagyjából rendbe jöttek a paradicsomok, így rengeteg paradicsomot sikerült befőznünk, sőt, még most is sok van érésben. Remélem a hideg (nekik hideg) csak egy kicsit lassítja az érést, de nem állítja le teljesen.
A tulipán paprikánk viszont az idén beérik, legalábbis nagyrészt, mivel már sok piros van köztük.
A jövő héten teszünk is el belőle, addigra ugyanis befejezzük a lakás átpakolását...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #200 Dátum: 2017.09.19., 20:23:44 »

Szutyok idő van.


Sajnos elég későn vetettem el másodvetésnek zöldbabot és bokorbabot (fejteni) ha nem javul az idő nem igazán lesz idejük beérni.
A chili-ket, amelyek "edényben" vannak azokat is betettem az "üvegházba".


Alant egy fénykép az egyikről. Egy Habanero fajta:

 

Ez meg alul szintén egy habanero orange, csak már aratta belőle párat. Ma reggel megettem egyet, csodálatos aromája van, déligyümölcsös, kis menthol, ám mellette  azt hittem letépi a szájpadlásom annyira erős volt. Igaz viszonylag hamar elmúlott az érzés..





ez meg talán a Scotch Bonnet Red chili lesz, de semmi nem biztos

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #199 Dátum: 2017.08.24., 21:07:17 »

Dlélután megen főztünk be paradicsomot. Azt hiszem elég lesz most már. Az idén nagyon szépen termett és terem is még. Ez az év a paradicsom éve lett. Ahogy tavaly a zöldbabé volt. Az idén a hüvelyesek elmaradtak. A zöldborsó még valamennyire hozta magát, ám a zöldbab és a fejteni való bab, (futó és bokor is) gyengén muzsikál. De inkább úgy fogalmazok, hogy gyalázatosan.
Viszont a paprikák szépek. A netről rendelt chili fajták is már bogyósodnak. Remélem lesz még napsütés és lesz idejük beérni.
Ami most lejön paradicsom az már napi fogyasztásra megy, illetve az egyik szomszédnak teszek el egy "vájlinggal" és átviszem neki befőzni akarja. Kapott tőlem palántákat, amelyeken szépen akadt termés, de mivel ő főképp ládába (virágos) teszi, így kevesebb neki a táptalaj és hamarabb legyengült és fogékonyabb lett a betegségekre. Enni jutott/jut neki, de eltenni már nem annyira, Paprikát is kapott, bár főképp budai csípőst, az elviseli a virágládát is. Bár nagyon ötletes, mert minden helyet kihasznál, alant egy fénykép.

 

Kapott tőlem balkon paradicsomot is, az is szépen fejlődött:

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #198 Dátum: 2017.08.05., 22:07:06 »

Akkor ahogy iglrtem két kép az un. "fekete paradicsomról". Ami persze nem fekete, hanem inkább sötét zöldbe hajló,  vagy nem is tudom....

Alant a kertben a növényen, mellette a hagyományos paradicsom:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20526161_1648327628510833_6447070129700131511_n.jpg?oh=14df58e6f4bfa646f9d281823eb31791&oe=5A2CDED6



alant, már leszedve egy-egy a hagyományosból és a "feketéből"
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20526220_1648328015177461_8066117718790256702_n.jpg?oh=6c23f3ae04530f04f59513e657b00615&oe=59FA73EE





Ilyenünk nekünk is van. Két tő.
Meg négy tulipán paprika!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #197 Dátum: 2017.08.05., 21:46:03 »

Akkor ahogy iglrtem két kép az un. "fekete paradicsomról". Ami persze nem fekete, hanem inkább sötét zöldbe hajló,  vagy nem is tudom....

Alant a kertben a növényen, mellette a hagyományos paradicsom:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20526161_1648327628510833_6447070129700131511_n.jpg?oh=14df58e6f4bfa646f9d281823eb31791&oe=5A2CDED6



alant, már leszedve egy-egy a hagyományosból és a "feketéből"
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20526220_1648328015177461_8066117718790256702_n.jpg?oh=6c23f3ae04530f04f59513e657b00615&oe=59FA73EE



Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #196 Dátum: 2017.08.05., 21:42:41 »

Van egy olyan elképzelésem is, hogy esetleg a fertőzés nem máshol mint az évek óta használt karókban bújik meg. Mert amit új karókkal karóztam, azoknál már nem tapasztalom a betegséget... H���t



Bizony ez elképzelhető, ezért is vsz-ű a virus fertőzés, ami képes átvészelni nagyobb időket is és még a kerti eszközök is terjeszthetik.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #195 Dátum: 2017.08.05., 13:45:09 »






Amit írtál szereket, azoknak hatniuk kell. Bár, amúgy én bronzfoltosságra gyanakszom. Az pedig vírus betegség, amit rovarok is terjeszthetnek. Tehát az alapvetően gombaölőszerek nem hatnak majd. 

Van egy olyan elképzelésem is, hogy esetleg a fertőzés nem máshol mint az évek óta használt karókban bújik meg. Mert amit új karókkal karóztam, azoknál már nem tapasztalom a betegséget... H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #194 Dátum: 2017.08.05., 11:48:58 »

Viszont elég kilátástalannak tűnik a harcom ezzel betegséggel szemben...  robban






Amit írtál szereket, azoknak hatniuk kell. Bár, amúgy én bronzfoltosságra gyanakszom. Az pedig vírus betegség, amit rovarok is terjeszthetnek. Tehát az alapvetően gombaölőszerek nem hatnak majd. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #193 Dátum: 2017.07.31., 21:42:49 »

Nálunk már nagyon szépen érik a paradicsom. Mami eltett már jónéhány üveg lecsót!
Az uborkából is több üveg hűsöl a pincében!



Viszont elég kilátástalannak tűnik a harcom ezzel betegséggel szemben...  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #192 Dátum: 2017.07.31., 21:42:13 »

Az elmúlt húsz nap alatt szépen fejlődött a kert. Azt már látom, hogy a futóbab nem ad annyi termést mint tavaly. Az vigasztal - ahogy korábban írtam a diófa közelébe (árnyékába) vetettem bokorbabot, az úgy néz ki szépen fejlődik és már virágzik is. Ha jó idő lesz, akkor beérik, legalábbis fejteni valóra. A paradicsmok már elkezdtek érni. legközelebb teszek fel pár fényképet, hogy lássátok az un. "fekete paradicsom" és a hagyományos piros paradicsom közti különbséget.

Paprika is már érik, bár főleg a csipős fajta. A kápiák most kezdenek termőbe fordulni, úgy értem már van bogyójuk. Remélem lesz idejük beérni. A Habanero fajták is szépen megerősödtek, ám még elig virágzanak. Lassan érő és hosszú tenyészidejű fajta ez, de ha be tud érni, akkor csoidálatos és jó izű a termése. Persze erős is.
A zöldbabok nagy részét kihúzkodtam már, illetve vetettem másodverést is. Tavaly jobb volt a termése, Az idén nekem a hüvelyesek nem jöttek be. Ebben az évben a paradicsom viszi a prímet, és remélem a paprika is beválik.
Uborkát is vetettem, kaptam még tavaly  - gőzöm sincs milyen fajta - de fogtam belőle magot és azt ültettem el, majd palántaként tettem ki, négy "bokorral" mindegyik megmaradt és szépen felfutottak a hálóra. Már szedtem  belőlük termést. Egyet, vagy kettőt meghagyok magnak.

Nálunk már nagyon szépen érik a paradicsom. Mami eltett már jónéhány üveg lecsót!
Az uborkából is több üveg hűsöl a pincében!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #191 Dátum: 2017.07.30., 23:56:56 »

Az elmúlt húsz nap alatt szépen fejlődött a kert. Azt már látom, hogy a futóbab nem ad annyi termést mint tavaly. Az vigasztal - ahogy korábban írtam a diófa közelébe (árnyékába) vetettem bokorbabot, az úgy néz ki szépen fejlődik és már virágzik is. Ha jó idő lesz, akkor beérik, legalábbis fejteni valóra. A paradicsmok már elkezdtek érni. legközelebb teszek fel pár fényképet, hogy lássátok az un. "fekete paradicsom" és a hagyományos piros paradicsom közti különbséget.

Paprika is már érik, bár főleg a csipős fajta. A kápiák most kezdenek termőbe fordulni, úgy értem már van bogyójuk. Remélem lesz idejük beérni. A Habanero fajták is szépen megerősödtek, ám még elig virágzanak. Lassan érő és hosszú tenyészidejű fajta ez, de ha be tud érni, akkor csoidálatos és jó izű a termése. Persze erős is.
A zöldbabok nagy részét kihúzkodtam már, illetve vetettem másodverést is. Tavaly jobb volt a termése, Az idén nekem a hüvelyesek nem jöttek be. Ebben az évben a paradicsom viszi a prímet, és remélem a paprika is beválik.
Uborkát is vetettem, kaptam még tavaly  - gőzöm sincs milyen fajta - de fogtam belőle magot és azt ültettem el, majd palántaként tettem ki, négy "bokorral" mindegyik megmaradt és szépen felfutottak a hálóra. Már szedtem  belőlük termést. Egyet, vagy kettőt meghagyok magnak.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #190 Dátum: 2017.07.10., 21:28:46 »

A hétvégén valamennyire utolértem magam. Leszedtem a meggyet, meg is pucoltam /azaz kimagoztam/ aztán már aszalódik is. Utána be a mélyhűtőládába.
Megszedtem megen a zöldbabot, elég szépen hozott.
Ám aggasztó, hogy a kert széle és a környék megint tele van - mármint  a növények szárai - fehéres felkenődéssel, ami az amerikai lepkakabócára utal. Nagyon elterjedt. Sokan összekeverik a lisztecskével, pedig nem az.
Van még mospilanom avval megfújom, aztán másnap erős vizsugárral tisztítok. Talán használ majd.
A paradicsomok nagyon szépen fejlődnek, csak még nem akarnak pirosodni. Igaz a balkon fajták azért már adjáka termést, így reggelire jut mindig.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #189 Dátum: 2017.07.02., 21:07:11 »

Ma megszedtem az első zöldbab termést. Lesz még, bár annyi mint tavaly biztos nem.
Korábban írtam, hogy a diófa "árnyékába", közelébe bokor babot ültettem, mivel állítólag bírja. Valóban szépen kikeltek, bízom benne hogy lesz rajta termés is. A futóbab vetésem az elég silányra sikeredett a tavalyihoz képest. Így remélem, hogy a bokorbabbal együtt lesz elég fejteni való bab a hűtőládába.

Volt még pár paprika palántám, úgy húsz darab, azokat is kiszórtam ahol épp találtam helyet. Talán lesz belőlük valami.

Aztán meg ma egy csomót gazoltam. Az esőtől nem csak a kultúrnövény, hanem a gyom is igen erőre kapott.

Viszont  a meggy szedés elmaradt, de azt pedig meg kell ejtenem a hét elején.

Okszikám az eső között elvetett próbából három sor zöldborsót. Meglátjuk, mi lesz belőle.
A bab nálunk is szépen indul, már szedhető.
A cukkini jön rendesen és már a spárgatök (főzni való) is volt és van több.
Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy leszünk a dinnyével... Van több is, nem tudom, sikerül-e úgy locsolni, hogy jó kis dinnyénk legyen. Eddig egyszer sem sikerült...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #188 Dátum: 2017.07.02., 20:38:51 »

Ma megszedtem az első zöldbab termést. Lesz még, bár annyi mint tavaly biztos nem.
Korábban írtam, hogy a diófa "árnyékába", közelébe bokor babot ültettem, mivel állítólag bírja. Valóban szépen kikeltek, bízom benne hogy lesz rajta termés is. A futóbab vetésem az elég silányra sikeredett a tavalyihoz képest. Így remélem, hogy a bokorbabbal együtt lesz elég fejteni való bab a hűtőládába.

Volt még pár paprika palántám, úgy húsz darab, azokat is kiszórtam ahol épp találtam helyet. Talán lesz belőlük valami.

Aztán meg ma egy csomót gazoltam. Az esőtől nem csak a kultúrnövény, hanem a gyom is igen erőre kapott.

Viszont  a meggy szedés elmaradt, de azt pedig meg kell ejtenem a hét elején.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #187 Dátum: 2017.06.30., 21:47:36 »

Mostanában azért kaptunk esőt rendesen. Nem kell pár napja locsolni. A héten szednem kell meggyet is mert már igen csak kezd érni. Vszeg kimagozom, aztán aszalásra kerül. Igaz még a tavalyi aszalásból is van, mert valahogy elfelejtettük. A megaszalt gyümölcsöket  egy műanyag dobozban betesszük a mélyhűtőládába. Jóval kevesebb helyet foglal el, és én szeretem így is enni és ugyanúgy felhasználható sütibe, vagy tortára mint a simán lefagyasztott. Igaz levesnek vszeg nem jó. De én nem vagyok oda a gyümölcs levesért.

A zöldbab is kezd már beérni, azt is szedni kell majd. A paradicsomok szépen fejlődnek. Nagyon kell rá figyelni, főleg ebben az időjárásban. Folyamatosan ki kell kötözni és a hónaalj hajtásokat lepattintani. A balkon fajtákról már szedtem jó párat ami megérett.

A málnának nagyon jól tett az eső, kezdenek hízni és érni is.

A meggyfám az első terméseit hozta az idén. Két szemet.   vigyor

A málna a múlt héten már leérett, megettük.  vigyor
A paradicsom még a holdban van, de szép és sok termésre számítok. Nagyon fogom figyelni őket, mert két éve folyamatosan ráfaragok vele, leszárad a töve és a levelei. Remélem megtaláltam a betegség okát és felkészültem a védekezésre, beszereztem a szükséges permetszert.
Most a tyúkok tolltetűjével küzdök, mert amíg nem voltunk itthon tele lettek.  robban
Lepermeteztem már a helyüket és őket is, most 10 napot kell várnom  robban következő körrel. Az állatorvostól vettem a szereket, más-más anyag van a két műveletre. Olcsóbb és úgy látom hatékonyabb, mint amit a gazdaboltban kaptam tavaly.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #186 Dátum: 2017.06.29., 21:01:14 »

Mostanában azért kaptunk esőt rendesen. Nem kell pár napja locsolni. A héten szednem kell meggyet is mert már igen csak kezd érni. Vszeg kimagozom, aztán aszalásra kerül. Igaz még a tavalyi aszalásból is van, mert valahogy elfelejtettük. A megaszalt gyümölcsöket  egy műanyag dobozban betesszük a mélyhűtőládába. Jóval kevesebb helyet foglal el, és én szeretem így is enni és ugyanúgy felhasználható sütibe, vagy tortára mint a simán lefagyasztott. Igaz levesnek vszeg nem jó. De én nem vagyok oda a gyümölcs levesért.

A zöldbab is kezd már beérni, azt is szedni kell majd. A paradicsomok szépen fejlődnek. Nagyon kell rá figyelni, főleg ebben az időjárásban. Folyamatosan ki kell kötözni és a hónaalj hajtásokat lepattintani. A balkon fajtákról már szedtem jó párat ami megérett.

A málnának nagyon jól tett az eső, kezdenek hízni és érni is.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!