Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 08:50:24
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40729 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #185 Dátum: 2017.06.22., 21:19:47 »

 Nagyon kellene az eső a kertben. Ma volt egy kevés, olyan kisebb zivatar formájában. Bár megjegyzem ahogy nézem a híreket, másutt a csapadék mellett jég is pusztított. Akkor inkább locsolok. A zöldborsó már leérett, minden ágyást kihúzkodta. Végül is nem lett rossz a termés. Négy nagy zacskóval került be a hűtőládába, az kb. 18-19 főzeléknyi, két embernek két evésre. Ahogy korábban írtam, kikordonoztam a borsót. Jó is volt, ám valamit elfelejtettem. Az egy dolog, hogy az ágyásokat hosszanti irányban kikordonoztam. Ám az uralkodó szélirány az pont keresztbe vágta. Jövőre – ha az őregisten segedelmével megérjük – erre is gondolnom kell. A zöldborsó helyére paprika került. Illetve az egyik ágyás az a diófa közeliben van, így oda bokorbabot vetettem a borsó után. Állítólag a bab bírja a diófát. Kiváncsi vagyok rá. Utána számoltam, kb. 300 paprika és ugyanennyi paradicsom palántám volt. Jelentős részét elajándékoztam. A paradicsomok nagyon szépek, jól fejlődnek. Megfogadtam jó Gazember rovattársunk (isten nyugosztalja békében) tanácsát és bizony megpermeteztem megelőzésképpen a paradicsom palántákat kiültetés után is. Folyamatosan figyelem, a hónalj hajztásokat is letöröm még időben. A Paprikáról sokat nem tudok mondani mindegyik kikerült a helyére, illetve több ládába áés nagyobb edényekbe (kevés helyem van). Van ami szépen megindult, de igazából nekem mindig későn érnek, hiszen ahogy korábban is talán már írtam, az ágyásokat maximálisan kihasználom, és pl a zölborsó után kerül be a paprika. Így elég későn is szoktam palántázni, és a körmöm rágom, hogy a paprika palánták ne nyurguljanak fel nagyon és kibírják még a kis edényekben az ültetésig. Nagyon kiváncsi vagyok a Habanero fajtákra. Elég szépen fejlődnek, bár hosszú a tenyészidejük.
Az biztos, hogy a zöldbab nem lesz olyan bőtermő, mint a tavalyi évben. Elég hiányosan kelt ki, pótolnom is kellett. Igaz már több helyen virágzik is, azért bízom benne, hogy lesz elegendő.

Korábban írtam a paprika palántákat megtámadó ismeretlen betegségről. Kaptam tippeket, az egyik az volt, hogy vszeg atkás lehet. A kezelést lefolytattam, illetve a nagyon beteg töveket megsemmisítettem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #184 Dátum: 2017.06.14., 21:13:01 »

Lassan már ki kell szedni az első vetésű zöldborsót.
Okszikám másfél héttel csúsztatta el a második vetést, így rövidesen az is szedhető!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #183 Dátum: 2017.06.13., 13:23:33 »

Ma elrendeltem a krumpli bogár elleni védekezés „Hmmm-Hmmm” fokozatát!

Ezt követi a „Húha!”, majd az „Ajjaj”!

Ez utóbbi elindulásunk előtt volt. Egyes bokrokon szépen termettek a lárvák... Pillanatnyilag kevesebb lárva van, mint bokor. Bizonyára a második generáció kelt ki. Reggel adtam nekik egy kis Mospilant...

Viszont a Molnárka ellen a „Húha” fokozat van érvényben.... Ők is kaptak ilyen dezodort, de kint vannak a sárga ragadós lapok is, csak nem túl sokat érnek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #182 Dátum: 2017.05.31., 21:29:59 »

Jó estlétet! A kertben minden alakul/gat. A paprika palántákkal akad egy kis gond (majd  alant mellékelek pár fotót is) szóval a levelek kanalasodnak, vagy tölcséresednek. Mondta már egy gazda hogy a gyökérzet gyenge és még nem tudja felvenni a foszfort a növény.... aztán a gazdaboltban adtak rá amistart, mert szerintük valami gomba. Tavaly is volt. Ami így került kiültetésre abból nem lett semmi.







Talán valakinek van ötlete

Jó estét!

Egyes vélemények szerint nitrogén hiányos állapot.

http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=account/customer_support/posts&page=6&topic_id=2419
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #181 Dátum: 2017.05.31., 19:58:30 »

Jó estlétet! A kertben minden alakul/gat. A paprika palántákkal akad egy kis gond (majd  alant mellékelek pár fotót is) szóval a levelek kanalasodnak, vagy tölcséresednek. Mondta már egy gazda hogy a gyökérzet gyenge és még nem tudja felvenni a foszfort a növény.... aztán a gazdaboltban adtak rá amistart, mert szerintük valami gomba. Tavaly is volt. Ami így került kiültetésre abból nem lett semmi.







Talán valakinek van ötlete
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #180 Dátum: 2017.05.28., 21:28:07 »

Ahogy írtam a Lugas paradicsomoknak megcsináltam a támfalat, vagy inkább pózna rendszert amire felfuttathatom. Viszonylag nagy távolságra ültettem el 9 tövet, legye helyük. Közé tettem zeller (gumós) palántákat.

Már elfogyott a tűzdelni való/ vagy arra váró palántácska. Van még pár paradicsom tövem, várok vele egy hetet addigra úgyis elválik kell-e pótolni valahol. A paprikák meg várnak kis edénykékben a sorukra hogy a végső helyükre kerüljenek, ha kimegy a zöldborsó. Igaz jó párat már kiültettem, ahol volt helyem. No meg sokat el is ajándékoztam, állítólag itt a közeli piacon nem igazán volt erős fajta. Én meg palántáztam Budai csípőset, kecskeszarvút, meg elefántormányt, pepperonit és zölderőset bőven. No meg ott vannak a chilik is. Bár ezekkel csak kísérletezgetek.

A zöldbab vetést viszont pótolni kellett. Szerintem a mag/babszemek minősége nem megfelelő, vagy az időjárás. Korábban lótetűre is gyanakodtam, de nem lelem. Mást se. Csigák se rághatják, mert mellette az eper (földi eper) azt nem bántják? A fene érti. De a futóbabbal se vagyok megelégedve.

Nem minden évben sikerülnek nekünk sem egyformán a dolgaink!
Próbálkoztunk mi is pótlással tavaly, de nem sikerült. Majd idén jobb lesz!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #179 Dátum: 2017.05.27., 22:45:09 »

Ahogy írtam a Lugas paradicsomoknak megcsináltam a támfalat, vagy inkább pózna rendszert amire felfuttathatom. Viszonylag nagy távolságra ültettem el 9 tövet, legye helyük. Közé tettem zeller (gumós) palántákat.

Már elfogyott a tűzdelni való/ vagy arra váró palántácska. Van még pár paradicsom tövem, várok vele egy hetet addigra úgyis elválik kell-e pótolni valahol. A paprikák meg várnak kis edénykékben a sorukra hogy a végső helyükre kerüljenek, ha kimegy a zöldborsó. Igaz jó párat már kiültettem, ahol volt helyem. No meg sokat el is ajándékoztam, állítólag itt a közeli piacon nem igazán volt erős fajta. Én meg palántáztam Budai csípőset, kecskeszarvút, meg elefántormányt, pepperonit és zölderőset bőven. No meg ott vannak a chilik is. Bár ezekkel csak kísérletezgetek.

A zöldbab vetést viszont pótolni kellett. Szerintem a mag/babszemek minősége nem megfelelő, vagy az időjárás. Korábban lótetűre is gyanakodtam, de nem lelem. Mást se. Csigák se rághatják, mert mellette az eper (földi eper) azt nem bántják? A fene érti. De a futóbabbal se vagyok megelégedve.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #178 Dátum: 2017.05.21., 22:01:59 »

Régebben írtam, hogy az egyik szilvafámat a tavalyi évben a monilia igen lerendezte. Ennek oka a saját hanyagságom és tudatlanságom lehetett főképp. Eléggé visszavágtam  már tavaly is, és akkor a meg is permeteztem az ajánlott szerrel. Aztán megkapta az őszi és tavaszi lemosót is. ...és tavasszal még jobban visszametszettem. Úgy néz ki használt a kezelés....gyümölcsök is lesznek rajta és egyelőre épnek látom a fát.

A lóbab is virágzik már. A mai napon a kerítés melletti részen, ahol még nem volt beültetve tovább vetettem futóbabot. Van egy területem, ahol olasz nád nő, amit tavasszal levágtam és most már látom előbukjni az új hajtásokat. Ezt a területet, illetve a kerülete mentén, vagy a széle mentén bevetettem un. tűzbabbal, ez is futó. A nádat, illetve a nádszálakat majd összefogom zsínórral és a szálakra reményeim szerint fel fog futni a bab.  Vagy nem.... mindegy kipróbálom.

A paradicsomok nagy része már künn van az ágyásban. Még 7-8 tő lugas fajta vár a sorára, de azok még nem elég erősek. Aztán meg ezeknek még el kellene készíteni valami támfalat, a tavalyi nádszálakból, hogy rá kapaszkodhasson. A paprika palánták jelentős része még palánták még várakozik, azok a zöldborsó helyére kerülnek majd. Igaz ültettem már ki 10-12 darabot, még van helyem is, de még nem döntöttem el, hogy hová kerüljenek a chili fajták. Azok igen kényeskék...szerintem.

Háááát... én az alma fámat metszettem meg úgy, hogy az idén nem lesz rajta termés.  szégyenlem  robban

A többi fa jól sikerült. A körte, a meggy, az őszi- és a kajszi barackon is ott figyelnek a gyümölcsök, és a szatmári szilván is szép termés ígérkezik. A besztercei még várat magára, remélem jövőre már virágozni fog!
Az idén kaptam egy harmadikféle szilvát az egyik szomszédtól, az szépen megeredt, leveleket már  hoz. Elég nagy suháng, remélem jövőre ezen lesz néhány szem!

A borsónk most kezd virágozni. Hagymából kellett ültetni még, mert új hagymának szépen eszegettünk belőle.
Tegnap ebédre saját spenót volt, ma még anyukámnak is adtunk belőle!  táncika
 
Az első permetezést a krumpli bogarak ellen már kénytelen voltam megtenni.

A paradicsomok némelyike szépen virágzik, és egy-egy szem epret tudok adni a gyermeknek naponta.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #177 Dátum: 2017.05.20., 21:56:41 »

Régebben írtam, hogy az egyik szilvafámat a tavalyi évben a monilia igen lerendezte. Ennek oka a saját hanyagságom és tudatlanságom lehetett főképp. Eléggé visszavágtam  már tavaly is, és akkor a meg is permeteztem az ajánlott szerrel. Aztán megkapta az őszi és tavaszi lemosót is. ...és tavasszal még jobban visszametszettem. Úgy néz ki használt a kezelés....gyümölcsök is lesznek rajta és egyelőre épnek látom a fát.

A lóbab is virágzik már. A mai napon a kerítés melletti részen, ahol még nem volt beültetve tovább vetettem futóbabot. Van egy területem, ahol olasz nád nő, amit tavasszal levágtam és most már látom előbukjni az új hajtásokat. Ezt a területet, illetve a kerülete mentén, vagy a széle mentén bevetettem un. tűzbabbal, ez is futó. A nádat, illetve a nádszálakat majd összefogom zsínórral és a szálakra reményeim szerint fel fog futni a bab.  Vagy nem.... mindegy kipróbálom.

A paradicsomok nagy része már künn van az ágyásban. Még 7-8 tő lugas fajta vár a sorára, de azok még nem elég erősek. Aztán meg ezeknek még el kellene készíteni valami támfalat, a tavalyi nádszálakból, hogy rá kapaszkodhasson. A paprika palánták jelentős része még palánták még várakozik, azok a zöldborsó helyére kerülnek majd. Igaz ültettem már ki 10-12 darabot, még van helyem is, de még nem döntöttem el, hogy hová kerüljenek a chili fajták. Azok igen kényeskék...szerintem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #176 Dátum: 2017.05.17., 21:22:51 »

Írtam hogy az egyik - a legkorábban vetett - zöldbabágyás nehezen akar "beindulni". Ma jobban szemrevételeztem, hááááát. Alig keltek ki a magok. Aztán azt is észrevettem, hogy a föld meg-megrepedezett és olyan felszín alatti járatformákat látok sorolni.  Így már talán érthető....és szerintem lótetű garázdálkodik abban az ágyásban. Korábban nem igazán láttam mifelénk. De ősszel kiszórtam a komposztot, talán abban telelt át.  
 
A többi zöldbabágyásokkal nincsen baj....
Valamit ki kell találnom, el kell kapni őkelmét.

Napok óta nem jártam a kertben.  szégyenlem
Tele vagyok munkával!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #175 Dátum: 2017.05.16., 21:03:30 »

Írtam hogy az egyik - a legkorábban vetett - zöldbabágyás nehezen akar "beindulni". Ma jobban szemrevételeztem, hááááát. Alig keltek ki a magok. Aztán azt is észrevettem, hogy a föld meg-megrepedezett és olyan felszín alatti járatformákat látok sorolni.  Így már talán érthető....és szerintem lótetű garázdálkodik abban az ágyásban. Korábban nem igazán láttam mifelénk. De ősszel kiszórtam a komposztot, talán abban telelt át.  
 
A többi zöldbabágyásokkal nincsen baj....
Valamit ki kell találnom, el kell kapni őkelmét.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #174 Dátum: 2017.05.15., 21:04:21 »

Korábban írtam, hogy vetettem el palántának cseresznyepaprika magokat. Az utolsó edényt is kiborítottam, nem ment semmire. Ha 2 hónap alatt meg sem mozdultak a magocskák az már halott ügy. Viszont a többi paprika mag azért - ahogy korábban is írtam - beindult. Már szinte minden fajtából tűzdeltem ki. Már jópár megérett arra is, hogy kiültessem a végleges helyére. A paradicsomok jelentős részét már kiültettem. Ma raktam még ki San Marzani, ökörszív fajtákat. Igaz van még Lugas fajta is, ezek még csak kipikírozva várják a sorsukat, ha jól számoltam kb. 25 tő lehet. Nekem kb. 8-10 tő kell majd, a többit elajándékozom. Tegbap sikerült vagy 18 tő (vegyes fajták) paradicsomntól megszabadulnom. Egy ismerősöm panaszkodott, hogy nem volt a faluban elegendő  paradicsompalánta a piacon. Úgy hogy nagyon örült annak amit adtam neki. Szép zöldek erősek a tövek.
A futóbab jó részét is elvetettem, még van egy másfél zacskónyi amit majd jövő héten teszek ki a helyére. A "hodegházban" is megszedtem már a zöldborsót, de vszeg a jövő héten teljesen learatom, amennyi lesz rajta annyi. Sok helyet foglal el és való igaz nem oda való. A kinti borsó az szépen virágzik, jó magasra is nöttek a növények. Igaz ami igaz ki is kordonoztam zsinórral három magasságban is.

A korábban elvetett zöldbabbal nem vagyok megelégedve, nagyon hiányosan kelnek. De lehet hogy türelmetlen vagyok. Végül is nem volt olyan jó idő neki.
A jövő héten vszeg kirakom a gumós zeller palántákat  is. Ma kiültettem nagyobb edényekbe 12 balkon paradicsiomot, elhelyezgettem őket a korlátok párkányain meg ahol volt helyem, lesz még szerintem vagy 10-15 tő.

Őszintén szólva nekünk semmi palánta nem sikerült az idén. Ami van, az annyira gyatra, hogy tán őszre sem térne magához, így a piacon, szakembertől vettük meg a palántát. Remélem már csak az idén, mert vásároltam egy kis fólia sátrat, ami alá összerakok egy komposzt ládát és jövőre megpróbáljuk onnan a palánta nevelést. Az évek során összegyűlt jó néhány kis műanyag edény is....  H���t

Szóval most nálunk a vetés, palántázás majdnem teljesen készen van. Mami -Feleség- még valamit akar tenni, de igazából nem tudom, mire spórol...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #173 Dátum: 2017.05.14., 19:39:11 »

Korábban írtam, hogy vetettem el palántának cseresznyepaprika magokat. Az utolsó edényt is kiborítottam, nem ment semmire. Ha 2 hónap alatt meg sem mozdultak a magocskák az már halott ügy. Viszont a többi paprika mag azért - ahogy korábban is írtam - beindult. Már szinte minden fajtából tűzdeltem ki. Már jópár megérett arra is, hogy kiültessem a végleges helyére. A paradicsomok jelentős részét már kiültettem. Ma raktam még ki San Marzani, ökörszív fajtákat. Igaz van még Lugas fajta is, ezek még csak kipikírozva várják a sorsukat, ha jól számoltam kb. 25 tő lehet. Nekem kb. 8-10 tő kell majd, a többit elajándékozom. Tegbap sikerült vagy 18 tő (vegyes fajták) paradicsomntól megszabadulnom. Egy ismerősöm panaszkodott, hogy nem volt a faluban elegendő  paradicsompalánta a piacon. Úgy hogy nagyon örült annak amit adtam neki. Szép zöldek erősek a tövek.
A futóbab jó részét is elvetettem, még van egy másfél zacskónyi amit majd jövő héten teszek ki a helyére. A "hodegházban" is megszedtem már a zöldborsót, de vszeg a jövő héten teljesen learatom, amennyi lesz rajta annyi. Sok helyet foglal el és való igaz nem oda való. A kinti borsó az szépen virágzik, jó magasra is nöttek a növények. Igaz ami igaz ki is kordonoztam zsinórral három magasságban is.

A korábban elvetett zöldbabbal nem vagyok megelégedve, nagyon hiányosan kelnek. De lehet hogy türelmetlen vagyok. Végül is nem volt olyan jó idő neki.
A jövő héten vszeg kirakom a gumós zeller palántákat  is. Ma kiültettem nagyobb edényekbe 12 balkon paradicsiomot, elhelyezgettem őket a korlátok párkányain meg ahol volt helyem, lesz még szerintem vagy 10-15 tő.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #172 Dátum: 2017.05.07., 21:26:47 »

Hétvégén szeretnék még vetni zöldbabot, és előkészítem a kerítés mellett az ágyást a futóbabnak is.
Persze ha az időjárás engedi. Úgy nézem tüzdelni is kell pár paprikát, zöld hegyes erőset,  meg ökörszív paradicsomot. Pár balkonparadicsomot már ki fogok tenni a végleges edénybe, aztán ki a korlátra, meg a kerítésre aggatom a "cserepeket".

Viszont úgy nézem baj lesz az egressel, vagy piszkével kionek hogy tetszik. A kezdődő gyümölcsöket fehéres maszk vobja be az egyik tőn. Lehet lisztharmat....bizony valószínű permetezni kell majd. Holnap beugrom a gazdaboltba és kérek valami szert rá.

Az utóbbi idők esőzései veszélyesek a gyümölcsökre!
Holnap én is permetezni fogok!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #171 Dátum: 2017.05.05., 20:53:49 »

Hétvégén szeretnék még vetni zöldbabot, és előkészítem a kerítés mellett az ágyást a futóbabnak is.
Persze ha az időjárás engedi. Úgy nézem tüzdelni is kell pár paprikát, zöld hegyes erőset,  meg ökörszív paradicsomot. Pár balkonparadicsomot már ki fogok tenni a végleges edénybe, aztán ki a korlátra, meg a kerítésre aggatom a "cserepeket".

Viszont úgy nézem baj lesz az egressel, vagy piszkével kionek hogy tetszik. A kezdődő gyümölcsöket fehéres maszk vobja be az egyik tőn. Lehet lisztharmat....bizony valószínű permetezni kell majd. Holnap beugrom a gazdaboltba és kérek valami szert rá.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #170 Dátum: 2017.05.05., 20:45:43 »


Kezdek behavazódni.... már átdobtam vagy 20 paradicsom palántát az egyik szomszédnak, de mnég keresek kuncsaftokat, mert igen sok palánta van. A Tamina fajta, már ami megmaradt azok is égen szépen fejlődnek. De még vár kitűzdelésre San marzano, Ökörszív  és Lugas fajta.. Igaz az utóbbiból, ahogy néztem talán 15 tő ha lesz. De még lesz balkon fajta is, jócskán. Azt szeretik sokan, mivel balkonládában, vagy cserépben is nevelhető. Igaz kicsi a gyümölcse, de finom és hálás növény. Viszont vigyázni kell, hamar felrohadhat. 
Korábban vetettem el cseresznyepaprika magot. Meg se mozdult. Úgyhogy fogtam és az ültetőedényt a földdel együtt kiöntöttem. Alig láttam benne magokat.
Viszont a Chilik is igen megindultak. Kitüzeltem ezt a Cayanne Stick fajtát. Nem ismerem, de szépek a növények, erősek. Kiváncsi vagyok lesz-e termés és milyen ?
https://m-garden.eu/Cayenne-Thick-chili-paprika-mag--15-szem
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #169 Dátum: 2017.04.29., 21:54:31 »


Az "üvegházban" már hüvelyesedik a borsó... A retek lassan kifogy...már csak inkább levele van, de az nagy. A kintre vetett uigyanazon fajta....(francia) annak kint kisebb a levele, de a lényegi része....mármint  számunkra....az szebb és nagyobb már.
Nem is bánnám ha a melegház (üvegház, ami polikarbonát lemez) szóval kifogyna a retek és a borós is már.... Egyre több palántát kell áttűzdelnem és még nem merem kinn hagyni se szaletli se a szabad ég alatt. Bolond egy időjárás van.   Úgy nézem a paradicsom palánták igencsak beindultak. Utoljára még vetettem el Lugas faját....ez a folyton-növő féle.... Jó fajta, de igényli a törődést....a megfelelő karózást és időben. A nejem a San Marzano fajtákat kedveli...én nem szeretem....nekem nagyon "húsos" Én a lédús paradicsomot kedvelem. Talán írtam vetettem zellert is , gumost és szárzellert.... A gumos az szépen kibujt...lesz belőle bőven....a szárzeller meg se mozdult....aztán megnéztem a tasakját....huuuu 2007-ig volt garanciális.... Szerintem még anyu vetőmagja volt.

Még a múlt hét végén ültettem el zöldbabot is.... sárga hüvelyűt meg zöld hüvelyűt is. Vszeg holnap is fogok még egy kis parcellát elültetni.. Tavaly igen jó terméás lett belőle.... Én meg nagyon szeretem levesnek és főzeleknek is. De szoktunk a hús mellé is tenni...ha öntöttvas lábasban sűtünk le....de én ehhez nem értek.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #168 Dátum: 2017.04.19., 19:57:27 »

Azért ez a hó és hideg idő nem igazán tesz jót a szabadtéri kultúrnövényeknek. Kíváncsi vagyok a zöldborsó megsínyli-e és mennyire. A földi eper, illetve szamóca is szépen virágzott már, sok meg is kötött, szóval lehet azok elhullanak.

Korábban írtam, hogy a paprika palánták nehezen bújnak ki. Most is fenntartom, sőt azt is ki kell jelentenem, hogy a kitűzdelt paradicsom palánták 10%-a is odalett, eddig. Különösen nem vagyok megelégedve evvel a Tamina fajtával. A kisebbje - amit kipikíroztam - az elhullott. Lehet megsértettem a gyökérzetét, vagy még nagyon kényesek voltak. Ez amúgy is érdekes fajta lehet, teljesen más a levélzete, mint a megszokottaknak. A levelei nem olyan elágazóak, szabdaltak, hanem inkább kerekek, vagy inkább oválisak. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.
A Marmade fajta az ahogy megszoktam erős, jő törzsű és könnyű volt kitűzdelni.
Ám ahogy írtam a balkon fajták igen gyéren keltek.

A környékben a földeken a gazdák elég sok repcét vetettek tavaly ősszel. Már sárga is a határ a kinyílt virágoktól. Sok méhkast is telepítettek a földek köré a ligetekbe. Nem tudom ez az időjárás ha kitart egy hétig még - ahogy mondják - mennyire befolyásolja majd a repcemézelést.... meg hát a termést.



Itt, az Alföld elején nem számítottam ma havazásra. Aztán csak megérkezett...  robban
Tegnap délután megperemeztem a gyümölcsfákat; már levirágoztak, a száraz virágok mögött ott vannak az apró termés kezdemények. Nem szeretném, ha mindenféle szúrólegyek telepakolnák kukaccal...
Most pedig azon aggódok, nehogy elfagyjon a termés!
Délelőtt az egyre sűrűsödő hóesésben gyorsan letakargattuk fóliával retket, az éppen virágzó epret és amennyire lehetett, néhány bokor zöldborsóra felhúztam a pár négyzetméteres fóliasátrat.
Reménykedek abban, hogy nem lesz olyan fagy, ami leviszi a gyümölcsöket!  _juhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #167 Dátum: 2017.04.19., 17:06:00 »

Azért ez a hó és hideg idő nem igazán tesz jót a szabadtéri kultúrnövényeknek. Kíváncsi vagyok a zöldborsó megsínyli-e és mennyire. A földi eper, illetve szamóca is szépen virágzott már, sok meg is kötött, szóval lehet azok elhullanak.

Korábban írtam, hogy a paprika palánták nehezen bújnak ki. Most is fenntartom, sőt azt is ki kell jelentenem, hogy a kitűzdelt paradicsom palánták 10%-a is odalett, eddig. Különösen nem vagyok megelégedve evvel a Tamina fajtával. A kisebbje - amit kipikíroztam - az elhullott. Lehet megsértettem a gyökérzetét, vagy még nagyon kényesek voltak. Ez amúgy is érdekes fajta lehet, teljesen más a levélzete, mint a megszokottaknak. A levelei nem olyan elágazóak, szabdaltak, hanem inkább kerekek, vagy inkább oválisak. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.
A Marmade fajta az ahogy megszoktam erős, jő törzsű és könnyű volt kitűzdelni.
Ám ahogy írtam a balkon fajták igen gyéren keltek.

A környékben a földeken a gazdák elég sok repcét vetettek tavaly összel. Már sárga is a határ a kinyilt virágoktól. Sok méhkast is telepítettek a földek köré a ligetekbe. Nem tudom ez az időjárás ha kitart egy hétig még - ahogy mondják - mennyire befolyásolja majd a repcemézelést.... meg hát a termést.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #166 Dátum: 2017.04.13., 20:25:44 »

A sziklakert mellől ki kellett irtanom egy levendula bokrot.  Amennyire emlékszem kb. 6-7 éves lehetett, de lehet hogy több, szerintem elöregedett.  Pótolni fogom, van is hajtatva pár darab cserépben, de lehet veszek egy esősebb tövet, ott ahol azt vettem amit most ki kellett irtani.

Majd meglátom. Szeretem a levendula illatát. A virágból a nejem mindig szokott kis csokrot készíteni és kiakasztjuk száradni a verandára, a teraszra, és a szaletli alá. Állítólag jó hatással van ránk emberekre és rossz hatással a rossz rovarokra, vagy nem. Mindegy én szeretem.

Nekünk itt az ablak alatt kakukkfű van egy bokorral.
Nagyon szeretem az illatát! Lassan mér elég nagy lesz ahhoz, hogy szedjünk is róla fűszernek.
A citromfű leveleket, amiket tavaly leszárítottam teának még részben el kell használni, mert megmaradt belőle több, mint a fele- Ez persze jó hír is lehet, hiszen azt jelenti, hogy nem voltunk túlzottan stresszesek. És az is igaz, hogy el is felejtettük...  szégyenlem  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!