Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 09:29:43
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40730 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #165 Dátum: 2017.04.10., 20:32:54 »

Hétvégén kitűzdeltem vagy 80 db paradicsom palántácskát. Van benne Tamina, Mobil, fekete, és Korall. Alig férnek el az üvegházban. Na persze azért mert a retek is sok helyet foglal el, meg ahogy korábban írtam vetettem be zöldborsót is.  Így egy régi egyszerű un barkácsáruházban vehető tároló polcot kineveztem ideiglenes üvegháznak. A teraszon volt, háromszintes fapolc - nincs hátulja, sem eleje - mint a salgó csak fából. Szóval a terasz fala védi a hátsó részét, míg előre és oldalra tettem - támasztottam egy-egy átlátszó, víztiszta, cellás polikarbonát lapot. Ha süt a nap akkor csak elveszem az első lapot, aztán este visszatámasztom. A polcokon elfér 50 db kis palánta az edénykékben.

Aztán az üvegházban szabadul majd fel hely, hiszen a retek mnár érik, mindig szedek fel belőle lés szerintem a borsó is május elején már kimegy.


A kápia magok nagyon nem akarnak megindulni...bár mintha egyik edényben már mintha bújna ki. valami.  Megnéztem a tasakját, jó a szavatossága, azaz evvel nem lehet gond. A föld a szokásos, az amit tavaly is vettem. Úgyanúgy vetettem és kezeltem.
Amúgy érdekes a saját paprika magjaim, amelyeket a megérett termésekből kapirgáltam ki, sokkal hamarébb keltek ki, mint a boltiak. pl...a bohócsapka chilinél ez igen szembetűnő volt, Igaz a bolti magok le vannak kezelve, csávázva.

A lóbab nagyon szépen kikelt, szerintem mindegyik szem, mert amúgy  zacskóban (tasakban) talán 12 szem volt....és ahhoz képest drága volt. Most rákerestem a neten meg is találtam ugyanazt a márkát, fajtát amit én vettem, de nekem úgy rémlik, hogy itt a gazdaboltban jóval drágábban adták.


A kinti zöldborsó sorait kikaróztam és húztam ki közé zsinórt, ne dőljön össze-vissza a növény. Könnyebb szedni is majd.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #164 Dátum: 2017.04.06., 17:19:47 »

Többször írtam már a szilvafáról, amelyet tavaly kicsit elhanyagoltam és a monilia igen lerendezte. Úgy néz ki túlélte a drasztikus  beavatkozásokat és szépen hajt, virágzik is. Most is adtam neki egy kezelést még, ahogy a hozzáértők javasolták.
Talán azt is írtam, hogy ezt a fácskát egy másikkal együtt úgy kaptam jó pár éve egy ismerősömtől, aki otthonában nagy kertigazításba és irtásba kezdett. Ezek a fácskák is tőből nőttek ki. Szóval az egyik fa szépen megeredt és hozott is gyümölcsöket és saját hanyagságom miatt került a fentiekben vázolt helyzetbe. A társát azt is elültettem, ám az is szépen  növekedett, de virágot, termést soha nem hozott. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy meg kell csapkodni baltával a szárát aztán észhez tér..Nem fejtette ki bővebben ezt a "mulatságot" és úgy ennyiben is maradtunk. Aztán tavaly megúntam, hogy nem megy semmire jól visszavágtam és kiástam.,és a helyére egy almafácskát tettem. A kiásáott szilvafát meg átvittem a szomszédom elő egy üres területre és oda leástam neki.  Most nézem a fácska tele van virággal. Pedig az a hely eléggé árnyékos is, mert egy gyertyánfa magasodik mellette. Kiváncsi vagyok mire megy majd.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #163 Dátum: 2017.04.01., 21:06:06 »

A sziklakert mellől ki kellett irtanom egy levendula bokrot.  Amennyire emlékszem kb. 6-7 éves lehetett, de lehet hogy több, szerintem elöregedett.  Pótolni fogom, van is hajtatva pár darab cserépben, de lehet veszek egy esősebb tövet, ott ahol azt vettem amit most ki kellett irtani.

Majd meglátom. Szeretem a levendula illatát. A virágból a nejem mindig szokott kis csokrot készíteni és kiakasztjuk száradni a verandára, a teraszra, és a szaletli alá. Állítólag jó hatással van ránk emberekre és rossz hatással a rossz rovarokra, vagy nem. Mindegy én szeretem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #162 Dátum: 2017.04.01., 21:04:23 »

A kinti zöldborsó vetésnek igencsak kéne az eső. Látszik a földön, hogy télen nem sok csapadék volt.

Az üvegházban levő elvetett palántának való magok sem kelnek úgy ahogy szoktak. Ahogy korábban írtam vettettem un. Bajaja nevezetű balkonparadicsomot, meg se mozdul. Mellette (egy balkonládába vetettem a San marzanoval,egyik felébe egyiket másikat a másikba) az szépen kibújt és növekszik. A zeller magok se igazán akarnak mocorogni, bár úgy rémlik az tavaly is elég sokára kezdett el hajtani. A paprikamagok közül, a pepperoni, pár chilifajta, meg a Californiai és egy golden hibryd egész jól keltek. A kápiák meg sem mozdultak...persze tudom a paprika magoknak hosszabb és melegebb idő kell hogy elkezdjenek csírázni.

Mindegy bízunk a jövőben.

Szégyen gyalázat, de két napja locsolok...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #161 Dátum: 2017.04.01., 21:01:46 »

A kinti zöldborsó vetésnek igencsak kéne az eső. Látszik a földön, hogy télen nem sok csapadék volt.

Az üvegházban levő elvetett palántának való magok sem kelnek úgy ahogy szoktak. Ahogy korábban írtam vettettem un. Bajaja nevezetű balkonparadicsomot, meg se mozdul. Mellette (egy balkonládába vetettem a San marzanoval,egyik felébe egyiket másikat a másikba) az szépen kibújt és növekszik. A zeller magok se igazán akarnak mocorogni, bár úgy rémlik az tavaly is elég sokára kezdett el hajtani. A paprikamagok közül, a pepperoni, pár chilifajta, meg a Californiai és egy golden hibryd egész jól keltek. A kápiák meg sem mozdultak...persze tudom a paprika magoknak hosszabb és melegebb idő kell hogy elkezdjenek csírázni.

Mindegy bízunk a jövőben.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #160 Dátum: 2017.03.29., 20:35:43 »

Van egy babérbokrunk, jó pár éve hogy növekedik. De úgy néz ki, hogy a téli hideg lerendezte. A növény most már olyan két, két és félméter magas lehet. Ám most a felső ágak igen elsötétedtek, a levelek szárazzá és zizegőssé váltak. Remélem azért van olyan része ami túlélte.
A terasz előtt volt a kis sziklakertbe ágyazva. A hely szélvédett és a ház takarásában van. A télre a tövét beszoktam takarni avarral és levelekkel, de ez most nem volt elég.

Remélem győkérről ki fog hajtani!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #159 Dátum: 2017.03.29., 20:35:08 »

A palántamag vetése már igen csak beindult.
Lényegében már minden fajtából, amit szoktam hajtatni tettem el. A paradicsomból, San Marzanot, akkor az un. fekete szinűt, továbbá korall, jubileumot, marmade és tomina fajtákat. Paprikából elvetettem palántának, pepperonit, tavalyról kimagozott bohócsapka chiliket, meg bolti magot is. A saját már elő is bújt. ültettem kápiákat, budai csipőst, kecskeszarvat, és habenerot is. Rendeltem pár chili fajtát egy kereskedésből azok közül is vetettem el, van közte több fajta habanero, cayenne és valami skótt chili is. Én a zellert is előbb palántának vetem, most is így tettem. Van szárzeller és gumós zeller is. Én nagyon szeretem.

Lényegében a paradicsomok már nagyjából előbújtak és ahogy felül írtam a tavalyi bohócsapka chilipaprikákból kipergetett és félretett magok is beindultak. Persze az üvegházban egész jó idő van minden kis palántának. Korábban írtam, hogy az "üvegházba" (ami egy polikarbonát lapokkal burkolt fémvázas házikó) vetettem zöldborsót és már ki is kelt. Ma kis karókat vertem le a sorok végébe és kifeszítettem zsinórokat különböző magasságba, hogy megtámassza majd a növényt ne dőljön össze-vissza.
Kinti részben, a kertben a zöld borsóvetésben is már kirajzolódtak a sorok.  Most már csak abban kell bízni, hogy nem lesznek nagy fagyok, és nem lesz olyan nyárias meleg sem, hogy a növénykék egységesen és egyenletesen tudjanak fejlődni.
 

Jó estét!

Nálunk a palánta nevelés balkonládában történt, ami aztán éppen az első fagyos regelen kint volt...
most reménykedek a csodában.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #158 Dátum: 2017.03.27., 21:35:23 »

Van egy babérbokrunk, jó pár éve hogy növekedik. De úgy néz ki, hogy a téli hideg lerendezte. A növény most már olyan két, két és félméter magas lehet. Ám most a felső ágak igen elsötétedtek, a levelek szárazzá és zizegőssé váltak. Remélem azért van olyan része ami túlélte.
A terasz előtt volt a kis sziklakertbe ágyazva. A hely szélvédett és a ház takarásában van. A télre a tövét beszoktam takarni avarral és levelekkel, de ez most nem volt elég.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #157 Dátum: 2017.03.25., 21:01:57 »

A palántamag vetése már igen csak beindult.
Lényegében már minden fajtából, amit szoktam hajtatni tettem el. A paradicsomból, San Marzanot, akkor az un. fekete szinűt, továbbá korall, jubileumot, marmade és tomina fajtákat. Paprikából elvetettem palántának, pepperonit, tavalyról kimagozott bohócsapka chiliket, meg bolti magot is. A saját már elő is bújt. ültettem kápiákat, budai csipőst, kecskeszarvat, és habenerot is. Rendeltem pár chili fajtát egy kereskedésből azok közül is vetettem el, van közte több fajta habanero, cayenne és valami skótt chili is. Én a zellert is előbb palántának vetem, most is így tettem. Van szárzeller és gumós zeller is. Én nagyon szeretem.

Lényegében a paradicsomok már nagyjából előbújtak és ahogy felül írtam a tavalyi bohócsapka chilipaprikákból kipergetett és félretett magok is beindultak. Persze az üvegházban egész jó idő van minden kis palántának. Korábban írtam, hogy az "üvegházba" (ami egy polikarbonát lapokkal burkolt fémvázas házikó) vetettem zöldborsót és már ki is kelt. Ma kis karókat vertem le a sorok végébe és kifeszítettem zsinórokat különböző magasságba, hogy megtámassza majd a növényt ne dőljön össze-vissza.
Kinti részben, a kertben a zöld borsóvetésben is már kirajzolódtak a sorok.  Most már csak abban kell bízni, hogy nem lesznek nagy fagyok, és nem lesz olyan nyárias meleg sem, hogy a növénykék egységesen és egyenletesen tudjanak fejlődni.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #156 Dátum: 2017.03.13., 20:54:17 »

Ma h'istennek délutánra kiderült és sec-perc alatt felszáradt és megszáradt a növényzet a délelőtti gyenge esőtől. Így elvégeztem a lemosópermetezést. Most bordói levet és valami gyenge rovarirtót kevertem össze,
Utána találtam tavalyi évről még megmaradt, kápia paprika magokat, meg Korall paradicsom magokat és ezeket is elültettem palántának.

Vannak még chili paprika magjaim, de azokkal még várok. Azoknak melegebb idő kell.
A hétvégén sorra kerülnek a "friss" paradicsom magok, van többfajta és vszeg a többi paprika is, budai csípős, kecskeszarv, cecei, elefántormány.... meg még van kápia is bőven.

Tavaly is sok palántám volt, de legalább tudtam adni másoknak is.


Az asszony és Viktor néhány napja elvetette a palántának valót és láss csodát, a legtöbb már kint van!  táncika
Mivel vettem egy kis fólia sátrat, néhányat hamarosan kiteszek bele, meg vetek melléjük retket is. Meglátom, milyen lesz az első fóliázásom...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #155 Dátum: 2017.03.12., 22:27:32 »

Ma nem sokat ügyködtem a kertben. A gyümölcsfák (inkább még csak csemeték) töve mellé szórtam komposztot. Aztán elvetettem a kerítés mellé egy rövid kis szakaszra lóbabot. Egy tasakkal vettem....8 szem volt benne. Egyszer régen már vetettem, talán 2, vagy 3 éve. Végül is volt rajta termés elég szépen, csak emlékszem nagyon ellepte a tetű. Más  növényen szinte elég találtam, de ezen hemzsegett,
Most jobban oda fogok figyelni rá, főképp hogy onnan nincs messze a fiatal szilvafa se. Azt tavaly igen meg kellett kurtítanom, nagyon lebetegedett a moniliától. Ősszel és most tavasszal is ápolgattam, nem szeretném ha a tetű megjelenne rajta, mert akkor utána minden betegségre fogékonyabb lesz.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #154 Dátum: 2017.03.10., 21:48:48 »

Ma h'istennek délutánra kiderült és sec-perc alatt felszáradt és megszáradt a növényzet a délelőtti gyenge esőtől. Így elvégeztem a lemosópermetezést. Most bordói levet és valami gyenge rovarirtót kevertem össze,
Utána találtam tavalyi évről még megmaradt, kápia paprika magokat, meg Korall paradicsom magokat és ezeket is elültettem palántának.

Vannak még chili paprika magjaim, de azokkal még várok. Azoknak melegebb idő kell.
A hétvégén sorra kerülnek a "friss" paradicsom magok, van többfajta és vszeg a többi paprika is, budai csípős, kecskeszarv, cecei, elefántormány.... meg még van kápia is bőven.

Tavaly is sok palántám volt, de legalább tudtam adni másoknak is.


Nálunk egész délelőtt esett, ráadásul nem is csak úgy!  shock
Délután megint orvosnál voltunk kezelésen.
A lemosó permetezést vagy holnap, vagy vasárnap fogom elvégezni, van lemosó permetszerem.
Holnap délelőtt még a csirke trágyát is lepermetezem, mert a szomszéd megint nyafog, hogy sok a légy... Aztán ki kellene takarítanom a baromfiólat is, hogy amikor jön a fogatos szántani, mér be tudja forgatni a csirketrágyát. Aztán elkezdem betonozni a baromfiól alját, hogy be tudjon bejutni ott semmi, ami a föld alatt lyukat ás magának a közlekedéshez...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #153 Dátum: 2017.03.09., 23:50:55 »

Ma h'istennek délutánra kiderült és sec-perc alatt felszáradt és megszáradt a növényzet a délelőtti gyenge esőtől. Így elvégeztem a lemosópermetezést. Most bordói levet és valami gyenge rovarirtót kevertem össze,
Utána találtam tavalyi évről még megmaradt, kápia paprika magokat, meg Korall paradicsom magokat és ezeket is elültettem palántának.

Vannak még chili paprika magjaim, de azokkal még várok. Azoknak melegebb idő kell.
A hétvégén sorra kerülnek a "friss" paradicsom magok, van többfajta és vszeg a többi paprika is, budai csípős, kecskeszarv, cecei, elefántormány.... meg még van kápia is bőven.

Tavaly is sok palántám volt, de legalább tudtam adni másoknak is.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #152 Dátum: 2017.03.09., 11:40:38 »



A retek és a borsó is előbújt már, látni a sorokat.

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #151 Dátum: 2017.03.08., 18:07:35 »

Kezdődik az új évad.


Kezdésnek a melegházban (ami hidegház inkább, mert csak könnyűfáémvázra szerelt polikarbonát lapokból áll és természetesen nincsen benne fűtés), szóval ott a földet szépen elgereblyéztem és vetettem el benne zöldborsót, meg retket. Talán két éve csináltam már, hogy így tél végén bevetettem zöldborsóval és május elejére volt is szépen rajta termés. Most is ezt szeretném és persze a borsó jó talajjavító is. Retket a megszokottaknak megfelelően az un francia retket vetettem, azt jobban szeretem. Természetesen a külső részen is lesz vetve borsó és retek is, de még nem jó a talaj.

A hétvégén meg kell vágnom a diófát és vszeg el kezdem a pár darab gyümölcsfám nyesését is. Ma vettem palántaföldet is, drága volt az 50 literes, de szükséges.



A retek és a borsó is előbújt már, látni a sorokat.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #150 Dátum: 2017.03.06., 22:00:00 »

Ma egész nap kinn tevékenykedtem a kiskertben. Sárgarépát vetettem el, meg zöldborsót Favorit fajtát.
Aztán palántának való magokat ültettem kis ládákba. Balkon paradicsomot, abból két fajtát egy valamiféle pirost, meg szintén piros Bajaja félét. Ez állítólag csüngő ágakat hoz, érdemes felakasztani majd a cserepet.  Aztán ültettem még két fajta szentesi paprika magot, egy csipőst és egy édest. Mind a kettő korai fajta. Továbbá a tavalyi bohócsapka paprikákból lementett magokat is elvetésre kerültek kis edénykékbe.

Ja és délelőtt még az egyik helyen megritkíottam az olasznádat. Nagyon el kezdett terjeszkedni, aminek azért gátat kell szabni. A kunde ásóval könnyen lehet a föld alatt közvetlenül kezdődő kemény gyökét és a gyökérzetét elvágni, leválasztani. Kivittem három leválasztott gyökértörzs darabot az erdő mellé és beástam. Ott egész jól éri a napfény, talán marad meg belőle valami.

Mivel a kutyák nincsenek már (sajnos) nem kell a nádból az ágyások köré keretet csinálnom. Tudták, hogy a kis nádkerítésen túl menni nem lehet, az ágyások között levő kis gyalogösvényeken közlekedtek.    Persze ha vakond túrt az ágyáson belül, akkor egy idő után - főképp ha nem voltam otthon -  nem bírták megállni hogy  át ne ugorják a jelképes gátat és ne próbálják elfogni. ...és bizony így mindig nagyobb kárt csináltak mint a vakond. De már nincsenek kutyák és a nejem nem akar nagyon megviselte az elmúlásuk. Én meg nem akarom erőltetni.  Szóval így már kevesebb nád kell, csak jelző karónak használom majd, illetve a futóbabnak majd.
 

Nálam most van a kert előkészítése. Hamarosan készen leszek és jöhet a szántás.
Lehet, hogy palánta ágyat is készítek. mert a múltkor vettem palánta fóliát... Igazából én neveztem el ennek, mert egy kicsi fóliasátor, mindössze 65 cm magas és 1.5 m hosszú, tehát igazából sok dolog nem fér el benne...  vigyor Ezért fogunk palántát keltetni benne! Persze lehet, hogy megmérgedek és teszek alá retket egy keveset...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #149 Dátum: 2017.03.04., 21:33:43 »

Ma egész nap kinn tevékenykedtem a kiskertben. Sárgarépát vetettem el, meg zöldborsót Favorit fajtát.
Aztán palántának való magokat ültettem kis ládákba. Balkon paradicsomot, abból két fajtát egy valamiféle pirost, meg szintén piros Bajaja félét. Ez állítólag csüngő ágakat hoz, érdemes felakasztani majd a cserepet.  Aztán ültettem még két fajta szentesi paprika magot, egy csipőst és egy édest. Mind a kettő korai fajta. Továbbá a tavalyi bohócsapka paprikákból lementett magokat is elvetésre kerültek kis edénykékbe.

Ja és délelőtt még az egyik helyen megritkíottam az olasznádat. Nagyon el kezdett terjeszkedni, aminek azért gátat kell szabni. A kunde ásóval könnyen lehet a föld alatt közvetlenül kezdődő kemény gyökét és a gyökérzetét elvágni, leválasztani. Kivittem három leválasztott gyökértörzs darabot az erdő mellé és beástam. Ott egész jól éri a napfény, talán marad meg belőle valami.

Mivel a kutyák nincsenek már (sajnos) nem kell a nádból az ágyások köré keretet csinálnom. Tudták, hogy a kis nádkerítésen túl menni nem lehet, az ágyások között levő kis gyalogösvényeken közlekedtek.    Persze ha vakond túrt az ágyáson belül, akkor egy idő után - főképp ha nem voltam otthon -  nem bírták megállni hogy  át ne ugorják a jelképes gátat és ne próbálják elfogni. ...és bizony így mindig nagyobb kárt csináltak mint a vakond. De már nincsenek kutyák és a nejem nem akar nagyon megviselte az elmúlásuk. Én meg nem akarom erőltetni.  Szóval így már kevesebb nád kell, csak jelző karónak használom majd, illetve a futóbabnak majd.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #148 Dátum: 2017.02.27., 23:15:57 »



Megtörtént a diófa "nyesése". Kénytelen voltam, mert nagyon kilógott az útra és ha nagyobb autó tévedt erre, akkor fennállt a veszély hogy megsértheti a karosszériát, vagy teherautó ponyváját. A meggyfákat is igen visszavágtam, sok ostor volt már és nagyon besűrűsödött, sok ág nyúlott át keresztbe és befelé a törzs felé.


Elég sok palánta, vagy paprika bokor növekszik nálam idényenként, műanyag ládákban, vagy edényekben. Most vettem inkább 40x40 (cm)-es zsalukövet és ezeket raktam egymás mellé. Ezeket töltöm fel föllddel és kiváltják a nagyobb műanyag edényeket. Darabját 500 Ft-ért vettem, a tüzépes ki is dobta hozzánk, mert épp erre volt fuvarja. Egyelőre 6 db-t vettem  ez elég is. A zsalukoveket a már megszüntetett szennyvizülepítőhoz helyeztem el. Ott a "talaj" (mármint a szikkasztó teteje) beton és kb. 5 cm vastag föld van rajta, de lényegében nem lehet semmire használni ezt a területet. Így széleken lerakva a zsaluköveket kényelmesen elférnek. Atán végül is a beton (zsalukő anyaga) festhető is....


 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #147 Dátum: 2017.02.27., 22:25:20 »

Kezdődik az új évad.


Kezdésnek a melegházban (ami hidegház inkább, mert csak könnyűfáémvázra szerelt polikarbonát lapokból áll és természetesen nincsen benne fűtés), szóval ott a földet szépen elgereblyéztem és vetettem el benne zöldborsót, meg retket. Talán két éve csináltam már, hogy így tél végén bevetettem zöldborsóval és május elejére volt is szépen rajta termés. Most is ezt szeretném és persze a borsó jó talajjavító is. Retket a megszokottaknak megfelelően az un francia retket vetettem, azt jobban szeretem. Természetesen a külső részen is lesz vetve borsó és retek is, de még nem jó a talaj.

A hétvégén meg kell vágnom a diófát és vszeg el kezdem a pár darab gyümölcsfám nyesését is. Ma vettem palántaföldet is, drága volt az 50 literes, de szükséges.



Megtörtént a diófa "nyesése". Kénytelen voltam, mert nagyon kilógott az útra és ha nagyobb autó tévedt erre, akkor fennállt a veszély hogy megsértheti a karosszériát, vagy teherautó ponyváját. A meggyfákat is igen visszavágtam, sok ostor volt már és nagyon besűrűsödött, sok ág nyúlott át keresztbe és befelé a törzs felé.


Elég sok palánta, vagy paprika bokor növekszik nálam idényenként, műanyag ládákban, vagy edényekben. Most vettem inkább 40x40 (cm)-es zsalukövet és ezeket raktam egymás mellé. Ezeket töltöm fel föllddel és kiváltják a nagyobb műanyag edényeket. Darabját 500 Ft-ért vettem, a tüzépes ki is dobta hozzánk, mert épp erre volt fuvarja. Egyelőre 6 db-t vettem  ez elég is. A zsalukoveket a már megszüntetett szennyvizülepítőhoz helyeztem el. Ott a "talaj" (mármint a szikkasztó teteje) beton és kb. 5 cm vastag föld van rajta, de lényegében nem lehet semmire használni ezt a területet. Így széleken lerakva a zsaluköveket kényelmesen elférnek. Atán végül is a beton (zsalukő anyaga) festhető is....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #146 Dátum: 2017.02.23., 19:25:53 »

Kezdődik az új évad.


Kezdésnek a melegházban (ami hidegház inkább, mert csak könnyűfáémvázra szerelt polikarbonát lapokból áll és természetesen nincsen benne fűtés), szóval ott a földet szépen elgereblyéztem és vetettem el benne zöldborsót, meg retket. Talán két éve csináltam már, hogy így tél végén bevetettem zöldborsóval és május elejére volt is szépen rajta termés. Most is ezt szeretném és persze a borsó jó talajjavító is. Retket a megszokottaknak megfelelően az un francia retket vetettem, azt jobban szeretem. Természetesen a külső részen is lesz vetve borsó és retek is, de még nem jó a talaj.

A hétvégén meg kell vágnom a diófát és vszeg el kezdem a pár darab gyümölcsfám nyesését is. Ma vettem palántaföldet is, drága volt az 50 literes, de szükséges.

Nálam a melegház egyelőre még a „majd” kategóriában van... A hétvégén én is metszést tervezek, no meg az ősz folyamán összegyűlt csutkák, ágak, most levágására kerülő vesszők, vékony gallyak tüzelését is meg fogom kezdeni.
Eljött az ideje annak is, hogy megkezdjem a maradék kacsák levágását is...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!