Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.20., 02:15:29
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40737 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #145 Dátum: 2017.02.21., 21:10:00 »

Kezdődik az új évad.


Kezdésnek a melegházban (ami hidegház inkább, mert csak könnyűfáémvázra szerelt polikarbonát lapokból áll és természetesen nincsen benne fűtés), szóval ott a földet szépen elgereblyéztem és vetettem el benne zöldborsót, meg retket. Talán két éve csináltam már, hogy így tél végén bevetettem zöldborsóval és május elejére volt is szépen rajta termés. Most is ezt szeretném és persze a borsó jó talajjavító is. Retket a megszokottaknak megfelelően az un francia retket vetettem, azt jobban szeretem. Természetesen a külső részen is lesz vetve borsó és retek is, de még nem jó a talaj.

A hétvégén meg kell vágnom a diófát és vszeg el kezdem a pár darab gyümölcsfám nyesését is. Ma vettem palántaföldet is, drága volt az 50 literes, de szükséges.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #144 Dátum: 2016.12.19., 19:30:26 »



Azért az ásással már régen végeztem. Most már elkezdtem a tervezést, mármint hogy jövőre hova kerüljenek és éppen mik? Kicsi a kert. Az biztos hogy lesz borsó, zöldbab, futóbab, paprika, paradicsom, sárgarépa, retek, zeller. 

Én megbeszéltem a fogatossal, tavasszal korán jön szántani. Most a tyúkok kapirgálnak...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #143 Dátum: 2016.12.18., 20:48:54 »

Úgy néz ki ez az idény is lezajlott a kiskertben. Kiskert-ben fogalmazok, mivel kicsiny terület amelyen "gazdálkodok" Kicsit irigylem ebben AKI-t akinek azért szép nagy hátsó udvara van kertnek. No és még variálhat is árnyék, nem árnyék, félárnyék ésatöbbi  vigyor  . Persze azt is tudom, hogy rohadt sok melóval jár, főleg más munka mellett.

A minap szétszedtem a komposztáló prizmát és áthelyeztem más hová. A benne levő "ganét" én így hívom, bár tudjuk nincs hozzá sok köze, azt szétterítettem a kert egy részébe, valamint a kerítés mellé ahová a futóbabot szoktam ültetni.  

Az "üveg"házban (ami műanyag) is mindent kihúzkodtam. Volt még egy nagyobb edényben harangpaprika, szépen beértek, learattam azokat is. Van közte egész szép piros, a magját elteszem tavaszra.

A szilvafát igen visszavágtam. Talán korábban írtam, hogy nagyon elkapta a monília, hiába próbáltam segíteni már késő volt. A levágott - nekem betegnek tűnő - gallyakat elégettem. No persze fagélt nem találtam, illetve egy dobozzal igen, de az már beszáradt.
Ma délután napos idő volt és megejtettem egy őszi lemosó permetezést. (persze ez nem helyettesíti a tavaszit, az is el lesz majd akkor végezve) Az ültetőedényeket is kiraktam azokat is jól lefújtam vele. Igaz azokat még mielőtt beleültetem a kis palántákat, akkor előtte átöblítem rézgálicos vízben is.  

Lényegében már csak a kert felásása van vissza, azt hiszem a hét végén azt is elkezdem.



Azért az ásással már régen végeztem. Most már elkezdtem a tervezést, mármint hogy jövőre hova kerüljenek és éppen mik? Kicsi a kert. Az biztos hogy lesz borsó, zöldbab, futóbab, paprika, paradicsom, sárgarépa, retek, zeller. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #142 Dátum: 2016.11.11., 18:27:36 »

Úgy néz ki ez az idény is lezajlott a kiskertben. Kiskert-ben fogalmazok, mivel kicsiny terület amelyen "gazdálkodok" Kicsit irigylem ebben AKI-t akinek azért szép nagy hátsó udvara van kertnek. No és még variálhat is árnyék, nem árnyék, félárnyék ésatöbbi  vigyor  . Persze azt is tudom, hogy rohadt sok melóval jár, főleg más munka mellett.

A minap szétszedtem a komposztáló prizmát és áthelyeztem más hová. A benne levő "ganét" én így hívom, bár tudjuk nincs hozzá sok köze, azt szétterítettem a kert egy részébe, valamint a kerítés mellé ahová a futóbabot szoktam ültetni.  

Az "üveg"házban (ami műanyag) is mindent kihúzkodtam. Volt még egy nagyobb edényben harangpaprika, szépen beértek, learattam azokat is. Van közte egész szép piros, a magját elteszem tavaszra.

A szilvafát igen visszavágtam. Talán korábban írtam, hogy nagyon elkapta a monília, hiába próbáltam segíteni már késő volt. A levágott - nekem betegnek tűnő - gallyakat elégettem. No persze fagélt nem találtam, illetve egy dobozzal igen, de az már beszáradt.
Ma délután napos idő volt és megejtettem egy őszi lemosó permetezést. (persze ez nem helyettesíti a tavaszit, az is el lesz majd akkor végezve) Az ültetőedényeket is kiraktam azokat is jól lefújtam vele. Igaz azokat még mielőtt beleültetem a kis palántákat, akkor előtte átöblítem rézgálicos vízben is.  

Lényegében már csak a kert felásása van vissza, azt hiszem a hét végén azt is elkezdem.

Ne irigyelj... most egyeztünk meg az Asszonnyal, hogy idén még telepítünk három gyümölcsfát a jobb oldalra egy sorba a ház felé. Így csökkentjük a megművelendő területet, mert nem bírjuk. Okszikám ízületi problémája miatt kevesebbet kell, hogy vállaljon, nekem meg egyszerűen nincs rá időm! Így aztán majd szépen növögetnek a gyümölcsfák és a krumpli helyett majd kompótot teszünk el...  vigyor
Megegyeztünk, hogy jövőre nem lesz kelbimbó, mert azt csak én szeretem, amennyit megeszek belőle, ezt pedig egyszerűbb megvenni fagyasztottan!  szégyenlem
Hasonlóan vagyunk a krumplival is. Annyi legyen, hogy ne kelljen nagy pénzt adni az új burgonyáért.
Paradicsom és paprika az viszont kell, mert részint szeretjük, részint pedig jó dolog felbontani egy-egy üveg lecsót amikor siet az ember!
A paprikát szerencsére az első fagyok előtt leszedtük, így ami még kint maradt és elfagyott, azt már nem igazán bántuk; néhány szem volt és vélhetően nem érett volna be.

A metszést én tavaszra hagyom, de a lemosónak hamarosan nekilátok magam is; nem árt az!
Tavasszal ismét csak szántatni fogunk, már megbeszéltem a fogatossal. Az új kapun ugyanis nem valószínű, hogy a traktor beférne, de ha  mégis, akkor sem jó itt a traktor, ez az idén bebizonyosodott.
Jelenleg a tyúkok végeznek kert művelést...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #141 Dátum: 2016.11.10., 20:47:22 »

Úgy néz ki ez az idény is lezajlott a kiskertben. Kiskert-ben fogalmazok, mivel kicsiny terület amelyen "gazdálkodok" Kicsit irigylem ebben AKI-t akinek azért szép nagy hátsó udvara van kertnek. No és még variálhat is árnyék, nem árnyék, félárnyék ésatöbbi  vigyor  . Persze azt is tudom, hogy rohadt sok melóval jár, főleg más munka mellett.

A minap szétszedtem a komposztáló prizmát és áthelyeztem más hová. A benne levő "ganét" én így hívom, bár tudjuk nincs hozzá sok köze, azt szétterítettem a kert egy részébe, valamint a kerítés mellé ahová a futóbabot szoktam ültetni.  

Az "üveg"házban (ami műanyag) is mindent kihúzkodtam. Volt még egy nagyobb edényben harangpaprika, szépen beértek, learattam azokat is. Van közte egész szép piros, a magját elteszem tavaszra.

A szilvafát igen visszavágtam. Talán korábban írtam, hogy nagyon elkapta a monília, hiába próbáltam segíteni már késő volt. A levágott - nekem betegnek tűnő - gallyakat elégettem. No persze fagélt nem találtam, illetve egy dobozzal igen, de az már beszáradt.
Ma délután napos idő volt és megejtettem egy őszi lemosó permetezést. (persze ez nem helyettesíti a tavaszit, az is el lesz majd akkor végezve) Az ültetőedényeket is kiraktam azokat is jól lefújtam vele. Igaz azokat még mielőtt beleültetem a kis palántákat, akkor előtte átöblítem rézgálicos vízben is.  

Lényegében már csak a kert felásása van vissza, azt hiszem a hét végén azt is elkezdem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #140 Dátum: 2016.09.19., 12:29:46 »

Megkezdtem a paradicsomtövek kihúzgálását. Leadták a termést és már száradnak, vagy van amelyik betegeskedik. Még az üvegházban levő paradicsomok adnak termést. Meg elvétve itt-ott van egy.-két szál. A paprikák is már, jelentős részük leélte a kis életét. Még hoznak terméseket, de ezek már vagy nem érnek be, vagy kisebbek,  vagy épp csököttek lesznek. A korábban említett  chili fajtákkal nem vagyok teljesen megelégedve. A thai-k szépen felnőttek, ám kevés termést hoznak. Lassan fejlődtek. A Habanero fajta is borzasztó ráérősen növekedett  és alig van rajta "bogyó". Azon töröm a fejem, hogy lehet meg kellene próbálkoznom átteleltetni pár növényt. Valahol olvastam, hogy át lehet és az ilyen növények jelentős "forral" indulnak a következő évben.

Ma felszedtem a sárgarépát. Nem volt nagy dolog, igazából egy csöpp kis ágyást vetettem, kb. 1 m x 1,5-es. Na persze nem is egyeltem ki, így a répák bár sok lett nem igazán növekedtek. Mindegy megpucoltam és be lett téve a mélyhűtőládába.
A futóbab is már sárgul, kevés már rajta a termés, de nem panaszkodhatok. Kifejtve négy nagy zacskóval lett (1 zacskó 3-4 levesnyire biztos  elég kettőnknek)  Még lesz azért, meg van egy kis ágyás bokorbabom is a gyöngyfajtából, bár az elég hervatagnak tűnik.
A gumós zeller is szépen sikerült, bár a gumó az kicsit lemaradt, de levélzete az bőven van/volt és sűrű.

Lassan ahol kiürül az ágyás el lehet kezdeni az ásást is, de lehet előtte meg kellene hordanom komposzttal.

Nálunk a krumpli helye ürült ki. A baromfiól és kacsa udvar „termését” szánom ide, s tavasszal majd beszántatom. Nagy ez a terület ásni. Meg a tyúkok is hadd jöjjenek októbertől kapirgálni. Tavaszra jó tiszta lesz a föld!
Majd egy kis kerítést készítek a cseresznyefa és a kerítés között helyre... oda... ne bolygassák őt, hadd pihenjen csendben. Arra nem lesz szántás, ott nincs művelés. Árnyékos magány van és béke.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #139 Dátum: 2016.09.18., 20:00:13 »

Megkezdtem a paradicsomtövek kihúzgálását. Leadták a termést és már száradnak, vagy van amelyik betegeskedik. Még az üvegházban levő paradicsomok adnak termést. Meg elvétve itt-ott van egy.-két szál. A paprikák is már, jelentős részük leélte a kis életét. Még hoznak terméseket, de ezek már vagy nem érnek be, vagy kisebbek,  vagy épp csököttek lesznek. A korábban említett  chili fajtákkal nem vagyok teljesen megelégedve. A thai-k szépen felnőttek, ám kevés termést hoznak. Lassan fejlődtek. A Habanero fajta is borzasztó ráérősen növekedett  és alig van rajta "bogyó". Azon töröm a fejem, hogy lehet meg kellene próbálkoznom átteleltetni pár növényt. Valahol olvastam, hogy át lehet és az ilyen növények jelentős "forral" indulnak a következő évben.

Ma felszedtem a sárgarépát. Nem volt nagy dolog, igazából egy csöpp kis ágyást vetettem, kb. 1 m x 1,5-es. Na persze nem is egyeltem ki, így a répák bár sok lett nem igazán növekedtek. Mindegy megpucoltam és be lett téve a mélyhűtőládába.
A futóbab is már sárgul, kevés már rajta a termés, de nem panaszkodhatok. Kifejtve négy nagy zacskóval lett (1 zacskó 3-4 levesnyire biztos  elég kettőnknek)  Még lesz azért, meg van egy kis ágyás bokorbabom is a gyöngyfajtából, bár az elég hervatagnak tűnik.
A gumós zeller is szépen sikerült, bár a gumó az kicsit lemaradt, de levélzete az bőven van/volt és sűrű.

Lassan ahol kiürül az ágyás el lehet kezdeni az ásást is, de lehet előtte meg kellene hordanom komposzttal.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #138 Dátum: 2016.09.04., 19:52:09 »



Szerintem a paradicsomvésznek nevezett, gombatámadás egyik fajtája. De csak szerintem. A nagykönyv szerint a védekezés formája, a kontakt és szisztemikus (felszívódó) szerekkel, váltva  permetezés. A szisztémikus esetében állítólag nem mindegy hogy milyent használnak, mert valamelyik fajtára a gombafajta  rezisztenssé vált. De ezt a gazdaboltban tudják szerintem.  Azt írja az okoskönyv, hogy a permetezés során a le velek fonákját is érni kell a permetlének mert a gombák szaporító képletei ott jelennek meg.

Köszönöm!
 köszi_2

Jövőre rákészülök!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #137 Dátum: 2016.09.04., 19:15:05 »

Ahogy ígértem, itt vannak a képek. Ha rákattintasz szép nagyra nyílik....  szégyenlem


És ami az érdekes, hogy egy sorral előtte a paprika ennyire szép! 




Szerintem a paradicsomvésznek nevezett, gombatámadás egyik fajtája. De csak szerintem. A nagykönyv szerint a védekezés formája, a kontakt és szisztemikus (felszívódó) szerekkel, váltva  permetezés. A szisztémikus esetében állítólag nem mindegy hogy milyent használnak, mert valamelyik fajtára a gombafajta  rezisztenssé vált. De ezt a gazdaboltban tudják szerintem.  Azt írja az okoskönyv, hogy a permetezés során a le velek fonákját is érni kell a permetlének mert a gombák szaporító képletei ott jelennek meg.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #136 Dátum: 2016.09.03., 13:56:00 »

A jövő héten már kiszedjük a krumplit is, nehogy nekiálljon csírázni!  shock

Aztán lesz némi cékla ritkítás is. Készül majd belőle borscs alap, de lesz savanyúnak is eltéve. A céklával még nem kalkulálunk véglegesen, mert azt október elején-közepén szoktuk kiszedni teljesen.
A paradicsomot nagyon sajnálom, mert rengeteg munka van benne!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #135 Dátum: 2016.09.03., 13:49:49 »


Nálunk csak egyszeri vetésű babok vannak, viszont rengeteg!
Van befőzve üvegben, van kifejtve és lefagyasztva, van zöld- és sárga hüvelyű a fagyasztóban.
Van köztük bokorbab, de van futó, sőt, lesz még száraz is, csak azt meg kell várni, míg megszárad!
A sok eső felpuhította a nádat és sorban mennek tönkre a nádból készített karóim, így nem győzöm újra karózni a babot és a magas paradicsomokat.
A piros- és a sárga koktél nő mint a gomba!  shock
A többi valahogy nem igazán akar sikerülni!
Szégyen gyalázat, hogy vennem kellett 25 kg-ot, hogy paradicsomlét is tudjunk eltenni!  robban
A paprika viszont annál jobb lett!
Van olyan, amelyik még csak most virágzik!
Remélem nem lesz hirtelen fagy, lesz viszont szép napos idő és be is fog érni a kései termés.

Folyamatosan figyelem az egy szem körtét és a két db almát, nehogy túl sokáig tartsam őket a fán és tönkre ne menjen!

Szomorú vagyok azért, mert a három éve ültetett korai alma az idén sem virágzott, így termése sem volt!
Remélem jövőre megembereli magát!  vigyor


Ez a chili dolog érdekel, jövőre veszek én is magot.
Paprikából általában palántát szoktunk venni, de most megpróbálok csinálni palántát. Ha minden igaz, nemsokára nekilátok a fóliaház elkészítésének is.
Igaz, most ott van még bab, paradicsom és cékla, de már nem sokáig.
Mindegy, majd kiderül...

Ahogy ígértem, itt vannak a képek. Ha rákattintasz szép nagyra nyílik....  szégyenlem


És ami az érdekes, hogy egy sorral előtte a paprika ennyire szép! 
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #134 Dátum: 2016.08.31., 18:02:11 »

Lassan kiérünk a nyárból. Az időjárás előrejelzés kedvezőnek tűnik, úgy hogy reménykedem a másodvetésű zöldbab sikerében. Már mind a két kis parcellán ahol elvetettem a növények virágzanak. Bár az is igaz a lombozata nem olyan dús mint nyár derekán. Azért bízok benne, hogy legalább egyszer jól meg tudom szedni.
 Viszont a futóbab (karósbab) termésre nem lehet panaszom. Nagyon szépen termett és terem is még. Úgy rémlik valami borlotto fajtákat ültettem, cirmos színűek a babszemek a hüvelyben. Én akkor szoktam szedni, amikor már a hüvely héja felpuhul és a babszem teljesen érezhető benne. Lényegében kifejtőbabként szedem. Régebben ültettem Zalán fajtát is, de nekem nem jött be. Nem volt hozama, meg nem igazán volt ellenálló és szárazságtűrő fajta, ahogy írták az ismertetőjében. De persze lehet én csináltam valamit rosszul. A babszeme viszont nagyon szép cirmos és lapos... Szóval bármennyire is tetszett nem vetettem. Van még fehér szemű bokorbabom is elvetve egy kis területen. Sajnos tavaly is ezen a helyen volt most nem nagyon "töri" magát a lelkem hogy sokat teremjen. Vanb rajta hüvely, de nem a legjobb.
A paradicsomok lassan leteremnek. Van még a "hidegházban" ami tele van gyümölccsel és minden bizonnyal be is fog érni. Befőzéshez kaptunk a rokontól pár kilót, így a sajátunkkal kiegészülve tettünk el jó pár üveggel. Ami még van a kertben az arra jó hogy asztalra kerüljön. A koktélparadicsomok azok vadon nőnek.  Írtam a fekete paradicsomot kényesnek találom, azért módosítom, végül is nem annyira, A mellékelt képen lehet látni ahogy érik. Sokkal sötétebb nem lesz, csak érezhetően puhább. Ize jó, sőt finom. A kép jobb oldalán látható a piros fajta, így érezhető küllemi a különbség.


A gumós zellerre igen kiváncsi vagyok, hogy sikerül.  Elég sokat ültettem ki a palántákból, szépen terebélyesednek is. Igaz az asszony rendszeresen szed a levesbe a levelekből is.

Korábban említettem, hogy vetettem thai chili magokat is és a palánták kikerültek a kertbe. Több fajta chilt ültettem, és vakarom a fejem melyik, melyik. No persze a Habanero és a harang az könnyen megkülönböztethető, de a thai és a cayenne esetében azért elbizonytalandok. De egy biztos bő termésem nem lesz egyikből sem. Van termés már, de nem sok. Valamit rosszul csinálhattam. A többi paprika az hozza a formáját.

Hááát... ez a kép egyelőre nem jött meg...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #133 Dátum: 2016.08.31., 18:00:49 »

Lassan kiérünk a nyárból. Az időjárás előrejelzés kedvezőnek tűnik, úgy hogy reménykedem a másodvetésű zöldbab sikerében. Már mind a két kis parcellán ahol elvetettem a növények virágzanak. Bár az is igaz a lombozata nem olyan dús mint nyár derekán. Azért bízok benne, hogy legalább egyszer jól meg tudom szedni.
 Viszont a futóbab (karósbab) termésre nem lehet panaszom. Nagyon szépen termett és terem is még. Úgy rémlik valami borlotto fajtákat ültettem, cirmos színűek a babszemek a hüvelyben. Én akkor szoktam szedni, amikor már a hüvely héja felpuhul és a babszem teljesen érezhető benne. Lényegében kifejtőbabként szedem. Régebben ültettem Zalán fajtát is, de nekem nem jött be. Nem volt hozama, meg nem igazán volt ellenálló és szárazságtűrő fajta, ahogy írták az ismertetőjében. De persze lehet én csináltam valamit rosszul. A babszeme viszont nagyon szép cirmos és lapos... Szóval bármennyire is tetszett nem vetettem. Van még fehér szemű bokorbabom is elvetve egy kis területen. Sajnos tavaly is ezen a helyen volt most nem nagyon "töri" magát a lelkem hogy sokat teremjen. Van rajta hüvely, de nem a legjobb.


Nálunk csak egyszeri vetésű babok vannak, viszont rengeteg!
Van befőzve üvegben, van kifejtve és lefagyasztva, van zöld- és sárga hüvelyű a fagyasztóban.
Van köztük bokorbab, de van futó, sőt, lesz még száraz is, csak azt meg kell várni, míg megszárad!
A sok eső felpuhította a nádat és sorban mennek tönkre a nádból készített karóim, így nem győzöm újra karózni a babot és a magas paradicsomokat.
A piros- és a sárga koktél nő mint a gomba!  shock
A többi valahogy nem igazán akar sikerülni!
Szégyen gyalázat, hogy vennem kellett 25 kg-ot, hogy paradicsomlét is tudjunk eltenni!  robban
A paprika viszont annál jobb lett!
Van olyan, amelyik még csak most virágzik!
Remélem nem lesz hirtelen fagy, lesz viszont szép napos idő és be is fog érni a kései termés.

Folyamatosan figyelem az egy szem körtét és a két db almát, nehogy túl sokáig tartsam őket a fán és tönkre ne menjen!

Szomorú vagyok azért, mert a három éve ültetett korai alma az idén sem virágzott, így termése sem volt!
Remélem jövőre megembereli magát!  vigyor


A paradicsomok lassan leteremnek. Van még a "hidegházban" ami tele van gyümölccsel és minden bizonnyal be is fog érni. Befőzéshez kaptunk a rokontól pár kilót, így a sajátunkkal kiegészülve tettünk el jó pár üveggel. Ami még van a kertben az arra jó hogy asztalra kerüljön. A koktélparadicsomok azok vadon nőnek.  Írtam a fekete paradicsomot kényesnek találom, azért módosítom, végül is nem annyira, A mellékelt képen lehet látni ahogy érik. Sokkal sötétebb nem lesz, csak érezhetően puhább. Ize jó, sőt finom. A kép jobb oldalán látható a piros fajta, így érezhető küllemi a különbség.


A gumós zellerre igen kíváncsi vagyok, hogy sikerül.  Elég sokat ültettem ki a palántákból, szépen terebélyesednek is. Igaz az asszony rendszeresen szed a levesbe a levelekből is.

Korábban említettem, hogy vetettem thai chili magokat is és a palánták kikerültek a kertbe. Több fajta chilt ültettem, és vakarom a fejem melyik, melyik. No persze a Habanero és a harang az könnyen megkülönböztethető, de a thai és a cayenne esetében azért elbizonytalandok. De egy biztos bő termésem nem lesz egyikből sem. Van termés már, de nem sok. Valamit rosszul csinálhattam. A többi paprika az hozza a formáját.

Ez a chili dolog érdekel, jövőre veszek én is magot.
Paprikából általában palántát szoktunk venni, de most megpróbálok csinálni palántát. Ha minden igaz, nemsokára nekilátok a fóliaház elkészítésének is.
Igaz, most ott van még bab, paradicsom és cékla, de már nem sokáig.
Mindegy, majd kiderül...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #132 Dátum: 2016.08.31., 17:49:23 »




fényképezd le a növényt és a termést is.....kiváncsi vagyok mi lehet.

Hű, látod ez kiment a fejemből!
De ami késik az nem múlik!

Még van paradicsom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #131 Dátum: 2016.08.29., 20:28:54 »

Lassan kiérünk a nyárból. Az időjárás előrejelzés kedvezőnek tűnik, úgy hogy reménykedem a másodvetésű zöldbab sikerében. Már mind a két kis parcellán ahol elvetettem a növények virágzanak. Bár az is igaz a lombozata nem olyan dús mint nyár derekán. Azért bízok benne, hogy legalább egyszer jól meg tudom szedni.
 Viszont a futóbab (karósbab) termésre nem lehet panaszom. Nagyon szépen termett és terem is még. Úgy rémlik valami borlotto fajtákat ültettem, cirmos színűek a babszemek a hüvelyben. Én akkor szoktam szedni, amikor már a hüvely héja felpuhul és a babszem teljesen érezhető benne. Lényegében kifejtőbabként szedem. Régebben ültettem Zalán fajtát is, de nekem nem jött be. Nem volt hozama, meg nem igazán volt ellenálló és szárazságtűrő fajta, ahogy írták az ismertetőjében. De persze lehet én csináltam valamit rosszul. A babszeme viszont nagyon szép cirmos és lapos... Szóval bármennyire is tetszett nem vetettem. Van még fehér szemű bokorbabom is elvetve egy kis területen. Sajnos tavaly is ezen a helyen volt most nem nagyon "töri" magát a lelkem hogy sokat teremjen. Vanb rajta hüvely, de nem a legjobb.
A paradicsomok lassan leteremnek. Van még a "hidegházban" ami tele van gyümölccsel és minden bizonnyal be is fog érni. Befőzéshez kaptunk a rokontól pár kilót, így a sajátunkkal kiegészülve tettünk el jó pár üveggel. Ami még van a kertben az arra jó hogy asztalra kerüljön. A koktélparadicsomok azok vadon nőnek.  Írtam a fekete paradicsomot kényesnek találom, azért módosítom, végül is nem annyira, A mellékelt képen lehet látni ahogy érik. Sokkal sötétebb nem lesz, csak érezhetően puhább. Ize jó, sőt finom. A kép jobb oldalán látható a piros fajta, így érezhető küllemi a különbség.


A gumós zellerre igen kiváncsi vagyok, hogy sikerül.  Elég sokat ültettem ki a palántákból, szépen terebélyesednek is. Igaz az asszony rendszeresen szed a levesbe a levelekből is.

Korábban említettem, hogy vetettem thai chili magokat is és a palánták kikerültek a kertbe. Több fajta chilt ültettem, és vakarom a fejem melyik, melyik. No persze a Habanero és a harang az könnyen megkülönböztethető, de a thai és a cayenne esetében azért elbizonytalandok. De egy biztos bő termésem nem lesz egyikből sem. Van termés már, de nem sok. Valamit rosszul csinálhattam. A többi paprika az hozza a formáját.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #130 Dátum: 2016.08.08., 19:28:16 »

Nincs szerencsém a paradicsommal, de ez lehet, hogy kezelési hiba.
Megint feketedik és dobja el a leveleit, nem érik be, maga a termés is foltossá és ehetetlenné válik.
Nem tudom mi lehet, megpróbálok utánamenni, mert ennek így nem sok értelme van!
vetjük, ültetjük, nevelgetjük, locsolgatjuk, permetezem, aztán van belőle három lecsó...  robban

A paprika szépen bejött. Feleségem éppen ma szedett egy 10 literes vödörnyi ceceit. Berakja savanyúnak.
Már 80 üveg uborka is pihen a pincében.
Csak ez a fránya paradicsom...  shock  Pedig rengeteget vetettünk, mert sok paradicsomlét szeretnénk. Nem tudom, mi lesz belőle...
Nem csak a rendes paradicsom, de a koktél is feketedik. Legyen piros, vagy sárga... (egyéb színekkel nem próbálkozunk  vigyor )
A babbal is rekordot döntünk; de ez nem baj, mert egy része a fagyasztóba megy, másik részét pedig szintén befőzi az asszony.
A héten nekilátunk a borscs alapnak is. Abból is lesz jónéhány üveggel. Sokat segít télen, amikor csak előkap az ember egy-egy üveggel és hamar készen van a leves!  táncika




fényképezd le a növényt és a termést is.....kiváncsi vagyok mi lehet.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #129 Dátum: 2016.08.08., 18:05:45 »

Ma kénytelen voltam megpermetezni a kiskertet és a kerítésen túli kis "mezsgyén onnant" Ez az amerikai lepkekabóca nagyon kezd el szaporodni. Az út mellett az erdő szélen is látok már. A futóbabon, néhány paradicsom tövön, a málnáson jelent meg nálam. Mospilant használtam, kb. 3-4 hete már egyszer megfújtam a kertet vele.
A fügét is valami elkezdte rágni, legalábbis a leveleken fedeztem fel szerintem rágásnyomokat. Ám úgy, hogy a zöld részt kirágta valami, és megmaradt a levélnek az áttetsző vékony hártyája. Nem tudom mi lehet. Kedden lesz jelenésem a faluban, lehet beviszek egy levelet a gazda boltba a lányoknak, adjanak tanácsot.

Evvel a fekete paradicsommal nem vagyok nagyon megelégedve.(írtam korábban, hogy ültettem feketeparadicsom magokat és később a palántákat is kitettem a kertbe.)  Kényesnek találom. Szépen megnőttek a növények, termés is van rajta. Érdekes a színe, ami nem fekete - bár lehet később teljesen besötétedik - inkább mélyzöldbe, lilásba fordul ahogy érik. Íze nem rossz, csak a színe a külleme szokatlan. De szóval kényes, többet láttam már elkorcsosulni. A Lugassal - noha palánta korában nagyon csenevésznek tűnt - avval nincsen sok bajom, szépek. A San marzano "elmegy" bár én nem vagyok oda érte, az asszony imádja.

A paprikák alakulgatnak, a chili fajták most kezdtek beindulni. A Habanero chiliken már vannak terméskezdemények...remélem lesz ideje beérni.

A másodvetésű zöldbab is kibújt. Két fajtát vetettem, a ceruzaformájú sárgát és a szélesebb sárga hüvelyűt.

Nincs szerencsém a paradicsommal, de ez lehet, hogy kezelési hiba.
Megint feketedik és dobja el a leveleit, nem érik be, maga a termés is foltossá és ehetetlenné válik.
Nem tudom mi lehet, megpróbálok utánamenni, mert ennek így nem sok értelme van!
vetjük, ültetjük, nevelgetjük, locsolgatjuk, permetezem, aztán van belőle három lecsó...  robban

A paprika szépen bejött. Feleségem éppen ma szedett egy 10 literes vödörnyi ceceit. Berakja savanyúnak.
Már 80 üveg uborka is pihen a pincében.
Csak ez a fránya paradicsom...  shock  Pedig rengeteget vetettünk, mert sok paradicsomlét szeretnénk. Nem tudom, mi lesz belőle...
Nem csak a rendes paradicsom, de a koktél is feketedik. Legyen piros, vagy sárga... (egyéb színekkel nem próbálkozunk  vigyor )
A babbal is rekordot döntünk; de ez nem baj, mert egy része a fagyasztóba megy, másik részét pedig szintén befőzi az asszony.
A héten nekilátunk a borscs alapnak is. Abból is lesz jónéhány üveggel. Sokat segít télen, amikor csak előkap az ember egy-egy üveggel és hamar készen van a leves!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #128 Dátum: 2016.08.07., 21:31:40 »

Ma kénytelen voltam megpermetezni a kiskertet és a kerítésen túli kis "mezsgyén onnant" Ez az amerikai lepkekabóca nagyon kezd el szaporodni. Az út mellett az erdő szélen is látok már. A futóbabon, néhány paradicsom tövön, a málnáson jelent meg nálam. Mospilant használtam, kb. 3-4 hete már egyszer megfújtam a kertet vele.
A fügét is valami elkezdte rágni, legalábbis a leveleken fedeztem fel szerintem rágásnyomokat. Ám úgy, hogy a zöldrészt kirágta valami, és megmaradt a levélnek az áttetsző vékony hártyája. Nem tudom mi lehet. Kedden lesz jelenésem a faluban, lehet beviszek egy levelet a gazda boltba a lányoklnak, adjanak tanácsot.

Evvel a fekete paradicsommal nem vagyok nagyon megelégedve.(írtam korábban, hogy ültettem feketeparadicsom magokat és később a palántákat is kitettem a kertbe.)  Kényesnek találom. Szépen megnőttek a növények, termés is van rajta. Érdekes a színe, ami nem fekete - bár lehet később teljesen besötétedik - inkább mélyzöldbe, lilásba fordul ahogy érik. Íze nem rossz, csak a színe a külleme szokatlan. De szóval kényes, többet láttam már elkorcsosulni. A Lugassal - noha palánta korában nagyon csenevésznek tűnt - avval nincsen sok bajom, szépek. A San marzano "elmegy" bár én nem vagyok oda érte, az asszony imádja.

A paprikák alakulgatnak, a chili fajták most kezdtek beindulni. A Habanero chiliken már vannak terméskezdemények...remélem lesz ideje beérni.

A másodvetésű zöldbab is kibújt. Két fajtát vetettem, a ceruzaformájú sárgát és a szélesebb sárga hüvelyűt.



Nem bánnám ha Gazemberfórumtárs olvasná a rovatot. Emlékezetem szerint elég sok fügebokra van/volt neki. Ő az ilyen dolgokkal biztos képben van, tudna tanácsot adni, nem csak nekem, hanem más idelátogató vendégnek is.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #127 Dátum: 2016.08.07., 21:29:18 »

Ma kénytelen voltam megpermetezni a kiskertet és a kerítésen túli kis "mezsgyén onnant" Ez az amerikai lepkekabóca nagyon kezd el szaporodni. Az út mellett az erdő szélen is látok már. A futóbabon, néhány paradicsom tövön, a málnáson jelent meg nálam. Mospilant használtam, kb. 3-4 hete már egyszer megfújtam a kertet vele.
A fügét is valami elkezdte rágni, legalábbis a leveleken fedeztem fel szerintem rágásnyomokat. Ám úgy, hogy a zöld részt kirágta valami, és megmaradt a levélnek az áttetsző vékony hártyája. Nem tudom mi lehet. Kedden lesz jelenésem a faluban, lehet beviszek egy levelet a gazda boltba a lányoknak, adjanak tanácsot.

Evvel a fekete paradicsommal nem vagyok nagyon megelégedve.(írtam korábban, hogy ültettem feketeparadicsom magokat és később a palántákat is kitettem a kertbe.)  Kényesnek találom. Szépen megnőttek a növények, termés is van rajta. Érdekes a színe, ami nem fekete - bár lehet később teljesen besötétedik - inkább mélyzöldbe, lilásba fordul ahogy érik. Íze nem rossz, csak a színe a külleme szokatlan. De szóval kényes, többet láttam már elkorcsosulni. A Lugassal - noha palánta korában nagyon csenevésznek tűnt - avval nincsen sok bajom, szépek. A San marzano "elmegy" bár én nem vagyok oda érte, az asszony imádja.

A paprikák alakulgatnak, a chili fajták most kezdtek beindulni. A Habanero chiliken már vannak terméskezdemények...remélem lesz ideje beérni.

A másodvetésű zöldbab is kibújt. Két fajtát vetettem, a ceruzaformájú sárgát és a szélesebb sárga hüvelyűt.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #126 Dátum: 2016.07.21., 22:34:31 »

A mai este nálam is a permetezésről szólt.
A tököt meglepte a lisztharmat, a karalábéra meg lecsaptak a molnárkák (liszeteskék, ki hogy ismeri). Egyes paradicsomtövek pedig elkezdtek feketedni, száradni.
A barackot megfogta a levéltetű, és még valami fene sem tudja, miféle gomba károsító. Így aztán nekiugrottam egy kis Topas + Mospilan mixel, és még a szőlőt is megszórtam, mert azon meg peronoszpóra jeleit találtam.
Szerencsére a nemes körtefán megmaradt egy darab körte, az almafán pedig kettő darab alma. Drukkolok nekik, hogy sikerüljön beérniük.


Az öreg körtefa viszont elkezdte szórni a körtéket. Kapkodom és pakolom a hordóba. Lesz belőle jó kis házi körte pálinka.  táncika  Enni úgyis kissé fanyar a gyümölcs.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!