Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.20., 08:57:30
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Útmutatók  |  Informatikai segítségnyújtás (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Óriásfájlt nem lehet megnyitni 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: [1] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Óriásfájlt nem lehet megnyitni  (Megtekintve 1673 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2012.03.07., 07:48:28 »

Ehhez már nem elég az alap XP, szűkség van hozzá az ingyenesen letölthető Total Commander-re, aminek a beszerzése azért valljuk meg nem túl nagy kaland.
Szóval a már említett - kiterjesztését vesztett, eredetileg ZIP-be tömörített - fájlt az Ubuntu Archívumkezelőjéhez hasonlóan a Total Commander is felismeri, képes kezelni.
Vagyis elindítod a Total Commandert, megkeresed a letöltött fájlt és kicsomagolod.



1. Ha frissen telepítetted a Total Commandert,
akkor első elinduláskor a kétpaneles fájlkezelő mindkét ablakában
az operációs-rendszert és a programokat tartalmazó meghajtó gyökerében fog megnyílni,
ha már használtad korábban a programot,  
akkor pedig az utolsó használat szerinti állapotban.  


2. Először is az egyik ablakban keresd meg (tallózd ki) a letöltött fájlt


3. A másik ablakban lépkedj oda, ahová szeretnéd kicsomagolni a tömörített fájlt.



4. Egy kattintással ismét jelöld ki az első ablakban a tömörített fájlt.




Ha idáig eljutottál, akkor a kicsomagolásra kétféle megoldási lehetőség is kínálkozik:


5.A.1. Kattints (kettőt) a tömörített fájlra, majd alul válaszd a Másolás-t

5.A.2. Egyszerűen nyomj egy OK-t.

5.A.3.  A másolást szintén egy szimpla OK-val jóvá kell hagyni.

5.A.4. Nincs más dolgod, mint szépen kivárni a másolást.





5.B.1. Válaszd a Fájl-> Kicsomagolás-t



5.B.2. Nyomj egy OK-t.

5.B.3. Légy türelemmel néhány másodpercig,
míg a gép elvégzi a rárótt feladatot.

6. Bármelyik megoldást is választottad,
végeredményül megkapod a kicsomagolt tartalmat,
amit aztán akár itt, akár az intézőben
már a megszokott egyszerű módon meg tudsz nyitni.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Dátum: 2012.03.06., 18:49:25 »

Ha a képekre kattintasz az alábbi leírásban, akkor nagyobb méretben is megtekintheted őket.

Bevezető:
Mint köztudott Amadeus rovattársunk nagy természetjáró. Egyik túratársától email mellékleteként kapott egy óriásfájlt, amely az egyik túra képeit tartalmazta, ám bárhogy is próbálta nem tudott a képekhez hozzáférni.
Átküldte nekem az óriásfájl elérhetőségét, amit én le is töltöttem, és bár a fájlkiterjesztését kicsit furcsállottam, Linux alatt nem volt vele gondom, az Ubuntu archívumkezelője simán kezelte, kicsomagolta a tartalmat.
Mivel nem tudtam Amadeus gépén milyen programok vannak telepítve, úgy gondolkodtam, hogy olyan megoldást választok, amit egy teljesen alap XP-vel is kezelni tud, tehát a kicsomagolt tartalmat becsomagoltam ZIP-be, és egy másik levelező óriásmellékletét használva elküldtem Amadeusnak.
Ezzel sem tudott mit kezdeni.

Fordulat:
Aztán ma nekiduráltam magam és XP alól felkerestem az óriásfájlt és letöltöttem.






Beléptem a mappába, ahová az óriásfájlt letöltöttem.
Most már láttam azt amivel valószínűleg Ő is találkozott, a fájlnak eltűnt a kiterjesztése,
így a gép nem tudta, mivel is kellene megnyitnia.



Megoldás:

Jobb egér-gombbal a letöltött óriásfájlra kattintottam és a Tulajdonságok-at választottam.



A fájl nevének végére (fontos, hogy a legvégére!) vittem a kurzort
és beírtam oda, hogy .zip
(a zip előtt van egy pont, az is nagyon lényeges, nem elhagyható!)
majd OK-t nyomtam



A fájl máris kezelhetővé vált az XP számára is.



Összefoglalva: Ha valamiért amúgy megbízható helyről email mellékleteként kaptok egy óriásfájlt, de a letöltés után azt látjátok, hogy nincs neki kiterjesztése, akkor ha lehet érdeklődjétek meg a feladótól, hogy mi volt a kiterjesztése, készítsetek egy másolatot a letöltött fájlról és a fent ismertetett módszer segítségével tegyétek a gépetek számára olvashatóvá.
(Ha nem lehet a feladótól megtudni, hogy mi volt az eredeti kiterjesztés, a másolaton akkor is nyugodtan kísérletezhettek, kipróbálhatjátok megnyithatóvá válik-e ha az általatok ismert fájlkiterjesztések valamelyikére elnevezitek.)

Naplózva
Oldalak: [1] Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Útmutatók  |  Informatikai segítségnyújtás (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Óriásfájlt nem lehet megnyitni
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!