Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 01:58:05
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  MAGÁN-ZOO  |  Sarkok (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Gondolkodó 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: 1 [2] Le Nyomtatás
Szerző Téma: Gondolkodó  (Megtekintve 7185 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2009.02.18., 12:12:02 »

Ne aggódj a nyudíj miatt, a korhatár most lesz 65 év, de mire Te 65 éves leszel, addigra 72 lesz.

 bee
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #6 Dátum: 2009.02.18., 11:26:20 »

No, én megint megszívom!
Most éppen a gazdaság élénkítő csomagot.
Van bruttó 85000 fizetésem. Az 12 hónappal szorozva: egymillió-húszezer.
Amennyiben a tervezett intézkedések megvalósulnak, akkor:
1. jól jár a munkáltatóm, mert kevesebb járulékot kell utánam befizetnie;
2. jól jár az állam, mert az SZJA határok kiszélesítése engem nem érint, viszont a +1%-os emelése és az ÁFA 3%-os emelése igenis nekem többlet kiadást fog jelenteni több ponton is:
a.) többet fizetek a közszolgáltatásokért, ami már eddig is sok a számomra,
b.) többe fog kerülni a közlekedés, pláne úgy, hogy a jövedéki adó is emelkedik, így pl. az üzemanyagok esetében, ezáltal tehát fokozottan emelkedik az áruk, ami a tömegközlekedési tarifák árainak emelését is magával fogja vinni;
c.) többet fogok fizetni a boltokban, 100 Ft-ként 3 Ft-al, tehát könnyű kiszámolni, ha eddig 40ezret költöttem kajára és egyéb dolgokra, akkor akkor kerek egy ezressel kell majd többet otthagynom, ha lesz miből.
Összességében tehát én erre az élénkítésre keményen ráfaragok!
Nos tehát, ha nekem eddig esetleg volt eltitkolt jövedelmem, és szeretném fenntartani az eddig sem igazán nagylábon élt életemet, kénytelen leszek még több jövedelmet eltitkolni.
Na most akkor hogyan fehéredik a gazdaság?

Kicsit szkeptikus vagyok?
Talán. De nem hiszem, hogy a munkáltatóknak akár csak töredéke is bérfejlesztésre fordítja a járulék csökkentésből megmaradt pénzt, esetleg a termékei, szolgáltatásai árát csökkentené. Amit ha meg is tenne, az sem lenne érzékelhető, hiszen a munkabér nem olyan magas hányadot tesz ki egy termék, szolgáltatás árában, hogy a 3%-os ÁFA emelés mellett egyáltalán csökkenő árakról, díjakról tudjuk nem, hogy beszélni tudjunk, de még gondolni sem merek rá!

Szóval, én megint megszívom.
Mire nyugdíjas lennék, már 65 év lesz a korhatár.
Éppen beleesek.
Még az sem vigasztalhat, hogy 13 havi nyugdíjat fogok kapni.

Valaki, valamit itt rettenetesen elbaltázott!
Azt hiszem hiba lenne ezt egyetlen ember, egyetlen kormány nyakába varrni.
Erről mindazok tehetnek, akik elhitték, és elhitették velünk, hogy hitelből, nem létező pénzből meg lehet oldani a problémáinkat!
Alacsonya van a forint?
Naná!
Nincs pénz a bankoknál, az eddig alacsony kamatozású deviza hitelekkel lehet manipulálni.
Kamatemelésre nem igazán van lehetőség, de 6-7% kamat, ekkora hitelállomány esetén már jelentősen fiall, ha a nemzeti valutát 20%-al leértékeljük!
1000 Euró 250-os árfolyamon, 6,5% kamattal 16.250 Ft-ot hoz a konyhára, ugyanez 310 Ft-os árfolyam mellett már 20.150-et, tehát +3 900-at, ami bizony 24%-os emelkedés!
Na, így kell kijönni a pénzügyi válságból!
Hogy közben emberek milliói mennek tönkre?
Mikor érdekelt a pénzügyi világból ez valakit is?
Havi több milliós fizetések árnyékában lehet hűsölni!

Azt hiszem ezekre az esetekre kell nagyon erősen hinni abban, hogy létezik a mennyország, és a pokol!
És hogy a szegények nyomorgatói üstökben fognak főni az idők végezetéig, meg ilyenek...

Szóval, én jól megszívtam.

Eddig sem volt saját lakásom, és egyre inkább úgy tűnik, hogy nem is lesz.

Hogy visszasírom-e az "Átkost", ahol állítólag el voltam nyomva?

Ahol mindig volt annyi fizetésem, hogy meg tudtam élni, ahol ha nem tudtam megvenni a lakást, vagy házat, akkor tanácsi lakásban élhettem életem végéig?
Nos, döntsd el belátásod szerint.
A dolog legnagyobb pikantériája, hogy én is a rendszerváltásra szavaztam.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2009.02.13., 09:02:45 »

Tegnap hallottam: Ha valahol egy kisebbség úgy érzi folyamatosan támadják, lenézik, kirekesztik és nem védik meg, meg fogja védeni magát. Ha valahol a többség úgy érzi, hogy egy kisebbség támadja és nem védik meg, meg fogja védeni magát. Így alakul ki a polgárháború.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #4 Dátum: 2009.02.12., 20:19:07 »

Magyar ember levele a Cigánynak:

Kedves Cigány !

Levelem azért íródik, mert a köztünk lévő ellentét már-már mérhetetlenné válik. Nem azért írok, hogy ezt tovább fokozzam. Azért írok, hogy értsük egymást végre. A nyílt beszéd szükségszerűen fog olyan mondatokat tartalmazni, melyekre ráfoghatjuk, hogy rasszista. De ne feledjük, te is rasszista vagy (ilyen alapon), ha magyarnak nevezel engem.

Most az egyszer lássuk be, hogy komoly különbségek vannak közöttünk.
Most az egyszer tartsuk ezt evidenciában, és ne a szavakon lovagoljunk.
Nem szeretlek téged.

Miért? Talán mert mások vagyunk ? Részben igen. Én törekszem a másságunkat a magam oldaláról kezelni. Segítelek. Milliárdokban mérhető az az összeg, amit havonta a számládra utalok. Te ebből annyit érzékelsz, hogy "rajta vammá a családi a kártyán". Ezért a pénzért nekem keményen meg kell dolgoznom. Hogy ne menjen ez így a végtelenségig, gyermekeidet csekély műveltsége és szellemi képességei ellenére beerőltetem iskolákba, hogy tanulhasson, szakmája legyen, és képessé váljon az önellátásra. Tanárt verni nem épp a hála megfelelő formája.

Óriási különbségek vannak köztünk. Neked az ideálod a mérhetetlen gazdagság. Persze az ehhez vezető tisztességes út megtételére képtelen vagy. Engem pedig ezért irritál, amikor a gazdagság külső jegyeit magadon hordod. Meg vagy rakva arannyal, szép autód, krokodilbőr csizmád van. Palotában élsz. Te ezt úgy hívod, sukár. Én úgy, cifra nyomor.

Nem vagyok irigy. Csak tudom, hogy az ehhez szükséges összegre hogyan tettél szert. Bűncselekményekkel (elveszed, amiért más megdolgozott), és a törvény által számodra nyitva hagyott kiskapukon (elveszed a közös asztalról anélkül, hogy bármit is tennél oda). Nem csak téged hibáztatlak ezért. Ezt neked valakik megengedik. Az én rovásomra. Törvényesen, vagy törvénytelenül, de elveszed azt, ami az enyém . Cserébe utálatot, fenyegetést, bántalmazást, erőszakot, halált kapok érte.

Félnem kell tőled.

Miért ? Munka... igen, ez gyakori magyarázat a szádból... Hogy a cigány nem kap munkát sehol. Igazad van. Nem adok neked munkát.
Miért ? Nem azért, mert cigány vagy. Azért nem, mert nem értesz semmihez. Nem tanultál szakmát, vagy ha tanultál is, az elvégzett munkádban nincs köszönet. Gyakori kifejezés egy összecsapott, szakszerűtlen munkára a "cigánymunka" .
Szerinted ennek miért pont ez a neve? Ha téged alkalmazlak esetenként, a végeredmény mindig ugyanaz. Bevételkiesés, sokszoros időbeni csúszás, elégtelen kivitelezés, munkaeszközök, alapanyagok eltűnése. Tehát nekem, munkáltatónak jobb, ha csak eltartalak az adómmal. Akkor legalább nem hátráltatsz. Az a szörnyű, hogy nem is törekszel rá, hogy változtass ezen. Acsarkodsz, rasszistázol, hisztizel, hogy milyen rossz neked.
De nem akarsz kilépni a saját árnyékodból, pedig mindkettőnknek jobb lenne.

Mind a ketten tudjuk nagyon jól, mi lenne a vége, ha magadra hagynálak. Nem lenne kit lehúzni szociális alapon, vagy bicskával. Rövid időn belül éhen halnál, vagy a saját mocskodba fulladnál bele. És barátom, nem sok időd van már. Lassan az összes cérnám elszakad. Minden nap elkövetsz valamit ellenem, még ha nincs is benne a híradóban.

Rövidesen eljön az idő, amikor hirtelen megvonok tőled minden kedvezményt. Akkor aztán "romázhatsz", ahogyan jólesik.

Szerintem ne akard ezt elérni. Jobb, ha megvagyunk békességben egymással. Mit várok tőled?

1. Feltétlen tiszteletet, mert én vagyok a kenyérkeresőd.
2. Erőszakmentességet, mert ha egyszer én visszacsapok a tesóimmal, az neked nagyon fájni fog... tudod, még mi vagyunk többen (már bocs, de úgy tudom, ezt a nyelvet beszéled).
3. Törekvést az önellátásra. Tanulást, tanulni akarást, pontos munkavégzést . Ez a sikeredhez szükséges 20%. A maradék 80% legyen az én gondom, meg fogom oldani. Minden segítséget megkapsz.
4. És végre fejezzük be ezt a rasszizmusról szóló ökörködést, hisz mind a ketten tudjuk jól, hogy nem a barna bőröd zavar engem.
Baráti tisztelettel: A MAGYAR

U.i.: Beszélni lehet, de a tettek minősítenek."
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #3 Dátum: 2009.01.27., 09:25:23 »

Apuka, anyuka, és a nagyobb gyerekek dolgoznak, a munkájuk ellenértékeként fizetést kapnak. Mindannyian eltitkolják fizetésük egy részét a másik elől, és lakóhelyüktől távol, szabadságra, kiküldetésre hivatkozva dorbézolják el a pénzt, vesznek rajta titkos lakást, tartanak szeretőt, autót, hajót, ügyelve arra, nehogy a beavatottakon kívül bárki is megtudja! Teszik mindezt azért, mert nagyon sok pénzt kell hazaadni, és micsoda dolog ez? Micsoda dolog, hogy a személyes kiadásaikra csak keveset kapnak vissza, olyan keveset, hogy az nem elég! Ezért muszáj elcsalni a fizetés egy részét!
Ugyanakkor elvárják, hogy a közös kasszából:
- megfelelő mennyiségű pénz jusson a kisebb gyerek iskoláztatására,
- elegendő és jó minőségű étel kerüljön az asztalra,
- legyen mindenkinek megfelelő mennyiségű és minőségű ruhája,
- betegség esetén legyen jó és elég gyógyszer,
- időben és teljes mértékben ki legyen fizetve a rezsi költség,
- az elhasználódott bútorok, háztartási eszközök, gépek időben újra, szépre legyenek cserélve,
- a családi ünnepeken jó és bőséges ünnepi étel kerüljön az asztalra,
- segítsék a szegény rokonokat, akik másik házban laknak,
- személyes kiadásaik fedezésére kellő mennyiségű "zsebpénzt" kapjanak vissza.
A közös kasszát kezelő személy (bárki legyen is az!) igyekszik megfelelni az elvárásoknak. Ha valamire nem jut pénz, akkor megpróbálja azt hitelből pótolni, mert ha véletlen azt mondja, hogy "Mára nem tudtam rendesen főzni, mert nincs pénz, ezért sajnos csak zsíros kenyeret eszünk." a valaki mindjárt a torkának ugrik, és azzal kezdi vádolni, hogy nem ért a háztartás és a családi kassza vezetéséhez!
Sőt, igyekszik felbujtogatni más keresőket is. Alattomosan, folyamatosan ócsárolva Apukát, Anyukát, Nagyfiút, vagy Nagylányt (az éppen kasszát kezelőt!) Sőt, dacból nem megy dolgozni, nem ad haza fizetést, és még más keresőt is erre buzdít, és legfeljebb fejcsóválva -egyesek még bólogatva is!- figyelik, hogy mindezért a család egyik tagja magából kikelve csapkodja földhöz a tányért, poharat, töri-zúzza a berendezést. A bólogató még a védelmére is kel a csapkodónak, ha a család valamely normális tagja megfenyíti a renitenst!
Mindegyik mondja, hogy a másik biztosan eltitkol a jövedelméből, de egyik sem hajlandó arra, hogy ezt a részt is befizesse a családi kasszába!

Hát így él a mi családunk ebben a Kárpát-medencei kis lakásban.

Te mit szeretnél?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #2 Dátum: 2009.01.17., 08:48:53 »


Úgy látszik itt nem gondolkodnak!   shock

Te is csak ennyire?  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Ál Kapone
Don Kapóne
Kölyök tag
**

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


Don


Profil megtekintése
« Válasz #1 Dátum: 2009.01.17., 08:41:33 »

Gondolatok valamiről, vagy csak úgy!


Úgy látszik itt nem gondolkodnak!   shock
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Dátum: 2009.01.14., 19:30:01 »

Gondolatok valamiről, vagy csak úgy!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 [2] Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  MAGÁN-ZOO  |  Sarkok (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Gondolkodó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!