Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.20., 02:31:30
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom... 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Ahogy én gondolom...  (Megtekintve 57805 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #286 Dátum: 2016.01.27., 16:39:12 »

Jó napokat!


Ezért is írtam, amit írtam. Azaz ha valóban csak a gyors és operatív intézkedések lehetősége vezérli az alaptörvény módosítás szándékát ebben a témában....akkor az előterjesztő részéről sem lehet gond, hogy evvel a lehetőséggel - mármint a módosított törvény értelmében, egy esetlegesen  kihirdetett terrorveszély - az adott esetben bármelyik éppen hatalmon levő kormány vezetője élhetne.


Tehát így van... az ellenzéknek ezt a kérdést kellene feltennie :

Zavarná-e, vagy egyetértene avval, hogy épp Bajnai stb... hirdethetné ki a terrorveszélyt és jogukban állna min. 60 napig a felsorolt és felruházott jogokkal élni, minden kontroll nélkül.
Ha igen akkor áldásom rá....
Nem mintha az én áldásom érne is valamit....



 No és Magyarország Alaptörvénye a különleges jogrendekre vonatkozó cikkelyekben (48-54.) megfelelő módon szabályozza a kérdést. Igaz némi bővítésre és pontosításra minden bizonnyal szükség van.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #285 Dátum: 2016.01.27., 15:53:11 »

Jó napokat!


Ezért is írtam, amit írtam. Azaz ha valóban csak a gyors és operatív intézkedések lehetősége vezérli az alaptörvény módosítás szándékát ebben a témában....akkor az előterjesztő részéről sem lehet gond, hogy evvel a lehetőséggel - mármint a módosított törvény értelmében, egy esetlegesen  kihirdetett terrorveszély - az adott esetben bármelyik éppen hatalmon levő kormány vezetője élhetne.

Tehát így van... az ellenzéknek ezt a kérdést kellene feltennie :

Zavarná-e, vagy egyetértene avval, hogy épp Bajnai stb... hirdethetné ki a terrorveszélyt és jogukban állna min. 60 napig a felsorolt és felruházott jogokkal élni, minden kontroll nélkül.
Ha igen akkor áldásom rá....
Nem mintha az én áldásom érne is valamit....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #284 Dátum: 2016.01.27., 14:39:17 »

Figyelgetem a híreket.

Most épp azon felvetésen morfondírozok, amely az Alaptörvény legújabb módosítása alapján a kihírdetett terrorveszély esetén 60 napra minimum átrendezi a jog és egyéb viszonyokat, mindezt úgy hogy gyakorlatilag korlátlan hatalmat ad a kormány vezetőjének kezébe. (A jelenlegi demokratikusos hierarchikus, vad és félfeudális kiskapitalzmusban)  Én nem értek sem a demokráciához, sem a diktatúrához. Még elnyomni sem tudok sokáig embereket mert hamar megúnom és amúgy is magamnak való vagyok.
Természetesen értem én az ellenzék érvelését és talán vágom a kormány csúcsán levők terveit is.
De úgy gondolom, hogy ezt a várható Alaptörvény módosítást úgy támogassa és úgy élvezze (el) minden politikában jártas és abból élő személy, párt és támogatója hogy:

Ha megszavazza a módosítást és belényugszik, akkor nagy bizodalommal hajtja fejét az krokodilusnak kitátott és éles fogakkal bőven ékeskedő pofájába, akkor is ha e krokodilust akár:

Medgyesinek
akár
Gyurcsánynak
akár  
Vónának
akár
Karácsonynak
akár
Bajnainak
akár
Schiffernek
vagy akár Torgyánnak hívnák
 

Azaz, mivel a várható javaslatban foglalt tejhatalmi intézkedések célja csupán valóban az emberek és állampolgárok megvédésére irányulna egy - az alaptörvényben pontosabban be nem határolt -  terrorveszély esetén, így  gondolom a javaslattevő akkor IS megszavazná ezt a változást ha a fentebb felsorolt személyek, vagy képviselt pártjuk lenne hatalmon.
Mert ha nem....akkor nem erről szól az egész.

Tedd fel ezt a kérdést egy elkötelezett kormánypárti embernek:
Ha ugyanezt a javaslatot a következő személyek valamelyike nyújtaná be, akkor helyesnek vélné-e:
....

és itt jöhet a felsorolás

Meg fogsz lepődni, milyen vehemensen mondaná ugyanazt, amit minden racionális gondolkodású ember: Nem szabad engedni!
Ám szerinte ez a kormánytól most egy szükségszerű lépés, és a jelenlegi kormány biztosan nem élne vissza ezzel a hatalommal...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #283 Dátum: 2016.01.26., 22:16:58 »

Figyelgetem a híreket.

Most épp azon felvetésen morfondírozok, amely az Alaptörvény legújabb módosítása alapján a kihírdetett terrorveszély esetén 60 napra minimum átrendezi a jog és egyéb viszonyokat, mindezt úgy hogy gyakorlatilag korlátlan hatalmat ad a kormány vezetőjének kezébe. (A jelenlegi demokratikusos hierarchikus, vad és félfeudális kiskapitalzmusban)  Én nem értek sem a demokráciához, sem a diktatúrához. Még elnyomni sem tudok sokáig embereket mert hamar megúnom és amúgy is magamnak való vagyok.
Természetesen értem én az ellenzék érvelését és talán vágom a kormány csúcsán levők terveit is.
De úgy gondolom, hogy ezt a várható Alaptörvény módosítást úgy támogassa és úgy élvezze (el) minden politikában jártas és abból élő személy, párt és támogatója hogy:

Ha megszavazza a módosítást és belényugszik, akkor nagy bizodalommal hajtja fejét az krokodilusnak kitátott és éles fogakkal bőven ékeskedő pofájába, akkor is ha e krokodilust akár:

Medgyesinek
akár
Gyurcsánynak
akár  
Vónának
akár
Karácsonynak
akár
Bajnainak
akár
Schiffernek
vagy akár Torgyánnak hívnák
 

Azaz, mivel a várható javaslatban foglalt tejhatalmi intézkedések célja csupán valóban az emberek és állampolgárok megvédésére irányulna egy - az alaptörvényben pontosabban be nem határolt -  terrorveszély esetén, így  gondolom a javaslattevő akkor IS megszavazná ezt a változást ha a fentebb felsorolt személyek, vagy képviselt pártjuk lenne hatalmon.
Mert ha nem....akkor nem erről szól az egész.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #282 Dátum: 2016.01.10., 22:38:57 »

Szóval azért adtam a címet a hsz-nek mert sok hasonlóság van a dal szövege és a Hosszú Katinka vs Magyar Úszószövetség közötti történtekben. csak azt jó lenne tudni kik mozgatják a szálakat.

Ma hallottam a szövetségi kapitány Kiss László mégse mond le...meg is indokolta...
Minden tiszteletem az övé....de van egy olyan érzésem, hogy köze sincs már a dolgokhoz...mert ha lenne :
- akkor nem mond le
- akkor nem megy el a sajtótájékoztatóra
- ha el megy akkor sem áll bele a játékba hogy most csak azért jött hogy megbeszéljen egy időpontot ésatöbbi
- és mégegyszer, ő egy szövetségi kapitány...de nem csak Hosszú Katinkáé, hanem több más sikeres, vagy reméljük sikeressé váló úszóé is....

szóval a fentiektől függetlenül én tisztelem a kapitányt, mert nagyszerű szakember és ember is... valakik nagyon lapítanak a háttérben...a kérdés csupán  hogy kik és miért...kinek mi az érdeke? és miért? Szerintem Katinka sem viselkedett "ésszerűen" azon a bizonyos sajtótájékoztatón...egy szerződést simán is vissza lehet utasítani...de nem tudjuk mi van a háttérben...
Azért kiváncsi lennék...ha pl Dsudszák Balázs a magyar foci üdvöskéje tépne szerződést, vagy emelné fel a hangját valós, vagy vélt gondok miatt....lemondana-e a szövetségi kapitány.... (bár mintha lett volna hasonló történet Huszti Szabolcs esetében, igaz ő húzta a rövidebbet a végén)

Szóval a szövetségi kapitány az úszáshoz ért.... Katinka is ahhoz ért.... minden bizonnyal a férje is ahhoz ért.... a stábja meg mindenhez....a szövetség is ért valamihez...minden bizonnyal... A Miniszterelnök Úr meg szerereti a sportot....(kiváló alkalom hogy megcsillanthatta a focin kívül más - a nem csapatjáték - sportot is szeret.  
A sok bába közt elvész a gyerek....vagy a pénz kevés...de mire?


Én úgy gondolom ennek a vége az lesz ahogy régen a Beatrice megénekelte...

"...Jönnek a törökök
 Sós kútba tesznek
 Onnan is kivesznek
 Kerék alá tesznek
 Onnan is kivesznek
 Iszonyatos a zűrzavar,
 pedig precízen rendezett a világ.
 A fogaskerekek egymásba marnak,
 ha fordulnak, forgat a kényszer...."


https://www.youtube.com/watch?v=y6aSs4TK0PU

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #281 Dátum: 2015.12.23., 20:33:24 »



Az igazi story persze az lett volna, ha a Telecom a megvont és felszabadult szponzori díjat felajánlotta volna egyéb más jótékony célra....akár koraszülöttek, vagy más egészségügyi intézmények megsegítésére stb... (de természetesen nem ismerem a cég üzletstratégiáját, sem a javak és források felosztási elveit) Így azért felettébb és igen kiváncsi lettem volna a kormány és az emberek véleményére . De a Telecom nem tette meg...  viszont ez hiba volt....bár az is lehet ez nem izgatja a központjukat. 

Ebben a vitában három, számomra teljességgel érdektelen, sőt, kettő szereplő kimondottan ellenszenves csatája.
A legnagyobb baj, hogy minden politikai síkra terelődik/terelték.
Lehet, hogy ezzel megint csak elterelték a szót, a sokkal fontosabb ügyekről, amikről gyakorlatilag már nyílt tekintettel állítanak homlok egyenes mást egyik és másik oldal képviselői. Nehéz eldönteni, hogy a szemrebbenés nélkül elmondott mondatok között melyik az igaz...
Ám súlyos hibának gondolom, hogy egy kormány teljes mellszélességgel nekirohan a falnak egy számára kedves zenész „trónfosztása” ürügyén, sőt, ijedtében még az Alaptörvényt is belekeveri.
Ákos és a Telekom vitájáról úgy gondolom, hogy ha egy szponzor valamiféle okból méltatlannak találja a szponzoráltját a további apanázs folyósítására, az a kettejük dolga!
Ha és amennyiben bárki mással is előfordult volna, hogy Pártunk és kormányunk kiáll mellette, akkor azt mondom: „Karakán csapat!”, ám pont ők voltak korábban nem egy esetben, akik mellőzték a tőlük másként gondolkodót. Ez viszont valami egészen mást mondatna velem....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #280 Dátum: 2015.12.21., 13:36:32 »

"Ákostéma"

Az országgyülés elnökének Kövér László elnök úrnak a szavaira nem akarok szót fecsérelni. Úgy gondolom hogy néha nem állnak összhangban a szavai és mondatai a gondolataival. Vagy inkább nem tudja jól kifejezni a belső érzéseit, és néha elég szerencsétlenül használ szavakat, amelyekből nem igazán sikeres mondatokat rak össze.  
Ahogy a én sem a fenitekben. /de lehet ez szándékos volt/
De ő a magyar parlament (országgyűlés) elnöke, az egyik legfőbb közjogi méltóság. Ezt pedig tisztelni kell, ám igaz egyetérteni nem kell vele mindig. Nálam jóval okosabb és kitanultabb, tapasztaltabb emberek, méltóságok dolga az hogy szót emeljenek a megfelelő formában és módon, ha a tisztség viselőjével a paripa elszáguldot.  

Kovács Ákos, háááát az ő munkásságát nem ismerem nagyon. Bár megjegyzem én úgy érzem, hogy ő az olyan megcsinált sztár.  A populáris zenéje nem hagyott bennem mély nyomokat. Muszikája keresi és jól megfogja a "hatást", de ahogy mondják izlések és pofonok....  Nekem nem jönnek be, Jelentek meg verses kötetei is és fordított dalszövegeket, meg szindarabhoz is írt zenét állítólag. Nem ismerem ezeket, restellem. Ha a Telecom szponzorálta akkor minden bizonnyal láttak benne fantáziát. A kérdéses interjút megkíséreltem itt a neten végignézni, ám megvallom őszintén, hogy nem akartam rá pazarolni az adatforgalmamat. De megjegyzem nem Ákos miatt...a riporter nem tetszett nekem. Nem tudtam eldönteni az eső pár percben sem hogy vajon ki akar szerepelni és b-tt nagyott dobni. Úgy hogy nem néztem végig, drága az adatforgalom.  Lehet kár, hogy nem néztem meg, de nekem az egész nem jött be, ez meg az én bajom.  Az meg hogy a Telekom - aki (ami) minden bizonnyal végigizgulta az interjút -  "megvonta" ripsz-ropsz a szpnzori támogatást az meg ő dolguk....Nem ismerem a szerződés részleteit. Talán nem így kellett volna intézni, függetlenül attól, hogy nem értenek egyet Ákos kifejtett véleményével  Bár megjegyzem mintha Wayne Roonie is járt volna hasonlóan az akkoriban őt szponzoráló Coca-colával. ...és vszeg a bébí arcú Rooney nagyobb hatással bír a világra, mint Ákos....
Az álllam válasza...az meghökkentő, figyelmbe véve a gazdasági összefonódásokat és terveket De a legmegdöbbentőbb a nép, az adófizető/vagy nem fizető a létért küzdő, vagy épp nem küzdő férfiak és nők reakciója a történtekre.

 Elképesztő a két tábor összecsapása hál'istennek csak szavakban.. ..és valahogy úgy érzem hogy a közjogi méltóságok közül ezt páran igen élvezik....aztán a/zemberek meg nem veszik észre, hogy lényegében elbeszélnek egymás mellett...és legfőképpen azt sem, hogy  a réges-régen bevezetett és minden bizonnyal oly sokszor kántált "Panem et circenses " során az ő szerepük a játékszerre korlátozódik lassan, de biztosan.

Ja és még a véleményem az alaptémához, ami elsikkad a vitában
https://www.youtube.com/watch?v=zjdDra3NmMs

/...és nem kívántam belemenni olyan "szófecsérlésbe" hogy anyagiak és egyebek...mert aki nem érzi az úgy sem érti meg.../



Az igazi story persze az lett volna, ha a Telecom a megvont és felszabadult szponzori díjat felajánlotta volna egyéb más jótékony célra....akár koraszülöttek, vagy más egészségügyi intézmények megsegítésére stb... (de természetesen nem ismerem a cég üzletstratégiáját, sem a javak és források felosztási elveit) Így azért felettébb és igen kiváncsi lettem volna a kormány és az emberek véleményére . De a Telecom nem tette meg...  viszont ez hiba volt....bár az is lehet ez nem izgatja a központjukat. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #279 Dátum: 2015.12.20., 22:11:30 »

"Ákostéma"

Az országgyülés elnökének Kövér László elnök úrnak a szavaira nem akarok szót fecsérelni. Úgy gondolom hogy néha nem állnak összhangban a szavai és mondatai a gondolataival. Vagy inkább nem tudja jól kifejezni a belső érzéseit, és néha elég szerencsétlenül használ szavakat, amelyekből nem igazán sikeres mondatokat rak össze.  
Ahogy a én sem a fenitekben. /de lehet ez szándékos volt/
De ő a magyar parlament (országgyűlés) elnöke, az egyik legfőbb közjogi méltóság. Ezt pedig tisztelni kell, ám igaz egyetérteni nem kell vele mindig. Nálam jóval okosabb és kitanultabb, tapasztaltabb emberek, méltóságok dolga az hogy szót emeljenek a megfelelő formában és módon, ha a tisztség viselőjével a paripa elszáguldott.  

Kovács Ákos, háááát az ő munkásságát nem ismerem nagyon. Bár megjegyzem én úgy érzem, hogy ő az olyan megcsinált sztár.  A populáris zenéje nem hagyott bennem mély nyomokat. Muszikája keresi és jól megfogja a "hatást", de ahogy mondják izlések és pofonok....  Nekem nem jönnek be, Jelentek meg verses kötetei is és fordított dalszövegeket, meg szindarabhoz is írt zenét állítólag. Nem ismerem ezeket, restellem. Ha a Telecom szponzorálta akkor minden bizonnyal láttak benne fantáziát. A kérdéses interjút megkíséreltem itt a neten végignézni, ám megvallom őszintén, hogy nem akartam rá pazarolni az adatforgalmamat. De megjegyzem nem Ákos miatt...a riporter nem tetszett nekem. Nem tudtam eldönteni az eső pár percben sem hogy vajon ki akar szerepelni és b-tt nagyott dobni. Úgy hogy nem néztem végig, drága az adatforgalom.  Lehet kár, hogy nem néztem meg, de nekem az egész nem jött be, ez meg az én bajom.  Az meg hogy a Telekom - aki (ami) minden bizonnyal végigizgulta az interjút -  "megvonta" ripsz-ropsz a szpnzori támogatást az meg ő dolguk....Nem ismerem a szerződés részleteit. Talán nem így kellett volna intézni, függetlenül attól, hogy nem értenek egyet Ákos kifejtett véleményével  Bár megjegyzem mintha Wayne Roonie is járt volna hasonlóan az akkoriban őt szponzoráló Coca-colával. ...és vszeg a bébí arcú Rooney nagyobb hatással bír a világra, mint Ákos....
Az álllam válasza...az meghökkentő, figyelmbe véve a gazdasági összefonódásokat és terveket De a legmegdöbbentőbb a nép, az adófizető/vagy nem fizető a létért küzdő, vagy épp nem küzdő férfiak és nők reakciója a történtekre.

 Elképesztő a két tábor összecsapása hál'istennek csak szavakban.. ..és valahogy úgy érzem hogy a közjogi méltóságok közül ezt páran igen élvezik....aztán a/zemberek meg nem veszik észre, hogy lényegében elbeszélnek egymás mellett...és legfőképpen azt sem, hogy  a réges-régen bevezetett és minden bizonnyal oly sokszor kántált "Panem et circenses " során az ő szerepük a játékszerre korlátozódik lassan, de biztosan.

Ja és még a véleményem az alaptémához, ami elsikkad a vitában
https://www.youtube.com/watch?v=zjdDra3NmMs

/...és nem kívántam belemenni olyan "szófecsérlésbe" hogy anyagiak és egyebek...mert aki nem érzi az úgy sem érti meg.../
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #278 Dátum: 2015.02.20., 08:08:35 »


 shock  én nem mondtam hogy albán....vagy hogy koszóvói.... uuuhhh (jajjjj)   De amúgy igazad van...nekem minden illenfajta pékség terméke egyízű....tök mindegy mivel van töltve hogyan van felfújva....ez nem magyar... ám mindig azt mondom vigyétek egyétek....
Csak zavar....hogy amíg meg nem fog bukni....addig taccsra tesz jó pár tisztességes vállalkozót...bár...mondom lehet ő is az.... Igaz ezt nem hiszem....a telephelyétől 70 km-re belevág valamibe....költött is rá....állítólag gépeket hozat...helyben süt....   Sokan tapsoltak....húúúúúúúúúúúú helyben sűt.... de jó.... Erre mondtam igen helyben sűt elektromosm kemencében...a korábban máshol bégyűrt (gépileg) és ízbe kevert (gépileg) és lefagyasztitt alapanyagot.


Aquarius..... ma kb.1500 flakonnal pakoltam le....Albertirsai...? nem is figyeltem....nálunk nagyon fogy...mert olcsó....régebben ....azaz egy hónapja...49 Ft-ért tudtuk adni....most a"defláció" miatt 55-ért már...(mármint a 1,5 literest).

Nem tudhatom, Nálatok milyen van. Itt albán volt. Még csak azt sem mondhatom, hogy rossz lett volna! Helyiek dolgoztak benne. Valamiért mégsem ment. Az időtájt két pékség volt, s az egyik megbukott. Most éppen a 7. nyitott... és megél. Ezek közül csak egy süt helyben. Mostanáig vasárnap is nyitva voltak, meg este 8-ig minden nap. Kivéve vasárnap, akkor este 6-kor zártak. Jó volt a friss, meleg kenyeret hazavinni.... csak nagyon morzsálódott másnapra. Harmad-negyednap a szomszéd kutyája és a saját tyúkjaink örültek a legjobban... A legtartósabb, és állagát tekintve is a legjobb talán a monori... A helyben sütőknek viszont sok olyan finomságuk is van, ami határozottan jó, és a többieknek nincs. Na azért betérek, ha csak tehetem!

Igen, az Aquarius itteni. Nagyszüleim egykori tanyája mellett épül, évről-évre fejlődik a cég. A régi, poros úton, ahol 1977-ben elém biciklizett addig sosem látott kishúgom, már nem létezik... illetve van, csak egy böhöm tábla hirdeti, hogy bárki már nem mehet be arra... pedig én nem bárki vagyok...
Nálunk már tavaly óta 55 Ft a másfeles... helyből. Mégis megveszem, és mégis a legolcsóbb. Ha drágább lenne is ezt venném, de nem verem nagydobra!
Így vagyok ezzel a piacon is, ha kimegyek... csak a termelőtől, és azok közül sem a Mikebudaikatól, csak az irsaiaktól... ez ilyen csacskaság.... annak idején, a '70-es években, általánosban, még a Dunaújvárosnak drukkoltam a fociban. Középiskolában a Sopronnak... (bár érdekes módon a Fradi mindaddig a kedvencem volt, amíg nem csináltak belőle egy erőszakos szektát, amíg nem lett a politikai harc szimbóluma; - az egyik helyi képviselő, aki van vagy 32 éves, azt írta nekem, hogy évtizedek óta Fradi drukker -ugye nem kell mondanom, melyik szín a palettán?-... és igen érdekes feje volt, amikor megkérdeztem, tudja-e mit jelent az  „évtizedek óta” kifejezés, és nem érzi-e kacagtatónak ezt a saját szájából...) most viszont már nem szeretem a focit. Kiölték belőlem... ezt is ...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #277 Dátum: 2015.02.19., 23:33:55 »

Nálunk is volt egy Albán pékség. Cegléden nagyon ment neki, hát eljött ide is.
Akkor még nem sok pékség volt, és a környezetében sem. Mégis megbukott.
Én bármelyik Tesco-ban vásárolok ásványvizet, mindig az Aquariust, vagy a Jégkristályt veszem. Nem azért, mert a legjobb, de számomra mégis az. Mert irsai.
És amikor autót keresek, nem érdekel a Lada. Nem azért, mert nem jó, vagy mert ciki. Hanem mert orosz.
És azt hiszem, sokan vagyunk ám így ezzel!


 shock  én nem mondtam hogy albán....vagy hogy koszóvói.... uuuhhh (jajjjj)   De amúgy igazad van...nekem minden illenfajta pékség terméke egyízű....tök mindegy mivel van töltve hogyan van felfújva....ez nem magyar... ám mindig azt mondom vigyétek egyétek....
Csak zavar....hogy amíg meg nem fog bukni....addig taccsra tesz jó pár tisztességes vállalkozót...bár...mondom lehet ő is az.... Igaz ezt nem hiszem....a telephelyétől 70 km-re belevág valamibe....költött is rá....állítólag gépeket hozat...helyben süt....   Sokan tapsoltak....húúúúúúúúúúúú helyben sűt.... de jó.... Erre mondtam igen helyben sűt elektromosm kemencében...a korábban máshol bégyűrt (gépileg) és ízbe kevert (gépileg) és lefagyasztitt alapanyagot.


Aquarius..... ma kb.1500 flakonnal pakoltam le....Albertirsai...? nem is figyeltem....nálunk nagyon fogy...mert olcsó....régebben ....azaz egy hónapja...49 Ft-ért tudtuk adni....most a"defláció" miatt 55-ért már...(mármint a 1,5 literest).
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #276 Dátum: 2015.02.19., 19:00:08 »

Na, Jó estlétet!

Nem, és nem vagyok rasszista, sem idegent gyűlölő. Nem teszem magamévá a szomszéd asszonyt, sem pedig O. V. azon megállapítását hogy „gazdasági bevándorlók”....ésatöbbi...legalábbis nem úgy ahogy ő érti, nem úgy ahogy ő érzi... (nekem volt, hogy nem volt pénzem...anyunak sem...nekem sem...volt hogy nem volt sok...még kenyérre sem...még a régi rendszerben is, és újban is szorítottunk a nadrágszíjon, ahtán klf-ön egész jól bejött minden, majdnem)
De....
de a faluba költözik egy pékség, vagyis inkább egy üzlete...egy olyan európai országból származó péklegény nyitja amelynek függetlenségét elismertük...noha a szerbek nem....de mindegy....onnan sokan jönnek, mennének tovább... Ám
és Ám a megnyitó pékség mellett kb. 6 méterre már vagy két éve üzemel egy pékség (magyar) amúgy vele szemben az út túloldalán egy magyar abc, vagy CBA mindegy...300 méteren belül vagy 3 olyan üzlet, kismagyar vállalkozókkal ahol árulnak péksüteményt és kenyeret is, több más áru mellett, mert meg kell élni.
Ez az új pékség, - már a „net” szerint -  más városkában nyert kitüntetést, mert az el nem kelt terméket kiosztotta a szegények között (állítólag) én nem láttam, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy az előző napi terméket a régi, a kis magyar pékségénél szintén, szinte ingyen el lehet vinni a szegényeknek...és mellette (mert, eztet is tudom) évente támogatják a szegényeket egyéb adományokkal, igaz erről nem születnek regék, sem mesék. Én nem értem, nem értem az önkormányzatot...
Nem vagyok idegengyűlölő....de ha aztat látom, hogy  csődbe megy a másik pékség...mert nincs elég tartaléka...és azt is tudom hogy az új pékségben dolgozó személyzet sz-rért és h-gyért dolgozik akkor idegengyűlölővé válok, azért mert azzá tesznek. ...és nem Pista bácsi tesz azzá, nem Ali basa, és nem is Jack a félszemű...hanem ŐK...akiknek nevét sem lehet majd lassan leírni, sem ajkunkra venni glória rajzolása nélkül.

Nálunk is volt egy Albán pékség. Cegléden nagyon ment neki, hát eljött ide is.
Akkor még nem sok pékség volt, és a környezetében sem. Mégis megbukott.
Én bármelyik Tesco-ban vásárolok ásványvizet, mindig az Aquariust, vagy a Jégkristályt veszem. Nem azért, mert a legjobb, de számomra mégis az. Mert irsai.
És amikor autót keresek, nem érdekel a Lada. Nem azért, mert nem jó, vagy mert ciki. Hanem mert orosz.
És azt hiszem, sokan vagyunk ám így ezzel!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #275 Dátum: 2015.02.18., 22:43:20 »

Na, Jó estlétet!

Nem, és nem vagyok rasszista, sem idegent gyűlölő. Nem teszem magamévá a szomszéd asszonyt, sem pedig O. V. azon megállapítását hogy „gazdasági bevándorlók”....ésatöbbi...legalábbis nem úgy ahogy ő érti, nem úgy ahogy ő érzi... (nekem volt, hogy nem volt pénzem...anyunak sem...nekem sem...volt hogy nem volt sok...még kenyérre sem...még a régi rendszerben is, és újban is szorítottunk a nadrágszíjon, ahtán klf-ön egész jól bejött minden, majdnem)
De....
de a faluba költözik egy pékség, vagyis inkább egy üzlete...egy olyan európai országból származó péklegény nyitja amelynek függetlenségét elismertük...noha a szerbek nem....de mindegy....onnan sokan jönnek, mennének tovább... Ám
és Ám a megnyitó pékség mellett kb. 6 méterre már vagy két éve üzemel egy pékség (magyar) amúgy vele szemben az út túloldalán egy magyar abc, vagy CBA mindegy...300 méteren belül vagy 3 olyan üzlet, kismagyar vállalkozókkal ahol árulnak péksüteményt és kenyeret is, több más áru mellett, mert meg kell élni.
Ez az új pékség, - már a „net” szerint -  más városkában nyert kitüntetést, mert az el nem kelt terméket kiosztotta a szegények között (állítólag) én nem láttam, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy az előző napi terméket a régi, a kis magyar pékségénél szintén, szinte ingyen el lehet vinni a szegényeknek...és mellette (mert, eztet is tudom) évente támogatják a szegényeket egyéb adományokkal, igaz erről nem születnek regék, sem mesék. Én nem értem, nem értem az önkormányzatot...
Nem vagyok idegengyűlölő....de ha aztat látom, hogy  csődbe megy a másik pékség...mert nincs elég tartaléka...és azt is tudom hogy az új pékségben dolgozó személyzet sz-rért és h-gyért dolgozik akkor idegengyűlölővé válok, azért mert azzá tesznek. ...és nem Pista bácsi tesz azzá, nem Ali basa, és nem is Jack a félszemű...hanem ŐK...akiknek nevét sem lehet majd lassan leírni, sem ajkunkra venni glória rajzolása nélkül.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #274 Dátum: 2014.09.14., 19:41:08 »

Rezesova ügy:


Felröppent a hír, hogy az (már) jogerősen elítélt kérelmezi, hogy a reá kiszabott szabadságvesztés büntetést Szlovákiában tölthesse ki.
A hírekben láttam, ahogy Borbély úr elmondta, sok más mellett, hogy, a fogadó államnak köteleznie kell magát a büntetés végrehajtása mellett . hm...az Azeri un." baltás ölő" esetében ez valahogy másképp történt... Nem hiszem, hogy kiadják Rezesovát...amúgy sem indokolná semmi...ha jól megfirgatjuk a hivatkozott indokokat.... de leginkább az nem, hogy nagyon benne van a köztudatban....nem úgy mint az azeri fickó....aki "csak" egy minősített ölést követett el....

Szlovákia és Ma.o egymástól, hm nem egy távolság...sőt....Az elítélt lényegében sokszor csak átruccant...akár kávézni, bulizni....Szerette,i így ilyen "stílusban" szintén csak átruccanhatnak őt meglátogatni...(havonta egyszer, ha nem kap fenyítést és fogadhat látogatót. Telefon meg van....ilyen is, olyan is.
Majd...esetleg a büntetés letöltésének fele után....akár lehet kezdeményezni...

Ott is kötelezték magukat... csakhát ki vette azt komolyan?
Mivel már előtte is voltak olyan hangok, hogy nem börtönt, hanem kitüntetést érdemelne (nem, nem nálunk mondogatták), azt a kiadatást súlyos hibának érzem!
Folyománya, hogy Örményország meg is szakította velünk a diplomáciai kapcsolatokat! Ilyen az ország történelmében békeidőben még nem igen fordult elő!!!
És hallgatnak, hallgatnak... impotens ellenzékünk szintúgy...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #273 Dátum: 2014.09.13., 20:06:40 »

Rezesova ügy:


Felröppent a hír, hogy az (már) jogerősen elítélt kérelmezi, hogy a reá kiszabott szabadságvesztés büntetést Szlovákiában tölthesse ki.
A hírekben láttam, ahogy Borbély úr elmondta, sok más mellett, hogy, a fogadó államnak köteleznie kell magát a büntetés végrehajtása mellett . hm...az Azeri un." baltás ölő" esetében ez valahogy másképp történt... Nem hiszem, hogy kiadják Rezesovát...amúgy sem indokolná semmi...ha jól megfirgatjuk a hivatkozott indokokat.... de leginkább az nem, hogy nagyon benne van a köztudatban....nem úgy mint az azeri fickó....aki "csak" egy minősített ölést követett el....

Szlovákia és Ma.o egymástól, hm nem egy távolság...sőt....Az elítélt lényegében sokszor csak átruccant...akár kávézni, bulizni....Szerette,i így ilyen "stílusban" szintén csak átruccanhatnak őt meglátogatni...(havonta egyszer, ha nem kap fenyítést és fogadhat látogatót. Telefon meg van....ilyen is, olyan is.
Majd...esetleg a büntetés letöltésének fele után....akár lehet kezdeményezni...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #272 Dátum: 2014.08.30., 12:44:25 »

http://www.portfolio.hu/gazdasag/valaszolt_a_jegybank_a_200_milliard_forintos_kerdesre.202992.html

...és mintha azt is olvastam volna valahol, hogy Matolcsy úr az egyik támogatott alapítvány elnöke....

Nem tudom, de valahogy ez olyan talicskázásnak tűnik pénzügyileg...



Én azt hiszem sokkal inkább Nyerges vontató....  H���t

Pakolnak a patkányok?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #271 Dátum: 2014.08.28., 21:06:53 »


http://www.portfolio.hu/gazdasag/valaszolt_a_jegybank_a_200_milliard_forintos_kerdesre.202992.html

...és mintha azt is olvastam volna valahol, hogy Matolcsy úr az egyik támogatott alapítvány elnöke....

Nem tudom, de valahogy ez olyan talicskázásnak tűnik pénzügyileg...

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #270 Dátum: 2014.04.07., 08:18:38 »

...és egy klasszikus a reggeli megébredésre:
 Szomor�

.."..
 Macbeth legyőzve nem lesz, míg csak a
 Birnámi erdő nem mozdul maga...."


                              ( nagyon így néz ki most már Szomor�  )

„ha virág nőtt a szivében, a csorda-népek lelegelték”
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #269 Dátum: 2014.04.07., 08:07:00 »

...és egy klasszikus a reggeli megébredésre:
 Szomor�

.."..
 Macbeth legyőzve nem lesz, míg csak a
 Birnámi erdő nem mozdul maga...."


                              ( nagyon így néz ki most már Szomor�  )
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #268 Dátum: 2014.04.06., 08:55:32 »

  Azon tanakodok, hogy vajon Apám kire szavazna. Lehet nem értenénk egyet, lehet nagyokat vitáznánk. De sajnos egyik sem adatott meg neki, az sem hogy szabadon választhasson, és az sem hogy vitázhassak vele.


 

Isten nyugosztalja Édesapádat!

Milyen érdekes, nekem sosem jutott eszembe politizálni apámmal!
Ő megérte pedig a szabad választások időszakát, hiszen 1999-ben halt meg.
És mégsem ezzel ütöttük agyon azt a kevés időt, amit együtt tudtunk tölteni.
Élete vége felé, bizonyára a szokásos megérzéseim alapján, nagyon gyakran fordult elő, hogy Ukrajnából hazafelé az időben feltétlen hosszabb utat választva bemenjek Hozzá. Mindig hoztam neki cigarettát -pedig nagyon sok gondja volt már a tüdejével, ette a kór rendesen-, gondosan ügyelve arra a lehető leggyengébbet kapja.
Sokszor okoltam már magam,  hogy én is hozzájárultam, hogy győzzön felette a rák, aztán mindig rájöttem, hogy mire Ukrajnából megérkeztem az újabb és újabb adag gyenge cigarettával, addigra ő mindig a szűrős Kossuthot pöfékelte. „Ezt szoktam meg, fiam, ezt szeretem igazán.” Mondogatta. De becsülettel elszívta azt is, amit tőlem kapott.
Mi mindig a kertről, a jószágról beszélgettünk. Arról, a végén már, hogy ha Ő elmegy, nem lesz, aki a jácintokat gondozza.
2010-ben elgyomosodott a terület.
Az a ház már nem az a ház volt többé.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #267 Dátum: 2014.04.05., 16:56:58 »

  Azon tanakodok, hogy vajon Apám kire szavazna. Lehet nem értenénk egyet, lehet nagyokat vitáznánk. De sajnos egyik sem adatott meg neki, az sem hogy szabadon választhasson, és az sem hogy vitázhassak vele.


 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom...
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!