Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 03:48:01
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom... 0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Ahogy én gondolom...  (Megtekintve 57801 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #26 Dátum: 2009.06.16., 20:20:30 »

Mint ahogyan a XII. kerületi turul szoborral kapcsolatban -amit engedély nélkül építettek oda, ahova- mondta Pokorni Zoltán, hogy amíg ő ott a polgármester, addig fogják elhúzni a jogerős bírósági bontási ítélet végrehajtását, ameddig csak lehet, és a szobor állni fog.

Kérdem kellő tisztelettel: Ez a törvényesség? Amit oly sokszor és vehemenesen kérnek számon másokon, főképp politikai ellenfeleiken?

Cinizmusnak ez is megjárja!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #25 Dátum: 2009.06.16., 12:25:09 »

       Panaszkodik Grosics Gyula, az Aranycsapat legendás kapusa. 1949-ben disszidálási kisérletért 2évet kapott felfüggesztve! (Már ez nagy mázli vagy kegyelmezés!)
      Ezt tetőzte azzal a hatalom, hogy 2 évig nem engedték a válogatottban játszania!! Gyula bá nagyon feledékeny, mert íme az 1950-es lista, amikor válogatottként védte kapunkat:

         1950.jun.4. Magyarország-Lengyelország  5:2
                  szept.24.                 -Albánia              12:0
                 okt.29.                      -Ausztria              4:3
                  Nov.12.                    -Bulgária             1:1

     Neki aztán nem volna szabad a "cucilizmust" szapulni, korombeliek tudják ,emlékeznek rá miként, miért került át az oroszlányi büntetésből Tatabányára és itt hogyan élt, mit kapott és miként viselkedett??

       Szembenézhetne néha önmagával!!!!!

         
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2009.06.16., 12:01:51 »

   
        Bencsik János Tatabánya immár Fideszes polgármestere mondta az egyik TV csatornában Kálmán Olgával beszélgetve: "....felültetik őket, már bocsánat, egy vonatra, utána bekisérik őket egy helyiségbe, ott megnyitják a csapot és nem víz fog folyni."
      Borzalmas metafóra, de szerinte és a pártja szerint nem az, csak rosszul értelmezik, magyarázzák, főleg a szocik!!!!! Cinizmus!
       Lehet ezt másként érteni, mint amiről szól?He?He??

                             uuuhhh siros_2 bu_mm
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #23 Dátum: 2009.06.01., 09:46:26 »

Én szeretném megtudni, hogy az Európa Parlamentben mit csináltak hazánk érdekében az odaküldött képviselőink!
Most, hogy közeleg az új képviselő választás, inkább érdekelne, hogy melyik párt küldötte mit szeretne tenni ÉRTÜNK, az ORSZÁGÉRT, semmint azt, hogy az ellenzék szerint ez (is) belpolitikai választás a megszorítás, és a fű-fa ígérgetés között, vagy, hogy a szocik miért nem szavaznak a jobb oldal felé, netán az, hogy az-e a magyar, aki ebben az országban él, vagy csak vesébe látó pillantásokkal látható az "igazi magyarság", és aki nem "azt" mondja, az hazaáruló, meg egyéb vallású, és egyúttal akkor már kommunista, és homoszekszuális is, netán ki lesz a harmadik erő, de rossz emlékű Bokros Lajos, és a Habsbourg dinasztia legifjabb, számomra nem igazán szimpatikus figurája, Ibolykával egyetemben ....!

Általános iskolában annak idején, ha  egy témáról fogalmazást kellett írni, és valaki nem a feladatnak megfelelő dolgozattal állt elő, bizony elégtelent kapott, azzal a tanári figyelmeztetéssel, hogy "Tárgytévesztés"!
Én úgy vélem, jelen szituációban mindegyik párt elégtelen osztályzatot érdemelne, hiszen az ellenzék eleve nem is EU-ban való helyünkről, a Brüsszelben az ország érdekében kifejteni szándékozott terveiről kezdett kampányolni, amire aztán az ostoba kormánypártok hasonló butasággal válaszoltak.

Ugyanennek a hatalomért bármit feláldozó korlátolt, szűklátókörű, személyes ambíciókat megtestesítő önző hataloméhségnek esett áldozatul az ország Mohácsnál, és szakadt három részre utána!

Fel kellene végre ébredni!
Ennek az országnak nem Szapolyaiakra van szüksége, nem dzsnetri kiskirályok kellenek, de még csak nem is osztrák bukott uralkodó-sarjak!

Ebben az évben arról kell(ene) voksolnunk, hogy ki képviselje az ORSZÁG ÉRDEKEIT - és nem a sajátját!- az Európai Unióban!
Ehhez persze az eddigi képviselőknek be kellene számolniuk végzett munkájukról, eredményeikről, netán kudarcaikról.
Ehelyett belpolitikai csatározást végeznek a pártok!
Bennem felmerül a kérdés:
Csak nem azért terelték erre a síkra az egész választási kampányt, mert éveken keresztük Brüsszelben nem csináltak semmit, és ezt nem akarják bevallani?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #22 Dátum: 2009.05.30., 22:49:00 »

No, Szilvássy leleplezte a háttrében húzódó titkos adatgyűjtést az "ellenség" leleplezésére, a mi éber ügyészségünk pedig azonnal rabosította!
Nem ám azt, aki megengedhetetlen módszerekkel akarta kinyírni a politikai ellenfeleit! Á, dehogy! Azt, aki mindezt kiteregette!
Biztos, hogy a többség ilyen kormányzást akar ebben az országban?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #21 Dátum: 2009.03.31., 22:08:33 »

Nnnna, megint helyben vagyunk.
Jobban mondva toporgunk!
Kormányunk bedobta a törölközőt, gyakorlatilag "semmitsemviktor"-nak hagyva az országot.
Innentől mindegy, ki kit jelöl, továbbra is csak egy fél parlament fogja támogatni!
A másik fele pedig ugyanazzal a vehemenciával támadni fogja, mint bármelyik elődjét, hiszen nekik senki nem jó, csak saját maguk.
Viszont érdemes volt nekik ellenzékbe menni, hiszen ott mindjárt tudták, milyen a demokrácia, a szólásszabadság.
Minden olyan dolgot rögtön tudtak, amiről kormányzási idejük alatt megfeledkeztek!
Legyen választás? Most? 42 napra?
Nehogy a jövő évi választásokra készülő új pártok, pártkezdemények kampányba tudjanak kezdeni? Nehogy véletlen alternatívát jelenthessenek a dilettáns szocik, és a diktatórikus ál-demokraták számára?
Mi ez, ha nem parasztvakítás?!
Az ország fele új választást akar.
Igen, de a másik fele nem.
Most akkor mi lesz?
Megint hisztizik egyet az ovis társaság, kirohan valamelyik külföldi népnemzeti konferenciára, és bepanaszolja a saját hazáját, hogy milyen csúnyán elbántak vele?
Ezzel persze nem járatja le az országot! Á, dehogy!
Mikor lesz már annyi esze a magát ismét miniszterelnöki bársonyszékbe álmodó felcsúti B-közép vezérnek, hogy az ország, és ne a saját sorsával foglalkozzon? Ehhez kell - kellene - nagyformátumú politikus, és nem kicsinyes diktátor önjelölt.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #20 Dátum: 2009.02.17., 21:55:55 »

IGGEEEEEEEN!!!!!!!!!! yes_yes

Kár, hogy a mi itteni szavazásunknak nem lenne eredménye a parlamentben!
Hogy útálnának minket!
 vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2009.02.17., 21:13:11 »

Szerintem a pártok finanszírozását is csökkentene kellene, mondjuk úgy 99%-al!
Szerintem jobban járnánk mindannyian!
Nem telne hülye tv csatornákra, és még hülyébb újságokra!

Szavazzunk?  vigyor

IGGEEEEEEEN!!!!!!!!!! yes_yes
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #18 Dátum: 2009.02.17., 17:18:48 »

Szerintem a pártok finanszírozását is csökkentene kellene, mondjuk úgy 99%-al!
Szerintem jobban járnánk mindannyian!
Nem telne hülye tv csatornákra, és még hülyébb újságokra!

Szavazzunk?  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Ál Kapone
Don Kapóne
Kölyök tag
**

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


Don


Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2009.02.04., 17:43:44 »

Olvasom nálatok, hogy Romániában, Brassóban lemondtak a pénzeik egy részéről a tanácsnokok a takarékosság okán.
Vajon Mo-n mikor hallhatunk ilyet?

Mikor lesz már végre az, hogy a bajban összefognak a pártok, és megpróbálnak segíteni a gazdaságnak?
Félek, hogy mi is az államcsőd felé haladunk, mert egy dilettáns gazdaságpolitika helyett legfeljebb egy, még annál is veszélyesebb, populista gazdaságpolitikát kaphatunk!

Mi lenne, ha az ellenzék végre messzebb látna annál, hogy saját zsebeit töltendő, magához ragadhassa a hatalmat mihamarabb?
Mi lenne, ha vezérük nem járatná le mégjobban országunkat külföldön, ahol már amúgy sincs sok becsületünk?
Mi lenne, ha nem csak külföldön kampányolna a reformok mellett, hanem idehaza tenne értük valamit, és nem szembe menne velük?

Most azért nem lesz parlamaneti létszámcsökkentés, mert nem úgy akarja a kormány, ahogy Viktorka elképzelte?

Vagy én egy büdös kommunista vagyok?
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #16 Dátum: 2009.01.08., 22:07:16 »

     Azt nem értetem megválasztásakor sem, hogyan feledkeztek meg a rászavazok arról, hogy előéletében már bizonyitotta cezaromániáját, harácsolását,különc igényeit amiket sikerült is kivernie a"népből", ugymond a zok pénze nem számit.
   Piszkos lakásügyei voltak, de nézzetek utána a családját milyen remek kéglikbe ültette véglegesen!
   Mostmár lesem tidjuk rázni magunkról, a "karmaiban" vergődünk!!!!!!!!! bu_mm bu_mm bu_mm


Sólyomról semmi ilyet nem hallottam, az viszont, hogy már korábban is csinált ostobaságokat szerintem, azt tudom.
Én úgy gondolom, magára valamit is adó ember ennyi leszavazás után már önként visszalépett volna!
Az utolsó (és talán egyetlen) normális Közt. Elnök a Göncz Árpád volt.
Szerencsátlen Mádl, ahogy az kinézett....!  shock
Szívem szerint tükröt vettem volna neki karácsonyra!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2009.01.08., 07:00:12 »

     Azt nem értetem megválasztásakor sem,hogyan feledkeztek meg a rászavazok arról,hogy előéletében már bizonyitotta cezaromániáját,harácsolását,különc igényeit amiket sikerült is kivernie a"népből",ugymond a zok pénze nem számit.
   Piszkos lakásügyei voltak,de nézzetek utána a családját milyen remek kéglikbe ültette véglegesen!
   Mostmár lesem tidjuk rázni magunkról,a "karmaiban" vergődünk!!!!!!!!! bu_mm bu_mm bu_mm
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #14 Dátum: 2009.01.05., 21:47:20 »

Ma Sólyom László Köztársasági Elnök nem írta alá a távoltartásról szóló törvényjavaslatot.
Túl tág megfogalmazás a hozzátartozó.

Hogy Sólyom erőteljesen intelligencia hiánnyal küzd, azt már bizonyította korábbi viselkedéseivel.
Hogy nem képes az ország érdekében a két háborúzó párt között megpróbálni békét teremteni, hanem tovább mélyíti a szakadékot, azt már megtapasztaltuk.
Hogy képtelen a kompromisszumokra, azt már megtapasztalhattuk.
De hogy segédkezet nyújtson a családon belüli erőszakhoz, akár a gyilkossághoz, ez már mindenféle emberi határon túl megy!

Engem nem az borzaszt el vele kapcsolatban, hogy mennyire alkalmatlan posztja betöltésére, sokkal inkább az, hogy ő ezt mennyire nem érzi!

Ha valamiért nagyon haragszom az SZDSZ-re, az az, hogy hozzájárultak a megválasztásához!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #13 Dátum: 2009.01.03., 13:07:18 »

Vasutasok?Hmm......
Szerintem is politikai irányítás alatt vannak.
Tudod,ez egy ördögi kör,mint ahogy nálunk a Volán csinálja.A vonat késik,nem várja meg a busz.
A busznak nincs utasa,a Volán azt mondja nem kifizetődő,megszünteti a járatot.
Az utas megérkezik az állomásra,nincs busz,hazamegy amivel tud.De nem vesz bérletet.Én sem.
A MÁV is sok utast veszít,ha megbízhatatlan a menetrendje,ha sokat sztrájkol.
Bár azt mondják,hogy nem a személyszállításból van a hasznuk,de a teherszállítást meg eladták.

Egy jó statisztikával azt bizonyítok be, amit akarok!
Csak a kérdéseket kell tudni megfogalmazni, és a megfelelő időben kell feletenni őket!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #12 Dátum: 2009.01.03., 13:05:58 »

Tudod,én is szoktam ilyesmire gondolni,mint Te a válaszod első felében.
Hogy olyasmiért hajtunk és idegeskedünk amiért nem kéne.
Lehet,hogy azt mondják rám,hogy igénytelen vagyok.De ez így nem igaz,inkább az igényeimet a lehetőségeimhez igazítom.A lehetőségeim közül pedig megpróbálom a tehetségemhez mérten a legjobbat választani.Volt az életemben jobb lehetőség ami mellett elmentem és ennek a következményeit most böjtölöm.
A 12 éves unokámmal is volt egy komoly beszélgetésem az igényeiről.
Gondolhatod mennyire örült nekem. shock

Nehéz ügy annak a megítélése, hogy mi is az igazi lehetőség?
Ameddig nem próbálunk ki valamit, addig nem tudjuk, milyen!
A lagnyagobb kérdés mindíg az, hogy ezért a "fenenagy" lehetőségért milyen árat kell adnunk?
Megéri-e nekünk?
És valóban lehetőség volt, lett volna, vagy csak elmúltával gondoljuk lehetőségnek?
Több hasonló helyzetből jöttem már ki úgy, amikor alaposan utánagondoltam, hogy bizony rosszabbul jártam volna.
Persze volt ellenköze is, amikor megragadtam, benne voltam, derült ki, hogy nem nekem volt lehetőség, hanem másnak, én meg elmentem a vágóhídra!
Naná, hogy gondoltam én is úgy, "kihagytam".
Aztán, valahogy mindíg sikerül megnyugtatni magam: ha tényleg lehetőség lett volna nekem, a 'belső hangom' nem ngedte volna, hogy elmenjek mellette!
Szóval, ne sajnáldd!
Gondold végig, aztán majd eldöntöd, helyesen jártál-e el!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #11 Dátum: 2009.01.03., 12:57:23 »

Azt mi is hamar megkapjuk mikor keveselljük a fizetést, hogy akinek nem tetszik elmehet.
Mi minimálbérért dolgozunk, de azt is ki kell termelni, meg persze mást is, a rezsit,a főnökök fizetését....stb. Szerintem vannak kifejezetten veszteséges vállalások. Azt mondják, hogy mindent el kell vállalni, hogy legyen munkánk. Van is, és ez jó. Nem tudom meddig, mert riogattak minket azzal, hogy januártól nagy változások lesznek.

A baj az, hogy ott nincs érdekvédelem, ahol kellene, ahol meg van, ott nem biztos az ténylegesen érdekvédelem, illetve kérdés, kinek az érdekét védik?!
Veszteséges vállalásokat persze, hogy tesz az ember!
Én is vállalok el olyan webes munkákat, amik igazából több időt emésztenek fel, mint amennyit szabadna (addig nem tudok mást csinálni, és ka kiszámolom, talán 100-150 ft-ra jön ki egy órai munka), de mégis megcsinálom. Nem azért, mert nem lenne más, hanem azért, mert azzal is tanulhatok valami újat!
Minden januárban változásokat mondanak, aztán sokszor nem jön semmi!
Olyan is előfordul, hogy nem mondanak semmit, aztán jön a változás, vagy nem kell a változászhoz januárnak lenni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2008.12.31., 18:35:02 »

Vasutasok?Hmm......
Szerintem is politikai irányítás alatt vannak.
Tudod,ez egy ördögi kör,mint ahogy nálunk a Volán csinálja.A vonat késik,nem várja meg a busz.
A busznak nincs utasa,a Volán azt mondja nem kifizetődő,megszünteti a járatot.
Az utas megérkezik az állomásra,nincs busz,hazamegy amivel tud.De nem vesz bérletet.Én sem.
A MÁV is sok utast veszít,ha megbízhatatlan a menetrendje,ha sokat sztrájkol.
Bár azt mondják,hogy nem a személyszállításból van a hasznuk,de a teherszállítást meg eladták.
Naplózva

Kiskacsa
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2008.12.31., 18:17:15 »

Azon pedig igazából nem csodálkozom, hogy kirugdalják a sztrájkolókat!
Nézdd meg a követeléseiket!
Részesedést akarnak olyan vagyonnak az eladásából, ami nem volt a tulajdonuk. Épeszű ember nem akar ilyet!
És mivel ugyanez a marhaság miatt folymatosan sztrájkveszély áll fenn, miközben az országnak is az lenne az érdeke, hogy minél többen vonaton utazzanak, egy maroknyi ostoba mindent megtesz azért, hogy az emberek ne akarjanak vonaton utazni! Eközben nagy mértékű béremelést akarnak.
Normális?

A MÁV 6(!)  vasúti szakszervezettel (szerintem az sem normális, hogy egy munakhelyen ennyi ingyenélő legyen) megegyezett közel 4%-os béremelésről, és az eddigi évi 250.000,- (!) forintos béren kívüli juttatás felemeléséről. Igaz, hogy csak 20.000,- Ft emelés történt, de kérdezem kellő tisztelettel: ki mennyibéren kívüli juttatást kap?

Megvallom őszintén, nagy valószínűséggel magam sem csinálnám másképp!
Volt az életemnek olyan szakasza, amikor -még vállalkozóként- majd' 20 embernek adtam munkát. Egyszer ott is volt egy ex katonatiszt, aki csoportvezetői beosztásában behergelte az embereket béremelés ügyben. (A minimálbér 2 - 2,5 szeresét keresték nálam, az illető +5%-ot is kapott, mert vezető volt!) No, akkor én is megkérdeztem, ki nem elégedett a fizetésével, mert akkor holnaptól kereshet egy jobban fizető állást. Arra is találtam módot, hogy a csoportvezetőt azonnali hatállyal eltávolítsam.

Szóval a hőbörgéshez nem kell ész, a problémák megoldásához viszont igen!
Már, ha az ún. szakszervezetet nem politikai párt irányítja!

Azt mi is hamar megkapjuk mikor keveselljük a fizetést,hogy akinek nem tetszik elmehet.
Mi minimálbérért dolgozunk,de azt is ki kell termelni,meg persze mást is,a rezsit,a főnökök fizetését....stb.Szerintem vannak kifejezetten veszteséges vállalások.Azt mondják,hogy mindent el kell vállalni,hogy legyen munkánk.Van is,és ez jó.Nem tudom meddig,mert riogattak minket azzal,hogy januártól nagy változások lesznek.
Naplózva

Kiskacsa
Kiskacsa
Még mindig újonc?
Hős tag
*****

Karma: +3/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 186


Kacsa


Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2008.12.31., 18:05:47 »

Minden bizonnyal érdemesebb egy Palesztín - Izrael háborúról tudósítani, hiszen ott sok a vér! Sok a borzalom, a rom, a halott, a sebesült.
Ha ezt nézed, rájössz, nekünk itt nem olyan rossz!
Nem lövik szét a házadat, meleg van a lakásodban, együtt vagy a családoddal, nem kell azon izgulni, ha valaki lemegy a boltba, visszajön-e, nem lesz-e terrorista akció áldozata!
Ehhez képest a vasutassztrájk lófütty!

Az már más kérdés, hogy ebben a háborúban hol van az igazság!
Hiszen Gázát Izrael a '60-as években, háborúban foglalta el. Mit hitt? Hogy a palesztinok birka módjára tűrik?
Mi sem tudtuk megemészteni Trianont, még a mai napig sem!
Nem volt véletlen, hogy a németek oldalára álltunk a II. Világháborúban, ahol is a Jaltai egyezménnyel keményen a fejünkbe verték a leckét!
A gazdaságunk jelenlegi kiszolgáltatott helyzete részben ezeknek is köszönhető!



Tudod,én is szoktam ilyesmire gondolni,mint Te a válaszod első felében.
Hogy olyasmiért hajtunk és idegeskedünk amiért nem kéne.
Lehet,hogy azt mondják rám,hogy igénytelen vagyok.De ez így nem igaz,inkább az igényeimet a lehetőségeimhez igazítom.A lehetőségeim közül pedig megpróbálom a tehetségemhez mérten a legjobbat választani.Volt az életemben jobb lehetőség ami mellett elmentem és ennek a következményeit most böjtölöm.
A 12 éves unokámmal is volt egy komoly beszélgetésem az igényeiről.
Gondolhatod mennyire örült nekem. shock
Naplózva

Kiskacsa
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #7 Dátum: 2008.12.31., 11:55:55 »

Azon pedig igazából nem csodálkozom, hogy kirugdalják a sztrájkolókat!
Nézdd meg a követeléseiket!
Részesedést akarnak olyan vagyonnak az eladásából, ami nem volt a tulajdonuk. Épeszű ember nem akar ilyet!
És mivel ugyanez a marhaság miatt folymatosan sztrájkveszély áll fenn, miközben az országnak is az lenne az érdeke, hogy minél többen vonaton utazzanak, egy maroknyi ostoba mindent megtesz azért, hogy az emberek ne akarjanak vonaton utazni! Eközben nagy mértékű béremelést akarnak.
Normális?

A MÁV 6(!)  vasúti szakszervezettel (szerintem az sem normális, hogy egy munakhelyen ennyi ingyenélő legyen) megegyezett közel 4%-os béremelésről, és az eddigi évi 250.000,- (!) forintos béren kívüli juttatás felemeléséről. Igaz, hogy csak 20.000,- Ft emelés történt, de kérdezem kellő tisztelettel: ki mennyibéren kívüli juttatást kap?

Megvallom őszintén, nagy valószínűséggel magam sem csinálnám másképp!
Volt az életemnek olyan szakasza, amikor -még vállalkozóként- majd' 20 embernek adtam munkát. Egyszer ott is volt egy ex katonatiszt, aki csoportvezetői beosztásában behergelte az embereket béremelés ügyben. (A minimálbér 2 - 2,5 szeresét keresték nálam, az illető +5%-ot is kapott, mert vezető volt!) No, akkor én is megkérdeztem, ki nem elégedett a fizetésével, mert akkor holnaptól kereshet egy jobban fizető állást. Arra is találtam módot, hogy a csoportvezetőt azonnali hatállyal eltávolítsam.

Szóval a hőbörgéshez nem kell ész, a problémák megoldásához viszont igen!
Már, ha az ún. szakszervezetet nem politikai párt irányítja!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Itthon történt  |  Hazánkban történt (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Ahogy én gondolom...
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!