Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 13:12:35
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1561 1562 [1563] 1564 1565 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125888 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80667 Dátum: 2013.06.14., 12:41:52 »

Kis fiam aki majd 190 cm magas. Dubai körutazásáról.

http://dubaiprogramok.com/nyertesunk-elmenybeszamoloja#.Ubop_VyDt98.facebook

 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2

Gratulálok a nyereményéhez, és köszönöm a beszámolót!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80666 Dátum: 2013.06.14., 12:36:38 »

Napfényes jó reggelt. Nálam már a nap is ragyog.

A hajnali-reggeli kapálás, a délelőtti fűnyírás és mindenféle nyesedék égetés után végre lerogyhattam a gép elé, hogy 4-ig kicsit itt is dolgozhassak.
No persze az ebéd még hátravan, de majd megeszegetem munka közben!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #80665 Dátum: 2013.06.14., 11:50:06 »


  Magamévá tettem Tetem! vigyor
Naplózva
Tetemgyári Láncfűrész
Törzstag
****

Karma: +37/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 430



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80664 Dátum: 2013.06.14., 09:17:04 »

A 421. számban megjelent írások
Naplózva

Tetemgyári Láncfűrész aki mostanában csak Dixi
csuhas
Vendég
« Válasz #80663 Dátum: 2013.06.14., 08:03:35 »

Jó reggelt!
A kakasom már türelmetlenkedik.

Leírva sokkal bonyolultabbnak tűnik, mint amilyen valójában lehet.

Mivel nekem is sikerült, nem lehet túl bonyolult.
Egy kicsit komolyabb, mint itt a Galériába fényképet feltölteni, de nagyjából ahhoz hasonló.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80662 Dátum: 2013.06.14., 07:19:43 »

Kedves Rovattársak !

Tegnap délben ünnepeltük Lilikét.

Többek között vettem neki egy legót (1 és 1/2 éves kortól ajánlott) babát, egy plüss-békát egy macit és egy tortát.
Mivel a legóban egy piros repülőgép is volt végig azzal játszott, s nem a babával.
Kapott persze tortát is gyertyával. Szüleitől is, meg tőlem is.
Továbbá anyai ágon megrajzoltam a családfáját azzal, hogy az apai oldal felmenőit  Máténak, azaz vejemnek kell kitölteni.

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80661 Dátum: 2013.06.14., 07:13:04 »

Alapvetően napos idő lesz gomolyfelhőkkel, de az ország nagy részén nem várható csapadék. Kis eséllyel azonban az Északi-középhegységben egy-egy zápor kialakulhat. A Dunántúl nyugati felén az északnyugati szél nagyobb területen megerősödik, sőt a reggeli órákban a Fertő-tó környékén átmenetileg viharos széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon 24 és 28, a Duna vonalától keletre 28 és 30 fok között várható. Késő estére 19, 24 fok közé hűl le a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80660 Dátum: 2013.06.14., 06:35:38 »

Nehéz a bányászok élete, de könnyű a Vitézynek. Ne turkálna az órában.

Bányász családból származik. A kőbányász is bányász...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80659 Dátum: 2013.06.14., 06:32:21 »

No sikerült.
Ami a leírásokban nem szerepelt, vagy csak az én figyelmemet kerülte el: Ha részletes keresés után hibaüzenetet kapsz, és a törölt partíciók előtt D mint Deleted  betű van, akkor azt a partíciót kell kiválasztani amelyikről vissza szeretnéd szerezni az adatokat és lenyomni a P, R, vagy E betűt annak megfelelően, hogy a partíció korábban elsődleges (primary), logikai (logical), vagy kiterjesztett (Extended) volt-e. Ha ezt sikerül eltalálni, akkor már megjelenik a könyvtárszerkezet, ki lehet jelölni, hogy mit szeretnél másolni. A „hová szeretnéd másolni”-val nekem a Parted Magic-kel meggyűlt a bajom, a Xubuntu Live-val simán felcsatoltam a mentéshez létrehozott virtuális merevlemezt és könnyedén oda is navigáltam. Hát igen, *buntut napi rendszerességgel használok, azon könnyeben eligazodom.

Jó reggelt!
A kakasom már türelmetlenkedik.

Leírva sokkal bonyolultabbnak tűnik, mint amilyen valójában lehet.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #80658 Dátum: 2013.06.14., 06:23:20 »

Szia Józsi nem csak a vendégek között vagy hanem a szereplők között is.

       Mint "turkáló"!!!!!!!!!!   vigyor   Nagytaps2
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80657 Dátum: 2013.06.14., 06:06:44 »

Kis fiam aki majd 190 cm magas. Dubai körutazásáról.

http://dubaiprogramok.com/nyertesunk-elmenybeszamoloja#.Ubop_VyDt98.facebook
Én soha nem voltam ilyen szerencsés. Itthon végig izgultam az útjukat. Egész éjjel nem aludtam még le nem szálltak befutóra. Azért nem írtam a kifutót, mert az eltávott jelent. Odafele volt annyi esze a pilótának hogy Irakon keresztül elkerülte Sziriát,Bagdadot és a végén csak átugrottak Dubayba. Olyan volt mintha Tihanyból átröppentek volna B.szántódra.
Csak a távolság legalább 500 km.
Éppen mennek egy kis medencés pancsikálásra
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80656 Dátum: 2013.06.14., 05:43:09 »

Szia Józsi nem csak a vendégek között vagy hanem a szereplők között is.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #80655 Dátum: 2013.06.14., 05:41:04 »

Nehéz a bányászok élete, de könnyű a Vitézynek. Ne turkálna az órában.

           Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80654 Dátum: 2013.06.14., 05:33:51 »

Kis fiam aki majd 190 cm magas. Dubai körutazásáról.

http://dubaiprogramok.com/nyertesunk-elmenybeszamoloja#.Ubop_VyDt98.facebook
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80653 Dátum: 2013.06.14., 05:25:27 »

Na ha mindennek a vége is jó.


           !
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80652 Dátum: 2013.06.14., 05:22:45 »

Napfényes jó reggelt. Nálam már a nap is ragyog.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #80651 Dátum: 2013.06.13., 23:33:23 »

No én rászántam azt a pár percet és a Xubuntu-12.04.2-i386 lemezképbe integráltam a programot. Ez szerintem minden gépen elindul, még a PAE-t nem támogató processzorral rendelkező őskövületeken is. Mivel a program integrálva van a lemezképbe, nem kell internetkapcsolatot sem létesítenem a telepítéséhez. Ha úgy adódik, csak kiírom egy lemezre, elolvasom az elmentett használati útmutatót (ha kell el is vihetem magammal mobilon, vagy akár ki is lehet nyomtatni), zsebre vágom a pendrive-om és már kezdődhet is a mentőangyalkodás. (Vagy mondjuk egy laptopot is be lehet dobni az autóba és akkor onnan is lehet olvasni a lépéseket, meg lehet ráhúzni a pendrive-ról a kimentett adatokat.)
Jöhet a következő fázis: Virtuális gépbe két winchester szimulálása. Az egyikre egy rendszer telepítése külön ADAT partícióval (azon néhány veszendőbe szánt fájl elhelyezése), majd pedig új operációs rendszer telepítése a teljes winchester felhasználásával. Ezután a most készített TestDiskes Xubuntu Live mountolása... sudo testdisk... a helyreállítani kívánt adatok kimásolása a második merevlemezre a program használatával. Ha ezt párszor eljátszom, begyakorlom, akkor valószínűleg már éles helyzetben sem lesz szükségem az amúgy nem túl bonyolult leírásra.

Egy másik, bár nem képes, de igencsak érthető leírás: http://ubuntu.hu/node/28650#comment-313627

No sikerült.
Ami a leírásokban nem szerepelt, vagy csak az én figyelmemet kerülte el: Ha részletes keresés után hibaüzenetet kapsz, és a törölt partíciók előtt D mint Deleted  betű van, akkor azt a partíciót kell kiválasztani amelyikről vissza szeretnéd szerezni az adatokat és lenyomni a P, R, vagy E betűt annak megfelelően, hogy a partíció korábban elsődleges (primary), logikai (logical), vagy kiterjesztett (Extended) volt-e. Ha ezt sikerül eltalálni, akkor már megjelenik a könyvtárszerkezet, ki lehet jelölni, hogy mit szeretnél másolni. A „hová szeretnéd másolni”-val nekem a Parted Magic-kel meggyűlt a bajom, a Xubuntu Live-val simán felcsatoltam a mentéshez létrehozott virtuális merevlemezt és könnyedén oda is navigáltam. Hát igen, *buntut napi rendszerességgel használok, azon könnyeben eligazodom.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80650 Dátum: 2013.06.13., 21:07:18 »

Nehéz a bányászok élete, de könnyű a Vitézynek. Ne turkálna az órában.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #80649 Dátum: 2013.06.13., 19:40:55 »

Ez érdekes, megér egy kis kutakodást. Bár egy korábbi balul sikerült eset után megtanultam, hogy az időszakonkénti mentés mennyire fontos, mégis érdemes tudni ezt a technikát, mert egy vírus képes érdekes dolgokat produkálni!  vigyor
(Bár két winchesterrel és megfelelő jumpereléssel csodákra lehet képes az ember...  H���t )

No én rászántam azt a pár percet és a Xubuntu-12.04.2-i386 lemezképbe integráltam a programot. Ez szerintem minden gépen elindul, még a PAE-t nem támogató processzorral rendelkező őskövületeken is. Mivel a program integrálva van a lemezképbe, nem kell internetkapcsolatot sem létesítenem a telepítéséhez. Ha úgy adódik, csak kiírom egy lemezre, elolvasom az elmentett használati útmutatót (ha kell el is vihetem magammal mobilon, vagy akár ki is lehet nyomtatni), zsebre vágom a pendrive-om és már kezdődhet is a mentőangyalkodás. (Vagy mondjuk egy laptopot is be lehet dobni az autóba és akkor onnan is lehet olvasni a lépéseket, meg lehet ráhúzni a pendrive-ról a kimentett adatokat.)
Jöhet a következő fázis: Virtuális gépbe két winchester szimulálása. Az egyikre egy rendszer telepítése külön ADAT partícióval (azon néhány veszendőbe szánt fájl elhelyezése), majd pedig új operációs rendszer telepítése a teljes winchester felhasználásával. Ezután a most készített TestDiskes Xubuntu Live mountolása... sudo testdisk... a helyreállítani kívánt adatok kimásolása a második merevlemezre a program használatával. Ha ezt párszor eljátszom, begyakorlom, akkor valószínűleg már éles helyzetben sem lesz szükségem az amúgy nem túl bonyolult leírásra.

Egy másik, bár nem képes, de igencsak érthető leírás: http://ubuntu.hu/node/28650#comment-313627
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80648 Dátum: 2013.06.13., 16:44:34 »

....
Tegnap előtt a TestDiskkel ismerkedtem meg. Érdekes kis program. Ha egy telepítés során valaki véletlenül az egész merevlemezt leformázza, akkor azokról a részekről, melyek még csak formázás alá kerültek, de nem lettek felülírva, nyerhető vele vissza a korábbi állomány. Mivel általában az operációs rendszer a HD elejére kerül, így a teljes veszettnek hitt adatállomány megmentésére jó esély van, ami nagy szó. Noha velem ilyen még nem fordult elő, de hallottam már ilyen esetekről, virtuális gépen tervezem is, hogy kipróbálom, begyakorlom.

Ez érdekes, megér egy kis kutakodást. Bár egy korábbi balul sikerült eset után megtanultam, hogy az időszakonkénti mentés mennyire fontos, mégis érdemes tudni ezt a technikát, mert egy vírus képes érdekes dolgokat produkálni!  vigyor
(Bár két winchesterrel és megfelelő jumpereléssel csodákra lehet képes az ember...  H���t )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 1561 1562 [1563] 1564 1565 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!