Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.16., 13:43:25
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1562 1563 [1564] 1565 1566 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125600 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80645 Dátum: 2013.06.13., 16:38:16 »

Ahogy az árvíz elhagyja Budapestet, mint ha megfeledkeznénk róla hogy további segítségre van szükség. Messze még a határ és a rend csinálás. A sok homok maradhat a gátakon. Szükség van még a rengeteg helyre állításra, de szűnik a segítség.

És ne felejtsük el, hogy Gemencnél átszakadt a gát...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80644 Dátum: 2013.06.13., 16:37:16 »


              Jó reggelt!

            13.-a van,de csütörtök.

            Ma szambázás a permetezőgéppel. Most nem csalogatok senkit.

            Bár egy jó pincehideg borocskával megkínálom a látogatót!   buli

Én holnap este fogok permetelni. Délelőttre fűnyírást terveztem a fák alatt, és a szokásos kapálást a szőlősor és a kerítés között. Szeretném, ha holnap még tudnék zöldet adni a tyúkoknak! Jobban tojnak.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80643 Dátum: 2013.06.13., 16:35:26 »

Matekból át kell venni, hogy kell szorozni vagy osztani  törtet törttel. Hogy kitűnő legyen a bizije.



              Ó

Akkor drukkolok neki!!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80642 Dátum: 2013.06.13., 16:34:36 »

Csütörtökön legfeljebb keleten, délkeleten alakulhat ki elszórtan zápor, alapvetően azonban már sok lesz a napsütés. Mérséklődik a szél, csak északkeleten lehetnek még élénk lökések, szinte mindenhol újra 25°C fölé emelkedik a hőmérséklet.

A hajnali kapálgatás után átmentem Komámékhoz kicsit fűkaszálni. Sajnos a cseresznye még éretlen, de már nem sok kell neki!
Viszont örömmel tapasztaltam, hogy a lila eper már erősen érik, így aztán szedtem is gyorsan egy jó adaggal, és egy részét megettük, másik felét beleborítottam a cefrébe!  táncika
A délutáni itthoni elfoglaltság borsószedés és pucolás lesz; Okszi holnap viszi a gyerekeknek.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #80641 Dátum: 2013.06.13., 09:45:50 »

LILIKE MA 1 ÉVES.
Délben megyek köszönteni.

Vidám délutánt!
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80640 Dátum: 2013.06.13., 08:23:50 »

LILIKE MA 1 ÉVES.
Délben megyek köszönteni.
Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #80639 Dátum: 2013.06.13., 07:48:29 »

Nem nagyon szoktam idézeteket ide másolgatni, de úgy éreztem, ezt meg kell osztanom Veletek!

"A főiskola első napján a professzorunk bemutatta magát, majd megkért minket, hogy mutatkozzunk be valakinek, akit eddig nem ismertünk. Felálltam, körülnéztem, amikor valaki enyhén megérintette a vállam. Hátrafordultam, és egy ráncos, öreg hölgy nézett rám mosolyogva, beragyogva ezzel az egész osztályt. Így szólt: - Szia jóképű. A nevem Rose. 87 éves vagyok. Megölelhetlek?
Nevettem, és lelkesen válaszoltam:
- Még szép, hogy meg!
Erre ő barátságosan megszorongatott.
- Miért van ön a főiskolán, már ilyen fiatal, ártatlan korban?- kérdeztem. Viccesen azt válaszolta:
- Azért vagyok itt, hogy találjak egy gazdag férjet, megházasodjak, és gyerekeket csináljak.
- De most komolyan- mondtam. Kíváncsi voltam, mi motiválta őt, hogy egy ekkora kihívást vállaljon ennyi idősen.
- Mindig arról álmodtam, hogy befejezem a főiskolát és végre eljött az ideje!- mondta.
Az órák után elsétáltunk a társalgóba, és megosztottunk egy csokiturmixot. Gyorsan összebarátkoztunk. A következő három hónapban, minden nap együtt mentünk haza és rengeteget beszélgettünk. Mindig azt képzeltem, hogy egy időutazáson veszek részt, amikor az életbölcseleteiről mesélt. Az év során Rose az egyetem egyik szimbólumává vált, és bárkivel, akivel találkozott, gyorsan összebarátkozott. Szeretett kiöltözni, és szórakoztatta, hogy a többiek felfigyeltek rá. A szemeszter végén elhívtuk Rose-t a foci bankettre. Sosem felejtem el, amit akkor tanított nekünk. Felkonferálták és a színpadra lépett. Ahogy elkezdett beszélni, leejtette a három kártyáját a földre. Egy kicsit zavarban volt és a mikrofonra támaszkodva azt mondta:
- Elnézést, egy kicsit ideges vagyok. Feladtam a sört a böjt miatt és ez a whisky kicsinál! Sosem fogom rendbe szedni ezeket a lapokat, szóval hadd mondjam el fejből amit tudok!
Ahogy nevettünk, megköszörülte a torkát és így folytatta:
- Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot. A fiatalságnak, boldogságnak és sikernek összesen négy titka van. Nevess sokat és minden nap találj humort az életedben! Kell, hogy legyen egy álmod! Ha elveszted az álmaid, meghaltál. Annyi olyan embert ismerünk, akik úgy járnak-kelnek a földön, hogy halottak és még csak nem is tudnak róla! Hatalmas különbség van aközött, hogy felnősz és aközött, hogy megöregszel. Ha 19 éves vagy, és egész évben csak fekszel az ágyban, anélkül, hogy valami hasznosat csinálnál, akkor is húsz éves leszel. Jelenleg 87 éves vagyok, és ha egész évben az ágyban fekszem, én is 88 leszek. Mindenki megöregedhet. Nem kell hozzá tehetség vagy képesség. Ahhoz, hogy felnőj, mindig meg kell találni a lehetőséget a változásban. Ne sajnálj semmit! A felnőttek általában nem sajnálnak semmit, amit megtettek, inkább azt, amit nem tettek meg. Csak azok félnek a haláltól, akik azt sajnálják, hogy nem is éltek.
A beszédét azzal zárta, hogy bátran elénekelte „ A rózsa” című dalt.
Mindannyiunkat megkért, hogy tanuljuk meg a szövegét és éljük át a mindennapjainkban.
Év végén Rose befejezte a főiskolát, amit már olyan régen elkezdett. Egy héttel a diplomaosztó után meghalt. Békésen, álmában. Több mint kétezer főiskolás tanuló érkezett a temetésére, hogy tisztelegjen a csodálatos hölgynek, aki példát mutatott, hogy sose késő azzá válni, aki lenni akartál. Ha ezt elolvastad, kérlek küldd el ezeket a kedves szavakat a barátaidnak, családodnak! Élvezni fogják!
Ezek a szavak terjesztik Rose emlékét.
EMLÉKEZZ: MEGÖREGEDNI KÖTELEZŐ,
FELNŐNI VISZONT VÁLASZTÁS KÉRDÉSE!
Abból élünk, amit kapunk, úgy élük, ahogy adunk."

Jó kis írás. Azt nem tudom, hogy a helyszínválasztás mennyire volt tudatos, vagy csak megérzés sugallta, mindenesetre egybevág a megfigyelésemmel.

Az ember amikor megszületik, akkor az aktuális legmodernebb világba kerül, és annak minden elemét tanulja meg, nő bele. Természetesek számára a legújabb technikai vívmányok, a nyelv legfrissebb változatát beszéli... Már korábban is hallottam róla, hogy például a keresztrejtvény-fejtés és az olvasás mennyire segítheti a szellemi frissesség megmaradását. Aztán később ez egy saját tapasztalattal is kiegészült, történt ugyanis, hogy majd tizenöt év szünet után visszakerültem az iskolapadba. Először nehezen ment az új dolgok befogadása, lassan csikorogtak a fogaskerekek, de aztán csak lendületbe jöttem, végül teljes egészében kitűnő bizonyítvánnyal végeztem. Történt közben még valami: Észrevettem magamon, hogy a tanulás hatására az egész világlátásom változott meg, fogékonyabb lettem más dolgokra is, olyan volt mintha visszafiatalodtam volna, sokkal jobban éreztem magam a bőrömben.
Alaposan elgondolkodtam a dolgon és arra jutottam, hogy kortól függetlenül a fiatalt és az öreget leginkább az különbözteti meg egymástól. hogy az egyik nyitott bármire, hajlandó bármit megtanulni, a másik meg nem. A fiatalos idősek fogékonyak az új dolgokra, modern eszközöket használnak, képben vannak a napi történésekkel kapcsolatban, míg vannak például öreges fiatalok, akik máris megrekedtek öt évvel ezelőtti önmaguknál, elkezdtek betokosodni.
A memória karbantartása is fontos dolog, de a fiatalon maradás igazi kulcsa az új dolgok tanulása. Én erre jutottam. És igyekszem is folyton minél több új dolgot megtanulni. A múlt hónapban létrehoztam egy weboldalt. Korábban ezt is valami nagy dolognak gondoltam, ami kivételes tudású emberek privilégiuma. Könnyebben ment, mint feltételeztem, és úgy néz ki működik.
Tegnap előtt a TestDiskkel ismerkedtem meg. Érdekes kis program. Ha egy telepítés során valaki véletlenül az egész merevlemezt leformázza, akkor azokról a részekről, melyek még csak formázás alá kerültek, de nem lettek felülírva, nyerhető vele vissza a korábbi állomány. Mivel általában az operációs rendszer a HD elejére kerül, így a teljes veszettnek hitt adatállomány megmentésére jó esély van, ami nagy szó. Noha velem ilyen még nem fordult elő, de hallottam már ilyen esetekről, virtuális gépen tervezem is, hogy kipróbálom, begyakorlom.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80638 Dátum: 2013.06.13., 07:44:44 »

LILIKE MA 1 ÉVES.
Délben megyek köszönteni.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80637 Dátum: 2013.06.13., 07:43:59 »

Üdvözlöm Antal nevű író olvasó hallgatóinkat nevük napján.
AKInek a második neve Antal az is köszöntessék !
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80636 Dátum: 2013.06.13., 06:45:55 »

  Pincehideg Fanta van,de itthon.  A bor hidd el jobb!
 
Nem tudom mert nem ismerem a permetlét, de a borjadat sem. Gaz-ember is csak ígérgeti hogy kóstoljam meg a borját.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80635 Dátum: 2013.06.13., 06:40:08 »

Üdvözlöm Antal nevű író olvasó hallgatóinkat nevük napján.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80634 Dátum: 2013.06.13., 06:38:08 »

Ahogy az árvíz elhagyja Budapestet, mint ha megfeledkeznénk róla hogy további segítségre van szükség. Messze még a határ és a rend csinálás. A sok homok maradhat a gátakon. Szükség van még a rengeteg helyre állításra, de szűnik a segítség.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #80633 Dátum: 2013.06.13., 06:34:38 »

Szia Józsi. Pince hideg coca cola van-e. Meg ne idd a permetlét.

  Pincehideg Fanta van,de itthon.  A bor hidd el jobb!
 
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80632 Dátum: 2013.06.13., 06:27:22 »


              Jó reggelt!

            13.-a van,de csütörtök.

            Ma szambázás a permetezőgéppel. Most nem csalogatok senkit.

            Bár egy jó pincehideg borocskával megkínálom a látogatót!   buli
Szia Józsi. Pince hideg coca cola van-e? Meg ne idd a permetlét.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #80631 Dátum: 2013.06.13., 06:23:54 »



              Jó reggelt!

            13.-a van,de csütörtök.

            Ma szambázás a permetezőgéppel. Most nem csalogatok senkit.

            Bár egy jó pincehideg borocskával megkínálom a látogatót!   buli
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80630 Dátum: 2013.06.13., 06:20:43 »

Matekból át kell venni, hogy kell szorozni vagy osztani  törtet törttel. Hogy kitűnő legyen a bizije.



              Ó
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80629 Dátum: 2013.06.13., 06:12:37 »

Csak a Pilátus-t  szégyenlem
Ismét  jó reggelt. Az év 164. napján.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80628 Dátum: 2013.06.13., 06:11:12 »

Csütörtökön legfeljebb keleten, délkeleten alakulhat ki elszórtan zápor, alapvetően azonban már sok lesz a napsütés. Mérséklődik a szél, csak északkeleten lehetnek még élénk lökések, szinte mindenhol újra 25°C fölé emelkedik a hőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80627 Dátum: 2013.06.12., 21:21:59 »


Olvasta valaki Szabó Magdától   Az ajtó  c. kőnyvet?  táncika

Csak a Pilátus-t  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #80626 Dátum: 2013.06.12., 21:20:38 »



Olvasta valaki Szabó Magdától   Az ajtó  c. kőnyvet?  táncika
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1562 1563 [1564] 1565 1566 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!