Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.25., 17:17:03
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1666 1667 [1668] 1669 1670 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126548 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #78569 Dátum: 2013.03.18., 14:23:14 »

Hózik!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #78568 Dátum: 2013.03.18., 12:48:54 »

Ha felhomályosítanál, mi volt 2003. julius. 1.-én ? _morcos megolazideg_

Mióta város?
Naplózva
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #78567 Dátum: 2013.03.18., 12:29:47 »


Abban az időben még Te is tudtad, hogy miért fordulsz a nők után!  bee

Kérdésedre válaszolva: 2003. július 1. óta

Ha felhomályosítanál, mi volt 2003. július 1-én? _morcos megolazideg_
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #78566 Dátum: 2013.03.18., 12:28:19 »

Tele gyomorral ne is gyere, de tele demizsonnal annál inkább!  vigyor

Üres gyomorral jöhetsz nyugodtan, van még pár macska-kutya, majd összedobunk valamit enni Neked is!  vigyor


Tudtam, hogy Rád számíthatok.....

 hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78565 Dátum: 2013.03.18., 11:41:59 »

Telegyomorral minek kanyarodnék ?
Majd, ha kínoz az éhség, három napi koplalás után.
Egyébként Albertirsa mióta város ? Mikor utoljára ott jártam, (1954) egy csóró kis falu volt, sáros utcákkal, petroleum lámpákkal, sok csóró, részeges polgárral. Ennyit fejlődött volna ?

 hahota

Tele gyomorral ne is gyere, de tele demizsonnal annál inkább!  vigyor

Üres gyomorral jöhetsz nyugodtan, van még pár macska-kutya, majd összedobunk valamit enni Neked is!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78564 Dátum: 2013.03.18., 11:39:18 »

Telegyomorral minek kanyarodnék ?
Majd, ha kínoz az éhség, három napi koplalás után.
Egyébként Albertirsa mióta város ? Mikor utoljára ott jártam, (1954) egy csóró kis falu volt, sáros utcákkal, petroleum lámpákkal, sok csóró, részeges polgárral. Ennyit fejlődött volna ?

 hahota


Abban az időben még Te is tudtad, hogy miért fordulsz a nők után!  bee

Kérdésedre válaszolva: 2003. július 1-e óta.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #78563 Dátum: 2013.03.18., 11:37:31 »

Nem tévedtem meg  vigyor , a gondolatjelek megint kötőjelek voltak. A mobilba épített Symbian nem támogat helyesírás ellenőrzést, és még csak gondolatjel sincs benne. Én igyekszem javítani a hibákat, s mivel tudom, hogy (jogosan!) ez az egyik vesszőparipád, szükségesnek éreztem megjegyezni, hogy nem tunyaságom, vagy nemtörődömségem okán lett ismét rövidke az a vonal, hanem mert egyéb lehetőség híján voltam. Persze, mondhatnád, van még két választási lehetőségem, miért nem azok közül választottam..... és igazad lenne... de eszembe sem jutott, amikor meg igen, nos... akkor valóban már nem akartam kicserélni.  szégyenlem Pedig hülyeség volt, ezt az egészet megspórolhattam volna vele!  uuuhhh

Az irodalmi rovat helyesírási hibái nehéz feladat elé állítanak! Magam is élek néha a költői szabadság azon eszközével, hogy a valamely egyéb szempont okán a helyesírási szempontot háttérbe szorítom; a nyelvhelyességi szempontoknak nem egészen megfelelő fogalmazással, írásmóddal nyomatékosítani, vagy egyéb figyelemfelhívást eszközölni kívánnék... Persze természetesen a tojás „tolyás”-ként való leírása nem férhet bele a költői szabadságba, ez tény.

Nos akkor még egyszer: Hozzászólásban elmegy, azért még sose szóltam, nem is fogok.
Persze az, ha van rá energiád,  lehetőséged még erre is odafigyelni, dicséretes!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78562 Dátum: 2013.03.18., 11:34:17 »

Persze mindezt teszem az érdekedben, a népszerűségem rovására, hiszen pontosan tudom, hogy nyilván azért vannak ott ezek a hibák egy általad készített weboldalon, mert a megrendelődnél átmennek. Azonban én azzal is tisztában vagyok, ha szeretnék csináltatni egy weboldalt, akkor persze ezt szeretném minél olcsóbban megúszni, tehát árajánlatokat, referenciákat kérnék be.
Az olcsóbban azt jelenti, hogy kevesebb pénzért szeretnék hozzájutni egy profi weboldalhoz.
Ha referenciaként megkapnám tőled az általad üzemeltetett weboldalak linkjeit, és azokon ilyen a megrendelőknél még elférő hibákkal találkoznék, akkor azt mondanám magamnak: – Ez lehet, hogy olcsóbb, de bizony amatőr is!
Meggyőződésem tehát, hogy ezeknek a hibáknak az eltűrésével, ugyan nem közvetve érzékelhető módon, de mégiscsak pénztől esel el.
Én a vállalkozásomat már hogy hirdetném olyan oldalon, melynek a weboldal készítője által jelzett részében helyesírási hiba van, vagy amely komoly tipográfiai hiányosságban szenved?! Az nem reklám lenne számomra, vagy a cégemnek, hanem lejáratás.

Ez az én nézőpontom.

A tipográfiára mondhatod, hogy könnyű nekem, én tanultam valamennyit, de az emberek amúgy se tudják mi a szabály, nem kell ezzel foglalkozni.
A tipográfia olyan mint a KRESZ, igazából a tapasztalatok sokaságán alapul. A nagy sárga vasaló nehezen áll meg, ezért neki van elsőbbsége. A gyorsabb úton közlekedő autó nehezebben áll meg, ezért neki van elsőbbsége. A gyalogosnak komoly baja lesz, ha elütik, ezért a zebrán neki van elsőbbsége.
Egy jogosítvánnyal nem rendelkező utas is meg tudja állapítani, ha valaki rosszul vezet.
Így van ez egy oldal kinézetével is. Lehet, hogy valaki nem ismeri a szabályokat, de ránéz és érzi, hogy valami nincs rendjén, nem stimmel. Nehéz olvasni, úgy kell kibogarászni a lényeget, csúnya.

Nagyon elmentünk a weboldal irányába, ahol egyetlen szóval sem vitattam semmit mindazokból, amiket leírtál, sőt, ha emlékezetem nem csal, még kértem is a segítségedet! Pontosan abból a szempontból, azokból a szempontokból, amiket itt leírtál. Én szeretném, ha pl. a viadukt.hu olyan oldal lenne, ahol a vállalkozások között Te is szívesen jelennél meg a sajátoddal! ÉS tudom, hogy ehhez nem szabad olyannak lennem, mint amilyen sok másik, ahol (bár ingyen), de a vállalkozó saját maga végzi a beírást, netán önmaga készíti el saját weboldalát! Mert ezt a honlapot >> még én készítettem, és bár átadtam a belépéshez szükséges ismeretanyagot, az oldal tulajdonosa mégsem tett semmit azóta, hogy az oldal elkészült! A képek hiányának az az oka, hogy kérték, vegyem le a képeket, mert azok az előd cégnél készültek. Az már innentől kezdve valóban az ő hibájuk, hogy a további aktualizálást úgy végezték el, ahogy (viszont ha ránézel pl. erre az oldalra, fogod tudni, melyik részét készítettem én, és melyiket a tulajdonos, aki ezzel költséget akart megtakarítani)!
Ez a másik honlap >> szintén az én terveim szerint készült, azonban itt is átkérte magának a tulaj az aktualizálást. Természetesen amikor én elkezdtem, akkor nem így nézett ki!
És ezek csak azok, amik az úgynevezett ingyenes honlapépítő portálokon jelennek meg!
Páran nem akarnak ezzel foglalkozni ( bozsikft.hu; uniotrans.hu; akkudoktor.hu ), ott nekem is fontos, hogy minél kevesebb hiba legyen a dolgokban, de ha a tulajdonos ragaszkodik valami olyan megoldáshoz, amit nem teljes mellszélességgel pártolok, akkor is meg kel csinálnom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #78561 Dátum: 2013.03.18., 10:47:01 »

Nehezen ért ide, mert onnan még 17 km-re van a város.  vigyor

Legközelebb ne integess, hanem kanyarodj!  _cupp

Telegyomorral minek kanyarodnék ?
Majd, ha kínoz az éhség, három napi koplalás után.
Egyébként Albertirsa mióta város ? Mikor utoljára ott jártam, (1954) egy csóró kis falu volt, sáros utcákkal, petroleum lámpákkal, sok csóró, részeges polgárral. Ennyit fejlődött volna ?

 hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78560 Dátum: 2013.03.18., 09:53:29 »

Javíts ki, ha rosszul tudom, de fórum-hozzászólásban előforduló hibáért ritkán morgolódom, néha ugyan általánosságban szóvá teszem, hogy amennyiben lehetőség van rá, lehetne használni olyan böngészőt, melyben van helyesírást támogató alkalmazás.

Lehet, hogy az téveszt meg téged, hogy hozzászólásban jelzem, ha  hibát látok irodalmi rovatban megjelent írásban, weboldal készítőjeként elkövetett szövegben, weboldal kinézetében, vagy cikként megjelentetett irományban.

Nem azonos súlyú dolgok ezek.

Nem tévedtem meg  vigyor , a gondolatjelek megint kötőjelek voltak. A mobilba épített Symbian nem támogat helyesírás ellenőrzést, és még csak gondolatjel sincs benne. Én igyekszem javítani a hibákat, s mivel tudom, hogy (jogosan!) ez az egyik vesszőparipád, szükségesnek éreztem megjegyezni, hogy nem tunyaságom, vagy nemtörődömségem okán lett ismét rövidke az a vonal, hanem mert egyéb lehetőség híján voltam. Persze, mondhatnád, van még két választási lehetőségem, miért nem azok közül választottam..... és igazad lenne... de eszembe sem jutott, amikor meg igen, nos... akkor valóban már nem akartam kicserélni.  szégyenlem Pedig hülyeség volt, ezt az egészet megspórolhattam volna vele!  uuuhhh

Az irodalmi rovat helyesírási hibái nehéz feladat elé állítanak! Magam is élek néha a költői szabadság azon eszközével, hogy a valamely egyéb szempont okán a helyesírási szempontot háttérbe szorítom; a nyelvhelyességi szempontoknak nem egészen megfelelő fogalmazással, írásmóddal nyomatékosítani, vagy egyéb figyelemfelhívást eszközölni kívánnék... Persze természetesen a tojás „tolyás”-ként való leírása nem férhet bele a költői szabadságba, ez tény.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #78559 Dátum: 2013.03.18., 09:47:16 »

Ha még szükség van a heti hetesre
most
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #78558 Dátum: 2013.03.18., 09:16:12 »

Javíts ki, ha rosszul tudom, de fórum-hozzászólásban előforduló hibáért ritkán morgolódom, néha ugyan általánosságban szóvá teszem, hogy amennyiben lehetőség van rá, lehetne használni olyan böngészőt, melyben van helyesírást támogató alkalmazás.

Lehet, hogy az téveszt meg téged, hogy hozzászólásban jelzem, ha  hibát látok irodalmi rovatban megjelent írásban, weboldal készítőjeként elkövetett szövegben, weboldal kinézetében, vagy cikként megjelentetett irományban.

Nem azonos súlyú dolgok ezek.

Persze mindezt teszem az érdekedben, a népszerűségem rovására, hiszen pontosan tudom, hogy nyilván azért vannak ott ezek a hibák egy általad készített weboldalon, mert a megrendelődnél átmennek. Azonban én azzal is tisztában vagyok, ha szeretnék csináltatni egy weboldalt, akkor persze ezt szeretném minél olcsóbban megúszni, tehát árajánlatokat, referenciákat kérnék be.
Az olcsóbban azt jelenti, hogy kevesebb pénzért szeretnék hozzájutni egy profi weboldalhoz.
Ha referenciaként megkapnám tőled az általad üzemeltetett weboldalak linkjeit, és azokon ilyen a megrendelőknél még elférő hibákkal találkoznék, akkor azt mondanám magamnak: – Ez lehet, hogy olcsóbb, de bizony amatőr is!
Meggyőződésem tehát, hogy ezeknek a hibáknak az eltűrésével, ugyan nem közvetve érzékelhető módon, de mégiscsak pénztől esel el.
Én a vállalkozásomat már hogy hirdetném olyan oldalon, melynek a weboldal készítője által jelzett részében helyesírási hiba van, vagy amely komoly tipográfiai hiányosságban szenved?! Az nem reklám lenne számomra, vagy a cégemnek, hanem lejáratás.

Ez az én nézőpontom.

A tipográfiára mondhatod, hogy könnyű nekem, én tanultam valamennyit, de az emberek amúgy se tudják mi a szabály, nem kell ezzel foglalkozni.
A tipográfia olyan mint a KRESZ, igazából a tapasztalatok sokaságán alapul. A nagy sárga vasaló nehezen áll meg, ezért neki van elsőbbsége. A gyorsabb úton közlekedő autó nehezebben áll meg, ezért neki van elsőbbsége. A gyalogosnak komoly baja lesz, ha elütik, ezért a zebrán neki van elsőbbsége.
Egy jogosítvánnyal nem rendelkező utas is meg tudja állapítani, ha valaki rosszul vezet.
Így van ez egy oldal kinézetével is. Lehet, hogy valaki nem ismeri a szabályokat, de ránéz és érzi, hogy valami nincs rendjén, nem stimmel. Nehéz olvasni, úgy kell kibogarászni a lényeget, csúnya.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #78557 Dátum: 2013.03.18., 08:21:18 »


               Akela!

          Itt vagyok! Túléltem!!!!  Végre teázhatok!

          Szevasz mindenki! bee
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #78556 Dátum: 2013.03.18., 08:20:46 »

Ha nálad nem jelentkeztek, akkor addigra megoldották eszerint. Amikor sikerült az aggódó nagymamával beszélnem, felírta a számodat, és mondta, hogy továbbítja a gyerekeknek. Megköszönte és elsírta magát, hogy milyen sokan jelentkeztünk segíteni. Tehát gondolom addigra már valami másik lehetőség - vagy ugyanaz (Csuhi ne bomolj, mobilról vagyok!) - körvonalazódott. Ilyen esetben nem mindig kap visszajelzést az ember. Nagyon köszönöm, hogy rendelkezésünkre álltál, hogy számíthatok Rád!  köszi_2

Javíts ki, ha rosszul tudom, de fórum-hozzászólásban előforduló hibáért ritkán morgolódom, néha ugyan általánosságban szóvá teszem, hogy amennyiben lehetőség van rá, lehetne használni olyan böngészőt, melyben van helyesírást támogató alkalmazás.

Lehet, hogy az téveszt meg téged, hogy hozzászólásban jelzem, ha  hibát látok irodalmi rovatban megjelent írásban, weboldal készítőjeként elkövetett szövegben, weboldal kinézetében, vagy cikként megjelentetett irományban.

Nem azonos súlyú dolgok ezek.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #78555 Dátum: 2013.03.18., 08:14:33 »

Akela. Macska és a delfin. Ilyen nincs
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #78554 Dátum: 2013.03.18., 08:07:00 »

Helló mindenkinek.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #78553 Dátum: 2013.03.18., 07:56:57 »

Hétfőn beborul az ég és egyre többfelé ered el az eső, nagyobb menyiség a nyugati és középső országrészben várható. Napközben +3 +9 C fok, hajnalban -9 -2 C fok várható.
 Erős hidegfronti hatás terheli szervezetünket. Fejfájás, ingerültség, vérnyomás-ingadozás jelentkezhet.

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78552 Dátum: 2013.03.18., 07:53:04 »


  Kedves Fórum lakótársak!

 Megvolt a finom ebéd, gombapörkölt galuskával. / A gombát én szedtem /
Van még pár dobozzal a fagyasztóban belőle.
 Délután voltam a leányoméknál, most értem haza. Látom, hogy aggódtatok, hát jelentem, jól vagyok!

   Most megyek aludni. Jó éjszakát Néktek is!  _cupp   bye bye

Naná, nogy aggódtunk! Az agit-prop szerint Tatabánya környékén már megoldottak mindent, Te meg úrta kelsz...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78551 Dátum: 2013.03.18., 07:46:10 »

Ma délután kirándultunk egyet a feleségemmel, mert nem láttuk még a Kálvin teret, mióta a metróépítés miatt szétbombázták.
Ahhoz képest, hogy milyen goromba idő volt, egész sokan jártak arra, sőt meg is álltak egy időre.
Az időjáráshoz képest sokan, de ahhoz képest, hogy mire számítottam, elég kevesen...

Nekem legjobban Imre, a "Munkaügyek" biztonsági őre tetszett, mint Vik... akarom mondani diktátor.

Sok jóból kimaradok, mióta eljöttem Pestről. Tegnap nekem is lett volna kedvem ott téblábolni kicsit, de fel nem akartam autózni ezért. Az esőnapi koncert sosem olyan, mint az eredeti!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78550 Dátum: 2013.03.18., 07:40:51 »

Aki! Aztán mi lett azzal a kisgyermekes családdal? mit tudsz róluk? Kaptál vissza valamilyen jelzést?
Köszönöm, hogy megkerestél!


Ha nálad nem jelentkeztek, akkor addigra megoldották eszerint. Amikor sikerült az aggódó nagymamával beszélnem, felírta a számodat, és mondta, hogy továbbítja a gyerekeknek. Megköszönte és elsírta magát, hogy milyen sokan jelentkeztünk segíteni. Tehát gondolom addigra már valami másik lehetőség - vagy ugyanaz (Csuhi ne bomolj, mobilról vagyok!) - körvonalazódott. Ilyen esetben nem mindig kap visszajelzést az ember. Nagyon köszönöm, hogy rendelkezésünkre álltál, hogy számíthatok Rád!  köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 1666 1667 [1668] 1669 1670 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!