Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.16., 18:33:39
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1968 1969 [1970] 1971 1972 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125609 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #72525 Dátum: 2012.10.22., 05:26:09 »

És találtam az Ubuntu felhasználói térképén egy albertirsai srácot, aki (d.n. AKI...) öt éve van regisztrálva a fórumon, tehát igencsak tapasztalt Linuxosnak mondható. Igaz az önkéntes segítségnyújtásra hajlandó nincs bejelölve nála, de ilyen alapon én meg rajta se vagyok a térképen...
Ha szerencsénk van, Ő is annál a szolgáltatnál van, akinél te.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72524 Dátum: 2012.10.22., 05:08:12 »

Nem aggódom, csak várom a magyar Ubuntut, aztán menni fog, mint karika csapás!  vigyor
Az ablakos esetében azért 1xű a dolgom, mert ő érzékeli az eszközt, és rááll. Lehet, hogy az ubinál nekem kell megadnom. Ez akkor fog kiderülni, ha el tudom olvasni a kérdést. Addig viszont nem. Az angol szótáramat kölcsön adtam a Komámnak, aki elvitte magával Angliába, ahol dolgozik. Nekem maradt az internetes fordítás, ami, valljuk be őszintén, net kapcsolat nélkül meglehetősen nehézkes...  vigyor

Rákattantam a témára rendesen!  vigyor
Friss telepítés után az XP valóban magától érzékeli az eszközt vagy előbb telepíteni kell a szolgáltatód oldaláról elérhető RASPPPOE_99.ZIP mappa tartalmát (belekukkantottam, van abban .INF .DLL .SYS. .HTM de még .EXE fájl is, szóval egy komplett driver)?
Mert ha telepítened kell XP alatt drivert, akkor lehet, hogy ennek a ritka és speciális internetkapcsolatnak a drivere érthető módon nincs benne az Ubuntu telepítőlemezében, az ugyanúgy mint a Win alatt, külön fel kellene tenni.

Persze itt már csak jobbára elméleti síkon, talán csak úgy magamba beszélve sorjázom a szerintem felmerülni látszó lehetőségeket, hiszen még a kiinduló információt sem erősítetted meg.
Ha már úgy is fantáziálok, akkor nyugodtan belevihetek még egy bizonytalansági tényezőt a dologba.
Olvasgattam a fórumokat, kattintgattam, és azon kaptam magam, hogy az  Ubuntu szoftverközpont által feldobott egyik program rövidke tájékoztatóját olvasom:

PPP over Ethernet meghajtó
Ingyenes

A  'PPP over Ethernet egy protokoll, amelyet sok ADSL-es internet-szolgáltató használ. Ez a csomag teszi lehetővé, hogy azokhoz az szolgáltatókhoz csatlakozz.


Mondjuk én ezt 12.10 alatt találtam, nem pedig a 10.04-ben, (megnéztem és a 10.04.4 LIVE CD-ben alapból benne van a ppp; pppconfig; és pppoeconf csomag, lehet tehát hogy ez is elegendő, csak valamit nem jó helyre irkálsz be, de lehet az is, hogy a tegnap átküldött 12.04-el ilyen szempontból jobban járnál)).

Ha meg mégis valamiféle csomagot kell majd feltenni, az ugye érdekes lesz abból a szempontból, hogy az Ubuntu telepítővel jelenleg nincs interneted. Ekkor két megoldási lehetőséget tudok elképzelni:
1. Mivel a Windows-zal van most is internetkapcsolatod, leszeded azzal a szükséges csomagot (vagy csomagokat), amiket kiteszel egy pendrive-ra és felteszed onnan.
2. Lehet hogy ennél egyszerűbb volna valahol máshol feltenni az Ubuntut, ott ahol van egy egyszerűbben kezelhető és gyorsabb net, pláne akkor, ha esetleg megvan, hogy biztosan milyen plusz csomagot kell feltenned a netd működéséhez.
Ha közelebb nem találsz ilyen helyet, akkor szerény hajlékunkat fel tudom neked ajánlani társadalmi hasznosításra.

Aztán ha megvan a telepítés és sikerült működésre bírni az irsai netet is, akkor  én mindenképp feltenném a Kende Krisztián jóvoltából rendelkezésünkre álló Systemback nevű alkalmazást, először készítenék vele egy visszaállítási pontot, majd pedig egy Live rendszert, amit aztán gyorsan ki is írnék lemezre. Ha birtokodban van egy ilyen lemez, akkor bármikor vissza tudod a mentéskori állapotot állítani, ez egy ilyen esetben még fokozottabban hatalmas segítség tud lenni, bár jól jön az akkor is, ha ilyen fránya net gond nincs, csak egyszerűen és könnyedén feltett az ember egy rendszert, beállítgatta magának, feltette rá a számára még szükséges programokat, és elmenti ezt az állapotot, amihez gikszer esetén sokkal hamarabb vissza tud térni, mintha elölről végig kellene zongoráznia egy telepítést, még akkor is, ha ez Ubuntu esetében azért nem olyan nagy macera.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72523 Dátum: 2012.10.22., 04:06:45 »


No erre az elhatározásra jutottam!
A csatlakozást telepítés nélkül próbáltam meg, lehet, hogy ez sem tett jót!  vigyor
A magyar anyagot levettem pendire, majd átírom CD-re, ha kicsomagoltam. Erre nem ma fog sor kerülni...  H���t Minden esetre azért látod, sikerült felkeltened az érdeklődésemet, és ez már nem semmi!   vigyor

Most lett meg a szükséges körülmény, az hogy kellene egy jogtiszta oprendszer a vállalkozási környezetbe és naná hogy nem bánnád, ha ez ingyenes. Nekem volt jogtiszta XP a cégnél használatos gépemen, azt mégis megszabadultam tőle, de nálam az volt az ok, hogy az Ubuntu jobb, nagyságrendekkel gyorsabban fut.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72522 Dátum: 2012.10.22., 04:02:09 »

shock
 vigyor
A jelenlegi számlázóm ingyenes, vírusvédelmem a Comodo, szintén ingyenes, a pdr olvasáshoz a Foxit readert használom, szintén nem kerül pénzbe....
Na, mindegy, azért ki fogom bírni, vélhetően nem visz csődbe!  vigyor

És azt honnan tudjuk, hogy az  például nem menne el Wine-nal? Nagyon hamar lemondtál az ingyenes számlázóról.
Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #72521 Dátum: 2012.10.21., 20:59:35 »

Halihó!


      Nem vesztem el, csak gomba szezon van.
 Termelem be a fagyasztóba télire.
 Aztán négy napos szünet, meg az unokák, túrák ,  Stb......

Szóval zsúfolt lett ez a hétvége, és még nincs vége.   buli

Jó pihenést mindnyájatoknak !  bye bye

Ine     _cupp
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72520 Dátum: 2012.10.21., 19:32:11 »

        Akelácska!

       Kivasaltam,minden gyürődés mentes!!!
   
       Készül a tyúk leves és a barika pörkölt!

        Hozdd a vasalni valót,megoldom! _cupp

Aranyos vagy, de az enyém még szárad.  köszi_2
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72519 Dátum: 2012.10.21., 19:05:49 »

Jövő hét szombatról vasárnap virradóra óra és idő vissza állítás.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72518 Dátum: 2012.10.21., 18:52:01 »

Ez így szerintem kevés. Nagyjából megvan fejben a téma, de ahhoz hogy bele tudjam illeszteni, hogy valóban segíteni is tudjanak nekünk kicsit több kellene.

Csatlakozás az internetre Ubuntu 10.04.3 Live CD-ről.

Egy kedves barátomnak küldtem egy Ubuntu lemezt, hogy több mint évtizednyi ablakokon való világhálóra történő kitekintés után ismerkedjen az Ubuntuval. Mivel nekem nagyon bejött ez a rendszer, most már Ő is kíváncsi rá, hamarosan le is szeretné cserélni az egyik gépén lévő XP-t erre, (vagy a 12.04-re, annak magyar nyelvű képfájlját ezekben a percekben igyekszik letölteni).
Be is tette a Live CD-t, a futási sebesség még így is nagyon tetszik neki, de már itt az elején rögtön elakadtunk, mert internetkapcsolatot nem tudott létesíteni.
Internet előfizetése ennél a szolgáltatónál van. A szolgáltató oldalán Linuxhoz nem találtunk segítséget, de a még a Windowsos útmutatók is elérhetetlenek.

Tapasztalati alapon a következőket tudjuk:


Most  kellene az, hogy milyen eszközhöz és milyen módon csatlakozik a számítógép (ez megvan: wan miniporton), aztán pedig tiszta telepítés után az internetkapcsolat Windowson történő létrehozásának részletes leírása, aztán jöhet amit már szintén megadtál: a működő internetkapcsolat tulajdonságairól tudjuk, hogy Windows alatt PPPoE eszközzel, PPP kiszolgáló típussal, TCP/IP átvitellel csatlakozik és a hitelesítéshez az van írva, hogy MD5 CHAP, ezen felül meg van adva a  a kiszolgáló IP-je.. Ide még jó lenne néhány adat, például, hogy hová kell beírni a felhasználónevet és a jelszót, meg minden amit csak a Win-ből ki tudsz olvasni.
És akkor jöhet is a kérdés:
A fenti információk alapján azt szeretnénk megtudni, mit hogyan és hol kell beállítani, megadni az Ubuntun, hogy csatlakozni tudjon az internethez?
Minden ötletet, meglátást előre is köszönök!


Aztán megpróbálok majd közvetíteni a felek között, hacsak nem lesz hamarosan egy új AKI... felhasználónevű tagja az Ubuntu fórumnak, mert hát az se lenne baj, ha egyenesben tudnának menni az információk.  Kacsint

De mondok én mást is. Én bizony megzargatnám azt a fránya szolgáltatót is, hátha adnak ők is valamilyen információt.



No erre az elhatározásra jutottam!
A csatlakozást telepítés nélkül próbáltam meg, lehet, hogy ez sem tett jót!  vigyor
A magyar anyagot levettem pendire, majd átírom CD-re, ha kicsomagoltam. Erre nem ma fog sor kerülni...  ::_)Minden esetre azért látod, sikerült felkeltened az érdeklődésemet, és ez már nem semmi!   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72517 Dátum: 2012.10.21., 18:48:03 »

Jó hát végül is nem olyan vészes havi egy ezres, ha csak azt nézem, hogy mennyi egy pénztárgép, aztán azt se lehet megúszni. A számlázóprogramot a Windows esetében is ki kell hogy fizesd, de legalább az oprendszered meg még egy rakat programod (az irodai alkalmazástól kezdve a CD és DVD író programon át akár a pdf készítőig) lesz ingyen, és megmarad az a pénz is amit vírusirtó szoftverre kellene költened.

 shock
 vigyor
A jelenlegi számlázóm ingyenes, vírusvédelmem a Comodo, szintén ingyenes, a pdr olvasáshoz a Foxit readert használom, szintén nem kerül pénzbe....
Na, mindegy, azért ki fogom bírni, vélhetően nem visz csődbe!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #72516 Dátum: 2012.10.21., 17:32:28 »

Nem aggódom, csak várom a magyar Ubuntut, aztán menni fog, mint karika csapás!  vigyor
Az ablakos esetében azért 1xű a dolgom, mert ő érzékeli az eszközt, és rááll. Lehet, hogy az ubinál nekem kell megadnom. Ez akkor fog kiderülni, ha el tudom olvasni a kérdést. Addig viszont nem. Az angol szótáramat kölcsön adtam a Komámnak, aki elvitte magával Angliába, ahol dolgozik. Nekem maradt az internetes fordítás, ami, valljuk be őszintén, net kapcsolat nélkül meglehetősen nehézkes...  vigyor

Ez így szerintem kevés. Nagyjából megvan fejben a téma, de ahhoz hogy bele tudjam illeszteni, hogy valóban segíteni is tudjanak nekünk kicsit több kellene.

Csatlakozás az internetre Ubuntu 10.04.3 Live CD-ről.

Egy kedves barátomnak küldtem egy Ubuntu lemezt, hogy több mint évtizednyi ablakokon való világhálóra történő kitekintés után ismerkedjen az Ubuntuval. Mivel nekem nagyon bejött ez a rendszer, most már Ő is kíváncsi rá, hamarosan le is szeretné cserélni az egyik gépén lévő XP-t erre, (vagy a 12.04-re, annak magyar nyelvű képfájlját ezekben a percekben igyekszik letölteni).
Be is tette a Live CD-t, a futási sebesség még így is nagyon tetszik neki, de már itt az elején rögtön elakadtunk, mert internetkapcsolatot nem tudott létesíteni.
Internet előfizetése ennél a szolgáltatónál van. A szolgáltató oldalán Linuxhoz nem találtunk segítséget, de a még a Windowsos útmutatók is elérhetetlenek.

Tapasztalati alapon a következőket tudjuk:


Most  kellene az, hogy milyen eszközhöz és milyen módon csatlakozik a számítógép (ez megvan: wan miniporton), aztán pedig tiszta telepítés után az internetkapcsolat Windowson történő létrehozásának részletes leírása, aztán jöhet amit már szintén megadtál: a működő internetkapcsolat tulajdonságairól tudjuk, hogy Windows alatt PPPoE eszközzel, PPP kiszolgáló típussal, TCP/IP átvitellel csatlakozik és a hitelesítéshez az van írva, hogy MD5 CHAP, ezen felül meg van adva a  a kiszolgáló IP-je.. Ide még jó lenne néhány adat, például, hogy hová kell beírni a felhasználónevet és a jelszót, meg minden amit csak a Win-ből ki tudsz olvasni.
És akkor jöhet is a kérdés:
A fenti információk alapján azt szeretnénk megtudni, mit hogyan és hol kell beállítani, megadni az Ubuntun, hogy csatlakozni tudjon az internethez?
Minden ötletet, meglátást előre is köszönök!


Aztán megpróbálok majd közvetíteni a felek között, hacsak nem lesz hamarosan egy új AKI... felhasználónevű tagja az Ubuntu fórumnak, mert hát az se lenne baj, ha egyenesben tudnának menni az információk.  Kacsint

De mondok én mást is. Én bizony megzargatnám azt a fránya szolgáltatót is, hátha adnak ők is valamilyen információt.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72515 Dátum: 2012.10.21., 16:43:42 »

Jó hát végül is nem olyan vészes havi egy ezres, ha csak azt nézem, hogy mennyi egy pénztárgép, aztán azt se lehet megúszni. A számlázóprogramot a Windows esetében is ki kell hogy fizesd, de legalább az oprendszered meg még egy rakat programod (az irodai alkalmazástól kezdve a CD és DVD író programon át akár a pdf készítőig) lesz ingyen, és megmarad az a pénz is amit vírusirtó szoftverre kellene költened.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72514 Dátum: 2012.10.21., 16:32:12 »


Nem tudom, megnézem, de az ilyen programok általában nem felelnek meg az APEH előírásoknak.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72513 Dátum: 2012.10.21., 14:19:49 »

Egy kis népi hagyomány és én vagyok a nép. Ha Orsolya napján szép az idő, akkor az karácsonyig meg is marad.
Nálam szép az idő, az ablak hőmérő 46° -ot mutat. A lakásban hűvösebb van.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #72512 Dátum: 2012.10.21., 13:57:17 »

Sőt, könyvjelzőztem!
Erről írtam, hogy 10 + ÁFA!

http://ubuntu.hu/node/19874#comment-211728

Ez miért nem jó?
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72511 Dátum: 2012.10.21., 12:59:42 »

Már megtaláltam!  vigyor

Sőt, könyvjelzőztem!
Erről írtam, hogy 10 + ÁFA!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72510 Dátum: 2012.10.21., 12:58:47 »

Alapértelmezett .pdf olvasóként a dokumentummegjelenítő telepszik fel, de választhatsz több ilyen alkalmazás közül is, a példa kedvéért ott van a adobe programja, ami acroread névre hallgat, és Microsoft fontok (benne vannak az Ubuntu korlátozott extrák csomagban, amit amúgy is ajánlatos feltenni) telepítésével együtt még a legmegátalkodottabb ablakos platformról érkező ilyen típusú dokumentumokkal is lazán megbirkózik.

Azért meglepődnék, ha nem lenne ingyenes számlázó program.

Már megtaláltam!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72509 Dátum: 2012.10.21., 12:58:02 »

      Kissé furcsa,de IGEN!!!!!!!!!!! buli

 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #72508 Dátum: 2012.10.21., 12:16:39 »

Most már csak egy számlázó program kell, és elméletben összeállt az a gép, amire nagy nyilvánosság előtt szükségem lehet:
Linux op. rendszer, OpenOffice irodai alkalmazás, nyomtató, GIMP fényképszerkesztő, és a számlázó program.
Ezzel már ki lehet menni az utcára, inden jogtiszta.
Már csak valami .pdf olvasó kell, de azt hiszem ezzel sem lehet probléma.
Egyéb dolgom nincs is, mint megtanulni használni...  H���t H���t

Alapértelmezett .pdf olvasóként a dokumentummegjelenítő telepszik fel, de választhatsz több ilyen alkalmazás közül is, a példa kedvéért ott van a adobe programja, ami acroread névre hallgat, és Microsoft fontok (benne vannak az Ubuntu korlátozott extrák csomagban, amit amúgy is ajánlatos feltenni) telepítésével együtt még a legmegátalkodottabb ablakos platformról érkező ilyen típusú dokumentumokkal is lazán megbirkózik.

Azért meglepődnék, ha nem lenne ingyenes számlázó program.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72507 Dátum: 2012.10.21., 12:13:18 »

Ő a keresztlányom!  shock
 vigyor

Ha viszont másképp értelmezem a dolgokat, akkor rákérdezhetek?
 
GYŐZTÉL?   táncika

      Kissé furcsa,de IGEN!!!!!!!!!!! buli
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72506 Dátum: 2012.10.21., 11:09:04 »

Számomra eddig sem volt szimpatikus a Gmail rendszere, de bizonyos dolgok miatt hasznosnak tűnt.
A rendszert továbbfejlesztették. Most még annyira sem tetszik! Egyre követhetetlenebb, kuszább és zagyvább számomra.
Ezért az ott levő leveleimet elmentem, és törlöm a fiókomat.
Egyszer mindennek eljön az ideje, és tudni kell lemondani bizonyos dolgokról.
Azt hiszem számomra most érkezett el az a pillanat, hogy lemondok a youtube-os hozzászólási jogomról, és azt hiszem, hogy a google analitics-ről is....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 1968 1969 [1970] 1971 1972 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!