Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.20., 13:24:11
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1970 1971 [1972] 1973 1974 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126112 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72487 Dátum: 2012.10.21., 08:07:38 »

Még a Windows-os útmutatót se lehet letölteni!  uuuhhh

No, akkor mindent tudsz a vidéki szolgáltatókról!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72486 Dátum: 2012.10.21., 08:06:49 »

Ilyen szemét voltam?!  shock
Ne haragudj, ezt nem lett volna szabad, hiszen a képességeid és jelenlegi tudásod által meg tudnál te birkózni azzal, hogy egy e-mail mellékleteként kapott óriásmellékletet letölts (este elindítod, reggelre még lassú internetkapcsolat  mellett is leér), aztán szükség szerint kicsomagolj és bootolható formában lemezre kiírj. Én meg túlságosan a tenyeremen hordozlak, szükségtelenül kiszolgállak, ezzel a lustaságba és az idő előtti öregedésbe taszítalak.  szégyenlem
DVD-t egyébként azért kaptál, mert ugyan a tartalom elfért volna egy CD-n is, de DVD-t a fizikai felépítéséből adódóan gyorsabban olvas a gép, így gyorsabb róla LIVE rendszert használni, illetve előbb végbemegy a telepítés is (bár nálad a lassú internetkapcsolat lesz a telepítés időtartamának legmeghatározóbb része, mert az a leggyengébb láncszem a rendszerben.)

Szóval mit akarsz? Fejlődni és fiatalodni, vagy kényelmeskedni és öregedni?
Próbáljuk meg először a számodra nehezebb, de neked hasznosabb utat: amint tudom elkészítem neked az óriás mellékletet, és elküldöm az elérhetőségét, meg ha igényled leírást a lemez kiírásával kapcsolatba. Aztán ha végleg elakadsz még mindig küldhetek kész lemezt.

Jó reggelt, szép napot!

Ok, megérkezett.
Becsült hátralevő idő: 4 óra, 14 perc...
Estére csak megleszünk valahogy....   vigyor
Aztán kiagyaljuk a többit.
Köszönöm!
 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72485 Dátum: 2012.10.21., 08:03:22 »

Jó reggelt
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72484 Dátum: 2012.10.21., 07:02:31 »

A pasi jól mondta, a dolgaidat a D-n kellene, hogy tartsd, a C-n csak a rendszernek kellene lennie, és akkor egy rendszerújrarakásnál nem tűnének el az adataid, nem kellene őket lementeni,..
Ha elraksz valamit, az akkor megy a C-re, ha úgy van beállítva, hogy a C-re menjen automatikusan, egyébként meg megkérdezi a gép hogy hova tegye, és oda teszi, ahová te ezt megadod neki mielőtt megnyomod a Mentés gombot.
Rakjunk már el együtt valami olyat amit nem szoktál megtalálni lépésről-lépésre együtt.
Szájbarágósan,aprólékosan, egyesével kérem a lépéseket, mert hülye vagyok hozzá, de szeretném veled együtt csinálni, de ez csak úgy fog menni, ha úgy írod le, hogy egy dedós is megértse. Lehet hogy egy csomószor vissza fogok kérdezni, légy hozzám türelmes.  köszi_2




Ha el akarok rakni egy fényképet eleve a C-t ajánlja fel. Én nagy ügyesen kijavítom D-re és úgy mentem. Erre mikor kiírja hogy hol van , naná hogy a C-n. Aztán egyiken sem találom. Régen a dokumentumokban voltak a képeim, most ha tallózok felad mondjuk10-15 képet holott százával vannak benne. Aztán mikor nem keresek akkor előjönnek. Tiszta hülye lett a gép. Vagy én?  uuuhhh
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72483 Dátum: 2012.10.21., 04:57:21 »

DVD-t küldtél....  H���t  vigyor

De, mivel ha már belekezdtem, csak át fogom rágni magam rajta -annál is (d.n. anális) inkább, mert a lapost ,,el akarom adni" a cégünknek, sőt, mivel tervezünk egy ,,bótot" is, oda kellene beállítani. Én pedig nem szeretnék azon rugózni senkivel, hogy hol a Win' számlája, regisztrált példány-e, stb.
Lényegesen 1xűbb a szabad felhasználású szoftverekkel felszerelkezni!
Igen, ehhez majd olyan számlázó programra is szükséges lesz, amelyik elfut Linux alatt....
Azért az istrángot nem fogom szaggatni, mert az üzlettel azt hiszem kivárom a november végét, hogy az esetleges karácsonyi forgalomból tudjak valamiféle bevételt realizálni....

Meg egy nyomtatóra ami elmegy Linux alatt! Itt nincs ám nyomtatóhoz CD, aztán meg next-> next-> finish, jól meg kell nézni, hogy van-e a nyomtatónak támogatása, vagy sem.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72482 Dátum: 2012.10.21., 04:52:39 »

Akikám!

Rólad sem felejtkeztem el. Az jutott eszembe, hogy te amellett az internetkapcsolat mellett, amit most is használsz raktad már újra a Windowsodat. Ha ez így van, akkor abból simán el lehet indulni. Szóval ott a friss és ropogós ablakos, hogyan tovább, mire kattintasz, milyen beállításokat adsz meg?
Ha ezt sikerülne részletesen, lépésről-lépésre felidézni, akkor megtalálható volna, hogy az Ubuntun mit kell és hol beállítani.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72481 Dátum: 2012.10.21., 04:47:51 »

Látom Csuhás elment  al_vos
Mindig tudtam hogy egy zseni vagy, köszönöm a segítséget.   köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2

Nincs mit!
Dehogy vagyok zseni, csak merek kattintgatni az egérrel és igyekszem megjegyezni melyik kattintásnak mi az eredménye. Ennyi.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72480 Dátum: 2012.10.21., 04:45:26 »

A nevükre nem,kivéve a Néró-t, de nem találom a képeimet a dokumentumokban, de időnként előjönnek, tudtam a képeket kicsinyíteni-nagyítani, voltak fordító programok, letöltő programok, aztmonta a pasi,hogy a "D" oldalt használjam erre mindedn amit elrakopk rihtig a "C" olodalra megy,de utána ott sem találom meg. Tiszta zavar az egész 30 rongyért.  uuuhhh megolazideg_ n_e_m_m_e_g_y

A pasi jól mondta, a dolgaidat a D-n kellene, hogy tartsd, a C-n csak a rendszernek kellene lennie, és akkor egy rendszerújrarakásnál nem tűnének el az adataid, nem kellene őket lementeni,..
Ha elraksz valamit, az akkor megy a C-re, ha úgy van beállítva, hogy a C-re menjen automatikusan, egyébként meg megkérdezi a gép hogy hova tegye, és oda teszi, ahová te ezt megadod neki mielőtt megnyomod a Mentés gombot.
Rakjunk már el együtt valami olyat amit nem szoktál megtalálni lépésről-lépésre együtt.
Szájbarágósan,aprólékosan, egyesével kérem a lépéseket, mert hülye vagyok hozzá, de szeretném veled együtt csinálni, de ez csak úgy fog menni, ha úgy írod le, hogy egy dedós is megértse. Lehet hogy egy csomószor vissza fogok kérdezni, légy hozzám türelmes.  köszi_2

Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72479 Dátum: 2012.10.21., 04:33:14 »

A csuszka a O-n van  és szól a zene.  kicsi taps
Igaz recseg, de szól
Ott kell hagynom a O-n ?

Ismét egy nehéz kérdés, hiszen nem vagyok ott, így nem látom a körülményeket. Ha vizuálisan nézed, akkor a hang intenzitásával együtt mozognia kell az oszlopnak is, nekem az a tapasztalatom, hogy akkor van jól beállítva a rendszer, ha halkabb hangoknál a zöld mezőben mozog, de hangosabbaknál azért el-el ugrik a pirosba.
Szóval ha lejátszik a gép éppen egy erőteljesebb zenét, de úgy látod, hogy nem mozdul ki még időszakosan sem a jel a piros tartományba, akkor mozgathatod a csúszkát felfelé.
Viszont ha úgy látod a Movie Maker-ben, hogy  zenelejátszás közben végig az egész oszlop fényesen világít, akkor a rendszer túl van vezérelve, ilyenkor lejjebb kellene húzni a csúszkát. Na most te azt mondod, hogy nálad már most is nullán van, ezt tehát mondjuk nem lehetne lejjebb venni. Akkor valahol máshol van túl magasra állítva a hangerő, azt kellene megkeresni és ott lejjebb venni. Ez lehet akár a médialejátszód is, vagy a hangbeállításoknál valamelyik csúszka,.. Nem egyszerű ezt innen megmondani, jóval könnyebb, ha a kezem között van a gép és tudok kattintgatni, és még a hangszóró hibáját se zártuk ki.... Mindenesetre jegyezd fel egy papírra, hogy hol és mit állítasz, mi a kiinduló érték, hogy vissza lehessen állítani, aztán kísérletezz nyugodtan.
Aztán ha ott visszavetted és mondjuk megszűnt a recsegés, viszont túl halk, akkor meg emitt a sztereó keverőnél a jelszintet lehet hogy majd feljebb kell venni a nulláról...
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72478 Dátum: 2012.10.20., 22:50:12 »

Látom Csuhás elment  al_vos
Mindig tudtam hogy egy zseni vagy, köszönöm a segítséget.   köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72477 Dátum: 2012.10.20., 22:44:19 »

START/ Minden program/ Windows Movie Maker
Eszközök/ Kísérőszöveg az idősorhoz
Több beállítás megjelenítése/ Bemeneti hangcsatorna: Sztereó keverő

Ha most a bemeneti szint csúszkája nem nullán van, és megy valamilyen hangot adó dolog a gépen, akkor normális esetben a hangerő meglétét, váltakozását a csúszka melletti téglalap alakú kijelzőn vizuálisan is érzékelned kell. Ha így van akkor valószínűleg a hangszóró a ludas.

A csuszka a O-n van  és szól a zene.  kicsi taps
Igaz recseg, de szól
Ott kell hagynom a O-n ?
Naplózva
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #72476 Dátum: 2012.10.20., 22:38:22 »

START/ Minden program/ Windows Movie Maker
Eszközök/ Kísérőszöveg az idősorhoz
Több beállítás megjelenítése/ Bemeneti hangcsatorna: Sztereó keverő

Ha most a bemeneti szint csúszkája nem nullán van, és megy valamilyen hangot adó dolog a gépen, akkor normális esetben a hangerő meglétét, váltakozását a csúszka melletti téglalap alakú kijelzőn vizuálisan is érzékelned kell. Ha így van akkor valószínűleg a hangszóró a ludas.

Sziasztok!

Akela!  Ne add fel , ezt én is egyszer végig zongoráztam Csuhással, a végén siker koronázta erőfeszítésünket.  köszi_2

 bye bye  al_vos
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72475 Dátum: 2012.10.20., 22:35:15 »

Emlékszel azoknak a programoknak a nevére amik hiányoznak?

A nevükre nem,kivéve a Néró-t, de nem találom a képeimet a dokumentumokban, de időnként előjönnek, tudtam a képeket kicsinyíteni-nagyítani, voltak fordító programok, letöltő programok, aztmonta a pasi,hogy a "D" oldalt használjam erre mindedn amit elrakopk rihtig a "C" olodalra megy,de utána ott sem találom meg. Tiszta zavar az egész 30 rongyért.  uuuhhh megolazideg_ n_e_m_m_e_g_y
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72474 Dátum: 2012.10.20., 22:27:29 »

Sehol egy árva sárga folt.  n_e_m_m_e_g_y

Ez jó hír, akkor a szoftveres hibát kizárhatjuk.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72473 Dátum: 2012.10.20., 22:25:50 »

Mióta nyáron kicserélték a Wincsit, azóta semmit nem találok, eltüntek a letöltött programok, amiket tudtam használni. Rémes az egész gép,pedig 10 rongyot fizettem az adatmentésért.  uuuhhh

Emlékszel azoknak a programoknak a nevére amik hiányoznak?
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72472 Dátum: 2012.10.20., 22:23:04 »

START/ Minden program/ Windows Movie Maker
Eszközök/ Kísérőszöveg az idősorhoz
Több beállítás megjelenítése/ Bemeneti hangcsatorna: Sztereó keverő

Ha most a bemeneti szint csúszkája nem nullán van, és megy valamilyen hangot adó dolog a gépen, akkor normális esetben a hangerő meglétét, váltakozását a csúszka melletti téglalap alakú kijelzőn vizuálisan is érzékelned kell. Ha így van akkor valószínűleg a hangszóró a ludas.
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72471 Dátum: 2012.10.20., 22:03:56 »


Átdugtam a másik lukba, nagy recsegések között volt néhány hangfoszlány is.  kicsi taps  De nem értékelhető.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72470 Dátum: 2012.10.20., 21:35:24 »

És hang volt rajta újratelepítés után?
Nem lehet hogy rossz lyukba van dugva a hangszóró csatlakozója?
Indíts el egy youtube videót és dugdosd át másik lehetőségekbe szépen sorban.
Aztán ha semmi, akkor dugd vissza oda ahol eddig volt.
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72469 Dátum: 2012.10.20., 20:49:01 »

Mióta nyáron kicserélték a Wincsit, azóta semmit nem találok, eltüntek a letöltött programok, amiket tudtam használni. Rémes az egész gép,pedig 10 rongyot fizettem az adatmentésért.  uuuhhh
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72468 Dátum: 2012.10.20., 20:45:41 »


Sehol egy árva sárga folt.  n_e_m_m_e_g_y
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1970 1971 [1972] 1973 1974 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!