Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 04:19:18
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2037 2038 [2039] 2040 2041 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125791 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #71147 Dátum: 2012.09.13., 05:24:03 »


          Jó reggelt!

       Megérkezett az eső!  Vihar nincs. Fájások vannak!

      Elmúlik!
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #71146 Dátum: 2012.09.13., 04:48:15 »

Jó reggelt
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Ket
Száj-
Hős tag
*****

Karma: +31/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 619


Brumm a fejbe :)


Profil megtekintése
« Válasz #71145 Dátum: 2012.09.13., 00:06:11 »

Éééééééééééés sziasztok!  bye bye
Naplózva

Bonbonier
Ket
Száj-
Hős tag
*****

Karma: +31/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 619


Brumm a fejbe :)


Profil megtekintése
« Válasz #71144 Dátum: 2012.09.13., 00:05:45 »

Figyelj egy kicsit:
1. Szedem a boltban a szőlőt, megcsíp a darázs. Na most saját bő lével? Vagy több vevőm lenne, vagy kevesebb. Nem merem kipróbálni, egyenlőre marad a paradicsom.
2. Szedi a szőlőt a vevő a boltban, megcsípi a darázs. Mondjam neki, hogy: Tessék lepisilni? Lehet hogy adok inkább neki egy fél hagymát.

Ecet kicsit büdös, de talán menedzselhető.  Köszönöm a gyors és szakszerű választ.  köszi_2


Egyrészt:  vigyor
Másrészt a paradicsom az, amit egyenlőre lehet szeletelni, de egyelőre marad.
(Csak azé, hogy nyelvtanból nehogy rosszul add le majd az anyagot.)
Naplózva

Bonbonier
Ket
Száj-
Hős tag
*****

Karma: +31/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 619


Brumm a fejbe :)


Profil megtekintése
« Válasz #71143 Dátum: 2012.09.13., 00:02:43 »

Must már itthon vagyok...

Rosszul kezdődött a hét, de a mai űberelte, és messze még a hétvége, konkrétan a vasárnap. (Plagizáltam én is, bocs'!).

Viszont érdekes embereket láttam mostanában, ez egy kicsit felvidít. Tegnap Che futott át az úton a Keletinél, ma Pityke őrmesterrel jöttem hazafelé a buszon. Sajnos Marcipán nem volt vele.
Naplózva

Bonbonier
csuhas
Vendég
« Válasz #71142 Dátum: 2012.09.12., 21:18:09 »

Nem úgy a'! Klotyó van, szabad is, must nincs!  szégyenlem
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #71141 Dátum: 2012.09.12., 21:12:45 »

Olyan izék vagytok!
Most úgy innék egy kis mustot!  szégyenlem

Te ihatsz, mert Géza vagy, nem Pista.
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #71140 Dátum: 2012.09.12., 21:11:02 »

Neked is beadta, hogy tud olvasni?
Ennek nem ismeréséért azért valljuk meg keményen meg kellett dolgoznia.
1. Nem tud olvasni
2. Nem tud tévét, vagy videofilmet nézni.
3. Tök tyüket is.

Mert különben:
http://www.youtube.com/watch?v=m2c19LZUiVw

Adok is neki ezért a kimagasló teljesítményért egy + karmát!  vigyor

Köszi a mesét, szép volt.
Köpött a maci.
Jó éjszakát!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71139 Dátum: 2012.09.12., 21:10:27 »

Olyan izék vagytok!
Most úgy innék egy kis mustot!  szégyenlem
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71138 Dátum: 2012.09.12., 21:02:42 »

Valóban, valamilyen szinten meg lehet szokni, de aki igazán allergiás, annak tényleg veszélyes. Kapaszkodj!!! Városlakók között 70%-kal több az allergiás reakció.
Hagyma szétszedi a bőrt is, a paradicsom gyenge, bár mind a két módszerben van valami. Két jó gyógymód van még. Tömény, lehetőleg 20%-os ecettel kell egyszer bekenni, vagy ha ez nincs nálad, akkor nagyon hatásos a vizelet. Furcsa, de igaz, hogy csak a saját a hatásos, egy szóval pisild le bő lével.

Nem vicc.     yes_yes

Figyelj egy kicsit:
1. Szedem a boltban a szőlőt, megcsíp a darázs. Na most saját bő lével? Vagy több vevőm lenne, vagy kevesebb. Nem merem kipróbálni, egyenlőre marad a paradicsom.
2. Szedi a szőlőt a vevő a boltban, megcsípi a darázs. Mondjam neki, hogy: Tessék lepisilni? Lehet hogy adok inkább neki egy fél hagymát.

Ecet kicsit büdös, de talán menedzselhető.  Köszönöm a gyors és szakszerű választ.  köszi_2
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #71137 Dátum: 2012.09.12., 20:57:44 »

Nekem az a tapasztalatom, hogy hozzáedződik a szervezet. Az első még nagyon fáj, aztán egyre kevésbé, végül meg alig jobban, mint egy szúnyogcsípés. Persze ez csak akkor igaz, ha nem allergiás rá az ember. Félbevágott hagymát vagy paradicsomot kell rá tenni, az kiszívja a méreganyagot (majd Zzs megszakérti ezt a fajta elsősegélynyújtást.)
És van egy módszer, ami nagyon bevált: Mióta a vevők szedik maguknak a szőlőt, nekem egyáltalán nem is fáj ha megcsípi őket közben a darázs.

Valóban, valamilyen szinten meg lehet szokni, de aki igazán allergiás, annak tényleg veszélyes. Kapaszkodj!!! Városlakók között 70%-kal több az allergiás reakció.
Hagyma szétszedi a bőrt is, a paradicsom gyenge, bár mind a két módszerben van valami. Két jó gyógymód van még. Tömény, lehetőleg 20%-os ecettel kell egyszer bekenni, vagy ha ez nincs nálad, akkor nagyon hatásos a vizelet. Furcsa, de igaz, hogy csak a saját a hatásos, egy szóval pisild le bő lével.

Nem vicc.     yes_yes
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71136 Dátum: 2012.09.12., 20:56:50 »

A természet él, állandóan változik, eközben pedig megpróbálja a saját egyensúlyi rendszerét biztosítani. Ezt a feladatot a természetben működő önfenntartó szabályozó rendszerek, úgynevezett ökoszisztémák látják el. Hat alapvető ökoszisztémát különböztetünk meg:
- az erdő
- a szántó
- a legelő
- a víz
- a sivatag
 -a sarkvidék.
Ezek az ökoszisztémák nagyon szoros kölcsönhatásban vannak egymással, és bármelyikben valamilyen változás áll be, a többi rendszer is igyekszik alkalmazkodni és megteremteni ismét az egyensúlyt.
Az ökoszisztémák egyes szereplői a baktériumok és vírusok, a növények, az állatok, az ember.
Az ökoszisztémán belül részben tápláléklánc biztosítja az egyensúlyt. Az első négy ökoszisztémának kiemelt szerepe van: ezek termelik az oxigént. A sivatagok és a sarkvidékek az időjárásért és az éghajlati övekért felelősek alapvetően.
Amennyiben a tápláléklánc egyik elemében változás áll be, úgy az egész rendszerre hatással van, és a rendszer többi eleme követi a változást.
Vizsgáljuk közelebbről az erdőt.
Az erdőben különféle növénytársulások élnek, amik alapvetően úgy épülnek fel, hogy életük során egymást segítik a fejlődésben, vagy meggátolják egyes szereplők túlzott elszaporodását.
Az erdő állatvilága szintén szoros összhangban egymással, és hasonló feladatokat látnak el a ragadozók.
Az erdő világában minden állatnak megvan a maga territóriuma (tartózkodási- és élettere), amit valamilyen módon -általában vizelettel- kijelöl. Nincs ez másképp a ragadozók esetében sem. A rókák, farkasok sem mennek egymás területére vadászni, kivéve, amikor a saját területükön felbomlott az egyensúly. Ez lehet pl. a préda állatok csökkenése, ami arra utal, hogy az adott szereplőnek nem volt elegendő élelme, ezért legyengült, könnyebben vadászható vált. Ilyen esetben a ragadozó átmerészkedik másik területre, hogy ott próbáljon élelmet szerezni magának.
Azonban hazánkban vannak olyan állatok, amelyeknek a természetes ellenségei már kipusztultak. Ilyen pl. a vaddisznó. A nagy testű mindenevő bármit felfal, ami az útjába kerül, és a rókák bizony nem igazán tudnak számottevő kárt okozni bennük.
Amennyiben a vaddisznót nem vadásznánk, úgy előbb-utóbb a mezőgazdaságban okozott károkon felül, bizony bemerészkednének a falvakba is, ahol még nagyobb problémákat okoznának.
De például az őzek elszaporodása az erdő elsatnyulásához vezetne, hiszen főleg téli időszakban az őzek a fiatal rügyek lerágásával, a csúcshajtások lerágásával rontják a faegyedek növekedési esélyeit.
De ennek az ellentéte is igaz. Ha valamelyik állatot túlvadásszuk, úgy az az állat fog nagyon elszaporodni, amelyik számára a táplálékot jelentette. Ezzel megint borul az egyensúly!
A természet egyensúlyának kialakulása nem napok, hetek kérdése, sokkal inkább évek, adott esetben akár évtizedek is lehetnek.
Amikor azonban az ember rádöbben arra, hogy súlyos hibát vétett, szükséges a hiba korrigálása és az egyensúlyi helyzet mihamarabbi visszaállítása miatt gyorsan beavatkozni.
Az ökoszisztéma szabályozó rendszerére jellemző, hogy ha valamilyen növény, vagy állat túlszaporodik az adott területen, azonnal megjelennek természetes ellenségei is jelentős számban.
A gazdaságokban is megfigyelhetjük -ha tudatosan nézzük- az önszabályozó rendszert.
Nálam, ahol a jószágok számára az eleséget tartom, viszonylag sok az egér. Ha figyelek arra, hogy a macskák ne kapjanak annyi élelmet tőlünk, amennyivel jóllakhatnak, akkor bemennek abba a részbe, és egeret fognak maguknak. Ha bőven kapnak enni, akkor nem érdekli őket az egér. Én bizony figyelemmel kísérem, hogy mennyi lehet a rágcsáló. Erre persze csak következtetni tudok abból, hogy a zsákokat megrágják-e, vagy sem. Ha néhány napon belül nem tapasztalok rojtosodást a zsák sarkán, akkor többet adok enni a macskáknak, mert ez azt jelenti, hogy az egerek száma csökkent. Mivel tudom azt, hogy a macska ragadozó, és ő is kijelölte a saját territóriumát, ezért igyekszem azt tiszteletben tartani és tiszteletben tartatni a baromfiakkal is. Volt már rá példa, hogy valahogy kibújt a kiscsirke a kerítésen, és bizony macsekvacsi lett belőle, de eszemben sem volt ezért a cicát megbüntetni. Hiszen ők is tudják, hogy baromfiudvaron belül a tyúkok az urak. Ott nem is támadják a kiscsirkéket!
Ha a macskákat nem etetném, hanem csak a saját ügyességükre bíznám a teli pocakjukat, biztosan megtalálnák a módját annak, hogyan gyűrhetik le akár a tyúkokat is. Amikor a tyúkok elfogynának, a cicák egy része továbbállna a háztól. Bizonyára a leggyengébbek, mert a legerősebbek elkergetnék őket attól a néhány egérkétől, amelyik még megmaradna.
Ahá. Nem is volt útban a nyuszi, azt mégis agyoncsaptad!  fejbever  vigyor
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71135 Dátum: 2012.09.12., 20:50:52 »

Mikulásom!
Köszi!  köszi_2
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71134 Dátum: 2012.09.12., 20:47:00 »

 

 Sziasztok Kedves Fórumlakótársak !

Mostanában nagyon kevés az időm itt lenni nálatok.  Szomor�
 Egy felől rengeteg az eltenni való / uborka, paradicsom, lecsó, befőttek, darált paprika sóban, zeller sóban, stb....   Ki sem látszom az üvegek közül. Aztán nyakunkon a szüret.  kicsi taps Készülni kell rá.
 Örülök, hogy el lett napolva a VT, így részt tudok venni rajta.  Mosolyog
Nálam van a kis unokám, mellette lassabban haladok a bespájzolással.
  Azért be lesegetek hozzátok, de csak mindig rövid időre.  evil

Inkább töltsek két percet egy értelmes emberrel, mint két órát egy sok kihívással küszködővel!
Csak az a baj, hogy valaki összezárt saját magammal egy életre!  vigyor
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71133 Dátum: 2012.09.12., 20:37:09 »


Ennyivel már heti mocsok lehetnék?  shock
 vigyor

Gyengülne a mezőny?

Mondjuk tényleg van annak valami édes bája, ha az ember furmányosan kieszközli, hogy tiszteletreméltó öreg rókák is beleballagjanak a kelepcébe olykor...  _cupp
Rohan az idő!
(Ja nem ez már volt, akkor lapozom egyet a Nagy Közhelyszótárban.)

Messze még a hétvége!

Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71132 Dátum: 2012.09.12., 20:33:45 »

Óhh, ne mond már!
Hiszen benne volt az olvasókönyvünkben is. Valamelyik alsósban, talán harmadikosban.

Neked is beadta, hogy tud olvasni?
Ennek nem ismeréséért azért valljuk meg keményen meg kellett dolgoznia.
1. Nem tud olvasni
2. Nem tud tévét, vagy videofilmet nézni.
3. Tök tyüket is.

Mert különben:
http://www.youtube.com/watch?v=m2c19LZUiVw

Adok is neki ezért a kimagasló teljesítményért egy + karmát!  vigyor
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71131 Dátum: 2012.09.12., 20:32:53 »

Én mondtam, hogy jó lesz!
Nekem is annyi lett!  táncika

Nyugodj békében!  _cupp
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71130 Dátum: 2012.09.12., 20:32:08 »

       
       Áldásos volt az igaz,csak az időzítésekkel volt baj. Váratlanul tört ránk! vigyor

Legalább sötétben is megtaláljátok a kocsitokat a parkolóban.  táncika
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71129 Dátum: 2012.09.12., 20:28:50 »

Kellő figyelemmel elkerülhető az ilyen baleset... de nekem nem volt kellő figyelmem az idén sem  H���t
Jelentem -kinek-kinek örömére, vagy bánatára- gond nélkül vészeltem át!
A tavalyi csípés jobban megdagadt, ez épp csak egy kis viszkető duzzanat a kisujjam középső ujjpercén.  táncika

Nekem az a tapasztalatom, hogy hozzáedződik a szervezet. Az első még nagyon fáj, aztán egyre kevésbé, végül meg alig jobban, mint egy szúnyogcsípés. Persze ez csak akkor igaz, ha nem allergiás rá az ember. Félbevágott hagymát vagy paradicsomot kell rá tenni, az kiszívja a méreganyagot (majd Zzs megszakérti ezt a fajta elsősegélynyújtást.)
És van egy módszer, ami nagyon bevált: Mióta a vevők szedik maguknak a szőlőt, nekem egyáltalán nem is fáj ha megcsípi őket közben a darázs.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #71128 Dátum: 2012.09.12., 20:25:09 »

Egyszer már megírtam, minek strapáljam magam!  vigyor
Azért dolgoztam hozzá! AZt a részt most írtam, ami a pillanatnyi macskás helyzetről szól.

Ha lesz időm, és annyira akarjátok, akkor lesz folytatás!  evil

Igen, igen! Én akarom hogy más írásokat is bemásolj ctrl+c ctrl+v-vel!  yes_yes
Naplózva
Oldalak: 1 ... 2037 2038 [2039] 2040 2041 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!