Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 08:04:11
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2553 2554 [2555] 2556 2557 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125823 alkalommal)
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #60827 Dátum: 2012.01.05., 10:36:01 »

Gaz-ember mélyen hallgatok, de ha oly kevés borom lenne én is hallgatnék.

Neked a közel 400 liter kevés ? Gondolj bele, én egyedül iszom, a többieknek trágyás.

 hahota hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #60826 Dátum: 2012.01.05., 10:35:21 »

A bor és a tej között az a különbség, hogy a borba nem jó kenyeret mártogatni, és nem lehet rendesen megfőzni grízzel sem...
Én kóstoltam a borodat, nem olyan rossz az, hogy csak Neked kelljen egyedül...  H���t
 hahota  hahota
AKI a tejből csak forralt tejet lehet kreálni de a borból finom forralt bor készíthető.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #60825 Dátum: 2012.01.05., 10:34:03 »

Beíratnám anyukámat a Tiédhez tanfolyamra!  vigyor
Pedig anyukám még csak 72 éves! Ő nem lakik velünk, ennek számos oka van, majd személyesen egyszer elmesélem (ha lesz több napos gyakorlati oktatás, ahol én is jelen lehetek; a többi variációról már lemondtam  _juhhh ).

A számos ok közül egy biztos. Veled együtt élni,......nagy megpróbáltatás és mégnagyobb merészség.


 fejbever hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #60824 Dátum: 2012.01.05., 10:32:25 »

Ezek szerint, amit jó pár éve én adtam Neki a gazembervérből, kiöntötte a lefolyóba, vagy az unokáit azzal választotta el az anyatejtől. A zsebbe nem bicskát kell tartani, hanem sörösübveget, az nem tud kinyílni.

 bye bye yes_yes
Gaz-ember mélyen hallgatok, de ha oly kevés borom lenne én is elhallgatnám.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #60823 Dátum: 2012.01.05., 10:32:21 »

Ha egy jó nő elég közel áll hozzám, sőt, kicsit dörgölőzik is, magam is azt mondom, hogy a bicska nyílt ki a zsebemben  H���t
 vigyor

Az valamilyen fegyver, biztosan el is sült.

 hahota hahota
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60822 Dátum: 2012.01.05., 09:56:29 »

Az IE-vel még ez is megy? No én csak újraraknám azt a Firefoxot! Vagy legalább megnézném, mi történik, ha  a (Firefox->) Beállítások-> Adatvédelem fülön törölöm az előzményeket és sütiket, meg mindent ami elé csak pipát lehet tenni.

Utóbbi időben a laposon sokat szenvedtem a Tűzrókával: állandóan lefagyott, leállt.
Nem tudom mi lehet a gond, de elvette a kedvemet a kisgép használatától!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60821 Dátum: 2012.01.05., 09:53:33 »

Az első különbség, hogy édesanyám tőlem nem megy el, ő már itt lakik. A másik, hogy szerencsére eléggé haladó szellemiségű, így pakolja is szorgalmasan, és a kezelését is percek alatt elsajátította.
Örül neki, hogy a piszkos tányért van hova eldugni, és nem csúfoskodik tőle a konyha.

Beíratnám anyukámat a Tiédhez tanfolyamra!  vigyor
Pedig anyukám még csak 72 éves! Ő nem lakik velünk, ennek számos oka van, majd személyesen egyszer elmesélem (ha lesz több napos gyakorlati oktatás, ahol én is jelen lehetek; a többi variációról már lemondtam  _juhhh ).
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60820 Dátum: 2012.01.05., 09:49:52 »

Ha lesz egyszer sok ráérő időtök - mondjuk a hosszú téli estéken,- és gépetek is engedi, sok szeretettel ajánlom ennek és folytatásainak megtekintését.

Nagyon szerettem Garas filmjeit, bár én nálam nem a Régi idők focija viszi a pálmát.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60819 Dátum: 2012.01.05., 09:48:55 »

Halihó!

Ismét csodálatosan trágyadús napunk volt bent.
De ez kissé jobb kedvre hangolt.  Vigyorog

Tudom-tudom: nem politizálunk bele a fórumba...

Attól még jó!
Innen-onnan biztos helyről tudom, hogy belehalt sérüléseibe az a rokkant nyugdíjas, aki Veszprémben szívtájékon szúrta magát.
Miért nem hallottam a hírről a tv-ben?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60818 Dátum: 2012.01.05., 09:29:09 »

Ezek szerint, amit jó pár éve én adtam Neki a gazembervérből, kiöntötte a lefolyóba, vagy az unokáit azzal választotta el az anyatejtől. A zsebbe nem bicskát kell tartani, hanem sörösübveget, az nem tud kinyílni.

 bye bye yes_yes

Ha egy jó nő elég közel áll hozzám, sőt, kicsit dörgölőzik is, magam is azt mondom, hogy a bicska nyílt ki a zsebemben  H���t
 vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60817 Dátum: 2012.01.05., 09:26:41 »

Na idefigyelj Akimesterem ! Először is, járjál ki sz...ni a szőlők tövébe és erre szoktasd rá a többi Családtagokat is. Ásóval kis gödör a tövibe, aztán betemetni. A házmester helyett pedig tudom ajánlani a " Házmesterné"-t.
Végül az Ukrán tejet lehet, hogy én is meginnám, mert Gyömrőn, az utcánk végiben 38 tehenet tart egy házaspár, 180.- ért házhoz viszi minden reggel a müa. flakonban a tejet. De mondják, hogy legalább 20 % -a víz. Nahát, azért maradok a gazembervérnél.  350 liter Gyömrőn, kb. 50 liter itthon, ha beösztom, az új borig elég lesz. Marha szerencsém, hogy csak egyedül én iszom.


 yes_yes uuuhhh

A bor és a tej között az a különbség, hogy a borba nem jó kenyeret mártogatni, és nem lehet rendesen megfőzni grízzel sem...
Én kóstoltam a borodat, nem olyan rossz az, hogy csak Neked kelljen egyedül...  H���t
 hahota  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60816 Dátum: 2012.01.05., 09:23:18 »

      Megkostoltuk,kiprobáluk,semmi különöset nem fedeztünk fel benne.  Annyira nem,hogy a ami volt két üveggel,azt a hűtő mélyén felejtettük több mint egy évre.Mikor rátaláltunk sorsa már megpecsételődött.

       A mai ebéd: Halászlé és túros csusza!

     

A túrós tészta (mondjuk nálunk nem csusza) stimmel.  vigyor  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60815 Dátum: 2012.01.05., 09:22:20 »

AKI mondtam  már máskor meg vagyok bor nélkül csak az ígéretekkel vagyok tele.

Ha nem hagyod, hogy beváltsam az ígéretet, akkor az ígéret marad, eszerint magad gerjeszted a problémádat.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60814 Dátum: 2012.01.05., 09:18:52 »

Amikor a bajok elkezdődtek jeleztem, hogy nem biztos hogy megéri javítgatni. Én a csere mellett voksoltam már akkor is, és nem változott a véleményem.
Először a tápegység lett cserélve, aztán az egyik memória adta meg magát, a jelenlegi hiba is felveti a hardveres gond lehetőségének esélyét.
Persze ilyenkor hajlamos az ember abba a hibába esni, hogy a már eddig javításra fordított összeget sajnálja veszendőbe menni, és ezért még további összeget áldoz...
A gépet folyamatosan nem tudja 100/2 teljes értékűen használni, minden egyes rendbetétel pénzébe kerül, nagyjából egy új gép árának felét költötte már el az utóbbi időben az öreg masinára. Szerintem ez volt a felesleges kiadás, nem az újba történő beruházás. Természetesen az újratelepítést teljesen ingyenesen megcsinálnám neki, de egyrészt semmi garancia nincs rá, hogy javulna a helyzet, sorba füstölnek el az alkatrészek, nem lennék meglepve, ha az alaplap lenne hibás és azon ez ugye nem segít, másrészt a gép (esetlegesen kétszeri) utaztatásának költsége sem elhanyagolható a mai üzemanyagárak mellett.
És akkor még mindig ott tartunk, hogy van egy öreg gépünk amiben holnap a hangkártya, azután meg az optikai meghajtó száll esetleg el.

Az új gép sokkal gyorsabb is lesz, élmény lesz használni, és remélhetőleg évekig nem kell majd rendszergazdát hívni, elég lesz a telefonos és skype-os segítségnyújtás is.

Igen, vélhetően igazad van!
Én abból indulok ki, hogy én miket tudok megoldani az öreg ketyerén...
Igaz, néhány dolgot már én is csereberéltem, és ha úgy vesszük, valóban majd egy fél gép áránál járok...
Ám én sajnos elég szegény vagyok ahhoz, hogy ne tudjak spórolni, ezért jobban jövök ki, ha egyszer-egyszer adok ki 7-12 ezer forintot, mintha egyben 80-at (ami úgy egyszerűen lehetetlen jelen helyzetben). Igaz, ehhez az is hozzátartozik, hogy nekem elég megvennem az alkatrészt, a beépítést én már megoldom, tehát valóban nem duplázódik meg a költség!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60813 Dátum: 2012.01.05., 09:12:08 »

      Az Irsai Olivérből készül az egyik legkorábbi bor.Korban vetélytársa a Csabagyöngye!

       Lehet bort készíteni fügéből,meggyből,széklábból és még sok mindenből némi furfanggal,de az iazi mégis szőlőböl képződik,legyen az bármilyen fajta!

       Ezt "alkalmazó" borásztól tudom!

        

No, én meg nem mondom, miféle szőlőkkel van teleültetve a kert és a ház környéke! Annyit tudok -mondta a gazda, aki gazdász-, hogy 64 féle tőke terem évről évre a tercián!  shock
Amire emlékszem, és biztosan tudom, azok a következők: Csabagyöngye, valamiféle muskotályos, Kardinál, Otelló, Pannónia, Kékfrankos. Többre nem emlékszem  szégyenlem.
Az "öreg" a Micsurin Tsz-ben volt valami komolyabb funkcióban, és a Tsz-nél vette a szőlőket, a szilva- és egyéb gyümölcs fákat.
Van 8 szilva fa, ami a tavaszi fagy ellenére is elég szépen termett tavaly. Az idén már miénk lesz a gyümölcs, ha itt leszünk addig -márpedig miért ne lennénk?!-. Én nem akarok pálinkát főzetni a szilvából, szívesebben adnám el. De ettől még elég messze vagyunk.
A szőlőből egyértelműen bor lesz, ha már egyszer felszerelkeztem!  vigyor
A két meggy fa és egy cseresznye éppen elég lesz a befőzéshez, az almák pedig elállnak a pincében.
Ahogy elfigyelgetem magam és a gondolataimat, egészen berendezkedtem a gazdálkodásra. shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60812 Dátum: 2012.01.05., 08:57:48 »

Csak röviden nehogy átugord.+  -  2,  3° De napközben +7 +12 között várható.
A frontok jönnek mennek. Felhőstől borultig esőtől napsütésig minden várható.
Ki ne felejtsem erős széllökések is előfordulnak.
Csak a naptejet nem kell még használni
AKIéknál erős napsütés lesz.

 
               Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla


    A műholdat az idegen erők eltérítették.


És mivel valami nincs rendben a gyomrommal, ki ne felejtsük, hogy erős széllökések is várhatók...  zizi
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60811 Dátum: 2012.01.05., 08:55:43 »

No, azért mégse mindjárt anyázással köszönjek be -bár már megvolt-, inkább kellemes, derűs napot kívánok Nektek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60810 Dátum: 2012.01.05., 08:53:47 »

Halihó! (Úgy mellesleg.)

Ma megint összeröff volt. Az újabb kitalálás, hogy a munkaterületen nem lehet enni, csak az étkezőkben, a szünetekben. Csapatépítésnek is jó lesz, amikor esetenként beterelünk 15-20 embert a 10-12 fős étkezőbe.
Kirándultunk is egyet, és megmutattam az érintetteknek a kijelölt dohányzóhelyeket. 3 van, ebből egy csak 16 óráig elérhető. Mikor vígan voltam, mivel e-cigivel lettem felszerelve, akkor kiderült, hogy azt sem lehet bent használni. Arra még nem kaptam választ, hogy a szerkentyűt szipkázókat is a kijelölt helyekre kell-e zavarni, hogy azért szívhassunk egy kis füstöt is, vagy nekünk külön kijelölt nem dohányzó helyek állnak majd a rendelkezésünkre?
 H���t


No, ahogy elnézem Nálad a helyzetet, igazolva látok két mondást is.
Az első,  mely szerint az "Új szeplő jól szepel.", a második, a kissé drasztikusabb változata, a "Sz...ból csak fo.ba léphet az ember." címűt.
Ilyenkor minden ellenkező híresztelés dacára örömmel konstatálom, hogy nem állok alkalmazásban, mert azt kell látnom, hogy egy harmadik mondás is teljesül. Jelesül a "Világ IQ-ja állandó, csak mi vagyunk rá egyre többen.", s bizton állíthatom, egy ilyen rendelkezés nyomán már másnap kívül lennék a "gyárkapun", mert 99,9 %, hogy úgy elküldeném a jó francba az ilyen főnököt, hogy magam is meglepődnék rajta.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #60809 Dátum: 2012.01.05., 08:47:16 »

      Megnéztük,így inditottuk a napunkat.

        Köszönjük!   köszi_2   _cupp

Az IE-vel még ez is megy? No én csak újraraknám azt a Firefoxot! Vagy legalább megnézném, mi történik, ha  a (Firefox->) Beállítások-> Adatvédelem fülön törölöm az előzményeket és sütiket, meg mindent ami elé csak pipát lehet tenni.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #60808 Dátum: 2012.01.05., 08:38:08 »

Isten kegyelmibű.  vigyor
Naplózva
Oldalak: 1 ... 2553 2554 [2555] 2556 2557 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!