Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 20:58:53
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2555 2556 [2557] 2558 2559 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125965 alkalommal)
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #60787 Dátum: 2012.01.04., 16:51:12 »

Bizony elmondom, hogy a baromfi udvarból és a nyulak alól én is kihordom a trágyát a földre, meg a szőlőtőkék közé.
Mert ezt tanultam apámtól, nagyapámtól!
A sört csak nyáron, és akkor is keveset.
Most, hogy van borom -ha kitart addig- még annyi sört sem fogok inni, inkább egy-egy "házmestert", legalábbis keverési arányban.

Na idefigyelj Akimesterem ! Először is, járjál ki sz...ni a szőlők tövébe és erre szoktasd rá a többi Családtagokat is. Ásóval kis gödör a tövibe, aztán betemetni. A házmester helyett pedig tudom ajánlani a " Házmesterné"-t.
Végül az Ukrán tejet lehet, hogy én is meginnám, mert Gyömrőn, az utcánk végiben 38 tehenet tart egy házaspár, 180.- ért házhoz viszi minden reggel a müa. flakonban a tejet. De mondják, hogy legalább 20 % -a víz. Nahát, azért maradok a gazembervérnél.  350 liter Gyömrőn, kb. 50 liter itthon, ha beösztom, az új borig elég lesz. Marha szerencsém, hogy csak egyedül én iszom.


 yes_yes uuuhhh
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60786 Dátum: 2012.01.04., 16:14:07 »

Ha bort iszom kinyílik a bicska a zsebembe

Nem kell beletenni, és akkor elkerülöd az ilyen baleseteket!   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60785 Dátum: 2012.01.04., 16:13:13 »

Gaz-ember de ha 1x úgy hiányzik. Jó kaja után 1 korsó jó tej. ÉLET EGÉSZSÉG.

Egy korsó jó tej nekem is hiányzik, de még nem fedeztem fel Irsán, hogy kinek van tehene, akitől tudnék venni igai tejet!
Mert az sem rossz, amit üvegbe a gépből vásárolok, de a háztól jövő tej, az mégiscsak más!
Szegény anyósom -Isten nyugosztalja!- amikor ott voltunk, minden nap reggelre meghozatta nekem az 1-2 liter tejet! Mert én azt szeretem.... áldott jó asszony volt, és nem csak ezért!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60784 Dátum: 2012.01.04., 16:07:34 »

Ettől a sörtől nekem is beindul a fantáziám.

Nekem meg a tejre a nyál elválasztásom....
(Nesze neked színvonal! Az előbb trágya, most nyál... tiszta politikusTwitter lettünk...  shock vigyor )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #60783 Dátum: 2012.01.04., 16:06:18 »

Nehéz ebben az ügyben jó tanácsot adni, hiszen azért vannak nagyon idős gépek is, melyek koruk ellenére jól működnek és azért felesleges kiadásba nem szívesen hajszol bele az ember senkit. Az említett gépek valószínűleg igen jó minőségű alkatrészekből állnak, de meg kell jegyeznem, hogy még azonos márkájú és típusú alkatrészből is ki lehet fogni jobbat és gyengébbet is.
Ha egy viszonylag olcsó alkatrész cseréjével a még használhatóság szempontjából nekünk teljesen megfelelő gépet életre lehet kelteni, akkor azt érdemes megpróbálni. Azonban ha az alkatrészeket egymás után cserélgetni kell, akkor nem árt megállni, elgondolkodni.
Pláne ha valaki nem ért ezekhez a dolgokhoz, mert ilyenkor az alkatrész árán felül még munkadíjat is fizetnie kell és sokszor az idősebb gépbe már csak használt alkatrészt kap, aminek az élettartama igencsak kétséges.
Márpedig nagyon fontos tényező ebben a témakörben az élettartam. Amennyiben úgy tenném fel a kérdést, hogy mi a valószínűbb, melyik alkatrész fog előbb meghibásodni, a vadonatúj, vagy a hat éve minden nap használt, akkor még számotokra is egyértelmű volna, hogy mit válaszoltok.
Ez az iparág nagyon gyorsan fejlődik, tehát ha újról és régiről beszélünk, akkor nem arról van szó hogy ugyanolyanra cserélünk csak fiatalabbra. Öt-hat év elteltével már jóval nagyobb teljesítményű gépeket forgalmaznak, olyat amilyen most van 100/2-nek újban már nem is kapnál. Amit most vesz gépet annak a memóriája nyolcszor akkora lesz, mint a korábbinak.
Plusz egy öregecske gépen a döcögő hardver miatt gyakrabban akadnak szoftveres problémák és ezek megoldása sem mindenkinek jelent azonos nehézséget.
Van aki megrándítja a vállát, ha újra kell rakni egy gépet, másnál meg kitör a sikítópánik, ha az asztalon nem találja meg valaminek az ikonját, mert ez elég is neki ahhoz, hogy elakadjon.



Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60782 Dátum: 2012.01.04., 16:05:52 »


       Gazember!

     Nagyapád nem hiszem,hogy tényleg azt mondta,hogy a szerves trágyától van a bornak jó íze  (bukéja)!!!!!!!!!!!A jó termést elősegíti  !

                yes_yes     _morcos

Lehet, azt mondták: "Sz...r bora van Kendnek!"  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60781 Dátum: 2012.01.04., 16:04:48 »

Miért, a kenyeret, amit megeszel, az állattartó parasztember hova szántja bele a trágyát ? A búzaföldbe például. Akkor Ti nem eszitek meg a kenyeret.?
Egyébként Nagyapámtól tudom, kinek Zalában 1 kat.hold otelló szőlője volt, hogy az igazi trágyától van a bornak jó ize, meg jó termése, a műtrágától sol méreganyag kerül be vele a szervezetbe. Akkor nekem már csak 27 évem van hátra, mert a műtrágyás bort iszom 60 éve. Na meg a sert.

Bizony elmondom, hogy a baromfi udvarból és a nyulak alól én is kihordom a trágyát a földre, meg a szőlőtőkék közé.
Mert ezt tanultam apámtól, nagyapámtól!
A sört csak nyáron, és akkor is keveset.
Most, hogy van borom -ha kitart addig- még annyi sört sem fogok inni, inkább egy-egy "házmestert", legalábbis keverési arányban.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60780 Dátum: 2012.01.04., 16:00:26 »

Nem ettem még osztrigát, s eddig túléltem.

Én valószínűleg akkor lennék beteg, ha ennem kellene osztrigát!  H���t

Szégyen és gyalázat, de többszöri horvátországi tartózkodásom alatt sem ettem semmiféle kagylót, de még halat sem, sőt, a rákot is kerültem.
A polip volt az egyetlen tengeri herkentyű, aminek a kóstolásáig eljutottam, de két falatnál ott is elégségesnek éreztem a kísérletezést.  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #60779 Dátum: 2012.01.04., 14:08:36 »



Amikor a bajok elkezdődtek jeleztem, hogy nem biztos hogy megéri javítgatni. Én a csere mellett voksoltam már akkor is, és nem változott a véleményem.
Először a tápegység lett cserélve, aztán az egyik memória adta meg magát, a jelenlegi hiba is felveti a hardveres gond lehetőségének esélyét.
Persze ilyenkor hajlamos az ember abba a hibába esni, hogy a már eddig javításra fordított összeget sajnálja veszendőbe menni, és ezért még további összeget áldoz...
A gépet folyamatosan nem tudja 100/2 teljes értékűen használni, minden egyes rendbetétel pénzébe kerül, nagyjából egy új gép árának felét költötte már el az utóbbi időben az öreg masinára. Szerintem ez volt a felesleges kiadás, nem az újba történő beruházás. Természetesen az újratelepítést teljesen ingyenesen megcsinálnám neki, de egyrészt semmi garancia nincs rá, hogy javulna a helyzet, sorba füstölnek el az alkatrészek, nem lennék meglepve, ha az alaplap lenne hibás és azon ez ugye nem segít, másrészt a gép (esetlegesen kétszeri) utaztatásának költsége sem elhanyagolható a mai üzemanyagárak mellett.
És akkor még mindig ott tartunk, hogy van egy öreg gépünk amiben holnap a hangkártya, azután meg az optikai meghajtó száll esetleg el.

Az új gép sokkal gyorsabb is lesz, élmény lesz használni, és remélhetőleg évekig nem kell majd rendszergazdát hívni, elég lesz a telefonos és skype-os segítségnyújtás is.

          Ezen tényezők alapján döntöttünk a csere mellett!  Minden úgy történt eddig ahogy leírtad!
          
    
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #60778 Dátum: 2012.01.04., 14:03:58 »

Jó ez a szakmai vita a kaviárról.

Elsősorban 100/2 véleményére lennék kiváncsi, s természetesen a többiekére is.

Én egyszer már ettem kaviárt, s annyira nem nyűgözött le, hogy ismételjem, avagy rendszeressé tegyem.

      Megkostoltuk,kiprobáluk,semmi különöset nem fedeztünk fel benne.  Annyira nem,hogy a ami volt két üveggel,azt a hűtő mélyén felejtettük több mint egy évre.Mikor rátaláltunk sorsa már megpecsételődött.

       A mai ebéd: Halászlé és túros csusza!

     
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #60777 Dátum: 2012.01.04., 13:43:38 »

Rendben! Ha legközelebb Pestre megyek, berakok a szatyorba egy butykost, és elviszem Neked.
De nehogy azt halljam, hogy most éppen nem érsz rá elugrani érte a Corvin negyedhez!
AKI mondtam  már máskor meg vagyok bor nélkül csak az ígéretekkel vagyok tele.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #60776 Dátum: 2012.01.04., 12:56:13 »

Tedd azt!
Bár megmondom őszintén, lehet, hogy jobban járnál, ha egy alkalmas pillanatban beraknád a kocsiba, és felkeresnéd vele Csuhást -vagy akár engem, bár én jóval messzebb élek- és egy fél nap alatt lehet, hogy képesek lennénk csodát tenni a herkentyűvel!
Sokszor egy újratelepítés csodákra képes!

Amikor a bajok elkezdődtek jeleztem, hogy nem biztos hogy megéri javítgatni. Én a csere mellett voksoltam már akkor is, és nem változott a véleményem.
Először a tápegység lett cserélve, aztán az egyik memória adta meg magát, a jelenlegi hiba is felveti a hardveres gond lehetőségének esélyét.
Persze ilyenkor hajlamos az ember abba a hibába esni, hogy a már eddig javításra fordított összeget sajnálja veszendőbe menni, és ezért még további összeget áldoz...
A gépet folyamatosan nem tudja 100/2 teljes értékűen használni, minden egyes rendbetétel pénzébe kerül, nagyjából egy új gép árának felét költötte már el az utóbbi időben az öreg masinára. Szerintem ez volt a felesleges kiadás, nem az újba történő beruházás. Természetesen az újratelepítést teljesen ingyenesen megcsinálnám neki, de egyrészt semmi garancia nincs rá, hogy javulna a helyzet, sorba füstölnek el az alkatrészek, nem lennék meglepve, ha az alaplap lenne hibás és azon ez ugye nem segít, másrészt a gép (esetlegesen kétszeri) utaztatásának költsége sem elhanyagolható a mai üzemanyagárak mellett.
És akkor még mindig ott tartunk, hogy van egy öreg gépünk amiben holnap a hangkártya, azután meg az optikai meghajtó száll esetleg el.

Az új gép sokkal gyorsabb is lesz, élmény lesz használni, és remélhetőleg évekig nem kell majd rendszergazdát hívni, elég lesz a telefonos és skype-os segítségnyújtás is.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #60775 Dátum: 2012.01.04., 12:28:18 »

Az elit körhöz a Baluga kaviár tartozik hozzá.
Nem hiszem, hogy elit dolog lenne megvenni pár száz forintért a T..ban egy kis dobozzal azért, hogy megkóstold.
Ha nem ízlik, akkor sem lesz nagy kár, ha kidobod!

Jó ez a szakmai vita a kaviárról.

Elsősorban 100/2 véleményére lennék kiváncsi, s természetesen a többiekére is.

Én egyszer már ettem kaviárt, s annyira nem nyűgözött le, hogy ismételjem, avagy rendszeressé tegyem.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60774 Dátum: 2012.01.04., 12:09:42 »

Nálam szakad az eső A Hőmérséklet 4- 10° között lesz és lehet a faktorokat is felkenegetni.
A radar kép, műhold átalakítás alatt van.

Tegnap egész nap szép, derült idő volt.
Ma kissé fátyolfelhős az ég, de nincs hideg.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60773 Dátum: 2012.01.04., 11:33:37 »

Mert válogatsz nem is tudod mi a jó. Egyébként én sem ettem és nem is vágyom rá. De az elitkörhöz hozzá tartozik.

Az elit körhöz a Baluga kaviár tartozik hozzá.
Nem hiszem, hogy elit dolog lenne megvenni pár száz forintért a T..ban egy kis dobozzal azért, hogy megkóstold.
Ha nem ízlik, akkor sem lesz nagy kár, ha kidobod!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60772 Dátum: 2012.01.04., 11:31:33 »

AKI mondtam hogy vízből és bór tablettából. De közben rájöttem hogy víz sem kell hozzá elég 1 darab bor tabletta  és meg enni. Annyi mintha 1 liter bort ittam volna. És sok előnye van nem kell permetezni kénezni leszűrni. Csak sok borász nem is tudja hogy nem szeretem a bort

Ezért adom szívesen!
Nem fogod elpocsékolni ezt a finom nedűt! Nem azzal kezded, hogy azonnal leöntöd a gégéden, hanem szépen felteszed a szekrény tetejére, és nézegeted, ahogyan kell!   vigyor
Viszont jó, hogy mondod, mert akkor csak egy 7 dl-es üveggel viszek, és nem többet!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60771 Dátum: 2012.01.04., 11:28:22 »

Át kísértem a túloldalra. Pedig nem is akart átmenni. De ezt már csak akkor tudtam meg mikor át értünk. És mondtam neki hogy vissza felé kérjen meg mást.

 hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60770 Dátum: 2012.01.04., 11:27:44 »

AKI 1X majd figyelmeztetlek mert ígéretekkel tele van a padlás.

Rendben! Ha legközelebb Pestre megyek, berakok a szatyorba egy butykost, és elviszem Neked.
De nehogy azt halljam, hogy most éppen nem érsz rá elugrani érte a Corvin negyedhez!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60769 Dátum: 2012.01.04., 11:26:02 »

Zzsolti  mégis jól megy az életed ha már egy új mosógató gépre is tellett.

Nem biztos, hogy új, lehet, hogy csak p...al mosva!  zizi
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60768 Dátum: 2012.01.04., 11:24:31 »

          Döntöttem!  másfél órája kínlódok,makacs a gép.Már a nevét sem ejtem ki úgy haragszom rá.

          Valószínű emiatt engedett most ide.

          Csak súgom,ezzel már nem tud eltántorítani tervemtől.Lecserélem másikra!!! megolazideg_ uuuhhh robban

Tedd azt!
Bár megmondom őszintén, lehet, hogy jobban járnál, ha egy alkalmas pillanatban beraknád a kocsiba, és felkeresnéd vele Csuhást -vagy akár engem, bár én jóval messzebb élek- és egy fél nap alatt lehet, hogy képesek lennénk csodát tenni a herkentyűvel!
Sokszor egy újratelepítés csodákra képes!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 2555 2556 [2557] 2558 2559 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!