Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 09:52:47
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 184 185 [186] 187 188 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125841 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108207 Dátum: 2018.03.10., 08:50:16 »

Tudom, de ettől még meglepődtem.
Főleg azért, mert emlékezetem szerint ma szombat van...  H���t

Mivel tegnap én a reggel után már nem kapcsolódtam be a fórumunk életébe, az utolsó frissítésben nekem a pénteki beírásokat „Ma” jelzéssel látta el. A totális zavart ez okozta nálam!  hahota  felnez
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108206 Dátum: 2018.03.10., 08:44:14 »

Végül 11-en voltunk az 58 éves általános iskolai találkozón.

Hány főből?
Mert 14-ből az nem lenne rossz arány, de azt gondolom, ennél azért nagyobb volt a régi osztálylétszám.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108205 Dátum: 2018.03.10., 08:43:25 »

Éjszaka átmeneti felhőzetcsökkenést követően hajnaltól északnyugat felől elkezdődik a felhőzeti megvastagodása. Reggelre az Északi-középhegység térségében, északkeleten valamint a középső országrészben ködössé illetve párássá is válik a levegő, ami napközben a legtöbb helyen feloszlik. A délnyugati szelet a Dunántúlon többfelé élénk széllökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +4 fok között alakul.
Napközben jobbára erősen felhős, borult lesz az ég hazánk jelentős részén. Számottevő csapadék nem lesz. A délnyugati irányú szél az ország déli felében sokfelé megélénkül, elsősorban a Dél-Dunántúlon meg is erősödik. A hőmérséklet 9 és 16 fok közé emelkedik, északkeleten marad 10 fok körül a csúcsérték. Az Északi-középhegység szélcsendes völgyeiben képződött ködfoltok ahol tartósan megmaradnak, csak 5 fok körül alakul a legmagasabb hőmérséklet.


Nálunk végre fagymentes reggel van. A felhők viszont vastagon ülik az eget...  S�r Hat�rozatlan
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108204 Dátum: 2018.03.10., 08:42:14 »

Valóban csütörtöktől kezdte a pénteki előrejelzést. Nem elütés volt részemről.

Tudom, de ettől még meglepődtem.
Főleg azért, mert emlékezetem szerint ma szombat van...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108203 Dátum: 2018.03.10., 08:38:23 »

Végül 11-en voltunk az 58 éves általános iskolai találkozón.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108202 Dátum: 2018.03.10., 08:37:28 »

Éjszaka átmeneti felhőzetcsökkenést követően hajnaltól északnyugat felől elkezdődik a felhőzeti megvastagodása. Reggelre az Északi-középhegység térségében, északkeleten valamint a középső országrészben ködössé illetve párássá is válik a levegő, ami napközben a legtöbb helyen feloszlik. A délnyugati szelet a Dunántúlon többfelé élénk széllökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +4 fok között alakul.
Napközben jobbára erősen felhős, borult lesz az ég hazánk jelentős részén. Számottevő csapadék nem lesz. A délnyugati irányú szél az ország déli felében sokfelé megélénkül, elsősorban a Dél-Dunántúlon meg is erősödik. A hőmérséklet 9 és 16 fok közé emelkedik, északkeleten marad 10 fok körül a csúcsérték. Az Északi-középhegység szélcsendes völgyeiben képződött ködfoltok ahol tartósan megmaradnak, csak 5 fok körül alakul a legmagasabb hőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108201 Dátum: 2018.03.10., 08:36:51 »

Jó reggelt!

Alaposan rám ijesztettél!

 hahota
Valóban csütörtöktől kezdte a pénteki előrejelzést. Nem elütés volt részemről.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108200 Dátum: 2018.03.10., 08:22:41 »


           Kissé késve!   S N O O K E R !

        Gibraltár Open. 2018 március 7-11.
 
        Az Eurosport2 közvetíti!

                 buli

Metszés, faültetés, melegágy készítés... szerencsére a bénázásomat senki nem közvetíti!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108199 Dátum: 2018.03.10., 08:21:25 »

A csütörtök esti órákban tovább csökken a felhőzet, csupán, keleten, északkeleten lehet még eleinte borult égbolt és az időszak elején esetleg néhol lehet gyenge eső, majd ott is felszakadozik a felhőtakaró. Ugyanakkor nyugat felől egy szakadozott felhősáv húzódik várhatóan az ország fölé, beborul az ég, ebből azonban csapadék nem valószínű. A Tiszántúlon sok helyen sűrű köd, itt-ott akár zúzmarás köd alakul ki. Az ország keleti felében többfelé képződhet alacsony szintű rétegfelhőzet is, mely azonban délelőtt várhatóan feloszlik. A szél délire fordul, és főként délen, délnyugaton megélénkülhet. Fagypont körül várhatóak a legalacsonyabb éjszakai hőmérsékleti értékek.
Péntek délután országszerte sok felhőre, kevés napsütésre számíthatunk, csapadék azonban nem várható. A délnyugati szél délen és keleten megélénkül, másutt gyenge, mérsékelt marad. A legmagasabb hőmérséklet már 8 és 13 fok között alakul, ettől csak a még havas területeken, esetleg tartósan párás, ködös északkeleti völgyekben maradhat el néhány fokkal.

Jó reggelt!

Alaposan rám ijesztettél!

 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108198 Dátum: 2018.03.09., 10:51:56 »



           Kissé késve!   S N O O K E R !

        Gibraltár Open. 2018 március 7-11.
 
        Az Eurosport2 közvetíti!

                 buli
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108197 Dátum: 2018.03.09., 08:40:39 »

A csütörtök esti órákban tovább csökken a felhőzet, csupán, keleten, északkeleten lehet még eleinte borult égbolt és az időszak elején esetleg néhol lehet gyenge eső, majd ott is felszakadozik a felhőtakaró. Ugyanakkor nyugat felől egy szakadozott felhősáv húzódik várhatóan az ország fölé, beborul az ég, ebből azonban csapadék nem valószínű. A Tiszántúlon sok helyen sűrű köd, itt-ott akár zúzmarás köd alakul ki. Az ország keleti felében többfelé képződhet alacsony szintű rétegfelhőzet is, mely azonban délelőtt várhatóan feloszlik. A szél délire fordul, és főként délen, délnyugaton megélénkülhet. Fagypont körül várhatóak a legalacsonyabb éjszakai hőmérsékleti értékek.
Péntek délután országszerte sok felhőre, kevés napsütésre számíthatunk, csapadék azonban nem várható. A délnyugati szél délen és keleten megélénkül, másutt gyenge, mérsékelt marad. A legmagasabb hőmérséklet már 8 és 13 fok között alakul, ettől csak a még havas területeken, esetleg tartósan párás, ködös északkeleti völgyekben maradhat el néhány fokkal.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108196 Dátum: 2018.03.09., 07:52:49 »

Ja, és Albertirsán egyhe fagyban, de napsütéses reggelben van részünk.

Legyen szép napotok!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108195 Dátum: 2018.03.09., 07:51:52 »


Nem igazán szoktam politikai síkon itten megnyilvánulni, ennek több oka is van. De ma néztem vissza egy beszélgetős  műsort az egyik TV adón és nagyon tetszett az az alábbi elhangzott mondat:

"...pont az a Lázár beszél az egyre koszosabb Bécs-i utcákról, aki - saját elmondása alapján -  csak azért nem vizelt Hódmezővásárhely utcáján, egy italokkal bővelkedő baráti összejövetel után, mert túl világos volt az Elios által felszerelt közvilágítás...."

Végre egy furfangos elkötelezetlenül őszinte magyar ember összeszedhetné és kötetbe (több be) foglalhatná e  jobb, vagy akár bal zsebüket igen csak tisztelő virtussal teli politikusaink nagy hablatyait.
 

 Nagytaps2

Én pedig azon gondolkodtam el, hogy ha egy politikusról a bíróság többször is kimondta, hogy valótlant állított, miért megy el bárki is a sajtótájékoztatójára? (Jelen esetben éppen Budai Gyulára gondolok, de lennének többen is...)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108194 Dátum: 2018.03.09., 07:50:05 »

Lányomat sikerült meggyőzni, hogy hazajöjjön szavazásra is. (mert remélem, hogy Húsvétra is tiszteletét teszi) Elmagyaráztam neki, hogy eleink, főképp a nőneműek azért harcoltak, hogy legyen szavazati joguk és valamilyen, illetve más formában is részt vehessenek az élet alakításában. Ha nem élsz evvel a jogoddal, akkor lényegében azokkal az emberekkel értesz egyet, akik úgy gondolják, hogy a háztartásban jól megálod a helyed és ez elég erre teremtődtél ….no meg persze arra is kényre-kedvre tegyél. Mondtam. Neki. Lehet ez hatott, vagy a feje kezd benőni neki. Hazajön. Kifizetem neki az útiköltséget is. Azt is mondtam, hogy arra szavaz, akire akar, ezt már döntse el ő.  Az internet világában nyomon lehet követni az eseményeket.
 


 Nagytaps2

Nálunk valószínűleg megint „pénzpocsékolás” lesz... Okszi kimegy csütörtökön, mivel édesapjának születésnapja is lesz vasárnap, ezért tudjon segíteni az előkészületekben, a főzésben (a lányok közül Ő főz a legízletesebben!), mi pedig Vityussal csak vasárnap indulunk, miután reggel az elsők között leadtam a szavazatomat a nyitás utáni percekben.
Mert -túl azon, hogy én eljárok szavazni- ezt a mostanit túlságosan is fontosnak tartom ahhoz, hogy kimaradjon!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108193 Dátum: 2018.03.09., 07:44:46 »



A haver ma megérkezett Ázsiából,  táncika így felszabadultam. Őszintén szólva azért kicsit a végén már fárasztó volt. Láttam a kutyákon is hogy hiányzik nekik a gazda. Nem tudtam  annyit velük foglalkozni. amennyit igényeltek volna.  A macskát, egy hatalmas kandúr (ivartalanított) azt nem zavarta semmi, nem lehetett a nyugalmából kizökkenteni. A kaját a szokott időben várta. Igaz azt látom, hogy korábbi énjéhez képest jóval kevesebbet csavargott el.   



 


Ez alapvetően az ivartalanítás következménye. Azt hiszem...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108192 Dátum: 2018.03.09., 07:43:31 »

Pedig minden bizonnyal ez történt.
Ugye az én történetemnek az volt a vége, hogy a területért felelős vezető közölte, hogy szedjék le a címkéket, és innentől kezdve nincs Thuja Occidentalis, csak rendes tuja.
Szóval nem írtak át semmit, pofátlanul felárazták az egész készletet.
Szóval a hódos boltba ezek után nem fogom betenni a lábamat, de ezt nem közöltem velük. Egyszer már megégettem magam a saját márkás festékükkel. Az ajtó lemosásánál simán lemostam...  shock
Azóta csak azt a terméket negligáltam, ezóta az eset óta az üzletet. (Igaz, a helyi gazdaboltban sem akármit veszek meg, illetve ha a tulaj felesége van, akkor nem vásárolok semmit...)

Egyébként sokadszor gondolkodom el azon, hogy a kereskedők egy része miért abból akar megélni, hogy átveri a vásárlót. Ezt annak idején a fatelepen is megkérdeztem a főnökömtől, aki a kollégát állította elém példaképnek, hogy az bezzeg mindent elad eredeti áron.
Én pedig megkérdeztem tőle, hogy ha nekem visszajáró vevőim vannak, nála meg jóformán mindenki egyszer vásárol, akkor a cég melyikünkkel jár jobban. Erre csak hümmögött és azt mormolta, hogy ezért maradtunk meg mindketten.  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108191 Dátum: 2018.03.09., 07:40:02 »



Egyszer jó pár éve már az egyik ilyen nagy bútoráruházban (kék-sárga) jártam úgy, hogy a piacterén, a konyharészen, az áru polcán a kérdéses termék akciós áron szerepelt. Amennyire emlékszem a különbség olyan 4000 Ft lehetett. Vettem is és a pénztárnál szembesültem vele, hogy az eredeti áron adták. Illetve pár pillanattal később, ahogy utána számoltam a dolgoknak. Az ügyfélszolgálaton meg is kérdeztem, ahol közölték, hogy az akció már lejárt egy napja. Persze rögtön közöltem, hogy a terméket tároló polcon még az akciós ár szerepel a kóddal és egyebekkel és mivel nem hitték nem restelltem visszaballagtam az áruház piacterére és a kóddal ellátott címkét odaszállítottam az ügyfélszolgálatra. Egy rövid telefon után visszaadták  az akciós, illetve az eredeti ár közötti különbséget és elnézést kértek.  
 Azt már csak remélem, hogy a különbözetet nem hajtották be a kérdéses területért felelős beosztotton.
 


Pedig minden bizonnyal ez történt.
Ugye az én történetemnek az volt a vége, hogy a területért felelős vezető közölte, hogy szedjék le a címkéket, és innentől kezdve nincs Thuja Occidentalis, csak rendes tuja.
Szóval nem írtak át semmit, pofátlanul felárazták az egész készletet.
Szóval a hódos boltba ezek után nem fogom betenni a lábamat, de ezt nem közöltem velük. Egyszer már megégettem magam a saját márkás festékükkel. Az ajtó lemosásánál simán lemostam...  shock
Azóta csak azt a terméket negligáltam, ezóta az eset óta az üzletet. (Igaz, a helyi gazdaboltban sem akármit veszek meg, illetve ha a tulaj felesége van, akkor nem vásárolok semmit...)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108190 Dátum: 2018.03.09., 07:33:48 »


Jó estlétet!
Nem vagyok otthon a szőlészetben, de egyetértek 100/2-vel. Szerintem sem szerencsés megoldás. A szőlő gyökérzete igen mélyre hatol le a talajba, és nem lehet olyan „magasságban” elvágni hogy ne sínylené meg a növény. De ismétlem, nem vagyok otthon ebben a témában. 



Jó reggelt!

 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108189 Dátum: 2018.03.08., 23:00:18 »



Nem igazán szoktam politikai síkon itten megnyilvánulni, ennek több oka is van. De ma néztem vissza egy beszélgetős  műsort az egyik TV adón és nagyon tetszett az az alábbi elhangzott mondat:

"...pont az a Lázár beszél az egyre koszosabb Bécs-i utcákról, aki - saját elmondása alapján -  csak azért nem vizelt Hódmezővásárhely utcáján, egy italokkal bővelkedő baráti összejövetel után, mert túl világos volt az Elios által felszerelt közvilágítás...."

Végre egy furfangos elkötelezetlenül őszinte magyar ember összeszedhetné és kötetbe (több be) foglalhatná e  jobb, vagy akár bal zsebüket igen csak tisztelő virtussal teli politikusaink nagy hablatyait.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108188 Dátum: 2018.03.08., 21:15:01 »


 Lányomat sikerült meggyőzni, hogy hazajöjjön szavazásra is. (mert remélem, hogy Húsvétra is tiszteletét teszi) Elmagyaráztam neki, hogy eleink, főképp a nőneműek azért harcoltak, hogy legyen szavazati joguk és valamilyen, illetve más formában is részt vehessenek az élet alakításában. Ha nem élsz evvel a jogoddal, akkor lényegében azokkal az emberekkel értesz egyet, akik úgy gondolják, hogy a háztartásban jól megálod a helyed és ez elég erre teremtődtél ….no meg persze arra is kényre-kedvre tegyél. Mondtam. Neki. Lehet ez hatott, vagy a feje kezd benőni neki. Hazajön. Kifizetem neki az útiköltséget is. Azt is mondtam, hogy arra szavaz, akire akar, ezt már döntse el ő.  Az internet világában nyomon lehet követni az eseményeket.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 184 185 [186] 187 188 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!